De overweldiging van België. FEUILLETON. Mlattesen Ties de Kiesjeskèl Uw Zenuwen Provinciaal Nieuws Gemengde Berichten. Adver H. OKI MEUBEL reeds geven wat hij mist door de verhoogde pensioensbijdrage. De Voorzitter zegt, dat dit toch later beter kac als wij weten,, wat Ged. Staten doen. De compensatie kan dan toch 1 Juli 1934 ingaan, dit is reeds door den Raad vastgesteld. Wethouder Odenhoven zegt, dat momenteel 153 werkloozen in onze werkverschaffing zijn tewerkgesteld. Binnen enkele dagen komen er nog een 25 tal bij, zoodat het er allertreurigst uitgiet. Het wordt dan ook tijd om naar nieuwe werkobjecten uit te zien, anders zullen niet allen tewerkgesteld kunnen worden en zal de steunregeling in werking moeten treden. De Voorziter antwoordt, dat voorloopig nog allen tewerkgesteld kun nen worden alle maatregelen zijn genomen. De heer Vermeulen vraagt, of het thans niet de tijd is nog eens te overwegeu of er geen waterleiding kan worden aangelegd, waar overal eeo tekort is aan water. Daarbij was dit misschien ook een goed werk verschaffingsobject. De Voorzitter meent dat het rendement, nu alle gestichten groote kosten hebben gemaakt en b.v. het Ziekenhuis een eigen waterleiding bezit, twijfelachtig is. Of dit werk als object van werkverschaffing in aanmerking zou komen, daarnaar zal Spreker informeeren en dit den Raad mededeelen. De heer Vermeulen zegt, dat de meeste inrichtingen nog sukkelen met hun waterleiding en wel bij de gemeente-waterleiding zouden aansluiten. Wethouder Odenhoven zegt, dat er den laatsten tijd veel nieuwe pompen zijn geslagen en dit het verlangen naar waterleiding wel zal verminderd hebben. De heer van Boven zegt met vreugde alle werkobjecten te begroeten, maar zou de waterleiding achterwege laten, omdat dit weer nieuwe lasten legt op de menschen, die ze niet kunnen dragen. Een villa is heel mooi, mooier dan een arbeiderswoning, maar men moet het ook kunnen betalen. Hierna schorst de Voorzitter de openbare vergadering en gaat de Raad in geheime zitting over. Na heropening der vergadering wordt op voorstel van B. en W. besloten a. een bedrag van omstreeks f 15000 op de voor de gemeente meest gunstige wijze te beleggen in Nederiandsche, Nederlandsch-Indische, Provinciale of Gemeenteleeningen b. een bedrag van f 5500 ter leen te verstrekken onder verband van eerste hypotheek aan L. M. Nijssen te Maasbree tegen een rente van 4 pCt. c. de rente van het aan J. Janssen te Ysselsteyn onder hypothecair verband geleend bedrag met ingang van 1 Jan. 1935 te verlagen en te brengen op 4i/4 pCt. Niets meer aan de orde zijnde en geen der leden nog het woord verlangende, sluit de Voorzitter de vergadering met gebed. Herinneringen uan de omzwervin gen van een oud-oorlogscorres pondent tusselien de strijdende partijen. HOE LEUVEN VERWOEST WERD. Uit betgeeD ik zelf meemaakte en vernam uit onverdachte broo, ver zamelde aan getuigenissen van neu trale buitenlanders, meen ik omtrent de verwoesting van Leuven bet volgende te kunnen vaststellen. Den 25sten Augustus deed de Belgische bezetting van Antwerpen een uitval, o.a. in de richting van Leuven. Het militaire doel van dezen uitval schijnt het ophouden te zijn geweest van de Dultsche legers, die door België heen naar Frankrijk werden gezonden, waar de Duitsche oproarsch tot in de buurt van Parijs was gevorderd. Het leek aanvanke lijk. dat de Duitschers het plan hadden om het Belgische leger rustig in Antwerpen te laten en hun voile kracht te werpen op het Fransche front, met Antwerpen kon later nog wel worden afgerekend. Na den Belgischen uitval echter van 25 Augustus hebben de Dultschers met een groot leger het beleg om deze vesting moeten slaan. Deze noodzaak kan hebben bijgedragen aan de nederlaag, welke zij in den Marne- slag van 5—12 September Ie slikken kregen. Voor zoover de uitval uit Ant werpen was iDgezet in de richting van Leuven, behaalden de Belgen aanvankelijk opmerkelijke successen: ze kwamen zelf tot op 7 KM. van de stad. De toestand der Duitschers in Leuven werd criliek en toen omstreeks 7 uur des avonds een kleine afdeeliog Duitsche cavalerie in woesten galop van het strijdtooneel af de stad kwam binnenstormen, Oorspronkelijk verhaal van de Noord-Limburgsclie grenzen door BERNARD VIELER. 18 Tegen den avond ging hij weer naar dezelfde plaats terug. De ar beiders hadden van de omgehakte boomen tegen een zwaren den nenstam eene ladder getimmerd met een geimproviseerde zitplaats in den top. Op ongeveer vijftig meter afstand daarvandaan stond weder een ladder met eene zitting van hetzelfde maaksel. Dit waren waren de zoogenaam de Hochsitze, zooals de Duitsche jachtliefhebbers die benuitm, om ongemerkt op reeën en herten te loeren, als die hun loop langs een vast pad nemen. Dor za 'k toch is en slèk* ke veur motten stèken, mopperde Ties btj zichzelf. niehje, Hen- Graf, da get zoe mer nieht da zèej mien de rièhtjes veur den neus zun wègschiehten Hij nam het terrein bij de loer plaats eens goed op en terstond ontdekte zijn geoefend oog de spo ren van reeën, die blijkbaar ge woon waren hierlangs tusschen het dennenhout door naar de op het hollands gelegen beek te loo- pen, om daar te gaan drinken. Onmiddelijk maakte Ties rechs ODtstood op de Naamscbe Vest een groote verwarring met een kleine afdeeliog infanterie der Duitschers, welke vanuit de richting van het station was opgetrokken. De infanterie meende blijkbaar, dat ze met Belgische cavalerie te doen hadden, waarom ze het vuur opeuden. De ruiters van hun kant, wisten ver moedelijk óók niet meer, hoe ze het hadden ze hielden hun paarden iD, stegen af en vuurden terug van ach ec hun rossinanten vandaan. Deze verwoede strijd hield wel een kwartier aan. Men vergete Diet, dat het reeds schemerde. O.a. vanuit het Missiehuis der Nederiandsche Paters van het H. Hart te Leuven, heeft men dit conflict kunnen gade slaan Weldra kwamen nu ook afdeelin- gen manschappen vanaf het station aaogestormd en ook zij nemen deel aan den strijd tegen den vermeenden vijand. Het schieten beeft iotusscheu heel de stad verontrust. In de buurt van het station, waar de meeste manschappen gelegerd zijn, omstaat een nerveuze stemming en onder de kreet van „We worden aangevallen", ontketent zich een woest en onbarm hartig optreden tegen de burgerij, welke met schoten uit de straten □aar baar woningen wordt verjaagd. Toen men op de Naamsche Vest de vergissing eindelijk had vastgesteld had het schieten zich reeds door heel de stad veispeid, de ver woesting van Leuven was begonnen. In een der kloosters op de Naam sche Vest zijn intusschen een aamal gewonde Duitsche cavaleristen binnengebracht, maar reeds een paar uur later heeft men deze er weer weggehaald. Den geheelen avond en den vol genden dag gingen het schieten en biandstichtng door; tientallen per sonen werden gefusilleerd. Eigen aardig is, dat op denzelfden avond van het gebeurde op de Naamsche Ves', de bibliotheek reeds in brand werd gestoken. Deze brandde om 8 uur. Des Donderdags werd allen, ook omkeert echter niet naar huis, maar naar den Spiekershof, waar hij om een emmer met varkens drek vroeg Pilterhannes vond het wel een vreemd verzoek, maar Ties kreeg de vuiligheid toch mee en beloofde den ledigen emmer daags daarna terug te brengen. Met zijn nieuwen talisman keerde hij terug naar het bosch bij de Hochsitze en na het terrein nauwkeurig verkend te hebben, volgde hij de reesporen een eind ver naar binnen in het hout. Daar, bij een kromming van den «Rehwechsel", zooals de Försters het noemen, begon hij met zijn toovermanoeuvres, dat wil zeggen, hij strooide 'n flinke portie van den viezen varkensdrek op den grond en begon de boomen langs beide kanten met dezelfde specie in te smeren; op die ma nier verlegde hij het oude pad, want reeën hebben, evenals de meeste andere dieren, een afkeer van den vuilen, akeligen slank der varkensuilwerpselen. Voldaan over zijn werk. dat trouwens den meest scherpzin- nigen oningewijdegeen aanleiding tot wantrouwen geven zou, bej Ties zich naar huis. Den volgenden avond zat hij reeds bijtijds in een der turfhulten in de nabijheid der beek echter op een vrij groolen afstand van de twee ladders. Ongeduldige menschen zijn niet geschikt om op wild te gaan zitten loeren. Op den »Anstand" krijgen ze koude voeten en op den «Hochzilz" een kouden neus en vinden ze de zitplaatsen spoedig te ongemakkelijk, om niet te den personen, die in gestichten en hospitalen vertoefdeo, aangezegd, dat ze de stad moesten verlaten, daar deze bij wijze van straf zou worden gebombardeerd. Zelfs met de ge wonden werd geen meelij betoond. Slechts uit eigen initiatief en op eigen risico bleven de verplegers en verpleegsters; na de ongelukkige gewonden en de zieken in de kelders der hospitalen te hebben gebracht, op hun posten, besloten om desnoods gezamenlijk te sterven. De bevolking werd nu naar het station gedreven, waar de mannen van de vrouwen werden gescheiden. Verschillende mannen werden ge fusilleerd anderen werden weg gevoerd naar een plaats achter het stationsgebouw, vanwaar even lafer, de geweerschoten opklonken, maar later bleek, dat het bier slechts schijn executies had gegolden, welke indruk moesten maken op de achter gebleven vrouwen en kinderen. Vele dezer als verloren beschouwde „ge- executeerden" kwamen dagen of weken later uit de Duitsche gevan genschap terug. Tenslotte werden de meeste menschen, die niet gedood waren of gevangen genomen de stad uitge dreven, in de richting Thienen. Onze landgenoot. Prof. Noyons, was onder al deze gebeurtenissen bij zijn gewonden gebleven in het Roode kruis-hospitaal. hetwelk in het Insti tuut Leo XIII was ingericht. Toen hij vernam, dat bij de verwoesting der stad ook geen hospitalen, kerken en bouwwerken van kuDSt en weten schappen werden gespaard, heeft hij z'ch, gekleed in doktersjas, door den kogelregen heen naar den stads commandant begeven om de bescher ming te eischen van alies, wat recht matig de Roode Kruisvlag voerde en hem te vragen, dat ook kerken, kloosters, oude bouwwerken en in het bijzonder het Stadhuis zouden worden gespaard. Aan zijn tusscben- komst is het zeer zeker te dankem dat in Leuven niet nog méér werd verwoest. Meermalen leidde Prof. Noyons me langs zijn patiënten. Zoo leerde ik een knaapje kennen van 8 jaar, wiens schouder door kogels was verbrijzeld. Zijn vader en moeder, zijn vier broertjes en zijn zusje waren doodgeschoten. Ais ik hem naar dezen vroeg, stak hij het handje van zijn éénen goeden arm omboog en dan noemde hij van allen de namen, tellend, vingertje voor vingertje intrekkend. Et lag ook een gewonde vrouw d'r been was afgezet wier man werd doodgeschoten, terwijl een kogel ook het beentje doorboorde van het kind, dat ze op den arm di-oeg. Ook dat kind werd in Leo XIII verpleegd. Deze moeder was nog gelukkiger dan de vrouw, die bij baar lag en wier kind in haar armen werd doodgeschoten. Toen de menschen in den letter lijken zin uit hun woningen werden weggeschoten, zijn velen vreeselijk mishandeld. Een oude man lag te sterven in den kelder van zijn woning. Ondanks het smeeken van zijn vrouw eo twee zoons, werd de ongelukkige op straat gesmeten, waar hij weldra den geest gaf. Z'n zoons werden gevangen weggevoerd, z'n vrouw ging.... andere ongelukkigen helpen in het hospitaal van Prof. Noyons 1 Ook Belgische en Duitsche ge- woDde militairen werden er verpleegd. Herstellenden mochten in den grooten tuin wandelen, waar een muur op gelukkige wijze zorgde voor een scheiding tusschen Belgen en Duit schers. De verbittering was over en weer gróót... Aanvankelijk hebben de Duitschers de oorzaak van Leuven's ondergang willen verdoezelen. Een Wolff bericht van 29 Augustus 1914 beweerde om. „Door brandende benzine ge raakten de huizen in brand en ook in andere wijken sloegen de vlam men uit. Woensdag stond een gedeelte van de stad en de noorde lijke voorstad in braad." De verwoesting van Leuven, een ongelukje Lang hebben de Duitschers dit sprookje niet kunnen volhouden. Md. (Wordt vervolgd). worden daarbij tevens gesterkt door het gebruik van Mijnhardt's Zenuwtabletten Glazen Buisje 75 ct. Bij Apoth.enDiog spreken van de verveling gedu rende het eindeloos, beweging looze wachten. De echle jachtliefhebbers en ook de hartstochtelijke stroopers nemen al die ongemakken en de verveling zonder morren op den koop toe en laten zich zelfs door herhaalde mislukkingen niet af schrikken of weerhouden van hernieuwde pogingen. Het geduld van Mattesen Ties werd dien avond niet al te lang op de proef gesteld. Ongeveer anderhalf uur voor een hartstochtelijken Nimrodzoon is dat maar een oogwenk had hij achter zijn turfwsnden door gebracht, toen hij door een det kijkgaten beweging in de richting der ladders bespeurde. Het was de Förster met een anderen jager, de zoon van den graaf von Galen die hun post gingen innemen boven in de dennenboomen. Ties hield zich heel stil in zijn schuilplaats en zat al maar te «prakkeziere en te vigeliere" of zijn list geholpen had en hij het wild daardoor van het oude pad afgeleid zou hebben. De zon was al onder, maar 't zou nog wel een uur licht blijven 't Duurde wel duuvels lang en het kostte veel inspanning en geduld daar zoo roerloos ie blijven zitten, maar 't moet gezegd zijn, dat ook de graaf en zijn houtves ter als echie jagers onbeweeglijk op hun post bleven. Eindelijk maakte Ties een voor zichtige beweging heel lang. zaam, onhoorbaar keerde hij zich om naar de zijde, vanwaar hij VENRAY, 26e Januari 1935. Opdracht nieuwe leden H. Familie. Twee gouden jubilarissen. Zondag j.l. had in de Parochiekerk de plechtige opdracht plaats van een 30 tal aspirant-leden der H. Familie. Vrijdagavond was reeds een triduum begonnen, waarbij de predi cates werden gehouden door een Weleerw Pater Redemptorist. Nadat Zondagmorgen allen ter H. Tafel genaderd waren, had des middags het plechtig sluitingslof plaats, waarin een 30-tal nieuwe leden hun plechtige opdracht deden. De zegening der medailles geschiedde door den Hoogeerw. Heer Deken Thielen. Tot slot sprak de Directeur, de Weleerw. Heer Kapelaan Linders nog de twee gouden jubilarissen, de heeren L. de Bruyn en H. van den Munckhof toe. Hij feliciteerde hen met het 50-jarig lidmaatschap en stelde ze ten voorbeeld der andere leden. Op de gebruikelijke wijze werden de feestelijkheden hierna gesloten. Operatrein naar Brussel. Op Zondag 3 Febr. heeft de Kon. Opera de la MoDnaie te Brussel voor de opvoering van Madame Butterfly de beroemde Japansche zangeres Mej. Tapalès Isang tot gast. Te dezer gelegenheid loopt een extra trein naar Brussel vanaf Venlo over Eindhoven—Achel. Tevens zal de medereizigers ge legenheid gegeven worden om een tocht te maken pet autocar door Brussel en over de groote wereld tentoonstelling in aaobouw, waarvan de groote hallen reeds ver gevorderd zijn. Na de opera blijft bijna vier uren over om in de gezellige grootstad door te brengen. Voor nadere gegevens zie men de strooibiljetten en advertenties. LEUN EN. De jaarlijksche tooneel uitvoering van de Handboogschutterij St. Joris, zal ditmaal gegeven worden op 11 Februari a.s. met medewerking van de bekende Humoristen Viccken- Driessen Amenk uit Blerick. Een Gezinsfilmavoiid te Oostrum Zondag 27 Januari a.s, zal te Oostrum in de zaal Linders om 6 uur 's avonds een groote propaganda filmavond worden gehouden voor de stichting eener Kath. Filmproductie in ons laad. Deze avond is een onderdeel der groote actie voor dit doel, welke momenteel door het Comité Gezinsfilm. wordt gevoerd, en wordt dan ook onder auspiciën van dit Comité door de Katholieke Jonge Boeren van Oostrum georga niseerd Op deze propaganda-avond zal een zeer interessant filmprogram een licht geruisch hoorde. Door zijn loergal zag hij een volwassen reebok uit het hout over het veen. gras naar de beek trippelen ach ter den bok kwam een tweede ree ja, 't was een »geis". Alhoewel het hart van den strooper bij deze gewaarwording sneller begon te kloppen, bleef hij uiterlijk toch volkomen rustig en de rechter hand, die het met reeposten ge laden geweer heel voorzichtig in dë rich'ing van het kijkgat bracht, beefde volstrekt niet. De afstand vin het bosch tot aan de beek bedroeg wel ongeveer honderd meter de dieren hadden werkelijk het oude pad, waar gisteren de ladders getimmerd waren, niet meer gevolgd, zoodat de list van den strooper gelukt was. Zonder achterdocht liepen de reeën voort naar de beek in de nabijheid van de plek waar Ties roerloos in zijn schuilhut verborgen zat. De bok begon het eerst te drin ken van het heldere, koele water de geis volgde onmiddellijk ïijn voorbeeld. Dit was het gunstige oogenblik pang pang twee schoten de bok maakte een sprong en plofte neer, terwijl de geis met bliksemsnelheid weer naar het bosch rende. Ties had terstond na het afschieten van zijn geweer de turfwand omvergestooten en was haastig naar de beek geloopen met een krachtigen sprong wipte hij er over heen de bok was dood, de kogel zat in het blad en had waarschijnlijk het hart ge raakt. Vlug sleepte hij het doode dier naar den anderen kant der beek, waarbij hij er doorheen worden vertoond, dat bestaat uit een bijprogram van enkele kleinere komische films en als hoofdnummer de groote bergfilm „De strijd om de Matterhorn" met in de hoofdrol de bek«nde bergbeklimmer en oud- skikampioen Luis Ireuker. Vóór de pauze, welke valt tusschen bijprogram en hoofdnummer zal bovendien een uiteenzetting worden gegeven van het doe! dezer actie. Men mag verwachten, dat deze actie, waarvan het groote belang indertijd door Pater Justinus Janssen O.F.M., Voorzitter van het Comité Gezinsfilm, zelf in ons blad is uit eengezet, ook te Oostrum aller belangstelling zal trekken. OOSTRUM. De Gebr. Jan en Plet Verstegen, leden van onze Har monie hebben het te Helmond op het Nationaal concours er goed af gebracht. Piet behaalde met Bombardon Mi b den lsten prijs met 103 punten en Jan met Trombone den 2e prijs met 83 puoten. In de vergadering van de R.K. Kiesvereeniglng alhier werden de volgende 8 candidaten aangewezen voor de Prov. Staten. De aftredende leden RutteD, Horst; RutteD, Wanssum; Thomeer, Horst en Boonen, Velden. Verder P. Pubben, Merselo; Th. Peters, Oirlo; Houben, Veulen en voor Burgemeester van de Loo was nog een extra lijst binnengekomen. Installatie Pastoor Sclireurs. De installatie van de nieuwe herder der parochie Meerlo, zal plaats vinden op Zondag 27 Jan. a.s. Op verlangen van de nieuw be noemde en wegens de omstandig heden zal de installatie zonder groot feestvertoon plaats hebben. Om 3 uur zal pastoor Schreurs aan de pastorie worden afgehaald door de school kinderen. MEERLO. Op 31 December 1934 bestond de bevolking dezer gemeente uit 1251 mannen en 1131 vrouwen, of in totaal 2383 inwoners, hetgeen een vermeerdering over 1934 beteekent met 27 personen. In totaal werden 10 huwelijken gesloten R.K. Kiesvereeniging te Horst. Zondagavond hield de Katholieke Kiesvereeniging te Horst in de Har moniezaal een algemeene leden vergadering. Aan de orde was de candidaat stelling voor de Prov. Staten. Uit de vergadering en leden werden candidaat gesteld de navolgende heeren 1. Rutten Th., Horst 2. Thomeer X., Horst 3. Rutten, Wanssum 4. Drabbels H., Melerik 5. Obers, Sevemim 6. Boonen, Velden 7. Everts. Sevenum8. Haenen P., Sevenum 9. Peters Th Oirlo 10. Pubben P., Merselo11. Poels A., Venray. 91-jarige overleden. Te Horst overleed in den ouderdom van ruim 91 jaren, de wed. Wismans Vekens, zijode de oudste vrouwelijke inwoner der gemeente. Ernstig ongeluk. Maaodag j.l. had den 14-ja:ige zoon van den heer P. Pijpers, bakker te Wanssum het ongeluk met zijn rechterhand beknelJ te raken tusschen de brooddeegmachine, met gevolg dat hem 3 vingers totaal weiden afgekneld Een ernstige bedreiging voor de Noord-Limb. Tuinbouw. Roest in de asperge-bedden. Een der voornaamste cultures van den Noord-Limburgschen tuinbouw, is het kweeken van asperges. Langs de Maasdorpen, benoorden Venlo, in Grubbenvorst, Lottum en nog meer Noordelijker vindt men uitge strekte kweekerijen met asperge bedden. waarvan de opbrengst be stemd is zoowel voor het binnen- als het buitenland. De z.g. asperge-roest, die verleden jaar in ons land aan de kweekerijen zoo enorme schade aanbracht, is thans ook geconstateerd in het Noord-Limburgsche tuinbouwgebied. Waarschijnlijk door het onvoldoende vernietigen van oude afgestorven stengeldeelen, is deze ziekte in ver schillende zaaibedden gekomen. De aspergeroest plant zich voort door middel van sporen, die zeer gemak kelijk door den wind verspreid worden bij millioenen, naar andere beddeu. Wanneer niet spoedig en afdoende dit ziekteverschijnsel bestreden wordt, dan bestaat er gegronde vrees, dat een bloeiend stuk Noord-Limburg sche tuinbouw een gevoelige schade zal lijden. genomen en al Siberië vervoaai leden werd hij hoorde toen tot dericg. dat de was Na eenige ven te hebbeD, geboortedorp we Myn Bij Sajetschar, mijngasontploffiog het leven gekost, werden gewood. %^Jletfrijdüvwikoa 'n tlo°^ en neus door inademing Ijr/ï I der geneeskrecMge dampen van waden moest; daarna legde hij het ree dwars over zijn schouders en ging met den buit op den rug langs de turfhoopen op huis aan. Toen hij bij de plaats kwam, waan hij voorheen de twee jagers op de Hochsitze gezien had, keek hij dien kant uit en nam heel beleefd zijn hoedje af. «Guten Abend, Herr Graf Guten Abend, Herr Oberförster 1 Waid- mannsheil 1" Het was gemeen van Mattesen Ties, dat hij het daarbij uitproestte van 't lachen. Maar hij wist dat hij hen hier op hollandschen bodem builen hun jachtterrein niet behoefde te vreezen, Onder het naar huis gaan dacht hij er echter aan, dat het niet veilig zou zijn het ree in de schaapskooi te laten, want de houtvester van den graaf was een goede bekende van den jager van het kasteel en van den rijksveld wachter Rielsma en kon deze wel eens gaan waarschuwen en een huiszoeking op touw zetten. Daar het ondertusschen volslagen don ker geworden was, besloot hij, na zijn geweer verborgen te hebben, het ree maar terstond naar den krèmer in het dorp te brengen, Toen hij daar aankwam, was deze reeds te bed, want hij moest heel vroeg in den morgen met de hondenkar naar de Venlbsche markt. Na eenig kloppen op de vensterluiken werd de voordeur echter geopend en Ties met zijn jachtbuit binnen gelaten. «Hier heb 'k en fijn kluifje veur ouw Cosmas daor zullen ze ien Vendele nog wel an willen. Wat zegde geej daor aaf? Is het Motor-bestuurder gedood, duo-passagier in levensgevaar. Door tot nog toe onopgehelderde oorzaak is Dinsdagavond op den Zuiderzee traatweg tusschen Elburg en Oldebroek de motorrijder Van het H. met als duopassagier den heer Van der S., beiden uit Zwolle, in volle vaart achter tegen een boerenwagen opgereden. Van het H. bekwam zoodanige verwondingen, dat hij ter plaatse overleed, terwijl van der S. in zorg wekkenden toestand naar het Sophia- ziekenhuis te Zwolle werd overge bracht. Vrees voor Saar-vluchtelingen. Men meldt uit Roosendaal Behalve de versterking van de grensbewaking aan de Belgische grens ter voorkoming van het bin nendringen van zigeuners, is thans, met het oog op een mogelijke binnenkomst ook van vluchtelingen uit het Saargebred in ons land, de grens bovendien nog eens extra ver sterkt om zulk een emigreeLen van Saarlanders te voorkomen. Hiertoe is de grensbewaking voorloopig ook uitgebreid met eenige detachementen militaire politie. Doodelyke aanryding. Zondag heeft op den Moerges'el- schen weg onder Moergestel een zeer tragisch ongeval plaats gehad. De 26-jarige marechaussée Mallée uit Hilvareobeek, stond op den weg de papieren van een auto te contro leeren. Toen hij daarmede bezig was. naderde uit de richting Eindhoven een auto waarin een muziekgezel schap gezeten was dat op weg was naar Tilburg. Hoogstwaarschijnlijk heeft de bestuurder van de auto den marechaussée niet gezien, waardoor deze gegrepen werd. Hij werd met zware kwetsuren opgenomen en is in den loop van den avond overleden. Doodgewaande keert naar huis. Max Holenstein, een Zwitser die in den wereldoorlog in het Oosten- rijksche leger had meegevochten, werd reeds 20 jaar vermist en daarom voor dood gehouden. Dezer dagen is hij teruggekeerd □aar Arbon in Zwitserland, waar zijn oude moeder woont. In de eerste jaren van den oorlog werd by door de Russen gevangen Ingekomen pen van 11 to INGEKOMEN N. Min, uitvc weg 9 van PrS£ L. Paping en g kaotoor, PaLerssti C J. M. van St. Annalaan 2 W. Jacobs, van Meerlo E. D. A. M. Pr Paterslaan 8 van R. Haerkens, weg 2 van Udec VERTROKKEN B. P. A. Time Beesel, Kruisberg M. G. Vergeli Broekhuizen W. A. Siebers M. J, Teunisse Th. Heidens, i M. G. Vissers, H. J. Sanders, Horst, America 1 H. Smits, b< Middelaar B 29. genne schonnen bok?" «Potverdikke, geej zult enne mins laoten schrikken, Ties, mit ouw geklop op de ruuten. Mè; laot ik uurst de lamp an- sloken". Bij het licht der lamp bewon deren ze met hun beiden den ree bok, die wel ongeveer veertig pond woog. «Geej zult wel ennen borrel lusse, Ties 1" «Dat za 'k nie aafslaon, Cosmas, ik heb 't zoer genoeg verdiend Ze gingen met hun beiden aan de tafel hij de lamp zitten, want de krèmer was nu volslagen wak ker en lustte ook al weer een glaasje. Up den eersten bgrrel volgde de tweede, want op een been kun je niet slaan en toen kwam de derde, omdat «alle goeje dingen mit er driejen ziehn« en» zoo werd het langzamerhand eene «feucht- fiöhliche kneiperei« onder de twee nieuwe vrienden. Ze scheidden dan ook niet vooraleer de fiesch leeggedronken was. Er was afgesproken, dat de Krèmer aan Ties de helft zou uilkeeren van 't geen de reebok in Venlo opbrengen zou en daar mee nam Ties genoegen, want zooveel vertrouwen had hij wel in den nieuwen associé. Nog niet lang was de strooper in de schaapskooi teruggekeerd en op zijn mosmatras ingeslapen, toen er tamelijk hard op het venster geklopt werd. Hij was nog soeserig van de borrels, die hij met den krèmer gedronken had, zoodat hij zijn bewustzijn niet terstond bij de hand had. Wordt vervolgd Marktb VENLO. Op vereeniging van aanvoer 1 900.00 Groote eieren 1 Kleine eieren Eendeneieren Ganseieren var ROERMOND Eiermijn van Mé voer 3.100.000 e Kippeneieren Eendeneieren i VE Telefoon 11 Account Belastin Biii Massief eik Geschilderde Le IJzeren Ledikai KINDERL f 6 62, Staaldraad en i OIRSCHOTSCH LOOPREKKEN Kinderstoele Wiegen f 2.i Keukentafel RUSTFAUTEU Goedkooper^i School Magazij Karpetten en K Gordijnen, C! Japan- en 1 Ruige mi Kapsto Diva Ta Bedveeren dubbel gesloom prima betrouw Kapok, Wo!' Prima 2persoon zwaar gevuld n wolvlokken met Kapok Matrass Zeegras- en A Kinder DEKENS ZUIVER WC Prima Gewg Moltonn Warme W Ruslo de ideal Auloplaids Paard Door lage naa lagen vei

Peel en Maas | 1935 | | pagina 6