DEEDE BLAD YAN PEEL EN MAAS JEAN LEMMENS - VENRAY JEtiJwielen HET GENOT Gebr. Jeuken Voorjaarsmode Maison Amb rosius Zaadtaandel A. v.d. Linden Gazelle en Burgers E.N.R. Jacq. Coenen-Houtackers MARKTEN: Gemengde Berichten. Onze nieuwe goed gesorieerde ZOMERCOLLECTIE 1935, welke mooie kwaliteiten biedt aan lagen priis, biedt elke concurrentie hef hoofd PETTEN HOEDEN MODEARTIKELEN Adverlentiën Stille Omgang. van n NIEUW COSTUUM Dames- en Kinderhoeden China Maffen in alle mafen Zaterdag 2 Maart 1935 Zes en vl|ftlgste Jaargang No 9 H. Jozef, bescherm de H. Kerk. Den 5den Februari van het jaar 1684 richtte keizer Leopold van Oostenrijk een schrijven aan den II Vader met de vurige bede dat de aanroeping van den Heiligen Joseph zou worden opgenomen in de Litanie van alle Heiligen, en dat het be- schermfeest van den H. Joseph in de geheele kerk zou worden inge voerd. Keizer Leopold waagde dit verzoek daar hij overtuigd was dat de bevrijding var. Weenen uit 't gevaar der Turken in 1683 ook aan de bijzondere voorspraak van den H. Joseph moet worden toegeschre ven.. In 't jaar 1675 immers had Leopold geheel zijn land plichtig gesteld onder de bescherming van den H. Joseph. De aanval op 't leger der belegeraars begon ook den 12 Sept. 1683 vanuit Kahlenberg. welke plaats gevierd wordt door een aan den H. Joseph toegewijde kerk, De gedachte dat de H. Joseph de bijzondere beschermer is van de katholieke kerk werd later op plech tige wijze tot uiting gebracht door Pius IX, die den 8 December 1870 den H. Joseph tot Patroon der H. Kerk verklaarde, en door de Breve „uamuam pluries" van Leo XIII van 15 Augustus 1880. In die tijden zag de H. Vader zich gedwongen te wijzen op de hevige aanvallen van den kant der duistere machten en Z. H. riep de geloovigen op tot gebed, in 't bij zonder tot aanroeping van den H. Joseph. la het huisje van Nazareth, dat de H. Joseph met vaderlijk gezag be stuurde, ziet de Paus het begin der H. Kerk, waarin Maria Moeder is en Jezus als 't ware de Eerstgeborene onder de Christenen. Daaruit volgt noodzakelijk dat de groote scharen van geioovlgen den H. Vader Joseph op geheel bijzondere wijze beminnen moeten, ja zelfs dat de H. Joseph in de H. Kerk in zekeren zin vaderlijk gezag bezit. Het is een gevolg van deze macht, dat de H. Joseph als hemelsche be schermer de Kerk van Christus be schermt en verdedigt. Als vrucht van deze overwegingen nu bepaalde toentertijd de H. Vader 'n bijzonder gebed tot den H. Joseph, beval ten sterkste aan de viering van de maaud Maart ter eere van den H. Joseph en van zijn feest op 19 Maart. Wij kunnen in dezen tijd, die wederom zoo vol is van uitwendige en oo'c inwendige gevaren voor de H. Kerk, 'n tijd die zoo slecht luistert Daar de woorden van Christus stede houder niets beter doen dan het verlangen van den H. Vader naar volhardend gebed vervullen. En dan zuilen wij ons ook rich ten tot den H. Joseph, als bescher mer van de H. Kerk en met deze woorden van Leo XIII tot hem bidden: „Houd verre van ons, geliefde Vader, iedere besmetting van dwa ling en verderf. Sta ons vanuit den hemel genadig bij in dezen strijd met de machten der duisternis en zooals gij eertijds het Kindje Jezus uit het grootste levensgevaar gered hebt, zoo bevrijd ook thans de H. Kerk Gods va'n alle vijandelijke lagen en rampspoed." De Statenverkiezing. Bij de Zondag gehouden stem ming in de Kiesvereenigingen werden in den Slatenkieskring Horst uitgebracht 7473 stemmen, waarvan ongeldig 574, welke ver deeld waren als volgt Uitgebr. Ongeldig Arcen 70 13 Velden 373 36 Lomm 71 2 Afferden 3 0 Well 132 14 Siebengewald 76 5 - Broekhuizen vorst 305 21 Gennep 239 32 Grubben vorst 340 24 Lottum 172 11 Horsi 1159 76 Melderslo 183 3 Meterik 408 3 America 268 27 Meerlo 201 8 Swolgen 193 11 Tienray 118 12 Blitterswijck 229 6 Mook 49 11 Middelaar 52 10 Otlersum 96 5 Milsbeek 63 3 Sevenum 664 60 Kronenberg 188 21 Venray 785 88 Oirlo 224 - 13 Leunen 282 11 Merselo 314 26 Oostrum 112 7 Wanssum Geijsteren 188 21 Luxor-Theater Venray Met de Vastenavanddagen zullen in Luxor-Theater worden verfilmd: VICTOR EN VICTORIA. Deze film haakt zich voor altijd in ons geheugen vast. Een film, die onvoorwaardelijk als het non plus ultra op 't gebied van de lichte muze beschouwd moet worden. Een ope rette, zoo flonkerend, zoo wervelend zoo vrij van alle zwaarte, dat men zich na het slot verbijsterd alfvraagt: Heb ik dit werkelijk beleefd Waar ben ik eigenlijk Zoozeer wordt men in de gevoels beweging van dit uitbundige geheel opgenomen, dat men het besef van tijd en plaats volkomen verliest en slechts de sensatie heeft, een wonder doorleefd te hebben 1 Verder nog: Mein Herz ruft nacli dir. Het reizend operagezelschap Rosé is van Zuid Amerika naar Monte Carlo vertrokken, alwaar zich aller lei verwikkelingen voordoen, die tenslotte tot een goed einde komen, De zang van den tenor Mario in deze prachtfilm is alléén een bezoek reeds overwaard. Zondagmiddag wordt een speciale kindervoorstelling gegeven. Zie advertentie. Horst Cuyk: Maandag 4 Maart Dinsdag 5 Maart EEN NIEUWE AUTOBUSDIENST. Van Deurne over Liessel, Meycl naar Weert. In Provinciaal Blad van Noord Brabant Nr. 19 geechiedt afkondiging van het besluit der Gedeputeerde Staten van den 20en Februari 1935, waarbij aan G. H. Kapers te Venray vergunning wordt verleend tot het in werkiDg brengen, voor zoover het Noord-Brabantsch grondgebied be treft, van een autobusdienst van Deurne (Markt) over Liessel en Neer kant naar Meijel en verder naar Weert. Tegen de gevraagde vergunning waren schriftelijke bezwaren ingediend door M. J. van Goch te Deurne op grond, dat de gevraagde autobusdienst schade zal toebrengen aan den door hem geëxploiteerden markt-autobus' dienst op Zaterdag van Neerkant over Liessel en Deurne naar Helmond. Ged. Staten overwogen echter, dat de door M. J. van Goch te Deurne geëxploiteerde dagelijksche autobus- dieDst van Deurne over Liessel, Neerkant en Meijel naar Berirgen reeds geruimen tijd is gestaakt dat daardoor voorziening in de verkeersbehoeften der streek is noodig gebleken dat de gevraagde autobusdienst verkeersverbindingen totstand brengt, welke voor de betrokken streek van groot belang moeten worden geacht; dat mitsdien het algemeen verkeers- belang met het in werking brengen van den onderwerpelijken autobus dienst zal zijn gediend dat oplegging van een vervoer- verbod ter bescherming van den marktaytobusdienst Neerkant-Deurne- Helmond niet wenschelijk wordt geacht, vermits de betrokken streek meer is gebaat m»t een dagelijkschen autobusdienst dan met genoemden marktautobusdienst. Worklooze gebeten. Men schrijft uit Bunde (L aan de „Tijd": Eenige dagen geleden begaf zich een werklooze arbeider, teven voor zitter van de plaatselijke R.K. Werk- liedenvereeniging naar het gemeente huis ten einde daar de uitkeering wegens vorst in ontvangst te nemen, Tot zijne niet geringe verwondering moest hij van den burgemeester ver nemen dat hem f 1 van het nog verschuldigde schoolgeld in mindering zou worden gebracht op zijne uit keering ten bedrage van f 6.36. Toen hij den burgemeester daarop verzocht dit bedrag eerst in de zomermaanden in te houden aange zien zijn gezin bestaande uit 7 per sonen niets van het geringe steun bedrag kon missen en de burgemeester weigerde dit verzoek in te willigen, ontstond tusschen beiden een woordenwisseling die zoo hoog liep, dat de burgemeester den werklooze in den bovenarm beet. De beet schijnt raak te zijn geweest' daar de werklooze, die zich direct onder medische behandeling stelde, geruimen tijd zijn arm niet zal kunnen gebruiken. De veldwachter maakte nog bovendien proces-verbaal tegen hem op wegens huisvredebreuk. Van een en ander is aangifte gedaan bij de justitie. Het werk van een zonderling. Dinsdagmorgen ontstond op Baks hof, bewoond door de familie Poels te Swalmen op den hooizolder boven den schaapsstal een begin van brand, dat echter dank zij spoedig ingrijpen en het aanwezig zijn van een b and- bluschapparaat spoedig kon worden gebluscht. De verdenkiog viel op den schaap herder der hoeve. Toen men hem hierover sprak ontstak hij in woede en wilde zijn baas met zijn schepers- schop te lijf gaan. De zoons des Zie Etalage WtF VRAAGT TIJDIG AAN Zie Etalage huizes namen het echter voor hun vader op en spoedig moest de aan valler met bebloed hoofd aftrekken. De inmiddels aangekomen veld wachter arresteerde den schaapherder en nam hem mee naar het Raadhuis, alwaar de ontboden geneesheer Dr. Crasborn vaststelde dat de toege brachte verwondingen niet van ernstigen aard waren. Bij een door den Burgemeester afgenomen verhoor bekende de aan gehoudene, zijede de 46 jarige M. P afkomstig uit Venray den brand te hebben gesticht. Uit de verhalen die P. omtrent dezen brand deed bleekduidelijk.dat hij terecht als een zonderling wordt beschouwd. Hij is ter beschikking van den Officier van Justitie gesteld. Eindhoven—Venlo. In de Memorie van Antwoord aan de Tweede Kamer betreffende de Begrooting van het Verkeersfonds deelt Minister Colijn mede Het ligt niet in het voornemen den aanleg van een nieuwe verbinding tusschen Eindhoven en Venlo binnen korten tijd ter hand te nemen. Dit werk wordt in verband met de voor wegen verbetering beschikbare middelen voorshands niet tot de meest urgente gerekend. De tarwcteelt weer vry Verschenen is de Memorie van Antwoord op het Voorloopig Ver slag der Tweede Kamer nopens het wetsontwerp tot vaststelling van de begrooting van het Landbouw crisisfonds voor 1935. Aan deze Memorie ontleenen wij het volgende De meerdere evenredigheid in de prijzen der onderscheiden gewassen zal, naar de minister hoopt, aanleiding kunnen zijo, mettertijd de teelt van tarwe vrij te laten. Hij meent, dat geen bijzondere maatregelen moeten worden genomen ter bevordering van het scheuren van grasland, maar dat deze maatregel een gevolg moet zijn, van die mede onder den invloed der crisismaatregelen te verwachten wijziging in de verhoudingen in het landbouwbedrijf. Een regeling, waardoor de pluim veehouderij speciaal zou worden ingekrompen in die streken, waar in bijzondere mate geprofiteerd wordt van de steunregeling op ander ge bied, is in onderzoek. Tarief verlaging by de spoorwegen. Naar de Msb. verneemt, wordt met ingang van 4 Maart de prijs van de weekkaarten der Nederlaod- sche Spoorwegen verlaagd van 12 op 11 cent per K.M., terwijl de minimumprijs van f 1 op 90 cent wordt verlaagd. Huwelijkstragedie en haar gevolgen. In de gemeente Haarlemmermeer heeft zich dezer dagen een geval af gespeeld dat eenigzins herinnert aan een Amerikaansche „kidnapping", al dus het „Hbld". Twee echtelieden uit Den Haag, waarvan de vrouw afkomstig was uit de Haarlemmer meer, leefden in onmin met elkaar en op een goeden dag besloot de vrouw, van haar man weg te gaan. Zij reisde naar Hoofddorp, waar zij met haar twee kinderen intrek nam bij haar ouders aan den Aalsmeer- derweg. Dit was den man echter niet naar den zin en hij besloot de kinderen terug te halen. Des nachts omstreeks vijf uur drong hij met behulp van twee kameraden de woning van zijn schoonouders binnen, aangezien hij wist dat de man afwezig was en wilde zich van de kinderen meester maken. De vrouw verzette zich ech ter en werd door een der indringers vrij ernstig mishandeld. Ten slotte verdween het drietal weer in de duisternis met de de medeneming van de kinderen. De politie heeft de drie heeren echter spoedig achterhaald. Sterft Frankryk uit De heet Arvaud, die in Frankrijx als een autoriteit geldt op het gebied van het bevolkingsvraagstuk, heeft hier een lezing gehouden, waarin hij verklaarde, dat het Fransche ras ge doemd is, om geleidelijk uit te sterven, indien niet radicale maat regelen worden genomen, om het geboortecijfer op te voeren. Frankrijk dat aan het einde der achttiende eeuw in Europa de leiding had, wat de hoogte van het geboor tecijfer betreft, is door de voortdu rende afname van zijn bevolking ge leidelijk op een kritiek punt aange land, vooral wanneer men den snellen bevolkingsaanwas in de omringende landen in aanmerking neemt. De tradities van Frankrijk's vroe gere geboortecijfer werden thans nog slechts voortgezet onder de Fran- schen in Canada, waar families, wel ke uit 12 a 20 personen bestaan, heel normaal zijn. Arvaud deed de volgende midde len aan de hand om verbetering, in den toestand te brengen: 1 Belasting op vrijgezellen; 2. Premies voor jooge echtparen met meer dan twee kinde ren. Hij waarschuwde, dat Frankrijk, indien het geen maatregelen zou nemen tegen de vermindering van het geboortecijfer geleidelijk zou ver dwijnen. Dat heeft die geleerde man van het bevolkingsvraagstuk heel aardig uit- geieeekend en de bladen, ook de katholieke, zetten dat zonder com mentaar aan hun lezers voor. Alsof het vraagstuk met premies ware op te lossen Neen, wanneer men niet komt tot herstel van de Christelijke huwelijks moraal, dan zal men op dit punt Diets bereiken. Drie-en-twintig zoons. Mevrouw GenovefFa Lumare te Crotone (Ttaiië) heeft dezer dagen het leven geschonken aan haar drie en twintigsten zoon. Zij heeft een speciale gelukwensch ontvangen van Mussolini zelf. Een zesling geboren. Dr. Edward A. Schumann van de universiteit van Pennsylvanië heeft Vrijdag medegedeeld, dat een vrouw aan de Afrikaansche Goudkust het leven heeft geschonken aan een zes ling. Zij leefden acht dagen zonder medische controle. Radio als vogelverschrikker. In Amerika neemt men thans proeven om luidsprekers als vogel verschrikkers in boomgaarden dienst te laten doen. De eerste resultaten zijn veelbelovend, want de vogels hebben nog niet gedurfd de radio muziek eenige concuirentie aan te doen. De vraag is nu, of dit zoo blijft en of de dieren niet aan de radiomuziek gewend raken. Roomsche mannen en jonge lingen neemt deel aan den Stillen Omgang in den nacht van 9 op 10 Maart a.s. Algemeene intentie luidt dit jaar: „Voor vrede en welvaart in de samenleving". Kosten bedragen f 3.95. Verkrijgbaar alle soorten Bloem- Tuin- en Landbouw- zaden Gras- en Klaverzaden in prima kwaliteit, aan concur- reerende prijzen. VOGELZADEN Milletzaad Zevenzaad Hennepzaad Wit Kanariezaad Zwart zaad Negerzaad PRIMA JAPAN RIJST 3 pond voor 1 kwartje. en alle Onderdeelen. Electr. Rijwiellampen, Stuurtasschen. Hef nieuwste in van Dellf s Kinderwagens. Sportwagens concurreerende prijzen. jP. HendrixPatersstraat komt pas ten volle tot zijn recht, wanneer de stof Uw fijne smaak kenmerkt, en een moderne coupe en prima pasvorm er een bijzonder cachet aan geeft. Noteer daarom of bel even No. 92 Wij bieden U een collectie STOFFEN van aparte dessins, welke U alleen vindt in eerste klas maatzaken. 80 De nieuwste modellen Beziet de Etalage 80 Uw adres voor vervormen en veranderen van HOEDEN Ontvangen een zeer groote partij welke wij opruimen tegen ongekend lage prijzen. Deurmatten vanal 8 cent. Kamermatfen 140 x 180 vanaf 43 cf. Kamermaffen 160 x 230 vanal 70 ct. Sterke Boodschaptasschen iets aparts 36 cent.

Peel en Maas | 1935 | | pagina 9