v 30-40 a. flinke W Loop der bevolking Gem. Venray Qemengde Berichten. Oistricts-J Adver Brandê Aid.4 Vee vei „Eensge: Notaris Handbi over het Jaar 1934. Bevolking op 31 December 1933 6625 M. 6523 V. totaal 13148 Vermeerdering door geboorte Vermeerdering door vestiging Totale vermeerdering Vermindering door sterfte Vermindering door vertrek Totale vermindering Bevolking op 31 Dec. 1934 Levenloos aangegeven 11. 186 485 166 470 352 955 671 75 454 636 81 466 1307 156 920 529 547 1076 6767 6612 13379 Voltrokken huwelijken 63. ONZE BIOSCOOP-KWESTIE. Gisteravond om 5 uur heeft de Gemeenteraad van Venray, onder voorzitterschap van Wetb. Pubben, eene spoedeiscbende vergadering ge houden, waarin ocze bioscoopkwes tie besproken werd. Retraitenliuis Roermond. Zaterdag 19—22 Jan. K J.V. Zaterdag 27-29 Jan. Blitterswijk, Castenray, Oostrum, Sevenum. Zaterdag 2—5 Febr. Merselo, Oirlo, Smakt, Ysselsteyn, Geijsteren, Wanssum en Swolgen. Voor de dienstplicht lichting 1936 werden in deze gemeente reeds 110 personen aangegeven. Het totaal aantal ingeschrevenen zal vermoedelijk 120 bedragen. Zwerver's einde. De hier in de omgeving bekende zwerver van Duynhoven is te Wan- roy in een sloot verdronken. Wij vernemen nader omtrent de autobotsing, welke plaats had op 3 Januari j.l. op den weg Maashees- Vierlingsbeek, dat Th. geheel links van den weg reed. De chauffeur S. uit Venray die zoover naar rechts uitweek, dat hij op den graskant reed, is aldaar door bovengenoemde persoon uit Vier lingsbeek nog aangereden. Bij de Prov. Noord-Holland- sche Electriciteitsmaatschappij, ge vestigd te Velsen, is benoemd, speciaal voor wat de bewaking betreft, de heer Stap, Marechaussee der Brigade te Venray. Vanaf 1927 was de heer Stap bij de Brigade te Venray werkzaam en heeft zich doen kennen als een plichtsgetrouw politieman. Wij wenschen hem dan ook profi ciat met deze promotie. Aan de heeren Gebr. van Bergen alhier is opgedragen het bouwen van een woonhuis aan de Draalstraat voor rekening van den heer Hub. Jacobs. Naar wij vernemen zullen door „de Kern" alhier, de met groot succes door Kapelaan Geurls geleide ont wikkelingsavonden worden voortge zet. Nog in dit seizoen zal de be kende Pater Henricus uit Helmond hier komen spreken. GEVONDEN een kinder-glacé- handschoen. lol. Gemeentepolitie. Morgen Zondag om 2 uur wordt in de zaal Clabbers te Well de groote vergadering gehouden der afgevaardigden van de Kiesvereni gingen uit den Kieskring Horst. AANBESTEDING. Dinsdag werd publiek aanbesteed het bouwen van een dubbel winkel buis aan den Stationsweg, voor rekening van den heer P. J. Schreurs alhier. Architect de heer A. Martens Ingeschreven werd als volgt Gebr. Oudenhoven, f 121.30 M. Veldhuizen, Maashees f 11980 H. Oudenhoven, f 11475 J. Houwen. f 11300 G. Verstralen, f 11089 Th. Vissers, Wanssum f 11085 Th. Claassens, f 10998 P. Potten, f 10985 P. Koenen. Holthees f 10920 Th. Maassen, f 10895 Hutten, Boxmeer, f 10605 Maassen, Blitterswijck f 10260 Verstralen, Blitterswijck f 10100 Gebr. Spee, f 9878 Louis Volieberg. f 9670 Chr, Reijnders, Wanssum f 9590 Gielen en Arts f 8995 P. Volieberg en Zn. f 8500 ARBEIDSBEMIDDELING, WERKELOOSHEID. Op 1 December 1934 stonden bij de Gem. Arbeidsbeurs (tevens Dis trictsarbeidsbeurs) alhier 254 personen als werkzoekende ingeschreven. Gedurende de maand December werden 108 personen ingeschreven, terwijl er 68 geplaatst werden. 26 personen werden afgevoerd, hetzij door niet op tijd hunne in schrijving te laten vernieuwen, hetzij doordat zij zelf werk hadden ver- kiegenzoodat op het einde der maand 268 werkzoekenden stonden ingeschreven, waarvan 257 werkloos. Het aantal werkgeversaanvragen op 1 December bedroeg 22. Nieuw ingeschreven gedurende die maand 82, terwijl aan 69 aanvragen kon worden voldaan. 5 aanvragen werden afgevoerd, zoodat op 31 December 1934 nog 30 aanvragen liepen, welke laatste meerendeels boerenknechten eo -meiden betreft. Op 31 December 1934 bedroeg het aantal ingeschreven werkloozen bij de Agentschappen der Arbeids bemiddeling in het District Venray: Beugen 42, Bergea 382, Boxmeer 17ó. Broekhuizen 21, Deurne 509, Horst 166, Maashees c.a. 45, Meerlo 28. Oploo 23, Sambeek 36, Vierlings beek 18, Wanssum 16. In de week van 31 December 1934 tot en met 5 Januari 1934 tot en met 5 Januari 1935 werd door de afdeeling Venray van den Ned. R K. Bouwvakarbeidersbond „St. Joseph" aan werklooze leden een bedrag uitgekeerd van f 299.85. Het aantal leden welke uitkeering genoten bedroeg 45, het aantal wachtdagen was 49 en het aantal uitkeeringsdagen 175. Bij de werkverschaffing zijn 170 personen tewerkgesteld. Studiedag te Horsten Tentoon stelling te Venray. In de te Horst gehouden Kring vergadering van JoDge Boeren en Tuinders werd het programma bekend gemaakt van den op Woensdag 16 Januari te Horst te houden Studie dag, die om 9 uur met een H. Mis in de Parochiekerk aldaar aanvangt. Als sprekers zullen optreden de heer Dings, Pater Jacobs, Ir. Droesen en Rector Wevers. In deze vergadering werd tevens medegedeeld, dat de Kriogtentoon stelling te Venray wordt gehoudeü, waarschijnlijk midden September. Tevens worden bij deze gelegen heid georganiseerd den Rundvee-, Varkens-, Schapen- en Paardenfok- dag. De opbrengst hiervan komt voor een derde toe aan den kring, terwijl de aansprakelijkheid komt ten laste der organiseerende groep. OOSTRUM. Het jaarlijksch con cert met tooneeluitvoering van onze Harmonie is weer uitstekend geslaagd. Beide avonden was de zaal van Linders propvol. Het dankwoord aan allen die meewerkten om dit concert te doen slagen, Was ten volle verdiend, alsook aan de Hono raire leden voor den steun aan onze Maria-Harmonie. Ook de feestavond vau den Boerinnenbond, waar de dames op 't tooneel verschenen, had ieders verwachting overtroffen. Het bestuur werd uitgebreid met Mej. Wolters—Jeurissen en Mej. Goumans—Peeters. CASTENRAY. Heden en mor genavond geeft onze Handboogschut terij een winteruitvoering in het Patronaat. Hierbij zullen medewerking verleenen het Bleriksch Cabaret Trio DE HORSTER MARKT. Er was veel bezoek uit Horst zelf, uit Sevenum en uit al de omliggende plaatsen. Ook uit Noord Brabant zagen wij er velen, koopers zoowel als verkoopers. De handel bij het rundvee was in 't begin stroef, doch later vlugger met een zeer bevredi gend slot. Bij de afdeeling biggen was den verkoop van den beginne af vlug te noemen. Er werd in beide categoriën veel verhandeld. Het was jammer dat er geen voldoende aanvoer kalveren was, want er was vraag naar alle soorten kalveren van vette tot nuchtere toe. Ook hoorden wij fokkers hun leedwezen betuigen, dat er geen geschikte maalkalveren aan gevoerd waren. De marktcommissie zal hieraan in 't vervolg voorzien door een zestal kalveren-hokken op het marktterrein te laten opbouwen. Nu onze veefokkers eenmaal weten dat zij hun overtollige fok- en slacht- kalveren ook op deze, door allen zoo gemakkelijk te bereiken markt naar waarde aan den man kunnen brengen, zullen zij wel zorgen dat bij de volgende markt in Februari de koopers van deze fokproducten niet te vergeefs komen. Aangevoerd 104 stuks rundvee, handel in 't begin stroef, later leven diger tot vlug toe. Dragende vaarzen en koeifen f 130 tot f 190. Extra kwaliteit prima prima tot f 200. Guit vee, naar kwaliteit, koeien 22 tot 25 cent per K,G., vaarzen 24 tot 27 cent per K.G. Aangevoerd varkens 198 .stuks, f 7 tot f 10, handel vlug van opening af. HORST. In April a.s. hoopt het echtpaar Deckers-Gooren aan den Eikelenbosch alhier, de gouden brui loft te vieren. SEVENUM. Donderdag a.s. zal Ir. van Meel uit Tilburg, hier een lezing houden met lichtbeelden, o.a. de N.C.B. Ruiterfilm. OVERLOON. Met ingang van 1 Jan. werd.alhier benoemd aan de Bijz. school als ^de leerkracht, de heer H. van Glabeek, voordien wachtgelder alhier. Alhier zullen van gemeente wege ongeveer 6000 stuks boompjes worden geplant, gedeeltelijk eiken en linden. Zij zullen worden uitge- plant langs de kunstweg Overloon— Vierlingsbeek, Overloon—Holthees en in 't Overloonsche Vlak. Met deze werkzaamheden, die in werk verschaffing worden uitgevoerd, is reeds een begin gemaakt. Als een bijzonderheid kan worden gemeld, dat tengevolge van het zachte weer, bij den landbouwer G. Jacobs, tuinboonen ie volle bloei staan. Tengevolge van de thans ingetreden vorst zal de bloei wel ophouden. GEYSTEREN. Door de St. Willibrordus-gilde werd in haar laatst gehouden vergadering besloten dezen zomer een groot schuttersfeest te organiseeren ter gelegenheid van het 50 jarig Keizersschap van den Heer J. H. van Leuven. MAASHEES. Onder vele blijken van belangstelling had Maandag de begrafenis plaats van den Heer H. A. Claassen, die hier gedurende 40 jaren bij de post werkzaam was. Meerdere oud-collega's, vele vrienden en belangstellenden bewezen den algemeen geachten dorpsgenoot de laatste eer. De plechtige Requiem-Mis werd opgedragen door den Zeereerw. Heer Pastoor, terwijl een stille H. Mis werd opgedragen door een zoon van den overledene, de eerw. Pater Paschalis O.F.M uit Heerlen. Het kerkelijk zangkoor was volledig aan wezig om het verdienstelijk medelid, die een lange reeks van jaren de kerkelijke diensten mede opluisterde, de laatste eer te bewijzen, door hem op zijn laatsten tocht te begeleiden. Dat hij ruste in vrede. GRIENDTSVEEN. Terwijl de heer A. van Heugten, Hoofd der School, alhier, zich Dinsdagavond met zijn motorrijwiel van Horst naar buis begaf, kwam hij onderweg te vallen, waarbij hij een been brak. De ontboden geneesheer, Dr. van de Meerendonk, gelastte overbrenging naar het St. Antoniusgesticbt te Horst. Nadat de patiënt behandeld was, is hij ter verpleging naar zijn huis gebracht. Proy. Staten van Limburg. Besloten werd aan deN.V. Maas Buurtspoorweg te Gennep een bij drage te verleenen in het exploitatie tekort tot een totaal van de extra bijdragen, welke door de betrokken Limburgsche gemeenten werden ver leend tot een maximum van f 2500. De heer H. van Deutekom (SDAP) te Venlo werd geïnstalleerd als opvolger van den heer M. Ubagbs uit Maastricht. Overreden en gedood- Te Beek heeft Donderdag bij het oversteken van de straat een ernstig ongeluk plaats gehad, waarbij een jongetje van 6 jaar werd gedood. VENLO. Woensdag was het 121 jaren geleden, dat het 2de regiment werd opgericht. OOK BILJARTEN In een herberg te Nieuwenhagen kregen een paar leden van twee verschillende biljartclubs het met elkander aan den stok Weldra ge raakten alle aanwezige vereenigings leden slaags. Met de biljartques en stoelen gingen de heeren elkaar te lijf. De herbergier kreeg een bloem pot tegen het bovenlijf. Verschillende cafémeubelen werden vernield; een spiegel achter 't buffet werd vernield Met blauwe oogen en roode bloedneuzen trokken de heeren huiswaarts. Van 12 meter hoogte gevallen Op de steenfabriek Belvédère te Maastricht is Woensdag de 32-jarlge arbeider II. Geurts te Briede Lanae- ken in België woonachtig, van een hoogte van 12 Meter gevallen en daarbij zeer ernstig gewond. Dubbele aanrijding. Woensdagmiddag is de 16 jarige fietsrijder Emons op de Servaesbrug te Maastricht door een vrachtauto aangereden en op slag gedood. De jongen was eerst in botsing geweest met een fiets, waarop een dame gezeten was. Deze dame is in haar val eveneens ernstig gewond en naar het ziekenhuis overgebracht. Wagenboom tegen de borst. De 20-jarige bakkersknecht van V., afkomstig uit Den Bosch, heeft te Bochten, bij Sittard, bij het uit spannen van het paard van een bakkerswagen, den boom van den wagen tegen de borst gekregen. In zorgwekkenden toestand werd de jongen naar het ziekenhuis te Sittard overgebracht, waar hij na aankomst overleed. Waterschap der Noord-Lirab. Beken in de Provinciale Staten. Dinsdag had de elndvergadering plaats der najaarszitting van Pro vinciale Staten, waarin aan de orde kwam het reglement van beheer voor het Waterschap der Noord Limb, beken ten Westen der Maas. De heer Rutten, Wanssum, geeft een uitvoerige beschouwing van de voorgeschiedenis van dit Waterschap en wijst op eenige gevolgen van de instelling, als de snelle afvoer van het water, zoodat de beken spoedig droog zijn, de reiniging, welke het beste en goedkoopste geschiedt door de oevergebruikers, zooals steeds gebeurde, terwijl daardoor het wa terschap van lasten ontheven wordt Spr. acht het voor zich onverant woordelijk:. om de kleine boeren van Noord-Limburg niet de kans te geven, dat werk zelf te doen. Den omslag wil spr. door de gemeente laten innen. Het reglement stelt spr. teleur, 't Is te algemeen en de rechten van gemeenten en ingelanden ontbreken.csn Spr. stelt voor het ontwerp regie- JUL ment aan te houden tot de Staten volledige inlichtingen hebben en ter plaatse de toestanden hebben gezien en het verschil in lusten en lasten tusschen de verschillende gemeenten. Dit voorstel wordt niet voldoende gesteund. De heer Maecen, Heerlen, spre kende namens Ged. Staten, verwon dert er zich over, dat de heer Rut ten met voorstellen komt, die niet in de afdeelingen besproken zijn. Spr. is verheugd, dat de laatste! hand wordt gelegd aan een werk van groot belang, waarmee de naaml van Jean Poels steeds verbonden *za! blijven. Reeds een kwarteeuw geleden werden plannen gevormd. Spr. beschouwt de beteekenis van hel werk. Dit moet goed in orde blijven, wat niet het geval zal zijn als de oevereigenaren de beken zelf reinigen. Die reiniging moet achter AjP|R|M oefenf' elkaar In een snel "tempo plaat, ,«"2^ bleek, hoe goed de meisjes op de hoogte waren en dat ze veel prac- tische kennis hadden opgedaan. Na 't bovengenoemd examen sprak de Hoogeerw. Heer Deken de aan wezigen toe. Hierbij werd vooral de vlijt der leerlingen geprezen en ging Zijn Hoogeerw. over tot 't uitreiken der diploma's. Toen dit gebeurd was nam de Heer Tops 't woord en feliciteerde de leerlingen, ouders en leerkrachten met 't behaalde succes. Spreker wees nog op 't groote nul dezer school en prees den Heer Burgemeester, die zoo'n groote stoot heeft gegeven tot 't instandkomen dezer nutt'ge instel ling. Een der cursisten Mej G. Linders bedankte allen, die tot 't welslagen van dezen cursus hadden mede gewerkt. De meisjes hadden gezorgd voor een welvoorziene koffietafel, die blijk gaf van de bakkunst der cursisten van ,„»,w„ w w en d'e d°or de aanwezigen alle eer hebben. Het gaat niet aan, dat de circulatie "van hét T>loèd; werd aangedaan, gemeente den aanslag van een ander verwijdt de kleinste bloed- De namen der geslaagden zijn publiekrechtelijk lichaam zal innen, vaten en bevordert zo de s^b\. Marie Claessens, Maria Engels, Ze beeft met het waterschap niets bjoedsomloop. Vandaar fBAyEf^\ Gecry Folbers, Maria Goumans, te maken. Voor aanhouding ziet zijn Aspirin-tabletten bij V e J Marie Janssen, Anny Kruysen, allen spr. geen «den. Vemay-DorpAnna Peeters, Job. Hierna wordt het reglement ar- Peeters, te Brukske Gertr. Thuyls, tikelsgewli« behandeld. Cath. Ewals. Helde: Truu, Bij art. 2 dat den zetel van het waterschap te Venray vestigt, pleit de heer Rutten, Wanssum. voor Horst, het middelpunt van het Wa terschap. Daar wonen de grootere boeren, daar werden de groote ont ginningen aangelegd, waaidoor de boerenstand opkwam. Spr. stelt voor Horst als zetel te nemen. De heer Obers, Sevenum, spreekt eveneens voor Horst. De heer Lindyet, Heerlen, acht geografisch Horst het centrum van het Waterschap, terwijl Venray buitenmiddeipuntlg ligt. Men is zeer voorbarig geweest met het huren van lokalen, waardoor op de beslissing der Staten is vooruit geloopen. Ook de heer Thomeer, Horst, wenscht den zetel te Horst. De Prov. Waterstaat geeft toe, dat Horst meer het centrum is. Spreker betreurt, dit daarmee indertijd geen rekening gehouden is. Meerdere re questen van ingelanden verlangeD Horst. Het zal moeilijk zijn den zetel te verleggen. Er is te Venray een kantoor gebuurd. Dat was te voorbarig. De heer Brouwers zegt, dat de centrale commissie Venray als zetel wenscht. Van Venray vallen de meeste gronden er onder, 40 pet. van die van het waterschap. De heer Vrancken, Weert, acht het van weiDig belang, waar de zetel Is. Blijkt later de noodzakelijk heid, dan kan de zetel verplaatst worden. Wel is van belang, dat de voorzitter en secretaris in den zetel van het waterschap wonen. De heer Maenen sluit zich bij deze opmerking aan. Als een zetel in het middelpunt hoort, zou men ook kunnen verlangen, dat de zetel van Ged. Staten in Roermond ge plaatst wordt. Van de 25 hoofd ingelanden woaen er 10 in Venray De gemeente Venray bood een lo kaal te huur aan, dat volgens de wenschen van het bestuur werd in gericht. Het is voor f 300 per jaar voor 12 jaren gehuurd. Het bestuur besloot eenstemmig hiertoe. Bij artikel 18 wenschen de heeren Rutten, Wanssen en Kessels, Heyt- huysen, dat bij de benoeming van een watergraaf aan het bestuur eenige zeggenschap ware gegeven. De heer Obers verzoekt G.S bij de benoeming van een watergraaf cumulatie tegen te gaan, evenzoo de heer Thomeer, omdat van den watergraaf veel werk wordt vereischt. Het artikel wordt aangenomen. De heer Beckers, Sittard, meent, dat het werk voor het waterschap niet bijzonder groot is. Hij acht een bezoldiging voor den watergraaf en de jaarlijksche vergoeding voor de overige bestuursleden onnoodig en stelt voor een door Ged. Staten vast te stellen presentiegeld te geven voor bijwoning van vergaderingen. De heer Lindeyer stelt voor, het artikel aan te vullen met de bepaling, dat de hoofdingelanden gehoord worden over de bezoldiging. De heer Maenen zegt, dat de vraag niet gaat over bezoldiging of presen tiegeld, maar over het bedrag, dat zal worden gegeven. De leden kun nen vertrouwen, dat G.S. de billijk heid zullen betrachten en geen groote lasten zullen opleggen. Bij de bestaande waterschappen worden slechts geringe bedragen gegeven, Spreker stelt voor, het artikel oDge wijzigd vast te stellen. Het voorstel Lindeyer wordt met 22 tegen 19 stemmen aangenomen, De roofoverval te Deurne. Op 22 Januari zal voor de recht bank te Roermond behandeld worden de zaak van den roofoverval ge pleegd in den nacht van 5 op 6 Juli 1934 op den 73 jarigen G. te Deurne, Te dezer zake zullen als verdachten terechtstaan J. C. uit Oss, gedetineerd te Roermond en P. de B. uit Oss gedetineerd te Den Bosch, welke laatste kortgeleden is veroordeeld tot 15 jaar gevangenisstraf wegens moord op zijn neef G. de B. en twee jaar gevangenisstraf wegens inbraak te Oss. Fefie koude in Polen. Een voor Polen ongewone felle koude heeft zien de laatste dageD doen gelden. In het gebied rond Wilna en in de gebieden laDgs de Oostelijke grenzen werden tempera turen waargenomen van 31 tot 34 graden vorst. In een dorp in de nabijheid van de Oostgrens kwam morgens een voertuig aan waarop men den voerman en zijn dochter doodgevroren aantrof. In Warschau moesten Woensdag rond 700 per sonen gebruik maken van de diensten van het station voor eerste hulp wegens bevroren ledematen. Op 18 punten in de stad zijn aan de werk loozen gratis voorraden steenkool verstrekt. Verder zijn twee veld keukens aan het werk gesteld, welke gratis warme soep verstrekken. Ten slotte zijn op verschillende punten der stad kokeskachels opgesteld waar de voorbijgangers zich kunnen war men. UIT HET SAARGEBIED In het Saargebied woedt steeds feller de verkiezingsstrijd. De toestand wordt dreigend. De politiemacht en de internatio nale Saartroepen houden zich gereed voor alle gebeurtelijkheden, indien een van beide partijen dwaas genoeg zou zijn, een coup de force te wa gen voor den dag van de volks stemming. Max Braun en Pfordt, de leiders van het eenheidsfront hebben tegen over vertegenwoordigers der buiten- landsche pers verklaard, dat de par tijgangers van den status quo, indien de voikenbondstroepen ben niet af doende tegen de gewelddaden der nazi's beschermen, zich zelf zullen verdedigen. Volgens een D.N.B.-bericht zijn naar de Saarlandsch Lotharingsche grens manschappen van de interna tionale troepen gezonden, ter ver vanging van de landjagers, die zooals men weet, naar elders gerequiteerd waren. V De trein met de Nederlandsche voorzitters van stembureaux is Don derdagavond te Saarbrücken aange komen. De uitslag van het plebisciet zal vermoedelijk Maandagavond per radio worden bekend gemaakt. Landbouwhuislicudschool. Verleden Woensdag had in de huishoudschool de elndles en sluiting plaats van den twee jarigen land» bouwhuishoudcursus. Aanwezig waren de Hoogeerw. Heer Deken Thlelen, de weled gesfr. Heer Tops, Secr. van de vereeniging voor Landbouwonderwijs te Roer mond, de Edelachtbare Heer Burge meester, de Eerw. Mère Prieure en Mère Assistente van 't klooster Jerusalem, verschillende leden van de Commissie van Toezicht, de ouders der leerlingen, de leeraressen, de leeraren en leerlingen. Nadat door den Edelachtb. Heer Burgemeester als Voorzitter der Commissie van Toezicht het openings woord was gesproken, werd als naar gewoonte gebeden vóór de les en werden de leerlingen ondervraagd door den Heer Peeters, landbouw leeraar. Uit de gegeven antwoorden bleek, dat de meisjes goed onderlegd waren in de landbouwkunde. Daarna konden de meisjes haar kennis in 1ste hulp bij ongelukken toonen. 't Was interessant te zien hoe vlug en handig de meisjes bij de door den dokter genoemde onge lukken wisten te helpen. Dit was wel een bewijs, dat ze de lessen vaD Dr. Kootsman aandachtig gevolgd hadden. Er werden nog vragen gesteld door Mej. Sangers, die de meisjes onderricht had in huishoudelijke vakken zooalskoken, bakken, in- maken, waschbehandeling, woning inrichting enz. De gegeven antwoor den stemden ook hier tot tevreden heid. Vervolgens stelde Mej. Aerts, leerares in de naaldvakken, vragen Dat de meisjes op dit gebied thuis waren bleek toen ze in een minimum van tijd een patroon op 't bord wisten te teekenen. Per slot vroeg de Heer Wijnhoven tuinbouwleeraar over de door hem onderwezen vakken. Ook hierbij Dinghs, Gonda Tielen, Mina Helders allen te CastenrayGert. Jenniskens, Grada Jenniskens, Gertr. Linders, Marie Manders, Grada Willems, Joh. Nabuurs, Marie Smits en Gerarda Coener, allen le Leunen Dina van Meijel. Liza Muyzers, Befje Nooyen en Joh. Thijssen allen te Merselo Christina Derckx, Oostrum Ant, Janssen, Ysselsteyn Anny Hendriks, Wanssum Anny Tax, Wanssum. Aan alle geslaagden proficiat. Burgerlijke Stand Venray van 4 tot 11 Januari 1935. GEBOREN Theresia Margaretha M. F. Tausch, Oude Oostrumsche weg. Peter J. J Geurts, Spurkt. GEHUWD: Jan W. L. Rutten, 28 jaar, bakker te Maasbree en Helena Verkoeyen, 24 jaar, te Venray. Martinus Linders, 34 jaar, landbouwer en Antonia P. Hendriks, 33 jaar, beiden te Venray. Johannes H. Hendriks, 21 jaar, land bouwer te Maashees en Peironella A. M. Poels, 25 jaar, te Venray. OVERLEDEN Henricus A. Claassen, weduwnaar van J. P Hoeymaekers, 75 jaar, Mer- selosche weg (wonende te Maashees). Petronella Verblackt echtgenoote van J. Kersten, 65 jaar, Stationsweg. Burgerl^ke Stand Maashees en Overloon. GEBOREN Wilhelmina Helena d. v. W. Loonen—Clabbers, Over loon; Lodewijk Christiaan z. v. A. Hendriks—van Kejsel, Overloon Cornells Johannes Maria z. v. J. H. SmitsBergmans, Maashees. OVERLEDEN: Arnoldus v. d. Hoven, 63 jaar, Overloon. Wilhelmus Janssen, 47 jaar, echtg. van Johanna Verstegen, Holthees. Lambertus Martens, 39 jaar. Over loon. Kerkelijke Diensten Venray Parochiekerk Morgen Zondag in alle H. Missen collecte voor de Missie van Africa, 2 uur kleine Congregatie, half 3 herha lingscatechismus voor de meisjes, 3 uur Lof. Maandag half 8 besteld jaarg. voor de vrouw van Gerard Stevens, 8 uur jaarg. voor Petrus Dekkers, kwart na 4 Lof. Dinsdag half 8 leesmis, 8 uur jaarg. 2de klas voor Willem Eibers, Theodora Arts, Johannes Eibers, Johanna van Rijswijk, Petrus en Maria Eibers 9 uur plechtige Huwelijksmis voor Ferdinand Beerkens en Maria Claessens. Woensdag half 8 leesmis, 8 uur Sol. jaarg. voor de ZeerEerw. Heer Pastoor Ant. van Valkenburg. Donderdag feest van St. Antonius Abt. Te Veltum 7 uur leesmis, 9 uur Hoogmis met preek, half 8 leesmis, 8 uur jaarg. voor Johannes Munsters en Margaretha Wijnhoven. Vrijdag half 8 leesmis, 8 uur "Sol. jaarg. voor den ZeerEerw. Pastoor W. van Haeff. Zaterdag komen de jongens der 7de en 8ste klas en de meisjes der 3de klas te biechten, half 8 jaarg. voor Petro nella Smits, kwart na 4 Lof. Degenen, die nog zitplaatsen in de kerk wenschen aan te pachten kunnen zich daartoe vervoegen bij den Koster. Nog enkele plaatsen zijn onverpacht gebleven. In het belang eener goede regeling worden de aanpachters van zitplaatsen nogmaals dringend verzocht, niet meer plaatsen in gebruik te nemsn dan door hen zijn aangepacht. K. J. V. Maandagmiddag om 2 uur Vormings club en om 3 uur Godsdienstclub, Manaclub. Dinsdag 8 uur Godsdienstclub voor allen. Woensdag 8 uur Zangclub. H. Familie. Patroonheilige v.d H. Familie G. v. Soest, W. Lemmen. J. Vollen- berg. Mart. Peeters, Piet Maris, Alb. Fleurkens, P. Tacken G. Mariens, Chr. Goumans, Jos. Neeteson. Vrijdag 18 Januari om 7 uur opening v h. Triduum bij gelegenheid v.d. aan neming van nieuwe leden der H. Familie door een Zeereerw. Pater Redemptorist. Zaterdagavond om 7 uur H. Familie Zondag 20 Januari 6 uur 1ste H. Mis 7 uur H. Mis en generale H. Communie voor de mannen der H. Familie Paterskerk Morgen Zondag de H. Missen om 5 uur, kwart voor 6 en 7 uur met onderrichting, on met preek. Ge^a Jongelingencongi gezongen Vesper de Hoogmis bes de D. O. Onder collecte voor de Biechtgelegenheii Dinsdag om h£ eere van St. i 's avonds gezong Woensdag voll loovigen, om ha gen Vespers. Vrijdag om hal 's avonds half 6 Kruisweg. Zaterdag volle loovigen, 's avoi Vespers. Pal Zondag a.s. geen Patronaat. I Jongens van hej 16 jaar kunne::^ een toegangshek voor de uitvoer vereniging. Dinsdag Goud Jonge Wachten 1 gewoonte. De Gymnastiek dag 6 7 en 8 -1 Zaterdag half 7 t KantoorJ Voor de tew werkverschaffing afgestempeld v. avond a.s. van A s. Dinsdag 16 Premie ten huize van 14 Premie Zondag 13 Ja 12 uur in ht Leunen van 2—3 ui Heide. Zondag 20 J^ 12 uur bij J steyn en van Manders, Va Premie bedr; 22 TE een partij Adelaar te velde gekeu J. Direks, E Te huur Aanbiedinge te zal op nader l( verzoeke vanl Poels, publiek Circa 150 s| latten, gelintstt gelegen in dei Ven—Steegsbrd Houtvel Notaris P te \j zal op Woensdj nam. 4 uur, in Sanders te Ooi van Mej. Wed; aldaar, publiek! 30 slagen bH slaken, palen i legen in hai! Boschhuizer Bj Biedt Adres Bure Zaterdg Zondag enfij Zondag wordd met één persol 16- 18 jaar f

Peel en Maas | 1935 | | pagina 2