Gemengde Berichten. De Galg. Dr.A. I Inschari V Th. Storm schi H. OKH eer Districts-Arbeidsbeurs Profit Ext Aanbie£ „De Limburgsche Katholiekendag" heeft in eene onlangs gehouden ver gadering onder goedkeuring van Z. H. Excellentie den Bisschop van Roermond besloten om den eerst- volgenden Limburgschen Katholieken dag te doen plaats hebben te Roer mond op Pinkstermaandag 10 Juni a.s. Het onderwerp „Belijden en Be loven" zal in de slot-bijeenkomst behandeld worden door den President van 't groot-seminarie Dr. F. Feron. BEKENDMAKING Burgemeester en Wethouders van Venray brengen ter algemeene kennis dat de op heden vastgestelde lijst van kiezers voor de Tweede Kamer der Staten Generaal, voor de Pro vinciale Staten en voor den Ge meenteraad vanaf den 23sten Febr. tot en met den 16en Maart a.s. op de Secretarie der gemeente voor eenieder ter inzage is nedergelegd en tegen betaling der kosten in afschrift en stemdistrictsgewijze in uittreksel verkrijgbaar is gesteld. Tot en met den 9en Maart is eenieder bevoegd bij het gemeente bestuur verbetering van de door dat bestuur vastgestelde kiezerslijst te vrageu, op grond dat hij zelf of een ander, in strijd met de wet daarop voorkomt, niet voorkomt, niet be hoorlijk voorkomt -of al dan niet voor eenige verkiezing aangewezen is als bevoegd om bij volmacht te stemmen. Venray, 22 Febr, 1935. Burgemeester en Wethouders van Venray O. VAN DE LOO De Secretaris, VAN HAAREN Hondenbelasting. Burgemeester en Wethouders van Venray brengen in berinnering, dat de aangifte voor de belasting op honden moet geschieden ten kantore van den Gemeente-Ontvanger vóór 9 Maart a s; De aangifte kan geschieden eiken werkdag des voormiddags tusschen 9 en 12 uur. Speciaal wordt bier voor zittiog gehouden op Maandag 25 Februari a.s. Venray, 22 Februari 1935. Burgemeester en Wethouders, voornoemd, O. VAN DE LOO De Secretaris, VAN HAAREN GEVONDEN: zwarte dameshand schoen en glacé dameshandschoen en een rijwielplaatje. Inlichtingen Gemeente-politie. Wegens overlast van de woon wagenbewoners in deze gemeente, wordt eenleder verzocht aan deze lieden niets meer te geven. Er zijn meer dan genoeg inwoners aan wlen giften veel beter besteed zijn. Men denke hier eens aan Missie-Wedstrjy d. De uitgestelde voetbalwedstrijd tusschen de Studenten en de Valk zal Zondag 3 Maart gespeeld wor den. Vorig jaar verloor de Valk van de Studenten met 6—0, maar.... verleden Zondag won de Valk van Excelsior met 7—0. Het zal er span nen. Zie advertentie van volgende week. De opbrengst is voor de Franciskaansche Missie. Door de marechaussee werd alhier wederom streng controle uit geoefend op de naleving der Arbeids wet. Enkele verbalen werden opge maakt. Priesterjubileum Deken Thielen. Naar aanleiding van haar gestelde vragen, deelt de commissie voor aanbieding van een huldeblijk aan den Hoogeerw. heer P. J. Thielen, Pastoor-Deken der Parochiekerk van St. Petrus Banden te Venray. ter gelegenheid van diens 40jarig Priesterjubileum op 30 Maart a.s., mede, dat ook degenen, die buiten de Parochiekerk woonachtig zijn en zulks wenschen, gaarne in de ge legenheid worden gesteld om hunne bijdragen voor het aan te bieden huldeblijk te schenken Giften daarvoor worden gaarne in ontvangst genomen door den Heer F. Vermaaten, secretaris der com missie te Venray, Postrekening no. 19899, Wordt beleefd verzocht op bet bijjchrijvingsblljet te vermelden: „Bijdrage huldeblijk Deken Thielen", Ook de namen dezer schenkers zullen In bet aan te bieden Feest- album worden vermeld. Op de vergadering der Voet balclub V.V.V., welke Maandag is gehouden, werd besloten om Zondag 3 Maart a.s, een wedstrijd te spelen, waarvan de opbrengst bestemd is als bijdrage voor het geschenk, dat Deken Thielen zal worden aange boden bij zijn 40-jarig Priesterfeest, Het ligt in de bedoeling van het bestuur voor dezen wedstrijd een sterke 2de klasser I.V.C.B. als tegenstander te kiezen. Op het Woensdag te Roer mond gehouden examen van de le Ned. Modevakschool slaagden voor diploma costumiére de dames M. v. Meijel, Venray, T. Wijnhoven, Oos trum. L. v. Aarsen, Wellerlooi, A. Hovens en G. Hendriks, Tegelen. Zij genoten hunne opleiding bij Mej. Voeslen. directrice hoofdleerares bij het modevak- en kunstnijverheid- onderwijs. Het Barmeisje. Het publiek van Venray en om streken zal weer eeos kunnen genieten van fijn en diepgaand spel. 't Leven van een meisje uit de groote stad, gaat onzen geest voorbij. Een van die arme, doodarme kinderen, die seeds vroeg hun jeugdfrisheid hebben verkocht aan heeren, die dezen naam niet waard zijn. Gedreven door ar moe, voortgestuwd door de hart stocht verkopen zulke meisjes haar jeugd en deugd in een bar. Een diefstal en een daarop volgende ge vangenisstraf en het ziekenhuis is het middel dat de goede God gebruikt om de kostbare ziel te redden. Neen, dat is geen fantasie, dat is werkelijkheid. Komt Maandag 25 Februari naar 't St. Antonius-patro- naat, voor 50 cent hebt U een avond van kunstgenot, dat U beter maakt. Gij kunt daar ook zien 't spel van onze kleine K.J.M.ers die op hun eigen eenvoudige manier van haar kunnen bewijs zullen geven. Tevens is deze avond bedoeld als een propaganda. Meisjes, die als aspirant willen toetreden tot onze KJ.V. kunnen zich vóór 15 Maart daarvoor opgeven bij één der leid sters of de Directeur. 4e Yenrayse Variété-avond. Zondag 1.1. gaf het salonorkest en dubbel mannenkwartet Euterpe haar jaarlijkse uitvoering in en ten bate van het St. Antonius patronaat. In samenwerking met het Duo Corne- lissen Boeren is het een welgeslaagde kunstzinnige en genotvolle avond geworden. Voor de pauze wisselden muziek zang en voordracht in snel tempo af, na de pauze was het hoogtepunt van de avond de zeer vlot gespeelde operette „Voor den Bloedraad". We hopen, dat Euterpe het bij deze eerste proeve in de operette-kunst niet zal laten. Dat ze er de krachten voor hebben bleek wel uit de vaar digheid waarmee ze deze operette hebben uitgevoerd. De verschillende nummers vonden bij het talrijke publiek een dankbaar onthaal. Wat ook zeer prettig aan deed was de vlugge afwerking van het programma en vooral ook niet te vergeten het tot in kleinigheden keurig verzorgde décor, zowel bij de muziek- en zangnummers als bij de operette. De leden van Euterpe hebben zich veel moeite gegeven om deze uitvoering te doen slagen en ze mogen dan ook als vrucht van deze moeite met genoegen terugzien op de zo goed geslaagde avond, die juist door hun onderlinge samen werking tot stand is gekomen. Zolang deze prettige geest in de vereniging blijft, heeft Euterpe nog een mooie toekomst voor zich Vergadering Dierenbescherming. Onder Voorzitterschap van Dr. Sala hield de Afd. Venray der Lim burgsche vereeniging tot bescherming van dieren hare jaarvergadering, in combinatie met de federatie van Jonge Boerenvereenigingen, in de Wilhelminazaal alhier. Na een woord van welkom tot de aanwezigen, richtte de Voorzitter een hartelijk welkomstwoord tot den Spreker van hedenavond, den Weled. Heer Braam uit Lottum, die zou spreken over de Wichelroede. Na behandeling der huishoudelijke agenda, waarbij aan de heeren pen ningmeester en secretaris dank werd gebracht voor hun werk en den penningmeester, gehoord het rapport dec commissie van onderzoek, decharge verleend werd, werd de heer de Groot, opperwachtmeester der marechaussee en penningmeester der vereeDiging afgevaardigd tot de jaarvergadering der Limb. Vereeni ging te Maastricht te houden. Nadat de Voorzitter de vergade ring het een en ander had mede gedeeld in zake den te bouwen paardenstal op het Woonwagenkamp en het gemeentebestuur voor be toonde medewerking hartelijke dank gebracht had, gaf hij het woord aan den Spreker, op wiens woorden de vergadering met ongeduld wachtte. De heer Braam hield over de Wichelroede een intressante lezing en deed duidelijk uitkomen, dat de waarheid en het verdichtsel op dit terrein heel vaak doorheen gehaspeld worden. Zeer veel, dat op dit gebied wordt waargenomen, is nog niet wetenschappelijk te bewijzen. Alleen de uitkomsten van feiten, die hij uit eigen ondervinding ten beste gaf, stemmen in ieder geval tot nadenken. Het omslaan der Wichelroede, ook in handen van op de vergadering aanwezig ztjnden, werd door hen proefondervindelijk vastgesteld. We mogen wel zeggen, dat de demonstratie aller aandacht trok en de thuisblijvers van hun wegblijven spijt zullen voelen, wanaeer de enthousiaste verhalen hen zullen bereiken. OOSTRUM. Door onze Harmo nie en Ruiterclub is besloten om op Vastenavond-Maandag een gezellige middag en avond te houden. Er zullen harddraverijen en volks vermakelijkheden plaats hebben en 's avonds zal de Harmonie een Bonte Avond geven. Zie verder de advertentie a.s. week. CASTENRAY. Vastenavond- Zondag zal door de Castenraysche Tooneelclub een Vroolijke Avond gegeven worden in het lokaal van L. van Rhee. Dinsdagmiddag worden hier weer de gewone harddraverijen gehouden. Zie advertentie volgende week. MAASHEES. Als opvolger van wijlen den heer Jos. Geurts is diens zoon. de heer Alph. Geurts benoemd tot kassier der Boerenleenbank alhier. VENLO. In de Woensdagavond gehouden vergadering van den ge meenteraad van Venlo is benoemd tot gemeente-ontvanger tevens chef van de afdeeling Firanciëa ter ge meentesecretarie de heer G. J. Her mans, thans hoofdcommies en chef van de afdeeling Financiën ter gemeentesecretarie Helmond. Geen geld voor veevoeder. Door den Opperwachtmeester der Kon. Marechaussee te Well werden dezer dagen op 'n boerderij aan de Hamert een paard, enkele runderen, twee varkens en een honderdtal kip pen aangetroffen, die in zeer ver magerden toestand verkeerden. Bij een ingesteld onderzoek bleek, dat er op de boerderij, behoudens een weinig hooi en enkele knolrapen, in het geheel geen voeder aanwezig was. Aangezien de toestand waarin het vee verkeerde, den Opperwacht meester onhoudbaar toescheen, stelde hij de Vereeniging van Dierenbe scherming te Maastricht van zijn bevindingen in kennis. Nadat door deze, in samenwerking met den Opperwachtmeester de toestand nogmaals was onderzocht, werd be sloten het vee in beslag te nemen en eider9 onder te brengen, teneinde het voor een hongerdood te vrij waren. Thans is het in een naburige boerderij ondergebracht waar het op kosten van de Ver. van Dieren bescherming wordt onderhouden. Hoezeer de dieren uttgehongerd waren blijkt wel uit het feit, dat toen men de dieren losmaakte, een koe van zwakte in elkaar zeeg en dat, toen een der politiemannen in het kippenhok kwam, de kippen alles in het werk stelden, om hem een ring, die zij klaarblijkelijk voor een maïs korrel hieideD, van den vinger te nalen. Naar de eigenaresse van het vee, die uit Duitschland afkomstig is, beweerde, schuilt de oorzaak van het ontbreken van veevoeder in het feit, dat zij tengevolge van de clearing- overeenkomst geen geld uit Duitsch land kan krijgen. Een woord van dank aan het doortastend optreden van den Opper wachtmeester is hier zeer zeker wel op zijn plaats. Goöp. Roermondsche Eiermijn De aanvoer alsook de prijs is over 1934 bijna gelijk gebleven met 1933. De export was in het afgeloopen jaar buitengewoon moeilijk niet alleen, omdat de voornaamste afnemer der C.R.E, Duitschland, de invoer vergunningen had teruggebracht op 60 pCt. van den uitvoer van 1932 doch vooral, omdat midden 1934 de betalingen van Duitschland spaak liepen. Er zitten dan ook groote vorde ringen in Duitschland vast. Ook de export naar andere landen was moeilijk. De eenige landen van beteekenis buiten Duitschland zijn Spanje en Engeland Er worden daar echter zeer lage prijzen betaald. Ten gevolge van den ongunstigen stand der Clearing Rekening met Duitschland is de export, naar dit land zeer sterk ingekrompen en gaat de pluimveehouderij met groote zorg het jaar 1935 in. Doodelyk mijnongeluk. De te Hoensbroek woonachtige houwer A. v. d. Meulen is Woens dagmiddag ineen hulpscbacht van de Staatsmijn Emma van een hoogte van ongeveer 30 meter gevallen. Hij werd dood opgenomen. Van der Meulen was 33 jaar, gehuwd en vader van een kind. Als bijzonderheid kan vermeld worden, dat het aantal doodelijke ongevallen in de staatsmijnen den laatsten tijd opmerkelijk klein is. Het is nl. meer dan een half jaar geleden, n.l. op 27 juli 1934, dat het laatste doodelijk ongeluk op de gezamenlijke staatsmijnen geschiedde. Wat de werkeloosheid kost. Wanneer we hier in een paar cijfers aangeven, wat rijk en gemeen te uitgeven in verband met de werkloosheid, door werkverschaffing en steuuregeling, dan geeft dit staat je nog maar een idéé van ééc zijde der werkloosheid: de financieele kant. De moreele ellen le ervan laat zich niet in cijfers vastleggen. In 1934 gaf 't Rijk uit 32.8 mil- iioen. De gemeenten 73.3 millioen. Spoorwegvervoer voor den Stillen Omgang. 40 extra-treinen den eersten nacht. Er wordt verwacht, dat dit jaar niet minder dan honderdduizend katholieke mannen en jongelui zullen deelnemen aan den Stillen Omgang te Amsterdam, die dit jaar in d» nachten van 9 op 10 en van 16 op 17 Maart zal worden gehou den. Voor het vervoer van de deel nemers van bulten Amsterdam deze komen, voor het meerendeel den eersten nacht zullen de spoor wegen ruim 40 extra treinen inleg gen, n.l. ruim twintig om hen in den avond naar Amsterdam te bren gen en even zoovele, waarmee zij in den vroegen Zondagochtend naar huis zullen terugkeeren. Er komen treinen van Groningen, Harliogen, Amersfoort, Utrecht, Stadskanaal, Oldenzaal, Winterswijk Tilburg, Deurne, Gouda. Boskoop, Venlo, Nijmegen, Leiden (2), Rotter dam. Dordrecht en den Haag (2). De boterhandel resultaten in 1934. De boterbereiding ging in verge lijking met het voorgaande jaar pl.m. 2 a 3 pCt. achteruit, hetgeen wel hoofdzakelijk veroorzaakt zal zijn door den drogen zomer, met als gevolg weinig weide en groenvoer. De verkoopprijs der boter in den groothandel was, volgens de uit betalingscijfers van de afd. Boter- export van den Z.N.Z. gemiddeld f 1.45 per K.G. In aanmerking ge nomen, dat Je fabrieken gemiddeld 33 cent per K g hebben moeten afdragen aan de Crisis-Zuivel Ceutrale is de gemiddelde opbrengst bij den engros verkoop te stellen op f 1.12 per K.g., dat is ougeveer even hoog als in 1933. Meisje in brand. Te Lieshout ging de landbouwer S. een ham uit de schouw halen. De dienstbode, mej. M. v. H., lichtte hem bij met een petroleumlamp. Plotseling viel er een spie uit den schoorsteen juist op de lamp. Deze viel stuk op den grond en de petro leum, die in brand vloog, stroomde uit over de kleeren van de dienst bode, die brandende als een fakkel naar buiten vloog. Zij werd met hevige brandwonden aan borst en beenen opgenomen. Haar toestand is nochtans redelijk. Twee Nederlanders in Duitschland veroordeeld. Voor het Landesgericht te Kleef hebben V. B. en W. v. B. uit de omgeving van Beek bij Nijmegen, terecht gestaan, beiden beschuldigd van het smokkelen van deviezen De rechtbank heeft de jongelieden ieder veroordeeld tot anderhalf jaar gevangenisstraf en een boete van 4 duizend Mark. Tegen een muur gereden. Woensdag is de lójarige v, S. te Terheide met zijn fiets met groote vaart tegen een muur gereden. Of schoon bij bewusteloos bleef liggen, kon bij zich even later naar huis begeven. Een geneesheer constateer de een zware hersenschudding. Na enkele uren is de jongen overleden. Groote brand. Bij een grooten brand te Uitgeest zijn Woensdagnacht een houtwaren- fabriek en vier woniDgen afgebrand. Meineed* Een der getuigen in de Berghem- sche moordzaak is Donderdagmorgen wegens meineed veroordeeld tot 1 jaar gevangenisstraf. Eisch 4 jaar. 20 Jaar gevangenisstraf. De kappersbediende, die te Haarlem een meisje heeft vermoord en in haar woning brand stichtte is veroordeeld tot 20 jaar gevangenisstraf H.M. de Koningin Prinses Juliana zijn Donderdag morgen te Unterwasser aangekomen. Stoommachine gesprongen. Donderdagavond wilde de leerling J. Nagels uit Oeffeit in „De Heibloem" le Heijthuizec voor zijn medeleerlin gen de werking van een stoom machine met een ketel van een diameter van 30 c.M. en een lengte van een halven meter demonstreereo. Plotseling vloog de ketel uit elkaar, waardoor de knaap tegen den grond werd gesmakt en op slag gedood. Van de hem omringende medeleer lingen liepen er eenige niet ernstige brandwonden op. Het lijk van het slachtoffer en de resten van de vernielde machine werden door de marechaussee van Heythuizen in beslag genomen. Een drama in de lueht. Bewoners van UpmlDSter (Engeland) zagen Donderdagochtend met ontzet ting twee jonge vrouwen, van naar schatting 25 jaar, uit een vliegtuig vallen. Zij moeten op slag dood zijn ge weest zij hielden elkaar bij de hand' Ze zijn neergekomen in een veld, nabij Upmloster. Men neemt aan, dat het vliegtuig op weg was naar Frankrijk. Naar verluidt, zijn de twee omge komen vrouwen Jane en Elisabeth du Bols, dochters van den consul- generaal der Vereenigde Staten te Napels. Zij zouden het vliegtuig gehuurd hebben voor een reis naar Parijs. Men heeft in het vliegtuig brieven gevonden, geadresseerd aan baar ouders. Naar een H. N. bericht over het tragische gebeuren oog meldt, waren beide meisjes verloofd geweest met twee Engelsche vliegerofficieien, die op 15 Februari j.l. bij de vliegramp bij Messina om het leven kwamen. Vermoedelijk zijn de meisjes daar door zóó geschokt, dat zij in over spanning besloten, op gelijke wijze, als hun verloofden, uit het leven te scheiden. De piloot van het Hlllman-vllegtuig waaruit de twee Amerikaansche meisjes gesprongen zijn, dezelfde, die voor kort een aantal baren goud ter waarde van 22.000 pond tusschen Parijs en de Fransche kust uit zijn vliegtuig verloren heeft. De ex-keizer van Duitschland. Nadat op het verzoek van den ex-keizer van Duitschland om wegens deviezen moeilijkheden bij het ver krijgen vaa zijn inkomsten uit Duitschland, in dit land woonplaats te kunnen verkrijgen, afwijzend is beschikt, gaan er geruchten, dat de ex keizer naar Zwitserland zou willen vertrekken, waarheen op grond van het Duitsch—Zwitsersch verdrag grootere geldsbedragen overgemaakt kunnen worden. De ex keizer zou echter aaneen terugkeer naar Duitsch land de voorkeur geven. De afwijzende houding van de Duitsche regeering is eenigszins te begrijpen, daar de terugkeer van den ex-keizer een aanleiding tot monar chistische agitatie zou kunnen wor den. Men gelooft dat, wanneer de Duitsche regeeriDg tenslotte toch in een terugkeer zou toestemmen, ei maatregelen zouden worden genomen om het bezoekersaantal aan Homburg te limiteeren en dat de persoonlijke bewegingsvrijheid van den ex-keizer beperkt zou worden. OVERLEDEN: Johannes H. Custers, weduwn. van Maria W. Vergeld, 73 jaren, Oirlo. Johanna P. de Riet, 10 mnd., Veulen. Leonora M. Manders, echtgen. van J. Wijnhoven, 77 jaar, Oirlo. 2 patiënten St. Servatius. 2 patien:en St. Anna. Ingekomen en vertrokken personen van 15 tot 22 Februari. VERTROKKEN: M. W. Willems, dienstbode n.' Helmond, Veestraat 8. P. L. Baeten, dienstbode naar Horst, Grootestraat. P. J. Poels en vrouw, zonder beroep, naar Horst Kraneslraat. J. G. W. Baltezen, dienstbode, naar Helmond, Julianastraat 47. In oorlogstijd kenden wij de galgen, waaraan spionnen, landverraders, dienstweigeraars enz. werden opge hangen. Zulke galgen, waarde lezer, bestaan er nog. En een ieder rilt van afschuw als bij er aan denkt. Er zijn echter galgen, die nog erger zijn. Hieraan wordt de kleine boer en tuinder opgehangen, die het slacht offer is van de crisis. Wie rijk is hoeft de galg niet te vreezen. Wie arm is des te meer. Wij willen onder deze rubriek spreken van de gehangene en de beul. Wellicht dat sommige die nog □iet weten hoe erg het is hiervan kunnen leeren. De galg stond te Ysselsteyn (gem, Venray). Slachtoffer was Peter Arts, oud 52 jaar, vader van 11 kinderen, waarvan 8 in leven. Voltrekker van het vonnisde plaatselijke Boerenbond. De terechtstelling had als volgt plaats. In het jaar 1923 kwam A. met behulp van Rijkssteun als landbouwer naar Ysselsteyn. In dat jaar bezat, hij nog een kapi taal van 10 000 gld. Hij moest zijn rente (van Rijkssteun) aan de gemeente Venray betalen h<j heeft één hand (linker) die geheel verbrand i3 en kan zoodoende met deze hand niet werken. Voor 2i/t jaar terug werd zijn vrouw ziek, waarna deze stierf. Hij had groote onkosten en bleef achter met 8 zeer kleine kinderen. Ieder jaar heeft hij zijne rente bij 't gem.-bestuur trouw kunnen betalen, doch op 1 Jan. '34 kon hij zulks niet. Hij verzocht den Burgemeester uit Venray, een jaar te willen aan zien, dit viel in goede aarde, de Burgemeester zeide: „Wij zullen zien"* Op 1 Januari waren zijn inkomsten □og minder dan 't vorig jaar en wederom ging hij tot den Burge meester, doch deze was nu minder goed gestemd dan 't vorig jaar. tfoor 14 dagen terug werd hem onderhands 10.000 gld. gepresenteerd voor zijn boerderij, waarop door hem aan den Burgemeester werd ver zocht „tot toestemming der verkoop Dit werd hém door dezen geweigerd; acht dagen nadien stond zijne boer derij in de dagbladen gepubliceerd en werd op Donderdag 24 Jan. j.l, openbaar verkocht, voor den prijs van 9160 gulden, waardoor hem een tekort werd aangedaan van 940 gulden. Hierna vroeg de Secr. van de pl. Boerenbond, op last van den Voorz, te Ysselsteyn, zijn faillissement aaD. op eene schuld bij dien Boerenbond van 278 gulden, die hij evengoed betaald zou hebben, en werd Donder dag 31 Jan. zijn vee en meubilair publiek verkocht. Thans staat hij met 8 minderjarige kinderen op straat. Een geval uit velen, wie volgt. Mijnheer de Redacteur. Bovenstaand stukje vonden wij in „Actie voor den kleinen Boer" van Febr. 1935 No. 2. Waar in dat geschrijf de gang van zaken zéér eenzijdig wordt voor gesteld ten voordeele van het z.g. Slachtoffer, en ten koste van Boe manoen, zijn wij bereid de juiste gang van zaken aan ieder weldenkend mensch nader uit een te zetten. Het Bestuur van den plaatselijken Boerenbond. P. J. H. v. DIJCK, Voorz. Burgerlijke Stand Venray van 15 tot 22 Februari 1935 GEBOREN Joseph P. J. Duijkers, Castenray Petronella G. W. F. Bouten, Maasheesche weg Mathias P. A Smeets, Ysselsteyn Jacobus J. G. Sijbers, Merselosche weg Wilhelmus J. M. Jacobs, Boschhuizen Louisa J. A. Janssen, Veulen Jacob J. M. Jacobs, Stationsweg Kerkelijke Diensten Venray Parochiekerk Morgen Zondag maandehjksche H. Communie voor de Euch. Sectie K. J.M. V na de Hoogmis vergadering, 2 uur kleine Congregatie, half 3 herhalings catechismus voor de jongens 3 uur Lof Maandag half 8 besteld jaarg. voor Anna Bakkus, 8 uur jaarg. voor Frans Aerts en beide echtgenooten Antonia Michels en Francisca Janssen, 5 uur Lof. Dinsdag half 8 besteld jaarg. voor Johannes Peeters en echtgenoote, 8 uur jaarg. voor Antoon Roelofs- Woensdag half 8 besteld jaarg. voor de vrouw van Jacob Bistervels, 8 uur jaarg. voor Bernard Verblakt en zijne dochter Francisca. Donderdag 7 uur te Veltum H. Mis half 8 leesmis, 8 uur jaarg. voor Catha- rina Mölders. Vrijdag 1ste der maand en vereering van het H. Hart van Jezus, half 7 be stelde Hoogmis, half 8 besteld jaarg. voor Gerard Pijpers, 8 uur gestichte leesmis. 5 uur Lof en eerherstel aan het H. Hart. Zaterdag komen de jongens der 5e en 6e klas en de meisjes der 4e klas te biechten, half 8 besteld jaarg. voor Johannes Coopmans en zijne echtgen. Anna Maria Janssen, 5 uur Lof. A s. Zondag 3 Maart 6 uur 1ste H Mis, 7 uur H. Mis en generale H. Communie voor de mannen der H. Familie. Vanaf Maandag 25 Februari begint voortaan om 5 uur het Lof, voortaan wordt biecht gehoord van 4 tot 6 uur. K. J. V. Dinsdag 8-9 jaarvergadering. Nieuwe aspirand-leden kunnen zich opgeven bii één der leidsters of den Directeur vóór 15 Maart. H. Familie. Deze week vieren hun patroonheilige M. Wijnhoven, G. Janssen, J. Martens, A. In de Rijp, M. Pauwels, P. Bom, W. v. Elk, H Jacobs, K. Jacobs, A. Seykens, W. Voesten, Piet Voesten, A. Oudenhoven, A. Marcellis, Evers, J. v. Heyster, Roffers. Paterskerk Morgen Zondag om 5 uur kwart voor 6 en 7 uur H. Mis met onder richting, om 8 uur Hoogmis. Gelegen heid om te biechten aan de Epistelzijde. Om kwart voor 5 gezongen Vespers, om half 6 Lof. Dinsdag 2e Dinsdag der Noveen ter eere van den H. Antonius van Padua, om half 7 Hoogmis met toespraak en gebeden der Noveen met aanbevolen intenties. De H. Miste half 7 tot zekere intentie b.l ter eere van St. Antonius, om half 8 b 1. tpt zekere intentie. Woensdag kwart voor 7 b.l. voor Anna M. Pouwels-Huisman. Vrijdag bestelde gezongen dienst ter eere van het H. Hart. Derde Orde. Morgen Zondag om kwart over 9 H Mis, waarna vergadering der D O., afd. mannen. De H. Mis wordt opgedragen voor Zr. Arnoldina Janssen Voesten, als lid der Vereeniging. Niet-leden hebben zonder verlof van den Directeur geen toegang. Om half 3 vergadering voor de vrouwen. Daar in Maart de inkleeding zal plaats hebben van nieuwe leden, gelieve men zich hiervoor bijtijds op te geven bij den Directeur of één der bestuursleden. Nisweek Paterskerk. Dinsdag 26 Februari om 7 uur 's avonds Plechtige opening met Veni Creator, om de andere stroof door het volk te zingen. le Konferenlie over de H. Mis door den Z.E. Pater Gilb. Lohuis O.F.M. Daarna een korte Volks zangoefening, besloten door den zegen met het Allerheiligste. Woensdag en Donderdag in de H. Missen van kwart voor zeven en half acht didactische uitleg der Mis-liturgie, 's aVonds 7 uur Konferenlie en Volkszangoefening. Vrijdag le Vrijdag, alleen om kwart v. 7 didactische Mis-uitleg. Half 8 Hoogmis, 's Avonds 7 uur Konferentie en Volkszangoefening. Zondag kwart na 8 plechtige Hoogmis van dankbaarheid, ge zongen door alle gelovigen. Pau selijke Zegen. Brengt mee uw stem en uw »Zingt allen mee" 1 Boekjes met Misgezangen wor den 5 cent verkocht in het Kerkportaal. K voor een verfe Onze Lii door de Novei gegroeten. Specialist i Blaaa houdt spreeku Houtstraat 4en Zondag - van 3—5 uur. GELD X] zonder kap' r\ Vraag aan handel Ch. P. S! edelde Tuin-, Bl zaden, Goes, om voor uwe gemee doos zaad om s; pen. U worden waarden, Prijscoi toegezonden. Betalen eerst Verzekerl vraagt voor d£ schade" actieve tegen flinke i onder no. 4501 Haghe", Plein Biedt paardenkr en werkiM voor 2 of meei Adres Bureai In de weilan< Landgoed te Veulen-V tegenheid tot vee. Stier op w Te koop Zegehaverg 9-9- van Koek'sZoi keurd piiirfa Prest Prijzen op 30 Zutp Aan onze verzei Alle door den Febr. jl. veroorz U opgegeven is door ons opg regeld. De gelden dag worden afg agent Joli Schoolstraat VEN Telefoon 1132 Accountant Belasting Bure Kantoor: Marktstraat 10. Worden gevraagd: 2e meisje voor Helmond 1 Maart Huishoudster per 1 Maart 1 smidsknecht b.m. hoefbeslag 1 schoenmaker voor Sittard 1 boomkweeker voor Maasbree Voor de tewerkgestelden bij de werkverschaffing De kaarten zullen afgestempeld worden Woensdag avond a.s. van half 8 tot half 9. Zoutpotlen hangpo Bruin emaille Kot IJzeren ketels met flin Emaille Lepelrekk Waterketels met z Zinken emmers Emaille Waschbak Groote ronde erna: met Groote maat Koffit van Zware houtskool S briket Slrijkijzen 4 diepe Borden enz. Hofstiai

Peel en Maas | 1935 | | pagina 2