N Gemengde Berichten. Binnenland. Ons weekpraatje. Pater Directeur dankte uiteindelijk met een enkel woord van dank aan alle medewerkenden, vooral sprak hij waarderend over Pater Anacletus de man om wien toch alles draaide» wiens meesterhand bij de laatste beelden zo duidelijk gemist werd en sloot deze avond met 'n Onze Vader en Wees Gegroet voor het spoedig herstel van Pater Anacletus Nielen. SCRIBA. GEVONDEN Een soort Lips- sleutel aan een houtje. Een Missaal. Inlichtingen Gemeentepolitie. Toesicht op Krankzinnigen. De Burgemeester van Venray herinnert de ingezetenen bij ver nieuwing aan den inhoud van art. 3 der wet van 27 April 1884 (S. Nr. 96) tot regeling van het Staatstoezicht op Krankzinnigen, waarbij is bepaald, dat hij, die een krankzinnige verpleegt over wien het Staatstoezicht zich uitstrekt, gehouden is hiervan aan gifte te doen aan den Burgemeester der gemeente van zijn werkelijk verblijf, binnen twee maal vier en twintig uur na den aanvang der verpleging. De aandacht wordt in het bijzonder er op gevestigd, dat de aangifte niet slechis alleen moet geschieden voor de krankzinnigen buiten gestichten verpleegd, maar ook voor idioten, onooozelen en dergelijke stille krankzinnigen, in één woord, al wie niet in het volle bezit zijner ver standelijke vermogens is en hetzij bij bloedverwanten of betrekkingen verzorgd wördi. Hij die nalaat bovenbedoelde aangifte te doen, wordt gestraft met geldboete van ten hoogste DRIE HONDERD GULDEN. Venray, 3 Januari 1935. De Burgemeester voornoemd, O. VAN DE LOO. Priester-jubilea. Onze HoogEerw. Heer Pastoor- Deken, P. J. Thlelen, hoopt op 30 Maart a.s. zijn 40 jarig Priesterfeest te herdenken. Koninklijke onderscheidingen. Hare Majesteit de Koningin heeft benoemd: tot Ridder in de Orde van den Nederlandscben Leeuw onze vroegere dojpsgenoot Mgr. P. J. F. Verriet O. P., Apostolisch Vicaris van Cu racao; tot Ridder in de Orde van Oranje Nassau onze vroegere dorpsgenoote mej. A. M. A. Emonds (Mère Gé- rardine), algemeen Overste der Zus ters Ursulinen van Weltevreden. Levering van vee. De Nederlandsche Veehouderij- centrale maakt bekend, dat gelegen heid zal worden gegeven runderen in de gevraagde^soorretr aan te bieden hfcVènray, op Woensdag 23 Januari van 9 tot 11 uur voorm. op het Henseniusplein. Bouwvergunningen. Ingevolge de bouwverordening werd vergunning verleend aan H. W. Jacobs tot het bouwen van een woonhuis en werkplaats aan de Draalstraat aau Mej. G. Oudenhoven tot het bouwen van een dubbel woonhuis in de Hoenderstraat. Orde der paters Franciscanen. 50 jaar priester. 21 Maart Pater Julianus joosten. geb. te Weert, rustend. Woerden Pater Timotheus Scholtes, geb. te Honselersdijk, pas toor, Zaltbommel. 25 jaar priester. 6 Maart Pater Gustavus Ammerlaan, geb. te Vrijen ban, Rector St. Serv., Venray; Pater MattiDiaDus Briels, geb. te Tilburg, leeraar Heerlen Pater Titus Plekker, geb. te Amsterdam, leeraar, Venray' 50 jaar klooster-jubilea. 3 Oct.: Br. Bruno van Tegelen, geb. te Baarlo, Venlo. 25 jaar klooster-jubilea. 7 Sept.; Dr. Silvester Coenen, geb. te Weert, lector philos., Venray Pater Flavius Vissers, geb. te Vessem, leeraar, Venray Pater Jucunduns Bouwman, geb. te Gent, leeraar, Heerlen Pater Gorgonius Verbeek, geb. te Venray, leeraar, KatwijkMag. Cantus, Maastricht Pater Servatius Smits, geb. te Venray, kapelaaq, Leiden Pater Emmanuel Pompen, geb. te Kessel, gardiaan, SiitardPater Ivlaurus van Genk. geb. te Princen- bege, assistent, BleijerheideBr. Marianus Houkes, geb. te Zaltbom mel, SittardBr. Valerius Hermans, geb. te Maastricht, Woerden De Zeer Eerw. Pater Anacletus Nielen, Directeur van het St. Antoniuspatronaat, die Zondag plotseling ongesteld werd, is tot het ondergaan van eene rustkuur naar Heerlen vertrokken. Wij hopen, dat Z. Eerw. wederom spoedig hersteld moge terugkeeren. Over een loonkwestle kreeg R. \qn den Buus alhier verschil van meeniüq met sUp arbeider L, Deze laatste sloeg zijn baas met eene schop, waardoor zijn arm werd verwond. Bovendien werd hij nog gestampt. De marechaussees hebben L. aangehouden. De auto van den chauffeur S, alhier werd Donderdag tusschen den Buus en Maashees door een vracht auto van Th. uit Boxmeer in een bocht aangereden, waardoor de auto nogal materieele schade opliep. S. bekwam geen letsel. Op de Horster Huisvlijt- tentoonstelling behaalde Mej. Grada Keltjens, alhier, de 2e prijs (bronzen medalje) in de afdeeling Schilderen Onze dorpsgenoote Mej. Wieske Maas, Patersstraat, behaalde op deze tentoonstelling een eere-prijs voor Borduurwerk en een 3e prijs voor Haakwerk. Als eere-prijs viel haar ten deel een prachtige zilveren medalje, geschonken door Mgr. Dr. Lemmens, Bisschop van Roermond. OOSTRUM. Voor de akte van bevoegdheid om les te geven in de Maleische taal slaagde de heer B. A. A. Achten, alhier. OIRLO. Op Zondag 23 Dec. j 1. had alhier in het patronaat een zeer druk bezochte vergadering plaats voor heroprichting eener kiesvereni ging. Pater Dr. de Ruyter uit Helden- Pannlngen zette op deze vergadering het groote doel en nut eener kies vereniging uiteen. Het daverend applaus dat de eerw. Pater na zijn rede ten gehoor kreeg, bewees dat zijn woorden zeer in den smaak van het publiek waren gevallen. Staande de vergadering gaven allen zich als lid op voor de kiesvereni ging. Hierna werd overgegaan tot de bestuursverkiezing. Gekozen werden Th. Peters, hoofd der school als voorzitter G. Custers, secretaris-penningmeester A. Maasen, H. Voermaos en Jac. Heidens als bestuursleden. Een woord van lof komt zeker toe aan onze Propaganda club, want deze wist in onze parochie voor Januari niet minder dan 261 leden aan te werven. CASTENRAY. Door de Lande lijke Rijvereeniging „De Eendracht" alhier werd op Zocidag 30 December een groote vossenjacht gehouden. Als vos was aangewezen H. Douven, als jagermeester fungeerde Comman dant H. Smits. Om 1 uur werd vertrokken naar het terrein tusschen de Lollebeek en de Schoorsche Vennen, waar de vos zich schuil hield. Na lang zoeken mocht het de heer M. Dinghs Gzn. gelukken den vos te bemachtigen, waarmee deze goed geslaagde jacht was afgeloopen. Ontwikkelingsavond Jonge Boeren Merselo. Na opening door den Voorzitter met den Chtistelijken groet, verkreeg den Z.E. Pater P. Arts, professor aan het Missiehuis te Tilburg, bet woord, welke sprak over „Katholieke Actie." ZE. drong aan om gehoor te geven aan den oproep van onze roemrijk regeerende Paus, vooral naar aanleiding van de Encycliek van December 1922, waaruit blijkt hoe ODze Paus op Katholieke Actie aandringt. Verder zet Z E. uiteen, hoe wij als leeken moeten meewerken aan het Apostolaat der hierachie tot uitbreiding vaD Gods rijk op aarde. Vervolgens schetste Spreker het algemeen Priesterschap en hoe het doel der Katholieke Actie „Cbrlsfia Deering van het leven in al zijn uitingen" nu vooral van belang is in deze tijd van modern heidendom, nu er wanorde is gekomen in Maat schappij en vele huisgezinnen. Het is alsof God spreektZiet wat er van de wereld wordt als men Mijne geboden veracht. Neen, wij moeten leven als broeders en zusters, wij moeten meehelpen de wallen sloopen die de menschen afscheid in vijande lijke kampen, om ten slotte te be sluiten dat alléén het in waarheid beleefde Christendom ons naar betere tijden terugvoeren kao. Van de gelegenheid tot vragen stellen, werd door de heeren Eissen en Thuyls gebruikt gemaakt, welke door den Geachte Inleider zeer duidelijk werden beantwoord. De Zeereerw. Heer Rector bedankte den Zeereerw. Pater Arts voor zijne met zooveel vuur en enthousiasme gehouden lezing en zegt, dat wij allen moeten meewerken aan de Katholieke Actie en vooral wij, Jonge Boeren. De Voorzitter bedankt den Z.E. Pater voor zijn zeer nuttige lezing en spreekt de hoop uit Z. E nog dikwijls in ons midden te hebben. Verder brengt hij een woord van dank aan den Zeereerw. Heer Rector en aan allen voor de zeer trouwe opkomst, en sloot de bijeenkomst met den Christelijken groet. Zilveren herdersambt Pastoor H. M. Wynhoven te Wanssum. Vrijdag 4 Januari was het 25 jaar geleden dat den ZeerEerw. Heer pastoor H. M. Wijnhoven zijn in trede deed als pastoor te Wanssum. Pastoor WijnhoveD werd geboren te Velden, den 4 Januari 1867. Na zijn priesterlijke studie werd hij tot priester gewijd aan het groot seminarie te Roermond, en wel op 22 Maart 1890. Hierna werd hij benoemd tot Kapelaan (e Wanssum. Na alhier 3 jaar werkzaam te zijn geweest, vertrok Z. E, als kapelaan naar Linne. Vervolgens werd hij iu 1899 rector te Oirlo Castenray, waar Z.E. 4 jaar werkzaam bleef. In 1903 volgde zijn benoeming tot rector te Leunen, alwaar hij in 7 jaar tijds veel heeft tot stand gebracht. Het bouwen van priesterkoor en toren geschiedde tijdens zijn rectoraat Op 4 Januari 1910 volgde zijn be noeming tot pastoor van Wanssum waar Z.E. thans 25 jaar achtereen volgens werkzaam is gebleven, en met de zielzorg belast. In deze 25 jaar heeft pastoor Wijnhoven zeer veel blij venden arbeid verricht, vooral voor het geestelijk welzijn van zijn parochianen. In 1914 werd begonnen met het bouwen van een nieuwe kerk. Dit was, al bracht het groote moeilijk heden, een schitterend werk van onzen goeden herder. In 1915 werd de nieuwe kerk door Mgr. L. Schrijnen geconsacreerd, hetgeen een feest was zoooals Wanssum nooit meer heeft gekend. HOLTHEES. Door onze fanfare werd besloten om met de a.s. winter kermis (O.L. Vrouw Lichtmis) een concert en tooneeluitvoering te geven. Naast eokele muzieknummers zal worden opgevoerd het tooneelspel in 3 bedrijven „Het vierde gebod" en „Jopie als standbeeld", klucht in een bedrijf. OVERLOON. Onze zoo gunstig bekend staande tooneelvereeniging zal 27 Januari a.s een uitvoering geven inde zaal van van Elferen te Oploo. Opgevoerd wordt „van Deursen en Co." Alhier werd in 't Ovetloonsche Vlak een vossenjacht gehouden, waaraan door verschillende jagers werd deelgenomen. Een 2 tal prachtige exemplaren werden neergeschoten. Waarschijnlijk tengevolge van een dichte mist is Dónderdagavond in het Vlak alhier een auto uit Tegelen van den weg geraakt en over den kop geslagen. Koninkiyke Harmonie en Mannen koor te Horst. Door bovengenoemde vereenigin- gen zullen op 2, 3 en 4 Februari a.s. in de zaal van het Mannenkoor Beiersche avonden worden georgani seerd. Voor de bediening op die dagen hebben zich reeds een 40 tal Horster dames aangemeld, en ook het strijkje en de kleine bezetting der Harmonie zullen huone mede werking verleenen. Alles zal op het spel worden gezet, om het den be zoekers gedurende die dagen zoo aangenaam en prettig mogelijk te maken. HORST. Wegens het vertrek van den heer P. M. v.d. Beuken, door diens benoeming als leeraar aan de MULO school te Hoensbroek, is door het kerkbestuur als dirigent bij den Liturgischen Volkszang aange wezen de heer Jean Driessen. Rundvee en Varkensmarkt te Horst. Maandag 7 Jan. a.s. Op de Veemarkt te Horst worden weer een gegarandeerd aantal van 100 stuks prima kwaliteitsdieren aan gevoerd. De Marktcommissie van Horst en de gedelegeerden uit Seve- num meenen hieruit te mogen con- cludeereo, dat hun streven om in de streek Horst-Sevenum en de Maas dorpen een voor de veehouders gunstig gelegen veemarkt omhoog te werkeD, bij al de belanghebbenden hoe langer hoe meer steun en sym pathie ondervindt. Allen beginnen nu in te zien dat de veemarkt te Horst door hen zelf kan worden groot gemaakt en op peil gehouden. Doch nog meer wint de conclusie veld, dat het voor dit zoo gunstig bekeod staande rundvee- en varkeDS fokrayon een bijna onmisbare hulp is, wanneer men zijn verkoopbare fokproducten op een midden in de omgeving liggende markt verbandelen kan, temeer wanneer men weet aldaar steeds de hoogste marktwaarde te ontvangen WaDt dit hebben de voorbije veemarkten in 1934 reeds radicaal aangetoondden goeden roep welke de veestapel van Horst- Sevenum en omstreken in den lande heeft, was oorzaak dat deze veemarkt zich gaat kenmerken als de veiling van het kwaliteitsvee en waren de betaalde prijzen hieraan ook telkens ruim evenredig. Is deze veemarkt voor het verkoopbaar slachtvee van belang, voor de veefokkers welke zich willen voorzien van T.B.C. vrij materiaal is zij het nog o.m. om deze reden Horst is 't centrum van die ge meenten in Noord-Limburg waar men aan een georganiseerde tuber culosebestrijding doet. Immers in Horst, Sevenum, Meerlo, Broek huizen vorst etc. zijn de rund vee stallen vrijwel geheel of gedeeltelijk op tuberculose onderzocht, Deze gemeenten leveren ook het grootste percentage op de Horster veemarkten. Koopers van T.B.C. vrij fok- of slachtvee zullen op deze veemarkt dus het beste naar hun zin kunnen slagen. De roofoverval te Velden. Betreffende het onderzoek inzake den roofoverval te Velden gepleegd in den nacht van 29 op 30 Dec. j.l. op een viertal bejaarde menschen zijn in Noord Limburg eeD groot aantal geruchten ontstaan. Zoo deed het gerucht de ronde als zouden de vier laffe daders gearresteerd zijn. Men noemde zelfs de namen en woon plaatsen van enkele verdachten. De Marechaussée re Venlo heeft deze geruchten echter ten stelligste tegen gesproken. Tot dusverre is men nog niet tot arrestatie kunnen over gaan, daar men nog geen voldoende bewijzen in handen heeft. Het onderzoek heeft uitgewezen, dat de gestolen effecten waren stuk ken van de Nederlandsche Staats- leening. De vier stukken waien elk groot f 1000 en wel drie van de leening 1931 en een stuk van de leening 1934. De nummers van deze effecten 2ijn bekend en zoowel aan de bankinstel lingen als aan de beurs opgegeven. Het onderzoek in deze zaak wordt door de brigade Venlo van de Kon. Marechaussée met de meeste energie voortgezet. Begrafenis pastoor Lokven te Meerlo. Maandagmorgen had onder groote belangstelling de begrafenis plaats van pastoor W. H. M. van Lokven. In den grooten lijkstoet gingen o.m mede de HoogEerw. heeren Creemers en J. v. Oppen, resp. deken te Horst en Venlo. Deken Creemers droeg de plechtige H. Mis van Requiem op. Als pres byter assistent fungeerde de Hoog Eerw, heer Wouters, deken van Maastricht. Na afloop der II. Mis verrichte Z H. Exc. mgr. dr. Lemmens, die de rouwplechtigheid bijwoonde, per soonlijk de absoute. Aanbesteding Ziekenbarak te Venlo. Bij de op 31 Dec. j.l. gehouden aanbesteding door ir. Jules Kayzer, voor het bouwen van een Zieken barak aan den Hoogeschoorweg te Venlo en voor rekening vaa het R. K. Gasthuis St. Joseph, werd ingeschreven als volgt: Martens, Venray f 35.750 A. BexkeDS, Venlo f 35.525 J. Deltrap, Venlo f 33.441 Gebr. Sorée, Venlo f 32.980 J. Stiphout, Sambeek f 3 .195 J. Verstraelen, Blerick f 31.200 P. Delsiog Azn., Venlo f 31.1C0 W. LeuseD, Venlo f 30,800 Gebr. v. Boekholt, Venlo f 30.780 F. Hagens, Horst f 30.780 J. Coenders, Arcen f 30.390 Hagens Martens, Horst f 29.990 J. Wolters, Venlo f 29,990 LiJjens en Verrijt, Helden f 29.975 Gebr. Knops, Venlo f 29.960 J. van Boekholdt, Venlo f 29 729 J. Delsing, Venlo f 29.315 H. Oudenhoven, Venray f 28 980 Geb. Odenhoven, Venray f 28 888 Cuppen en Poels, Horst f 28.686 M. Clevis, Blerick f 28 400 Doodclijke mijnongelukken in 1934. In 1934 had in en op onze Lim burgsche mijnen het volgend aantal doodelijke ongelukken plaats. Staatsmijnen Wilhelmina 3, Emma geen, Hendrik 4, Maurits 2. In totaal dus 9; over 1933 was dit getal 20. Op de Oranje Nassaumijnen ge beurden 2, op de Laura en Julia 2, Domaniale Mijn 4 en op de Willem Sophia geen doodelijke ongelukken. De cijfers zijn dus over het alge meen gelukkig zeer gunstig te noe men. Alleen bij de Dom. Mijn is het cijfer hooger. Waard te vermelden is het zeker, dat op de Staatsmijnen sinds eind Juli geen enkel doodelijk ongeluk meer voorviel. Brutale overval bjj een politic-beambte. Toen de vrouw van den politie beambte van de Staatsmijnen te Brunssum P. S. Woensdagmiddag, toen haar man afwezig was, achter het huis kolen wilde gaan halen zag zij twee gemaskerde mar.nen. Eeo van hen maakte juist aanstalten om van de bovenverdieping van het buis naar beneden te springen. De man, die op den grond stond dreigde de vrouw met een revob'er terwijl de ander, toen hij eveneens op den beganen grond stond, de vrouw een klap tegen het hoofd gaf waardoor zij neerviel. De mannen zetten het daarna op een loopen. De gewaarschuwde politie stelde een onderzoek in en constateerde, dat de bandieten door een boven openstaand raam waren binnengedrongen. Zij hadden alles overhoop gehaald en een geldkistje inhoudende 250 gulden buitgemaakt. De vrouw van S. is door het gebeurde zoo van streek geraakt, dat zij haar spraakvermogen heeft verloren. De politie zet het onderzoek voort. Waarschuwing. In het Algemeen Politieblad geeft de burgemeester van Best iedereen, doch speciaal grossiers en winkeliers, in overweging niet in handelsrelatie te treden met P. Bierman, wonende te Best D 45. Het handelsverdrag met Duitschland. Naar de Maasbode verneemt is bij de onderhandelingen over het handelsverdrag tusschen Nederland en Duitschland overeengekomen, dat voor Nederland voor deu uitvoer naar Duitschland ongeveer 75 pet. der contingenten van bet jaar 1934 beschikbaar worden gesteld. Het percentage is echter niet uni form 75 pet., doch bij den Duitschen Invoer worden die artikelen gepre fereerd, die Duitschland in het bij zonder noodig heeft, dus vooral belangrijke koloniale producten. Voor den invoer uit Duitschland naar Nederland zijn over het alge meen de contingenten van het vorig jaar overeengekomen, zoo o.m. voor textielgoederen, aardewerken andere artikelen. De Dultsche machine- invoer in Nederland is niet gecon tingenteerd en is dus vrij. Teeltplan voor den akkerbouw. Het Departement van Economische Zaken deelt mede, dat de berichten, welke kort geleden in de bladen zijn verscheneD, waarin mededeelingen voorkwamen betreffende het teeltplan voor den akkerbouw voor het jaar 1935, ook wanneer die van eenige crisis organisatie afkomstig waren, als voorbarig moeten worden beschouwd. De vaststelling van het teeltplan voor het jaar 1935 heeft nog niet plaats gehad door den minister van Economische Zaken. De minister hoopt zijn beslissing in dezen zoo spoedig mogelijk te kunnen nemen en zal onmiddellijk daarna tot publicatiehiervan overgaan. Het nadeel van een zwaren slaap. In den nacht hebben inbrekers zich toegang verschaft tot de woning van den landbouwer Vissers, in de buurt schap de Siep te Groesbeek. De dieven zijn via het varkenshok in het achterhuis de woning binnen gedrongen en hebben alle vertrekken doorzocht. In de slaapkamer van het echtpaar vonden zij onder het ledi kant een kist. Daarin bevond zich een geldkistje, inhoudende een bedrag van 185 gulden, dat zij medenamen Tegen den morgen werden de bewoners wakker door het dicht waaien van een deur, waarna zij de inbraak ontdekten. Van de daders is nog geen spoor gevonden. 70-Jarige voerman om het leven gekomen. Op het Nieuwe Plein te Arnhem is een paard voor een boerenwagen op hol geslagen. De 70-jarige voer man J. Peters, uit Arnhem, werd van den wagen geslingerd Een der wielen ging hem over het hoofd en kort daarop is hij overleden. Kleurige kanariepietjes. Op de nationale vogeltentoonstel - ling in het Cristalpalace te Londen welke 31 Januari geopend wordt, zal een inzending aanwezig zijn uit Nederland, welke in Engelsche vak kringen groot opzien heeft gebaard. De secretaris van „de Kleurkanaiie' te Lochem heeft n.I. aan de leiding der tentoonstelling medegedeeld, dat zij 22 kanaries zullen inzenden in de kleuren oranje, blauw en agaat. Engelsche vogelkweekers vragen zich af, hoe deze kleuren ontwikkeld zijn, temeer daar de vereeniging na drukkelijk verklaart, de vogels geen kleurstof te hebben ingegeven. Noodlottig vreugdeschot. Bij het in den Achterhoek gebrul kelijke nieuwjaarschieten gebruikte de landbouwer Nijmao uit Neede een met carbidgas gevulde melkbus als „geluidsbron". Door een ontijdige ontploffing vloog het deksel van de bus, met het gevolg, dat N. ernstig aan het hoofd werd gewond. In levensgevaarlijke toestand is hij in het Ziekenhuis te Zutphen opge- omen. De warmste Decembermaand. De afgeloopen maand December is de warmste geweest van alle Decembermaanden, gedurende welke waarnemingen op den toren der flli- aaliorichtipg van bet Kon. Neder'. Meteorologisch Instituut te Amster dam, d.i. een periode van 47 jarea, werden verricht. Voor bet gemiddelde geeft deze periode een temperatuur van 3.6 gr. C., terwijl voor December 1934 uit de driemaaldaagsche waarnemingen een temperatuur van 7.7 gr. C. werd berekend. Lauwe Decembers kwamen o.m. nog voor in 1898 met 7 08 gr. en in 1918 met 6.5 gr. C. Veel zonneschijn hebben wij in December niet genoten. Het aaDtal uren zonneschijn bedroeg slechts 15, d.w.z. minder dan de helfl van het aantal uren, dat wij normaal moge verwachten. Het auto-ougeluk te Renswoudc. Een der iazittenden van de auto bus, die te Renswoude is veronge lukt, de ,31jarige v.d. Veen, is in het ziekenhuis overleden. De toestand van de overige ge wonden is redelijk. De Directeur-Generaal van den Landbouw. Op 2 Januari j.l. heeft Ir. Alph Roebroek de leiding der Directie van den Landbouw aanvaard. Lintjesregen. Andere regens. Oudejaarsavond-vuurwerk. Allerlei. Andere jaren was het gebruikelijk, dat ter gelegenheid van den ver jaardag van H.M. de Koningin aan honderden menschen, die zich in het leven hadden onderscheiden, als troostprijs bij de intrede van hun rust een of andere onderscheiding werd verleend, waarmee de begif tigden een trotschen ouden dag tegemoet konden gaan. Vanwege den hofrouw is het voornoemde gebruik in 1934 niet gevolgd, maar de teleurgestelden zijn op Oudejaarsavond verrast met de verschijning van de lijst dergenen, aan wie op den 31 Augustus een lintje toegedacht was geweest. Deze lijst bevat vele kolommen druks in de groote bladen. Wij balen er slechts uit aan, dat Mr. Aalberse, de leider der Kath. Kamerfractie, tot minister van Staat werd benoemd en daarmee de hoog ste onderscheiding verkreeg, welke te vergeven was. -o— Nog malscher dan de lintjesregen van Oudejaar, zijn de vele plasregens welke Pluvlus over ons allen zonder aanzien des persoons, uitgegoten heeft. Met iets van weemoed dachten we den laatsten tijd terug aan de bekende droogteperiode, welke ons in 1934 „teisterde". Van het teveel aan water beginnen we last te on dervinden de rivieren wassen en in de Maas stijgt het water zelfs zeer ernstig. o— Een Oudejaarsavond vuuiwerk, dat op geen enkel program voorkwam, is Maandag geleverd in de buurt van de Hem brug, waar door nog onopgehelderde oorzaak een der z.g kruithuisjes io de lucht vloog. -Het gebouwtje bevatte slagsas, dat sterk ontplofbaar is. Gelukkig zijn geen persoonlijke ongevallen voorgekomen bij deze wel uiterst gevaarlijke ca tastrophe. o In Noord Limburg is de bevol king weet eens opgeschrikt door een zeer brutalen roofoverval vaD vier gemaskerde kerels op eenige hoogbejaarde en slapende boeren lieden; de buit bedroeg f 2000 aan baar geld en f 4000 aan effecten. De Heerlensche recherche heeft een botersmokkelcentiale in Zuid- Limburg ontdekt en uitgeroeid. Io beslag genomen werden 4000 Kg. margarine, ter waaide van f 1300. weike uit België eerden ingevoerd. Met stalen tanden naar bet Crisis einde. Waarlijk, het leven is mooi eD goed. Met een traan van weemoed in het oog hebben we afscheid geno men van 1934, want het jaar was schoon, ondanks crisis en andere* Darigheden, waarover de verwende menschheid bij tijd en wijle lamen teert. Toen we daags na Kerstmis de kranten lazen over de opgewektheid waarmede het scbooDe Vredesfeest overal was gevierd, troffen we o.m. een telegram aan uit de Oostenrijk- sche hoofdstad en daaruit beseften we ten volle, hoe goed het leven toch is. Weenen 28 Dec. (N.H.) In alle gevangenissen te Weenen is dit jaar Kerstfeest gevierd. Overal waren Kerstboomen opgesteld en alle gedetineerden ontvingen pak jes chocolade en andere versna peringen, We pinkten onze aandoenings- traan weg uit onzen ooghoek en zuchtten.... We zuchtten om het lot van ge neraal Gröoer en den oud-burge meester van Weenen, Dr. Seltz, die koit voor Kerstmis, Da als politieke gevangenen een half jaar „gezeten" te hebben, waren ontslagen en aldus hun pakje chocolade en de andere versnaperingen hadden misgeloopen. Een wereld, waarin politieke tegenstanders elkaar bekeeren met chocolade en ander lekkers en waar in de misdadigers toteen beter leven worden gebracht met kerstkaarsjes en bonbons daar kan het niet slecht wezen. We gaan vooruit, Nu het facisme van de wonderolie tot de pakjes chocolade is gekomen beginnen we den dag te beidea, dat Mussert ods zal opsluiten in een concentratiekamp eo ons daar zal verzorgen met gerookte worst, snert met kluif en een ouwe Snik vooraf. Met groote vriendelijkheid is 1935 ingeluid. Een waarzeggende juffrouw in Parijs heeft voorspeld, dat 1935 het einde van de crisis zal kennen en heel de wereldpers heeft haar blijde boodschap tot in alle hoeken der aarde verbreid. Op Oudejaar zijn legio heildronken aan het welzijn van deze juffrouw gewijd. Men ziet: de schaving staat vooj roesfvrije stalen bezweren we in 1' In gevangenisseri kampen kunnen wfi en suikergoed slilij willen, zonder dat- derf bevreesd behqj Welkom 1935 1' Alléén; we moei; we niet meer in anders zullen ods 1 en kiezen w worden om kutnen vervaardig Burgerij Ver van 29 Dec. 1931] GEBOREN Maria A. A. Pe4 Petronella T. Mf Gerarda M. P. Bij Hendrik Hö!zke| Maria A. M. Ja[ Johannes P. Peet j OVERLEDEN: 4 pailëoten St. Ingekomen ei pers^ van 28 Dec. 1934 }j INGEKOMEN A. Gommans, z.' van Vucht; G. Peeters, if Grubbenvorst J. v.d. Pasch, van Veoio M. Sijbers.dienstij plein 14. van Eindf W. Smits, ba_'3 weg 37 van Mook', C. Derks, z.b. id J. Smits, bakker, M. Duijf. z.b/il van Arcen A. Jeuken, cbaui plein 9 van Wanssj J. Dekkers, kloosj losche weg 30 van j D. Croin. id. id. G. Peters, bouw'4 usstraat 19 van Niji P. Clevis, verpliij 32 van Broekhuizen C. Breukers, verp nalaan 5 van Grubfrl A. v.d. Hombergj A. de Luij, id. i j VERTROKKEN, Th. Kerkhoff, vei drecht, Amstelkade A. M. Stiphout, Horst, America E M. W. Stevens. Overloon A. J. v.d. Gevel, Tilburg. J. v. Beve. H- F. van Dijk, naar Blerick St. Ati Kerkelijke Die' Paroch Morgen Zqqdaj, DriekoniDgeD, 7 uur H. Mis voc, H. Familie waaror Communie. In alle 1 ten bate der kerkr H. Communie v.d. J, K.J.M.V na de b ring. 2 uur groote drie hethalingscate: Jongens, 3 uur L< uur H. Familie, Maandag half 8 fcl Gerard Janssen en 8 uur jaarg. 2de 1 Trijnes, kwart na Dinsdag half 7 Volleberg als lid v.d half 8 besteld jaarg+' van Jan Janssen e Marie, 8 uur jaarg. t Petronella Jennea; Woensdag half 7. Botbe als lid v.d. half 8 leesmis, 8 uui Henrica van Valketj van Allexander vac Donderdag 7 uu Mis, half 8 leesmis voor den Zeereer'.-- Valkenburg. Vrijdag half 8 leej jaarg. voor Ida hnisvrouw van Ant Zaterdag kome^ en 6e klas en d« klas te biechten, k -■

Peel en Maas | 1935 | | pagina 2