B Opri Speel I Ein Wal für Dick I L Grot R.T Sexen van kirkeDS, LUX0R Theater Gerechtelijke Verkoop. ianbestedihg roodbont maalkalf 4 beste scku'elirig d COSTUlil Adverteert in dit Blad Gemengde Berichten. Advertentiën Jeannette. Dankbetuiging. Dankbetuiging. Stille Omgang. Mosselparfij Kuikens Districts-Arbeidsbeurs M „IK BEN SUZANNE" Deurwaarder Huijnen te Venlo Wien zult Gij Uw vertrouwen geven? Het bouwen van een Woonhuis met garage broedeieren prima Serradella, Gras- en Klaver zaden M. HENDRIKS Te Koi>p te koop versche koe zaaitarwe prima 10 Vartö Joi Komt l| Deze m Telefoon ge De jonge danseres Maria Sazarina die reeds danste op negenjarigen leeftijd en gedurende haar tournée's door Duitschland, Oostenrijk, Hon garije. den Balkan. Zwitserland. Scandinavië en Engeland den Daam „de kleine Pavlova" verwierf debuteert hier als filmactrice met eenige fraaie dansen. De muziek is van Willy Meisel. GEVONDEN: Een kinderhand schoen. Inlichtingen Gemeente-politie. GEVONDEN Een vulpen en een wals uit een worstmachine. Inlichtingen Marechaussee. De Bekennormalisatie alhier is deze week geheel klaar gekomen, Slechts een 8 tal arbeiders zijn nog werkzaam aan kunstwerken als brug geDbouw enz. De werkloozen zijn thans tewerk gesteld aan de wegen onder Yssel- steyn en naar de Rips. Door de Radio-Centrale zal voortaan over de 3e lijn 't programma uit de Radiogids gevolgd worden. Slechts bij technische fouten wordt hiervan afgeweken. OOSTRUM. De Gezinsfilmavond, georganiseerd door de Jonge Boeren alhier, is goed geslaagd. De zaal van Linders was heelemaal bezet. De Zeereerw. heer Rector sprak het openingswoord, waarin hij in 't kort het doel van deze filmactie uiteen zette, n.l. het stichten van een R.K, filmproductie in ons land. Het deed Spreker genoegen, dat er zooveel waren opgekomen om deze mooie actie te steunen en wenschte allen een prettigen avond, Over de films, zoowel de 2 kleinere als over het hoofdnummer waren allen goed voldaan. De pauze werd aangevuld door muziek van de Oostrumsche Jazsband. Een van de heeren propagandisten die ondertusschen ook nog eens de actie breedvoerig had uitgelegd, bracht aan het einde een woord van dank aan allen, die tot het slagen van dezen avond hadden meegewerkt en vooral voor de mooie fioancieele steun, die de collecte bad opgebracht, OIRLO. Tot bestuursleden der Vereeniging „De H. Stede" alhier zijn gekozen de heeren G. Nelissen, Voorzitter, P. Verstappen, Secretaris en M. Michels, G. Achten en G. Custers, leden. OÏRLO. Maandag 4 Febr. komt in het Bondsgebouw te Oirlo voor de Vereeniging „De jonge Boeren" spreken onze dorpsgenoot de W.E. Pater Verstappen van de orde van den H. Geest te Baarle Nassau. Z. Eerw. heeft tot onderwerp zijner lezing gekozen: Over toestan den van vroeger en nu. Tot deze lezing hebben ook de leden van den Boerinnenbond toegang. Ter bestrijding der onkosten zal een dubbeltje entree gevraagd wor den. CASTENRAY. Woensdag is al hier de nieuwe ijsbaan geopend. Reeds een 200 tal ijsliefhebbers profi teerden volop van de ruime ijsbaan, die aan meer dan 500 personen ruimte biedt tot schaatsenrijden. Bij een volgende ijsgelegenheid zal de toeloop natuurlijk veel grooter worden. HOLTHEES-SMAKT. Donder dag 7 Februari zal de eiervereeniging „Holthees-Smakt" haar algemeene jaarvergadering houden in de zaal van Fr. Bonants. OVERLOON. Dinsdag ontstond alhier in de woning van P. V. een binnenbrandje, waarbij enkele meubels gedeeltelijk werden vernield. Waar schijnlijk was kortsluiting de oorzaak. Alhier werd Maandag in 't patronaat een vergadering gehouden tot het oprichten van een vereeniging „Stillen Omgang". Als spreker trad op Pater Schelstraete. 43 personen gaven zich als lid op. Als voorloopig bestuur werd gekozen Zeereerw. Heer Pastoor v. Empel, Voorzitter; H. Weijmans, penningmeester en M. Loonen, Secretaris. Heden Zaterdagmiddag 2 Febr. zal het Tweede Kamerlid Max v. d. Pol een spreekbeurt houden voor de R.K. Kiesvereeniging. Alle mannelijke als vrouwelijke leden en niet-leden boven 25 jaar worden in 't patronaat Verwacht. Ter gelegenheid van de win terkermis, O L, Vr. Lichtmis, zal heden Zaterdag aan de Peelkant harddraven en gentrijden plaats heb ben. Om dit oud gebruik te hand haven, worden de inwoners beleefd tot een bezoek uitgenoodlgd. Coöperatieve Yeilingvereeniging VENLO. Omzet grooter, doch ook grooter betalingsmoeilijkheden. De omzet in 1934 bij de Coop. Veiliogvereeniglng zoowel van de groenteD, fruit en eieren is in verge- gelijking met 1934 gestegen. De groenten- en fruitomzet bedroeg in 1934 f830413.34 (1933f 612376.16) Aangevoerd werden 100048949 eieren. In 1933: 92736676. Aan de afdeelingen werd uitbe taald: f 2887688.16. Nétto middelprijs per 100 stuks kippeneieren f 2.89. In 1933: 2.855. Netto middelpiijs per 100 stuks eendeneieren f 2 327. In 1933: 2,657, Was 1933 reeds een jaar, dat ons veel moeilijkheden bracht wat be treft het binnenkomen der betalingen van onze Duitsche afnemers, het jaar 1934 heeft deze moeilijkheden nog doen stijgen en tot heden kon den wij hierin nog geen verbetering bespeuren. In volle vaart op stilstaande vrachtauto. Woensdagavond had op den Maas trichter weg bij Roermond een botsing plaats tusschen een op den weg staande vrachtauto der firma B. uit Heerlen en een met groote vaart uit de richting Roermond komende luxe auto, bestuurd door W. uit Lutterrade. Bij de botsing kwam vrouw H. uit Echt, die met den chauffeur van de stilstaande vracht auto op de treeplank stond te praten, te vallen en werd door de botsing voortgeduwde vrachtauto, overreden. Ze werd in zorgwekkenden toe stand naar het ziekenhuis te Roer mond overgebracht waar o.m. een ernstige bekkenfractuur werd gecon stateerd. De bestuurder van de luxe-auto verklaarde met een snelheid van 70 K.M. gereden te hebben. De gemeentepolitie heeft proces verbaal opgemaakt. Petroleum in een brandende kachel. Te Ooi-Herten bij Roermond, was Donderdagmorgen het 14-jarig zoontje van den landbouwer A. B. bezig de kachel aan te maken. Blijkbaar was er nog wat vuur in de kachel, want toen de jongen er petroleum op gooide volgde een ontploffiag. Het uitslaande vuur stak de kleeren van den jongen aan en in een oogwenx stonden deze in brand. Hij liep naar het slaapvertrek waar de vader en de andere kinderen probeerden het slachtoffer te helpen. Het mocht hun niet gelukken de vlammen te dooven. Kermend van pijn is de jongen voor de oogen der met ontzetting geslagen huisgenooten bewusteloos in elkaar gezakt. Spoedig ontboden geneeskundige hulp mocht niet meer baten. De jongen is aan de gevolgen overleden. Het gebeurde heeft in de omgeving veel deernis gewekt. De ontploffiag was zóó hevig, dat een gat in het plafond werd geslagen en een muur werd ontzet. Pscudo belastingambtenaar gearresteerd. Een oplichter is in de gemeente Klimmen Ransdaal in de val geloo pen. B. uit Schaesberg vervoegde zich bij een ouden man V. te Klim men en diende zich als belasting ambtenaar aan. De oude man zou nog een groot bedrag aan navorde ring voor de inkomstenbelasting heb ben te betalen en deswege worden vervolgd. De man liet zich bepraten en gaf driehonderd gulden af, om daarmee een vervolging af te koopen. Toch vertrouwde de oude man het geval niet en waarschuwde de marechaussee, die toevallig op den weg passeerde. Het is deze gelukt, den pseudo- ambtenaar bij achtervolging te arres teeren. Het bedrag werd in beslag genomen, terwijl de oplichter is ingesloten. Juffrouw door motor aangereden. Te Geldrop is de 20 jarige mej. v. d. L. aangereden door een motor, waarvan de voorband sprong. De motorrijder en mej. v. d. L. kwamen beiden te vallen. De motorrijder liep zware hoofdwonden op en werd naar 't R.K. Gasthuis te Geldrop vervoerd; hij is voorzien van de H. H. Sacramenten der Stervenden; zijn toestand is zorgelijk. Mej. v. d. L. Kreeg eea dubbele beenbreuk en is naar het St. Joseph Ziekenhuis te Eiudhoven vervoerd. 10 Jaar goëischt. De procureur-generaal bij het Amsterdamsch Gerechtshof beeft 10 jaar gevangenisstraf geëischt tegen een man, die te Koog a. d. Zaan zijn vroegere verloofde heeft ver moord. Werkverscbaffingsplan te Nijmegen Naar de Msb. verneemt, heeft het gemeentebestuur van Nijmegen toe zegging van de regeering ontvaagen, dat het z.g n.Goffertplan te NijmegeD, het omzetten van braakland en bosch- grond van ongeveer 40 H A. in wandelpark met openluchttooneel, vijvers enz., beschouwd wordt als een officieel werkverschaffingsplao. Door de Ned. Heidemaatschappij zijn de kosten begroot op f 1.000 000. Een driehonderd werklieden zullen hier maandenlang werk vinden. Het Rijk zal een ruim deel der kosten dragen. De moord te Zoeterwoude. De 52 jarige van KI. en zijn 23-jarige zoon, die zijn gearresteerd in verband met den moord op den onge veer 25-jarigen loswerkman van Polanen te Zoeterwoude. Zondag avond j.l. gepleegd in de woning van van KI., waar van P. een bezoek aan zijn meisje wilde brengen, doch toen door dea 23-jarigen van KI. met een groot aantal messteken doodelijk werd getroffen, zijn Don derdag na verhoor door den Officier van Justitie te 's Gravenhage in het Huis van Bewaring te den Haag ingesloten. Ingekomen en vertrokken personen van 18 tot 31 Januari INGEKOMEN A. Hulsman en gezin, koopman Langeweg 6 van Asten; C. Swaghoven, dienstb., Maash. weg 15 van Venlo; J. Vullings, idem Gasstraat 30 van Eindhoven; M. Erens, z.b. Eindstr. 10 van Schaesberg; W. Kerssemakers, id van Helmond M. Valk, id van Maastricht J. v. Neerven, id van Roermond. VERTROKKEN: K. Jacobs, onderwijzer naar Bergen Afferden 135: A. Moons, winkeljuffr. n. Weert; A. Breijers, dienstb. n. Zandvooit; M.. Adriaaase, z.b. naar Rotterdam Oostzeedijk 78a; M. Stevens, dienstb. n. Den Haag Wijzenburgstr. 23; C. Huisman, dienstb. n. Venlo; A. Huisman, id naar Helmoni. H. Gooren, sergeant naar N.O.I. R. Volleberg, dienstbode n, Venlo: C. Stap, maréchaussee, n. Velsen: Caris, verpleger, naar Blcrik, Panhuisstraat; A. den Brok, verpleegster, naar Gent; C. Vissers, zonder beroep, naar Eindhoven, Jan v. Lieshoutstr. 5; A. v. Druneck, kleermaker, naar DeurneNeerkant. Burgerlijke Stand Venray van 25 tot 31 Januari 1935. GEBOREN Petronella J. M. Philipsen, Smakt Mathieu J. Cuppen, Heuvelstraat Wilhelmina H. Lucassen, Oude Oostr. weg CathariDa M P. de Bruijni, Veulen Jozef J. H. G. van Haren, Oostsingel Johannes G. Duijkers, Castenray Wilhelmus P. H. Koonings, Ysselsteyn OVERLEDEN Wilhelmina van de Voort, wed, van Jan Vousten, oud 66 jaren te Klein Oirlo. 2 patiënten St. Servatiusgesticht 1 patiënt St. Aonagesticht. Kerkelijke Dieasten Venray Parochiekerk Morgen Zondag in alle H. Missen collecte ten bate der kerk, 6 uur eerste H. Mis, 7 uur H. Mis voor de mannen der H. Familie waaronder generale H. Communie. Na de Mis van 8 en 10 uur zal de Blazius-zegen gegeven worden. 2 uur groote Congregatie, half 3 herha- lingscatechismusvoor de jongens, 3 uur Lof en processie, 4 uur H. Familie. Maandag half 8 zieledienst voor de overl. familie Beerkens-Claessens, 8 uur jaarg 2e klas voor Peter Gou- mans en Elisabeth Jenniskens, kwart na 4 Lof. Dinsdag half 8 leesmis, 8 uur jaarg. 2e klas voor Leonard Smulders. Woensdag half 8 besteld jaarg. voor vrouw Jansbeken—Verstegen en familie, 8 uur jaarg. voor Gerard Martens en Helena Henckens. Donderdag 7 uur te Veltum H. Mis, half 8 leesmis, 8 uur jaarg. voor Gerard Poels en Theodora Eibers. Vrijdag half 8 leesmis, 8 uur jaarg. voor Petronella Dekkers. Zaterdag half 8 jaarg. voor Lambert Dericks, de jongens der 5e en 6e klas en de meisjes der 6e klas komen te biechten, kwart na 4 Lof. H. Familie. Deze week vieren hun Patroonheilige Hub Pelzer, A Gielen, M. Rongen, J. Deux, J. Drabbels, E. Wellen, P. Swin- kels, P. Hendrikx, W. Oudenhoven, Ch. Janssen, Chr. Pelzer, M. Hezen, J. v.d. IJzendoorn. K. J. V. Woensdag 8-9 Zangclub. Donderdag, Vrijdag en Zaterdag triduum te geven door den Diocesanen Directeur den ZeerEerw. Heer Jennis kens, telkens des avonds om half acht in 't St. Jozefsgesticht. Zondagmorgen gezamelijke H. Com-, munie en H. Mis in 't St. Jozefsgesticht om half negen. Des namiddags om 5 uur plechtige aanneming in de Parochiekerk van de eerste Venraysche Kerngroep en nieuwe K.J-V -ers door Z. H Exc. Mgr. Dr. Lemmens, Bisschop van Roermond Paterskerk Morgen Zondag 5 uur, kwart voor 6, 7 uur H, Mis n. n onderrichting, 8 uur Hoogmis met preek. Na alle H. Missen zal de Blazius-zegen gegeven worden. Gelegenheid om te biechten aan de Evangeliezijde. Om kwart voor 5 gez. Vespers, om half 6 Lof met oefening v.d. H. Kruisweg. Maandag volle aflaat wegens feest van H. Jozef van Leonissa, om 7 uur b.l. voor overledenen, om half 8 b.l. voor Dr. van Aarssen, om half 6 gezon gen Vespers. Dinsdag volle aflaat wegens feest van de H. Petrus Baptiste en Gezellen, om half 8 Hoogmis ter eere van St. Antonius, op 'n zijaltaar om half 8 b.l. voor overleden Dr. van Aarssen. om half 6 gez. Vespers. Woensdag om 7 uur b.l. voor Th. Pouwels en echtgenoote, om half 8 b.l. tot zekere intentie. Donderdag om half 8 b.l. ter eere v.d. H. Willibrord tot zekere intentie voor v.d. Weegh. Vrijdag om half 8 gez. H. Mis ter eere van het H. Hart tot zekere intentie om half 6 s'avonds gezongen Vespers. Wees eerbiedig in Gods Huis en ordelijk bij uw Communiceeren. Patronaat. Zondag algemeene H. Communie vooc klein, midden en groot patro naat. De jongens moeten 5 minuten voor 8 aan het pÜtronaat zijn en gaan met de leiders naar de kerk. Hun plaats is daar achter boven, waar ze na het ontvangen der H. Communie terugkeeren om gezamen lijk de dankzegging te houden. Van II tot 12 contributie betalen en kaartjes halen vooi de film, die te zes uur begint. Geen kleinere broertjes meebrengen. Dinsdag Goudpluvier en te half 9 film. Woensdag te 7 uur algemeene groepenvergadering. Alhoewel het een bewijs is, dat de Jonge Wachten graag naar de groepvergadering komen, wanneer het een straf voor hen is, als ze er niet heen mogen, worden de ouders toch verzocht hun kinderen liever op een andere wijze te straffen. Met vreugde geven wij kennis van de geboorte van een zoon Jozef Jacobus Henricus Gerardus L. J. VAN HAREN A. VAN HAREN-ROUS Venray, 28 Jan. 1935. De Heer en Mevrouw FRANS POELS—POELS geven met vreugde kennis van de geboorte hunner dochter Antwerpen, Cogelslei 6 29 Jan. 1935. Voor de vele blijken van be langstelling bij gelegenheid van ons Huwelijk, zeggen wij, ook namens wederzijdsche familie, hartelijk dank. 2 F. Bnerkens-Claessens Voor de talrijke blijken van deelneming, ondervonden bij het overlijden en de begrafenis van onze innig geliefde Echtgenoo te en Moeder, zeggen wij bij deze hartelijk dank. W. Swaglioven en Kinderen Venray, Febr. 1935. 17 Roomsche mannen en jonge lingen neemt deel aan den Stillen Omgang in den nacht van 9 op 10 Maart a.s. Algemeene intentie luidt dit jaar: „Voor vrede en welvaart in de samenleving". Kosten bedragen f 3.95. Aangeboden zit-slaapkamer of zit- en slaapkamer met stroomend water, voor heer of dame, met of zonder pension. Geen beroepspension. Brieven onder no. 77 Bureau van dit blad. ÏJ Maandag 4 Februari 's avonds half 8 in Café-Restaurant De Keizer. Palersiraaf Voor het Kuikenseizoen nog af te geven alle soorten van de bekende prima kwaliteit f 17.— per 102 stuks. L. Backus, Stationstraat 23 Zij, die wenschen een CUR SUS te volgen in het kunnen inlichtingen bekomen bij Mart. van Osch, Overloon. Correspondentie. Aankondigingen van vergaderingen worden in 't vervolg alléén dan opgenomen onder de nieuwsberichten, Indien zij vergezeld gaan van eene advertentie. KantoorMarktstraat 10. Worden gevraagd: Huishoudster per 1 Maart Burgerdienstmeisje pec 1 Maart 14—16 jaar 1 keukenmeisje voor Geldrop 4 dienstmeisjes bekend m. keuken 1 boerenknecht voor direct, bekend met melken Huishoudster voor boerderij Bieden zich aan Bedrijfsleider voor boerderij. 1 dienstmeisje 18 jaar, eenigszins bekend met de keuken. r VF.NRAY Een daverend lachsucces met een waar en groot kunstgenot is onze tweede schlager welke wij U aanbieden voor vertooning op Zaterdag 2 Zondag 3 Maandag 4 Feb. om S uur 5 en 8 uur 8 uur Een film van poëtische charme en meeslepende melodieën van de groote musicus WILL MEISEL. Louis Graveure, Heinz Rühmann, Andèle Sandrock en Theo Lingen dragen er zorg voor U een paar genotvolle uren te verschaffen. Eenieder moet dit zien. „Ein Walzer für Dich" is reeds zoo populair, dat wij elke aanbeveling overbodig achten, alleen raden wij U in Uw eigen belangreserveert tijdig uwe plaatsen. Toegang vanaf 14 jaar. Tevens dienen wij onder uwe aandacht te brengen dat de plaatsbewijzen alléén geldig zijn voor die voorstelling waarvoor ze gekocht zijn, terwijl op het eerste verzoek de entréekaart moet worden Betoond. 108 Verwacht de volgende week de grootste Duitsche actrice LILIAN HARVEY In Nadere bijzonderheden a s. week. zal op Dinsdag 5 Februari 1935 des morgens om 10 uur, te Yssel steyn gem. Venray, in het openbaar verkoopen Paarden, koeien, kalveren, varkens, zaairnachine, maaimachine, dorschmachir.e, schoffelmachine, waschmachine, aardappelsorteer der, karren, ploegen, eggen, verdere landbouwwerktuigen en ge reedschappen, kippen, rijwielen, jachtgeweer, jachthond, hooi, stroo, enz. Verder: alle huismeubelen en huisraad en meer andere goede ren, al welke goederen ten laste van L. Kursljens in executoriaal beslag zijn genomen bij proces-verbaal van voorn, deurwaarder dd. 24 Juli 1933. De goederen zijn te bezichtigen een half uur vóór den verkoop en worden verkocht hij opbod, tegen GEREEDE betaling, ZONDER KOSTEN. 48 Het is onze indruk, dat U een vakman, die Uw kleding zelf maakt, zelf de stoffen en toe behoren koopt, meer vertrouwen zult geven dan een niet-verantwoordelijk winkelbediende, die U alleen maar voor zoveel gulden verkoopt. Wanneer U niet naar den kleermaker gaat, moet U iets uit „voorraad" kopen en wanneer U het niet koopt, koopt een ander het. Het is fabriekswerk en mist individualiteit. De georganiseerde Kleermakers- patroons van Venray en omgeving zijn vak mensen, die met hun tijd meegaan. U kunt ze kennen aan het gele schildje. Op Zaterdag 9 Februari 1935 zal door ondergeteekenden, onder R. K. georganiseerden, worden aan de Mgr. Dr. Nolensstraat te Venray, voor rekening van den Heer C. v. Kemenade te Eindhoven, op plaats en tijd in het bestek vermeld. Bestek en teekening ad f 5.- per stel, fr. p.post f 5.20 (rest. f 3.-) zijn verkrijgbaar ten kan tore der architecten, St. Catha- rinastraat 9 te Eindhoven en bij den Heer A. Thielen, Marktstr. 5, Venray. De architecten GER. GEENEN ir. C. G. GEENEN b.i. TE KOOP van vermeerderingsbedrijf. Fr. Janssen, Lult. 8 Wij leveren aan laagst mogelijke prijzen. 16 OOSTRUM TE KOOP St. Annagesticht. TE KOOE A. Peeters, Hoenderstraat 37 3 dragende stamboek- varkens 15 weken dracht, bij Joh. Muijsers, Merselo-Kleindorp. gevende 25 liter melk W. Vollenberg, Ysselsteyn TE KOOP 2000 kg. met hooge punten té velde goedgekeurde Extra Kol- ben II hooge bakwaarde. Prijs f 12.25 per 100 kg. Jac. Jacobs, Steeg K 85a, Leunen. cs Onze jaarlij Eenieder Ui Onze J waaronder de a Katoep Schortenbr i Kleedstof pri Bedtijken, Prad Onzje aan Mancheste Manchester Katoenen Kortom Fijne Spinazl Fijne Spercid Fijne Snijboq Doperwten-. Appelmoes Mooiè 5 pond Verkade vanille, pepermi Ruime i Ook nu 10-3< I Chique Petten 69, 4DH^! Zelthinder 24, 18, t Nog enkel 126

Peel en Maas | 1935 | | pagina 2