f Zie li Provinciaal Nieuws Gemengde Berichten Districts-Arbeidsbeurs Advertentiën Attentie zaak verplaats! naar Eindsfraaf 9. Anl. Kruiisen Foto-Prijsvraag. gehad. Ik heb het gedacht man, ik heb het gedacht. Hij is twee uur in Port Darwin opgehouden wegens motordefect en nou is ie op vijf van de zes cylin ders door uaar Charleville. Dat loopt niet goed af. Dat loopt nooit goed af, zeg ik je. De Uiver heeft weer een prachtige kans. De Uiver haalt het. vader Wat ik je zeg I Die Scot ligt op het oogenblik misschien al hier of daar in de Australische wildernis I DINSDAGOCHTEND. Heb je het gehoord Ja De Uiver zal toch vermoedelijk wel tweede worden. Kan me niet veel schelen. Ga jij nog naar den wedstrijd Zwitserland-Nederland Misschien als die Zwitsersche midvoor tenminste op tijd zijn poot breekt.... Zouden we anders geen kans hebben Ik geloof het niet 1 VENRAY, 27 October 1934 Burgemeester en Wethouders van Venray doen te weten, dat door den Raad dier gemeente in zijne verga dering van 28 Augustus 1934 zijn vastgesteld de navolgende verorde ningen A. Verordening tot heffing eener belasting op tooneelvertoonin- gen en andere vermakelijk heden. B. Verordening op de invordering der belasting op tooneelver- tooningen en andere vermake lijkheden. Zijnde de verordening sub A goed gekeurd bij Koninklijk Besluit van 3 October 1934 Nr. 36. waarbij de verordening de dato 28 Augustus 1934, houdende voorschriften, naar welke de belasting zal worden inge vorderd, is aangehaald. En is hiervan afkondiging geschied waar het behoort 26 October 1934. Burgemeester en Wethouders voorn. O. VAN DE LOO. De Secretaris, VAN HAAREN. GEVONDEN een piar dames- bandschoenen, een rozenkrans, een zilveren rozenkranskruis met medailles, een kosteloos rijwielplaatje en een bijenkorf. Inlichtingen marechausseekazerne. Tragisch weerzien. Onze vroegere dorpsgenoot, de Weleerw. Pater Henri Peetets. Missionaris van het H. Hart, die Woensdagmorgen met Mgr. Panis. vanuit het Missiegebied van Celebes, na een twaalfjarig verblijf aldaar in ons vaderland aankwam, moest direct naar Venray doorreizen, alwaar zijn vader op sterven lag. Gelukkig arriveerde de Missionaris nog op lijd om zijn vaders laatste oogenblikken te mogen meemaken en nog door hem herkend te worden. De overledene, die Prefect van de H. Familie was. wordt heden Zater dag begraven. Groote Noord-Limburgsche Land bouwtentoonstelling in 1935. VENRAY ALS PLAATS UITGEKOZEN. Door de Jonge Boerenvereenigin- gen in Noord Limburg, waartoe o.a. behooren de groepen Horst, Venray. Helden, Sevenum, Grubbenvorst en de Maaskant, wordt elke twee jaar een groote landbouwtententoonstelling georganiseerd. Het volgend jaar zal deze te Ven ray gehouden worden, terwijl de organisatie ervan is opgedragen aan de groep Jonge Boeren, kring Venray. Behalve producten van den land- en tuinbouw in den ruimsten zin, zal ook de veeteelt eveneens een belang rijke plaats innemen en alles wat met beide takken van nijverheid in ver band staat. Met de voorbereidende werkzaam heden zijn de Jonge Boeren onder leiding van den heer J. Wijnhoven, directeur der Landbouwschool Venray reeds druk bezig. Belasting openbare vermakelijkheden. De nieuwe.regeling van de belas ting op openbare vermakelijkheden is dan eindelijk door de Kroon goed gekeurd en gisteren afgekondigd, zoodat zij vandaag, 27 October, in werking treedt. Exemplaren der verordeningen zijn ter Secretarie, tegen betaling van 65 ct. voor leges, verkrijgbaar. Door de tooneelclub van de Schutterij „St. Anna" alhier is in studie genomen het prachtige tooneel- spel in 4 bedrijven „Roeping." Door de A.N. W.B. is op den scheidingsweg Venray—Geijsteren en op het kruispunt te Blitterswijk een nieuwen wegwijzer geplaatst. Voor beide plaatsen is het verkeer hierdoor weer gemakkelijker. Hedenavond zal het ruime nieuwe winkelgebouw van den heer P. van Opbergen, aan de Hofstraat geopend worden. Eveneens wordt hedenavond her opend de verbouwde winkelruimte van mej. Wed. H. Arts aan de Marktstraat. Aan beiden veel succes 1 Een 9 jarig scholiertje alhier, dat uit angst voor straf niet naar huis durfde, besloot de wijde wereld in te gaan. In Horst echter werd hij reeds door de politie opgepikt, die hem franco thuis bezorgde. Zekere S. alhier had het ongeluk van den zolder te vallen, waarbij hij een beenbreuk bekwam. Het schijnt deze winter met het aanleggen van nieuwe wegen in het z.g. nieuwe gedeelte ernst te worden. Van Stationsstraat lot Wilhelmina straat is thans in bewerking en zal de rest volgen. Moeder- en Kinddag. Ook onze gemeente zal op 2e Kerstdag een Bloempjesdag houden ten bate van de Moeder en Kinddag. Jachtovertreding. Door Rijksveldwachter Seerden alhier, werden een tweetal personen bekeurd wegens het jagen op gronden zonder vergunning, onder Castenray. VOOR GROTEN EN KLEINE KINDEREN. Vier uur 1 Een paar flinke klank- bevingen van de schoolbel en 'n ogenblik later stort 'n stroom van drukdoende schoolkinderen door de gapende schooldeurruimte de speel plaats op. Een stroom, die zich weldra splitsen zal in takken naar de verschillende wijken en buurten van het dorp. Maar ei, wat is dat daar Daar groepen enige kinderen samen en in steeds groter kringen groepen er andere omheen, een zeker teken, dat er iets bijzonders aan 't handje is. Wat is er toch gaande Even luisteren. Jawel een kleine ruzie over de les van de juffrouw die verschil lende afkortingen behandelde en tot slot met grote letters op 't bord schreef: M.E.J.A. NelHé geej wist d'r niks van wat de juf op 't bord schreef. Truus: Nië geej dan, geej wist nog nie ens wat N.B. wil zeggen. NelDat zal wel, dat hebbe weej ok nog nie gehad. Truus Mer ik wis toch wel wat M.E.J.A. betékent en geej nie NelJao dat zal wel zien, dat haaj ow Haa ow gezeed en die haaj dat ien de krant gezien. Mer wat was 't now ok wir TruusWaacht is efkes. O jao. M. missie, E. is en, J. jeugd, A. actie. Missie en jeugd- actie. En die halden en poppentenlöenstellingen daor kunde van alles winnen as ge en lot kopt. NelEn wat kunde dau winnen Truus Van alles en nie allien veur megjes, mer ok veur jongens! NelNow lulde ok mer wat, op en poppententoêastelling zeuj wel wat veur jouges zien. Truus En toch is 't waor, ik geluuf en kampiërtent. Nel En wat kost en lot Truus En kwartje mèr. NelEn wanniëc Is dat te dóen? TruusWel dun tiende, elfde en twelfde November. Zaoter- dag, Zondag en Maondag. NelNow dan mot ik probiere toch ok en lot te kriege En daarna holden alle omstanders en ook Nel naar huls om aan moeder te vertellen van die mooie poppen- tentoonstelling met die wondere dingen en de kans om een mooie prijs te winnen. En klein Anneke, die ook alles gehoord had, beloofde aan moeder zelf mee te sparen om toch zeker een lot te kunnen koopen. Misschien trok moeder dan wel die grote keuken met een echt fornuis. En 's nachts droomden vele kinderen van de ten toonstelling niet alleen, maar ook van de mooie prijzen, die ze wonnen, HORST. Alhier werd aangehou den de 46 jarige Duitscher W. R. uit Dusseldorf, verdacht van diefstal van een rijwiel. WANSSUM. Reeds geruimen tijd is de firma Eikeboom alhier bezig met het uitbaggeren van haven en zandvanger. De zandvanger zal zoo ver uitgebaggerd worden, totdat er een voldoende diepte is om ook hierin de schepen te laten aanleggen. MOTOR RIJDT OP EEN AUTO Nabij het station Horst Sevenum had Woensdagmiddag een ernstig auto-ongeluk plaats, waarbij twee personen werden gewond. De motorrijder Willems uit Meer- lo kwam van Horst in de richting van het station, toen uit een zijweg een vrachtauto, bestuurd door den heer Geurts uit Horst, den weg opreed. Geen van beiden zag kans voor den ander uit te wijken of te stop pen, zoodat een botsing onvermijde lijk was. De motor reed tegen een voorwiel van de auto met 't gevolg dat de berijder schuin over de mo torkap vloog en terecht kwam tegen de voorruit van de cabine. De ruit werd verbrijzeld en de autobestuur- der kreeg tengevolge van de rond vliegende glasscherven verscheidene kwetsuren aan het hoofd. De motorrijder liep ernstige ver wondiugen op aan schouder en voet. Hij werd naar het ziekenhuis te Horst overgebracht. OVERLOON, Vorige week werd ingebroken in een directiekeet in 't Vlak alhier, waar men bezig is met 't verbreeden eener beek. Hiervan werd aangifte gedaan bij de Maré chaussees te Venray. Al spoedig viel verdenking op de 18 jarige Chr. M. alhier, die na een verhoor bekende. Tevens werd hij verdacht een vulpen gestolen te hebben van den heer C. Huismans alhier, tijdens den brand zijner boerderij op 30 Aug. j.l. Voor dit laatste feit werd hij aangehouden door gem. veldwachter Scbrader en rijksveldwachter Mulder en naar het arrestantenlokaal te Maashees overgebracht, Hier bekende hij ook in den nacht van 30 Aug, brand te hebben gesticht in de Rieterhoeve van de gemeente, bewoond door C. Huismans. Zaterdag werd hij onder politie- geleide naar de afgebrande boerderij gebracht, alwaar hij onder groote kalmte en onverschilligheid de plaats aanwees waar hij den brand had gesticht. Maandag is M. naar Den Bosch overgebracht. Hiermede is onze omgeving voor onbepaalden tijd van een gevaarlijk individu verlost. Maandag vergaderde alhier de Boerinnenbond. Er werd een lezing gehouden door Mej. Ariëns uit Lith over: licht, lucht en bacteriën be scherming in huis en stal. Binnenkort zal een slachtcursus gegeven worden voor de ouderen en een cursus in maatschappelijk werk voor de jongeren. De ziekenzuster Irma uit het klooster alhier, is overgeplaatst naar Hooglanderveen Tijdens haar 4jarlg verblijf heeft zij hier aller achting en vriendschap verworven en ziet men haar noode vertrekken. In hare plaats is benoemd Zuster Serafien uit Hoog landerveen. AFFERDEN. Morgen Zondag zal de Schuttersbond Venray en omstreken vergaderen in café v. d Berg alhier. Aanvang 2 uur. A. van der Donk f Dinsdagnacht is te Venlo op 65-jarigen leeftijd overleden de heer A. van der Donk, inspecteur bij het Lager Onderwijl in de inspectie Venlo. De overledene was ridder in de orde van Gregorius de Groote. Normalisatie van beken in Midden-Limburg. Donderdagmiddag werd op een terrein, gelegen langs den Napoleons- weg onder de gemeente Grathem, door Z.Exc. Minister Siotemaker de Bruine, de eers'e spade in den grond gestoken voor de werkzaamheden ter normalisatie van de beken in Midden-Limburg. Tal van autoriteiten, w.o. de commissaris der Koniigin in de pro vincie Limburg, oud-minister Bon- gaerts, Limburgsche leden van de eerste en Tweede Kamer, van Ged. en Prov. Staten van Limburg, van den rijks- en de prov. Waterstaat, van de Ned. Heide Maatschappij en verschillende burgemeesters en wet houders van de belanghebbende gemeenten, alsmede Mgr. dr. Poels uit Heerlen woonden deze plechtig heid bij. Nieuwe autobusdienst. Wederom is aanvraag bij heeren Gedeputeerde Staten gedaan tot het inwerking stellen van een nieuwe autobusdienst, waardoor Nederweert weer meer uit haar isolement verlost wordt. Is onlangs de verbinding met Roermond tot staod gekomen, via Keipen, Grathem, Horn, thans is door den autobusondernemer Kupers te Venray een verzoek Ingediend tot het instellen van een dienst Deurne- Weert, via Liessel. Neerkant, Meijel en Nederweert. Zoo deze dienst tot stand komt heeft Nederweert dan naar alle richtingen, nl. Weert, Helmond, Roermond en via Meijel naar Venlo verbinding. Doodclyk verkeers-ongeluk. Te Grathem (L) is Donderdag middag de 20 jarige mej. ter Koelen, toen zij uit een zijweg onder Oler- Grathem, plotseling den giooten weg wilde oversteken, door een auto uit Nederweert gegrepen en op slag gedood. De malversaties te Seliaesberg. Men meldt uit Schaesberg Omtrent de malversaties gepleegd door den secretaris dei gemeente Schaesberg, in zijn quaiiteit van secretaris-penningmeester van 't Bur gerlijk Armbestuur, vernemen we, dat reeds einde der vorige week tenge- volgen van het accountantsonderzoek door het kantoor Nijst, enkele maanden geleden besloot de raad om voor de gemeente een geregeld accountants onderzoek in te stellen, bekend werd, dat de boekhouding van het B. A. niet in orde was. En dat bij een oppervlakkig onderzoek reeds een tekort van duizenden guldens geconstateerd werd. Dat de arrestatie van den heer H. in Schaesberg vooral het gesprek van den dag is, is te verstaan. Voor den pas afgetreden burge meester is de situatie allesbehalve aangenaam. Met den kindertoeslag had de heer H een salaris van ver over de f 4000, als secr.-penning meester van het B. A genoot hij f 400 vergoeding. Voorts was hij bezoldigd ambtenaar van den Burg. Stand en bekleede nog enkele parti culiere functies. Vorige week Maandag vierde hij nog zijn zilveren jubileum als ambte naar in dienst der gem. Schaesberg. Hij werd van verschillende zijden bewierookt, getuige de couranten verslagen. De laatste spellingsronde. De Minister van Onderwijs, Kuns ten en Wetenschappen, mr. H. P. Marchant, zal Maandag 29 dezer van kwart over 7 tot 8 uur het spellings- vraagstuk voor de microfoon behan delen. Als titel van zijn voordracht, welke over de beide Nederlandsche omroepzenders zal worden uitgezonden heeft de Minister gekozen„De laatste spellingsronde 1" Do London-Melbourno-race. We laten hier een overzicht vol gen van de positie der vliegers, zooals die Woensdagmiddag luidde. Te Melbourne zijn gearriveerd in volgorde van aankomst De. Haviland Comet (no. 34) met C. W*. A. Scott en T. Campbell Black (Engeland). De Douglas, Uiver, (no. 44) met K. D. Parmentier en J. J. Mol (Nederland). De Boeing Transport (no. 5) met Roscoe Turner en Clyde Pangborn (Amerika). De Haviland Comet (no. 19) met K. F. H. Waller en Johnes (Engeland) Zes machines moesten den strijd opgeven. Van de 20 deelnemers, die Zater dag uit Mildenhall naar Melbourne vertrokken, zijn er dus nog tien onderweg. Met zijn handkar ouder een trein. Op den onbewaakten overweg bij de halte Lijnbaan te Aalsmeer heeft Donderdagmiddag een ernstig ongeluk plaats gehad, waarbij een persoon het leven verloor. Bij genoemde halte geraakte zekere J. L. uit Hoofddorp met zijn handkar onder een trein. De man werd door midden gereden. De onbewaakte overweg b\j Rijssen Donderdagmiddag is in het diaco- nessenhuis te Almelo aan zijn ver wondingen overleden de 36 jarige heer J. H. Wevers, accountant te Almelo, een der slachtoffers van het ongeluk, dat Woensdag heeft plaats gehad op den onbewaakten overweg in den straatweg Rijssen—Wierden bij Rijssen. Het ongeluk heeft dus twee dooden geëischt. Langere militaire diensttijd In verband met de plannen tot afschaffing der burgercorveeërs, die belast zijn met schoonmaak en andere huishoudelijke werkzaamheden in kazernes en magazijnen, naar de „N. R. Ct." verneemt, ligt het in het voornemen, om de Dienstplichtwet zoodanig te wijzigen, dat de eerste oefentijd van hen, die tot nu toe 5i/z maand is, te brengen op 6 maanden, waarvoor een desbetreffend wets ontwerp in voorbereiding is. Tevens ligt het in het voornemen de eerste oefeningstijd van de adspirant-dienstplichtige onderofficie ren, die thans 9 maanden is, te brengen op 12 maanden. Nederlanders blijven. In het Vereinshaus te Kleef, vlak bij de Nederlandsche grens hielden de afgevaardigden van de Neder landsche vereenigingen in Dultschland eene vergadering. Zij willen Neder landers zijn en blijven de economische Dood drijft hen nog meer te zamen. Want het meerendeel der congres sisten is werkloos. Hier komen hun oooden en hun wenschen los. Hun getal miodert den laatsten tijd. In 1914 waren er in Dultschland nog 150 000 Nederlanders werkzaam. Momenteel leven er ongeveer 20 000, die voor een groot deel werkloos zijn, 7000 worden zelfs door den Nederlandschen staat gesteund En terzelfder tijd leven... en werken er 70.000 Duitschers in Nederland. Het echtpaar Piccard in de wolken. In den Amerikaanschen staat De troit is Piccard, de broer van den bekenden Belgischen stratosfeervaar- der met zijn vrouw 16 K.M. om hoog gestegen voor „wetenschappe lijk onderzoek". De onderneming schijnt goed verloopen te zijn I De uitroeiing der Kerk in Mexico De aartsbisschop van den Mexi- caanschen staat Chiapas is verbannen. De aartsbisschop van Oxaga heeft een toevluchtsoord gevonden in Guatemala. Alle kerken in de staten Tabasco, Sonora, Chiapas en Colima zijn ge sloten. Alle bisschoppen en priesters in den staat Guerero hebben het verzoek ontvangen, binnen drie dagen den staat te verlaten. TE KOOP mangel wor telen, prima geplukte Goudreinette en Bellefleurappelen. L. BACKUS, Stationsstraat. Burgerlijke Stand Venray van 19 tot 26 Oct. 1934. GEBOREN Petronella F. S.Janssen, Oirlo Gerardus H. A. v. Meyel, Broekweg Peter J. J. van Vegchel, Merselo Henri Th. Pouwels, Deurnesche weg GEHUWD Hendrik P. H. Fellerhoff, 30 jaar, smid-bankwerker te Venlo en Helena J. Geurts, 28 jaar, te Venray. Jacobus J. Rutten, 35 jaar, voerman, en Anna M. Fr. Bonants, 26 jaar, beiden te Venray. Josephus Jacobus A. Schoonbrood, 26 jaar, koopman te Maastricht en Maitha M. J. Laurensse, 21 jaar, te Venray. OVERLEDEN Hendrikus H. Volleberg, echtgenoot van A. M. Huisman, 58 jaar, Langstraat. Martinus Peeters, weduwnaar van W. J. Janssen, 71 jaar, Heuvelstraat. 1 patiente St. Annagesticht. Kerkelijke Diensten Venray Parochiekerk Morgen Zondag feest van Christus Koning, in alle H. Missen collecte voor de Voortplanting des Geloofs. Algem. H. Communie voor de leden derEuch. Sectie van de K.J.M.V. en na de Hoog mis vergadering. Algem. H. Communie voor de K.J.M. en K.J.V. en adspirant- leden wegens 't feest van Christus Koning, half 7 leesmis voor Credo Pugno, 2 uur kleine Congregratie en collecte voor 't St. Petrus-Liefdewerk, half 3 herhalingscatechismus voor de jongens, 3 uur Lof en rozenkrans. Maandag half 8 jaarg. voor Thomas Michels en Anna Gertrudis Janssen, 8 uur uitvaart voor Martinus Peeters. Dinsdag half 7 leesmis voorde ziele- rust van Liduina Beukers als lid van de Retraitepenning, half 8 jaarg. voor Gertrudis en Maria Mosmans, 8 uur zieledienst voor den Weled. Heer van den Donk, Inspecteur v.h. onderwijs. Onder dezen dienst is het middenschip der kerk gereserveerd voor de school kinderen. 10 uur plechtige H. Mis voor de 50-jarige eebtvereeniging van Th. Verbeek en Maria Slits. Woensdag vigilie van het Hoogfeest van Allerheiligen, geboden vasten en onthouding van vleeschspijzen, half 8 leesmis, 8 uur jaarg. voor de Gebrs Piet, Joseph en Martinus Janssen. Donderdag hoogfeest van Allerheiligen de diensten als op Zondag. Vanaf 12 uur en Vrijdag den geheelen dag kan verdiend worden een vollen aflaat zoo dikwijls men, na waardig gebiecht en gecommuniceerd te hebben, de kerk bezoekt, en bij ieder bezoek 6 maal het Onze Vader en Wees Gegroet enEoie zij den Vader bidt tot intentie van Z.H. den Paus, 3 uur de Vespers van Aller heiligen en daarna de Vespers van Allerzielen, 6 uur Lof, rozenkrans en Allerzielenpreek. Vrijdag, Allerzielen, 6 uur 3 H. Missen, 8 uur 3 H. Missen, 10 uur de Hoogmis voorafgegaan van 2 stille H. Missen voor de weldoeners der kerk, waarna processie over het kerkhof. Gedurende de Zielenoctaaf om half 7 zielmis en 6 uur Lof en Rozenkrans. In plaats van Allerzielendag (eerste Vrijdag der maand) wordt Zaterdag de H. Communie aan de zieken gebracht. Zaterdag, feest van St. Hubertus te Veltum om 7 uur H. Mis en om 9 uur Hoogmis met preek. De jongens der 3de en 4de klas en de meisjes der 3de klas komen biech ten. A.s. Zondag 4 Nov. om 6 uur le H. Mis, 7 uur H. Mis en generale H. Communie voor de mannen der H. Familie. In de H Mis van 8 uur en de Hoogmis Liefdadigheidspreek en collecte voor de St. Vincentiusvereeni- ginff- H. Familie. De volgende mannen vieren deze week hun patroonheilige: Karei Jeuken, P. J. van Lierop, Alf. Custers, Sim Claassens, E. de Lauw, Ant. Verbeek, H. van den Bosch, J v.d. Putten en Hub. Spee. Paterskerk Zondag feestdag van Christus Ko ningschap, om 5 uur, kwart voor 6 en 7 uur H Mis met onderrichting, 8 uur plechtige Hoogmis met de plechtige toewijding aan Christus Koning. Om half tien H. Mis voor de D.O., welke zal worden opgedragen voor Zr. Liduina Beukers, als lid van de D.O. Daarna de jaarlijksche visitatie met pauselijke zegen voor de mannenafdeeling, óm half drie voor de vrouwen. Om kwart voor 5 gezongen Vespers, om half 6 Lof met oefening van de Octobermaand Zondagochtend gelegenheid om te biechten aan de Evangeliezijde. Maandagavond 7 uur buitenkerkelijke vergadering voor de Jonge Derde. De Jonge Tertiarissen gelieven precies op tijd te komen en hun handboekje mede te brengen. Dinsdag, volle aflaat wegens 't feest van de Z. Angelus, 7 uur Hoogmis ter eere van St. Antonius. Woensdag, Vigiliedag van Allerhei ligen: geboden vasten- en onthoudings- dag. Donderdag, hoogfeest van Allerhei ligen» generale absolutie voor de leden van de D.O. Om 5 uur, kwart voor 6 en 7 uur de stille H. Missen, 8 uur de plechtige Hoogmis. Om kwart voor 5 plechtig gezongen Vespers, half 6 plechtig Lof met oefening van de Oc tobermaand. Vanaf Donderdagmiddag 12 uur tot en met Vrijdagavond kan de aflaat worden verdiend telkens als men de kerk bezoekt en 6 maal bidt Onze Va der-Wees gegroet en Eer aan den Vader, tot intentie van Z.H. den Paus. 's Morgens gelegenheid om te biech ten bij alle 4 biechtvaders. Vrijdag, le Vrijdag der maand en Allerzielendag, vanaf half 6 de H.H. Missen, 8 uur plechtige Requimmis, 's avonds om half 6 laatste oefening van de Octobermaand en Kruisweg. Christenen, gaop Zondagen en Hoog feesten bij het communiceeren op langs de zijpaden en terug door het midden pad. Vermijd, waar het niet noodig is, het staan onder de H. Missen en volg eerbiedig de H. Mis Patronaat. Feest van Christus-Koning, bijzondere feestdag voor de Jonge Wachten. On der de H. Mis van 8 uur in Paterskerk algemeene H. Communie. Om kwart voor drie (en laat nu geen later komen) vertrek van het Patronaat naar de Parochiekerk. De jongere leden van de Clubvorming gelieven zich bij den stoet aan te sluiten. Tot slot korte plechtig heid bij 't standbeeld van het H. Hart. Zangbundel niet vergeten. Patronaat op de gewone uren. Om half zes cursus van Baljuw J. Wijnho- voor het nummer „Natuurkennis". De spaarbankbeekjes inleveren. Maandagavond 7 uur precies buiten kerkelijke vergadering voor de Jonge Derde Orde, waarbij zijn uitgenoodigd de ge-fcstalleerde Jonge Wachten. Handboekje meebrengen. Deturnlessen van .6 en 8 uur zijn voor dezen keer verplaatst naar Dinsdag om 6 en 8 uur Woensdagmiddag om 2 uur beginnen weer de gymnastieklessen voor kleinere jongens. Woensdagavond op de gewone tijden Groepvergaderingen. Gele kaart en zangbundel meebren gen, dit moet feitelijk altijd gebeuren. KantoorMarktstraat 10. Worden gevraagd: bekw. coupeuse voor Haarlem bekw. tegelzetter voor Breda bekw. kapster voor Helmond bekw. verw. monteur 1 meisje 15 jaar boerengezin 2 huishoudsters 2 boerendienstmeiden 1 boerendienstmeid v. Paschen Bieden zich aan 3 boerenknechts 1 winkeljuffrouw 8 dienstboden 16, 17, 19 en 27 jaar 5 schilders, 1 leerling kleermaker 1 bekwame tuinman 1 huishoudster voor net gezin Boerenknechten v. dadelijk of later Boerenknechts, Metselaars. Opper lieden, Timmerlieden enz. enz. 1 boerenknecht en boerendienst meid Paschen 2 werkmeisjes. Voor de tewerkgestelden bij de werkverschaffing De kaarten zullen afgestempeld worden Woensdag avond a.s. van half 8 tot half 9. Getrouwd Jacques Schoonbrood en Martha Laurensse die, mede namens wederzijdsche familie, hun hartelijken dank betuigen voor de belangstelling bij hun huwelijk ondervonden. Venray, 23 October 1934 Tol onze diepe droefheid overleed heden vrij plotseling, alsnog voorfcien van de H.H. Sacramenten, onze geliefde Echtgenoot en Vader de Heer Henricus Hubertus Volleberg in den ouderdom van 58 jaar. De bedroefde familie, WED. H. VOLLEBERG- HUISMAN LOUIS VOLLEBERG RICA VOLLEBERG HARRY VOLLEBERG Venray, 21 Ocl. 1984 Met ingang van 1 November a.s. is mijne van Eindstraat 21 20 Beleefd aanbevelend, Kapper. Uitslag van onze Ingekomen 206 oplossingen. Door eene speciale commissie bestaande uit de heeren H. Ver heugen, P. van Opbergen en de uilgever van dit blad, werden de prijzen onder de goede op lossers, onder politietoezicht, ver loot met volgende uitslag le prijs f 15,A. Jacobs, Over- loonsche weg A 3 2e prijs f 10.Hendr. de Bruijn Overloonsche weg 6 3e prijs f 7.50 Frans Bardoul, Vlakwaterweg 2 A 4e prijs f 5.Hendrika Berbers, Vellum L 2. 5e prijs f 2.50, M. Manders p.a. P. J. Goumans Leunen 2 A 6e prijs f 2.50 Dina Janssen p.a. H. vd Boom, Leunen 7e prijs f 1 25 Christina v Hout Langstraat 45 8e prijs f 1.25 Jos. Sanders, Hoenderstraat 39 9e prijs f 1.— Wed. M. Vollen- berg Stationsweg C 18a 10 prijs f 1.Gebr. M. en H. Steerneman, Wilhelminastraat. 11e prijs f 1.— Christina Smits Draalstraat 12e prijs f 1.— Fia Wintels, Henscniusstraat 1 13e prijs f 1.Mej. Rooijakkers De prijzen (in waardebons)kun nen worden afgehaald vanaf he den Zaterdag 12 uur aan het Bu reau van dit blad. Deze bons kunnen worden opgekocht bij de winkeliers, die aan de prijsvraag hebben deelgenomen, tot uiterlijk Zaterdag 3*November. Heeren winkeliers gelieven de ontvangen bons ten spoedigste in te wisselen aan het Bureau van dit blad.

Peel en Maas | 1934 | | pagina 2