Gemengde Berichten ro GEVONDEN: twee rijwielplaat jes. waaronder één kosteloos. Inlichtingen marechaussee kazerne. GEVONDEN: een paar kinder handschoenen en een rijwielplaatje. Inlichtingen Gemeente Politie. DE POPPENTENTOONSTELLINÜ in het St. Antonius-Patronaat. Met 'n geweldig enthousiasme werd de laatste hand gelegd aan onze tentoonstelling. Er werd vlug en hard gewerkt om van de groote ruimte in 't St. Antonius Patronaat 'n mooie fijne tentoonstellingszaal te maken, met gezellige zitjes in de lunchroom en 'n vrolijke falocy- fair. 't Is echter prettig werken geweest, waarbij autoriteiten en experts op 't gebied van organlseeren en versieren zoo welwillend met raad en daad onze meisjes geholpen hebben om de MEJA, in zoover 't aan haar ligt, te doen slagen. We zijn klaar en wachten nu op onze bezoekers Bij voorbaat aan allen hartelijk welkom 1 De offlcieele opening zal door de Radio-centrale alhier heden avond om 5 uur worden uitgezonden. „DE BONTE AVOND" der Jongensschool. De jaarlijkse uitvoeringen der Jongensschool hebben zo langzaam aan burgerrecht verkregen en de welwillende mensen hebben t steu nen dezer avonden als 'n kleine plicht aanvaard. De gedachte, dat de school maar één keer per jaar 'n dienst komt vragen en dat voor 'n redelijk en mooi doel, ten bate van de eigen dorpskinderen, heeit de weldenken- den over 't kleine fioancieele offer heen geholpen. Is 't ook niet billijk, dat wij eens in de gelegenheid worden gesteld, onze jongens een keer een genoegen te doen En we komen niet eens wat vragen, neen, ieder krijgt waar voor zijn geld. En wat voor waar 1 In 't begin haalden velen de schou ders op voor onze uitvoeringen, Wat kon daar nu aan zijn, aan 't werk van zoo'n stelletje „blagen" Spoedig kwam men echter tot de overtuiging, dat deze uitvoeringen tot 't beste behoren, dat er ooit in Venray is vertoond. En wel nadat men de bekoring had leren kennen, die van goede kinderzang en voor dracht uitgaat. Om komedie van volwassenen te zien, behoeft men niet noodzakelijk naar 'n tooneelzaal te gaan. Die spelen immers dagelijks hun rolletje en zijn daarin vaak artisten zonder bet te weten. Kinderen echter volgen hun na tuurlijke drang en geven zich in hun gewone doen meestal zoals ze zijn. Daarom reeds is hun spel iets aparts. Hun geest is bovendien be weeglijker. hun lichaam soepeler, hun fantasie rijker. Ze voelen zich dan ook 't best thuis in 'n sprookje of 'n ander speciaal kinderstukje. Maar ook 'n rol van volwassenen vertolken ze vaak heel aardig en 't is zeer grappig om te zien, met hoeveel humor ze de komedie uit 't grote-mensenleven nabootsen. Dit alles zal ieder hebben kunnen waarnemen, die onze avonden heeft bijgewoond en onze vroegere be zoekers zullen dan ook wel gaarne getuigen, dat ze nooit onvoldaan naar huis zijn gegaan. Mogen zij allen a.s. Donderdag weer terugkomen en nog vele an deren meebrengen 1 H. Federatie Jonge Boeren. A s. Donderdag begint de Federatie Jonge Boeren weer met haar winter program. Door omstandigheden is dit wat laat geworden. Gedachtig 'n goed begin is 't halve werk, hebben ze als eerste spreker aangezocht het Kamerlid de H.E. Gestr. Heer de Ruyter, Secretaris van den A.B.T.B. Arnhem. Deze beide kwaliteiten zijn ons 'n waarborg, dat spreker met het organisatie-wezen en zijn verhouding tot de politiek bijzonder ingewijd is. Donderdagavond zullen we dan ook in zaal Wilhelmina, waar spreker 't onderwerp zal behandelen „Taak der B.B. en J.B." veel te leeren en te genieten krijgen. Laten onze boeren en jonge boeren zorgen voor 'n flink bezette zaal. (Zie advertentie.) Door de afd. Venray van den Ned. R.K. Bouwvakarbeidersbond St. Joseph werd over de maand November f 283.15 uit de werkloozen kas uitbetaald. Op de Woensdag alhier ge houden paardenmarkt waren in totaal 137 stuks aangevoerd, en wel35 ponny's, 15 veulens, 50 gtaspaarden en 37 werkpaarden. Handel in veulens levendig, prijzen f 130 tot f 160. Graspaarden slap, prijzen f 180 tot f 250. Ponny's slap, prijzen f 90 tot f 250. Werkpaarden slap, prijzen f 200 tot f450. Door de Tooneeldub van de Schutterij „St. Anna" alhier, is besloten op Zondag 2 Dec. a.s. hun Tooneelavond te geven. Alsdan zal zooals we reeds hebben gemeld het TooDeelspel „Roeping" worden op gevoerd. Voor het muzikale gedeelte zal ons bekend en hoogstaand orkest Euterpe worden aangezocht. Mère Marie Gonzague f. Op 4 Nov. j.l. overleed in het Jerusalem" der Eerw. Zusters Ursu- Hnen te Venray de Eerw. Mère Marie Gonzague (in de wereld Marie Elisabeth Antonia Bothe). De overledene werd geboren te Amsterdam 12 Juni 1850, ontving het H. Ordekleed in het klooster alhier 18 April 1872 en legde er hare H. Geloften af den 23 April 1874. Waar de Eerw. Mère meer dan 50 jaren hare beste krachten heeft besteed aan de opvoeding der Ven- raysche schooljeugd, zal er wel niemand zijn, die zich harer niet zal herinneren in tal van grootere of kleinere gebeurtenissen, waarin Mère Marie Gonzague zoo geheel de groote gaven harer ziel aanwendde om te helpen en te steunen, waar haar hulp en steun werd ingeroepen. De Regeering erkende de groote groote verdiensten van de overledene, door haar te benoemen tot Ridder in de Orde van Oranje Nassau. Het ó0-jang kloosterfeest, dat zij 23 April 1934 na zulk een lang en werkzaam leven mocht vieren, is dan ook niet onopgemerkt in Venray gebleven en zeker zal de de Zielemis, die a.s. Maandag om 8 uur in de Parochiekerk alhier voor de beminde Mère wordt opgedragen, door vele worden bijgewoond, als om zich te kwijten van een plicht van dankbaar heid en erkentelijkheid jegens de overledene. Zij ruste in vrede. PLAATSELIJK CRISISCOMITÉ VENRAY. Financieel overzicht 19331934. Ondersteuning A of Algemeene Ondersteuning. Saldo 1 Januari 1933 f 1075 29 Ontvangst tot 31 Dec. '33 f 535.81 Totaal f 1611.10 Uitgaven over 1933 f 1019.84 Saldo 1 Januari 1935 f 591.26 2) Ontvangen goederen in natura van N.C.C. 50 wollen dekens, 24 bedlakens. 50 manchester broeken, 30 mans truien, 3 dozijn mans-onderbroeken en hemdrokken, 3 dozijn vrouw directoires en onderlijfjes, 50 paar vrouwenschoenen, 25 paar meisjes- schoeneD, 25 paar jongensschoenen, 30 paar vetleeren schoenen, 35000 kilo eierkolen. Deze voorraad is geheel of grootendeels uitgedeeld. 20000 kilo aardappels, geschonken door de Venraysche landbouwers. Als Paaschgave werden onder 151' huisgezinnen uitgedeeld 4910 eieren. o— Algemeen overzicht der ontvang sten en uitgaven van 18 Dec. 1931 (datum oprichting van ons Pl.C.C) tot 31 Dec. 1933 Totaal der ontvangsten f 2649,48 Totaal der uitgaven f 2058.22 1) Saldo f 591,26 Wij laten hier de over 't jaar 1932 van 't N.C.C. en plaatselijke vereenigingen en particulieren ont vangen en uitgedeelde goederen in natura maar kortheidshalve buiten beschouwing. o— Steunverleening B of steun uit sluitend voor die huisgezinnen, waar van de kostwinner bij de Werk verschaffing werkzaam is. Eerste halfjaar 1932 f 632.50 Tweede halfjaar f 632.50 Eerste halfjaar 1933 f 358.50 Tweede halfjaar f 301.50 Totaal f 1925.00 Bijdrage Rijk en Gemeente ieder voor de helft. TOELICHTING. 1) De bedeelden kregen per post bons, waarop ze voor een bepaald bedrag in de daarvoor aangewezen Venraysche winkels manufacturen konden koopen. 2) Met dit bedrag is ons Crisis- Comité den Winter ingegaan, zoodat men zich kan indenken, dat ons Crisis-potje zoo goed als leeg is. 't Comité zal dan ook eerstdaags een beroep moeten doen op de ingezetenen van Venray om in de komende wintermaanden te kunnen helpen en steunen, waar hulp en steun noodig is. 't Comité rekent de volgende week dan ook op de mil- dadigheid en offervaardigheid van vereenigingen en ingezetenen. Het Plaatselijk Crisis-Comité O. VAN DE LOO, Voorz. KRAYKAMP, Secr.-pennlngm. Meer licht. Door de Stroom verkoop-Mij. is besloten om ook de gehuchten Heide, Overbroek en Veulen van electrisch licht te voorzien. Met den aanleg zal binnenkort begonnen worden. OOSTRUM. Zondag j 1. had alhier een propagandavergaderiog plaats tot 't oprichten van een Esperanto-dub, onder leiding van Mej. Peters uit Venlo. Het doel en ontstaan van het Esperanto werd op duidelijke wijze uiteengezet. Donderdag 8 November werd definitief de Esperanto-club opgericht. Tot bestuur werden gekozen E, Asselbergs, geestelijk adviseurJ. van Leuven, voorzitter L. Janssen, Secretaris A. Lemmens, bestuurslid De cursus begint Zondag 18 Nov. en wordt gegeven door C. op 't Roodt, leeraar te Venlo. Cursisten kunnen zich, liefst schrif telijk, uiterlijk vóór Dinsdagavond opgeven bij den secretaris L. Janssen D 37, Oostrum. Gaarne verstrekt de secretaris eventueele inlichtingen. GEIJSTEREM. Op den feestdag der H. Cecilia zal het 25 jaar ge leden zijn, dat de gebroeders W. en K. Reijnders, alhier, lid van het zangkoor zijn. HOLTHEES. Toen de land bouwer C. Sch. Dinsdagmorgen in den stal kwam vond hij zijn paard dood liggen. OVERLOON. Onze dorpsgenoot Th. v. Glabbeek, dames en heeren kapper alhier, behaalde het diploma A voor het met succes volgen van een cursus onduleeren A. In het Overloonsche Vlak is men bezig met het verbreedea van de zoogenaamde „Lactariabeek", welke dwars door de ontginning Het Vlak" loopt. Deze beek wordt thans 3 meter breed en is in uitvoering bij het Waterschap de Maaskant. Deze ver betering zal het omliggende bouw en weiland zeker ten goede komen en is tevens een mooi werkverschaf fings-object, aangezien er een 100 tal arbeiders werkzaam zijn. Er zal nog een 2e beek worden aangelegd in de richting De Twist, waar een 15 tal perceelen bouwland zal worden verkaveld tot een ge zamenlijke grootte van 20 H A. Deze perceelen zijn reeds door B. en W. getaxeerd en zijn thans te koop. Burgerlijke Stand Maashees en Overloon. GEBOREN: Johanna Petronella Francisca d. v. P. J. Klaassens- Jacobs, Overloon; Wilhelmus Maria Theresia z. v. M. W. Lichteveld- Cremers, Overloon Henrica Maria Petronella d. v. H. Verheijen Martens, Overloon Maria Johanoa Mechtilda d v. L. Smits-PeDnings. Maashees Wilhelmus Gerardus Martinus z. v W, Jeuken-van Osch, Overloon Maria Catharina d v. P. J. H. Ver- sleijen-Versleijen, Maashees Victor Petrus Johannes z. v. J. Th. H. Bastiaans-Huijgen, Holthees. GEHUWD Antonius Lucassen 34 jaar, Gemert en Gerardina H. A. Deenen, 27 jaar. Overloon. OVERLEDEN Hendrina Frans- sen, 14 jaar, Overloon. WELLERLOOI. Bij de gehouden drijfjacht op de goederen van A. F. ten Bos te Den Hamert werden Dinsdag geschoten 218 stuks wild, waarvan 10 hazen, 20 patrijzen en de overigen konijnen. HELDEN. Voor de vacante be trekking van gemeente-opzichter, waarvoor enkel inwoners iD aan merking komen, zijn nogsl wat lief hebbers. Een 15 tal sollicitanten wordt ten minste reeds genoemd. VENLO. Te 'sGravenhage werd de aanbesteding gehouden voor het bouwen van een nieuw telefoon gebouw te Venlo. Er waren niet minder dan 62 inschrijvers. Hoogste inschrijver was J. v. d. Bijl, Zeist, voor f 84.800. Laagste inschrijver J. H. Leurdijk, Winterswijk voor f 58 500. De gunning werd aangehouden. Politiebericht. De Brigade Commandant der Kon. Marechaussée te Siebengewald ver zoekt. namens de politie te Goch (D te worden bekend gemaakt omtrent de herkomst van een aldaar omstreeks 10 September j.l. inbeslaggenomen grijzen of garbardine jas, waarin, op een stukje stof aan de binnenzijde voorkomen de woorden en letters „Firma A. Kreijmborg en Co." Vermoedelijk is deze in Nederland ontvreemd. TIENRAY. Op 22 Nov. a.s. zal het 25 jaar geleden zijn dat de Eerw. Zusters van het H. Bloed zich in het klooster te Tieoray vestigden. Op 3 Dec 1909 had indertijd de plechtige inzegening plaats van het klooster door Pastoor Bönnighausen z.g. uit Swolgen. Reeds op 7 Dec. werd in het kooster de eerste naai cursus geopend, en den lsten Mei 1910 de bewaarschool en de bijzon dere openb. school. Ontzettend veel heeft de kloostergemeente die zich ook belast met het werk van het Groene Kruis, gedaan voor het Kath. Onderwijs in Noord Limburg. Zij bestaat thans uit 20 Zusters met als Overste Zr. Ambrosina. De export van verschekippeneieren naar Duitschland stopgezet, In verband met de opzegging van het cleariDgverdrag Nederland Duitschland hebben de groote export coöperaties besloten geen versche kippeneieren naar Duitschland te exporteeren alvorens zij een afdoende betalingsgarantie hebben ontvangen. De verzending der koelhuis- en eendeneieren, welke producten moei lijk in andere landen zijn te plaatsen, gaat door, al realiseerd men zich daarbij ter dege het daarmee gepaard gaande groote risico. Het is echter goed mogelijk dat de uitvoer weer binnen enkele dagen, nog voor 16 November, wordt voort gezet. Men verwacht tegen dien tijd andere regelen en bepalingen. Een record. In de afgeloopen maand eerden in de groote sluis te Ne lerweert in de Zuid Willemsvaart geschut niet min der dan 2352 schepen, hetgeen tot heden het grootste aantal is. hetwelk in één maand tijds aldaar werd ge schut. Er schijnt dus wel een ople ving in de scheepvaart plaats te hebben. Plotseling overgestoken. Toen het drie-jarig zoontje van de familie v. d. Bosch te Heerlen plotseling overstak, werd het door een passeerende auto overreden. Het kind werd in zorgwekkenden toe stand naar het St. Jozef-ziekenhuis overgebracht, waar het aan de beko men verwondingen is overleden. Steun aan den tuinbouw. Uit een ingesteld onderzoek is den Minister van Economische Zaken gebleken, dat de economische moei lijkheden, waarin de tuinbouw op het oogenblik verkeert, van dien aard zijn, dat het nog y°or 1934 beschikbaar bedrag van f 4i/t millioen niet voldoende zal zijn om in den ergsten nood te voorzien. De micister heeft daarom aanlei ding gevonden den betrokken Regeerlngscommissaris te machtigen den steun voorloopig met f 3 millioen te verhoogen. Daarmede ontvangen de tuinders nog slechts ongeveer de helft van den richtprijs. De maatregelen om tot uitbetaling van den steun te komen, zijn in een vergevorderd stadium van voorbe reiding. Kind door hond gebeten. Terwijl Woensdagmiddag eenige kinderen te Oss, een grooten Duit schen herdershond aan het plagen waren, passeerde het 9-jarig dochtertje van den heer N. Het dier vloog op het meisje aan en bracht baar ver schillende beten toe. De ontboden geneesheer verbond het kind. Donderdagochtend is de toestand zoo ernstig geworden door infectie, dat voor het leven van het kind werd gevreesd. Verblindend licht. Doordat een autobestuurder werd verblind door het licht van een tegenligger is te Zevenbergschenhoek een jongen doodgereden. Fabricage van valsche crisismer- ken. Door den directeur van den Cen trale Crisis Controledienst wordt een premie uitgeloofd van vijfhonderd gulden voor dengene, die voor 1 Maart 1935 de noodige aanwijzingen heeft gegeven tot het ontdekken van de fabrikanten van groote hoeveelhe den valsche metalen merken als be doeld in art. 5 onder A. van de Crisis-varkensbeschikking 1933 II, zoodat deze fabrikanten ter beschik king van de justitie kunnen worden gesteld. De Zesdaagsche te Amsterdam. De laatste middag van de Amster- damsche Zesdaagsche is de meest lustelooze geworden. Behalve een zeer korte jacht, welke in de volgorde der koppels geen verandering bracht, viel er Donderdagmiddag niets te beleven Het eindresultaat is als volgt 1. Guimbretiète—Broccardo, 167 punten. Op 1 ronde 2. Pijnenburg—van Kempen, 443 punten, 3. Buysse— Deneef 293 punten, 4. Schön- Hiutgen 149 puDten. Op 2 ronden 5. de Wolf—van der Heyden, 285 punten, 6. Bras- penninx Hill 179 punten. Op 5 ronden7. Pellenaars— Bogaert 263 punten. Op 6 ronden 8 Bresciani—Prieto 249 punten. Op 9 ronden 9. Gebr. Vroomen, 205 punten. Nieuwe woonwjjk te Eindhoven. Er wordt de laatste maanden in Eindhoven zeer veel gebouwd vooral arbeiderswoningen en kleine midden standswoningen. Thans heeft weder om een combinatie groote complexen grond gekocht te Woensel aan den Boschdijk en den Eikartscheweg, waar onder architectuur van den heer J. Fransma uit Amsterdam weer een heel nieuwe woonwijk verrijzen zal. Dievenbende aangehouden De politie te Oss is erin geslaagd een complot, bestaande uit ca. 18 jeugdige dieven van 16 tot 20 jaar te ontmaskeren, die zich hebben schuldig gemaakt aan tallooze kleine inbra ten, diefstallen, zakkenrollerijen enz. Ofschoon na de versterking van de rijkspolitie te Oss die groote in braken, welke voordien aldaar regel matig werden gepleegd, verminderden, werden toch bij de politie nog gere geld aangifte van kléine diefstallen gedaan. De benadeelden waren in hoofdzaak eigenaars van drankzaken, snoepwinkels en sigarenwinkels, die kennis gaven dat bij herhaling uit hun winkels op geraffineerde wijze hoeveelheden koopwaren verdwenen, Bij onderzoek kwam de politie tot de conclusie, dat hier een dieven bende aan het werk was, die volgens een te voren beraamd plan te werk ging. De dieven hadden ook de kleed kamers van de gemeentelijke bad en zweminrichting als operatieterrein gekozen. Voortdurend verdwenen daar kleedingstukken en kostbare voorwerpen zonder dat de dieven konden worden achterhaald. Dezer dagen kreeg de politie aan wijzingen die in een bepaalde richting leidden. Een zeventienjarige jongen weid gearresteerd en opgesloten. Aan vankelijk ontkende hij, doch toen hij aan een scherp verhoor werd onder worpen, bekende hij tenslotte deel uit te maken van een bende jeugdige dieven, die Osa onveilig maakten. De politie ging Maandagavond over tot arrestatie van 17 jongens, die deel uitmaakten van de bende. Na eerst alle schuld te hebben ontkend, legden zi) een volledige bekentenis af. De leider wa3 de 19-jatige v. d. H., die een plan op stelde dat door de anderen mede werd uitgevoerd. Men ging 's avonds in twee partijen op roof uit. Drie of vier jongens gingen een winkel binnen en vroegen naar een artikel, dat zich daar niet bevond, zoodat de winkelier de zaak even verlaten moest om het verlangde te halen. Zij sloegen intusschen hun slag. Ook werkten zij nog op een andere wijze. Eén van hen ging overdag naar een winkel en vroeg een artikel dat de winkelier niet verkocht, Hij bleef dan even praten, terwijl hem iets anders werd vertoond en wist dan kans te zien de pennen van het raam te verwijderen. Des avonds konden zij het raam dan gemakkelijk openschuiven, teneinde ongemerkt binnen te sluipen of de etalage leeg te halen. De jeugdige dieven hebben, voor zoover uit het onderzoek is gebleken, niet minder dan 43 inbraken en diefstallen op hun geweteD. De achttien jonge dieven zullen ter beschikking van den officier van justitie te 's Hertogeöbosch worden gesteld. Het onderzoek wordt voort gezet. De aankomst van de „Flandria". Met het mailschip Flandria" van de Kon Hollandsche Lloyd zijn Dinsdag in den voormiddag de deel nemers aan het Eucharistisch Congres te Buenos Aires in ons land terug gekeerd. Tot hen behoorden de aartsbisschop van Utrecht Z. H. Exc. Mgr. J. H. G. Jansen, de Bisschop /an Ro irmond Z. H. Exc. Dr. J. H. G. Lemmens en Mgr. Dr. P. Eras, vertegenwoordiger van het Nederlandscbe Episcopaat te Rome. Te IJmuiden, vanwaar het mailschip te ongeveer half tien was opgevaren, hadden zich ter begroeting van de geestelijke hoogwaardigheidsbekle ders aan boord begeven de vicaris generaal van Utrecht Mgr. Huurde man, de beide secretarissen van Mgr. Jansen, alsmede een der secretarissen van Mgr. Lemmens. Op het terrein van de K. H. L. bestond voor de aankomst van het schip met zijn voorname passagiers zeer veel belangstelling. Wij merkten o.a. op den vicaris-generaal van Roermond, den tweeden secretaris van Mgr. Lemmens. verder tal van geestelijken alsmede familieleden van de passagiers. Uiteraard waren er ook verscheidene groepen van de Graal in haar kleurrijke uniformen, alsook leden van de Jonge Wacht en Verkenners. Te ruim 12 uur werd de „Flan dria" in de bocht van het Y zicht baar. Nadat bet schip in het breede vaarwater was gedraaid, kon men de op het achterdek verzamelde passagiers onderscheiden. Een hartelijk gejuich steeg op toen men Mgr. Lemmens gewaar werd. Even later vertoonde zich op het promenadedek, hartelijk groetend en zwaaiend Mgr. Eras, Mgr. Jansen wien men kon aanzien, dat hij op de terugreis eenigen tijd ziek is geweest, verklaarde op eene vraag naar zijn gezondheidstoestand, dat hij zich nog wat vermoeid gevoelde doch overigens was hij hersteld. Aan het gejuich kwam schier geen einde toen, nog voor de „Flandria" tegen den wal was getrokkeD, Mgr. Jansen aan de verschansing verscheen ter begroeting van zijn talrijke vei welkomers. De meisjes van de Graal brachten hem een vaandelgroet, terwijl de Jonge Wacht en de Ver kenners stram in de houding ston den. Te ongeveer kwart voor 1 werd de loopbrug aangehaald en begaf de directeur van de Lloyd Jhc. de Beaufort zich ter begroeting aan boord. Na zich eenige oogenblikken met verschillende geestelijken te hebben onderhouden, begaf Mr. Jansen zich vergezeld van Mgr. Lemmens en Mgr. Eras naar de kade. Daar heeft Mgr. Jansen vooi de microfoon van dé Filmjournaal een toespraak gehouden, waarin hij de directie V3n de K.H.L. en den ge zagvoerder van het schip dank bracht voor het feit, dat deze niets hebben nagelaten om zoowel heen als terugreis voor hem en alle andere congressisten onvergetelijk te doen zijn. Door een haag van leden van de Jonge Wacht en van de Verkenners begaf de aartsbisschop zich naar zijn auto, welke hem naar Utrecht bracht. Ook Mgr. Lemmens en de andere hoogwaardigheidsbekleders hebben zich per auto naar hun bestemming begeven. VROUWEN WAPENEN. Te Madrid is een jongeman door een beeldschoone blondine ontvoerd, Ze dwong hem met een revolver uit zijn huis te gaan en in een buiten wachtende taxi te stappen. Hij werd weggevoerd en waar hij zich thaDS bevindt is nog een raadsel. (Courantenbericht) Eens had een maagd Een man behaagd, De jongen was wat bloode Zoodat de jongeling niets vroeg En zij in leed haar liefde droeg, Maar dat was toen nog mode. En had de maagd. Zoo gij mij vraagt. Daarvan ook hevig hinder Wel had de maagd, zooals 't behoort, Hem door haar zedigheid bekoort. De jongeling niet minder. Ook had de maagd Het niet gewaagd Van liefde üem te spreken. Zij bloosden beiden op hun beurt, En hebben om elkaar getreurd, Dat duurde vele weken. Men had de maaagd Heel diep beklaagd, Zoo men had kunnen lezen, Diep in haar maagdelijke hart, Waar slechts een overvloed van smart En liefde nog kon wezen. Toen heeft de maagd Het maar gewaagd Om met geweld te dreigen. Wanneer 't met zedigheid niet gaat Neem 'k een revolver maar te baat Om jou als man te krijgen I TROUBADOUR. Burgerlijke Stand Venray van 2 tot 9 Nov. 1934. GEBOREN Catharina J. H. Voermans, Leunscheweg Petrus G. A. Hoedemaecners. Merseloscheweg Karei J. H. M. Thomassen. Groote Str. GEHUWD Johannes Josephus Serv. Willems, 1 jaar zaakvoerder er. Johanna M. C Ewals, 24 jaar, beiden te Venray. OVERLEDEN Peter R.elouvv, 59 jaar, landbouwer Ysselsteyn. Antonia Maria E. Bothe, 84 jaar, Kloosterzuster Jerusalem. 2 patiënten St. Annagesticht. 7nnH "ïg kanl Zondag^ noo, ma(r a Wen op i,. V per 1 gulden^o ct. zullen 1 deze deze k7 Directief zich den neemt Gods. l'aan hi verlanger,e Hoi Bisschop, joni omsaar ve 'w P' 1 om dtypijlee verdedigibaai g0 den li00t ni njperm hen van een dert heeft den maakt voi Kerkelijke Diensten Venray Parochiekerk Morgen Zondag in alle H. Missen collecte ten bate der kerk, geen Con gregatie, 3 uur Lof, 4 uur H. Familie. Maandag half 8 leesmis, 8 uurziele- dienst voor Mère Gonzague, kwart na vier Lof. Dinsdag half 8 besteld jaarg. voor Petrus Hubertus Camps, 8 uur jaarg. voor Gerard Goemans en echtgenoote. Woensdag half 8 besteld jaarg. voor Christiaan Claessens en overl. familie, 8 uur Sol. jaarg. voor de WelEerw. Heeren Peter Johannes en Jacob Gerard Holthuizen. Donderdag 7 uur te Veltum H. Mis, half 8 zielediensi voor Liduina Beukers uur jaarg. voor Gerard Ambrosius en Catharina van ter Velden. Vrijdag half 8 leesmis voor Martinus Peeters als lid der H Familie, 8 uui Sol. jaarg. voor Henricus v.d.'Boogaart en Wilhelmina Janssen. Zaterdag komen de jongens der 5e en 6e klas en de meisjes der 4e klas te biechten, kwart na 4 Lof. Er wordt biecht gehoerd van 3 tot 5 ir. In den loop van de maand November zullen de leden van den Venrayschen Middenstand de collecte langs de'huizen houden voor de R K Universiteit. Wij maken de Congreganisten nog maals opmerkzaam, dat wij Zondag 18 November gezamenlijk den Jubilé-aflaat gaan verdienen. Zij die-gebruik willen maken van een bus moeten zich voor Donderdag a.s. opgeven bij een der bestuursledenNelly Arts, Marktstraat Marie Voesten Heide, Marie Wijnhoven, Henseniusstraat, Leentje Kersten, Oos- trumsche weg, Maria Bakkus, idem, Tonia Linskens, Hoenderstraat of den Directeur. Ook niet-Congreganisten kunnen zich aansluiten. Iedere kerk behoeft volgens Bisschoppelijke bepaling slechts éénmaal bezocht. Allen moeten om half twee in de Paterskerk zijn. Wij brengen tevens in herinnering dat voor deze Jubilé-aflaat een speciale biecht en H Communie is voorgeschreven, maar 't is niet veieischt dat 't dezelfde dag geschiedt. H. Familie. De volgende mannen vieren deze week hun patroonheilige A. Huisman, H. Willems-Vloet, J. Kemps, v. Haaren, Fr. Schols, J. Ver- berkt, M. Wijnhoven, M. Willems, H. Cremers, P. Arts. Paterskerk Morgen om 5 uur, kwart voor 6 en 7 uur H. Mis met onderrichting, om 8 uur Hoogmis met preek, kwart over 9 H. Mis met vergadering voor de Jon gelingen-congregatie. om kwart voor5 gezongen Vespers, om half 6 Lof. Deze ochtend gelegenheid om te biechten aan de Evangeliezijde. Na de Hoogmis ongeveer kwart voor 9 be stuursvergadering van de Derde Orde onder voorzitterschap van P. Visitator. De nieuwe bestuursleden worden uit- genoodigd voor deze vergadering, die in het Patronaat gehouden wordt. Dinsdag, feestdag v.d. H. Didacus, volle aflaat voor alle geloovigen, om 7 gezongen H. Mis ter eere van St. An tonius voor de afgestorven familie Ant. Willems-van Meijel, 's avonds om half 6 St. Antonius-Lof. Woensdag, volle aflaat wegens het feest v.d. H. Josaphat, om 7 uur plech tige zieledienst voor Henricus Poels. Vrijdag, volle aflaat wegens het feest van de H. Agnes van Assisie, om 7 uur plechtige Requiem-mis voor de overle den leden van de Vereeniging der Derde Orde. De Tertiarissen worden verzocht deze H. Mis bij te wonen, 's Avonds om half 6 oefening v.d. H. Kruisweg. Zaterdag om 7 uur plechtige ziele dienst voor de overleden ouders onzer confraters. Deze week zal de termijn voor boter gehouden worden. Patronaat. Onder de H. Mis van kwart over 9 vrije algemeene H. Communie voor „de Valk". Van half 11 tot 12 uur op de Direc teurskamer spaarbank, contributie en afhalen van kaartjes voor de middag voorstelling op de bovenklassen. De 7 bouwden 3 boeiden 3 bo7l' 1 winfe 8 dienst 17,1 4 schilling 1 bek«,aa 1 huisl^or n Boeren;. da< BoerenJetsel lieden. Tn en: 1 boeiio bo< 2 werks Voor ^jeste werkverscDe k afgestempien avond at 8 t

Peel en Maas | 1934 | | pagina 2