TWEEDE BLAD VAN PEEL EN MAAS Openbare Vergadering van den Raad der Gemeente Venray, gehouden op 29 November 1934, des namiddags 4 uur. Zaterdag 26 Januari 1935 Zes en vijftigste Jaargang No 4 Voorzitter: de heer O. L. P van de Loo, Burgemeester. Secretaris: de heer A. F. M. van Haaren. De Voorzitter opent de vergadering met gebed, waarna de notulen der vorige vergadering ongewijzigd worden goedgekeurd, Vervolgens wordt besloten: a een bedrag van f 141.15 van vorige dienstjaren; b. een bedrag van f 42.56 (rioolbelasting); f 2.90 (trottoir belasting); f 9.75 (schoolgelden openbaar lager onderwijs); f 218.45 (schoolgelden bijzonder lager onderwijs) en f 28.75 (achterstallige koop sommen van hout), alle van den dienst 1933, welke oninbaar zijn, oninvorderbaar te verklaren. De heer Millen vraagt of het niet voordeeliger zou uitkomen dat de notaris het hout verkoopt: dan hadden wij nooit oninvorderbare posten te boeken. Neen, zegt de Voorzitter. Vroeger is juist herhaaldelijk aangedrongen op verkoop door de gemeente zelf. Wij verdienen daardoor zelf de 10 opcenten en alles bij elkaar genomen komt het toch voordeeliger voor de gemeente uit. Dan wordt aangeboden de gemeenterekening dienst 1933. De Voorzitter stelt voor de commissie, die de rekeüing zal onder zoeken en dan in de eerstvolgende vergadering verslag uitbrengen, even als tot dusverre te doen bestaan uit drie ledeu, waarmeee de Raad accoord gaat. Tot stemopnemers worden door den Voorzitter aangewezen de heeren Nelissen en Houben. Na de stemming blijkt, dat zijn uitgebracht; 10 stemmen op G. H, Houben, 7 op H. A. Janssen, 9 op A. G. Millen, 6 op J A. H. Vermeulen, 5 op L. J. van Haren, 2 op J. H, M. H. Stoot, 1 op M. H. Arts, 1 op J. H. Geurts, 1 op M. Goumans, 1 op J. H. Nelissen en 1 op P. J. H. G. Poels, zoodat gekozen zijn de heeren Houben en Millen. Hierna heefi een 2de vrije stemming plaats tot het benoemen van een derde lid. Na de stemming blijkt, dat zijn uitgebracht: 10 stemmen op H. J. A, Janssen, 1 op L. J. van Haren, 2 op J. C. H, Vermeulen en 2 op P. J. H. G. Poels, zoodat de heer Janssen is benoemd. Vervolgens wordt overgegaan tot liet benoemen van een Voorzitter. Na stemming blijkt dat zijn uitgebracht: 12 stemmen op G. H. Hou ben, 2 op A. G. Millen en 1 op H. J. A. Janssen, zoodat de heer Houben is benoemd. Dan is aan de orde: benoeming van een lid der commissie van toe zicht op het L.O., wegens periodieke aftreding van den heer W. J. Driessens. De Voorzitter zegt, dat, waar het hier betreft een vacature uit het personeel der O. L. School, de voordracht luidt 1. W J. Driessens, 2. B. J. Drent. Na de stemming blijkt, dat zijn nitgebracht 15 stemmeD, alle op den heer W. J. Driessens, zoodat deze met algemeene stemmen is herbe noemd. Vervolgens wordt behandeld het voorstel van B. en W. tot verkoop van circa 10.36 H.A. ontginningsgrond te VenrayYsselsteyn aan G. H. Vergeldt te Ysselsteyn. De Voorzitter zegt, dat Vergeldt f 175 per H.A. geboden heeft. De grond is vroeger builen de ontginning gehouden, omdat hij gedeeltelijk slechts voor boschgrond geschikt is en gedeeltelijk zeer bewerkelijk. Voor Vergeldt echter is de grond gunstig gelegen en hij heeft er het werk voor over. B. en W. stellen dan ook voor dezen grond te ver- koopen, zonder de verplichting tot onmiddellijke stichting eener boederij. De heer van Dijck zegt gehoord te hebben, dat van dit perceel een weg gereserveerd is. Spreker vindt dit niet noodig en weet, dat Vergeldt er dien grond wel bij wil hebben. De Voorzitter zal doen onderzoeken, of er geen bezwaar bestaat tegen het vervallen van dezen geprojecfeerden weg. Mocht hiertegen geen bezwaar bestaan, dan wordt het te verkoopen perceel natuurlijk iets grooter. Wordt .algemeen goedgevonden het perceel aan Vergeldt te verkoopen tegen den prijs van f 175.— per H.A., zulks onder de gewone voor waarden, welke in deze gemeente gelden voor wat betreft het onderhoud van wegen en waterlossingen in de Peel. Na toelichting door Wethouder Pubben wordt vervolgens algemeen goedgevonden circa 0.90 H.A. ontginningsgrond aan den Testrik voor 6 jaren ondershands te verpachlen aan de Kinderen Verhoeven te Mer- selo, voor f 25.per jaar. Vervolgens is aan de orde: voorstel van B. en W. tot aankoop van diverse stukken grond in verband met den aanleg van een aarden baan voor den weg Venray—Rips. De Voorzitter en ook Wethouder Pubben betuigen hunne tevreden heid over de goede samenwerking met betrokkenen, waaraan Wethou der Odenhoven toevoegt, dal hier ook wel eens mag gezegd worden, dat belanghebbenden hun gronden voor een billijken prijs hebben afge staan. Wordt algemeen goedgevonden. Hierna wordt na toelichting door den Voorzitter algemeen goedge vonden een geldleening, groot f 44040.—, aan te gaan met de Gemeen te-Spaarbank te Venlo, tegen een rente van 4 pCt„ op onderhandsche schuldbekentenis, wegens aflossing van diverse geldleenlngen tot gelijk bedrag. - De Voorzitter voegt hieraan toe, dat de aflossingen dezelfde blijven als tot dusverre. Daa komen in behandeling a. voorstel van B. en W. tot wijziging der gastarieven iDgaande 1 Januari 1935; b. voorstel van B. en W. tot wijziging der verordening omtrent de levering van gas door de Gemeente-Gasfabriek te Venray. De Voorzitter deelt eerst nog mede, dat heden morgen een aanslag is gekomen voor de Gasfabriek in de Omzetbelasting. Daartegen wordt door alle Gasfabrieken in den lande gereclameerd, om Jat deze aanslagen zijn geschied van de verbruikswaarde en dit algemeen onjuist wordt geacht. Spreker vraagt daarom den Raa i, goed te vinden, dat B. en W. gemachtigd worden om in beroep te komen, zoowel nu als bij eventu- eele volgende gelegenheden. Wordt algemeen goedgevonden. .Wat betreft de voorgestelde wijziging der gastarieven, zegt de Voor zitter, dat de heeren hieromtrent een uitvoerig voorstel hebben ontvangen, waaraan niets is toe te voegen. Deze wijziging is bedoeld als een proef. Wordt algemeen goedgevotden. In verband met het voorstel tot wijziging der verordening tot levering van gas. vraagt de heer Stoot, of de bedoeling is een algemeene con trole te gaan houden, want dat zou geld gaan kosten voor de menschen. De Gasfabriek is niet goedkoop met haar werk. Dé Voorzitter zegt, dat de bedoeling hetzelfde is te doen als de Electriciteits-Maatschappijen. Wat er eenmaal ligt, wordt geacht goed te zijn, want algemeene controle is onmogelijk. Bij nieuw aanleg, uitbrei ding of vernieuwing zullen echter waarborgen gesteld worden en zullen deze werken deskundig moeten gebeuren. De heer Vermeulen vraagt, door wie deze meDschen erkend worden als bekwaam voor hun vak. De Voorzitter antwoordt, dat hiervoor door de Vereeniging van Gas- fabdkanten algemeene eischen gesteld zijn en overeenkomstig die „rege ling voor de erkenning van Gasfitters", diploma's worden uitgereikt. De heer Millen vreest, dat men te streng zal zijn met het erkennen dezer menschen en er dan een soort monopolie zal komen van de er kende fitters. De Voorzitter wijst er op. dat door dezen maatregel de bona fide fitters juist voordeel hebben. Spreker begrijpt dan ook niet, dat tegen een dergelijken maatregel nog bezwaren worden gemaakt. De heer van Boven vindt het een goede maatregel en ziet er ook voordeel in voor het bedrijf. Gas is evenals electriciteit gevaarlijk en goede controle is heusch niet overbodig. Wordt algemeen goedgevonden te besluiten overeenkomstig het voorstel van B. en W. Het voorstel van B. en W. tot opnieuw belegging onder hypothecair verband van een bedrag van f 15000.—, wegens opzegging van dit bedrag, wordt hierna aangehouden tot na afhandeling der agenda. Dan komt in behandeling de aanvrage van het R.K. Kerkbestuur der Parochie van St. Petrus Banden, tot het ontvangen der benoodlgde gelden voor de stichting eener drieklassige R.K. School te Venray-Heide. De Voorzitter zegt, dat deze aanvrage indertijd is uitgesteld in ver band met het toen aanhangig wetsontwerp tot beperking van het aantal scholen. De bedoeling is, dat de Raad het bestaande schoolgebouw ter beschikKing stelt. Het besluit daartoe behoeft goedkeuring van Ged. Staten, zoodat de medewerking thans eerst in beginsel verleend kan worden. Na de onttrekking der school aan den openbaren dienst, «can dan later een defioitief besluit genomen worden. Waar het hier onze laatste openbare school betreft, hebben wij boven dien ontheffing van de Kroon noodig van de verplichting tot het hebben eener O. L. School in de gemeente. Nu kan men wel de meening zijn toegedaaD, dat het jammer is, dat onze O. L. School wordt opgeheven, doch dit staat bulten de beoordeeling van den Raad. De aanvrage vol- doet aan de wettelijke eischen, dus hebben wij medewerking te verleenen. De heer Geurts weet wel, dat wij er Diets aan kunnen doen, maar vreest, dat er nadeel voor de gemeente aan verbonden is, als er eens andersdenkenden komen. Zeker, zegt de Voorzitter, doch als er weinigen zijn, kan ook vol staan worden met een tegemoetkoming in de kosten van vervoer. De heer Stoot vraagt, of er geen weg te viDden is om de school te stellen onder toezicht van het openbaar onderwijs, doch ze toch open baar te laten. Neen, zegt de Voorzitter, want wij hebben juist de school zoo lang mogelijk openbaar gehouden en nu de kerkelijke overheid omzetting wil. hebben wij ons daarbij neer te leggen. De heer Millen meent, dat er geen bezwaar is de school openbaar te houden. Practisch blijft het juist hetzelfde of het een bijzondere of een openbare school is. Hij stelt daarom voor, een commissie te benoemen, die zal trachten dit bij de kerkelijke overheid gedaan te krijgen. De Voorzitter antwoordt, dat dit alles heel goed bij de kerkelijke overheid bekend is. Thans acht deze echter den tijd gekomen om met aandrang te verzoeken de school om te zetten in een bijzondere. De heer Vermeulen heeft gehoord, dat er kinderen van de school in de kom zijn weggestuurd en deze thans de openbare school bezoekeD. Hoe moet dit dan in het vervolg gebeuren De Voorzitter meent, dat dit in de meeste gevallen wel opgelost kan worden. Dit betreft maatregelen van discipline. Wethouder Odenhoven zegt, dat thans de laatste der 12 openbare scholen in deze gemeente op het punt staat omgezet te worden in ee» bijzondere. Spreker had liever gezien, dat deze aanvrage niet gedaan was en z.i. was ze ook niet noodig. Waar Horst b.v. zelfs nog twee openbare scholen heeft, was er toch ook hier niet zoo'n haast bij. Spreker is ervan overtuigd, dat de groote meerderheid der bevolkiog ervoor is, dat de openbare school blijft bestaan. Vele ouders zouden de dagen terugwenschen, dat er weer onze goede oude openbare scholen met de oude onderwijzers waren. Spc. wil hier niemand persoonlijk kwetsen, maar er zijn bij de bijzondere scholen toestanden, die niet in orde zijn. Spreker kan dan ook thans nog niet zijn stem aan dit voorstel geven. De heer van Boven voelt voor het voorstel Millen. om eerst eens te onderzoeken, of er geen andere oplossing mogelijk is. Eerstdaags komen wij anders voor groote onkosten, want wij moeten een openbare lagere school hebben. De Voorzitter antwoordt, dat wij buiten het eerste staan en van het tweede ontheffing kan worden verkregen. Wij hebben dan ook niets anders te doen, dan onze medewerking te verleenen. Daartoe zijn wij verplicht. De heer Millen weet dit, maar zegt, dat het toch geprobeerd kan worden. De Voorzitter zegt reeds te hebben medegedeeld, dat dit alles al herhaaldelijk te bevoegder plaatse is gezegd, doch de hoogste kerkelijke overheid thans den tijd gekomen acht met den meesten aandrang te verzoeken de school om te zetten. Wethouder Odenhoven stelt voor deze zaak aan te houden. De Voorzitter zegt zich daarmede niet te kunnen vereenigen. Het voorstel van B. en W., als zijnde het verststrekkende wordt hierna in stemming gebracht en met 10 tegen 5 stemmen aange nomen. Voor stemden Weth. Pubb.n, Goumans, Janssen, Houben, Poels, van Haren, Nelissen, Stoot, Vermeulen en van Dijck, Tegen de heeren Wethouder Odenhoven, Geurts, Arts, Millen en van Boven, Hierna komt in behandeling voorstel van B. en W. tot het geven van een naam aan de straat vanaf den Stationsweg „Kruis" tot bij de loods van den heer A. H. Martens. De Voorzitter zegt, dat B. en W. voorstellen den Daam „Bongerd straat" te geveD. De heer Vermeulen vindt Bongerd een woord, dat hier niet bekend is. Beter was zijns inziens dan Boomgaardstraat. De heer Millen zegt, historisch Kweekerijstraat juister te achten. De heer Vermeulen zegt wij konden ze ook Kortestraat noemen. Ten slotte wordt algemeen goedgevonden, toch maar „Bongerdstraat" te nemen. Na inlichting door den Voorzitter, dat deze verlaging in overleg ge schiedt met den aannemer van den gemeentelijken autobusdienst, wordt algemeen goedgevonden het bedrag, waarvoor de post met den gemeente- autobusdienst wordt vervoerd te verlagen tot f 200 per kalenderkwar taal, zulks met ingang van Januari 1935. Daarna wordt behandeld het voorstel van B. en W. tot aanvulling der verordening, regelende den Keuringsdienst van vee en vleesch. De heer van Haren meent, dit het brengen van de beesten naar de verzamelplaats niet doenlijk is voor de menschen. De wagen van Son kan het veel beter afhalen, of de gemeente zou een wagen ervoor kun nen aanschaffen. De Voorzitter antwoordt, dat nu eenmaal in het contract staat, dat het zoo moet en in de praktijk werkt het toch ook heel goed. De heer Geurts meent, dat het nu op deze wijze veel gemakkelijker is voor de boeren dan vroeger. De Voorzitter zet de diverse methoden, om de beesten naar de ver zamelplaats te brengen uiteen, maar zegt, dat het beter is om nog eens met aanschaffiag van het een of ander te wachten, totdat een bepaalde metbode in overleg met den Inspecteur in de praktijk elders de beste is gebleken. De heer Vermeulen meent, dat het voor de boeren onmogelijk is die beesten van soms 1000 pond of meer op een kar te Iaden of op andere wijze te vervoeren. De heer van Dijck hoopt enkel, dat de dienst even zoo soepel zal blijven werken als tot dusverre het geval is geweest. De Voorz tter zegt daaraan niet te twijfelen. Wethouder Pubben zegt ook te weten, dat op het oogenblik soepel wordt opgetreden, doch zou het ideaal vinden, dat de beesten aan huis werden afgehaald. Wij zullen moeten afwachten, aldus de Voorzitter, welke methode na ervariog door de deskundigen het best wordt geacht. De heer van Haren wijst er op, wat het vervoer betreft, zeker zoo deskundig te zijn als de Inspecteur. Er komen dagelijks wagens in de binnenwegen, soms wel 6000 Kg. zwaar beladen. De Voorzitter zegt, dat sommige gemeenten al huisjes hebben gebouwd, vrachtauto's met rupssysteem hebben aangeschaft enz., maar dit alles Is voorbarig en wij kunnen z i. beter nog wat wachten. De heer van Haren zegt, er bij te blijven, dat ze met de wagens van Son best de binnenwegen in kunnen. De Voorzitter zegt, dit niet te weten. Wel weet hij echter, dat ze dit niet behoeven volgens het contract. De heer van Dijck beaamt dit. Spreker heeft ernaar geïnformeerd bij den chauffeur van den wagen en die zeide", dat het wel zou gaan, maar het hem streng verboden is van den harden weg af te gaan. Dan moeten wij het contract wijzigen, zegt de heer Millen. Dat gaat niet, antwoordt de Voorzitter. Wethouder Pubben herhaalt, dat het beste zal zijn op den duur een regeling te treffen, dat de cadavers kunnen worden afgehaald ter plaatse. In stemming gebracht wordt het voorstel van B. en W. met 9 tegen 6 stemmen aangenomen. Voor stemden de heer Geurts, wethouder Pubben, Goumans, Houben, Poels. van Haren, Nelissen, Stoot en van Dijck. Tegen de heeren wethouder Odenhoven, Arts, Janssen, Millen, van Boven en Vermeulen. Dan komen in behandeling de diverse aanvragen om subsidie. B. en W. stellen voor de posten tot dezelfde bedragen en onder dezelfde voorwaarden uit te trekken al$ het vorig jaar, hetgeen algemeen. wordt goedgevonden. Op de begrooting 1935 zal dus worden uitgetrokken voor R.K. Vereeniging Moederschapszorg te Heerlen f 45.— Venray's Fanfarecorps f 275.— Fanfare St. Catharina, Leunen f 80. Fanfare Ons Genoegen, Oirlo f 80.— Harmonie Sub Matris Tutela, Oostrum f 80. Fanfare St. Oda, Merselo f 80.— Patronaatscommissie Afd. Lichamelijke Opvoeding f 375. Vereeniging Volksbelang, Venray f 250. A.N.W.B. Toeristenbond voor Nederland f 15. Commissie van Advies Inzake beroepskeuze en vakopleiding f 27.— En wegens splitsing der afd. Venlo van de R.K. Reclasseering in afd. Reclasseering en afd. R.K. Gezinsvoogden resp. f 12.50 en f 10. Wat den Handelscursus betreft, stellen B. en W. voor dit subsidie te brengen op f 550, dus f 50 lager dan verleden jaar. Toen i9 hun ook medegedeeld, dat ze in 1935 niet meer moesten rekenen op die extra bijdrage van f 100, want vroeger heeft het subsidie altijd f 500 bedragen. B. en W. willen voor 1935 dus nog niet die heele f 100 eraf trekken, doch slechts f 50. De heer Vermeulen zou nog voor één jaar die f 100 extra geven de Handelscursus heeft het dringend noodig en is toch niet alleen een Middenstandsbelang, doch een algemeen belang, terwijl toch anders ook het gevaar bestaat, dat hij te niet gaat. De Voorzitter zegt den Handelscursus te apprecieeren en zou het betreuren als hij verdween. Van den anderen kant moet men echter ook niet uit het oog verliezen, dat de Handelscursus feitelijk normaal slechts f 500 krijgt en niet f 600, waartoe het bedrag langzaam is geklommen. De Raad moet toch ook toooen dat het hem ernst is met de bezuiniging, ook in het klein, De heer Vermeulen wijst er nog op, dat de Handelscursus reeds 3 jaren zit met een bijbetaling van pensioenspremie voor den heer de Haen. Wethouder Pubben vindt het voorstel van B. en W. principieel. Waar het hier echter slechts voor één jaar is, zou hij willen voorstellen voor 1935 nog zonder stemming f 600 te geven, onder mededeeling, dat voor volgende jaren in geen geval meer een subsidie zal worden ver leend, dat een bedrag van f 550 zal overtreffen, doch dil wel geringer kan zijn. Wordt algemeen goedgevonden. Voor het Groene Kruis worden de bedragen, evenals het vorig jaar, als volgt vastgesteld a. plaatselijke afdeeling f 200. b afd. tuberculosebestrijding f 400. c. kindersterftebestrijdiog f 175. De heer Geurts vraagt, hoe het gaat met de splitsing van die subsidie, want er zijn momenteel 2 afdeelingen van het Groene Kruis. De Voorzitter meent, dat de splitsing een interne zaak is van het bestuur. Aan het St. Thomascol ege te Venlo wordt hierna een subsidie toege kend van f 25, voor lederen leerling uit Venray, die gedurende het geheele jaar 1935 de afdeeling der Hoogere Handelschool bezoekt. Afwijzend wordt beschikt op de subsidie-aanvrage van de Stichting het Limburgsch Landschap te Beek. Dan komt in behandeling de aanvrage der St. Vincentiusvereeniging om een bijdrage in de kosten van uitzending van een 12-tal zwakke kinderen naar de R.K. Vacantiekolonie te Eersel, N.B. De Voorzitter leest het ingekomen request voor en zegt naar aanleiding biervan, dat de uitzending reeds heeft plaats gehad. Er was haast bij en toen heeft Spreker, zonder echter op 's Raads beslissing vooruit te Ioopen, medegedeeld, dat hij persoonlijk zijn medewerkieg wel wilde verleenen, maar de vereeniging zelf in zooverre het risico moest dragen. Verzocht is toen verder ook, bij eèn volgende gelegenheid het subsidie vroeger aan te vragen. De heer Vermeulen zegt, dat deze te late aanvrage niet ligt aan de St, Vincentiusvereeniging, doch aan het R.K. Huisvestingscomité, dat verzuimd heeft onze vereeniging tijdig van deze gelegenheid tot uitzen ding in kennis te stellen. B. en W. stellen nu voor om, evenals het vorig jaar. eene bijdrage voor 10 kinderen te geven, terwijl voor 12 gevraagd wordt. De heer Vermeulen zegt, dat bij de bespreking met den Voorzitter inderdaad slechts over 10 kinderen is gesproken. Bij de plaats gehad hebbende keuring bleek, dat juist twee heel zwakke kinderen nog kwamen, toen alle plaatsen reeds bezet waren. Omdat alles zoo overhaast moest gaan, konden geen andere kinderen worden afgezegd en zijn ook deze twee nog meegezonden. De heer van Boven meent, dat, waar het bedrag niet groot is en goed besteed, wij hier wel overheen kunnen stappen. De Voorzitter zegt den Raad in deze vrij te laten. Aan B. en W. is slechts voor 10 kinderen gevraagd en dus wordt ook slechts voor dit aantal voorgesteld. Wethouder Odenhoven zou het getal willen beperken, dus b.v. maxi mum zooveel en dan mogen het er later ook niet meer zijn. Wordt algemeen goedgevonden eene bijdrage te verleenen van f 0.30 per dag, gedurende maximaal 42 dagen en per kind, tot een maximum aantal van 12 kinderen. Het iDgekomen schrijven van den Ned. Bond van Gemeente-Ambte naren, Afd. Limburg, inzake herziening der wedden van burgemeesters en secretarissen wordt vervolgens voor kennisgeving aangenomen. Het ingekomen schrijven van den R. K. Limb, Middenstand betref fende Personeele belasting voor café's en restaurants wordt, na voorlezing door den Voorzitter, in handen gesteld van B. en W. om te zijner tijd eventueel met voorstellen te komen. Nog leest de Voorzitter voor, het ingekomen verzoek van de Afd. Venray der Nederlandsche Vereeniging tot Bescherming van Dieren om op de woonwagenplaats een paardenstal met daaraan gebouwde W.C. te willen oprichten. De Voorzitter stelt voor dit verzoekschrift in handen van 3, en W- te stellen, opdat dezen eerst overleg kunnen plegen met het Bestuur omtrent de door de vereeniging te betalen jaarlijksche bijdrage. De heer van Haren heeft van een bestuurslid gehoord, dat de ver eeniging de materialen wel zal aanschaffen als de gemeente maar voor den opbouw wil zorgen. De heer Vermeulea vraagt of het niet mogelijk is het woonwagen kamp te verplaatsen naar een m nder drukken weg of wel meer naar achteren, dus verder van den weg af. De menschen in het dorp klagen over den geweldigen overlast, terwijl de kinderen ook nog een gevaar zijn voor den weg. De heer van Haren zegt, van dit laatste te kunnen meepraten en zet uiteen hoe hij nog pas geleden daar bijna een ongeluk heeft gehad. De Voorzitter gelooft, dat de oorzaak, dat hier zooveel woonwagens komen, zit in onze kloosters, overigens zeer zeker een groote zegen voor Venray, doch op dit gebied een nadeel doordat ze, juist omdat er zooveel gegeven wordt, de woonwagenbewoners trekken. Wethouder Odenhoven zegt, dat woonwagenbewoners ook menschen zijn en wij het hun dan ook niet onmogelijk mogen maken. Wordt algemeen goedgevonden het verzoek te stellen in handen van B. en W. In verband met zijne reclame, wordt vervolgens de aanslag van H. Clephas in de rioolbelasting verminderd en in overeenstemming gebracht met zijn aanslag in de Personeele Belasting, terwijl voor een cursus in wetskennis, uitgaande van den R.K. Politiebond St. Michael, voor e ken politie-beambte uit deze gemeente die daaraan deelneemt, een bedrag van f 10.— wordt beschikbaar gesteld. Hierna deelt de Voorzitter mede, dat in verband met het ontstaan van extra kosten, de uitbreiding der electrische straatverlichting aan den Ouden Oostrumschenweg nog niet gereed is. Een dezer dagen komen de heeren echter tot het voeren eener besprekïog, zoodat binnen afzien- baren tijd deze uitbreiding klaar komt. Voorts deelt de Voorzitter mede, dat Ged. Staten de ontvangst heb ben bericht der in de vergadering van 12 Oct. j.l. vastgestelde veror dening tot aanvulling der „Motor- en Rijwielverordening." Deze verordening is inmiddels afgekondigd en in werking getreden. De heer van Haren vraagt wat Kom is. Is b.v. bij Dr. Hootsmans nog Kom? De Voorzitter durft daar niet voor 100 pet. ja op te zeggen, waar dit perceel ligt buiten de paaltjes, die de maximum-snelheid aangeven. Wij kunnen slechts afwachten wat de rechter doet, die elk geval apart beooordeelt. De heer Vermeulen zegt, dat in de laatsle vergadering niet gesproken is over compensatie van den Gemeente-Ontvanger. Spreker zou hem nu

Peel en Maas | 1935 | | pagina 5