2 do. k Gemengde Berichten. Districts-Arbeidsbeurs H. M. M. J. J Boere t oer< c 10 gld.lel Rijwielan Zalclanpi Bafcri Visitekaar Kerstdag nog lange jaren gegeven zien door Polyhymnia, die aller steun waardig is. GEVONDEN een rijwielplaatje. Inlichtingen Gemeentepolitie. Tot Voorzitter van een stem bureau bij de stemming in het Saar gebied op 13 Jan. a.s. is o.m. be noemd de Edelachtb. Heer O. L. P. van de Loo, bnrgemeester te Venray. RECHTBANK ROERMOND Beëindigd door het bindend wor den der eenige gedeponeerde uit- deelingslijst het faillissement van H. van Kan-Brunen, bakker, vroeger te Venray, thans te Helden; uitkeering 11.303 pet. Donderdagavond werd door Notaris Pluymaekeis in herveiling verkocht het woonhuis aan het Eind, vroeger bewoond door den heer Jan Janssen. Kooper werd de heer Piet Peeters Brukske, voor f 2500. Door de tooneelvereeniging van de R.K. Werkliedenvereeniging zal op 12 en 13 Januari a.s. een tooneeluitvoering worden gegeven in het St. Antoniuspatronaat alhier. Opgevoerd worden „De Hel", spel in 3 bedrijven uit Sovjet Ruslaüd en de klucht „Mijn kindje is ontvoerd." VERGADERING FEDERATIE JONGE BOEREN. Donderdagavond hield deze fede ratie een drukbezochte vergadering in de Wilhelminazaal, waar Dr. Droesen, lid der Tweede Kamer, een spreekbeurt zou houden. Na opening door den voorzitter Tümons, kreeg Dr. Droesen 't woord ter behandeling van het onderwerp; Landbouwproblemen. Spr. wilde dit veelomvattend on derwerp behandelen uit een politiek- economisch standpunt, daar men zich over 't algemeen niet voldoende rekenschap geeft wat aan en,om deze kwesties vastzit, terwijl velen vanaf hun praatstoel dat zoo maar in orde kunnen maken. Na er op gewezen te hebben, dat de oorlog, die vele grenzen sloot, de volken dwong tot produceeren van vele voorheen geïmporteerde goederen, waarbij rationaliseering der bedrijven de grootst mogelijke vormen aannam, gaf Spr. in cijfers weer de achteruitgang van in- en uitvoercijfers, de daling der waarde van meerdere goederen, het toenemen der werkloosheid, wat alles er toe leidde, dat geproduceerde goederen, waarvan we 't hier in Nederland vooral moeten hebben, veel minder afzet konden vinden, De vele grenssluitingen, dearings- voorschnften enz. maakten de toe stand zoo, dat de Regeering den boeren moest te hulp komen, doch deze niet alleen, ook andere groepen kwamen in moeilijke omstandigheden zoodat de regeering ook met deze rekeniog moet houden. Nadat Spr. aan de hand van dezen opzet verder aantoonde, dat 't mo gelijk was, mits de Regeering een audere werkwijze trof voor de steun- verleeniDg, vele dure maatregelen, die het den boeren thans moeilijk maakten en hem veel vrijheid be nemen, op te heffen, was er gelegen heid tot het stellen van vragen, die door Spr. vlot werden beantwoord. Hierna sluiting met dank aan den Spreker voor zijn leerzaam betoog. Ingevolge de Hinderwet werd vergunning verleend aan P. A. H. Rongen te Oirlo tot het oprichten van een machinale bakkerij met heetwateroven en het plaatsen van een electromotor van li/i P*K.; aan J. W. L. Rutten te Oostrum tot het oprichten van een bakkerij met heetwateroven en het plaatsen van een 3 PK motor; aan N.V. Petroleum Mij The Texas Comp. te Den Haag tot het plaatsen van een ondergrondscbe benzinebewaarplaats met aftaplnrich- tlng aan den Stationsweg alhier. Wegens het verminderd leer lingenaantal aan de Bijz. School te Ysselsteyn zal met ingang van 1 Januari a.s. een der leerkrachten van deze school op wachtgeld gesteld moeten worden. uit Vierlingsbeek reed met zijn rijwiel in de richting Overloon. De politie man haalde een andere fietser in, zekere A. Barents uit Venray, welke links van den weg reed. De politie man maakte Barents er op attent, dat hij rechts moest rijden, waaraan B. onmiddellijk voldeed, met het noodlottig gevolg, dat een naderende vrachtauto van de Haan uit Eind hoven B. van achteren greep en over den weg slingerde. Zijn rijwiel werd zwaar beschadigd, terwijl hij aan beide handen nogal ernstige schaaf wonden opliep. Dr. Reyers uit Vierlingsbeek die juist passeerde legde verband. Veldwachter v. Helden stelde een onderzoek in. Door de tooneelvereeniging zal met medewerking van de Fanfare en Sportvereeniging S.S.S, een concert met tooneeluitvoering gegeven worden op Zondag 20 en Maandag 21 Januari a.s. Maandagavond vergaderde de besturen van de Burgerwacht en B,V.L. ter bespreking van het houden van een groot nationaal Schutters- concours voor Burgerwachten en Landstormers. Besloten werd de laatste Zondag van Augustus en de eerste drie Zondagen van September 1935 dit groot concours te houden. Er werd reeds een bestuur samen gesteld als volgtA. Janssen, Voorz. H. v. Daal, Secretaris, P. v. Mil, Penningmeester, C. Bloemen en H. Giebels, leden. T.z.t. zal een Eere-comité en Wedstrijdcommissie worden samen gesteld. We komen hier nader op tqrug. Vanwege de P.N.E.M. wordt met ingang vaD 1 Januari a.s. de lichtprijs met 5 cent per K.W. ver laagd en gebracht op JJO cent. Ook de tarieven; voor vastrecht en kracht stroom zal worden verlaagd. Alhier had de sluiting plaats van den slachtcursus, gegeven door den Boerinnenbond. onder leiding van Mej. M. Hoenselaar, te St. Aothonis. j Pastoor W. M. H. van Lokven f Vrijdagmorgen is te Meerlo plot seling overleden de ZeerEerw. Heer W. M. H. van Lokven, sinds Mei j.l. Pastoor dezer parochie. De over ledene bereikte den leeftijd van 48 jaar. HORST. In den ouderdom van 85 jaar is alhier overleden de heer P. H. J. Kellenaers, oud-gemeente secretaris van Horst. WELL. Op initiatief van de Jonge Boeren zal alhier ongeveer half Januari de Gezinsfilm worden vertoond. BLERIK. In den Iaatsten tijd waren kippendiefstallen aan de orde van den dag. Dan werden hier en dan daar/ vele kippen ontvreemd. Eens beliep het bij een eigenaar over de honderd. Door den heer J. Wassenberg is thans een installatie in den handel gebracht, welke den eigenaar van kippen bij eventueele lobraak voor kippendiefstal tijdig waarschuwt. Stervend gevonden. Zondagavond vond de chauffeur van den auto van den Bisschop van Roermond iemand op den weg tus- schen Roermond en Weert, die blijkbaar was overreden. De man bleek te zijn een wiel rijder, P, Janssen uit Horn. Hij was dertig meter over den weg door een auto meegesleurd. Eenige ledematen waren gebroken en de man had een gapende hoofdwonde. Pastoor Jenniskens uit Nuth, die in den wegen van den bisschop zat, verleende den man de laatste H.H. Sacramenten. De overredene over leed spoedig daarop. De auto, die het ongeluk veroorzaakte, is door gereden zonder zich om zijn slacht offer te bekommeren. WORDT LID VAN UW KIESVEREENIGING In verband met de verkiezingen voor Provinciale Staten en Gemeente raden, die in 1935 te wachten zijn, is een aansporing op haar plaats tot diegenen van onze lezeressen en lezers, welke nog niet bij de Kath. Staatspartij als lid zijn ingeschreven en zich toch niet gaarne het mede zeggenschap zien ontgaan bij de aanwijzingen voor en de samenstel ling van de katholieke candidaten- lijsten. Het reglement immers der Staats partij stelt als termijn van aangifte voor het lidmaatschap den 31en December van elk jaar. Wie zich dus vóór Oudejaarsavond niet heeft opgegeven, kan voor 1935 geen rechten doen gelden of invloed uit oefenen in de katholieke politieke organisatie. Het is derhalve kort dag. Nu weer belangrijke verkiezingen voor de deur staan, stelle men niet uit, ten einde teleurstelling te voorkomen I OVERLOON. Maandagmiddag had alhier op de Vlerlingsbeeksche weg een auto-ongeluk plaats, wat Dog betrekkelijk goed is afgeloopen. gemeenteveldwachter v. Helden De HET VERGAAN VAN DE „UIVER". Met het Indië-toestel, de Oehoe, arriveerde Donderdag op Schiphol gezagvoerder Tepas, die in Bagdad 23 dezer is geland en daar een on derhoud heeft gehad met verschil lende autoriteiten over de vliegramp van de Uiver bij Rutbah. Uit hetgeen hij daar genoteerd heeft, blijkt, dat men hier te doe; heeft met bliksem-inslag. De bliksem is vermoedelijk in den rechterpropef Ier geslagen en heeft aan het uiteinde de Uiver weer verlaten. De personen, die bulten het toestel lagen, vertoon den op rug en zitvlak schroeiplekken, terwijl éen der personen, die waar schijnlijk een schrijfmachine op de knieën had, ook schroeiplaatsen op beide knieën vertoonde. Door deze blikseminslag schijnen de passagiers evenals de bemanning te zijn gedood en zal de machine wel onbestuurd met vliegsnelheld tegen den grond zijn geslageD. Men kan wel met zekerheid vast stellen, dat de inzittenden niet hebben geleden. Het station H 3, waarbij het ongeval plaats heeft gehad, heeft medegedeeld, dat het een uitzonder lijk zwaar onweer was en dat uit de wolken als het ware een soort vuur ballen viel, zooals wel eens bij bliksemverschijnselen voorkomt. Verschillende metalen onderdeden van het vliegtuig waren zoo over verhit, dat men geen benzinebrand kan veronderstellen. De benzinebrand is op zichzelf van zeer beperkten aard gebleven. VERSCHRIKKELIJK ONGELUK TE MUNSTERSCHE VELD, In den nacht van Woensdag op Donderdag om kwart over twee heeft te Munstersche veld op de grens van Emmer Compascum een vreeselijk ongeluk plaats gehad, Een luxe auto, waarin negen per sonen zaten, slipte op een brug over het kanaal en reed te water. Van de inzittenden konden slechts twee worden gered. De zeven anderen verdronken, ondanks de reddingspogingen, welke gedaan zijn. Vier van de slachtoffers waren kinderen uit één gezin, het vijfde, een der geredden, verkeert nog in levensgevaar. Het was maar een vierpersoons auto, doch niettemin had men met zijö negenen daarin plaats genomen Met vrij groote vaart kwam de auto uit de richting Ter Apel. Toen de bestuurder een ophaalbrug over het kanaal wilde passeeren, slipte de wagen en reed eerst tegen den linkerkant van de brug en vervol gens naar rechts. Hier schoot de anto voorbij de klap door den ketting en verdween over den kant in het kanaal. Vermoedelijk doordat de wagen zoo vol was, was het voor de in zittenden blijkbaar onmogelijk zich te redden. Ernstige brand. Te Arnhem is Donderdagmorgen de stadsschouwburg in vlammen opgegaan. Vuurgevecht langs de Belgische grens. Dinsdagnacht vond aan de Bel gische grens, nabij Gastel, een hevig vuurgevecht plaats tusschen kom miezenen smokkelaars, meldt „Cetem" Een Hollandsche kommies, op patrouille langs de grens, stootte op een grooten troep smokkelaars. Een vijftal kommiezen uit Budel snelden in een auto hun collega te hulp, maakten van hun vuurwapenen gebruik en wisten de smokkelaars op veiligen afstand te houden. Echter niet voor langen tijd. In de buurt van Soerendonk gingen de smokke laars. bijgestaan door de bewoners van Gastel, tot den aanval over. De ruiten van de auto werden geheel vernield, de banden stuk gesneden en een gat in het benzine-reservoir gestoken, Plotseling nam het overwicht der smokkelaars een einde. In een auto arriveerden een aantal marechaussée's uit Budel, die met karabijn en revol ver het vuur op de bende openden Het pleit was nu spoedig beslist. De bende zocht nu een goed heenkomen, waarbij acht personen werden gearresteerd, waaronder zes met ernstige schotwonden. Ook de twee anderen waren gewond, maar zoo ernstig, dat men vreest, dat zij niet in het leven zullen blijven. Later werd bericht, dat een der zwaargewonden is overleden. Ongevallen. Ook op zee hebben zich rond Kerstmis verschillend incidenten voor gedaan. Op de Zuiderzee veronge lukte 'n sleepschip, waarbij de schip persvrouw en een knecht verdronken. Drie in een sloep van de Scheve- ningsche kust afgedreven visschers, hebben 3i/t dag in hun open boot op de Noordzee rondgedobberd, tot ze door een voorbijgaand stoomschip konden worden opgenomen Ern stig was in de Kerstdagen de onrust over onze nieuwe onderzeeër K. XVIII en haar bemanning, niet wie de radio communicatie plotseling ver broken bleek, terwijl het schip den Oceaan bevaarde. Gelukkig bleek later een defect aan het radio apparaat, aan boord van de K. XVIII, oorzaak van de tijdelijke onderbreking der uitzen dingen. Bewoonbaarmaking van liet platteland. In de jongste vergadering van de eerste afdeeling van het Koninklijk Nederlandsch Landbouwcomité is de aandacht gevestigd op het feit, dat in den tegenwoordigen tijd aan werkloozen groote bedragen aan steun worden uitgegeven waartegen over geen arbeidsprestatie staat. Men was van oordeel dat deze bedragen nuttig zouden kunnen worden be steed, indien alleenstaande boerderijen die thans te afgelegen liggen om van de moderne gemakken als water leiding, electriciteit en telefoon te kunnen profiteeren, daarvan werden voorzien bij wijze van werkverschaf fing. Het noodige graafwerk zou door werkloozen zijn te verrichten, terwijl de kosten van materiaal dat in eigen land moet worden gemaakt, uit het 60 millioenen Werkfonds zou kunnen woiden bestreden. In de vergadering werd tevens het denkbeeld ontwikkeld, de plaats van de kleine boeren in de werkverschaf- te doen innemen door werklooze arbeiders uit stedelijke centra, die thans worden gesteund zonder dat een arbeidsprestatie daartegenover staat. De kleine boeren, waarover het hier gaat, zouden dan op bun boerderijtjes kunnen blijven werken, waardoor deze in goeden staat blijven, terwijl ze tevens een zekere steun- uitkeering ontvangen. Voor de ge meenschap zou dit systeem voor- deeliger zijn dan het thans geldende, daar aan de verwaarloozing dezer bedrijfjes een einde zou komen. Besloten werd dit voorstel voor te leggen aan den minister van Sociale Zaken. Uit Duitscliland. Er blijven zeer serieuse geruchten loopen over nieuwe belangrijke re gime-wijzigingen, Wélke in Duitsch- land op handen zouden zijn en zich na 13 Januari, den dag der Saar- stemming, zouden voltrekken. Ver wacht wordt, dat Hitier een verzoe ning met de kerken zal nastreven door een openlijke verloochening van den geest der z.g. Duitsche Christenen, die een cultuur met sterken heiden- schen inslag willen verbreiden. Dr. Alfred Rosenberg zal misschien uit de omgeving van den Führer worden verstooten. Ook zou de invloed van Goebels tanende zijn. De S A. en S.S. zou verder worden teruggedron gen ten behoeve van een grooteren in de Rijksweer. Zóó althans verlui den de... geruchten 1 18 Dooden in Engeland. Tijdens de Kerstdagen zijn in En geland 18 personen tengevolge van verkeersongelukken om bet leven gekomen. Locomotief ontploft. Bij Powelton (Z.-Virginiia) is de locomotief van een trein met mijn werkers ontploft. Dertien personen werden gedood. Koudegolf in de Ver. Staten. Ofschoon meteorologen een abnor maal warmen winter hebben voor speld, wordt thans een koudegolf verwacht uit het Noord Westen, waar het volop winter is en een temperatuur heerscht van 40 graden Celsius onder nul. In het midden-Westen zijn reeds talrijke personen door de koude om gekomen. Zware stormen aan de Noord-Oostkust brengen de scheep vaart in gevaar. In de Ver. Staten zouden reeds meer dan 250 personen door de koude zijn omgekomen. Hapara Kliiut overleden. Uit Suchum, de hoofdstad van Abchasie (Georgie), wordt gemeld, dat daar is overleden Hapara Khiut, die beweerde 152 jaar oud te zijn. Hij werd beschouwd als een der oudste aardbewoners. Ons weekpraatje. DE UIVER Mene mene tekel upharsin Mene mene tekel upharsin wa ren de geheimzinnige, op een muur verschenen woorden, die in het oud testameatisch verhaal den val van Belzazar aankondigden. Geteld zoo beteekenen die woorden gewogen en gedeeld (of te licht bevonden), Als een „Mene mene tekel uphar sin" hebben vele bezadigden ook de voorzichtige aanmaningen tot be dachtzaamheid aanzien, welke tijdens de dagen van Uiverglorie en op winding werden gegeven. Zeker, het is achteraf gemakkelijk praten en goed critiseeren, als iets eenmaal is misgeloopen, maar wij voor ons, wij meenen eenig recht van critiek te hebben, omdat we ook in de dagen, toen zoovelen hun bezinning hadden verloren, niet on duidelijk hebben laten uitkomen, dat hetgeen met eenig goed geluk tot een triomf was uitgegroeid, niet tot maatstaf mocht worden gekozen voor wat we in de aaa3te toekomst in het luchtverkeer zouden behooren te presteeren. In de wijze, waarop we onze Uiver-triomf hebben gevierd, was veel verdwazing. Wanneer we de natuur èéa keer bedwingen, hebben we die nog niet voorgoed over wonnen. Onze bekwame K.L.M.-piloten hebben in een recordtijd Melbourne gehaald, maar we vergaten te ge makkelijk, dat ze ook Albttry heb ben gekend en dat van de Uiver af S.O.S.-signalen over Australië waren heengezonden. We vergaten, dat de Douglas- machine een toevallig pas aange kochte K.L.M. machine was, welker goede en noodige eigenschappen, o.a. haar stabiliteit, nog niet op duurzaamheid waren beproefd. Er is gewaarschuwd geworden van: denk er om, dat hetgeeif be reikbaar bleek in één sportieve race, nog niet als norm kan gelden in het normale luchtverkeer, waarbij het safety first voornaamste eisch moet blijven. Helaas is het enthousiasme van de massa zoo hoog opgevoerd, dat de K.L.M. het aan haar reputatie verschuldigd kreeg om op haar Indië lijn een hoog spel met de veiligheid te gaan spelen. De Uiverglorie is veel te hoog opgevoerd, ons luchtkasteel is ver nietigd, gelijk eens de toren van Babel vernietigd werd. De massa laat zich gauw in ver voering brengen. Zooals ze juichten toen haar aandacht werd gevraagd voor hetgeen de Uiver wrochtte, zoo verguist ze thans degenen, die de verantwoordelijkheid dragen voor de Uiver—Kerstreis naar Indië, die een zoo noodlottig verloop had. Men billijkt het niet, dat het vliegtuig zoo laat is uitgezonden, dat blijkbaar nachtvluchten noodig waren om op tijd in den Oost te arriveeren. Ook wij hebben de noodzaak van zulke nachtvluchten nier kunnen vat ten. Zou de K.L.M. ze aan haar pas verworven standing verschuldigd hebben geacht 1 Gelijk er veel overdrevens Is ge weest in de verheerlijking van de onzegbaar keurige prestatie van de k.L.M. in de Melbournerace, zoo is er nu ook weer veel ODreëels in de wijze, waarop we den ondergang van de Uiver betreuren. Het komt ons voor, dat er nog meer jammer is over het vergaan van de machine dan over het verlies der zeven menschenlevens. Als Beekman en de zijnen eens zouden zijn gesneefd met bijv. de Leeuwerik, zou het droeve dan wel zoo'n tragedie zijn geworden als thans Neen, onze toren van Babel is ingestort en dat voelen we als het ergste van alles. De zeven menschen die onder het puin werden bedolven die ocb, die hebben we stilletjes ergens in de woestijn, laten begra ven. We zijn trots op de plaats, die de K.L.M. in het internationale luchtverkeer inneemt, maar laten we niet uit verkeerd nationalisme gaan overdrijven en suggereereD, dat onze menschen de lucht en de natuur hebben overwonnen. Op de Indiëroute liggen behalve de zeven K.L.M.-menschen in Bag dad, nog zes anderen in Bangkok begraven. De eenige inzittende, die in Bang kok ontkwam, vond den dood bij Rutbah. NIEUWJAAR Vol geruchten Zijn de luchten Bij de komst van 't nieuwe jaar Schoten knallen Van de wallen: Alles staat voor d'intocht klaar. Sterren fiikk'ren, Lichtjes blikk'ren Waar je ziet heerscht Nieuwjaarspret Toasten klinken Glazen blinken: Alle zorg op zij gezet 1 Wat zal 't leven Dit jaar geven Komt gij tot ons hoopvol blij Laat ons bouwen Met vertrouwen Op het nieuwe jaargetij 1 Laat ons streven Zoo te leven, Dat gij zegt aan 't eind der baan: Ondanks zorgen Eiken morgen Heb ik steeds m'n plicht gedaan. Na het lijden Komt verblijden Na de regen, zonneschijn Godes zegen Op uw wegen Zoo moog 't wezen, zoo zal 't zijn, HENRY. Burgerlijke Stand Venray van 21 tot 29 Dec. 1934. GEBOREN Geriruda M. Swinkels, Scheide Aleida J. M. Philipsen, KI. Oirlo OVERLEDEN Wilhelmina A. R. Cremers, echt- genoote van W. Swaghoven, oud 55 jaar, Maasheesche weg. Kerkelijke Diensten Venray Parochiekerk Morgen Zondag na de Hoogmis vergadering van de Euch. Sectie der Jonge Boeren, geen Congregatie, geen herhalingscatechismus, 3 uur Lof, na het Lof vergadering van het Apostolaat des Gebeds. Maandag half 7 Zielmis, waarna processie over het kerkhof, half 8 besteld Jaarg. voor de vrouw van Godfried Verstralen, 8 uur de uit vaart voor de vrouw van Wilhelm Schwaghoven, kwart na 4 Lof. Dinsdag feest der Besnijdenis O. II. Jezus Christus, de diensten als op Zondag. Woensdag half 8 besteld Jaarg. voor Renier Michels, 8 uur Jaarg. 2e klas voor Henri Esser en echt- genoote. Donderdag 7 uur te Veltum H. Mis voor de vrouw van Willem van Meijel, half 8 besteld Jaarg. voor de vrouw P. J. Derks, 8 uur Sol. Jaarg. voor Johannes v. d. Ven en ouders. Vrijdag 1ste der maand en ver eering van het H. Hart van Jezus, half 7 bestelde Hoogmis, half 8 bested Jaarg. voor de vrouw van Mathijs Verheijen, 8 uur gestichte leesmis, kwart na 4 Lof en eerherstel aan het H. Hart. Zaterdag komen de jongens der 3e en 4e klas en de meisjes der 5e klas te biechten, kwart na 4 Lof. A.s. Zondag 6 uur eerste H, Mis, uur H. Mis en generale H. Com munie voor de mannen der H. Familie. Maandag om 10 uur zullen de vrijgekomen plaatsen in de kerk verpacht worden. In de eerste weken van Januari zal de collecte voor de paroch. Armen langs de huizen" gehouden worden. K. J. V. Woensdagavond om 8 uur zang repetitie. Donderdagavond 7 uur Leidsters- vergadering. H. Familie. De volgende leden vieren deze week hun Patroonheilige. H. W. van der Kruisen, J. van Heister, J. Smits, M. Kessels, G. v. Heister, R. van Dijck, A. Keizers, W. Greefkens, Lamb Swinkels, H. Derks, Chr. Janssen, Th. v. Kessel. Paterskerk Morgen_Zondag om 5 uur, kwart voor 6 en 7 uur H. Mis met onder richting, om 8 uur Hoogmis met preek, om kwart over 9 H. Mis voor het overleden lid Zr. Johanna van Meyel geb. Wilms en vergadering der Derde Orde, afdeeling Mannen, met oefening van eerherstel, om half 3 voor de vrouwen, gezongen wordt: „Nu zijt wellekome." Om kwart voor 5 gez. Vespers, om half 6 Lof. s' Avonds om 7 uur laatste Fran- ciscaansche Kerstviering. Nog enkele toegangskaarten zijn verkrijgbaar bij Elisabeth Linsen. Dinsdag feest van 's Heeren Be snijdenis. De H. Missen als op Zon. dag. Generale Absolutie voor de leden van de Derde Orde, half 6 Lof. Woensdag om half 8 plechtige H. Mis als zieledlenst voor de familie v. Beek. Vrijdag 1ste Vrijdag der maand, om half 8 gezongen H. Mis met Litanie van het H. Hart, s' avonds om half 6 gezongen Vespers en Acte van Eereboete. Deze week zal de Korentermijn gehouden worden. Patronaat. Dezen Zondag kan er in den avond geen Patronaat zijn. De beloofde film voor de middag uren zal niet worden vertoond. Waarom niet Om de al te geringe deelname aan de Kerstviering vanwege het Pa tronaat. Het gewone wekelijksche stuk je vlak onder het Kerknieuws in Peel en Maas niet gelezen te hebben, dat is geen verontschuldiging. Het is wel aardig, dat soms iedereen er van op de hoogte is. Ook zijn er Zondags te veel jongens, die niet zijn daar, waar hun ouders willen dat ze zijn. Het in leveren van de Spaarbankboekjes gaat eveneens niet goed. En zoo voort. Wij hebben genoeg redenen om ons misnoegen duidelijk te kennen te geven, zij het dan ook met leed en tegenzin. Het is wel jammer, dat de goeden met de kwaden moeten lijden. Wij willen echter hopen, dat de werkelijk goede en plichtsbetrachtende jongens inzien, dat wij handelen voor het bestwil van het Patronaat en dat zij daar een otfer voor willen brengen. Jongens, die zulks niet verkiezen, die zijn wij liever kwijt. De contributie van dezen Zondag vervalt niet. Zondag 5 Januari kunnen we altijd nog zien, of we gezamelijke bijeenkomst houden. Maandag geen gymnastiek en Dins dag geen Goudpluvier. Maandag om half 7 worden, namens het Bestuur van de Derde Orde, alle jongens verwacht, die hebben meege werkt aan de Kerstviering, alsook de club St. Gabriel en de collectanten. Toegangskaarten te verkrijgen dezen Zondagmorgen tusschen elf en twaalf Nagek. Nieuwjaarwenschen Allen Gelukzalig Nieuwjaar 1 WED. J. POELS—Poels Veel heil en zegen in 1935 1 Dr. H. POELS, Heerlen Zalig Nieuwjaar 1 M. POELS, Kapelaan Schaesberg Vrienden en bekenden Z. N. FR. POELS-Poels Cogelslei 6. Antwerpen Allen Gelukzalig Nieuwjaar I H. POELS—Rottier van Putlei 51, Antwerpen Zalig Nieuwjaar I B. VERKUYL—Poels Boxmeer Gelukkig Nieuwjaar 1 M. LINTHORST—Poels Huize »Venrode» Twello Zalig Nieuwjaar aan allen 1 SEM KENGEN, Schilder Maasheesche weg 34 De Venraysche Volksschoen makerij wenscht alle vrienden en begunstigers een Zalig Nieuwjaar L. COLLAERT, Merseloschew. 10 Aan alle vrienden en familie Zalig Nieuwjaar, B. LOENEN'- en Familie, Oss Vanuit Wassenaar wenschen wij alle vrienden en bekenden een Zalig Nieuwjaar. F. Verkley M, Verkley-üroste Kantoor Marktstraat 10. Worden gevraagd: 1 boerenknecht voor Horst 1 boerenmeid voor Horst Kappersbediende omstr. v. Venray 1 meisje 15 jaar boerengezin 2 huishoudsters 7 boerendienstmelden 3 boerendienstmeiden v. Paschen Dagmeisje 14—16 jaar. Bieden zich aan 1 smidskcecht 3 boerenknechts 1 winkeljuffrouw 4 dienstboden 16, 17 en 20 jaar 4 schilders, 1 leerling kleermaker 1 bekwame tuinman 1 huishoudster voor net gezin Boerenknechten v. dadelijk of later Voor de tewerkgestelden bij de werkverschaffing De kaarten zullen afgestempeld worden Woensdag avond a.s. van half 8 tot half 9. Adv< si Getrouw die, mede m n familie, dan bewijzen va la hun huwelij Ie Princenhage D Namens es renleenbank 'ei de voorschi innerd dat 'e December zijn. Ms 218 B De houders boekjes Rekening^ van worden boekjes leveren rente. Vo iti be! bij tot Nan 220 Maandag 6 uur zal ii Venray Stati ve; georganiseei lai den Het bijw een |u WinllI voor rekeninjan J. Schreurs ij'er Bestek enider Woensdag iJu. bij A. H. Mins f 2.50 per s| hetzij aan eefiiad: een lid-van dÜBD£ wie dan ook,dia dat ondergelewde paling levertrcor 65 ct. Inlicfogen kunnen versciftn mers uit demóögei Eiken Dowïdag uur groote ischv Markt. Alleworte Zeevisch. Lendth 65 ct. per pos, Bi minstens 25|" gingen of faj van prijs. Kees I« Biet boerink 17 jaar, vootPascl de omgevinjvn Adres Buraude TE XO zw. vette voor huissladfing', Meijel, HeidtDeui W-ederom vnkiijg .s seize van Wit-m F en Hl. Om teleurstellinj men, is spoefe 1 wenscht. Jt L. BACKlÉStn <listi J«fcoi Het goekot beste lire KUPERiHe 3 Battrijen van do «nvou meest marine i DRUKKERIJ V.yDE

Peel en Maas | 1934 | | pagina 2