Mmm Weekblad voor VENRAY, HORST en Omstreken. Zes en vijftigste Jaargang No 11 I pMANUFACTUREN YOORDEEUGST/J MANUFACTUREN 'VOORDELIGST/: Dit nummer bestaat uit TWEE bladen. De Jaarbeurs. Binnenland. Eindelijk eens maatregelen. Ons weekpraatje Provinciaal Nieuws Zaterdag 16 Maart 1935 BLIJKEN TOCH HET PEEL EN MAAS PRIJS DER ADVERT ENTltsN18 regels 60 cent, elke regel meer 71/» ct. bij abonnement lagere tarieven. BLIJKEN TOCH HET Uitgave van FIRMA VAN DEN MUNCKHOF 1 Telefoon 51 GIRO 150652 ENRAY ABONNEMENTSPRIJS p. kwartaal voor Venray 65 ct., per post 75 cent voor het buitenland I 1.05 bij vooruitbetaling. Afzonderlijke nummers Scent Ned. Fabrikaat domineert Zelfs van Japansche en Chineesche artikelen. HOUDT DEN MOED ER IN. Sinds korten tijd wordt onze. Nederlandsche Jaarbeurs mede ge vuld met buitenlandsche inzendingen Hoe dat gekomen is, weten we ons op het oogenblik niet meer te herin neren. Het kan zijn, dat het Jaar- beursbestuur is gezwicht voor buiten- landschen aandrang, maar het kan öök wezen, dat genoemd bestuur een oogenblik onder crisisvrees voor haar eigen instelling is bezweken en het buitenland heeft „genoodigd", opdat „onze" Jaarbeurzen verder zouden blijven slagen. Hoe het zij tot heden toe is de buitenlandsche inzending van weinig beteekenis geweest, althans voor wat delogenomen expositie-ruimte betreft. Ook op de komende 32e Nederland sche Jaarbeurs van 18 tot en met 21 Maart, nemen de buitenlandsche in* zendingen slechts een bescheiden plaatsruimte in. Er is een Zwitsersch Paviljoen op het Vreeburg, een officiëele Belgische sectie op de tweede en een officiëele Duitsche op de derde verdieping van het vaste Jaarbeursgebouw. Maar „de" beurs wordt voor meer dan 90 pet. toch wederom gevormd door uit-l sluitend Nederlandsche inzendingen. En deze 32e beurs belooft toch weer meer dan haar allerbeste voor gangster ze beslaat méér expositie ruimte er gaat van haar nog grooter aantrekkingskracht uiter is méér intense belangstelling dan ooit te voren. Ondanks de crisis en het dreigen de permantente karakter van dezelve. Dat getuigt op schoone wijze vaD ons ondernemend en vasthoudend volkskarakter. Eode desespereert niet 1 Ondanks het feit, dat er ook buitenlandsche inzendingen zijn, is deze 32e Jaarbeurs een demonstratie van het Nederlandsche economisch en industrieel kunnen. Zelfs de groepen Japansche en Chineesche artikelen zijn er, om te toonen, wat de Nederlandsche industrie tegen woordig vermag 1 We hopen op een schitterend succes van deze beurs en sporen onze lezers aan om dezelve te be vorderen door het toonen van belangstelling, zoo mogelijk door het brengen van een bezoek. In dezen crisistijd is 't slagen van de Nederlandsche Jaarbeurs meer noodig dan ooit. Wij *ijn er niet mee gebaat, dat we bespiegelingen houden over een wereld, die mooi en goed zou kun nen zijn, als vrijhandel basis der economische betrekkingen zou wezen. Zelfs de meest fantastische idealist is er thans wel van overtuigd, dat de bestuurders van de wereld een ongeschikte mentaliteit hebben om onze vrijhandels principes te aan vaarden en door te voeren. Een volk, dat op het oogenblik zich zelf niet weet te helpen, raakt verloren. Op die gedachte hebben onze beste Nederlandsche economen en onze flinkste zakenlieden zich in de laatste jaren ingesteld en van het geen zij wisten te bereiken, daarvan getuigt deze 32e Nederlandsche Jaarbeurs. Een bezoek eraan zal voor de meesten onzer een openbaring zijn. Uit oude sleur gaan velen door met het gebruik van artikelen, van welke we vroeger wisten en thans vermeenen, dat ze uitsluitend in het buitenland worden vervaardigd of slechts daar in de prefectie worden afgeleverd, maar dezulken moeten noodig hun inzichten eens gaan ver helderen, want het is verbazingwek kend, hoe onze nationale industrie zich aan de nieuwe nationale behoeften heeft aangepast. We moeten werkelijk leeren uitzoeken, tot welke uiterste grenzen we het Nederlandsche fabrikaat kunnen bevorderen, want meer dan de overheid kan doen middels een mlllioen verslindende, betrekkelijk onnutte, werkverschaffing, kan de massa van ons Nederlandsche volk tot stand brengen door consequent aan het Nederlandsche product de voorkeur te geven. Dat behoeft weinig, meestentijds niets te kosten en we helpen onze medeburgers aan eerlijken, reëelen, productieven arbeid. En bovendien 008 zeiven aan een goedkooper be lastingbiljet I We vestigen er nog de aandacht op, dat de Nederlandsche Spoorwe- gen voor een bezoek aan deze Jaarbeurs van 12 tot en met 21 Maart de bekende faciliteiten en reductie verleenen, terwijl overal vandaan ook speciale aulobusdiensten worden ingelegd. Aan de loketten der Spoorwegen kan men mét 't spoorkaartje tegelijk Jaarbeurskaarten bekomen met 50 pet. reductie op het terugreisbüjet. algemeene bezuicigingsontwerp noodige voorstellen. Bij de begrooting van het Land bouwcrisisfonds in de Tweede Ka mer is het getal sprekers een baro meter geworden van de hoogte van den nood op het land. Niet minder dan 27 leden voer den het woord en 't is wel onnoo- dig te zeggen, dat er veel werd gerepeteerd, veel onderstreept, wat een ander reeds had gezegd en veel gecritiseerd. Een rede van de goede soort, eeD betoog van breede allure, waarin verstandige opmerkingen werden gemaakt en bebartenswaardige denk beelden werden ontwikkeld zonder dat de begane grond werd verlaten voor het rijk der fantasterijen, was die van Dr. Droesen Volkomen op haar plaats, vaD nuchteren zin getuigend en bij uitstek geschikt om den nuchteren zin onzer boerenbevolking voor déraillement te bewaren, was b.v. de scherpe opmerking van dezen Katholieken afgevaardigde, dat wel heel onver antwoordelijk wordt gehandeld door hen, die de groote werkkracht en den prachtigen ijver van den bekwa men Minister van Economische Zaken voorbijzien, evenals de ge weldige moeilijkheden, waarvoor die Minister staat en die niets beters weten te doen dan de fouten en foutjes, welke onvermijdelijk zijo breed uit te meten. Inderdaad met zulke methoden is de landbouw niet gebaat. Zulke hulp helpt alleen van de wal in de sloot. Verstandiger doen onze boeren en ze zijn voor het overgroote deel verstandig genoeg om zoo verstan dig te zijn de bebartigtag hunner belangen toe te vertrouwen aao leiders als de heer Droesen, die wars zijn van kleingeestig gepeuter en kleinzielig gevit, die het goede weten te waardeeren, ook al is het vol maakte niet bereikt en die, als ze critiseeren, opbouwende critiek leveren en met weloverwogen prac- tisch te verwezenlijken wenschen voor den dag komen. Daarom was het ook zoo goed gezien van den heer Droesen, dat bij met zooveel waardeering sprak over de moeite, die de landbouw organisaties zich geven om de be langhebbenden goed op de hoogte te brengen van doel en beteekenis der landbouwcrisismaatregelen. Maar daarom klemt ook zijn vraag, of ook voor de Regeering hier geen taak van voorlichtlog ligt. 't Ligt voor de hand dat de Regeering eei bereid is te luisteren naar afgevaardigden, die denken en spreken als, blijkens het voorafgaande, Dr. Droesen, dan naar onbesuisde critici, die er maar op loshakken En nu zouden we in het bijzonder, _j bijzonder graag, willen, dat Minister Steenberghe volle en vlotte aandacht zal schenken aan het warm en practische pleidooi van den Katho lieken afgevaardigde ten gunste van de kleine boeren, bij wie het water tot de lippen gekomen is. Verheugend is, dat de minister eindelijk gekomen is met maatregelen ten bate der pacht- en bypotheek- boeren en inzake vermindering van vaste lasten. In 't kort gezegd, komen deze maatregelen hierop neer Wanneer een landelijk eigendom vanwege den hypotheek-gever dreigt verkocht te worden of wanneer zoo'n eigenaar failliet dreigt te gaan, kan de betrokkene zich wenden tot den minister. Deze laat zich voorlichten door een hypotheekcommissie en dan kan de minister bepalen, dat de toe komstige gebruikers van dat landelijk eigendom daarop geen landbouw producten mogen telen, geen vee mogen houden en dat geen land bouwsteun voor die bedrijven zal worden gegeven. Bedoeld landelijk eigendom wordt daardoor natuurlijk onverkoopbaar. Tevens is de moge lijkheid geopend, dat bedoelde Hypotheekcommissie een onderlinge vrijwillige uitstel- of betalingsregeling tot stand brengt tusschen den hypotbecairen schuldenaar en zijn crediteuren. Wat de vermindering van de vaste lasten betreft, daaromtrent bevat het bij dc Staten-Generaal ingediende De 32o Jaarbeurs welke op Dinsdag j.l. werd geopend, belooft in alle opzichten een schit terend verloop te zullen hebben. Voor 't eerst zal de Jaarbeurs worden vereerd met een gemeen schappelijk bezoek van onze volks vertegenwoordigers de leden der Eerste Kamer komen op Zaterdag van deze week naar Utrecht en de leden van de Tweede Kamer op Maandag a.s. Een speciale Belgische dag is georganiseerd tegen Woensdag 20 Maart. Te Utrecht exposeeren in totaal .691 deelnemers, w.o. 'n aantal buitenlanders in totaal zijn 15082 M2 expositieruimte verkocht, d.i. 440 M2 méér dan in het vorige jaar. Groote opmerkzaamheid trekt een gezamenlijke demonstratie van de Nederlandsche textiel-industrie, voor zoover deze zijden- of kunstzijden stoffen vervaardigt. Blijkt uit deze 32é Jaarbeurs, dat onze zakenmenschen nog een goed vertrouwen hebben op de toekomst, onze regeering blijft het bezuinigings signaal blazen. Het groote bezuini gingsplan, dat de inkrimping van vele nuttige overheidsdiensten ten gevolge zal hebben, is thans in het kabinet afgehandeld en voor indiening bij de •'olksvertegenwoordiging gereed. Welken kant de regeering op wil, blijkt ook duidelijk uit haar besluit om de inpoldering der Zuiderzee stop te zetten, althans voor de eerste jaren. De begrootingspost voor inpolde ring van den N.Ó. Polder, heeft ze teruggenomen dat werk zal dus voorloopig niet in uitvoering komen. Zelfs heeft ze f 245.000 geschrapt op den post „ontginning en tijdelijke exploitatie van den Wieringerroeer- polder." De machtige afsluitdijk blijft aldus voorloopig een vreeselijk dure, maar onproductieve uitgave. Bereikt is alleen, dat duizenden visschers bun bestaan hebben verloren en de regeeriDg ipillioenen moet uitgeven voor een onvoldoende hulpverleening aan deze menschen. We begrijpen tenslotte de lijn niet, welke de regeering met deze bezui- niglngspolitiek volgt. Ze schept een fonds vao 60 miilioen om groote werken te laten uitvoeren, maar houdt daarna een machtig werk in, waaraan reeds een begin van uit voering was gegeven. In deze omstandigheden zou de menschheid haast bereid worden ge maakt om maar weer te gaan gelooven Wardenier's motor als middel om ons voor een poosje uit den crisisput te helpen. De Wolvegaasche uitvinder vraagt nogmaals onze speciale aandacht. Voor een groepje ingewijden heeft hij zijn motor laten draaien zoo heet het tenminste en Maandag j.l, zou het experiment te Wolvega in een café publiek worden herhaald. Wardenier heeft 1500 toegangs bewijzen van een rijksdaalder per stuk laten drukken, maar de bevolking uit de omgeving heeft haar vertrou wen verloren en schijnt niet geneigd om daarbij ook nog een rijksdaalder te verspelen. De demonstratie ging niet door er waren trouwens ook nog tech nische redenen, die eenig uitstel noodzakelijk maakte. Wardenier ver telde aan de pers, dat zijn Neder landsche financieren, dus de baronnen met hun 13 miilioen, hem niet meer steunen, maar thans wordt hij gehol pen door een Amerikaanschen minister met 2 miilioen, door een Italiaanschen attaché en door een „Europeeschen staat", die hij niet noemen mag. Tóch een leuke jongen, die Wardenier Hij heeft ihans óók onthuld, welke drijfkrachten zijn motor heeft deze loopt op samengeperste lucht, bovendien op „een soort water stofgas" èo een... Italiaansch poeder 1 Vanwege dat laatste meet misschien de interesse van den Italiaanschen attaché worden verklaard. We geven Wardeniet nog tijd tot 1 April, doch als zijn motor dan nóg niet publiekelijk draait, gelooven we, dat hij ons bij den neus heeft willen nemen. Van Wolvega tot Oss. Wardenier bezorgt Wolvega een zekere reputatie en we vreezen, dat deze op den duur van eenigszins lachwekkenden aard zal worden, maar dat is toch zoo niet erg als een1 reputatie van angstwekkenden aard moet zijn. Dat ondervinden de be woners van Oss, een gemeente, die een kleine misdadige minderheid een meer en meer bezoedelden naam krijgt. Heel de reputatie van Oss wordt veroorzaakt door een paar familieleden, die van geslacht op geslacht met misdaden zijn besmet en wier misdadig karakter een ingeboren natuur is geworden. De de Bie'? genieten, wat dat betreft, een vreese- lijke faam. De 19-jarige de Bie, die met meer dan 60 messteken werd afgeslacht, behoorde tot deze familie. Zijn 21 jarige neef de Bie werd onlangs voor dezen moord tot 15 jaar gevangenisstraf veroordeeld. En deze week hoorde een 16 jarige broer van dezen moordenaar, ook tegen zich zeiven 15 jaar eischen als ver dachte in de zaak van den roofmoord op een 60-jarigen man te Oyen Dat de eerstbedoelde 19 jarige de Bie, die zoo beestachtig werd afgemaakt, zelf ook niet bepaald een toonbeeld van deugd was, bewijst het getuige nis van zijn moeder voor de rechtbank, toen ze van hem verklaarde, dat hij haar kort voor zijn dood nog de bekentenis had afgelegd van deelname aan een roofmoord io de buurt. Wat een zegen zou het zijn, als zulke haarden van misdaad konden worden uitgeroeid. IN DEN P0LITIEKEN STRIJD. Zeg het met... kogels In onzen binnenlandscben politleken strijd is een nieuw element binnen gedrongen: het revolver-argument. We hebben vroeger vaak gemees muild over die opgewonden Zuider lingen en heftige Amerikanen, die in het vuur hunner politieke actie revolvers trekken en bommen werpen als laatste en meest klemmende argumenten. In ons vorig Weekpraatje hebben we er op gekscherende wijze de aandacht op gevestigd, hoe die geweld-methoden langzamerhand ook het politieke leven van ons, koude Noorderlingen, is gaan beroeren, al hadden we er toen nog geen idee van, dat we zóó kort voor een hef tig exces stonden. Een dezer dagen is een communist onder een valsch voorwendsel 't bureau van den hoofdredacteur der socialistische dagbladpers binnen gedrongen en daar heeft hij met een scherp geladen revolver op den onthutsten journalist gericht. Het is niet tot ongeluicken gekomen. Blijk baar is de man op het laatste oogen blik van zijn eigen durf geschrokken, waarop hij door toesnellend personeel kon worden ontwapend. Aangenomen mag echter worden, dat hij wel degelijk een moordaanslag in den zin had, want op hem werd een zelf geschreven epistel gevonden, bestemd voor „De Tribune", waarin de adspi- rant-moordenaar onthulde „Waarom ik Ankersmit doodde." Uit dal geschrift blijkt, dat de revolver aanslag ten doel had om de openbare meeniog te wijzen op de verhouding of het gebrek aan verhouding tusschen de sociaal democraten en de communisten. De heer Ackersmit dreigde derhalve vermoord te worden om dezelfde redeü, waarom Prof. Mengelberg met zijn dirigeerstok op den katheder tikt, als hij een les aan de Utrechtsche Hoogescbool aanvangt, of als de schoolbel wordt geluid tijdens het spel der kinderen op het schoolplein. We verzoeken uwe aandacht- Elke krantenredactie wordt dage lijks middels vele ingezonden stukken om haar bijzondere aandacht voor het een of ander verzocht. Vaak zijn de aangeroerde onderwerpen alleen in het oog van den inzender belang rijk, waarom de stukken nu en dap in een prullemand plegen te verdwij nen. Dat laatste zal geen hoofdredacteur meer durven te ondernemen, als het illustere voorbeeld van den boven bedoelden communist navolging gaat vinden. En waarom zou deze dead geen imitators trekken Alle dwaze dingen schijnen aanlokkelijk. Toen in Enge land twee jonge meisjes mei haar verloren illusies uit een vliegmachine sprongen, deden twee dagen later een Zwitsersche onderwijzer met zijn verloofde hetzelfde en een week nadien dook in Toronto een 23 jarige werklooze uit de wolken op den harden aardbodem neder. Hoofdredacteuren zullen goed doen met zich een gepantserde kluis te laten aanmeten, waarin ze bom* en kogelvrij kunnen werken, willen ze voorkomen, dat hun krant een ontijdig „In Memorlam" zal krijgen af te drukken. De verkiezingsactie voor Prov. Staten en Gemeenteraden is pas begoncen. Hoe moet deze eindigen «^Lucerne, uie uet toch voor 99 pCt. door behoorlijke als nu reeds de revolversworden menschen wordt bevolkt, maar door aet m hei kleine Aspirin fableije Als de revolver aanslag op Anker smit ergens „aandacht" op heeft ge vestigd, dan is het wel op de verwording van den strijd, zooals we dien op politiek gebied in ons land voeren. De heftigheid van dien strijd, de onverzoenlijkheid en onverdraagzaam heid, door welke hij wordt geken merkt, het vaak hinderlijke en provoceerende karakter er van, moet er toe leiden en dat zal o.i. in de naaste toekomst ook nog wel blijken dat geëxalteerde en on evenwichtige naturen hun zelfbeheer schiog volkomen verliezen en daden stelleo, welke door haar terroristisch karakter een geestelijken druk op heel de gemeenschap leggen. De overheid heeft tot ernstigen plicht om de ontwikkeling der poli tieke verhoudingen in dezen zin met alle beschikbare middelen tegen te gaan, zelfs al moeten daarvoor tijdelijk of voor goed enkele grond wettelijke burgerrechten, als pers vrijheid en het recht van vergaderen (en colporteeren) buiten werking worden gesteld. in zulk geval zou niet de overheid de Grondwet, welke trouwens op wettelijke wijze kan worden herzien, buiten werking stellen, maar dat zouden de politieke drijvers doen, die de burgerrechten uitbuiten en onze politieke vrijheid misbruiken om hun eigen dwang op te leggen aan een in groote meerderheid rustig bevolking. VENRAY. 16 Maart 1935. Raadsvergadering. Op Maandag 18 Maart, des nam. uur zal de Gemeenteraad van Venray eene openbare vergadering houden, waarin de volgende punten worden behandeld 1. Notulen. 2. Voorstel van Burgemeester en Wethouders tot verkoop van circa 17 85 H.A. grond gelegen aan den weg Oostrum—Wanssum, Sectie E 2839, aan de Eerw. Broeders van Liefde tot stichting van een noviciaat. 3. Voorstel van Burgemeester en Wethouders tot verkoop van een stukje grond gelegen in het Venray's Broek onder Merselo groot 13 30 A., Sectie H Nr. 1138, aan H. P. J. Poels-van Vechel te Merselo. 4. Voorstel van Burgemeester en Wethouders tot verkoop van circa 11 H.A. grond aan P. van Well te Siebengewald, gedeelte van Sectie H 2054, gelegen te Ysselsteyn, voor f 180 per H.A. tot stichting eener boerderij. 5. Voorstel van Burgemeester en Wethouders tot het aanvaarden van kosteloos ter beschikking gestelde gronden van diverse eigenaren langs wegen gelegen in het uitbreidings plan en tot aanleg van wegen in het uitbreidingsplan. 6. Aanbieding van het verslag betreffende de volkshuisvesting over eenkomstig artikel 77 der Woning wei. Aaobleding van het verslag der Commissie tot wering van School verzuim. 8. Voorstel van Burgemeester en Wethouders tot nadere wijziging en opnieuw vaststelling eener verorde ning betreffende Winkelsluiting in verband met door Z. E. den Heer Minister van Economische Zaken gemaakte opmerkingen omtrent de door den Raad in zijn vergadering van 1 Februari j.l. dienaangaande vastgestelde verordening. 9. Benoeming van vier niet ambte lijke leden der schattingscommissie als bedoeld in artikel 57 der wet op de inkomstenbelasting, wegens perio dieke aftreding ingaande 1 Mei a.s. der leden J. H. Geurts, J. M. Michels, H. B. Odenhoven en M. Wismaus. 10. Mededeeling van een besluit van H. M. de Koningin betreffende het vervallen van de gemeente Venray van de ingevolge artikel 20 le lid der Drankwet, vastgestelde lijst door Gedeputeerde Staten van Limburg. 11. Aanvrage van het Algemeen Burgerlijk Armbestuur tot het ver leenen van een aanvullingssubsidie groot f 150 over 1934. 12. Wijziging en aanvulling der begrooting 1934. 13. Ingekomen request van de Nationale Commissie tegen het alco holisme sub-commissie handhaving drankwet, waarbij den Raad wordt verzocht gebruik te maken van zijn bevoegdheid om aan de Krooa voor te stellen het maximum der verloven A zóóver te verlagen als waartoe art. 6 juncto 40 der Drankwet, met inachtneming van art. 74 sub 5 recht geeft. 14. Motie van Katholiek Roer mond in zake verplichte Katholieke nakeuring van A en B films en het weren van aanstootgevende reclames voor filmvertooningen. 15. Aanvrage van de R.K. bij zondere school van het St. Jozefs* gesticht ingevolge artikel 72 der wet L. O. tot beschikbaarstelling van de noodige gelden voor de aanschaffing van leermiddelen in verband met de invoering van het vak handenarbeid in de twee hoogste klassen tot een maximaal bedrag van f 73.80. 16. Ingekomen stukken en mede- deelingen. INSCHRIJVING. Door Burgemeester en Wethouders van Venray wordt prijs gevraagd voor het leveren en stellen van een ijzeren afrastering voor de speelplaats der school Heijde. Gegadigden kunnen vanaf heden tot en met 20 Maart a.s. teekening nadere inlichtingen bekomen op het kantoor van Gemeentewerken .Onder den Boog". Inscbrijvingsbiljetten met teekening worden ingewacht ten Raadhuize Vrijdag 22 Maart a.s. des voormid dags elf uur. Venray 15 Maart 1935. Burgemeester en Wethouders van Venray De Secretaris, VAN HAAREN Uit de bouwvakken. Kring Venray. Kring Meerlo. Voor enige weken berichtten wij in ons blad, dat in verband met de nieuw afgesloten collectieve arbeids overeenkomst in de kringen Venray en Meerlo, een grote gemeenschappe lijke vergadering zou worden gehou den van alle patroons en arbeiders. Thans is bepaald, dat deze verga dering zal worden gehouden op Vrijdag 22 Maart a.s. des avonds om 7 uur in de grote zaal vaa het patronaat te Venray. Deze vergadering zal staan onder leiding van den Weled. Heer A. Martens, voorzitter van de afdeling Venray van de Ned. R.K. Bond van Bouwpatroons. Als sprekers zullen daar optreden de Weled. Heer J. G. Berger uit Amsterdam, secretaris van de lande lijke R.K. Bond van Bouwpatroons en de heer N. Windt, hoofdbestuur der vaa de Ned. R.K. Bouwvak arbeidersbond St. Joseph. i ?°fl ,van de2c vergadering is, de katholieke solidariteitsgedachte van patroons en arbeiders in hun bedrijfs belangen te belichten en ook om daardoor te komen tot betere door voering en handhaving van het pas afgesloten contract. Voor zover nu reeds tè bemerken valt, bestaat voor deze bijeenkomst grote belangstelling. H. Priesterwijding en Eerste H. Mis. Op 31 Maart a.s. hoopt onze dorpsgenoot de Eerw. Frater Floris Claassens, (Brukske) in de Minder- broederskerk te Weert de H. Pries terwijding te ontvangen. Z Eerw. zal op Eerste Paaschdag in de Parochiekerk alhier zijne plech* tige Eerste H. Mis opdragen. Langs de St. Antoniusstraat alhier is men berig met het aanleg, gen van een groot nieuw Sportterrein ten behoeve van de studenten van het Gymnasium. Dit werk wordt In werkverschaffing uitgevoerd. Luxor-theater. Heden, Zondag- en Maandagavond klei nC *"toond wotden de prachtfilm „De Chineesche Papegaai" met in de hoofdrol Warner Oland Als tweede hoofdfilm „Een dolle Nacht met Dolly Haas en Albert Lieven in de hoofdrol. Een vroolijke. komische geschiede. nis die zich afspeelt op het oude gebe7gtle"Uh!enh0rSt 10 be' SPeMart „Een dolle Nacht" gebeu"|Weekend' WMtln van al1" ..Een vroolijke film, slaapwandelen cognac en jonge meisjes I ...Een meisje met tempo, dat een geheimzinnige kist probeert op te sporen I - ...Een wilde jacht door het Spes- sait-gebergte en wat daarbij gebeurt l

Peel en Maas | 1935 | | pagina 1