ijAÏTONaft Weekblad voor VENKAY, HOEST en Omstreken. Uiroroftj ASPIRIN i) MANUFACTUREN 1 BLIJKEN TOCH HET mmxstj j manufacturen) talDEELIGST/ Dit nummer bestaat uit TWEE bladen. Verkiezing voor Prov. Staten. Een Misweek in de Paterskerk. Onze zorgen over Hauptmann. Buitenland. Binnenland. flJttijd Provinciaal Nieuws Zaterdag 23 Februari 1935 Zes* en vijftigste Jaargang No S PEEL EN MAAS I BLIJKEN TOCH HET PRIJS DER ADVhRIENTlüN1—8 regels 60 cent, elke regel meer 7>/» ct. bij abonnement lagere tarieven. Uitgave van FIRMA VAN DEN MITNCKHOF VENRAY Telefoon 51 GIRO 150652 ABONNEMENTSPRIJS p. kwartaal voor Venray 65 ct., per post 75 cent voor het buitenland f 1.05 bij vooruitbetaling. Afzonderlijke nummers 5 cent Morgen stemmen voor de groslijst Allen trouw present! Morgen Zondag komen de leden der R K. Kiesvereenlging in het voor hen aangewezen lokaal hunne stem uitbrengen om de definitieve groslijst vast te stellen, waarop de candidaten der R K. Staatspatfij in volgorde der in de Kiesvereenlging behaalde pun ten zullen vermeld zijn voor de officieele stemming, die over eenigen tijd gehouden zal worden. Waar het Adviseerend College heeft gemeend voor deze verKiezing geen advies aan de leden te moeten geven, zal derhalve ieder lid zelf moeten beoordeelen aan wie bij zijn stem geven zal. Hij late zich bij die keuze uitsluitend leiden door de ge dachte, dat de beste onder ons naar onze vertegenwoordigende lichamen moeten worden afgevaardigd. De samenstelling der officieele candidatenlijst ligt dus nu geheel iD handen van het georgauiseerde kiezerscorps en allen kunnen daarop gelijkelijk hun volien invloed uit oefenen. Waar derhalve de beteekenis dezer stemming niet mag onderschat worden, moet er dan ook op worden aangedrongen, dat alle leden, wanneer zij er ook maar eenig belang in stellen wie als afgevaardigden van zijn kies kring in de Provinciale Staten zullen zittiog nemen, aan deze stemmiog deelnemen. Katholieke kiezers, geeft blijk van uwen ernsiigen wil om de besten onder ons af te vaardigen naar de Provinciale Staten. Toont, dat gij den ernst der tijden begrijpt. 16 Candidaten worden voorgesteld Op de stemming van morgen Zondag moeten minstens 4 candidaten wordeD aangeduid, 8 mogen er echter aan geduid worden Oeze aanduiding moet geschieden met het plaatsen der cijfers van 1 tot en met 8 vóór de namen der candidaten. Deze cijfers te geven naar gelang men min of meer voor keur voor een bepaalden candidaat heeft. De iD het totaal door een candi daat behaalde punten, bepalen ten slotte de plaats, waarop hij op de officieele candidatenlijst zal voorkomeD Men deDke er vooral aan geen rangcijfer over te slaan, bierdoor wordt uw stem oageldig. Men telle dus vanaf 1 regelmatig door, dus 2, 3. 4 enz. Waar in de laatste dagen over de komende verkiezing zeer veel ge sproken is, meenen we met deze korte uiteenzetting te kunnen volstaan, daar zij vooral bedoeld is om alle leden der R.K. Kiesvereenlging nog eens op te wekken om bij de stem ming van morgen Zondag hun plicht alleszins te volbrengen. WAAROM LITURGISCHE VOLKSZANG? Waarom volkszaog Eenvoudig wijl dit een van de krachtdadigste middelen is om te komen tot een bewust en hartelijk meeleven met de liturgische plechtig heden. 't Gaat hier niet om een moderne devotie, een nieuwigheid, uitgevon den om de mensen weer naar de kerk te trekkeD, een modegril, een interes- santlgheid, die zo goed overeenkomt met 't snobisme van onze-quasi- mystiek aangelegde tijd, Dog minder om een aangename tijdpassering in de kerk neen, wijl 't van oudsher was en nog is de taak van het volk. De viering der liturgische plechtig heden, vooral van het Eucharistisch geheim. geschiedt Y00R het volk, geschiedt NAMENS het volk, geschiedt vooral ook MET het volk. Er zijn bij de plechtige H. Mis nu eenmaal gedeelten, die VOOR HET VOLK BESTEMD ZIJN - en nu xan men draaien en wenden, zoals men wil, maar er iets aan veranderen gaat niet men kan redeneren, dat het in de loop der tijden is over genomen door het Koor, dat ons volk daarvoor niet geschikt is, of wat dan ook, maar het blijft iets onnatuurlijks, dat, als een priester een hele vergadering van 500 of 1000 man begroet, hun de vrede toewenst, een koor van 20, 10, of soms zelfs van 45 maD, hem ant woordt het blijft iets onnatuurlijks, als een massa-betogiDg op touw wordt gezet, en 90 pCt. van de betogers doen alleeu in hun hart mee, zonder er uitwendig iets van te laten merken; het blijft iets onnatuurlijks, a!s wij met honderden voor den Koning der Koningen verschijaen om Hem te huldigen, te danken, te loven, om onze gemeenschappelijke hulde aan te bieden.... en wij zwijgen in alle talen en laten dat over aan enkelen. Hoe zoudt gij het vinden als de Koningin in de hoofdstad komt.... duizenden zijn bijeen.... en een fijn u tgelezen koortje van 30 man zingt een schitterend 4-stemmig Wilhelmus. Dat bestaat toch niet. Wij zijn helaas vreemdelingen ge worden in 't eigen huis. Wij zijn tegenwoordig bij schitterende plech tigheden, maar staan er buiten. Wij wonen de Mis bij, maar zitten daar (heel netjes, hoor) eenvoudig te „wachten tot 't gedaan is." Neen allernoodzakelijkst is het, zegt Paus Pius XI, dat de gelovigen nier als vreemdeliogea en stomme toeschouwers bij de heilige plechtig heden aanwezig zijn, maar, geheel doordrongen van de schoonheid, hun stem met die des priesters en van het koor afwisselen. Wij mogen niet enkel meedoen neen wij horen mee te doen het vergaderde Krlstenvolk moei meedoen, moet zija woord mee spreken, moet zijn woord meezingen. Zeker, niet iedereen kan meedoen; en als we eDkel volgen in ons boek datgene wat de priester aan het altaar bidt, doen we goed en zeer goed werk maar we doen beter en veel beter, als we ook daadwerke lijk meedoen, MEESPREKEN eo MEEZINGEN, datgene wat voor ons bestemd is. Wat is nu voor het volk be stemd Ie. De korte antwoorden op gebeden Amen, ora pro Dobis (bid voor ons). Kyrie eleison, enz 2e. De korte antwoorden op zegewensen en gebedsuitnodigin gen Pr. DomiDus vobiscum (de Heer zij met U); Volk Et cum spiritu tuo (Ook met li). Denk om de liturgische beleefdheid... Sursum corda (Omboog uw haiteo). Habemus ad Dominum (Wij hebben ze reeds tot God gericht) enz. 3e. Enkele eenvoudige melodieën uit het Kyriale (Kyrie, Gloria, Credo, Sanctus en Aguus). 4e. Enkele eenvoudige psalmen Laudate Dominum, de Profundi?, Miserere, Magnificat, enz. 5e. Enkele eenvoudige lofzangen: Adoro Te, Salve Regina, Tautum ergo, enz. Meer wordt er van het volk niet gevraagd. Het is geen kwestie van niet kunnen, maar eenvoudig 't is nooit zo geweest, 't staat zo gek. je kunt Diet bidden en... wy durven niet, we generen ons. Dus „niet meer als vreemdelingen of stomme toeschouwers, maar iu afwisseling met de zang van priesters en schola" (Pfus XI) MOGEN EN MOETEN WIJ MEEDOEN, MEE ZINGEN, MEEWERKEN EN MEE LEVEN. E. B. Is hij schuldig of niet In den oorlog vielen millioen onschuldigen. tien Niet omdat er in den oorlog mil lioenen onschuldigen vielen, zijn we bereid om ons te verzoenen met de gedachte, dat Hauptmann, die van den moord op Lindbergh's baby wordt verdacht, zijn plaats op den electrischen stoel bekomt zelfs al zou hij dan misschien onschuldig kunnen zijn maar juist het feit, dat de meeste menschen zich zoozeer bekommeren om het lot van dien Hauptman, zich met zooveel zorg afvragende, of het bewijs van zijn schuld inderdaad wel voor de volle 100 procent is geleverd, doet ons weer eens zoo sterk realiseeren, hoe ontaard, onmenschehjk, afschuwelijk toch wel een oorlog is, waarbij het om de levens van millioenen gaat. Men moge er al aan twijfelen, of Hauptman een moordenaar is of niet vast staat, dat bij tot heden een misdadiger was. Zijn moeder zelfs moest van hem getuigen, dat hij niet heeft willen deugen; in Duitschiand zat hij ge vangenisstraf uit voor inbraken en ia Amerika heeft hij het zelf willen doen voorkomen, alsof .hij zich ver grepen had aan de bezittingen van zijn gestorven kameraad, En toch huivert de menschheid bij de gedachte, dat deze mensch ge- vonnisd zou kunnen worden om een moord, welken hij misschien niet heeft misdreven. Voor 90 en meer procenten neemt men zijn schuld aan, maar er is nog een kleine twijfel en die doet ons beven bij de gedachte, dat we met ons mensche- lijk recht een onrecht zouden begaan. We bezien de beeltenissen van Hauptmann in de kranten: Haupt mann voor zijn rechters. Hauptman in zijd cel, Hauptmann kaarsrecht, Hauptmann als een gebroken man. En elk beeld bestaren we met aan dacht, we peilen de vreemde oogen en we zouden er uit willen lezen: zijn schuld of zijn onschuld. Immers als hij nu toch is... Andere krantenfoto's brengen ons portretten van Hauptmann's vrouw en kind. Met deze beiden hebben we in elk geval zielsveel medelijden, maar ook bij het beschouwen van deze beeltenissen denken we er toch weer in de eerste plaats aan: als die man en vader nu toch eens onschul dig zou zijn, hoe dubbel zwaar moet het dan voor deze beiden wezen om als de meest intieme verwanten van een gevonnisden moordenaar door het leven te gaaD. We denken ons de positie in van de juryleden. Ze hebben naar hun diepste overtuiging het ..schuldig over den verdachte uitgesproken, maat zouden deze menschen volstrekt geen enkele twijfel hebben gehad Als Hauptmann straks zijn leven zal hebben gelaten op den electri schen stoel, dan zullen de liedeD, die hem vonDisteD, een ontzettende ver antwoordelijkheid door het eigen leven heen te dragen hebben. Al zulke gedachteD houden ons bezig. Omwille van dien éénen man, die zekei een misdadiger is en ver moedelijk ook een moordenaar. Met het lot van dien man houden we ons bezig omdat we de absolute zekerheid van zijn moordschuld nog missen. Het zijn gedachten, welke ons huiverig maken of houden van het instituut der doodstraf in't algemeen meer in het bijzonder oog, zooals die wordt gevelden voltrokken over de millioenen, die in een oorlog kunnen vallen. Het „sneuvelen" van zoovele dapperen op het „veld van eer" is ook niet anders dan 't zelfvoltrek ken van de doodstraf over een menschheid, die zich schuldig maakt aan de grootste der misdaden tegen de Schepping en de natuur: den broedermoord. Maar stuk voor stuk zijn de ge- vonnisten misschien geheel onschul dig. ze zijn wellicht de voortgedre venen. De meesten van hen waren in elk geval geen inbrekers noch kinderroovers en toch is hun van 1914 tot 1918 tesamen meer dan 10 millioen het moordend lood in het lichaam gedreven. We huiveren om 't lot van dieD éénen Hauptman, omdat we door de moderne berichtgeving zoo precies op de hoogte bleven van de mate der verdenking, van zijn strijd, zijn verdediging, zijn omstandigheden: Hevig beroert ons de gedachte, in hoeverre dit eene menschenleven in gevaar moet worden geacht. Doordenken we dan toch echter ook eens goed 't lot der naamlooze miliioeuen uit een wereldoorlog, die evenzeer en met redelijker verwach tingen naar het leven haakten als Hauptmann. Ook zij hadden meeren- deels een vrouw en kinderen, al zag «en deze toto's niet in de krant. Van hun dood las men eiken dag in de legercommuniqué's „De vijand had vele dooden" stond daarin te lezen „en ook aan onze zijde waren de verliezen zwaar." Wat beteekende die woorden Waren die „velen" 100 dooden of 1000 Het kwam er niet op aaD, men stond er niet meer bij slil. Tesamen is van 1914—1918 het aantal gevonnisten méér dan 10 mil lioen geweest en stuk voor stuk waren ze wellicht betere menschen dan deze Hauptman. We willen voor het oogenblik de vraag onbesproken laten of in be paalde omstandigheden een oorlog aanvaard zou moeten worden, maar zeker is om voor de volle 100 pet. onzer krachten alle vredeswerk te bevorderen, teneinde den oorlog te voorkomen. De algemeene politieke situatie in de wereld blijft ingewikkeld, maar wanhopig is ze niet. Er is zelfs reden voor eenig opti misme. Uit Zuid Amerika komen berichten, dat Paragay, de overwin nende en dus halsstarrige partij in het Chaco-conflict. ten zeerste beducht geraakt over de zelf uitgelokte begunstiging door den Volkenbond van Bolivia, aan welk land de wa- penleveriog is vrijgegeven. Deze vrees kan tenslotte de Para- guanen naar de coDferentietafel leiden wat een succes zou beteekenen voor den Volkenbond. De oorlogsbedreiging mindert, niet alleen in Zuid-Amerika, maar ook in het conflict tusschen Italië en Abessinië, ondanks het feit, dat Mussolini fascistische militie naar Afrika laat verschepen. In de Abessinische hoofdstad wor den n.l. onderhandelingen gevoerd, welke zich niet ongunstig ontwik kelen. Het Duitsche antwoord op de Fransch Eogelscbe nota aan Berlijn heeft van de week onderwerp van bespreking uitgemaakt in den Franschen ministerraad. Hel feit, dat Duitschiand zich slechts enthousiast heeft getoond voor een luchtpact, zonder in te gaan op de andere Fransch-Duitsche voorstellen van garantieverdragen onder leiding van den Volkenbond en een terugkeer van Duitschiand Daar Genève, heeft natuurlijk ont nuchterend gewerkt, maar men hoopt dat de Duitsche regeering wel aan de Fransch Engelsche verlangens tegemoet zal willen komen, als haar gelijkgerechtigheid maar openlijk wordt erkend en gedemonstreerd door 'n gezamenlijke conferentie, zonder dat daaraan een aan Duitsch land afgedwongen accoord is vooraf gegaan. Men blijft hopen op een uiteinde lijke algemeene Europeesche toeoa dering, maar het proces daartoe belooft van langen duut te worden De voorloopig meest voor de hand liggende mogelijkheid is een samen- spreking van den Engelschen minis ter van Buiten!. Zaken, Sir John Simon te BerlijD, eigenlijk ter voor bereiding van een drie mogendheden conferentie. Algemeene staking in Belgie, Meer als een protest tegen de liberaal katholieke regeeringspolitiek in België was tegen Zondag a.s. een groote socialistische demonstratie in Brussel aangekondigd ten behoeve van het socialistische „plan van den arbeid". Die demonstratie, waarvoor een toeloop van 150.000 a 200.000 menschen werd verwacht, is verbo den, omdat relletjes worden gevreesd als het vorig jaar op 6 Februari, iD Parijs bloedig werden onderdrukt. Dit verbod heeft Dinsdag een socialistische interpellatie in de Bel gische Kamer ten gfevolge gehad, waarbij de regeering echter met 89— 73 stemmen in de meerderheid bleef. De socialistische partij en de dito vakbeweging nemen met dezen loop van zaken echter geen genoegen. Op Donderdag van deze week zouden ze gezamenlijk een buitengewoon congres beieggen en daarop zou o.m. een voorstel aan de orde komen om een algemeene proteststaking uit te roepen. De socialisten in België zien in het verbod n.l. een nieuw symptoom der vermeende bedoeling van de regeering om in België een dictaroriaal regiem te vestigen Daar Oostenrijksch model. Met deze rubriek beoogen we wekelijks op bijzondere wijze de aandacht te vestigen op die feiten en gebeurtenissen, welke eenige nadere beschouwing waard zijn, op dat we het den lezers aldus gemak kelijker zullen maken om zich de beteekenis van een en ander vlotter te realiseeren. In regeerlngskriagen blijkt men zich op het oogenblik sterk te interesseeren voor het afloopeo van ons arbeidsmarktcontract met Duitsch iand, op 31 Maart a.s. We zullen in een nieuwe overeenkomst gedegen voordeelen voor onze menschen, die in Duitschiand werkzaam zijn of waren, moeten weten te bedingeD, of anders scherpe maatregelen moeten nemen tot weriDg van Duitsche arbeidskrachten in ons land. Zooals de toestand thans is, kan deze niet worden bestendigd. Hoeveel vreemdelingen in ons land Er zijn op 't oogenblik 120.000 vreemdelingen in ons land gevestigd en daaronder zijn 40.000 Duitschers. Te weten op een Nederlandsche bevolking van 8 millioen zielen. Zou 't Duitsche volk, dat 61 millioen zielen telt, even zwaar met Neder landsche gasten zijn belast, dan zou den er meer dan 300.000 Nederlan ders in Duitschiand moeten toeveo in werkelijkheid echter ziju in Duitsch- 0 Zenuwpijnen!1 Wie hieronder dikwijls te lijden heeft, moet steeds er aan denken: het product van vertrouwen. land slechts 18.000 van oDze land- genooten gevestigd, waarvan er door de velerlei „beschermende" maat regelen van de Duitsche regeering ten behoeve der Duilsche arbeids markt, 10 000 werkloos zijn en door onze regeering moeten worden onderhouden de rest zal binneD korten tijd een gelijk lot ten deel vallen. Terwijl aldus onze regeering wordt gedwongen om onzen landgenooten in Duitschiand geld voor onderhoud toe te stureD, teren tienduizenden van onze Oosterburen bier, op ODzen eigen grond, nog op ons restje economische kracht. Alleen reeds de sommen, welke de Duitsche dienst boden jaarlijks „naar huis", dus naar Duitschiand, overmaken, worden op tesamen 2i/ï millioen gulden ge schat. Al te goed, is buurman's gek. Een dreigend mg neon Hict. Onze eigen economische zorgen zijn waarlijk drukkend genoeg, zoo dat we ze Diet door vrienden van over de grenzen kunstmatig behoe ven te laten verzwaren. Io ons Limburgsche mijngebied dreigt een belangrijk conflict als gevolg van de tijdsomstandigheden. Er kan niet loonend worden gepro duceerd onze export wordt door invoerverboden en contingenteeringen bemoeilijkt eD op de binnenlandsche markt hebben de Limburgsche mijnen te maken met concurrentie uit het buitenland, waar de arbeidsloonen veelal lager zijn dan ten onzent en met expott-premies wordt gewerkt. Waar niet langer loonend kan wor den geproduceerd onze export wordt belemmerd waarvan de arbei ders de dupe worden, totdat... hun loon en hun levensomstandigheden in het algemeeD, de uiterste grens hebben bereikt, de grens, welke ben scheidt van wanhoop en honger. Aan die grens staan thans onze Limburgsche mijnwerkers. Niet alleen de moderne bond heeft dan ook besloten, dat geen nieuwe verslech teringen meer zullen worden aanvaard maar de katholieke organisaties van mijnwerkers denkt er precies zoo over en het was hun geestelijke en sociale leider, de bekende aalmoeze nier Mgr. Dr. Poels, welke hun op een groote betooging van j.l, Zon dag voorhield desnoods moogt ge den strijd niet mijden, als de mijn- directies u nog eenige verslechtering willen opleggen De rijksbemiddelaar, Mr. Aalberse, heeft van de week zijn best gedaan om de partijen tot elkander te bren gen, maar voorloopig tevergeefs. Io het conflict zijn enkel nog de parti culiere mijnen betrokken, maar die bijten in Zuid-Limburg altijd het spit af voor het geheel. Breekt de strijd, welken we voor zien, inderdaad uit, dan gaat ons mijngebied 'n hopelooze toekomst tegemoet. Slechts de regeering zou kunnen helpen door steuo aan het mijnbedrijf, maar uit een brief van minister Colijn is gebleken, dat daarop weinig uitzicht bestaat. VENRAY. 23 Februari 1935. Bekendmaking. De Burgemeester van Venray breogt ter openbare kennis, dat op de Secretarie ter inzage ligt een verslag van de op 23 Januari 1935 te Venray gehouden tusschentijdsche keuriog van springstieren. Venray, 18 Februari 1935. De Burgemeester van Venray, O. VAN DE LOO. In de jaarvergadering van den R.K. Venrayschen Middenstand werden wederom een 12ta! nieuwe geballoteerd, zoodat deze vereenigi jg thans ruim 200 leden telt. De aftredende bestuursleden, de heeren H. Verheugen, P. Smits, Th. Wintels en Jac. Coenen werden weer herkozen, In de plaats van den heer Job. Ciaassens, die wegens gezondheids redenen niet meer als bestuurslid in aanmerking wenschte te komen, werd gekozen de heer J. E. Poels. DE FORD-KARAVAAN. Venray werd deze week bezocht door de ons geheele land doortrek kende karavaan van een 9tal fraaie Ford-automobielen en een Radio- en Filmtouringcar van waaruit de meest verrassende en schoonste gezichts punten over de Amerikaansche fa briek en werkmethodes, naar welk model ook de Nederlandsche Ford fabriek te Amsterdam werd inge richt. Het uitzenden dezer karavaan in deze dagen bewijst alleszins den trouw aan het devies der fabriek: Wij bestrijden de werkloosheid, welk devies in keurige plaquette op iedere wagen is aangebracht. De vele uitgezonden uitnoodigin- gen tot een proefrit en de film demonstratie hebben, vooral door de bekende voorkomendheid der heeren vertegenwoordigers der Fordfabriek, die hun taak als een „service" met ijver en bekwaamheid opnemen, er 4 veel toe bijgedragen, dat deze kara vaan albier de welverdiende aandacht trok. Ook wij hebben een proefrit ge maakt en al is deze beschrijving in technisch opzicht aan 't labrikaat niet alle waardeering tot de juiste appreciatie worden uitgedrukt, toch zal het ons niet terughouden van het weergeven der opgedane in drukken. Hoe goed destijds de Ford T- wagens ook waren, in onze herin nering leefde nog steeds een huppe lend en pruttelend ding, dat ook zonder claxon zijn komst tijdig aan kondigde en andere weggebruikers van zijn voorgenomen plan om voorbij te rijden in kennis stelde. En nu een totaal geruischlooze 8 cylinder wagen in V-vorm, luxueus en „af: in alle opzichten. De tochtvrije wagen met zijn luchtverversching, de heerlijk veeren- de kussens, de lange wielbasis, die ruimere zitplaatsen toelaat, het ge- ruischloos aanzetten van den motor en overschakelen, de gang van den wageo- zoowel bij een snelheid van 5, 50, 80 K.M. of nog hoogere snelheid, de tot het minste terug gebrachte schokken bij 't oversteken van respectabele karresporen in veldwegeD, de vastheid op den weg, zijn naast meerdere goede hoedanig heden en aangebrachte snufjes oorzaak, dat menig automobilist straks Fordbezitter worden. Onder genot van radiomuziek hebben wij een proeftocht gemaakt en tegelijk het benzinecontrole- apparaat laten functioneeren en de uitkomst was verrassend. Met een halve Liter legde de Ford V8 af 4 K.M. 200 Meter. Een prestatie, die vermeldenswaard is en ook de eigenlijke rede uitmaakt, waarom de karavaan werd uitgezon den. Nog ai te veel blijft men de idéé aanhangen, dat een 8-cylinder wagen persé een wagen moet zijn van groot benzineverbruik en nu komt de Fordfabriek proefondervindelijk be wijzen, dat een 8cylinder op 1 liter benzine 8.4 K.M. loopt en zoo on berispelijk; dat men beter doet te spreken van glijden. Het oliecarter van den wagen was verzegeld door een commissie, waar in vooraanstaande heeren uit Maas tricht zitting hebben, om de juistheid te controleeren, van de bewering, dat bij normaal gebruik van den wagen, na 1500 K.M. geen olie meer verbruikt was en dezelfde hoeveelheid olie nog in het carter aanwezig. O, herinneriegtn aan de T-wagens wat eeu enorme verbetering is de Ford V-8 1 Gaarne wenschen we dan ook de Nederl, Fordfabriek toe. dat zij in alle opzichten naar wensch met haar Nederlandsch fabrikaat moge slagen I In Veuray is de Garage v. Haren op de Groote Markt Official Ford dealer. Moge ook deze onderneming de ruimste voldoening trekken van deze grootsche reclame I Limburgsche Katholiekendag. Het Bestuur van de Vereeniging

Peel en Maas | 1935 | | pagina 1