W. Claessens 6. W. j J. KEMPS, Slijterij w 120.000 Mussolini over Kerk en Staat. Gemengde Berichten. Adverientiën 5% Oranjekruis-Obligatiën Staats- en Premieloten Holiandscfie Grediet- en Obligatiebank N.V. qultantie's aanbieden zonder ze te betalen. Het is niet te begrijpen, hoe welDig de menschen zich over hunne schul den bekommeren ze slapen er geen uur minder om leven zelfs boven hun stand op kosten van anderen, denken er niet aan zich in hun levenswijze te bekrimpen, een jas wat langer te dragen, desnoods wat eenvoudiger te gaan wonen. Dan is het hard van den een of anderen man le hooren, die nu als arbeider zijn brood moet verdienen, dat hij met een eigen zaak is moeten ophouden omdat de menschen hem niet betaalden. Dit gebeurt meetmalen. Zijn schulden niet willen betalen staat gelijk aan diefstal. Menigeen zal 'snachts niet inbre ken en is verontwaardigd, zoo men hem een dief noemt, maar wanneer hij zich niet bekommerd om zijn schulden, meer uitgaven doet dan zijn inkomsten kunnen verdragen, een betere levenswijze wil voortzetten dan zijn beurs kan verdragen dan is hij even oneerlijk als de man achter de tralies, die de fiets op straat weg neemt. De winkelier zit ondertusscheu in groote zorgen zijn wissels komen iedere maand, hij moet betalen en weet geen geld van zijn klanten te krijgen. Gij zult niet stelen dit gebod bestaat nog en menigeen mag zich terdege afvragen of de kleeren, die hij draagt, het eten, dat hij gebruikt, en de sigaren, die hij rookt, wel eer lijk zijn verkregen. Een les voor Kerkvervolgers. Benito Mussolini, de Duce van het fascistische Italië, heeft in de Parijsche „Figaro" een artikel ge schreven over de verhouding tusschen Kerk en Staat. Daarin geeft hij vooreerst een ge wichtige les aan alle kerkvervolgers of die het willen worden. De Duce verklaart, dat heel de geschiedenis der Westersche be schaving, van den tijd van het Ro- meiDsche Rijk tot op onze dagen, van Diocletiaan tot Bismarck ons leert, dat telken keere een Staat in conflict raakt met den godsdienst, de Staat als overwonnene uit den strijd komt. Het is, aldus Mussolini, reeds lang bewezen, dat, in den loop van zulk een strijd de wapenen door den Staat gehanteerd, zelfs de scherpste, onmachtig zijn doodelijke wonden toe te brengen aan de Kerk, welke vooral wat betreft de katholieke Kerk onveranderlijk als over- winnares uit de verbitterdste conflicten te voorschijn treedt. Mussolini illustreert deze waarheid nader. Wij ontleenen hier aan de vertaling van Wouter Lutkie in de Nieuwe Tilb. Courant het volgende „Een Staat kan slechts een anderen Staat overwinnen. En dan kan hij menschen Waarom knielen jul lie hier Um de zégen van den bis schop, meneer pastoor 1 Kuml ie now nao bute Zegen van den bisschop Hoe kom jullie daaraan Er is geen bisschop hier in huis, lieve menschen 1 Wie heeft jullie toch gezegd, dal er een bisschop was De lui keken den een den ander aan en eindelijk zei een hunner Bè, meneer pastoor... dor kwaam enne kiesjeskiel, den vertelde me..., Jao, meneer pastoor, den kiesjeskel den vertelde,... Tigge meej zei ok de kies jeskel.... 't Werd licht voor den geest van den pastoor, maar 't was hem niet mogelijk zich ernstig te hou den en hij proestte bet uit: Dié kerel heeft jullie er in laten loopen... hij heeft jullie ge kuld.... staat nu maar op en gaat netjes naar huis. De menschen dropen af met zeer gemengde gevoelens, maar allen erg teleurgesteld over den gemisten bisschoppelijken zegen. Driekske van Summeren zat nog steeds gedwee op zijn knieën en de pastoor stond nog altijd te lachen hij dacht niet meer aan de katechismus... en ook niet meer aan de gekaapte perzikken. Ga jij ook maar naar huis, Driekske, maar beter je, hoor! Driekske af en de pastoor, nog altijd lachend, naar binnen. Dat moest hij morgen op den »krans" aan zijn confraters ver tellen. Odderwijl had Matlesen Ties uit de verte de evolutie van den volksoploop en den volksafloop waargenomen toen hij de lui van het Kerkplein zag terugkeeren vond hij het maar beter uit de Maasstraat te verdwijnen. Hij kwam toen in de Kasteelsche laan en s'.oeg langs den grooten wind molen den weg naar den Flam- mertschen Hof in. XIV. Mattesen Ties ziet zyn dochtertje weer. Toen bij nu op zijn zwerftocht zijn overwinning vastleggen, b.v, door een verandering van regeerings vorm op le leggen, of door een ver overing van grondgebiedook kan hij een oorlogsschatting vorderen. Hij kan de overwonnen natie tot ontwapening dwingen of tot aan vaarding van een bepaald politiek of economisch stelsel. Wanneer een natie een oorlog aangaat, bevindt zij zich tegenover een materleele werkelijkheid, dewelke vermag te worden aangegrepen, ge troffen, verminkt en vervormd, doch zoodra de tegenstander een godsdienst is, dan wordt het onmogelijk een bepaald en concreet doel van den vijand te treffen. Enkel de passieve tegenstand van priesters en geloovigen is voldoende om de hevigste aanvallen van den Staat teniet te doen. Bismarck heeft, in den ioop zijner 8 jaren van oorlog „voor de Kultur" een oorlog ontbrand bij gelegenheid der afkondiging van het „dogma der Pauselijke onfeilbaarheid" in zaken van het geloof, de arrestatie bevolen van een groot aantal bisschoppen, de sluitiDg van honderden kerken en de uiteenjaging van een menigte katholieke organisatie, die hij zelfs van hun bezittingen onteigende. Deze anti Roomsche veldtocht werd ge voerd onder de leuzeLos von Rom (laten wij ons vrij maken van Rome). Het resultaat dezer vervolging was, dat weidra het getal katholieke af gevaardigden in den Rijksdag tot boven de honderd steeg, dat Windt horst een wereldnaam verwieif en dal de moreele weerstand der Duit- sche katholieke wereld algemeene aanmoediging ondervond. Tenslotte moest Bismarck, de geweldige stichter van het Duitsche Rijk, capituleeren voor Leo XIII, een beroep doen op diens tusschen- komst bij een internationaal geschil en den brief dien hij den Paus schreef, ving aan met het woord „Sire I" De politiek van Napoleon tegen over de Kerk was niet gelukkiger. Een der ergste fouten die de groote Corsicaao beging, was het „brutali- seeren" van twee Pausen en ook van het Vaticaan." Na te hebben verklaard, dat de godsdienst naar de opvatting van fascisme volkomen vrij is, onafhanke lijk op zijn terrein, geeft Mussolini het nationaal-socialistische Duitsch- land een les. Hij zegt, dat het de taak van den Staat niet is, andere Evangelies of nieuwe dogma's te scheppen, oude godheden omver te werpen, om ze te vervangen door andere, welke gevorderd zouden worden door het ras, het bloed, of door wat voor „nordlsme" ook. Mussolini werpt vervolgens een terugblik op de verhouding tusschen Kerk en Staat in Italië sinds 1870: „De geschiedenis der verhouding tusschen Kerk en Staat in Italië is bijzonder leerzaam geweest gedurende de periode van 1870 tot 1929. Italië dat de Garantiewet had ge- promulgeerd, «elke door den Paus nooit is erkend geworden, nam een houding aan van de Katholieke Kerk te negeeren. De op zich reeds doel- looze formule van Cavour„Een voor de eerste maal weder in de buurt van Meerhout kwam, voelde Ties zich van den eenen kant sterk aangetrokken een bezoek aan den Flammertschen Hof te brengen, omdat hij verlangde zijn kindje weder te zien, dat daar zeker nog wel verblijven zou, maar van den anderen kant werd hij weerhouden door schaamte gevoel. Wat zou zijn vroegere liefste wel zeggen, als zij hem als vagebond moest terugzien, als een uitvaagsel der maatschappij, als een »niksnuts" hij de knappe man, die eens haar hart en zinnen had kunnen bekoren. Hij moest bovendien voorzichtig zijn en vooral niet laten blijken, dat hij de vader was van het te vondeling gelegde kind.... en zou hij zich wel kunnen bedwingen zou Trui niets aan hem merken? Dan dacht hij weer met angst aan de mogelijkheid, dat het kind gestorven... dat het wurm zijn arme door verdriet doodgemartelde moeder gevolgd kon zijn. Telkens kwam hem echter weer het gezicht van zijn »kienneke" voor den geest, zooals hij het gezien had ginds in het groene woud, loeD hij er mee gezeten had in de nabijheid der reetjes en het verlangen het lieve ge zichtje weer te zien, overwon alle andere bedenkingen. 't Mag ongeveer middag geweest zijn, toen Mattesen Ties den zand weg, die naar den Flammertschen Hof leidde, insloeg. In zijn uiter lijk was weliswaar tamelijk veel veranderd, sedert zijn Trui hem te Groenrode voor de laatste maal gezien had, maar onherkenbaar was hij niet geworden en wat houding en kracht betreft, was hij heelemaal geen wrak. Wel vertoonden de eens zoo frissche gelaatstrekken, die inder tijd bepaald iels bekoorlijks had den, scherpere, diepe lijnen in de oogen, waarin de opmerkzame zielkundige thans een verhaal van leed, schande en schaamte kon lezen, lag niet meer die vrije, openhartige blik van voorheen maar toch was de oogopslag niet die van een schuwen booswicht, niet die van een bedorven, slecht mensch... 't was veeleer eene uit drukking of samensmelting van zorgeloosheid, lichtzinnigheid en vrije Kerk in een vrijen Staat" werd heel-en-al onvoldoende bevonden met betrekking lot een land als Italië, hetwelk het voorrecht heeft van de zetel te zijn van een over heel de wereld meer dan 400 roillioen aan hangers tellenden godsdienst- Die formule werd gevolgJ door de geometrische formule van Gloliti, die de Kerk en den Staat vergeleek met „twee evenwijdige lijnen, door getrokken tot in het oneindige, zonder elkaar ooit te raken." Buiten deze formules evenwel ken merkten zich de zoo geheeten linksche partijen door een anti clericale actie van een vulgair en demagogisch karakter, welke althans in sommige streken eenig sncces had en daar tot gewelddadigheden ophitste, doch welke niet diep kon doordringen in de aanzienlijke menigte katholieken, weerstand biedend aau dergelijke propaganda. Het was een onhoudbare toestand en de seml-offlcieele betrekkingen tusschen het Quirinaal en het Vati caan, onontkoombaar door de nood wendigheden van het samenleven onder bijzondere omstandigheden, zoo als b.v. voor de conclaven der cardinalen ter veikiezing van een opvolger op den Stoel van Petrus, waren veelvuldig spijts de scheidlDg. In 1928 maakte het tractaat, dat op een beslissende en bevredigende wijzede RomeinscheQuaestie oploste, een eind aan dien onwissen toestand en het Concordaat preciseerde, door middel van een twaalftal artikeleD, de toekomstige verhouding tusschen den Itallaaoschen Staat en den gods dienst. Sedert II Febt. 1929 zijn 6 jaren verloopen. Onmiddellijk na het sluiten dezer overeenkomsten waren degenen die zich sceptiseh verklaarden en catastrofen voorspelden, zeer talrijk. En deze zelfde stemmen deden zich hooren, toen, in den loop van den zomer 1981, de tractaten onderwor pen werden aan 'n conflict, waarbij de opvoeding der jeugd op het spel stond. Dit conflict vertoonde zich in verscheidene fazen, waarvan sommige en scherpe meerdere maanden duur den. Doch reeds in de eerste dagen van September was het conflict tot algemeene tevredenheid opgelost deze botsiDg mag worden beschouwd als de vuurproef der lateraansche verdragen. Sindsdien is niets meer den poli- tieken en religieuzen vrede, waarvan Italië geniet, komen verstoren en men kan eraan toevoegen, dat een hartelijke samenwerking is ontstaan tusschen de beide machten, die trouwens een gemeenschappelijk doel hebben de menschheid." Oude menschen te Velden beroofd. In den nacht van Zaterdag op Zondag zijn vier bandieten binnen gedrongen in de woning der hoog bejaarde familie van Lipzig, gelegen in het gehucht Vorst onder de ge meente Arcen en Velden. Na de huis- genooten te hebben toegetakeld heb- onverschilligheid die er van uit ging... zonder dat de donkere oogen hun glans verloren hadden, want ze konden nu én dan nog fel flikkeren van lust en meewarig heid, van schalksheiden opwinding 't Hoofdhaar was nog even dik en tot krullen geneigd als voor heen, zonder grijze draden, even min als de tamelijk zware, maar onverzorgde rossigblonde baard, die lippen en wangen bedekte. Op hel hoofd droeg hij een afgedragen verschoten groengrijs vilthoedje verschoten olijfkleurig was ook het voor den zomer veel te dikke, versleten en gescheurde jagers buis, dat de coupeur niet voor hem geknipt had, evenmin als de oude, vale manchestersche broek met de lappen voor de knieën en in 't kruis. De schoenen, die hij droeg, waren wel het beste van zijn uitrusting 't waren vetleeren rijgschoenen, die, alhoewel onge poetst en onverzorgd, toch nog geen leekens van ouderdom en slijtage toonden. Over den schou der droeg hij aan een leeren riem een langwerpig kistje, dat met wasdoek overtrokken was. Onder in dat »kiesje" bewaarde hij een hemd voorde verschooning en een paar sokken op het plankje daarboven lagen in bonte menge ling eenige stukjes toiletzeep, klosjes naaigaren, stukjes wit en blauw lint en nog eenige andere kravnerijen. In de. hand hield hij een mispelen gaanstok, zonder knop of kruk, die zóó lang was, dat hij hem met de vuist op een vierde der hoogte omkneld moest houden. Zijn gang was niet vlug, want hij was niet meer gewoon zich te haasten het beroep van landlooper brengt dat niet mee en hij had immers geen bepaald doel meermaar toch was de oude lenigheid nog altijd in zijne be wegingen te bespeuren. 't Was of hij nu echter vlugger, haastiger begon le loopen. Zou de gedachte en het verlangen naar het kleine Tieleke hem aandrijven? Aan de voorzijde van de boer derij gekomen, opende hij met de klink de deur, die in den tamelijk breeden gang uitkwam en wachtte of er iemand verschijnen zou. Héla l riep hij na enkele oogenbllkken wachtene. Een tamelijk corpulente boeren.-» ben de fóovers kisten en kasten open gebroken en daaruit een bedrag van f 6000. aan contanten eD effecten ontvreemd. Gewonde overreden. Op den Amsterdamschestraatweg te Utrecht is een 16 jarig meisje door een auto overreden. Terwijl men in afwachting van de auto van den Geneeskundigen Dienst het meisje op de straat had neergelegd, naderde van de tegenovergestelde richting een tweede luxe-wagen, die ondanks de waarschuwingen van het publiek, bleef doorrijden en voor men de gelegenheid had het meisje weg te dragen, voor de tweede maal hel slachtoffer overreed. Zonder zich om haar te bekommeren, is de be stuurder doorgereden. Geen onbewaakte overwegen meer in Italië. De „Gazetta Ufflciale" bevatte dezer dagen een nieuwe wet, volgens welke alle onbewaakte overwegen in Italië worden opgeheven. Met het oog op de steeds toe nemende snelheid van het treinverkeer en de vele ernstige ongelukken, welke dientengevolge vooral bij onbewaakte overwegen voorkomen, heeft het ItaliaaDsche ministerie van spoorwegen het noodig geacht blzondere maatregelen te treffen en daar een bedrag van veertien mil- Iioen lire beschikbaar gesteld. Alle overwegen zullen voortaan worden bewaakt. De moord op Gerrit de Bio. De rechtbank te s'-Hertogenbosch deed Maandag uitspraak in de moordzaak op Gerrit de Bie te Oss, die in den nacht van 8 op 9 Aug, 1933 te Bergbem van het leven werd beroofd. De verdachte P. de B., een neef van den verslagene werd door de rechtbank schuldig verklaard aan doodslag en veroordeeld tot 15 jaar gevangenisstraf. Het O, M. had levenslang geëlscht wegens moord. Bij het vernemen van het vonnis zeide verdachte Ik word on schuldig veroordeeld op valsche verklaringen. Zij hebben alles zelf verzonnen. De belaogstelling was zeer groot, doch het publiek werd eerst toe gelaten, nadat het vonnis was uitgesproken. Het sexueele leven. Bij J. Romen Zonen te Roer mond, verscheen als uitgave van het Centraal Bureau van „Voor Eer en Deugd" in vierden druk „Het voort- plantingsleven van den mensch" door H. J. Schim van der Loeff. De tyd waarin wy zullen leven. Blijkens het voorlooplg verslag der Eerste Kamer over het wetsontwerp tot herzieniog van den wettelijken tijd vestigden verscheidene leden er de aandacht op dat de Minister na de bedenkingen tegen den z.g. „Greenwichtijd", eigenlijk is gekomen met een geheel nieuw ontwerp, waarover de Raad van State niet is gehooid. vrouw, met een groote gazen boerinnenmuls op het hoofd, die hij terstond als zijne Trui van voorheen herkende, slak het hoofd even door eene zijdeur der gang, zonder hem evenwel nauwkeurig op le nemen. Hij hoorde hoe de vrouw na een paar minuten zei Hier, Anneke, gef diejen boterham 5n den kiesjeskel, die daor ien de gang stut Een meisje van ongeveer drie jaar kwam door den gang op hem toegetrippeld met een boterham in de hand- Dè, mins, boterham veur ouw 1 dèen meteen reikte heikind de groote, dubbelgeslagen, gesmeerde snee brood in de hoogte. 't Was een aardig, lief ding, met donkerblauwe oogen en donkerbruin hoofdhaur, in een blauw gestreept katoenen japon netje, dat bepaald op den grcei gemaakt was, want 't was veel le lang, zoodat het kind er bijna over viel. 't Had een frissche gelaatskleur en herinnerde hem duidelijk aan de trekken van Stiena, zijn arme overleden vrouw. Dal was dus zijn Tieleke, dat bier thans Anneke genoemd werd zooals hij de pleegmoeder zoojuist had hooren 'zeggen. Terwijl hij de snee brood met de eene hand aannam, tastte hij met de andere naar liet meisje, dat een beetje bedremmeld naar hem opzag. Hij pakte het bij het handje en kon zich niet weer houden hij wilde het lieve ding kussen 't was immers zijn eigen kind maar toen hij zich voorover boog, schrok het meisje en liep weg, terwijl het riep Bang baeurd mins Hij vond het raadzaam nu ook maar te gaan, toen het kind weer in de zijkamer verdwenen was. Dè pleegmoeder had hem blijkbaar niet herkend en hij moest er mee tevreden zijn, dat hij zijn kind, zij het dan ook maar voor een jkort oogeublik, weergezien had. Op den weg naar de groote heirbaan at hij de snee brood op, die zijn dochterke hem met haar poezelige handje gereikt had ze smaakte hem heerlijker dan eenige lekkernij die hij ooit geproefd had. (Wordt vervolgd) Het ware, volgens deze leden, ook gewenscht geweest, dat dit geheel gewijzigde voorstel opnieuw door de afdeelingen der Tweede Kamer ware onderzocht. Door de thans gevolgde wijze van behandelen en den spoed, waarmede het wetsontwerp in de Kamer is afgedaan, hebben bovendien de belanghebbenden hunne meemng Diet tijdig kunnen uiten. Aanvankelijk lag het in het voor nemen voor den zomer Midden- Europeesche tijd te doen gelden en voor den winter den West-Euro- peeschen tijd, welke regeling, naar de meening van verscheidene leden, aaa zeer velen in den lande bevredi ging zou hebben geschonken. ThaDs is het de bedoeling ons land voor het gansche jaar bij den Midden- Europeeschen tijdzone in te deelen. Vele leden konden zich hiermede niet vereenigen, omdat op deze wijze een bevredigende oplossing van het tijdvraagstuk niet wordt verkregen. Leeuwentemmer door leeuw doodelyk gewond. Tijdens een circusvoorstelling te Helsingfors is Zaterdagavond een Estlandsche leeuwentemmer door een leeuw aangevallen. De man moest languit op den grond gaan liggen en de leeuw zou zijn poot om den nek van den tem mer slaan. Het nummer was reeds verscheidene malen uitgevoerd, doch ditmaal greep de leeuw plotseling den temmer bij bet hoofd en sleepte hem naar een hoek van het circus, waar hij zijn slachtoffer pas losliet, toen een aan wezige politieman eenige schoten loste en de temmer overeind kwam. Hij bleek ernstig gewond te zijn en werd naar een ziekenhuis over gebracht, waar bij Zondag aan de gevolgen is overleden. GEDACHTEN. Het leven is geen feestdag, even min een treurdag, maar een we/kdag. Menig mensch droomt van toe komstig geluk en verslaapt daar bij het tegenwoordige. Vergeet de uren van verdriet, maar vergeet nooit wat ze u leerden. Hond moet wanneer des levens zorgeD, Een aanval doen op bart'en geest; Vertroüw op God voor 't duis'tre morgen, Hij is u gisteren trouw geweest, Heye. 't Waar geluk is niet gelegen, In des voorspoeds zonneschija. 't Goed te hebben is een zegen, Grooter zegen: goed te zijn. Ga vlijtig met uw kind'ren om, Zij blijven kort uw eigendom. BEKENDMAKING. Stempeling by stopzetting der van Ilykswege gesubsidieerde werk verschaffing, na overleg met den Inspecteur voor de werkver schaffing. Burgemeester en Wethouders van VeDray brengen ter kennis van al degeneD, die zijn geplaatst bij een door het Rijk gesubsidieerde werk verschaffing, dat tijdens de stopzet ting van de werkverschaffing tijdens de vorst, om in aanmerking te kun nen komen voor een schadeloos stelling, krachtens de vorststeun regeling en of de kas hunner organisatie, zij verplicht zijn om tweemaal dagelijks hun stempelkaart te laten afstempelen ten kantore der Arbeidsbeurs, Marktstraat, en wel des voormiddags tusschen 9—10 en des namiddags tusschen 4—5 uur, en des Zaterdags alléén des voor middags tusschen 910 uur. Afwijkiog van de uren voor de afstempeling bestemd is niet geoor loofd terwijl verzuim van het laten afstempelen der stempelkaart op de dairvoor bestemde uren, volgens Ministerieel voorschrift onverbid delijk intrekking der schadeloos stelling tengevolge heeft. Degenen, die om de andere week zijn tewerkgesteld, ontvangen alleen vorstuitkeering over die weken, waarin zij indien er geen vorst was geweest, "zouden tewerkgesteld zijn en behoeven ook alleen in die week te stempelen. Venray 24 December 1934. Burgemeester en Wethouders van Venray, v O. VAN DE LOO De Secretaris, VAN H\AREN Marktberichten. VENLO. Op de Coöp. Veiling- vereeniging van Maandag was de aanvoer 1.700.000 eieren. Groote eieren van f 3.10 tot f 5 40 Kleine eieren van f 2.70 tot f 4.20 Eendeneieren van f 3.— tot f Ganseleren van f tot f ROERMOND. Op de Coöp. Eiermijn van Maandag waï de aan voer 2.400.000 eieren. Kippeneieren van f 2.50 tot f 5.40 Eendeneieren van f 2.60 tot f 3.80 Jenever Brandewijn Cognac Oude Jenever Likeur Wijnen Henseniusplein. 15 Jan. a, De grootste prijs f 120.000,- kunt ook U winnen! Niet aarzelen) INSCHRIJVING OP GROEP „A" Vanaf heden opengesteld en de volgens de loterij wet 1905 voor geheel Nederland wettig geoorloofde Zonder nieten! Elk lot een prijs! Jaarlijks 10 groote winstkansen, waarin uitgeloot worden 1.113.400 gulpen MET HOOFDPRIJZEN VAN 72.000160.000148.000 36.000130.000122.500 en duizenden gemiddelde en kleinere prijzen, alle in contanten, kunt U winnen door inschrijving Op een of meerdere dezer loten zonder nieten. Geheele Loten vahat f 3.— per maand (dus geen gedeelten) Uitlotingslijsten iy gratis na iedere trekking. BESTELBRIEF. Gelieve duidelijk in te vullen en le adresseerenAan de Amsterdam, Postbox 577 (P,C. Hooftstraat 165 Ondergeteekende bestelt hiermede Uitvoerig Prospectus „A" gratis-franco en wpnschl In le schrijven op de wettig geoorloofde geheele „STAATS- EN PREMIELOTEN" slechts I 3.- per 'maand, reent gevende vanaf de a.s. trekking op den vollen prijs. EEN ZOO GUNSTIGE GELEGENHEID OM SPOEDIG EEN VERMOGEN TE BEREIKEN MAG VOORAL IN DEZEN TIJD NIEMANO VERZUIMEN O Naam enVeorl.. I y-- Woonplaats: j.-rrvai Straat en No.: Haam der pourai)!; Peel en Maas, Venray Stoffcerdery Henseniusplein 3 Zadelmakery Het goedkoopst en meest gesorteerd adres in Tapijten, Karpetten, Wollen en Bouclé Loopers. Cocos Tapijt en Loopers in alle njalen. Kleedjes en Matten in alle soorten. Linoleum en Balatum. Springveer-, Paardenhaar-, Kapok Alpengras- Aupings Matrassen. Houdt zich beleefd aanbevolen voor het BEKLEEDEN ea OPMA KEN van Meubels en Matrassen. Sportartikelen, Leder-en Touwwerk Tel 88, Kapok Malrasr Zeegras- en 1 Kindei DEKENS ZUIVER W( Prima Gewi Mollonc Warme W Ruslo de idea/i Auloplaids Paarde

Peel en Maas | 1935 | | pagina 6