PaardenverzekeriDg Gemengde Berichten Burgemeester en Wethouders van Venray doen te weten, dat door den Raad dier gemeente in zijne verga dering van 12 October 1934 is vast- gesleld de volgende verordening •Verordening tot aanvulling der „Motor' en Rijwielverordening". Eenig Artikel. Aan artikel 23 wordt toegevoegd een tweede lid, luidende als volgt Inachtneming van het voorschrift vervat in het eerste lid van artikel 16 van het Motor- en Rijwielreglement betreffende de verlichting vao motor rijtuigen op meer dan twee wielen is mede niet noodig binnen de bebouwde kom der gemeente, ten aanzien van motorrijtuigen, stilstaan de in het licht van een op ten hoogste vijf en twintig meter afstand aan wezige brandende lantaarn der openbare straatverlichting. Zijnde deze verordening aan de Gedeputeerde Staten van Limburg volgens hun berichl van den 26 October 1934, 4e Afdeeling, La 12044/6 S, in afschrift medegedeeld. En is hiervan afkondiging geschied waar het behoort, den 2 November 1934. Burgemeester en Wethouders voorn. O. VAN DE LOO. De Secretaris, VAN HAAREN. GEVONDEN: een rijwielplaatje en een paar voetbalschoenen. Inlich tingen Maréchaussee kazerne. Bouwvergunningen verleend aan L. Backus, tot het bouwen van een dubbele woning aan den Landweertweg J. H. M. Vermeulen, tot het stichten van een werkplaats aan de Markt. Men verzoekt ons mede te deelen, dat, wegens plaatsgebrek de a.s. poppententoonstelling niet in zaal „Wilhelmina", maar in het St. Antonius-Patronaat alhier zal gehou den worden. Nog vele nieuwe iuzendingen zijn toegezegd en nog eiken dag worden meer prijzen, door particulieren en zakenlui, voor de verloting beschik baar gesteld. Neemt Uw kans waar en koopt: Meja loten 1 Zaterdagavond had onder groote belangstelling de heropening plaats van de geheel gemoderni seerde Manufacturenzaak P. van Opbergen in de Hofstraat. Het fraaie moderne pand is ont worpen door en gebouwd onder leiding van den architect Jan Magis uit Helmond, terwijl de aannemers Gebrs. Kersten te Overloon alle eer voor hun keurige uitvoering toe komt. De gezellige en ruime verkoop gelegenheid, alsmede de fraaie sor- teeringen op elk gebied, lokten de eerste avond reeds velen uit tot koopen. Wij zijn er van overtuigd, dat deze vernieuwing voor de onder nemers een succes zal worden. Door de leerlingen van de R.K. Jongensschool (Kom) zal ook dit jaar wederom een Bonte Avond worden georganiseerd, ten bate van het St. Nicolaasfeest. Deze zal ge geven worden op Donderdag 15 November a.s. Voetbal. Het was een geweldige drukte hij den wedstrijd Servatius— Boxmeer. Servatius leed tegen het sterke Boxmeer een eervolle 2—0 nederlaag. Ook nu zal een der sterkste uit deze afdeeling bij Servatius te gast zijn. Wederom zal er van een faire doch stevige partij voetbal te genieten zijn. Indien het weer meewerkt kan 't druk worden, temeer daar de wedstrijd Zwitserland—Nederland zal doorgezonden worden. Servatius stel uw aanhang niet teleur, maar zorg door uw spel en volhouden eens voor een overwinning. OOSTRUM. Alhier bestaan plan nen om te komen tot oprichting eener Esperanto-club. Te dien einde zal a.s. Zondag om half twee een leeraar in deze taal alhier het doel eener dergelijke club komen verklaren. Alle belangstellenden zijn welkom. De bijeenkomst is ten huize van Van Leuven alhier. CASTENRAY. Door de Hand boogschutterij »De Batavieren" alhier zal op 12 en 13 Januari a.s. een Concert met Tooneeluit voering gegeven worden in het Patronaat. DE NIEUWE BURGEMEESTER VAN HORST. Met ingang van 15 November 1934 werd benoemd tot burgemeester van Horst, Dr. H. A. C.^M. vanGrunsven. Dr. H. A. C. M. van Grunsven is een Limburger van geboorte, ofschoon hij op het oogenblik iD 's-Hertogen- bosch woont, waar hij de functie van ambtenaar bekleedt aan de Provin ciale Griffie. Hij werd geboren te Gennep op 29 Maart 1904 en is thans 30 jaar oud. Hij studeerde aan het Canisius- College te Nijmegen en vertrok in 1924 uit Gennep. Aan de Universiteit te Nijmegen promoveerde hij onlangs tot doctor in de letteren en wijsbegeerte. De broer van de nieuwbenoemde is burgemeester van Heerlen. Zijn vader was in Noord-Limburg als burgemeester en secretaris van Ot- tersum zeer gezien en geacht. De nieuwbenoemde burgemeester is ongehuwd. HORST. Ook dit jaar organiseert de R. K. Middenstandsvereeniging weer een winkelweek, beginnende op Zaterdag 24 November en ein digend op Zondag 1 December a.s. Het ligt in de bedoeling der ver- eeniglng. gedurende deze propaganda- dagen verscheidene feestelijkheden op touw te zetten. De voorbereidingen hieromtrent zijn natuurlijk nog in het begin stadium, doch definitief is alvast besloten, ter gelegenheid van de officieele sluiting op 1 December een St. Nicolaasoptocht te organi- seeren. De meesten zullen zich den zoo goed geslaagden St. Nicolaas optocht van verleden jaar oog wel herinneren en dan vanzelf overtuigd zijn, dat de Middenstandsvereeniging hier dit keer ook weer eer zal inleggen. Werkverschaffing te Horst. Daar de normalisatie werken der beken in Westelijk N. Limburg nagenoeg voltooid zijn, is door den Rijks-Inspecteur der werkverschaffing bepaald, dat geen nieuwe werkloozen bij dit object van centrale werkver schaffing mogen worden tewerkgesteld Dit is voor de gemeente, als ook voor de betrokkenen een teleurstel ling, wijl bij de naderende winter, steeds meer arbeiders werkloos wor den en de gemeente zelf nog geen besubsidieerde werkverschaffing mag ter hand nemen. Deze werd reeds voor eenige maanden aangevraagd, doch de beslissing hieromtrent werd tot heden niet ontvangen. OVERLOON. Mej. M. Kersten alhier slaagde voor het diploma Costumière. Deze week hebben zich hier een tweetal gevallen vaa bloedver giftiging voorgedaan. De postbode P. Verdijk krabde een puistje open aan de lip en H. Goossens een zweertje aan de hand. In beide ge vallen ontstond bloedvergiftiging. Door spoedige doktershulp weri erger voorkomen. Krab geen puistjes open 1 Het bouwen van een woning voor rekening van den heer Deenen alhier, werd bij onderhandsche aan besteding opgedragen aan den heer P. van Bergen te Venray voor de som van f 2200.— HOLTHEES. Zondag gaf het gunstig bekende Duo Ermens en van Zaadvoort uit Helmond, in de zaal Bonants alhier een vroolijke avond, De zaal was meer dan bezet. Het spel van deze meermalen met eerste prijzen bekroonde komieken was één succes. Ook verleende onze Fanfare medewerking. Bondsvergadering R.K. Limb. Middenstandsbond. Maandag weid te Gennep gehou den de Centrale Raadsvergadering van den Limb. Middenstandsbond. De samenkomst der deelnemers was bepaald in Hotel De Kroon, van waaruit men zich ter kerke begaf, waar de adviseur der afdeeling Gennep een Hoogmis opdroeg. Om half 11 begon de ochtend vergadering in Hotel Van Bergen met de afwerking der zakelijke agenda. Des middags om 2 uur sprak de Heer Gielen over-„De Industrlebank voor Limburg en de Middenstand", terwijl de Zeereerw. Pater Guilb. Lohuis O.F.M. te Maastricht sprak over „Juist begrip." De Limburgsche Middenstand en de kleine inningen. Aan den Minister van Justitie werd Maandag het volgende tele gram gezonden De Centrale Raad van den R.K. Limburgschen Middenstand, in ver gadering bijeen te Gennep. spreekt zijn groote teleurstelling uit over het lange uitblijven van het wetsontwerp tot vereenvoudiging en goedkoopere inning van de kleine vorderingen, en dringt bij Uwe Excellentie aan op den grootst mogelijken spoed. Kerkenbouw. Het bouwen eener kerk te Meerlo zal worden aanbesteed op 14 Novem ber a.s. De aanbesteding van de nieuwe kerk aan den Breedeweg te Groes- beek zal plaats hebben op 20 Nov. Sehuttersbond Venray en Omstreken. Dinsdag hield de S.B.V.O. een algemeene vergadering te Afferden onder leiding van den Voorzitter, de heer L. Hendriks te Bergen. De notulen werden overanderd goedgekeurd. Hierna volgde jaar verslag penningmeester. Over het punt 5-jarig bestaan der Vereeniging te Bergen (waarvan de inkomsten waren f 311.44 en batig saldo f 16.56) Door den afgevaardigde de heer H. Vennekens te Geysteren en de Voor zitter werd heftig van gedachten gewisseld. Dit punt werd tenslotte aangehouden tot de volgende ver gadering. Tot leden der controle commissie werden benoemd de heeren Lenssen, Sevenum en Cornelissen, Afferden. Na de boeken gecontroleerd te hebben, zegt de heer Lenssen, dat de boeken kloppen, doch de reke ningen zijn niet alle voldoende gespecifieetd. Wat alsnog moet ge schieden. f Besloten werd, dat vereenigingen, lid zijde van den S.B.V.O welke 'in 1935 een feest wenschen te orga niseeren, voor 1 Januari '35 deze datum moeten opgeven bij den Voorzitter, de heer L. Hendriks te Bergen. De afgevaardigde van Sevenum deelt mede dat zijn vereeniging voornemens was, om op 26 Mei 1935 het keizers-kroningsfeest te vieren. De werkloosheid. Op j.l. Zaterdag waren er op de gemeentelijke arbeidersbeurs te Venlo als werkloos ingeschreven 798 per sonen van 18 jaar en ouder en bovendien nog 45 personen onder 18 jaar. Het groot?te aantal werkloozen vindt men uiteraard onder de losse werklieden n.l. resp. 322 en 27. Daarna volgen de bouwbedrijven met niet minder dan 190 en 2. Pater Vivaldus Coops O.F.M. f Maandagmorgen, omstreeks 10-uur, is te Venlo in het St. Jozefszieken huis overleden de weleerw. pater Vivaldus Coops O.F.M. Het stoffelijk overschot is gister op het kloosterkerkhof te Venray ter aarde besteld. Slotzusters naar de Missie. Dinsdag 6 November a.s. zullen de eerste negen Clarissen vanuit de oude Weeitsche kloosterkerk der Minderbroeders naar Java vertrekken Na de plechtige H. Mis van af scheid zullen zij van Weert naar Venlo gaan en daar de groote reis aanvaarden. De Zusters Clarissen zijn uit de kloosters te Megen en Ammerzoden. Zij gaan onder geleide van de Paters Ludo'.phus Bosse en Secundus van Mechelen, die van Java uit verder zullen reizen naar de Missie in China. Ryksnajaarskeuring van hengsten B. T. Te Roermond en Maastricht had den Dinsdag de Rijksnajaarskeuringen van hengsten B. T. plaats. Te Roermond verschenen een 17-tal paarden in den ring. Goedgekeurd voor het Stamboek werd Burrhus eig. J. Vestjens, Helden Lion, eig. Gebr. Boonen en Bruynen, Kessel en Neer Dompteur Delcour, eig. Hengstenassociatie .Vooruitgang' Venray -, Bruno de Gontrode (voor 1934—1939), eig. J. F. Joosten.^ Helden PanningenMoustica de Merveille, eig. J. Kamps, Afferden (1935-1939). No. 1 werd Dompteur Delcour, 2 Lion, 3 Max, 4 Elegant, 5 Bruno de Gontrode, 6 Jan van Broek en 7 Burrhus. Bij de premie-hengstenkeuring over heel Limburg behaalde Dompteur Delcour K 1584, der Hengstenasso ciatie „Vooruitgang", Venray den lste prijs (f 35). Hot Julianakanaal voltooid. Maandagmiddag rond drie uur is het laatste gedeelte van het Juliana kanaal, dat thans geheel voltooid is n.l. het traject Elsloo—Boven onder water gezet. Het laatste obstakel, de dam tusschen de beide panden, werd opgeruimd. Gedurende een jaar of zeven hebben circa 1500 arbeiders hier werk gevonden. Voor en na zijn deze allen ontslagen en zijn tot werkloosheid gedoemd. Door fietsende jongens aangereden. Te Meerssen is mej. B. toen zij zich ter kerke begaf Maandag aan gereden door een rijwiel, waarop twee jongens zaten. Het slachtoffer kreeg een ernstige schedelfractuur en moest naar het Ziekenhuis te Maas tricht worden overgebracht. Daar is zij Woensdagavond overleden. Inbraak in Pastorie te Maastricht. Waarschijnlijk nog vroeg in den morgen hebben zich Donderdag inbrekers door het indrukken van een ruit toegang verschaft tot de St. Lambertuspastorie aan de Pastoor Habetsstraat te Maastricht. In de diverse vertrekken was alles overhoop gehaald. Behoudens een klein bedrag aan geld en een vulpenhouder wordt echter niets vermist. 70 Meisjes ontslagen. Bij de N.V. Tabaksindustrie v/h Gebr. Philips te Maastricht doet zich ook al de crisis-ellende voelen. De oorzaak is aan verschillende omstandigheden te wijten o a. de daling der kronen in Zweden en Noorwegen. de maatregelen der Nazi's in Duit3chland enz. Dit alles legde de sigaretten- fabrlcage geheel lam en voerde den verloop der ciga illos geweldig terug. Eerst is men begonnen met de gehuwde vrouwen te ontslaan met dubbele inkomen, maar dit mocht niet baten en is men thans genood zaakt aan 70 meisjes ontslag aan te zeggen. Bezuiniging by de Militaire politie. Het grootste gedeelte van de onderofficieren bij de groepen der militaire politie in Zuid Limburg, zal eerlang worden afgevloeid, op wacht geld gesteld of in andere rijksbetrek kingen worden aangesteld. De vacatures zullen door korporaals worden aangevuld. Het doel van dezen maatregel is op bezuiniging gericht. Moelykheden by de Carisborg. De directie der N.V.Maatschappij tot Exploitatie van Bruinkolenvelden „Carisborg" is voor bittere conse quenties gesteld. De toenemende moeilijkheden in haar bedrijf hebben een dusdanigen vorm aangenomen, dat zij voornemens is geweest het geheele personeel te ontslaan en verdere exploitatie der groeve stop te zetten. Op verzoek van den burgemeester van Heerlen, den heer v. Grunsven heeft de directie echter nog geen uitvoering gegeven aan haar voornemen, in de hoop, dat de Regeering alsnog met contingentee- ringsmaatregelen zal komen. Opheffen yan Scholen. Beperking 1 is de leuze, welke over heel de linie van het maatschappelijk leven wordt aangeheven, Nadat minister Marchant een aan tal kleine openbare schooltjes heeft doen opheffen, heeft Z.Exc. ook de besturen van het bijzonder onderwijs aangespoord om gelijke maatregelen te treffen. Aan het R.K. Centraal Bureau voor Onderwijs en Opvoeding gaf bij een lijstje van 175 katholieke scholeD, welke naar het oordeel van den minister voor opheffiag in aan merking komen. Van het genoemde Bureau heeft de minister thans het definitieve ant woord bekomen, waarin er op wordt gewezen, dat het euvel der kleine scholen, voor wat het katholiek onderwijs betreft, minder van betee- kenis zou zijn dan bij het openbaar onderwijs. Het gemiddeld aantal leerlingen bedroeg op 31 Dec. 1932 bij het openbaar onderwijs 134, bij het ka tholiek 192 per school. Er waren 677 openbare tegen 84 gesubsidieerde kath. scholen met minder dan 60 Teerlingen. Er is bij het katholiek onderwijs geen instantie, welke tot opheffing van bijzondere scholen lean dwingen, Van de besturen der door minister Marchant genoemde 175 scholen bleken slechts 12 tegen concentratie geen overwegend bezwaar te hebben. De huidige Onderwijswet laat ook niet toe om tot opheffing van bijzon dere scholen te dwingen of de wet telijke subsidies te onthouden. De gezamenlijke bisschoppen heb ben echter op zich genomen om het oprichten of handhaven van kleine kath. scholen zooveel mogelijk tegen te gaan. In plaatsen of streken, waar een minderheid van katholieken voor hun kinderen onmogelijk op andere wijze kath. bijzonder onderwijs kun nen erlangeD, aldus het Episcopaat dan door de stichting van een kleine school, kan die noodzakelijkheid eer aanwezig worden geacht dan daar waar een kleioe school alleen dienen moet b.v. om den afstand van huis naar school te bekorten. Per 5 inwoners 1 koe. Terwijl we zoo goed als geen export meer hebben, beschikken we in ons land over een melkkoe of kalfkoe per 5 inwoners 1 Nieuwe wettelyke Pachtregeling. In de Memorie van Antwoord aan de Tweede Kamer inzake de alge meene beschouwingen over de be grootlog 1935, wijst de regeering er op, dat de crisispachtwet een tijdelijk karakter heeft. Een nieuwe wettelijke regeling van de pacht, bestemd om ooc in normale tijden te dienen, zal een anderen inhoud moeten hebben. Een wetsontwerp terzake is in voor bereiding. Het vraagstuk eener wettelijke regeling van het recht van opzeg gingen van hypotheken is in onder zoek. Meegedeeld wordt, dat de minister van Sociale Zaken een andere rege ling voor de steunverleening aan hen die spaargelden en huizen bezitten, in overweging heeft. Zeer spoedig zal hieromtrent een beslissing wor den genomen. De regeering heeft een verder gaande algemeene verlaging van de salarissen van het Rijkspersoneel overwogen, doch zij is aanvankelijk van oordeel, dat in verband met de reeds plaats gehad hebbende verla ging, aan een nieuwe verlaging over de geheele lijn voor het oogenblik ernstige bezwaren kleven. Daarom overweegt de regeering of niet een wijziging in de dasslfi* catle der gemeenten in dier voege, dat meer nog dan tot dusverre reke ning wordt gehouden met den plaat selijken loonstandaard, de voorkeur dient. Een wetsontwerp houdende rege ling tot verdere beperking van de cumulatie van inkomsten uit over heidskassen. is in voorbereiding. Brandstichting. De 26-jarige groentenhandelaar W. D. te Veldhoven die na zijn vrouw naar Zeeland te hebben gezonden, zijn woning in brand stak om de verzekeringsgelden machtig te worden en tegen wien 5 jaar was geëischt, werd door de Bossche rechtbank veroordeeld tot 3 jaar gevangenisstraf. De fraude te Beugen. De rechtbank te 's Hertogenbosch veroordeelde Woensdag E. G. H., kassier van de Boerenleenbank te Beugen, wegens verduistering van f 18.000 en valschheid in geschrifte tot 2 jaar gevangenisstraf. De eisch luidde 3 jaar. Do Nederlandselie Motorboot Jupiter vergaan. De Nederl. motorboot „Jupiter" uit Delfzijl, welke van Great Yar mouth met een lading haring naar Larvik in Noorwegen onderweg was is Zondagavond in de Noordzee tijdens zwaar stormweder in zinken den toestand verlaten. De bemanning is gered en Woens dagavond door den Duitschen poli- tiekrulser Weser te IJmuiden aange bracht. Invaliditeitswet en de ouderdomswet. Op 1 October 1934 werden 27.931 weduwenrenten en 13.810 weezen- renten krachtens de Invaliditeitswet genoten, terwijl op genoemden datum krachtens artikel 373 dier wet 108.134 personen in het genot waren van een als vrucht hunner verzekering verkregen ouderdomsrente van drie gulden per week. Voorts genoten 46.039 personen een invaliditeitsrente, als bedoeld in artikel 71 dier wet. Krachtens artikel 24 der Ouderdomswet 1919 waren op vorengenoemde datum 129 130 personen in het genot vao een als vrucht hunner verzekering verkregen ouderdomsrente van drie gulden per week. Het Eucharistisch Congres. Op Dinsdag 6 November a.s. worden de Nederlaudsche pelgrims aan boord van de „Flaodria" terug verwacht van het Eucharistisch Congres te Buenos Aires. De laatste uren van de thuisreis der Ned. delegatie naar het Int. Eucharistisch Congres op het s.s. Flandria zullen door den K.R.O. per radio worden uitgezonden. Door trein overreden en gedood. Te Eindhoven is de 27-jarige arbeider v. d. M., uit Leiden, nabij de halte Woensel, door een rangee rende machine overreden en gedood. De man liep op de spoorbaan, zoodat de machinist geen schuld heeft. Eerste sneeuw gevallen. Met den eersten van de maand November is de winterperiode dit jaar al weer ingeluid. Nadat het Donderdagmorgen eerst eenlgen tijd afwisselend gehageld en geregend had, veranderde te Amster dam en Rotterdam plotseling de neerslag in groote witte viokken, waarmede de eerste sneeuw zich dit najaar weer aangekondigd heeft. WAARSCHUWINGEN. De commissaris van politie te Schiedam raadt een ieder aan, alvorens relaties aan te knoopen met de Spaar- en Credietverzekering Eigen Hulp. De Onderlinge Spaarinstelling en de VereenJgde Spaar-Credietbank te Schiedam, directeur M. v. Weerden, voorheen Boerhavelaan 51b, thans Rotterdamschedijk 197, 2de étage, zich met zijn administratie in verbin ding te stellen. Te Maastricht is gevestigd de Stichtiog N.EB.O.M.E S ook ge- uaamd Nederl. Bouw en Meubel spaarkas. Om spaarder te worden sluit men een contract voor een bepaald bedrag, minstens 500 gulden. Dit geld krijgt men, wanneer men aan de beurt is en de kas van N.E.- B.O.M.E.S. zulks toelaat. Dit alles staat duidelijk in die contracten om schreven. Er zijn tot heden geen klachten bij de politie ingekomen, dat de N.E.B.O.M.E.S. zijn verplich tingen niet zou nakomeo. Echter zijn er vertegenwoordigers van de N.E.B O.M.E S., die hel publiek trachten te misleiden. Zij plaatsen bijvoorbeeld een advertentie waarin zij geld zonder borg aan bieden. De commissaris van politie te Groningen geeft in overweging op de voorstellen van dergelijke ver tegenwoordigers van de N.E 5.O.- M.E.S. niet in te gaan, alvorens het contract van a tot z te hebben gelezen, terwijl ook inlichtingen kunnen worden ingewonnen op het hoofdbureau van politie, afd. recherche kamer 33 Amsterdam, Sclioorsteenbord naar beneden gewaaid. Tengevolge van den hevigen storm is Zaterdagavond te Harllngen van een perceel aan de Voorstraat een schoorsteenbord naar beneden ge waaid. De ruim 30 jarige weduwe Weber werd hierdoor getroffen en is met een zware hoofdwonde naar het ziekenhuis vervoerd, waar zij bij aankomst bleek te zijn overleden. De ramp der „Charles José." Men zal zich herinneren, dat ongeveer twee weken geleden op Norderney en Juist een aantal lijken van verdronken zeelieden is aange spoeld. Het politie-onderzoek heeft thans uitgewezen, dat het hier de lijken betreft van leden der beman ning van het Belgische vaartuig „Charles José", dat op 4 October j.l. aan d; Nederlandsche kust in een zwaren storm is vergaan. De kapitein, die destijds als eenige overlevende door het Dnitsche stoom schip „Hildenfels" werd gered, bevindt zich in Norderney en bevestigt het resultaat van het politie-onderzoek. Van de bemanning der Charles José wórden nu alleen nog de eerste machinist en een matroos vermist. LEERZAAM GEVAL. In de Nieuwe Tilburgsche Cou rant" was een anonieme theoloog ten tooneele gevoerd, die vragender wijze suggereerde, dat iedere vrij willige aantasting van de huidige waarde van den gulden veel weg zou hebben van diefstal. Professor Gimbiè.e van de Til burgsche Handelshoogeschool komt daar met klem tegen op. En we gelooven terecht, waarmee natuurlijk niets gezegd is over de opportuni teit endoeltreffendheid van devaluatie op dil oogenblik. De Tilburgsche hoogleeraar haalt in zijn betoog echter een merkwaar dig geval aan van de weltelijke onteigening, waartoe de huidige toestand gelegenheid geeft. Het geval werd medegedeeld door het katholieke Kamerlid van der Weijden op de oprichtingsvergadering van de Ver eeniging voor Waardevast Geld In 1929 sterft een landbouwer nalatend twee dochters, die ieder, voor de helft gerechtigd zijn in zijn nalatenschap bestaande uit een fltnke onbezwaarde boerderij ter waarde van f 60.000. De oudste dochter is pas ge trouwd met een boerenzoon, die zijnerzijds nog f 8000 meebrengt. Bij de boedelscheiding wordt overeengekomen, dat aan de oudste dochter, resp. aan haar man, de boerderij in eigendom zal komen, terwijl ten gunste van de jongste dochter, die bij haar zwager blijft inwonen, voor haar aandeel een eerste hypotheek op de boerderij wordt gevestigd tot een bedrag van f 30.000. Vier jaar later trouwt ook de jongste dochter, vraagt natuurlijk haar aandeel op. De boerderij moet worden geëxcuteerd en brengt f 29.000 op, zijnde het hoogste bod... door de hypotheekhoudster zelve uitgebracht. Moraal De jongste dochter heeft de heele erfenis ingepikt en nog f 8000, van haar zwager, die deze iumiddels in het bedrijf heeft gestoken. Uit zulke gevallen leert men in ieder geval, hoe hard het noodig is, dat de regeering het vraagstuk der vaste lasten aanpakt. Als ze bet niet wil langs den weg der devaluatie, dan zal ze het langs aoderen weg moeten doen. Maar er moet in ieder geval op dit terrein iets gebeuren, wil men niet het grofste onrecht mogelijk laten blijven. van den Landbouwbond. Premiebetaling Zaterdag 3 November 's avonds van 6 7 uur te Oostrum bij H. Verheijen, voor Oostrum en Boschhuizen. Zondag 4 November 's namid dags van 3—4 uur te Ysselsteyn bij J. Keyzers. Trouwe opkomst verzocht. De premie bedraagt 1Y2 pCt. HET BESTUUR, MARKTBERICHT VENRAY, Gisteren was de aanvoer ter vee markt alhier in totaal 170 stuks. Stieren 1. Dragend vee 61, Vet vee 21, Gust vee 36, Kalveren 18, Biggen 133. Handel in dragend vee levendiger, vet en gust vee st|l. Prijzen dragend vee van f 120.— tot f 190.—, gust vee van f 75. tot f 135.vet vee 24 tot 26 ct. pet pond levend gewicht, kalvereD van f 14.— tot f 26.— per stuk, biggen van f 8.— tot f 11.— per stuk Burgerlijke Stand Venray van 26 Oct. tot 2 Nov. 1934. GEBOREN Gerardus J. P. Verhoeven, Merselo Theodora W. M. Arts, Merselo Gerard J. J. Duykers, Gastenray Catharina G. M. Groenen, Kruitweg Gorry A. van Bergen, Langstr. Gerarda M. Swinkels, Merseloscho weg Hendrikus G. Rongen, Hoenderslraat Jacoba J. H. M. Jacobs. Oostrum Cornelis J. M, Schaeffers, Schoolstraat OVERLEDEN 1 patiente St. Annageslicht. Kerkelijke Diensten Venray Parochiekerk Morgen Zondag 6 uur lste H. Mis, 7 uur H. Mis voor de mannen der H. Familie waaronder generale H. Com munie Onder de Mis van 8 en 10 uur Liefdadigheidspreek en collecte voor de St. Vincentiusvereeniging, 2 uur froote Congregatie en collecte voor t. Petrus-Liefdewerk in plaats van den derden Zondag, 3 uur Lof en Rozen krans. Maandag half 7 zielmis waarna pro cessie over het kerkhof, half 8 jaarg. voor Victor Maassen en echtgenoote, 8 uur jaarg. voor Joh. Niessen en echtgenoote, 6 uur Lof en Rozenkrans. Dinsdag half 8 leesmis, 8 uur Sol.

Peel en Maas | 1934 | | pagina 2