pACFONQft Weekblad voor VENRAY, HORST en Omstreken. jjACFÓNCR YQQ&DÉÊLIGSr/ MANUFACTUREN j IQQRDEÊLOT Dit nummer bestaat uit DRIE bladen. De propaganda voor devaluatie. Verarming van het platteland. Buitenland. Binnenland. Ons weekpraatje. Provinciaal Nieuws Zaterdag 17 November 1934 Vijf en vijftigste Jaargang No 46 (manufacturen BLIJKEN I TOCH HET PEEL EN MAAS BLIJKEN TOCH HET PRIJS DER ADVKRIKNTIeN: 1—8 regels 60 cent, elke regel meer 7'/« et. bij abonnement lagere tarieven. Uitgave van FIItMA VAN DEN MUNCKHOF VENRAY Telefoon 51 GIRO 150652 ABONNEMENTSPRIJS p. kwartaal voor Venray 65 ct., per post 75 cent voor het buitenland t 1.05 bij vooruitbetaling. Afzonderlijke nummers 5 cent Meer en meer rijzen klachten op tegen de propaganda, welke door een met dit doel gestichte vereeniging. voor devaluatie wordt gevoerd. Bij woningbouw, huizenverkoop, het afsluiten van levensverzekeringen enz. worden de nadeelen dier propaganda ondervonden. „Ons Noorden" kapittelde een dezer dagen de hoogleeraren. die vanuit hun studeerkamer deze pro paganda in ons land voeren en met allerlei theoiieëD, die wetenschappelijk ongetwijfeld zeer logisch en aan nemelijk zijn, een propaganda voeren voor een wat zij noemen beheerschte devaluatie van dén gulden. Zij voorspellen daarvan groote voordeelen van onzen economischen welstand, maar zooals de regeering terecht in haar memorie van antwoord opmerkt, zijc die z.g. voordeelen toch weinig anders dan vogels in de lucht. Wat ons nog altijd een leemte lijkt in het betoog van deze hoog leeraren, is dat zij verzuimen ons te overtuigen, dat men het losmaken van ons ruilmiddel van het goud zou kunnen doen geschieden op een „beheerschte wijze. Dit kunststuk, dat misschien theoretisch heel goed te bewijzen is, hebben we echter in de practijk tot nu toe nergens mee gemaakt. Zelfs Eogeland heeft de waardedaling van het Pond Diet in de hand gehad en van de Ameri kaansche dollar spreken we maar niet. Deze vertoonde meermalen 't beeld van de bekende St. Vitusdans Dat wij hier in Nederland, waar we ook op financieel gebied zoo afhan kelijk zijn van het buitenland een devaluatie wel zouden kunnen be heerschen, lijkt ons voorshands nog weinig aannemelijk. Niet ten onrechte brengt de regeering dezen hoogleeraren dan ook onJer 't oog, dat het gemakkelijker is in de studeerkamer allerlei, vaak onderling sterk uiteenloopende sys temen, uit te denkeD, dan als regeering tot de practische toepassing daarvan over te gaan. Als dat nieuwe avontuur zou mislukken, dan was- schen die hoogleeraren hun handen in onschuld, maar de regeering draagt de volle verantwoordelijkheid en het volk de volle lasten. Ons voornaamste bezwaar tegen deze felle propaganda buiten de studeerkamer in openbare vergadering en pers, is echter, dat zij doelloos is en niet zonder ernstig gevaar voor ons land. Doelloos, omdat het natuurlijk dwaasheid is te meenen, dat de regeering tengevolge van deze propaganda, te bekeeren zou zijn. De regeering heeft duidelijk en consequent den weg gekozen voor 't handhaven van de goudpolitiek en zij moet dit volhouden en als de eenig juiste methode voor ons land verdedigen, practisch tot vijf minuten, voordat zij gedwongen zou worden de goudbasis los te laten. Een debat daarover in 't openbaar om de regeering te overtuigen, heeft dus geen zin. Want de regeering zal nooit kunnen toegeven, dat voor het loslaten van den gouden standaard ook wel iets te zeggen is, dan op het oogenblik, dat zij het doet, door omstandigheden buiten haar wil ge dwongen. De propaganda is bovendien gevaarlijk. Het handhaven van den gouden standaard is alleen mogelijk, wanneer 't vertrouwen in de waardevastheid van ons geld krachtig gehandhaafd blijft. Wordt dit vertrouwen onder mijnd, wordt de indruk gewekt, dat de Nederlandsche regeering vandaag of morgen toch wel tot devaluatie zal overgaan, dan brengt men aan ons land, aan ons bedrijfsleven groote schade toe. Wij hoorden dezer dagen reeds verluiden, dat de krachtige propa ganda voor de devaluatie reeds tot gevolg heeft gehad, dar belangrijke bedragen aan geld uit ons land naar het buitenland worden overgebracht. Dat het verkrijgen van hypotheken op groote moeilijkheden stuit en dat tal van menschen huiverig zijn om verzekeringen te sluiten, met het argument, dat zij nu de premies moeten betalen in goudguldens, om later gedevalueerde guldens terug te krijgen, is zeker. Dat is het zeer groote gevaar van die onbeheerschte propaganda voor een devaluatie-politiek. En daarom zou indexdaad wat meer verantwoor delijkheidsgevoel bij deze propagan disten niet geheel overbodig zijn. Het is niet de eerste maal, dat we hier opkomen voor de belangen van het platteland, welke wij in tal van maatregelen van hoogerhand danig in het gedrang zien komen. Hoe meer de gevolgen van de economische crisis zich laten gelden, des te erger doet zich de voort schrijdende noodtoestand van het platteland gevoeleD, Wij mogen er even aan herinneren dat wij jaren geleden, toen er nog vrij algemeen gejuicht werd over den enormen groei van het lampen- en radiocoocern ia Brabant, waar de 25.000ste arbeider de fabriek werd ingehaald, wij onze bedenkingen tegen die uiting van gevaarlijk kapi talisme naar voren hebben gebracht, bedenkingen van economischen en moreeien aard, vooral voor het plat teland, dat dergelijke ondernemingen wordt leeggezogen. En we wezen toen ook op de ge weldige gevolgen, wanneer er een kink in de kabel zou komen. Dat is niet uitgebleven en toen is ook dui delijk gedemonstreerd, dat bij een veelheid van kleinere zelfstandige bedrijven die gevaren nog geen schaduw zouden geweest zija van wat thans te aanschouwen gegeven werd. Wij halen dit even aan, om te doen uitkomeD, hoe we met 't oog op de belangen van het platteland totaal op het verkeerde spoor zijn in d^ economische politiek van onze regeering, die Diet gericht is op het voorthelpen en in standhouden van de kleiDe zelfstandige bedrijven, vooral ten plattelande. Met groote instemming citeeren wij hier dan ook een en ander uit een betoog van De Gelderlander, die wijst op het verkeerde van het sys teem der regeering om alsmaar te beperken en in te krimpen, in plaats van het te zoeken in positieve maat regelen tot behoud en bevordering van de kleine industrie. Het blad haalt een voorbeeld aan: Tot aan de oorlogsjaren had men in verschillende gemeenten in het Zuidoosten en Zuiden van ons land tal van plaatselijke brouwerijen, die heel wat handen werk en bijver diensten gaven. Toen kwam de oorlog, moeilijk heden ontstonden voor de verreke ning van de ooodige grondstoffen van die kleine ondernemingen, met het gevolg, dat van hoogerhand maatregelen werden getroffen, welke er toe leidden, dat het brouwersbe- drijf sterk werd geconcentreerd. De kleine ondernemingen waren uitge schakeld en ten doode opgeschieven. De verkeerde richting. Heel veel particuliere ondervinding, persoonlijk initiatief en beproefde vakkennis werden op die wijze uit geschakeld. Die oude brouwerijen legden zich toe om ieder voor zich kwaliteits waar te leveren, die aan uiteenloo pende eischen kon voldoen. Tegenwoordig zien we een uni formiteit op allerlei gebied het z.g. standaardtype in de productie welke tot een bedrijven-concentratie heeft geleid, die steeds meer handen uitgeschakeld heeft en nog steeds uitschakelt. Natuurlijke werkgelegenheid is kunstmatig vernietigd. Is dat de weg Mag dat de weg zijn Neen, we moeten naar bevordering vau het kleinbedrijf. Help heï. kleinbedrijf, vooral ten plattelande, aanmoedigen. Ea in ééo woord overal daar, waar dit onmid dellijk een gezonde wisselwerking brengt tusschen het klein boeren-, klein industrieele en middenstandsbe drijf. En rem krachtig de concentratie van grootbedrijven, die overal, waar dit zijn grijparmen uitstrekt, bestaan de werkgelegenheid vernietigt door uitschakeling van kleine zelfstands gen. Kleine laudbouwbedrijven gaan in grooten getale naar den onder gang, wanneer niet spoedig en af doende hulp wordt geboden. Alom zien we tal van kleine boertjes naar de werkverschaffing trekken. Het wijst alles op verarming van het platteland. En zonder een gezond en wel varend platteland is een goede samenleving onmogelijk. Verhoog Uwe verkoopkracht Door eene advertentie in dit blad De laatste kans voor de parlementaire democratie in Frankrijk. Regeeringscrisis in België financieele adviseurs hadden geen vertrouwen meer. Wordt Dr. Rintelen ver volgd Communisten rich ten een bloedbad aan in China. Het nieuwe ministerie-Flandin heeft zich Dinsdag aan de Kamer voorge steld en is er met echt Fransch enthousiasme begroet. Flandin zelf noemde zijn kabinet de laatste kans der parlementaire democratie, een tirade, welke we een half jaar geleden van Doumergue over diens regeering hebben gehoord Eerst na de beëindiging der inter pellatie-debatten kwam de belang stelling van de kamer los, toen de socialist Lebas, den aanval van zijn fractie op de regeering inzette. In zijn woorden werd de geheele tegen stelling weerspiegeld, die bestaat tusschen het communistisch sodalis tisch eenheidsfront en het nationale front. Flandin's antwoord was een hartstochtelijk betoog voor de democratie. Frankrijk, zei hij, is het laatste toevluchtsoord van het parle mentarisme. Wanneer de afgevaar digden het voorbeeld van andere democratieën willen volgen, waar de partijen elkaar eerst met woorden en vervolgens op straat hebben be streden, om tenslotte via den burger oorlog tot de dictatuur te komen, dan moeten zij hun gang maar gaan. Hij, Flandin, zal daaraan niet mee doen. De Efansche kamer heeft tenslotte met 423 tegen 118 stemmen en 60 stemonthoudmgen haar vertrouwen in de nieuwe regeering Flandin uit gesproken. Naar de „United Press" meldt, stemden de communisten, socialisten en de volkssocialisten tegen Flandin. De neo-socialisten, de republikein- sche socialisten onthielden zich van stemming. Alle andere groepen spraken in Flandin en zijn regeering haar vertrouwen uit. Inderdaad is in België de crisis uitgebroken, welke we in ons jongste overzicht voorspelden. In de Kamerzitting van Dinsdag deed ministerpresident de Broquevilie mededeeling van de ontslagname der regeering. Kort daarop volgde de verklaring, dat de regeering aftrad, o,m. omdat de twee financieele specialisten, die met den minister van fiaanciën het geldwezen beheerden, zich kost wat kost wilden terugtrekken. Hét grootste gedeelte van zijn rede las de minister-president voor met een algemeene onverschilligheid, terwijl de gesprekken op de banken der kamerleden volop voortgingen. De aftocht der regeering in deze omstandigheden had iets vernederends en smadelijks tevens en algemeen is men van oordeel, dat de Broquevilie nu maar voor goed vaarwel zou moeten zeggen aan zijn politieke loopbaan. Dr. Rintelen, de gewezen Oosten- rijkscbe gezant te Rome, die dezen zomer bij het slagen van de nat. socialistische putch opvolger van Dr. Dulifuss zou zijn geworden, wordt na zijn geheimzinnige zelfmoordpoging nog steeds in het gevangenishospitaal verpleegd. We vernamen onlangs, dat hij buiten vervolging zou zijn gesteld wegens zijn critieken gezond heidstoestand en de algemeene opinie was toen, dat de regeering zich een moeilijk proces wilde besparen. Plots verluidt nu echter uit Weenen, dat de gezondheidstoestand van Dr. Rintelen den laatsten tijd zeer verbeterd is en hem een ver hoor kon worden afgenomen. Ontzettende berichten over com munistische terreurmethoden kwamen deze week uit Sjanghai tot ons. De stad joeichin in de provincie Foekien op de grens van Kiangsi, is door Chineesche regeeringsrroepen op de communisten heroverd. De communisten hebben in de stad, waar zij jarenlang hebben ge- heerscht, een verschrikkelijk bloed bad aangericht. Toen een sterk contingent Nan- kingtroepen onder leiding van generaal Li Moan, de stad zegevierend bin nenrukte, lagen honderden vermoorde vrouwen en kinderen badend in hun bloed in de straten. Bovendien hebben de communisten duizenden vrouwen gedwongen, hen op hun vlucht te vergezellen. De geheele stad is één treurige puinhoop. Prinses Juliana als bruids meisje. De Kroon dicteert de Amsterdamsche loonen. Centrale Bond van Spoor wegpersoneel wijst loons verlaging af. Een Wegen- belastiogsnieuwtje. Goedkoo- per levensmiddelen. Beken-ver betering in Noord-Limburg. Naar wij vernemen, zal H. K. H. Prinses Juliana zich op 20 dezer naar Engelaod begeven voor het bijwonen van de huwelijksplechtig heid en de daaraan verbonden feesten van den Hertog van Kent en Prinses Marina van Griekenland; H. K. H. zal zich in den avond van dien dag te Rotterdam inschepen. Het feit, dat een koninklijke prin ses als bruidsmeisje zal optreden, prikkelt ongetwijfeld de fantasie van de massa. Dat. gepaard aan de beteekenis van onze Nederlandsche zegswijze Van een bruiloft, kómt een bruiloft, zal straks weer een stroom van geruchten doen ontstaan. M Het was te voorzieD, dat het verzet van den Amsterdamschen Raad tegen de door de regeering gewenschte salarisherzieningen, -verlaging, geen effect zou hebben. B. eD W. van de hoofdstad heb ben thans aan den raad het bericht moeten doen toekomen, dat te hunner kennis een Kon. Besluit is gebracht, waarbij overwegende, dat de raad der gemeente Amsterdam in zijne vergadering van 31 October 1934 heeft verworpen een voorstel van B. en W. om gevolg te geven aan de aanmaning, vervat in het Koninklijk Besluit van 18 October 1934, regelingen vast te stellen, als in de voordracht van 25 September 1934 vervat, B. en W. door de Kroon worden uitgenoodigd, om binnen een termijn van 3 maanden, gerekend van den datum waarop dit besluit te hunner kennis zal zijn gebracht ter herziening van de loon en salarisregelingen en andere rege lingen van de arbeidsvoorwaarden voor de gemeentewerklieden en -ambtenaren, regelingen vast te stellen, in den zin als in hunne voor dracht van 25 September 1934 aan gegeven. De minister van Binnenlandsche Zaken is belast met de uitvoering van dit beslutt. Voor de Rotterdammers, die óók een door de regeering gewenschte loonregeling afwezen, wacht natuur lijk een soortgelijke beslissing. De spoorwegmenschen vechten vermoedelijk mede nutteloos tegen 't spook der loonsverlaging. De Centrale Bond heeft in een te Utrecht gehouden buitengewone algemeene vergadering een motie aangenomen, waarin wordt geprote steerd tegen de houding van den minister van Waterstaat, die slechts een voorstel, waarbij 5 pCt van het totaal loonbedrag van het personeel wordt geëlscht, wenscht goed te keuren. Besloten werd met algemeene stemmen de aangekondigde verlaging der loonen en salarissen met 5 pCt, niet te aanvaarden en daartegen met alle wettige en toelaatbare middelen stelling te nemen. De minister van Financiën heeft een mild gebaar gemaakt jegens sommige houders van motorrijtuigen. Wie een auto niet regelmatig in bedrijf hebben, als verhuizers, begrafenisondernemers enz. kunnen een vergunning bekomen om ten hoogste 60 dagen per jaar, te rekenen van het tijdstip, waarop de belasting- kaart wordt afgegeven, met een motorrijtuig op meer dan drie wielen te rijden of te doen rijden op den openbaren weg tegen betaling van een vierde van hetgeen voor dat motorrijtuig over een vol jaar ver schuldigd zou zijn, vermeerderd met 3 pCt. De regeering heeft in de Memorie van Antwoord verklaard, dat over wogen wordt om voor de werklooze arbeiders goedkoope levensmiddelen ter beschikking te stellen. Naar thans Het Volk verneemt, worden daarover reeds onderhande lingen gevoerd, niet alleen met de daarvoor in aanmerking komende industrieën, doch er zijn reeds be sprekingen gehouden tusschen de regeeringsadviseurs van de vakcen- tralen. De bedoeltag is om op uitgebreide schaal levensmiddelen tegen lagen prijs beschikbaar te stellen in aanmerking daarvoor komen aard appelen, stapelgroenten en vleesch. Naast het bussenvleesch, dat be langrijk in prijs zou worden verlaagd wil men, zooals gemeld, gehakt tegen goedkoopen prijs gaan verkoopen. Dat gehakt zou zijn samengesteld uit rund- en varkensvleesch, met rijkelijke bijvoeging van vet, opdat daardoor 't vettekort in de gezinnen der werkloozen zou worden aange vuld. In aansluiting op de normalisatie- werken der Noord Limburgsche Peelbeken, welke in het voorjaar 1932 ter hand werden genomen en thans nagenoeg zijn voltooid, heb ben de gemeentebesturen van Helden Maasbree en Grubbenvorst besloten, om eveneens tot belangrijke verbe tering vaa de verschillende onder die gemeenten gelegen waterloopeD over te gaan. Thans komen de Kwistbeek, de waterlossiogen uit de Smal Bemden en de Grubbenvorster Molenbeek aan de beurt. Het stroomgebied dezer beken bedraagt 8523 H.A., terwijl de nor malisatie-werkzaamheden in werkver schaffing onder toezicht van de Ned. Heide Mij. worden uitgevoerd. De kosten dezer bekenverbetering zijn geraamd op f 257.000, waarvan ruim f 60,000 is begrepen voor kunstwerken (bruggen enz.) De regeering neemt 100 pet. der loonen voor hare rekening, terwijl het provinciaal bestuur eene bijdrage van 25 pet. levert in de kosten der kunstwerken. Alle werkloozen uit genoemde gemeente zullen aan deze werkzaam heden, welke geruimen tijd in beslag nemen, loonenden arbeid vinden. Het werk aan de Waalbrug te Nijmegen begint tbans op te schieten. Men gaat nu al heel gauw beginneD met den aanleg van de toegangs wegen naar de brug. Reeds heeft de Rijkswaterstaat het maken van de aardenbaan daarvoor aanbe steed, alsmede het wijzigen van het daarmee samenhangend straten- en wegencomplex en bijkomende werken. Het laagst weid ingeschreven door den heer J. Geluk te Tholen voor f 411.000. IIET SINTERKLAASFEEST De bekoring van het kleine. We herinneren ons, hoe we in een der na-oorlogsche jaren óók eens over het naderend Sinterklaas feest hebben geschieven, in bange zorg, dat 't met een mooie oud- Hollandsche traditie ten einde ging loopen. Er werd toen nog door iedereen en aan alle kanten geld verdiend, met het gevolg, dat de waarde en het aanzien van dat geld van goed en bezit, van cadeaux en verrassingen, aanmerkelijk daalde. Houdt het Sinterklaasfeest toch eenvoudig hebben we toen uitge roepen. want zónder eenvoud is het niet écht. Op Sinterklaasavond moeten we geen kinderen zien, die mei een ontevreden gebaar het dure cadeau bij een stapel andere speelgoederen smijten, drenzend om de vervulling van een onvervulbaren wensch. Een echte Sinterklaasstemming kan pas ontstaan, als we het weten en beseffen gelijk Hildebrandt in zijn Camera Obscura zegt dat „kleine genoegens óók genoegens zijn. Voor wie op Sinterklaasavond geen ambitie hebben om te grabbelen naar pepernoten, wie dan geen grage tanden kan zetten in een speculazeo vrijer, wie dan niet kunnen lachen, omdat ze „genomen" zija en tensiotte: wie achter de geringe waarde van een klein cadeautje niet het groote en gouden hart weten te vinden van hem of haar, die ons aldus vriend schap bewezen, voor dezulken kan Sinterklaas nimmer een „feest" zijn. Toen we in de jaren van hoog conjunctuur elkaar steeds duurdere cadeaux gingen geven, aldus elkander op kosten jagende, zonder dat we ons bevredigd gevoelden, toen dreigde het oud-Hollandsche Sinter klaasfeest in discrediet te komen. Nu de tijden ons tot voor oorlogsche bescheidenheid hebben teruggevoerd. zal de luister van Sinterklaas weer gaan schitteren met ouden glans. Niet alleen winkeliers schijnen er zich bewust van te wezen, dat eigen lijk, juist nu, de omstandigheden gunstig zijn voor een goed debiet rond den 5en December. De tijd, dat ze dure artikelen ver kochten voor dit feest, is voorbij, maar de oude, gezellige drukte van vroeger zal terugkeeren. vroeger, toen vele snuisterijen en versnaperingen werden verkocht, klein van prijs en geriDg van winst, maar leidend tot een vlotten verkoop en druk gedoente in de zaak. Zóó zal het weer worden als de reclame een beetje handig wordt gevoerd. Sinterklaas is voor iedereen, arm en rijk, als we de verwachtingen van onze kinderen, vrienden en verwan ten, leiden in de richting van het bereikbare. „Ik herinner me nog, zoo lazen we dezer dagen van de hand van A. B. K., den Oproerigen Krabbe laar (uit mijn kinderjaren) elk geschenkje, dat toch heusch niet veel bijzonders kan zijn geweest, elk fopperijtje, heel de sfeer van die met een tooverlamp bestraalde avonden. Praat me niet van opvoedingswijs heid en kinderzielkunde. Dit is het allereerste, waar zoon kleinemensch van groeien moet tot een weerbaar wezen, waar levensmoed in zit." Iedere oudere onder ons zal het vergaan 2ijn, als A. B. K. Wat zijn we op Sinterklaas niet blij geweest met... prullen en wat hebben we ons later niet verwonderd, dat we onze verwende kinderen niet gelukkig konden steramen met het kostbaarste speelgoed 1 En toch isdeoplossing eenvoudig. Een kinderziel voelt fijn aan. Een kind weet slecht te waardeeren, wat de waarde is van geld en kostbaar heden, maar het voelt heel goed, hoeveel van onze liefde, van onze offerzin, van ons hart er kleeft aan het kleine presentje, dat we het schonken. Als we de deugden van eenvoud en tevredenheid in het kind weten te ontwikkelen en te sterken. Laten de winkeliers de oude pret tige sfeer van vroeger herscheppen. Zet Sinterklaas te paard op de ruiten van den winkel en in de advertentie kolommen van den krant, 't Wordt hoog tijd, want weken reeds vóór den grooten dag, moet 't hart van kinderen en grooten „kloppen van verwachting." Herschept de étalage's in toover- tuinen met goud-beplakte speculazen, vol suikerijen beesten, bouw- en blokkendoozen, stallen, poppen en andere prullaria, rond wier goedkoop en eenvoudig wezen dankbare kinder mondjes straks een wonderweb van hun rijke fantasie zullen weven. VENRAY, 17 November 1934 M E J A. Onze Meja behoort tot 't verleden, 't Is een succes geworden. Wij kunnen dan ook niet nalaten om allen, die op welke wijze dan ook hebben meegewerkt om deze Missie- en Jeugd-Actie tot een welgeslaagde actie te maken, onzen oprechten dank te betuigen. Ik geloof niet dat ik overdrijf, wanneer ik zeg dat niemaad, die de tentoonstelling bezocht, onbevredigd is weggegaan. Er heerschte een echte gezellige stemming, die vooral 's avonds haar toppunt bereikte onder de vroolijke tonen van 't Salonorkest Euterpe. Wij danken deze heeren dan ook van harte en hopen, dat wij bij een volgende gelegenheid wederom op hun mede werking mogen rekenen. De gezellige iurichting van zaal en lunchroom welke er voor een niet gering deel toe bijdroeg om zich op de Meja thuis te gevoelen, was 't werk van de heeren Timmer- mann en Jacq. Min. Voor uw ge waardeerde hulp onze welgemeeade dank. Ook den Weleerw. Pater Nielen en de patroDaatscommissie moet ik dank brengen voor de gastvrijheid die wij genoten. Door onderlinge samenwerking kan men zooveel goed doen, vooral aan de Jeugd. Moge de goede verhoudingen lusschen patronaatscommissie en K.J.V.- bestuur blijven tot heil van de Ven- raysche Jeugd. Het zou mij te ver voeren om allen hier afzonderlijk te noemen. Ik zou ook niet weten met wie ik 't eerst moest beginnen, want allen, die door haar inzendingen 't ons mogelijk maakten deze Meja te houden, hebben haat uiterste best gedaan. Mag ik dan kort en bondig zeggen aan allen, inzenders en in zendsters, bezoekers en bezoeksters onzen oprechten dank. Maar ik kan niet eindigen zonder nog in het bizonder een dankwoord te richten tot den HoogEerw. Heer Deken, den EdelAchtb. Heer Burge meester. Weleerw. Pater Angelicus, de dames van 't Eere-comitér de Jury en de Venr. Radio Centrale, die door hun aanwezigheid bij de opening en hun steun oas verleend, blijken hebben gegeven van hun

Peel en Maas | 1934 | | pagina 1