Raadsvergadering te Venray, Binnenland. Provinciaal Nieuws Gemengde Berichten spannige glas weet binnen enkele minuten zoo vast als een muur be- vestigd. Toen ik hem mijn dank betuigde en tegelijkertijd vroeg, hoe veel ik hem schuldig was, kreeg ik hierop ten antwoord „O, mijnheer, die kleinigheid verrekenen wij wel een volgenden keer, als u weer eens bij mij in den winkel komt." Na dien tijd ben ik een vaste cliënt van deze zaak geworden en meermalen heb ik vrienden en bekenden dit adres op gegeven met de verzekering, dat men daar bijzonder over de behandeling tevreden zou zijn. Ik vertelde u dit, om hiermede te demonstreeren, hoe een simpele, schijnbaar onbeduidende gebeurtenis er toe kan meewerken, om de sym pathie van uw cliënten te winnen De vriendelijke groet, waarmee gij den binnentredende ontvangt, de assistentie, die gij hem geelt, wan neer hij u iets vraagt, dat nu niét zoo direct voor de hand ligt, moeten u een goede reputatie geven. Er zijn daarbij zoo'n massa klelnig heden, waarmee gij uw cliënt een dienst kunt bewijzen. Al is hierbij weliswaar niet direct sprake van het maken van een winst, die in cijfers uit te drukken is, zal men hiervan later meestal toch de goede vruchten plukken. Hoe vaak komt het niet voor, dat men even moet telefoneeren en niet direct in de nabijheid van postkan toor of publieke telefooncel is. Een eenvoudige aankondiging „Telefoon ter beschikking onzer cliënten" op winkelraam of deur zal wel menig maal de uitwerking hebben, dat er personen bij u binnenkomen, die alleen de bedoeling hebben om tegen een kleine vergoeding van uw tele foon gebruik te maken en zonder iets bij u te besteden den winkel uitloopen. Maar daartegenover staat weer, dat men al telefoneerende een goeden indruk van uw zaak krijgt en een volgende maal wanneer men iets noodig heeft allicht bij u terecht zal komen. In zekeren zin behoort een snelle expeditie eveneens tot de onmisbare service, die wij onze cliënten bieden. Ook in die gevallen waar het om kleine pakjes gaat, die uw cliënt eigenlijk best zelf kan meenemen, zal deze het waardeeren, wanneer gij hem terloops vraagt of hij er de voorkeur aan geeft, dat gij de be zorging voor uw rekening neemt. Men toont hiermee duidelijk aan, dat de klandizie geapprecieerd wordt en dit zal bij het meerendeel uwer cliënten een gunstigen indruk maken. Wanneer gij een aangename ver houding tusschen u en uw cliënten wilt scheppen, moogt gij niet tegen de betrekkelijk geringe kosten en moeite die al deze kleine attenties met zich meebrengen, opzien. Gij zult hierdoor immers stellig het succes behalen dat gij uw ouden cliëntenkring bij voortduring aan uw zaak zult binden en tevens telkens weer nieuwe cliënten, die gaarne bij u koopen, er bij weet te krijgen. SPOEDEISCHENDE op Vrijdag 31 Aug. nam. 3 uur. Voorzitter: O. v. d. Loo, Burge meester Secretaris van Haaren. Afwezig de Heer P. J. H. van Dijck. Nadat de Voorzitter de vergade ring met gebed had geopend, wilde hij gaarne, nu de Raad op Konin ginnedag vergaderde, enkele woorden van hulde wijden aan H. M. de Ko ningin, wier geboortedag alom in den lande gevierd wordt, ondanks de rouw, die op de Koninklijke Familie rust. Moge God hare Majesteit nog een reeks van jaren sparen tot heil van haar volk en land. Moge Zij in goede gezondheid, na een volledig herstel uit hare tegenwoordige on gesteldheid, hare beste krachten blij ven geven aan hare zware verant woordelijke taak en rampen, zooals Haar Huis onlangs getroffen hebben, onder Gods zegen Haar verder be spaard blijven. Met een „bravo" sloot de Raad zich hierbij aan. De Voorzitter zet thans uiteen het doel dezer vergadering, namelijk de stemming over het onderwerp de Gemeente Venray in de 6e en 8e klasse over te brengen voor de Per- soneele Belasting. Over dit onderwerp staakten de stemmen in de vergadering van 25Au gustus j.l„ zoodat krachtens de Wet over dit onderwerp in een volgende vergadering opnieuw gestemd moet worden. Waar echter de Raad zich ten deze vóór 1 September moet uit spreken, is deze vergadering op heden belegd. De Voorzitter stelt thans aan de orde: stemming over voormeld punt. Wethouder Odenhoven vraagt of het niet mogelijk is de discussies over dit punt nog even te heropenen, vooral daar thans een lid aanwezig is, die de vorige vergadering niet heeft bijgewoond en dus onkundig is van de gehouden besprekingen, die bij voortzetting nog nieuwe ge zichtspunten zou kunnen opleveren. De Voorzitter zegt, dat dit zonder meer niet gaat, doch de Raad is steeds bevoegd een dergelijk besluit te nemen, mits het voorstel van Wet houder Odenhoven gesteund wordt. Hierna verklaarden de heeren Geurts en Wethouder Pubben dit voorstel te steunen. Wordt overgegaan tot stemming over het voorstel Odenhoven. Deze stemming leverde 7 voor standers en 7 tegenstanders op, tot schrik van allen, daar de Voorzitter opmerkt, dat thans weer alles moet verschoven worden tot een volgende vergadering. Daar hierdoor de Raad niet in de gelegenheid zou zijn, zich vóór 1 September op bovengemeld punt uit te spreken, wijst de Voorzitter een weg aan om uit de impasse te ge raken en wel door de indiening van een voorstel: om de discussies over meergemeld punt niet te heropenen. Als er niets achter zit, verklaart de heet Vermeulen zich bereid, om zoodanig voorstel in te dienen, waaraan de heeren Millen en van Boven hun steun verleenden. Uit de gehouden stemming bleek, dat 8 leden de heropening der dis cussie niet verlangden en 6 er slechts vóór waren, zoodat thans de Voor zitter voorstelt om over te gaan tot stemming over het classificatie-voor- stel. De heeren Arts, Stoot, v. Haren, Millen, Wethouder Odenhoven, van Boven, Vermeulen en Janssen stem den vóór en de heeren Houben, Geurts, Wethouder Pubben, Gou- mans, Nelissen en Poels stemden tegen, zoodat dit voorstel met 8 tegen 6 stemmen aangenomen is. De Voorzitter wil alsnu overgaan tot sluiting der vergadering, daar de agenda afgewerkt is, doch de heer Vermeulen vraagt het woord over een kleinigheid. Nu ja, zegt de Voorzitter, als het een kleinigheid is, dan vooruit maar. De heer Vermeulen merkt dan op, dat de destructor in Son in werking is en he* nu blijkt, dat cadavers langs den openbaren weg blijven liggen. Dit veroorzaakt veel onaan genaamheden. Is het niet mogelijk om hierover een zeil te leggen. Hij stelt voor B. en W. te machtigen, in deze maatregelen te treffen. De Voorzitter zegt, dal dezelfde bezwaren zich ook elders voordeden. Men overweegt thans het bouwen van cadave'rhuisjes en aanschaffing van een vervoermiddel om een cadaver daarheen te vervoeren. De Inspecteurs zullen in deze van advies dienen. Overigens moet men beden ken, dat het een nog geheel nieuwe dienst is en tal van dingen in de praktijk blijken te bestaan, die de theorie voorbij zag. Zoo moeten b.v. de chauffeurs den weg nog leeren, die door onbekendheid soms ver omrijden. De heer Stoot merkt op, dat een cadaverhuisje alle bezwaren niet op heft, waarop de Voorzitter wijst op het aan te schaffen wagentje. Een en ander zijn alweer kosten, doch zooals gezegd maakt een en ander een voorwerp van bestudeering uit bij de Inspecteurs van dien dienst. Van praten komt praten, zegt de Voorzitter en zoo stelt hij aan de orde om een uitgegroeid bosch te Castenray bij gedeelten te doen rooien en verkoopen. Het gedeelte dat geschikt zou zijn voor mijnhout, zou kunnen worden apart gehouden. De werkzaamheden zoudeD in werk verschaffing uitgevoerd kunnen wor den. Hij verzoekt den Raad om B. en W. in deze te willen machtigen, waartoe de Raad z.h.s. besloot. Nog een punt heeft de Voorzitter de notulen der vorige vergadering, welke de leden inmiddels in druk hebben ontvangen. Hij vraagt of iemand hier op of aanmerkingen heeft Daar geen der leden hierop iets zegt, verklaart de Voorzitter de notulen goedgekeurd en sluit de vergadering met gebed. De a.s. terugkeer van de Koninklijke Familie. Het Kamerlid Schaper overleden. De verkeersweg als racebaan. Tegen suikersmokkel. Sta kingen. Een noodlottige brand. Het verblijf van de Koningin en prinses Juliana in Noorwegen schijnt voor eenige dagen te zijn verlengd. Was er oorspronkelijk sprake van een terugkeer op 4 September, thans is het vertrek bepaald op 10 Sep tember. Beide vorstinnen zullen de reis naar ons land per Nederland- schen oorlogsbodem ondernemen. De ontvangst van koningin en prinses ten paleize van koning Haakon te Oslo en het bezoek der vorstinnen aan den Noorschen kroonprins, diens echtgenoote en familie, hebben op nieuw verlovingsgeruchten rond de persoon van'onze kroonprinses doen ontstaan. Te Voorburg overleed Zaterdag .1. plotseling het bekende socialis tische Kamerlid, de heer J.H. Schaper, aan een aanval van hartzwakte. De heer Schaper is 67 jaar geworden. Hij was Groninger van geboorte en oorspronkelijk van beroep huis schilder. In de 90-er jaren wierp hij zich met al zijn kracht en eerlijke overtuiging in den strijd voor de verheffing van de arbeidersklasse. Hij behoorde tot de z g. 12 apostelen, die het socialisme ten onzent orga niseerden en tot 't eerste drietal Troelstra, Van Ko!, Schaper dat het Nederlandsche socialisme in het parlement vertegenwoordigde. De overledene fungeerde vele jaren als vice-president van de Tweede Kamer. Ook de politieke tegenstanders hebben vaak hun waardeering voor de oprechte persoonlijkheid van den heer Schaper getuigd, wiens gevoe lens een sterken nationalen inslag hadden. Getuigde hij in het begin van den oorlog niet, dat hij met het geweer op zijn schouder naar de grenzen zou snellen, als die door een buitenlandschen vijand werden ge schonden Verschil in tactisch inzicht verschil in karakter leidde wel eens tot moeilijkheden tusschen Schaper en andere socialistische leiders, ook tusschen hem en Troelstra. We gelooven, dat Schaper in de laatste jaren eenigszins teleurgesteld is ge weest over de mate van waardeering, die zijn persoon meer in het bij zonder van de jongere socialistische generatie gewerd. Weer is een Nederlandsche motor renner op de race-baan gesneefd ditmaal was het de Hagenaar Pol dervaart en zijn slagveld had in Tsjecho Slowakije. De motorsport wordt misdadig. Technici hebben al lang uitgemaakt, dat motorrennen niet meer de kunst beteekenen, tot welke snelheid de machine is op te voeren, maar tot welke snelheid de rijder in staat is om zijn machine iu bedwang te houden. Een andere onmogelijke en gevaar lijke sport is het afjakkeren van van onze verkeerswegen door race fietsers. Deze menschen zijn niet alleen een gevaar voor zich.zelve, maar ook voor anderen en we begrijpen niet, dat geen maatregelen worden genomen tegen dit gedoe. Althans de drukke wegen of weg gedeelten moesten voor deze sport worden afgesloten, b.v. door de bepaling van een maximum snelheid voor fietsers. Deze race fietsers be dienen zich vaak van den rijweg, als het fietspad wat druk door andere fietsers wordt bereden. Gaat een kerk of school uit, daa laveeren ze bijna zonder vaart te verminderen tusschen de menschen door. Héél knap om zoo iets te doen en vaak ook wel interessant om te zien, maar gevaarlijk spel is het. Doordat de gangmaker kwam te vallen, is Zondag te Beekbergen een koppel van zeven renners onder Beekbergen met een 40 K.M.-vaarrje op en over elkaar heen tegen de straat gekwakt. Een viertal dezer menschen bekwam ernstige verwon dingen. Het smokkelen van suiker uit België naar Nederland levert als gevolg van onze hooge accijnsheffing zulke „zoete" winsten op, dat deze tak van bedrijf meer en meer wordt beoefend, tot schade van de schat kist. Om het euvel tegen te gaan, schijnt de regeering de afkondiging te overwegen van een verbod tot vervoer en verkoop van onverpakte suiker in de drie zuidelijke provincies van ons land. Een z.g. wilde staking, uitgebroken aan de bhkfabrieken te Wormerveer, dijdt zich geleidelijk uit naar andere plaatsen, waar ondernemingen van hetzelfde concern gevestigd zijn. o.a. te Delft en Rotterdam. De arbeiders bonden hebben de leiding der staking overgenomen en ter verdediging van de bestaande arbeidsvoorwaarden zijn ultimata aan de directies der blik- fabrieken in Delft en Rotterdam gesteld. Een noodlottige boerderijbrand op Zondagmorgen in Ernst, op de Veluwe leidde er toe, dat drie jeugdige kinderen uit het gezin der weduwe v'osselman om het leven kwamen de slachtoffers verbrandden in haar bedjes. VENRAY, 8 September 1934 Vergadering St Radboud-comité's te Venray. De jaarlijksche propagandavergade- rlng voor de St. Radboud-comité's, zal dit jaar gehouden worden te Venray op Woensdag den 19 Sept. om kwart vóór vier, in het gebouw van het Gymnasium der Z.Z.E.E. Paters Franciscanen. Als sprekers zullen optreden Prof. G. Brom en Dr. van Gils. Beide sprekers zullen gaarne gelegenh id geven tot gedachtenwisseling. Ieder comité kan op kosten van het plaatselijke comité twee afge vaardigden naar de vergadering zenden. Vanwege het dioc. comité zal een autobus van Venlo naar Venray vertrekken na aankomst van den trein van 14.53 uit het Zuiden en na afloop der vergadering weer terug. Eveneens zal er een bus beschikbaar zijn van Venray Station naar de vergaderzaal en terug. Wie van een dezer gelegenheden gebruik wil maken gelieve, voor een goede regeling, vóór 10 September mede- deeling daarvan te doen aan den Secr. penningmeester v. h. Dioc. Comité J. P. Tuinstra te Horn. Het diocesane comité rekent dit jaar op een groote deelname, U zult toch zeker niet willen achterblijven bij het bevorderen van een zoo voornaam katholiek belang als de R.K. Universiteit is. God heeft ook zijn hoogste rechten op het gebied der wetenschappen en een goede katholieke opleiding van hen, die eens mede de leiders zullen zijn van het katholiek volk, is zeer zeker een zaak van het allerhoogste gewicht. Onophoudelijk wijzen Paus en Bisschoppen op het belang, dat een R. K. Universiteit heeft voor het heele volk, Mogen ditmaal eens alle comité's vertegenwoordigd zijn 1 Handboogsport. Begunstigd door prachtig weer had Zondag j 1. het laatste bondiconcours plaats op de doelen van St. Antonius te Halfweg. De uitslag was als volgt Eerste Zestallen. Ie St. Joris. Leunen 2e St. Hubertus, Merselo 3e De Batavieren, Castenray 4e St. Oda, Venray 5e St. Antonius, Halfweg 6e Diana, Venray 7e De Eendracht, Veulen 8e St. Anna, Venray 9e Willem Teil, Oirlo 184 p 183 p 173 p 165 p 162 p 157 p 152 p 148 p 141 p 10e Ons Genoegen, Ysselsteyn 134 p He H. Maria, Oostrum 12e St. Jozef, Holthees Smakt Tweede Zestallen. Ie St. Hubertus, Merselo 2e St. Antonius, Halfweg 3e St. Anna, Venray 4e St. Joris, Leunen 5e St. Oda, Venray 6e De Batavieren, Castenray 7e Ons Genoegen, Ysselsteyn 8e Diana, Venray 9e Willem Teil, Oirlo 10e De Eendracht, Veulen lie St. Jozef, Holthees Smakt 113 p 82 p 144 p 128 p 122 p 114 p 109 p 96 p 93 p 91 p 89 p 69 p 64 p De wisselbekers werden dit jaar behaald door Klasse A St. Hubertus met 525 p Klasse 3 St. Oda met 503 p Klasse CSt. Hubertus met 417 p Hoogste corpsschutter in 1934 was Karei Hendriks van St. Oda met 111 punten. Personeele baan. Ie H. Swinkels, Leunen 24 punten 2e A. Thijssen, Venray 4 rozen 3e J. v. Dijck, Merselo 5 vieren 4e J. Zevenhoven, Oirlo 4 drieën 5e A. Marcellis, Merselo 4 tweeën 6e M. Maassen, Holthees 4 eenen Kampioens-baan. Ie B. Camps, Ysselsteyn 2e J. Arts, Merselo Het concours had een vlot en gezellig verloop, zoodat alle schutters hierover zeer voldaan waren. Duivensport. Zondag 26 Aug. hield de concours - commissie „De Peel" een wedvlucht met jonge duiven vanuit Queirain (Fr.) afstand 203 K.M; De prijzen werden behaald als volgt le, 2e, 14e en 34e G. v.d. Putten 3e, 15e, 47e en 77e Gebrs. Rutten 4e, 49e en 82e J. van Heugten 5e, 13e, 45e en 84e G. van Dijck 6e, 7e en 75e Gebrs. Spee 8e J. Dinjens 9e en 10e J. Vollebergh 11e en 61e E. Vermeulen 12e, 29e en 69e J. Voesten 16e Gebrs. Janssen, Sevenum 17e J. Vullings, Sevenum 18e P. Manders, Venray 19e, 25e, 26e, 33e en 63e Gebrs. Hendriks 20e, 31e, 35e, 43e, 46e en 55e W. Goossens, Deurne 21e, 24e, 44e en 70e A. Loonen 22e, 32e, 50e, 59e; 60e en 67e H. Kuyten, Deurne 23e, 28e en 38e J. Strijbosch 27e en 64e H. Derks 30e J. Arts, Wanssum 36e, 37e, 52e, 53e, 79e P. Kersten 39e, 42e en 48e Franken, Wanssum 40e en 68e Servaas, Venray 41e J Thielen, Sevenum 51e J. Vermeulen, Venray 54e G. Verleijsdonk, Deurne 56e en 57e P. Janssen, Deurne 58e J. Kusters, Venray 62e en 71e G. Janssen, idem 65e Gebrs. Janssen, Sevenum 66e P. H. Janssen, Venray 72e L. Coopmans, idem 73e P. J. Vollenberg, idem 74e Van der Heiden, Wanssum 76e Jac. v. Dijck, Venray 78e W. Thijssen, idem 80e en 81e II. Goerts, Deurne 83e H. Geurts, Sevenum Overduif J. Janssen, Venray Gelost 9.25 uur met Noord Oosten wind. Aankomst eerste duif 1 —21 13 uur. Laatste duif 2—23—26 uur. Schietwepstryden B. V. L. De officieele opening der Schiet wedstrijden te Leunen zal plaats heb ben op Zondag 16 September. De opening zal geschieden in tegenwoordigheid van Kolonel Ha- necour. Kapitein Graafland, Burge- meester van de Loo, bestuur en leden der B, V. Landstorm en Bur gerwacht Leunen. Het terrein zal feestelijk versierd worden, tenten zullen worden opge slagen en de fanfare zal haar mede werking verleenen. Als het weer medewerkt, belooft het een mooi feest te worden. De opening zal in verband met den treinenloop geschieden om 12 uur. De prijzen blijven tentoongesteld in het Bondsgebouw. Er is verlof om zwak-alcoholische dranken 'te verkoopen. Het buffet levert verder limonade, sigaren, gebak etc. Gouden en zilveren medailles zijn geschonken door Kolonel Hanecour te Maastricht, Mgr. Dr. Poels te Heerlen, Deken Thielen te Venray, Pastoor Strijkers te Leunen, Dr. Vercauteren, Dr. Janssen Dr. Sala. A. Poels, Burgemeester van de Loo, De Gouden Leeuw, Steenfa briek Het Veulen. L.LT.B. Leunen, Bib. te Leunen. Prijzen zijnontvangen van De Kontakt-winkel, Fonck, Pijls, Claas» sens, Tillemans, Smits, Thielen, Th. Pouwels, Kusters. Hoedemakers. Janssen, van Bergen, Winters, Fa. v.d. Munckhof, Coopmans, Coenen, Hendrix, Schols, Camps, Mulders, terwijl verder vele personen nog hun 'steun steun toezegden. Door de schitterende prijzen be schikbaar gesteld door deze firma's en personen is de B.V.L. Leunen in staat gesteld een brillante prijzenlijst te hebben, die eenieder zal verzoeken een tochtje te maken naar Leunen op 16, 23 of 30 Sept. a.s. Plechtige inzegening van het nieuwe klooster te Oirlo. Begunstigd door een mooi zomer weer heeft Oirlo de Eerw. Zusters der Goddelijke Voorzienigheid op een feestelijke wijze ingehaald. Weken en weken is er gewerkt om dezen dag zoo feestelijk mogelijk te maken Pastoor Gerards' wensch, om Zusters in de Parochie Oirlo te krijgen, is thans werkelijkheid geworden. Wat dat voor een moeite heeft gekost, kan een buitenstaander zich niet in denken. Des morgens naderden allen ter H. Tafel en heeft Pastoor Gerards op dit heugelijke feest toepasselijke woorden gesproken. Na het Lof, hetwelk werd gecele breerd door den Hoogeerw. Heer Deken Thielen, werd in processie naar het nieuwe Klooster getrokken. De weg van de kerk naar het kloos ter was keurig versierd, terwijl nabij het klooster mooie versieringen waren aangebracht. Oirlo's fanfare luisterde deze plechtigheid op met muziek. Burgemeester v.d. Loo was eveneens aanwezig. Na de verschillende plechtigheden en de overbrenging van Ons Heer naar de nieuwe kapel, zongen de schoolkinderen van Oirlo onder leiding van den heer Peters de Eerw. Zusters een welkomstlied toe. Ver volgens zegden twee meisjes een keurig vers op, en nam Pastoor Gerards het woord om woorden van welkom te richten tot de Eerw. Zusters der Goddelijke Voorzienig heid. Spreker wee3 erop, hoe sinds langen en langen tijd deze Zusters in deze parochie de wijkverpleging hebben verzorgd. Hoe sinds 1931 't onderwijs der meisjes in handen was dezer Zusters en later nog het Bewaarschool-onderwijs. Thans ook de Zusters zich voorgoed- hier gevestigd hebben, zullen ook zij zich gaan geven aan de rijpere jeugd. Wat dit vooral zeggen wil, zullen de ouders eerst later beseffen. Dank bracht Spreker aan de Eerw. Zuster Provinciaal, voor het besluit dat de dochters der Goddelijke Voor zienigheid zich in Oirlo kwamen vestigen. Oirlo's wensch is daarmee in vervulling gegaan. Dank bracht Spreker aan den architect voor het mooie ontwerp, dat zich zoo bij zonder aanpast aan deze landelijke omgeving en waardoor in de in richting van dit gebouw niets ver loren is gegaan. Eveneens dank bracht Spreker aan de aannemers Arts, Gielen en Maassen uit Merselo, die tot aller tevredenheid dit werk hadden gebouwd. Met den wensch dat het de Eerw. Zusters gegeven moge zijn, nóg lange jaren werkzaam te zijn aan het heil der parochie Oirlo, verzocht Spreker de fanfare een „Lang zullen zij leven" te spelen voor de Eerw. Zusters der Godde lijke Voorzienigheid. Ook bracht Pastoor Gerards woorden van dank aan den Hoog eerw. Heer Deken Thielen en Bur gemeester v. d. Loo, die deze pjech tigheid met hunne tegenwoordigheid hebben vereerd. Alsdan nam Burgemeester v.d. Loo het woord. Spr. heeft de bergen van moeilijkheden zien opkomen, doch Pastoor Gerards heeft die alle over wonnen. Vandaag is het de blijde dag voor Oirlo. O. L. Heer heeft hlec vandaag een tweede woonhuis gekregen in de parochie. Spr. eindigde met een vi"at Pastoor Gerards en met den wensch, dat Oirlo nog vele jaren Pastoor Gerards mogen behouden. Een spontaan hoera klonk uit de menigte op, en de fanfare speelde thans een Lang zal hij leven voor Pastoor Gerards, het welk door allen werd meegezongen. Hiermede was de plechtigheid ten einde en heeft Oirlo voor goed de zuéters in hare parochie. L.K. Kind door auto gedood. Zondagavond wilde het 11-jarig meisje M. V. de Hoogstraat te Eindhoven oversteken. Het kind, dat blijkbaar geen acht sloeg op het verkeer, werd door een personen auto, bestuurd door den heer G. uit Nunen, die een voor hem rijdende auto wilde passeertn, gegrepen. Het meisje bekwam ernstige ver wondingen en is overleden. Maandagmorgen reed nabij Schalk wijk een personenauto, afkomstig uit Amsterdam, door onbekende oorzaak in de Schalkwijker wetering. In de auto waren, behalve de chauffeur, vier dames gezeten. Door onmiddel lijk toegesckoten hulp werden de chauffeur en drie dames op het droge gebracht. Eén der dames is echter verdronken. Bedevaart van de Venr. Tertiarissen naar Kevelaer op Woensdag 12 Sept. Om 7.15 komen allen in de Paters kerk, waar een tientje gebeden wordt voor een goede reis en twee strofen gezongen worden van Wees gegroet, o Sterre, biz. 44 handboekje. Daarna vertrekken achtereenvolgens de ver schillende bussen. Bij het voorbijgaan van de kapel van Oostrum Lied Aan U, Koninginne biz. 41, vérvolgens één tientje voor het welzijn van Venray's Derde Orde. Als wij de Maas zijn overgestoken Eén tientje tot bescherming van onze gezinnen, daarna lied Mijn Vader is een edelman biz. 49. Als wij de Duitsche douane zijn ge passeerd Eén tientje voor onze over ledenen, vervolgens lied Wees gegroet o Sterre biz. 44. Bij de aankomst te Kevelaer: Wij groeten U biz. 45. Onmiddellijk na aankomst trekken wij in processie naar de kerk van Oud- Kevelaer en zingen ondertusschen Wees gegroet, o Sterre biz. 44, waarna het rozenhoedje. De H. Mis wordt gezongen door heel het volk biz. 5 en wordt opgedragen voor de levende en overleden leden der Derde Orde. Na het Evangelie een korte toespraak. Bij het einde der H. Mis lied: Gebe nedijd biz. 42. Daarna gelegenheid tot bezoek aan de Genadekapel en vrij tot half twee. Om half twee komen allen te zamen bij de GenadekapelGebed, intenties, lied O reinste der Schepselen biz. 43; vervolgens processiesgewijs Oefening van den H. Kruisweg om den Jubilé- aflaat te verdienen. Op Oud-Kevelaer de andere voorgeschreven gebeden voor de Jubilé-aflaat. Daarna vrij tot half vijf. Om half vijf samenkomst bij de Genadekapel en laatste groet aan O.L. Vrouw van Kevelaer: lied Wij groeten U biz. 45één tientje voor de ver schillende intenties der leden en een meerstemmig lied door het dameskoor. Daarna trekken wij naar het parkeer terrein in plechtige processie zooals 's morgens. Bij het vertrekken uit Kevelaerlied Hoog straalde (Vaandellied) biz. 47. Als wij Weeze voorbij zijn Eén tientje voor de missies en lied Aan U, o Koning der Eeuwen biz 51. Bij het passeeren van de kapel van OostrumWij groeten U biz. 45. ATTENTIE Allen brengen het Derde Orde-boekje mee en de latljnsche Misgezangen van de Parochie; allen zingen flink mee bij de H. Mis allen gaan zooveel mogelijk bij elkaar zit ten en helpen mee dit program stipt uit te voeren. Men moet NIET letten op den Duit- schen tijdalles is berekend volgens den Hollandschen tijd. Verstopping en slechte spijsvertering beder ven Uw humeur. Neem de zacht werkende Foster's Maag pillen en gij gevoelt U spoedig frisch en opgewekt, f 0.65 per flacon. F0ST ER'5 M AAGPILLEH Ingekomen en vertrokken personen van 24 tot 31 Aug. INGEKOMEN A. B. Cox, dienstbode, Oirlo D 57 van Wanssum Th. W. Janssen, bakker, Maas- heescheweg 5 van Gemert A. W. Janssen en gezin, chauffeur, Hoenderstraat 32 van Sittard L. A. Robben, z.b., Smakterweg 5 van Tilburg A. J. W. Robben, Idem, Idem W. J. H. Robben, idem, idem van Roermond P. J. Poels en vrouw, idem, Oirlo E 68 van Horst L. R. v.d. Sommen, idem, Leunsche weg 10 van Bakel A. M. Ch. Schellen, Hensenius- straat 13 van Grubbenvorst H. J. H. v. Hoven, dienstbode, Hofstraat 10 van Bergen (L.) W. P, J. Raaymakers, dienstknecht Oirlo F 9 van Maashees H. Adriaans, idem, Veltum L 20 van Son A. Celie, broeder, Leunsche weg 1 van St. Michiels-Gestel J. S. J. M. Ypma, idem. Idem van Wijchen J. A. LlsmaD, idem, idem v. Weert A. Th. Nabuurs, kloosterzuster, Overloonscheweg 2 van Tegelen H. G. Kwezen, idem, Idem E. Rotrbeck, Uem, Oirlo Maria Regioa van idem P. M. Verstappen, idem, idem van Blerick A. F. de Vet, kloosterbroeder, Stationsweg 32 van St. Truiden H. Coenders, idem, idem. VERTROKKEN G. r. Hendriks, molenaar naar Eindhoven, Zeelsterstraat 75 J. H. Lorant, coiffeur, naar Asten Markt 8 A. Stemmer, kloosterzuster, naar Sevenum J. B. A. Bomers, idem, n. Maasniel A. Hollman, idem, naar Helden J. P, Neeten, idem, naar Blerick M. Cleophas, landbouwer, naar Deurne Kraaienhut D 67 H. M. Bom, z.b., naar Blerick J. H. Th. Bouwels. chauffeur, naar Weert, Maaspoort 75 F. Verkley en vrouw, z.b., naar Wassenaar, Ridderlaan 1 P. M. K. Jenniskens, idem, naar Deurne, Kerkstraat D 3 M. G. L. Wismans, idem, naar Broekhuizen A. H. J. Gommaos, idem, naar Eiodhoven H. M. G. Arts, dienstbode, naar Ravenstein, Marktstraat 172 P. Th. G. van Opbergen, z.b., n. Eindhoven.

Peel en Maas | 1934 | | pagina 6