1SPIHIN Gemengde Berichten. Binnenland. Districts-Arbeidsbeurs Adverti Land bot Jaarver^ goede R 4 TE 3 bouwt 41amps T*f roodbonh Houtva O Niet alleen pijn verzachten, maar bestrijden: Dat doófr hu-r product van vertrouwen. gebruikt, dan gaan ze lachen en be derven voor anderen het genot van te luisteren. Beide avonden werden gesloten met een verdienstelijk gespeeld blij spel, dat echter ook gerust had weg kunnen blijven. Het salonorkest Euterpe vulde de pauze's aan met muziek. GEVONDEN dameshandschoen met bont omzoomd en een porte- monnaie met geld. Inlichtingen Marechauseekazerne. Bij den landbouwer A. J. te Leunen en J. aan de Heide weid deze week 's nachts een partij waschgoed gestolen. Hiervan is aan gifte gedaan bij de maiéchaussee. WAARSCHUWING. Tijdens de laatste voetbalwedstrijd aan den Dril werden verschillenden bekeurd wegens loopen over an dermans grond. Men lette op de waarschuwingsborden „Verboden toegang", die rondom het terrein zijn aangebracht. YEE-LEVERING. De Veehouderij-centrale maakt bekend, dat op Woensdag 6 Febr. van 9 tot 11 uur op de Veemarkt te Venray gelegenheid zal worden gegeven rundeien aan te bieden in de gevraagde soorten. Aangifte voor Zaterdag 26 Jan. Internationale Bidweek. Gisteren, 18 Jan., begon de Inter nationale Bidweek, welke ten doel heeft de hereeniging der kerken. WAARSCHUWING. De Brigade Commandant der Kon. Marechaussee te Siebengewald geeft een ieder en in het algemeen belang Damens den Officier van Justitie te 's Hertogenbosch ernstig in over weging, geen relaties aan te knoopen met instellingen of personen, wan- Deer dit betrekking heeft op de Hollandsche GrondkredietbaDkloten, Rotterdamsche SchouwburgloteD of soortgelijke stukken en in 't alge meen voor aankoop van dergelijk soort stukken zeer voorzichtig te zijn. VERGADERING R. K. STAATS PARTIJ. Afd. Yenray, Heide en Smakt. Onder Voorzitterschap van Dr. L. Sala vergaderde op Woensdag 16 Jauuari j.l. des avonds om 7 uur in het St. AntoDiuspatronaat alhier, de afd. Venray, Heide en Smakt der RK. Staatspartij. Na opening der vergadering met den Christelijken groet, sprak de Voorzitter een woord van welkom tot de aanwezigen, die jammer ge noeg weinig in getal wareD, en dat nog wel op een vergadering, waar van het hoogtepunt is candidaat- stelling. Hierna deed de Secretaris, de heer Kraykamp, voorleziog der DOtulen van de vorige vergadering, welke DOtulen werden goedgekeurd, nadat de Voorzitter had opgemerkt, dat het wenschelijk is aan de notulen toe te voegen, dat hij geruimen tijd te weten van 2 uur tot half 6 de ver gaderiDg te Roermond beeft bijge woond. Verder bracht de Voorzitter dank aan den Secretaris voor de keurige bijhouding der notulen. Hierop deelde de Voorzitter mede, dat nu per lid 25 cent aan het Hoofdbestuur moet worden afge dragen, de contributie noodzakelijk verhoogd moet worden, wil men in de afdeelingskas iets bezitten. Hij stelde daarom voor de contributie voor 1935 te bepalen op f 0.30, voor 1936 zal vaststelling opnieuw gebeuren. De vergadering ging hier mede unaniem accoord. Alvorens over te gaan tot de candidaatstelling voor Provinciale Staten, doet de Voorzitter voor lezing van de betreffende artikelen uit het Kiesreglement en zet deze nader uiteen, er bijzonder op wijzende dat vooral unfaire verkiezings manoeuvres, zoowel van de zijde der candidaten als van de zijde der kiezers moeten vermeden worden. Wil men de candidatuur van een bepaald persoon bevorderen, dan is binDen de bepalingen van bet Kies reglement ruimte genoeg, door b.v. oprichting van een Kiescomité van hoogstens 10 personen, van welke oprichting kennis moet gegeven worden aan het Bondsbestuur. Ano- nyme drukwerken zijn dus verboden cd hiertegen zal worden opgetreden. Bij zitten en opstaan besluit de vergadering op voorstel van Boven schriftelijk te stemmen over de can didaatstelling. Ais candidaat voorde a.s. stemming der Provinciale Staten werden gesteld de navolgende Heeren, die op zich vereenigden de volgende stemmen. voor blaoco tegen Dr. Nuyens 16 4 1 Th. Peters, Oirlo 14 6 1 d. Loo 13 4 4 Nadat de uitslag der stemming bekend was gemaakt door den Voor zitter, bracht hij dank voor hun werkzaamheden aan de stemopnemera ie heeren Gooren en Wijnhoven en deelde hij verder mede, dat de stemming in de KiesvereeDiging voor de groslijst is bepaald op Zondag 24 Februari e.k. Daar van de rondvraag geen ge bruik wordt gemaakt, sluit de Voorzitter deze vergaderiDg teleur gesteld door het feit, dat zoo weinig belangstelling getoond wordt voor een vergadering als deze, waarlD candidaatstelling plaats v ndt. Hij wil echter de hoop uitspreken, dat deze stilte niet is, de stilte die den storm vooraf gaat en de lijsten voor candidaatstelling, waartoe tot Zondag 20 Januari nog gelegenheid is, bij hem de deur uit zullen vliegen. Verder dankt hij de aanwezigen voor hun opkomst, hij noemt ze de getrouwen, daar zij steeds op de vergaderingen verschijnen. Moge hun voorbeeld gaan trekken. Na medegedeeld te hebben, dat et voor de Vereeoiging binnenkort een Spreker zal komen, wieDs lezing hij in de aandacht der kiezers bij voorbaat aanbeveelt, brengt hij dank aan de Pers voor betoonde mede werking en sluit de vergadering met den Christelijken groet. ÖIRLO. Tengevolge van verkeerde wisselstand ontspoorde Woensdag middag tijdens het rangeeren, op het station alhier een wagen met stroo, waardoor het enkelsporig baanvak werd versperd. Onmiddellijk werd al het personeel gealarmeerd om de helpende hand te bieden. Toch was er nog geruimen tijd mee gemoeid om het hoofdspoor wederom vrij te maken. Als gevolg hiervan moest de snel trein Amsterdam—Maastricht, welke te 12.45 moet passeeren, worden opgehouden. Eerst te 13 15 uur was de ver- keersbelemmering opgeheven, waarna de sneltrein met een half uur ver traging zijn reis naar de Llmburgsche hoofdstad kon voortzetten. Studiedag te Horst voor Jonge Boeren en Tuinders Woensdag had te Horst de Studie dag plaats van Jonge Boeren en Tuinders, waaraan door ruim 700 leden werd deelgenomen. Na eene H. Mis in de Parochie kerk werd een optocht door de Horster straten gehouden naar het Patronaatsgebouw, waar het woord gevoerd werd door de heeren Her mans uit Broekhuizenvorst, H. Drab- bels, Meterik. De heer DiDgs, leider der Jonge Boeren, sprak over „de rechtvaardige Jonge Boer", terwijl Pater Jacobs uitlegde wat de Corporatieve Staats inrichting eigenlijk beteekende. In de middagvergadering hield Dr. Droesen eene redevoering over „Landbouwpolitiek". Ook de burge meester van Horst was hierbij tegen woordig. Tenslotte sprak nog Rector Wevers over de godsdienst en ons leven op godsdienstig en sociaal gebied, terwijl Pastoor Notermans het slot woord sprak. OVERLOON, De landbouwer M. Cornelissen had het ODgeluk met de pink van zijn rechterhand tusschen de messen van een bieten snijder te geraken. Hij werd per auto naar Dr. Bloemen te Venray ver voerd en na aldaar voorloopig ver bonden te zijn werd hij overgebracht naar het ziekenhuis te Venlo, alwaar de pink weid geamputeerd. Hij kon wederom direct naar zijn woniDg terugkeeren De Overloonsche fooneelclub zal op 20 en 21 Jan. a.s. opvoeren het blijspel in 3 bedrijven „Hallo I Met Mars I" De stukken welke deze club op voerde kwamen de laatste jaren kwalitatief steeds op hooger plan. We mogen berinneren aan het open luchtspel dat 10 jaar geleden ver toond werd en in 1933 werd het derde openluchtspel opgevoerd. Ook met andere tooneelspelen had de club veel succes. Het eerste openluchtspel te Tegeien was werk van de Over ioonsche acteurs I Voor deze winter staan nog enkele opvoeringen elders op het program. Op Donderdag 24 Jan. a.s. zal op initiatief van de R K. Werk- liedenvereeniging alhier in 't patro naat door den WelEerw. Heer Tim- mers, kapelaan te Cuyk, een lezing met lichtbeelden worden gehouden over den toestand in Rusland. Alhier werd in 't patronaat voor 25 leden een cursus geopend in bijenteelt, welke zal bestaan uit 6 lessen en gegeven wordt door den heer Sprenkels uit St. Anthonis. Onze tooneelvereeniging de „Victorieklef" is voornemens op 27 Januari a s een tooneelavond te geven in de zaal van den» Heer H. van Elferen te Opldo. Vertoond wordt Van Deursen en Co„ een vroolijke geschiedenis in drie bedrijven. Dat stuk is hier in November j.l. met zooveel succes gegeven, dat de zaal te klein bleek. Wie toen geen plaatsje meer kon veroveren in de Overloon sche tooneelzaai, kan nu gaan profi teeren in Oploo. Jos. Geurts f Te Maashees overleed de heer Jos, Geurts, geboren aldaar 25 Sept. 1866. De overledene was in leven sinds 28 December 1908 lid van de Ge meenteraad, en vierde het vorig jaar onder vele belangstelling zijn zilveren ambtsjubileum als zoodanig. Zijne raadgevingen werden in de Raads vergaderingen zeer op prijs gesteld. Onafgebroken heeft de overledene al dien tijd zitting gehad in den Raad. Met overgroote meerderheid werd hij telkens herkozen. De overledene was verder ruim 36 jaar kassier der plaatselijke boerenleenbank en vele jaren voorzitter van de Kiesvereeni- glng, voorzitter van de Verkoop- vereeniging, lid van het plaatselijk Crisis Comité e.a. De overledene is een broer van Mgr. Dr. Geurts, apost. vicaris Jung Fu van China. Donderdag had onder groote be langstelling de begrafenis plaats. HOLTHEES. In de vacature, ontstaan door het overlijden van den heer Jos. Geurts, zal thaDS als opvol ger in den raad zitting nemen de heer Fr. Bonants alhier. Het risico vaa den smokkelaar. Woensdagavond zagen twee kom- miezen, die dienst deden aan het Nederlandsche douanekantoor aan de Duitsche grens tusschen Tegeien en Kaldenkirchen, hoe een Nederland sche vrachtauto, komende uit Duifsch- land, aan het Duitsche grenskantoor stopte en de bestuurder zich daar geruimen tijd ophield. Na eenigeD tijd kwam de auto in de richting van de Nederlandsche grens en over schreed deze. Tegenover het Nederlandsche douanekantoor gekomen, beduidden de kommiezen den bestuurder te stoppen, doch deze reed zonder meer door. Een der beide kommiezen zag kans zich achter aan de auto vast te grijpen en daarop te klimmen. Ter waarschuwing loste hij nog eenige schoten in de lucht. Toen de bestuurder zich ook hier niets van aantrok, schoot de kom mies op den smokkelaar en trof 'm dwars door de achterruit van de cabine in den rug. De auto kwam toen spoedig tot stilstand. 'De verwonde chauffeur poogde nog te vluchten, doch zakte reeds, na eenige passen te hebben gedaan, ineen. Het bleek te zijn de 27jarige H. Smeets uit Belfeld, die als smok kelaar bekend staat. Zijn toestand is ernstig. De auto, die 2000 kilo uit Duitschland ge smokkelde margarine bevatte, werd in beslag genomen. Twee huizen afgebrand. Te Buggenum zijn twee woon huizen afgebrand, meldt de „Nieuwe Koerier". De brand ontstond in de woDing van den heer L. HendrlcKX. Spoedig stond het huis in lichte laaie en tastte het vuur ook het naast gelegen pand der wed. Slabbers aan. Beide woningeo brandden tot den grond toe af. Bij den heer H. kwamen een kalf en een varken in de vlammen om. De oorzaak van den brand is onbekend beide huizen waren verzekerd. Landbouwscliuur afgebrand. Woensdagmiddag brak te Susteren brand uit in de schuur van „De Kamerhof' bewoond door den land bouwer F. M. Het vuur greep snel om zich heen en deelde zich ook mede aan de belendende schuren van den landbouwer R. D. Een groote hoeveelheid hooi, droog hout en 6000 kilogram ge- dorschte veldvruchten, alsmede een dorschmachine, gereedschappen en tuig werden een prooi van het vuur. De plaatselijke brandweer wist beide woonhuizen te behouden. De schuur brandde geheel af. Verzekering dekt de schade. Prov. Staten van Limburg. Het Statenlid de heer W. Quaed- vlieg heeft meegedeeld, dat hij voor de a.s. Provinciale Statenverkiezing in Limburg geen candidatuur voor de R.K. Staatspartij meer zal aan vaarden. De droeve geschiedenis van den landbouwer en den fiscus. Het leven eens oplichters is niet gemakkelijk. Door de groote concurrentie in deze branche is de vakman, die zijD beroep met hart en ziel genegen is, gedwongen steeds naar nieuwe wegen te zoeken om zijn bedrijf rendabel te houden. Dat de Nederlandsche oplichterij achterlijs: zou zijn en niet met de andere landen zou kunnen concur- reeren, is een fabel, in flagrante tegenspraak met onderstaand histo- lisch verhaal, dat een goeden kijk geeft op het technisch kunnen van onze nationale oplichterswereld, aldus het „Limb. Dagblad". Het gebeurde te Oirsbeek. Voor de hoeve van een landbou wer stopte een groote fraaie wagen, waaruit twee deftige heeren stapten, modieus, doch onopvallend gekleed. Met waardigheid schreden zij de hoeve des landbouwers binnen en deze was bovenmate verheugd over een zoo hoog bezoek. Doch deze vreugde was van kor ten duur, toen bij vernam dat de heeren zich met fiscale zaken onledig hielden en dat zij als beroep gekozen hadden inspecteur bij de directe belastingen, invoerrechten en accijn zen. U en ik zouden van vreugde zijn opgesprongen, indien deze heeren ons mededeelden, wat zij den land bouwer toevertrouwden, n.l. dat deze groote sommen gelds aan een bank instelling in bewaring had gegeven en daarvan den fiscus onkundig had gelaten. Maar voor dezen landbouwer bevatte deze mededeeling een groote kern van waarheid, dies was hij schuldbewust en zijn droefheid steeg tot ongekende hoogte, toen de heeren hem verzekerden dat zij hier voor een bedrag van f 1500 zouden kunnen navorderen. Doch deze belastingmenschen waren niet van het hout, waarvan men den hardvochtigeD, onverbid delijken fiscus snijdt er was met hen te „praten" voor f 800 zouden zij het ook wel „doen". En de land bouwer zou zijn voorouders zwaar beproefd hebben, indien hij deze gelegenheid om te praten had laten voorbijgaan zonder nog een kleinig heid op het bedrag af te dingen. Het gevolg was, dat de heeren zich met f 250 tevreden stelden en snel vertrokken. Spoedig bleek echter, dat de heeren weinig, op eenige dwang bevelen na waarschijnlijk heelemaal niets met den fiscus te maken hadden. Aangifte bij rijks- en gemeentepolitie volgde, doch de pseudo-inspecteurs waren en blijven onvindbaar. Geen volle aftrek meer van niet uit arbeid verkregen gezins inkomsten. De Minister van Sociale Zaken heeft aan de besturen der onder scheidene gemeenten een circulaire gezonden van den volgenden inhoud: Ingevolge art. 7 der steunregeling moeten inkomsten, zoowel van den betrokkene zelf als van de leden van diens gezin, welke niet uit arbeid zijn verkregen, behoudens enkele uitzonderingen, ten volle op het steunbedrag in mindering worden gebracht. Ik heb termen kunnen vinden hierin eenige wijziging te brengen en heb besloten, te rekenen van de eerstvolgende steunuitkeering af. pensioenen, invalidlteitsrente en ongevallenrente, welke door inwonen de gezinsleden worden genoten, voortaan slechts voor 2/3 van den steun te doen aftrekken. Ik moge u verzoeken hiermede bij de volgende uitkeeringea te doeD rekening houden. Door een trein doodgereden. Op de spoorlijn MaassluisHoek van Holland heeft men Donderdag middag het lijk gevonden van een jongen, die blijkbaar door een trein was overreden. Bij onderzoek bleek het slachtoffer te zijn de 14 jarige van der S. uit Maassluis. Men vermoedt, dat hij door den trein, die om 14.20 uur uit Maassluis naar Hoek van Holland was vertrokken, is gegrepen. Het hoofd was den ongelukkige afgereden. Rangeerder onder tram gedood. Donderdagavond is te Hoogkerk de 40-jarige rangeerder R. P., toen hij op een in beweging zijnde stoom tram wilde springen, misgestapt en onder een der wagens geraakt. Hij was onmiddellijk dood. Het slacht offer was gehuwd en vader van zes kinderen. Tienduizend volt door het lichaam Donderdagmorgen kwam de 41 jarige monteur van het Provinciaal Electrisch Bed-ijf. v. d. W. uit Groningen in een transformatorhuisje te Uithuizen in aanraking met de hoogspanningsleiding, waarop een spanning stond van 10.000 volt. De ongelukkige werd op slag gedood. De man was gehuwd en vader van twee kinderen. EIGEN INDUSTRIE BESCHERMEN. Steunt het Ned. fabrikaat 1 Bescherm de eigen industrie 1 We zijn het er allen roerend mee eens en op gezette tijden zingen we allen mee in het koor van hen, die terwille van onze eigen industrie er voor pleiten, om toch Nederlandsche producten te koopen op alle gebied en niet onnoodig orders te geven aan het buitenland. Bij de toepassing van dezen va derlandslievenden stelregel zingen we bij het koor echter gewoonlijk als refrein: als ons die vaderlands liefde maar geen centen kost 1 Zoo dacht et ook het bestuur van de Ver. van Ned. Gemeenten over, toen zij een belangtijke order papier in het buitenland plaatste en dat, terwijl in de Ned. Papierfabrie ken, terwille van de moordende buitenlandsche concurrentie reeds tegen abnormale arbeidsloonen wordt gewerkt. Nu lezen we weer van 'n ander geval: Een fabriek te Zuidlaren, die om de melkkannen voor de Zuivelcoo- peraties vervaardigt, heeft 40 arbei ders moeten ontslaan, doordat een zeer belangrijke order van den Ned. Zuivelbond, de federatie van de Coop. Zuivelfabrieken in Nederland aan deze Ned. Fabriek is ontnomen en in Duitschland is geplaatst, niet tegenstaande het prijsverschil tenslot nog maar 5 pet. bedroeg. De Ned. Zuivelbond, waarvan oud minister Posthuma de leider is wist bovendien dat de fabriek in Zuidlaren deze order accepteerde met verlies, alleen om bet bedrijf gaande te kunnen houden en geen menschen behoeven te ontslaan. Schrijf bij zulke ergerlijke gevallen nu eens commentaar zonder satyrisch te worden 1 We zullen het daarom maar niet doen, echter stemt het toch wel droef, dat een zoo groot nationaal zuivelbedrijf zoo weinig oog heeft voor de Nederlandsche belangen der indust ie. Dit nationaal zuivelbedrijf huldigt blijkbaar de leuze: koop, waar je 't goedkoopst terecht kunt 1 Wat zou er van landbouw en zuivelbedrijf terecht gekomen zijo, waoneer regeeriug en volk ook eens geredeneerd hadden: wij koopen waar wij het goedkoopst terecht kunnen 0 die crisiswetten Het getob der kleine boeren, 't Is een getob, vooral voor de kleine boeren, met al die crisiswetten I Documenten of geleibiljetten, kaar ten en nummers, keuringsmerken, verbod hier en besluit daar, verbeurd verklaring ginder 1 Er is niets meer van waar wat de droomende dichter ons bezongen heeft vaD „het genoeg lijk leven van den landman", 't Rolt heusch niet zoo prettig voott, als de een te klagen heeft over te weinig steun, de andere nog niets kreeg, de derde z'n rogge, aardappelen, 'n broedmachine, mitsgaders de eieren of de kuikens weet verbeurd verklaard of in beslag genomen en hij zich achter de ooren krabt, omdat hij de centen voor een fietsplaatje niet bij elkaar kan krijgen, de rijwielbelasting, welke de provincie niet derven kan, omdat anders de begrooting van Noord Brabant niet sluitend temaken is. De rollen van den kantonrechter staan, aldus de „N.Tilb.Ct.", week in week uit vol namen van eerzame boeren, die vroeger nooit met de Justitie in aanraking kwamen en die nimmer de rechtzaal, noch de hooge heeren in bef en toga van aanschijn tot aanschijn hadden gezien. Maar nu Ze staan er keer op keer en zijn afgestemd op tal van klaag liederen over den crisistijd, verloren bedrijf, geslonken veestapel, pacht- schuld, achterstand van rente, slecht betaalde landbouwproducten, kla gende vrouwen, altijd tekort, immer margarine en nooit meer 'n goudgele klont roomboter.... 't Is om medelijden mee te krijgen zooals de eenvoudige boer, de zoon van den dorpeling, die niet anders dan op de kastdeur cijferde met „hoerenkrijt", zich al die bepalingen en artikelen, zooveel en zooveel moet inleven en er bij staat te tobben als de geleerde termen 'm boven de pet gaan en hij geen wijs kan worden uit zijn „overtre lingen" De crisiswetten zijn er in het belang van de boeren en gij moet er aan meewerken, dat ze tot hun recht komen, vermaant de kanton rechter. De wet moet worden gehandhaafd. Het Saarland definitief aan Duitschland toegekend. De Volkenbondsraad heeft Don derdag besloten, dat het geheele Saargebied aan Duitschland zal worden toegekend. Den lsten Maart a.s. zal de bestuursoverdracht plaats hebben. Laval heeft Donderdag zijn goed keuring van het raadsbesluit inzake de toekenning van het Saargebied aan Duitschland toegelicht in eeD uitvoerige rede, waarin hij nogmaals Fraokrijks toenaderingsgezindheid jegens Duitschland tot uitdrukking bracht. De dood van minister Ka'ff. De Nederlandsche burge meesters weer veilig thuis. Het uitverkoopwezen wordt geregeld. Het lekkende Juliana kanaal. Broedrege ling voor 1935. Het bericht omtreDt het overlijden van den minister van Waterstaat, den heer Kalff, kwam na de vrij gerust stellende mededeelingen omtrent het verloop van zijn ziekte, toch nog vrij onverwacht. Onder groote be langstelling is het stoffelijk overschot van den overleden minister Donder dag op Westerveld uitgedragen. De kwaliteiten van den heer Kaiff worden in de nu verschijnende pers- beoordeelingen ten zeerste geroemd; ook zijn vroegere verdiensten als leider van onze Spoorwegen worden hoog aangeslagen. In de regeering van ons landneemt thaDS de minister president, de heer Colijn, voorloopig het bewind over Waterstaat op zich Met een zucht van verlichting zullen verwanten en vrienden van de Nederlandsche burgemeesters, die Zondag in het Saargebied als voor zitters van stetnbureaux hebben ge fungeerd. de behouden terugkomst van deze vroede vaderen hebben begroet, want inderdaad viel het vooraf niet te voorspellen, hoe het roemruchte Saarplebisciet zou ver- loopen. We kunnen het gelooven, dat eenige burgemeesters juist vóór den afreis naar Saarbrücken nog „ziek" waren geworden 1 Het uit- leenen onzer burgemeesters is goed georganiseerd geweest. Als vormden ze een compagnie soldaten, zoo zijn ze per specialen trein naar en van het Saarland vervoerd. Nu overal de „uitverkoopen" zijn losgebroken, zal er van/elf ook wel belangstelling zijn ontstaan voor den inhoud van een ingediend regeerings- ontwerp, hetwelk heel het uitver- koopwezen bedoelt te regelen, zoowel ter bescherming van het publiek als van de winkeliers onderling, die steeds pogen om elkaar vóór te zijn en daardoor elkander dwingen om b.v. reeds balansuitverkoopen te houden in een tijd, waarop de zakenman onmogelijk reeds een juist inzicht in de uitkoms'ea van een afgesloten periode kan hebben. Voor dergelijke uitverkoopen gaan thans bepaalde tijdstippen worden vastge steld en in bet algemeen worden de Kamers van Koophandel Ingeschakeld om terzake regelend en saneerend op te treden. Tegen de verwachtingen in blijft het nieuwe Juliana kanaal lekken, zeer ten ongerieve natuurlijk van een deel der Zuid Llmburgsche bevolking, welke het uitloopende water ter ongelegener plaatse krijgt toebedeeld. Ir. Bongaerts heeft de kat thans de bel aangebonden. Hij heeft vragen gericht tot de regeering, welke ten doel hebben om verantwoordelijk heden vast te stellen en tot het nemen van maatregelen tegen het lekkage-euvel te bewegen. De kippenhouders, of houders van broederijen, die althans in het vorige jaar een dergelijke vergunning had den bekomen, kunnen hun broed eitjes weer in de machine gaan leggen, maarmet mate 1 Er is n.l. een uitvoerige Crisispluimveehouderij- beschikkiog wat 'n woord 1 1935-1 afgekomen, waarin regelen zijn opgenomen ter verdere beperking van den aanfok van kuikenser mogen niet zooveel broedeieren worden uitgebroed als in het vorige jaar. Het broedseizoen sluit op 17 Mei a s. KantoorMarktstraat 10. Worden gevraagd: 1 boerenknecht en boerenmeid voor Blerick 1 boerenknecht voor Horst 1 boerenmeid voor Horst Kappersbediende omstr. v. Venray 1 meisje 15 jaar boerengezin 2 huishoudsters 3 boerendienstmeiden 3 boerendienstmeiden v. Paschen 1 Meesterknecht Sigarenfabriek, bekwame tabakkenoer. 1 Winkeljuffrouw Manufacturen Bieden zich aan 1 smidsknecht 3 boerenknechts 1 winkeljuffrouw 9 dienstboden 16, 17 en 25 jaar 4 schilders. 1 leerling kleermaker 1 bekwame tuinman Boerenknechten v. dadelijk of later Burgerlijke Stand Venray van 11 tot 18 Januari 1935 GEBOREN Maria P. J. Cup, Bontekoestraat Hendrikus P. van Rijswijck, Merselo Maria F. Philipsen Heuvelstraat Wilhelmus H. E. Henckens, Veulen Peter H. M. Geurts, Heide Hubertina M. G. Janssen, Leunen Arnoldina F. G. Bom, Langstraat ONDERTROUWD: Antonius Gruijters te Gemert en Ger- truda van Sinten te Venray. GEHUWD: Ferdinand Th Beerkens, weduwn. van Johanna M. H Peeters, 47 jaren, winkelier te Venray en Maria J. Ch. Claessens, 38 jaren, zonder beroep, te Venray. OVERLEDEN: Hendrikus Th. Arts, 1 jaar, Meiselo Jean J. van Gestel, 10 maanden, Beekweg. Peter H. Kuypers, 60 jaren, land bouwer Castenray echtgenoot van Anna G Christians. 2 patiënten St. Servatiusgesticht. 1 patiente St, Annagestieht. Josephclub en het Kompas. Donderdag van h Agnesclub en de Ms 9 De Ster. Woensdag van 8 l Zondag 20 Janua van 8 uur algemi voor de K.J.V. en K Paters Zondag om 5 uur 7 uur H. Mis me Hoogmis voor de lei broederschap, na de sie. Gelegenheid o de Evangeliezijde. repetitie voor het Mi Derde Orde, om kv gen Vespers, om vergadering voor Om 7 uur b.l. v Willem Dirckx. Dinsdag om half f ter eere van gezongen Vespers- Vrijdag om half?} om half 6 oefening De bestuursleden verzocht deze week de stembiljetten vooi de nieuwe perfecten Patroj Deze Zondag gc Orde. Half vier Patri Dinsdag Goudplu bijeenkomsten der j naar gewoonte. Kerkelijke Diensten Venray Parochiekerk Morgen Zondag 6 uur le H. Mis. 7 uur H. Mis waaronder generale H. Communie voor de mannen 'der H. Familie, 8 uur alg H. Communie Euch. Sectie K.J.M.V., 2 uur groote Congre gatie en collecte voor St. Petrus Lief dewerk, half 3 herhalingscatechismus voor de jongens, 3 uur Lof. Om 4 uur H. Familie, opdracht der nieuwe leden en huldiging der twee Gouden Jubila rissen: Henri van den Munckhof en Leonard de Bruijni. Maandag half 8 zieledienst voor de overl. leden van den Boerenbond, 8 uur best. sol. Jaarg. voor Jan Poels, kwart na vier Lof. Dinsdag half 8 best Jaarg voor Theodorus Cremers, Hendrik Cremers en echtgenoote, Michel Vermeulen en echtgenoote en Antoon Dijkmans en echtgenoote, 8 uur Jaarg. voor Hendr Verblakt. Woensdag half 8 zieledienst voor Hendrik Volleberg, 8 unr Jaarg. voor Johanna Munsters. Donderdag 7 uur te Veltum H. Mis, half 8 leesmis, 8 uur sol. Jaarg. voor Theodorvan den Boogaart. Vrijdag half 8 best. Jaarg. voor Mart. Roffers en echtgenoote en Hendrik Verhalle en echtgenoote, 8 uur Jaarg. 2de klas voor Jan Poels en zijne echt- genooten. Zaterdag komen de jongens der 3de en 4de klas en de meisjes der 4de klas te biechten, kwart na 4 Lof. H. Familie. Deze week vieren hun patroonsfeest: O. Beterams, Th. Lichteveld, Chr. Nel len, G. Goumans en A. Vermeulen. K. J. V. Deze week de vormingsclubs: Maan dag 8—9 voor de Odaclub Paraat en- het Zonneke. Dinsdag van half 8 tot half 9 St. Venraj A.s. Zondag voorm. van 9 W tot 12 uur beO premie va assuran contributie Donderdag s avonds 7 uur, a 13 TB KC met 35 platen, nieuw. -f Adres Burt op de Kemp, v 6 a. en 1 groot Te bevr. burai TE K prima, ook gesh electr. is, gehel luidspreker voo Jos. Loenen,L A. Voermans, Lti De Gemeente Vei bij opbod verkooe Januari a.s des nail tw*e precies ter pa schen aan het lc Merselo circa 250,s' riefhout, zwaar b zaagbout, pracht^ zware dennen en fel Allééo bij zeef wordt de verkoop zaal Arts te Merel Degenen die hu niet hébben betaal Venray,' 17 Jana Burgemeester en V O. vil d 0 m M

Peel en Maas | 1935 | | pagina 2