klomp Aanbesteding H.H. Fruittelers! Burgerwoonhuis verkoop van biggen V«i„ Si Et Gemengde Berichten Districts-Arbeidsbeurs Advertentiën Boerenb. Leunen. Alg. Vergadering zaak gesloten. Ant. Kruijsen, Kapper een hond ST. NICOLAAS... HENRI WELTING Albert Heijn Ontvangen KUPERS, Venray Ger. Hendrix Voor Si. Nicoiaas- cadeaux Groote Bazar Te huuk twee vaarzen stamboekzeugjes Te Koop roode Wortelen partij pakkisten Th. Pouwels RADIO... is mooi. HENRI WELTING, boerenknecht sigarenmakers leerling R. Timmer mans 32 35 25 30 Ook Rijwiel- artikelen P HENDRIX St. Nicolaas Speelgoederen, Lederwaren, Religieuse en Luxe arlilcelen Voor Dames-Handschoenen R. TIMMERMANS, i.o. Postkantoor. Cerfjj BOERII Nutrit HANDM J.Poelis is A. E' Ko«\ volle instemming met ods mooi werk dat de K.J.V. verricht voor Christus onzen Koning, voor Wien heel dit werk was en die allen ook daarvoor belonen zal. DE DIRECTEUR. De prijzen werden behaald als volgt Algemeen 1ste prijs Woonwagen kamp. Afd. Jeugdwerkle Kampeertent, 2e KJV.-huis; 2e Jongewacht. Afd. Sprookjes: le Peperkoekhuisje 2e Roodkapje: 3e Sneeuwwitje. Afd. Missiegroepec: le Missieboot 2e Missieschool. Afd. Vermakelijkheden: le Carna val; 2e Speeltuin; 2e Zandbak; 3e Carousel. Afd. Binnenkamers: le Babykamer le Huishoudschool; 2e Recreatie ziekenzaal. Afd. Reclame: le Hoedenzaak; 2e Kruidenierswinkel. Origineel idee: le Bruidstoet; le De Uiver. Religieuse groepen: le Lourdesgrot Afd. Poppen; le Mevr. Havermans le Cato Emonds; 2e Dames Gou- mans en Verbeek: 2e Onder moe ders paraplu. Eervolle vermeldingMevr. Cox De uitslag der verloting vinden onze lezers in het Derde Blad. GEVONDEN Een rijwielplaatje, een broche en een kinderdas. Inlichtingen Gemeentepolitie. ACHTERGELATENin een winkel te Venray een portemonnale met geld. Inlichtingen M arechausséekazerne. Ten Postkantore alhier is vacant de betrekking van reserve- nachttelefonist. Gegadigden kunnen zich opgeven bij den Directeur. De verbouwing heerenhuis tot inkel aan de Groote Straat van de heeren de Haen en Hermans is op gedragen aan Gebrs. van Bergen aannemers alhier. De Bonte Avond van de Jongens der Dorpsschool trekt telken jare meer belangstelling. Dit is ook verdiend, want telkens wordt de uitvoering van declamatie zang, voor dracht en tooneel aanmerkelijk beter. Voor de onderwijzers zoowel als voor de jeugdige medewerkers niets dan lof. Tot een volgende keet 1 In de Wilhelminazaal hield de Federatie van Jonge Boeten uit Venray Donderdagavond een druk bezochte vergadering, waar als spreker optrad mr. de Ruyter. Een volledig verslag dezer vergadering plaatsen wij a.s. week. In Zaal „Wilhelmina" alhier is opgericht een turnclub voor dames De Lilliputters in Zaal Wilhelmiua. Morgen Zondagavond zal het bekende Lilliputters gezelschap een kunst-avond geven in zaal „Wilhel mina" alhier. Hetgeen door deze kleine menschen wordt verricht, grenst aan het onge looflijke. Dus Zondagavond allen naar zaal „Wilhelmina", wij zijn er van over tuigd dat ieder voldaan huiswaarts keert. (Zie advertentie.) Levering van rundvee. De Nederlandsche Veehouderij centrale maakt bekend, dat op Woensdag 28 November a.s. te Venray, Henseniusplein van 9 tot 11 uur voorin, gelegenheid zal zijn om runderen in de gevraagde soorten en bekende voorschriften aan te bieden. De aandacht wordt er op gevestigd, dat de bij aanbieding van tuberculeuze dieren vereischte verklaring van den dierenarts, in duplo moet worden overgelegd. Fruitveiling te Oostrum. Marktbericht van 14 Nov. 1934. Sterappelen 9—11.80; III 57; Belle Boskoop I 13 90; II 8.10 9.80; III 7.10; Val 5 80: Bellefleur I 9.10-13; II 7.50-11.90; III 6.30- 8.20; Val 4—5.90; Ossekoppen 6.90 8; Dubb. Bellefleur 6.80-9 80; St. Remi-peren 6 306.70; Noten 0.35 Klokkenw\jding te Castenray. Onder groote belangstelling van alle Parochianen hield de Hoogeerw. Heer Deken Thielen van Venray in het Patronaatsgebouw te Castenray een plechtig Lof, waarna men iu processie opging naar de keurig verbouwde Kerk, waarvan de mooie toren zoo vriendelijk wenkend boven de omstaande boomen uitsteekt. Nadat de Hoogeerw. Heer Deken de plechtige wijding der in de ver bouwde Kerk aan takels opgehangen klokken verricht had. zette Z-H.E. de diepe beteekenis uiteen der Klok- kenwijding en toonde aan hoe de klokken een beteekenisvolle functie hadden in het leven der Christenen. Hierna werden allen in de ge legenheid gesteld om met een houten hamer de klaok der 3 klokken te doen klinken, daarbij een kleinere of grootere bijdrage schenkend in de kosten der verbouwing en vergrooting der Kerk. Nadat de schenkster der klokken, Mej. Wed. H. Baeten de klokken- klank had doen klinken, volgden allen, ja was zelfs een zekere ijver te constateeren om aan de beurt te komen en met vreugde zijn penningske te offeren. De klokken dragen de namen van Gerardus, Mathias en Maria. Bovendien heeft de grootste klok bet opschriftTer vrome herinnering aan Gerardus Steeghs is mijn naam Gerardus. Bovendien is er op ver meld Onder den eersten Pastoor P. C. M. Ver heggen werd ik bij de verbouwing dezer Kerk gegoten in het Heilig Jaar 1934 De schoone klokken zijn fabrikaat der Firma B. Eysbouts, Asten. Gaarne willen wij er nog onze gelukwenschen bijvoegen voor den Z. E. Heer Pastoor Verheggen en de Parochianen van Castenray met de schoone verbouwing van de Kerk, waarvan de verdere afwerking met gerustheid mag tegemoet gezien worden, dank zij de ijver van den Z. E. Heer Pastoor. Aanbesteding kerk Meerlo. Woensdag had de aanbesteding plaats in de oude school. De aan besteding ging in 3 deelen. 1 Bouw nieuwe kerk, 2 nieuwe torenspits, 3 restauratie oude toren volgens mo numentenzorg Laagste inschrijver op geheel: Lau rent van Neerven, Meerlo voor de som van f 49511. Driejarig jongetje verbrand Te Wanssum heeft Dinsdagmiddag een driejarig jongetje van de familie Tissen in een onbewaakt oogenblik een kan heete koffie over het lichaam gekregen. De kleine werd naar het ziekenhuis te Well vervoerd. Eenige uren later is het ventje aan de be komen brandwonden overleden. WANSSUM. De firma Eikeboom die geruimen tijd bezig is geweest met het uitbaggeren van den zand vanger en haven alhier, is thans gereed. Enkele meters hoog hebben ze het terrein, dat hiervoor beschik baar was, met aarde opgespoten. Er wordt algemeen beweerd, dat dhr. van Enckevoort uit Oostrum hier een cementfabriek zal plaatsen. OVERLOON. S.S.S. die reeds enkele maanden kwijnende was, is herleefd en zet morgen Zondag de competitie in. S.S.S. I ontvangt het sterke Bergbem, terwijl S.S S. II naar Sambeek reist om daar S.V.V. I te bekampen. Zichzelf door de hand geschoten. Toen F. L., landbouwer in de ontginning te Bergen, dezer dagen bezig was met proeven te nemen met een nieuw soort revolver, ging het wapen plotseling af en trof L. in de hand. De dokter achtte de wonde zóó ernstig, dat overbrenging naar het Ziekenhuis te Gennep noodzakelijk werd geacht. De kwestie der danstenten. Roermondsche rechtbank spreekt vrü. Dinsdag heeft de Rechtbank te Roermond vonnis gewezen in de strafzaken tegen de Helmondsche kasteleins, die een uitspraak in hoog ste instantie wenschen te zien uitge lokt omtrent de vraag of een danstent geplaatst op de terreinen van een café al of niet valt bulten de voor het café verleende vergunning of verlof. Zooals we reeds eerder vermelden werden te Helmond tegen eenige kas teleins bekeuringen wegens overtre ding der drankwet ingesteld, omdat zij drank hadden verstrekt in bij hun café opgeslagen danstenten. De rechtbank qualiflceerde deze tenten in al de gevallen als een open aanhoorigheid van bet betreffende café. waarin dus van kracht is de voor het café verleende vergunning en ontsloeg de verbaliseerde kasteleins van alle rechtsvervolging. Het is thans aan deze kasteleins en hun raadsman Mr. G. W. Jonker uit den Haag om den laatsten stap naar een uitspraak in hoogste instan tie, het instellen van beroep in cas satie, te zetten. Diefstal in een café te Venlo. Woensdag is in de gevangenis van het Belgisch grensplaatsje Maeseyck ingesloten de 28 jarige loodgieter A. B. uit Venlo. die er van verdacht wordt Dinsdagavond in het Café „Spoor" te Venlo, uit een lade een geldkistje, inhoudende f 180 te hebben ontvreemd en daarna te zijn ver dwenen. De Venlosche politie was er van in kennis gekomen, dat B. zich in een taxi over de Belgische grens had laten brengen. Dit spoor werd gevolgd en in samenwerkiog met de Belgische politie is de ge zochte in 'n hotel te Maeseyck gearresteerd. Een bedrag van f 160 werd op hem bevonden. Zijn uitlevering zal worden ge vraagd. Doodeljjke val van haar flets. Te Meersen is mejuffrouw G. bij een gevaarlijk kruispunt van haar rijwiel gevallen en aan de bekomen hersenschudding overleden. Massa ontslag. Bij de Oranje Nassaumijnen wor den 1 December twee honderd mijn werkers ontslagen. Fraude door Secretarie- ambtenaar. Door de politie te Schaesberg is gearresteerd de ambtenaar ter secre tarie aldaar, de heer B., wonende te Kerkrade, Hij wordt ervan verdacht twee honderd gulden ten nadeele van de gemeente Schaesberg te hebben ont vreemd. B., die op staanden voet is ont slagen. is ingesloten in bet politie bureau aldaar. Donderdag is hij overgebracht naar Maastricht. De Limb Operatreinen naar Aken en Duisburg opgeheven. In het belang van den Limburg- schen Middanstand, welke veel schade leed tengevolge der kunstmatige verplaatsing van de Limburgsche bevolking door middel der Opera- treinen naar Aken, richtte de Maas- trichtsche Kamer van Koophandel tot de Nederlandsche Spoorwegen een protest. Van Nederlandsche Spoorwegen is antwoord ontvangen dat het rijden van operatreinen onder de huidige omstandigheden voorloopig zal wor den stopgezet, waaruit volgt dat de operatrein van Zuid-Limburg naar Aken en van Venlo naar Duisburg wordt opgeheven. De Limburgsche Middenstand zal door dezen maatregel wel zijn gebaat. Meer dan 1300 werkloozen te Kerkrade. Het aantal werkloozen neemt in Kerkrade nog steeds toe en bedraagt niet minder dan 1320, ow. 521 bouwvak-arbeiders, 490 mijnwerkers, 72 metaalbewerkers, enz. De middeleuropeesclien tjjd. De minister stelt voor den Am- sterdamschen tijd gedurende het heele jaar door den middeleuropeeschen tijd te vervangen. De zomertijd zou dan vervallen. Do ITiver naar Nederland De Uiver is Woensdag om 10,45 van het vliegveld te Palembang naar Singapore vertrokken. Zoowel te Palembang als te Batavia en Ban doeng was het afscheid zeer hartelijk. Terug in het vaderland. De voorbereiding van de ontvangst der mannen van den Uiver Woens dag a.s. op Schiphol is in vollen gang. Fiets ontvreemd. Te Boxmeer werd Maandag een rijwiel ontvreemd. Volgens de politie aldaar, loopt het spoor van den dader naar Helmond. Broodprijs te Eindhoven verlaagd. Met ingang van 19 November zijn de broodprijzen te Eindhoven ver laagd met 1 cent voor waterbrood en 2 cent voor melkbrood. Twee gouden kloosterjubilarissen te Boxmeer. Zondag zijn in het klooster van het Gezelschap J.M.J. te Boxmeer, twee gouden kloosterjubilea op feestelijke wijze gevierd. Zuster Joanetta heeft van dit tijds bestek 48 jaren te Boxmeer doorge bracht. De andere gouden jubilaresse zuster AntoDia was 28 jaren als bewaarschoolonderwijzeres te Box meer werkzaam. Zij verblijft thans in het klooster te Hoogerheide. doch heeft haar jubileum in Boxmeer mogen vieren. Om half tien Zondagmorgen zijn de beide jubilaressen door een stoet afgehaald en in optocht ter kerke geleid, waar een H. Mis van dank zegging werd gecelebreerd door den Weleerw. pater Emidius Boumans, die ook de feestrede heeft uitge sproken. Daarna had een receptie plaats tijdens welke de jubileerende zusters werden gehuldigd. Bij K.B. is toegekend de gouden eeremedaille der Oranje Nassauorde aan Zuster Joanetta van het gezel schap J.M-J. (in de wereld R. B. Damen) te Boxmeer. Gevaarlijk spel. Woensdagmorgen heeft te Halste ren in de woning van de familie Langenberg een tragisch ongeluk plaats gevonden. Het twaalfjarig zoontje der familie speelde in een der kamers met een geweer. Plotse ling trok het knaapje de haan over, met het noodlottig gevolg, dat zijn zusje van 16 jaar, dat zich in de zelfde kamer bevond, waar het jon getje „speelde", een lading hagel in het gezicht kreeg. Onmiddelijk was een dokter ter plaatse. Bloedvergiftiging door het scheren. Te Wageningen sneed de 54-jarige meubelmaker Th. P. zich Zondag bij het scheren in de wang, waarbij bloedvergiftiging ontstond. Naar Zie kenzorg overgebracht, is hij daar Woensdag overleden. Hij laat een vrouw en drie kinderen achter. Agents-provocateurs aan het werk. Limburgers, opgepast. Men schrijft aan het Limb. Dagbl.: Van verschillende zijden uit Zuid- Limburg vernamen wij, dat „agents provocateurs" aan het werk zijn, elementen, die, onder bedriegelijke voorstellingen, pogen gewestgenooten in deviezensmokkelarij te betrekken. Wat ze bijzonder gemakkelijk maakt is het feit, dat het helaas, land- en gewestgenooten zijn. Hun doel is vermoedelijk dit iemand over te halen deviezen te smokkelen, dus een overtreding der Duitsche wetten uit te lokken, om vervolgens de betreffende personen aan de Duitsche grensbeambten te verraden. Als „Spitzel" schijnen zij een zekere premie te genieten. Men zij dus op zijn hoede en doe even tueel aangifte bij de politie. Hoe onaangenaam de gevolgen kunnen zijn van dergelijke affaires, weet men onderhand wel. We herinneten aan het proces te Kleef en aan de geruchtmakende veroordeeling van Nederlanders te Berlijn, die door een Duitsch agent provocateur in Nederland in een deviezen smokkelarij gelokt waren. Duitsche politiek. De Duitsche regeeriDg toont groote levendigheid in de buitenlandsche politek. We vernemen berichten over plannen tot het inrichten van groote vliegtuigfabrieken. (o.a. een van 30,000 man), hetgeen natuurlijk in strijd is met het Verdrag van Ver sailles. Tegelijk echter verluidt, dat Berlijn van plan zou zijn om het bedoelde Verdrag op te zeggen, op grond van het feit, dat de Ont wapeningsconferentie mislukt moet worden geacht en ootc niet op andere wijze de ontwapening is verkregen, welke in het Verdrag van Versailles in het vooruitzicht werd gesteld. Duifschland zou dus het recht op herbewapening aldus wenschen te herwinnen. In Londen wordt de regeering door Dr. Ribbenstrop over deze voornemens gepolst. Kantoor Marktstraat 10. Worden gevraagd: 1 boerenknecht voor Horst 1 boerenmeid voor Horst 1 meisje 15 16 jaar bekw. verw. monteur 1 meisje 15 jaar boerengezin 2 huishoudsters 7 boerendienstmeiden 3 boerendienstmeiden v. Paschen Bieden zich aan 1 smidsknecht 3 boerenknechts 1 winkeljuffrouw 8 dienstboden 16, 17, 19 en 27 jaar 4 schilders, 1 leerling kleermaker 1 bekwame tuinman 1 huishoudster voor net gezin Boerenknechten v. dadelijk of later Boerenknechts. Metselaars, Opper lieden, Timmerlieden enz. enz. 1 boerenknecht en boerendienst- meid Paschen 2 werkmeisjes. Morgen Zondag na de Hoogmis in de zaal. Bespreking s verbetering fietspaden. 14 Het Bestuur. Zaterdag 24 November nam. 5 uur zat in Café „De Engel", voor den Heer J. C.ienders, onder R. K. georganiseerde Bouwvakpatroons worden Het verbouwen van een Winkelhuis en Slagerij. Aanwijzing nam. 3 uur. Bestek en 2 teekeningen a f 3 vanaf 21 Nov. verkrijgbaar bij H. OUDENHOVEN. 22 Wegens familieomstandighe den is Maandag 19 November vanaf 3 uur n m. en Dinsdag 20 Nov. den geheelen dag mijne Eindstraat 9. 2 Toegeloopen Tegen betaling dezer advert, terug te bekomen bij G. Vogel- zangs, Leunen. kent U 'n schooner St. Nicolaas- cadeau als 'n Strijk-instrument Viool of Cello. Ondergeteekende levert ze billijk Muziekleeraar. Zaansche Molen Peperkoek van 22 voor 19 et. Markt 7. nieuwe zendingen Electrische Fietslampen vanaf 3.85 Handwarmers vanaf 40 ct Zaklampen compleet met batterij en lampje vanaf 40 ct 3 prima Zaklamp-batterijen 25 ct Kinderrijwielen, Jasbeschermers, Stuurtasschen enz., alles aan zeer concurreerende prijzen. Aanbevelend, Henseniusplein 9 Zware hoogstam appel, peer, kers a 50 ct. Prima Struikrozen in prachtkleuren a 10 ct. Pracht. Ligustrum Ovalif. voor hagen 80-100 cm. f 1.50 p. 100 Geselect. Staakboonen(Keulsche Spek) soortecht f 0.90 p. kg. Tevens een partij ljar. prachtige Aspergeplanten af 15.- per 1000. 2 Kweeker, LOTTUM. naar de Henseniusplein 9. Prachtige Foto-albums vanaf 65 Tafeltennis f 1.. Horlogearmbanden 15 35 Doublé Armbanden 50 Extra mooie Barnes Armbanden met goud ingelegd, in étui 1.75 2.—, 2.25, 2 50 Zakmesjes en Scharen in versch. soorten aan spotprijzen. Rookstandaard m. aschbak 1.95 Rookdoózen 1.45 Rookdoozen m. ooievaar 1.60 Luxe Sigarettenkokers 35, 75 Sigarettenkoker m. aansteker in étui 1.75 Sigarettenkoker met goud ing. in étui 2 85 Japansche Dienbladen en Bloem tafeltjes, zeer mooi en degelijk. Zijden gestr. Sporthemden 2.50 Mooie witte Sporthemden 2.40 Groote sorteer. Dameszakdoeken aan zeer lage prijzen Dames Handschoenen en Beurzen zeer mooi en billijk. Groote sort. Sokkenhouders af 10 Bretels, Buikgordels, spotprijzen Wollen Dassen 65—1.75 Groote voorraad Eau de Cologne, Odeurs, Potloodslijpers, Penhouders, Luxe Vulpollooden rood en zwart 75 ct Vulpennen met gouden pen 2 25 enz. enz. Komt eens kijken, U verplicht zich tot niets. Adres bureau dezer. Maandag 19 November nam. 2 uur bij Café DE ENGEL te Venray. Verkochte biggen worden thuis bezorgd. 2 TB KOOP bijna voldragen, Kinderen Camps, Heide. TB KOOP 4 dekrijpe gemerkte Ant. Arts-Smits, Merselo. deuren, ramen, tegels en 2 prima garage- of schuurdeuren P. Baken, Bakkerij. TB KOOP roodb. maalkalf bij M. Aerts, Merselosche weg M 3. TB KOOB f 10 per 1000 kilo Piet Baeten, Dennenoord. TE KOOP Coenen, Hofstraat. Reuzensorteering aan de laagste prijzen. Hofstraat 8 14 maar ZELF muziek kunnen maken is mooier. Piano- en vioolonderricht. Billijke conditieën, Muziekleeraar. GEVRAAGD tegen 1 Mei kunnende melken, niet beneden 16 jaar. P. J. Rongen-Strijbos F 1, Oirlo. 2 GEVRAAGD Overloonsche weg 29. Pullovers. Slipovers. Wollen Truien. Wollen Shawls. Sporthemden. Petten. Onderbroeken. Borstrokken koopt U 't voordeeligste bij t o. Postkantoor Droogworst Schenkeworsf Bloedworst Dik vet Spek Alles le kwaliteit, per pond. 18 Hofstraat 8. zijn nuttige St. Nicolaascadeaux. Wij hebben verschillende soorten beste merken Electrische Rijwiellampen, Zaklampen, Stuurtasschen, Handbeschermers, Oorwarmers, Jasbeschermers, Beenpijpen enz. Patersstraat 9 28 Reuzensorteering aan onze bekende lage prijzen. Hofstraat 8 40 slaagt U 't beste bij '»r. Deurwi^p, zal opDiVb des namidda; tc>. van W Vd te Venray in het openlag taling en zot pc contaDt verk^ Een vaQjgfe machine, een sne een houten vteD vleeschblok. ïta\£ een ventilager meubilaire goreD kasten, tafejedi kachel, fornufy pG glas en aardei vei verkoop zal febo Alle goedloo noemden deiujgc beslag zijn geccei van 16 Februi De goedere^ uuc voor denr v te GI 4 zal op Dinsdtabt nam. 5 uur, igs j teren, ten |,n c A. H. Reijnot' P-bï*D een boerde&e stal, schuur, mg; bouwland, q- G< gem, Wanss47J veilen in 3 AanvaardiD)35. TEP mooie IKDU Adres Burea Grootfcri Rijtdc h. ors r Telefoon Iföius Accountm Belastlvi HET AD8 voor aanlfde Mi Bezoekt deeid kerijen, allen jaad. tegen I maagklacht bedwatej den of y ANDES in hetïtn kundj Jos v.h. ass.it Het oi KinawijaPb1 koudheid*- soorten, f medicln etl mesjes, »Pa keurige soiritus E Koop^ Vosse*en Vergt Let to?' Alles fb

Peel en Maas | 1934 | | pagina 2