Visitekaartjes Visitekaartjes Gemengde Berichten. Buitenland. Pluimveeteelt. Visitekaartjes in alle soorten en prijzen, vanaf f I.- per 100. DRUKKERIJ VAN DEN MUNCKHOF. Gas-Installatie-voorschriften. Burgemeester en Wethouders van Venray brengen ter openbare kennis, dat door den Raad dier gemeente is vastgesteld eene wijziging in de voorschriften omtrent den aanleg van en werkzaamheden aan binnen leidingen en voorschriften zijn ge geven betreffende de personen, die werkzaamheden aan binnenleidingen of aan gasverbruiktoestellen mogen verrichten. Deze werkzaamheden en plaatsingen mogen na 31 Dec. a.s. nog alléén geschieden door gasfitters, die overeenkomstig de „Regeling voor de erkenning van Gasfitters" vastgesteld door de Vereeniging van Gasfabrikanten in Nederland, zijn erkend. Wordt dit voorschrift niet opgevolgd, dan zal de aansluiting der binnenleiding worden geweigerd eventueel een reeds bestaande aan sluiting worden verbroken. Voor inlichtingen omtrent erken ning enz. kunnen belanghebbenden zich weDden tot de Vereeniging van Gasfabrikanten in Nederland, Swe- linckstraat 34 te 's Gravenhage of zich vervoegen ten kantore van het Gasbedrijf te Venray. Burgemeester en Wethouders van Venray, O. VAN DE LOO De Secretaris, VAN HAAREN GEVONDEN: 1 linkerhandschoen Inlichtingen Gemeentepolitie. GEVONDEN: een rijwielplaatje. Inlichtingen marechaussee kazerne. GEVONDEN: een dameshand schoen. Inlichtingen bij den Rijksveld wachter. Tentoonstelling Landbouw- huiskoudschool Blijkens achterstaande advertentie zal heden en morgen Zondag in de Landbouwhuishoudschool een ten toonstelling georganiseerd worden. Zij die nog niet voldoende bekend zijn met de schitterende resultaten, die daar bereikt worden in korten tijd, doen goed de wederom keurige expositie te gaan bezichtigen. Zie achterstaande advertentie. Eet meer brood. Men deelt ons mede, dat heden in onze gemeente de 34e brood bakkerij geopend wordt. Daar zullen we het voorloopig wel mee kunnen stellen. INBRAKEN TE SMAKT EN HOLTHEES. In den nacht van Donderdag op Vrijdag hebben dieven een bezoek gebracht aan de St. Jozefskapel te Smakt. Uit een raam der doopkapel is het glas gesneden, waardoor men is binnengekomen. In de kapel is het offerblok voor het St. Jozefsbeeld opengebroken en geledigd. Vandaar heeft men zich toegang verschaft tot de sacristie, door de paneelen van de deur eruit te breken. Hier zijn een tiental fles- schen Miswijn gestolen. Verder is nog ingebroken in de School, alwaar slechts een doosje pennen vermist werd en in de graan- malerij van Wijenberg te Holthees, waar niets vermist werd. De marechaussees uit Venray zijn gistermorgen direct met het onder zoek begonnen. CASTENRAY. Liefhebbers van ijsvermaak kunnen we aanraden nu reeds een bezoek te brengen aan het alhier gemaakte terrein, dat bij vries weer in een mooie ijsbaan herschapen zal worden. De Zondag alhier gegeven Tooneeluitvoering ten bate van de Kerk en Patronaat, werd goed be zocht ondanks het ongunstige weer. De dames tooneelclub uit Helden heeft eer van haar werk. MERSELO. Heden Zaterdag middag zal het nieuwe terrein van de voetbalclub „Merselona" door den geestelijken adviseur de Zeer eerw. Heer Rector De Bot, plechtig worden ingezegend. Deze dag zal worden ingezet met eene algemeene H. Communie der leden. De fanfare Sint Oda en de ruiterclub Sint Jan zuilen hun medewerking verleenen aan het welslagen van dit feest. Om kwart voor een zal de bijeen komst plaats hebben in het club lokaal. Om een uur optocht naar het terrein. De volgorde van de optocht is als volgt: 1. Ruiterclub St. Jan 2. Fanfare St Oda; 3 Voetbalclub „Merselona" 4. Voetbalclub „Victoria" Ysselsteyn; 5. Belangstellenden. De openingsrede zal gehouden worden door Wethouder Pubben. Hierna volgt zegening van het terrein, gevolgd door een wedstrijd Merselona—Ysselsteyn. De opbrengst van deze wedstrijd komt ten goede aan de missie van Pater Van Meyel, de eerste Merselo- sche missionaris. (Zie advertentie.) HOLTHEES. Zondagmiddag zal St. Nicolaas, op zijn lerugtocht naar Spanje, nog even ons dorpje bezoeken Om half 2 zal de Jeugdvriend aan van do eenvoudigste tot de meest moderne modellen. DRUKKERIJ VAN DEN MUNCKHOF. de kerk worden afgehaald door onze Fanfare en in de zaal Bonants de kinderen toespreken. Door de school kinderen zullen dan enkele tooneel- stukjes en voordrachten worden uitgevoerd. Vreemde werkkrachten. Men verzoekt ons eraan te willen herinneren, dat in verband met de uitvoering van de Wet van 16 Mei 1934, tot regeling van het verrichten van arbeid door vreemdelingen, is bepaald, dat werkgevers van vreem delingen, die reeds op den 17 Sep tember j.l. in hun dienst waren, uiterlijk op den 1 Januari 1935, in het bezit moeten zijn van een door den Directeur van den Rijksdienst voor Werkloosheidsverzekering en Arbeidsbemiddeling te 's Gravenhage, afgegeven schriftelijke vergunning. Dit voorschrift geldt voor alle vreemdelingen, van welke nationali teit ook, en ongeacht hoelang zij reeds in Nederland werkzaam waren. Aanvragen om een vergunning tot het in dienst nemen of houden van vreemde arbeidskrachten in de be drijven, waarop dit Besluit van toe passing is, moeten worden ingediend bij den Directeur van den Rijks dienst voor Werkloosheidsverzekering en Arbeidsbemiddeling, Bezuiden- houtscheweg no. 97 te 's Gravenhage. De aanvrage dient te geschieden op formulieren welke voldoen aan de door den Minister van Sociale Zaken vastgestelde voorschriften de formu lieren zijn kosteloos verkrijgbaar bij den Directeur van de Gemeentelijke Arbeidsbeurs alhier. Aangezien de behandeling der aanvragen uiteraard eenigen tijd vraagt verdient het aanbeveling de aanvragen vroegtijdig bij den Direc teur van bovengenoemden Dienst in te zenden, en wel voor eiken vreem deling op een afzonderlijk aanvraag formulier. Voor vreemde'ingen, die na 17 September j.l. in dienst traden, is reeds thans een schriftelijke vergun ning vereischt. Daar van af den 1 Januari 1935, eene verscherpte controle op de naleving dezer voorschriften zal worden uitgeoefend, wordt iedere belanghebbende zeer enstig in over weging gegeven, zich tijdig van de voorgeschreven vergunning te voor- ;ien. Burgerlijke Stand Maashees en Overloon gedurende November. GEBOREN Jacoba Carolina P. d. v. M. JanssenHuijbers, Maas hees; Jacobus M. W. z. v. J. Raij- makersPeeters, Overloon; Matheus J. L. z. v. A. Litjens—Hendriks, Maashees; Eligius F. z. v. A. van DuurenWillems, Overloon; Mar- tinus W. M. z. I. Rutten—Vloet, Overloon; Wilhelmina M. d. van Th. Janssen—Stiphout, Overloon; Hubertus H. z. v. J, v.Es—Stensen Maashees. GEHUWD: Martinus Teunissen, oud 32 jaren en Hendrika Wilhel mina Beckers, oud 34 jaren, Over loon. OVERLEDEN Wilhelmus van der Werff, oud 84 jaren. Maashees. De knoeierijen te Horst. In hooger beroep had zich voor hel Gerechtshof Den Bosch te ver antwoorden P. W. S., 49 jaar, ontvanger der Dir. Belastingen te Horst. Verdachte werd door de rechtbank te Roermond veroordeeld tot een jaar en zes maanden gevan genisstraf, ter zake: dat hij in den loop der jaren 1927 tot en met 1933 te Horst als ambtenaar, n.l. als ontvanger der Directe Belastingen te Horst opzettelijk verschillende be dragen aan geld tot een gezamenlijk bedrag van ongeveer 10.000 gulden, toebehoorende aan den staat, zich heeft toegeëigend. Verdachte ondervraagd, bleef per tinent ontkennen een bedrag van f 10.000 te hebben verduisterd. Wel had hij knoeierijen in de boeken. Hij wist niet waar het geld gebleven was en had aan den inspecteur Kloosterboer ook niets gezegd. De president merkte aan verdachte op. dat deze telkens met een ander verbaal kwam en adviseerde hem de waarheid te zeggen. Het was wel heel vreemd, dat verdachte bij het verdwijnen der duizenden niets zeide aan zijn superieuren. Verdachte beriep zich op zenuw achtigheid en een gesloten karakter. Hij zeide in hooger beroep te zijn gekomen, omdat bij de straf te zwaar acht. Hij meent toch al eerst zoo ernstig getroffen te zijn door ontslag uit zijn positie. Verdachte, die ge huwd is, heeft geen kinderen. Zijn salaris bedroeg f 3000 per jaar. Hij leefde eenvoudig. Na onderzoek luidde de elsch bevestiging van het vonnis. Uitspraak 17 Dec. a.s. WELL. Bij de Dinsdag gehouden aanbesteding voor het bouwen van een woonhuis voor den heer G. Kessels, onder architectuur van den heer P. Duyf, Horst, werd als volgt ingeschreven: M v. Mill. Bergen f 2975 Wed. E. Smits, Well f 2935 Vollenberg, Venray f 2840 Thissen, Swolgen f 2792 J. Houwen, Oirlo f 2770 A. Coppers, Well f 2770 P. Gommers, Maashees f 2710 F. Verstraelen, Blitterswijk f 2593 G. Reyntjes, Bergen f 2571 P. Huygen, Well f 2549 H. Derks, Well f 2518 G. Rutten, Ayen f 2494 Gemeente-Secretaris Venlo. Op de aanbeveling voor de be noeming van een gemeente-secretaris zijn door het college van B. en W. van Venlo geplaatst1. M, J. E. Thielen, gemeente-ontvanger en chef van de afdeeling financiën ter ge meente secretarie te Venlo 2. J. L. H. Claessen, gemeente secretaris te Beesel-Reuver. Boerderij afgebrand. In den achterbouw van de boer derij van de familie W. Ruel te Siebengewald brak door onbekende oorzaak brand uit. De bewoners werden door de naaste buren ge waarschuwd en slaagden er in nog een gedeelte van het vee te redden. Elf varkens kwamen echter in de vlammen om. Het vuur greep snel om zich heen en in korten tijd was de geheele boerderij in asch gelegd. De inboedel had men echter nog kunnen redden. Verzekering dekt de schade. Smokkelaars. Door de rijksambtenaren werden nabij Budel verschillende personen uit Soerendonk en Budel wegens smokkelarij aangehouden. Behalve eenige rijwielen werden in beslag genomen 228 kg. boter en 120 kg. suiker. Te Thorn werd bij zekeren F. huiszoeking gedaan, aangezien deze verdacht werd van verboden neder- lage van uit België gesmokkelde boter en suiker. Er werden gevonden en in beslag genomen 500 kg. boter en 200 kg. suiker. Van een en ander werd proces verbaal opgemaakt. Do sluitboomen vergeten. Dinsdag heeft de Rechtbank te Roermond den 40-jarige wegwerker der Spoorwegen, J. H. van P. uit Weert, die op 24 Juni j.l. vergat de sluitboomen te sluiten met het gevolg, dat de per rijwiel passeerende H. Trienkens uit Heythuizen door den sneltrein werd gegrepen en op slag gedood, veroordeeld tot twee weken hechtenis. De Officier van Justitie had twee maanden geëischt, terwijl de verde diger, Mr. Ch. WKlox uit Den Bosch voorwaardelijk had gepleit. Terug van de missiepreek. Toen de familie G. te Schimmert uit de kerk thuis kwam, waar ze de missiepreek had bijgewoond, werd het bezpek van een dief geconsta teerd. die met 100 gulden en sieraden verdwenen was. Ongewensclit vreemdeling. Naar het „Limb. Dagblad" ver neemt, is den leider der Reichs Deutsche Gemeinschaft in Limburg, G. J Nacken te Heerlen, aangezegd, dat hij binnen een bepaalden termijn ons land moet hebben verlaten, we gens het voeren van buitenlandsche politiek in Limburg Tolheffing op onze bruggen. Naar de „Telegraaf" verneemt is er geen tolgeldheffing te verwachten op de Rijnbrug te Arnhem, in tegen stelling tot andere bruggen. Voor tolgeldheffing komen ook in aanmerking de bruggen aan den Moerdijk bij Hedel, Dordrecht, Rot terdam en andere. De Rijnbrug te Arnhem en de Waalbrug te Nijmegen zullen buiten de heffing vallen, daar hebben pro vincie en gemeenten zich verbonden tot het beschikbaar stellen van gelden voor den bruggenbouw. Herhalingsoefeningen in 1935. Ingevolge Kon. Besl. zullen in 1935 voor herhalingsoefeningen in werkelijken dienst worden geroepen: a. de dienstplichtigen der lichtin gen 1929 en 1931, behoorende tot de regimenten Iofanterie, Grenadiers, Jagers, Wielrijders, Huzaren uitge zonderd de postdulvenverzorgers en de paardenverzoigers, die de eerste oefeningen vervuld bij het Remonte- depot, Veldartillerie, luchtdoel-artil lerie, genietroepen, schoolcompagnie pontonniers voor zoover betreft de dienstplichtigen, die ten aanzien van de eerste oefening behoorende tot de le en 2e ploeg schoolcompagnle Torpedisten, schoolcompagnie van den motordienst en compagnie Inten dance-troepen. b. de dienstplichtigen der lichtin gen 1928 en 1930, behoorende tot de schoolcompagnie Pontonniers, voor zoover betreft de dienstplich tigen. die ten aanzien van de eerste oefening behoorden tot de 3e ploeg. c. de dienstplichtigen der lichting 1929 behoorende tot de compagnieën hospitaal soldaten, met uitzondering van de ziekenverplegers. d. de dienstplichtigen der lichting 1931, behoorende tot de compag nieën hospitaalsoldaten. De duur der herhalingsoefeningen is vastgesteld voor korporaals en soldaten op 17 dagen, voor de onder officieren op 24 dagen Auto-dief gearresteerd. In den winkel van den heer N. te Helmond is gearresteerd de 25 jarige A. S. aldaar. Hij wordt ver dacht van diefstal van een auto uit de garage Peels, welke auto te Ven lo in beslag is genomen. S. die vroe ger reeds veroordeeld is, wegens een autodiefstal In België, staat tevens bekend als een berucht smokkelaar van sigarettenpapier, wapens en boter. Ernstig ongeluk bjj de Waalbrug- werken. Woensdagmiddag heeft op de Waalbrugwerken te Nijmegen een noodlottig ongeluk plaats gehad. Een der arbeiders uit Groesbeek, die werkzaam was op een der bijna vol tooide landpijlers aan den Nijmeeg- schen oever, is vermoedelijk duizelig geworden en van zeer groote hoogte in den bouwput gevallen. De man bekwam een hersenschudding, (er- wijl zijn linkerbeen totaal verbrijzeld werd. Salaris...verhooging. Bij den Raad van Oirschot is een regeeringsschrijven uit Den Haag binnengekomen, waarin de Raad wordt aangemaand, binnen drie maanden de wedden van het gemeente- personeel met 6i/t pet. te verhoogen, ingaande 1 Juli 1934. Nederlandscke troepen naar de Saar? Betreffende de berichten uit Genève volgens welke de Nederlandsche regeering er in zou toegestemd hebben, Nederlandsche troepen naar de Saar te zenden, deelt de regeerings- persdienst te Den Haag mede, dat de Nederlandsche regeering een ver zoek dienaangaande nog niet ont vangen heeft, zoodat alle berichten ten deze voorbarig zijn. Nederlanders naar het Saargebied. Gevolg gevende aan het verzoek van den volkenbond heeft -onze regeering thans een opgave ingezon den van de Nederlanders, die in aanmerking zouden kunnen komen voor de benoeming van voorzitter van een stembureau bij de volks stemming in het Saargebied op 13 Januari a.s. Overeenkomstig de aanvrage is een aantal van 350 candidaten opge geven benevens een reserve aantal. De gelegenheid tot aanmelding voor deze functie is thans gesloten. Degenen, die zullen worden benoemd zullen in de tweede helft van December rechtstreeks bericht ont vangen van de betrokken autoriteiten in het Saargebied. Nachtreovers op pad. Den laatsten tijd is te Helmond een clubje nachtroovers aan het werk, die al schuimend en vernielend rondtrekken. Woensdagnacht hebben zij op een drietal plaatsen ingebroken. Uit het kantoor van de N.V. Bouw materialen N. Brands werd een kas register meegenomen, dat later in een loods werd teruggevonden. De dieven vingen bot, want de geldlade was veilig in de brandkast. Hier werden verder twee rijwielplaatjes ontvreemd. Bij de firma Ebben en den heer Stlnen werd eveneens ingebroken doch ook hier was de buit zeer gering. De dieven zijn toen hun verniel zucht gaan botvieren op het kleed lokaal der R.K.V.V. „Tubantia". Deuren werden ingetrapt en ruiten ingeslagen, terwijl de vandalen daar binnen de ergste vernielingen hebben gepleegd. Een kruisbeeld werd van de muur gerukt en in stukken ge broken. Kapstokken en spiegels werden totaal vernield, terwijl een voetbal werd meegenomen. De politie is de daders op het spoor. Tusschen een machine geraakt. In de stroocartonfabriek „Erica" te Oude Pekela kwam in den afge- loopen nacht de 20 jarige arbeider H. Spelde in aanraking met een draaiende as vau één der machines. De man werd eenige malen rondge slingerd, waarbij hem de kleeren van het lichaam werden gerukt. Met ernstige verwondingen werd de ongelukkige uit de machine ge haald. De man, die een beenfractuur, een ontwrichte arm, een gebroken rib en bloedende wonden over het geheele lichaam heeft gekregen is naar het R.K. ziekenhuis te Win schoten vervoerd. Ekster" met den neus op den grond. Het K.L.M.-vliegtuig „Ekster' heeft Donderdag een onfortuinlijke landing gemaakt, welke gelukkig echter zonder verdere ongevallen is afgeloopen. Het toestel was om half twaalf met acht passagiers van Schiphol vertrokken met bestemming Kopenhagen. De landing daar ge schiedde vlot, de machine kwam goed op den grond terecht en liep normaal zijn vaart uit Daarbij ge raakte zij evenwel op een stuk omgewoelden grond. De bodem hier was te zacht om het zware gewicht van het volbeladen toestel te dragen en de wielen zakten er in weg. Het vliegtuig ging voorover en bleef vrijwel met zijn neus op den grond in den slappen bodem steken. De vaart was gelukkig zóó gering, dat het niet over den kop sloeg. Terstond kwam hulp opdagen om de inzittenden te helpen bij het ver laten van het toestel. Het bleek, dat niemand, noch van de acht passagiers noch van de bemanning ook maar het geringste letsel had bekomen. Het toestel zelf bleek, toen men het recht had getrokken, licht beschadigd. Trap van een paard. Het zoontje van den landbouwer V. te Aardenburg dat vorige week een trap van een paard kreeg en zwaar gewond naar het ziekenhuis te Brugge werd vervoerd, is thans aan de gevolgen daarvan overleden. Offerblokkenlichter Dinsdag werden in de kerk te Lithoyen de offerblokken openge broken en gelicht. Ditzelfde gebeurde Woensdag in de kerk te Lith. Een signalement van een verdacht persoon kon wor den opgegeven, waarop de mare chaussees te Oss een persoon aan hielden, die een groot aantal centen klein geld in zijn bezit had en een bos sleutels en een breekijzer. De aangehoudene, een 22jarig werkloos schilder uit Den Bosch, bekende de inbraken in beide kerken gepleegd te hebben. Geen rouge maar ook geen haard. Het ministerie van onderwijs in Turkije heeft onderwijzeressen ver boden om rouge en poeder te ge bruiken, aangezien het dit een slecht voorbeeld voor jonge kinderen vindt. Onderwijzers mogen echter geen baard meer dragen en moeten correct doch eenvoudig gekleed gaan. Sommige onderwijzers zijn hier zeer verontwaardigd over, doch het ministerie heeft verklaard, hen te zullen ontslaan als ze zich niet aan het verbod houden. Anne" vrouw bezat 1 200.000 dollar. Een 79 jarige vrouw, Lcuise Herle genaamd, werd onlaags dood in haar bed in haar vervallen huisje te Brooklyn gevonden. Buren fluisterden dat ze een aan zienlijk fortuin moest bezitten, doch tot voor kort had men aan deze praatjes geen geloof gehecht. Na haar dood is men echter in het krotje aan het zoeken gegaan en het verhaaltje van haar rijkdom bleek niet zonder waarheid te zijn. In de kelder tusschen een vreeselijke rommel vond men groentenblikken, die vol chequeboeken, effecten en geld zaten. Uit de boeken bleek, dat een zeer groot bedrag op de bank had staan, maar de grootste ontdekking deed men, toen men onder het zeil in de keuken een aantal goud-certificaten vond. De tot nu toe gevonden bedragen maken een waarde uit van 1.200.000 dollar. Men vermoedt dat tusschen de spleten in de muren en schoorsteen nog belangrijke sommen verborgen zitten. Er is geen testament gevonden en erfgenamen hebben zich nog niet aangemeld. Vreeselyke dood. In een papierfabriek te Malmedy is een arbeider in een mengmolen gevallen. Het lichaam werd geheel fijn gemalen. Anti-Nat. Soc. onthullingen. Ligt de oorlogsfakkel weer in Joegoslavië Naar een Duitsch-Oostenrijksche ver zoening. Een Volkenbonds- leger naar het Saargebied. Massa-arrestaties in Rusland. De geteisterde Philippijnen. Groot opzien wordt op het oogen- blik verwekt door de publicatie van onthullingen tegen de Duitsche Nazi-regeering. De authenticiteit der stukken wordt gegarandeerd door den Zweedschen senator Branting. Als b.v. een brief in facsimile, dus fotografisch weergegeven, van den op 30 Juni door Goering Goebels neergeschoten Berlijnschen Nazi leider Ernst echt is en daar valt nauwelijks meer aan te twijfelen dan zou de Rijksdagbrand op last van Goering en Goebels door den genoemden Ernst en zijn medehelpers zijn aangestoken en heeft Van der Lubbe slechts een door de eigenlijke brandstichters geïnspireerde rol ver vuld. Ook is een brief weergegeven van de Rijksweergeneraals aan president von Hindenburg, waarin maatregelen worden geëischt tegen Goering en Goebels als degenen, die voor den moord op 30 Juni vaD generaal von Sleicher en zijn vrouw verantwoordelijk zijn. De documenten werpen nogmaalsindien ze echt zijn een verbijsterend licht op de persoonlijke waarde van vooraan staande Nazi-leiders, afgemeten naar de waardeering van hun medestanders. Meer en meer maakt de openbare meening zich ongerust over de ont wikkeling van het moord-conflict tusschen Joegoslavië en Hongarijë. De Joegoslavische pers geraakt in een oorlogspsychose en deze wordt onderhouden door allerlei berichten over te verwachten „maatregelen" tegen Hongarijë, waaraan de Kleine Entente mede zou deelnemen. Bericht werd o.m., dat alle Hongaren uit Joegoslavië zouden worden uitge wezen circa duizend zouden reeds over de grens zijn geleid. Intusschen worden deze mededeelingen ook weer officiëel tegengesproken. De spanning is zeer zeker groot. Italië zou de Oostenrijksche regee ring hebben aangezet om weer meer vriendschappelijke betrekkingen met Dultschland aan te knoopen, naar men meentopdat Duitschland in een eventueel Hongaarsch-Joego- slavisch conflict aau de zijde zal staan van Hongarijë naast Oostenrijk en.,. Italië, tégen Joegoslavië met deszeffs verbondenen. De oorlogsgroepeerlng is reeds in wording 1 Verlichting in de kippenhokken. We herinneren ons uit onze jeugd jaren, dat onze vader in de donkere dagen, zoo van midden November tot eind Februari, des avonds een tijdlang een petroleumlamp in het nachthok van onze kippen plaatste, en ze tegelijk voeder verstrekte. Dat is nu ongeveer veertig jaar geleden en we denken nog wel eens terug aan die avonden, dat we va der vergezelden op zijn verllchtings- tocht. Onze kippen kregen een naam als de beste winterlegsters in den om trek, met als gevolg, dat we niet alleen dure wintereieren kregen, doch ook in het broedseizoen dure broedeieren konden verkoopen. Wat onze vader indertijd eerst uit een soort dierenliefde deed, waar later bijkwam een speculatie op winstvermeerdering, omdat de goede winterleg zeer terecht in verband gebracht werd avondverlichting en -voedering, is later een systeem ge worden. Ook hier heeft de theorie de practijk gevolgd en deze verbeterd, omdat ze leerde het waarom en dus beter het hoe deed toepassen. Nu heeft men het al zoover gebracht, dat 's avonds op een van te voren vastgestelde tijd de lampen in de kippenhokken beginnen te branden en op een bepaalde tijd weer uit gaan. Zoo ook des morgens. Tege lijk wordt dan voeder verstrekt en wel des avonds hardvoer en des morgens ochtendvoer. Toch is men het over dit verlich ten nog niet eecs. De eene deskun dige zegt: des avonds verlichten en voederen en dan zoo laat mogelijk, bijv. om een uur of 9 of 10, is het beste. Anderen willen van de avond verlichting niets weten en pleiten voor het verlichten in de ochtend uren. Weer anderen doen allebei en verlichten en voederen dus zoo wel des avonds als des ochtends. Bedoeling is de lange nacht een kip gaat dadelijk als het gaat donkeren op stok te bekorten en wat meer vitaliteit, wat meer leven in het donkere jaargetijde in de kip te brengen. Wanneer men het zoo inricht, dat de kip 12 uur beweging en 12 uur rust heeft bijv. van 6 uur tot 6 uur zal men de veilige weg bewan delen en succes hebben van het verlichten. Men moet bedenken, dat de leg in het voorjaar dan stilstaat of ver mindert, zoodat het verlichten voor fokhennen minder goed is. Bestel tijdig Vraagt monsters en prijs bij DRUKKERIJ VAN DEN MUNCKHOF Straks, bij het Saarplebisciet, zal het eerste Volkenbondsleger in actie komen. We danken dat aan het initiatief van Laval, den Franschen Minister van Buit. Zaken. Een politielëger is ongetwijfeld benoodigd om straks bij de Saarstemming de rust te verzekeren. Frankrijk heeft het recht om daartoe eigen troepen te sturen, maar het heeft van dat recht afstand gedaan ten behoeve van de zending van troependeelen uit verschillende landen, welke tot den Volkenbond behooren. Frankrijk zelf zal zich in dat leger.als belang hebbende bij den uitslag van het plebisciet, niet laten vertegenwoor digen. De regeering te Berlijn vond dat gebaar zoo mooi, dat zij op haar beurt ook graag van eigen vertegen woordiging afzag en zich volkomen met de voorgestelde oplossing ver enigde. Met moet de moreele beteekenis van dit eerste vreedzaam-gewapend optreden van den Volkenbond in internationale kwesties niet onder schatten. Vermoedelijk zal Nederland het corps-mariniers naar het Saar gebied zenden. In Rusland blijven op groote schaal arrestaties plaats vinden naar aan leiding van den moord, uit beroeps- na ijver, op den sovlet-autorlteit Kiroff. Allerlei processen tegen z.g terroristen worden plots geënsceneerd en zonder pardon wordt tegen de verdachten opgetreden. Deze week zijn de doodvonnissen tegen 66 ver oordeelde „terroristen" voltrokken en tientallen andere verdachten dreigt eenzelfde lot. 't Is of de Philippijnen gedoemd zijn om van het aard tooneel te worden weggevaagd, want deze eilandengroep wordt van week tot week door de zwaarste typhonen geteisterd. Ook deze week is er weer een catastrofale schade aange richt. Burgerlijke Stand Venray van 30 Nov. tot 7 Dec. 1934. GEBOREN Andreas A. van Goch, Overl. weg Renier L. M. Verrijdt, Oostrum Lambetdina J. H. van Dijck, Merselo Jacoba M. Janssen, Laagheidsche weg Arnoldus B. M. Clephas, Overl. weg Kerkelijke Diensten Venray Parochiekerk Morgen Zondag na de Hoogmis ver gadering Euch. Sectie Jonge Boeren, geen Congregatie, half 3 herhalings-

Peel en Maas | 1934 | | pagina 2