Gemengde Berichten Nadat de nieuwe Jonge Wachten In het Vereenigingsgebouw waten ge feliciteerd en er een verfrissching was genoten, begaf men zich in grooten fleurigen stoet naar een mooie plek op de Cuyksche Heide. Hier speel den de Jonge Wachten het Burcht- schatspel. Dit is een spannend spel zonder wildheid, en heeft een diepe geestelijke beteekenis. Ten slotte mocht het aan de Venraysche Jonge Wachten gelukken die van Cuyk te overwinnen. Met een hartelijke toe spraak werd hun overhandigd de kostbare wissel-plaquette, aangeboden door geestelijken van diver: e plaatsen. Deze plaquette is te zien in de vitrine van firma Wed. Schaeffers- Derksen. Spel maakt hongerig en met levendige dankbaarheid consta teerden de Jonge Wachten dat men te Cuyk daar royaal op had gerekend. In den avond vergaderden zich geestelijken en leeken met de Jonge Wachten om een groot vuur. In het schijnsel van de vlammen werden toespraken gehouden en van allerlei voordrachten ten beste gegeven. Laat, feitelijk wat te laat, kwamen we weer in Venray. We denken maar voor zoo'n enkel keertje is dat niet erg. Veel dank aan geeste lijkheid, leiders en behulpzame Jonge Wachten van Cuyk 1 De vlaggen uit De ingezetenen worden verzocht op heden Zaterdag 8 September ter gelegenheid van het bezoek van Mgr. Dr. Lemmens en de plechtige opening van het Ziekenhuis te vlaggen. Voor alle belangstellende inwoners van Venray is het Ziekenhuis te bezichtigen op Zaterdagmiddag 8 September van 1 tot 3 uur en op Zondag 9 September van 10 uur voormiddag tot 12 uur middag en van 2 tot 5 uur namiddag. Kinderen beneden 18 jaar worden niet toegelaten, waarop streng zal worden gelet. Hoog bezoek. Z. H. Exc. Mgr. Drossaerts, Aarts bisschop van San Antonio, arriveerde Maandag alhier op bezoek bij Mgr. P. Wijnhoven en zijne familie. Z. H. Exc. is vergezeld van zijne nicht Mej. Maria Esser, en zijn lijf arts Dr. B. O. Burch, onder wiens behandeling Z. H. Exc. nog is, ten gevolge eener ernstige ziekte, en eenigen tijd rust geboden is voor het vertrek naar Home, alwaar Mgr. Drossaerts een officieel bezoek zal brengen aan Z. H. de Paus. Een nieuw klooster. Naar wij vernemen zal, nu de Congregatie van de Broeders van Liefde, wier Moederhuis te Gent in België gevestigd is, een Nederland- sche provincie heeft gesticht, ook in ons land een intrede-huis worden gevestigd. Nederlandsche jongelui, die in de Congregatie willen treden, zullen dan niet meer in het buitenland bet pos tulaat behoeven door te brengen. Het nieuwe klooster zal onder Venray (Wansumsche weg) worden gebouwd. GEVONDENEen rijwielplaatje en een jas. Inlichtingen bij den Rijksveldwachter. GEVONDEN: Een zweep, een damestasch en een huissleutel. TOEGELOOPENTwee houden. Inlichtingen bij de Gemeentepolitie. De Schutterij „St. Anna" alhier nam Woensdag deel aan den Folkloristischen Optocht te Rotter dam, uitgeschreven door de Vereeni- ging voor Vreemdelingenverkeer te Rotterdam. Aanbesteding. Woensdag werd door architect van Weegen uit Vierlingsbeek aan besteed het bouwen van een boer derij voor rekening van den heer L. Coopmand uit Venray, te bouwen op Lactarla. Hiervoor waren enkele aannemers uitgenoodigd, waarvan de laagste Inschrijvers waren Gebr. Kersten te Overloon en Wanssum voor de som van f 7237. Het werk werd gegund. WINKELSLUITING. Burgemeester en Wethouders van Venray brengen ter openbare kennis, dat door de wijziging der Winkel sluitingswet 1930 (staatsblad Nr. 460) de mogelijkheid is geopend dat op Zondagen mogen geopend zijn a. de winkels, waar uitsluitend ot in hoofdzaak hetzij visch, hetzij fruit, hetzij een of meer der navolgende warenbrood, banket, suikerwerk, chocolade, al dan niet tesamen met consumptie ijs, ten verkoop in voor raad zijn, doch uitsluitend voor den verkoop onderscheidenlijk van visch, van fruit, en van brood, banket, suikerwerk, chocolade en consumptie- ijs, gedurende ten hoogste ZES achtereenvolgende uren, liggende tusschen 8 uur des voormiddags en 8 uur des namiddags b. de winkels, waar uitsluitend of in hoofdzaak tabaksartikelen ten verkoop in voorraad zijn, doch uit sluitend voor den verkoop van tabaksartikelen, en winkels, waar voor vergunning krachtens de drank wet geldt, gedurende ten hoogste VIER achtereenvolgende uren, lig gende tusschen 8 uur des voormid- dags en 8 uur des namiddags. Een en ander is echter alleen dan toegestaan, indien en voorzoover de Gemeenteraad vóór 15 October 1934 zal hebben verklaard, van oordeel te zijn, dat de tegenwoordige buiten gewone omstandigheden tot die afwijking aanleiding geven. En deze verklaring mag de Raad eerst afleg gen nadat belanghebbenden uit de betrokken bedrijven deswege zijn gehoord. In verband met bovenstaande is ter gemeente-secretarie nedergelegd een lijst ter teekening door winke liers. behoorende tot bovengenoemde bedrijven, waarop zij door het stellen hunner handteekening verklaren, dat zij zijn vóór de regeling betreffende de verkoopgelegenheid op Zondag als bovenomschreven. De gelegen heid tot onderteeketing is opengesteld van 12 tot en met 20 September a.s. op eiken werkdag tusschen 10 en 12 uur v.m. en bovendien, behalve op Zaterdag, tusschen 2 en 4 uur n.m. Belanghebbenden, die niet vóór 21 September de lijst ge teekend hebben, worden geacht TEGEN bedoelde Zondagsregeling te zijn. Ter verduidelijking zij opgemerkt, dat volgens de Winkelsluitingswet de winkels, waar uitsluitend of in hoofdzaak brood, banket of choco lade wordt verkocht, en visch- en fruitwinkels geopend mogen blijven gedurende VIER uren te hunner keuze, indien de Gemeenteraad NIET verklaart, dat het voor deze gemeente wenschelijk is gebruik te maken van de bevoegdheid volgens het bepaalde in artikel 5, eerste en tweede lid der wet van 1934 als bovenvermeld. De toestand blijft dan derhalve voor de brood banket- en suikerwinkels, zooals hij thans is, terwijl de visch en fruitwinkels dan eveneens gedu rende vier achtereenvolgende uren NAAR EIGEN KEUZE mogen geopend zijn. Volgens de plaatselijke door de Kroon goedgekeurde verordening op de Winkelsluiting mogen alle overige winkels, (onverschillig of de Gemeen teraad al dan niet verklaard, dat het voor deze gemeente wenschelijk is voor de winkels in brood, suiker werken enz. van de bevoegdheid volgens bet bepaald in artikel 5 eerste en tweede lid als vorenver- meld gebruik te maken) des Zondags geopend blijven van 81/212 uur. De toestand blijft dus voor al de andere winkels zooals hij thans is. Nadere inlichtingen worden ver strekt ter gemeente secretarie. Venray, 6 September 1934 Burgemeester en Wethouders van Venray O. VAN DE LOO. De Secretaris, VAN HAAREN. KIESWET. STEMMEN BIJ VOLMACHT. Burgemeesters en Wethouders van Venray vestigen de aandacht op het bij de wet van 21 Juli 1928. S 288 ingelascht artikel 4a der Kieswet, luidende als volgt: „De kiezer is, met inachtneming van het in deze wet bepaalJe, be voegd bij volmacht te stemmen, in dien zijn beroep of werkzaamheden medebrengeo, dat hij herhaaldelijk of althans gedurende ket gedeelte van het jaar, waarin de stemming ge woonlijk valt, werkzaam pleegt te zijn buiten de gemeente, op welker kiezerslijst hij voorkomt, mits zijne afwezigheid, indien hij gedurende het tijdvak of de tijdvakken, waarin hij aldus werkzaam is, een of meerma len in die gemeente terugkomt, als regel telkens langer dan drie dagen duurt. Mede is, met inachtneming van het in deze wet bepaalde, bevoegd bij volmacht te stemmen, de vrouw, welke, gehuwd met een kiezer, die voldoet aan de in het vorige lid gestelde voorwaarden, met haar man, in verband met diens beroep of werk zaamheden, afwezig pleegt te zijn. Bij het gewijzigd artikel 7 der Kieswet is bepaald, dat men, ten einde op de kiezerslijst te worden aangewezen als bevoegd om bij volmacht te stemmen, een daartoe strekkend met redenen omkleed ver zoekschrift aan het Gemeentebestuur moet indienen in het laatste kwar taal van het voorafgaande jaar. Vco de kiezerslijst 1935—1936 (d.i. de lijst, welke op 22 Februari 1935 wordt vastgesteld en geldig is van 1 April 1935 tot en met 31 Maart 1936) zullen dergelijke verzoekschrif ten dus moeten worden ingediend tusschen 1 October en 1 Januari a.s. Formulieren voor deze verzoek schriften zijn vanaf 15 Sepiember tot en met 31 December a.s. kosteloos verkrijgbaar ter gemeentesecretarie alwaar tevens nadere inlichtingen worden verstrekt. Venray, 5 Sept. 1934. Burgemeester en Wethouders voorn. O. VAN DE LOO. De Secretaris, VAN HAAREN. OVERLOON. Op 11 Sept a.s. hoopt onze oud-dorpsgenoote, de Eerw. Zuster Jozephilda (in wereld Petronella Cornelissen) in het kloos ter van Mariënberg te Den Bosch den dag te herdenken, dat zij voor 25 jaren haar intrede deed in boven genoemd klooster. Op de Zondag j 1. alhier ge houden vergadering van de R. K. Werkliedenvereeniging werd besloten met een 20 tal leden deel te nemen aan de meeting te Beek bij Nijmegen Verder werden druk besproken de alhier zoo lage Ioonen bij de werk verschaffing. Maatregelen zullen worden genomen, want den toestand wordt onhoudbaar. Uitslag van de alhier gehou den schietwedstrijden van de B.V L. afd. Overloon. De prijzen werden behaald als volgt le W. Creemers, 2e M. v. Op bergen, 3e W. Loonen, 4e W. v. Opbergen, 5e A. Schraven, 6e H. Meijer, 7e H. Giezen, 8e H. Gooren, 9e G. Willems, 10e A. Ermens. Motorrijder tegen electrisehe paal Te Overloon raakte de motorrijder W. v. Thienen uit Ledeacker het stuur kwijt en reed tegen een elec- trischen paal. Hij bleef bewusteloos liggen en moest per auto naar het ziekenhuis te Boxmeer vervoerd wor den, waar hij van de laatste H. H. Sacramenten werd voorzien. Behalve een armbreuk had de gekwetste ver schillende wonden en inwendige verbloedingen. Veefokdagen. Zoowel te Horst als te St. Antho- nis, alwaar Woensdag en Donderdag de bekende Fokveedagen werden gehouden, was de drukte geweldig, als nooit te voren Duizenden be zoekers waren op de terreinen aan wezig. In Horst kwam men honder den catalogussen te kort. Wel een verblijdend teeken van opleving in den boerenstand WELL. Woensdag brak brand uit in het woonhuis van en bewoond door G. Kessels te Well. Aange wakkerd door den flinken wind greep het vuur zeer snel om zich heen, zoodat gevaar dreigde voor de belendende perceelen. De brandweer, die precies voor een oefening was uitgerukt, en dus spoedig ter plaatse was, wist deze echter te behouden. Het huis van K. brandde totaal af. Botsing tusschen fietser en auto. Woensdagavond omstreeks 8 uur had te Venlo nabij het villapark een ernstige aanrijding plaats, waarbij de 26 jarige tuinier H. Vlodrop uit Venlo zwaar werd gewond. Per fiets kwam V. vanuit het villapark en wilde de Maaskade afrijden, toen vanaf de Maaskade een auto bestuurd door den woonwagenbewoner X. naderde. De fietser alsook de auto bestuurder poogden nog voor elkaar uit te wijken, doch een botsing was onvermijdelijk. V. kwam met het hoofd tegen het portier van de auto terecht en werd tegen den grond geslingerd. Hevig bloedend uit meer dere hoofdwonden en met een zware hersenschudding werd V. opgenomen en naar het ziekenhuis te Venlo overgebracht, waar hij onmiddellijk van de laatste H. H. Sacramenten werd voorzien. Zijn toestand is zorgwekkend. MAASBRACHT. Door den alhier gestationeerden Rijksveldwachter werd een bij een caféhouder aan het station alhier in betaling gegeven valsche rijksdaalder in beslag ge nomen. Het falsificaat, dat het jaartal 1929 droeg was zeer goed nagemaakt, doch door de doffe kleur toch wel van een echten rijksdaalder te onder scheiden. Paters Franciscanen. Dinsdagavond omstreeks zes uur arriveerde te Weert de H oogeerw. Pater generaal der Minderbroeders, pater Leonardus M. Bello uit Rome, vergezeld van den generaal defiaitor, Pater Theodoricus Paré en zijn se cretaris Pater Blasius Bonaldi. De generaal werd volgens het ce remonieel der Orde in de klooster kerk ingehaald, hield vervolgens een korte toespraak in het latijn tot het aanwezige volk, waarin hij hun vre- de en heil toewenschte en den zegen van Franciscus schonk. Door Pater Gardiaan van het klooster werd deze toespraak in het Nederlandsch vertolkt. Woensdagmorgen werd in het klooster het driejaarlijksch kapittel gehouden onder voorzitterschap van den generaal. Als provinciaal werd herkozen Pater Regalatus Hazebroek; tot defi nitoris van de provincie werden ge kozen pater Paulus Stein, commis saris provinciales van Brazilië, pater Prosper Teunissen, gardiaan van Vlo, pater Balduines de Goede, di recteur van de R. K. H. B. S.. te Leiden en pater Lucidius Verschue- ren, magister cleriorum te Alverna (Wijchen). Maastriclitsche Raadskelder gesloten. In verband met de slechte bedrijfs- resu'taten zal de Raadskelder te Maastricht heden Zaterdag definitief gesloten worden. My nwerker onder gesteente gedood. In de Domaniale mijn te Kerkrade heeft een instorting plaats gehad waarbij de mijnwerker J. Paffen, uit die gemeente, onder afvallende steen kolen werd bedolven. Vele uren heeft men gewerkt om den ongeluk kige te bevrijden. Toen men dan hierin slaagde, bleek hij te zijn over leden. De mau was gebuwd en vader van drie kinderen. Urnen gevonden. Bij de graafwerken voor de nieuwe Maasdijken te Boxmeer zijn verschei- ne urnen gevonden, in waarvan nog resten van gebeenten aanwezig wa ren. Volgens deskundigen dateeren deze urnen van vóór Christus. Branden. Te Oeffeit is de boerderij van P. K. afgebrand. Van den inboedel werd weinig gered. Een paard kwam in de vlammen om. Verzekering dekt gedeeltelijk de schade. Te Schijndel is in het Wielens- hoef de woning van hen arbeider A. Blummel geheel afgebrand. Alles ging verloren. Een en ander was slechts laag verzekerd. De 11 kinderen werden met moeite gered. Een honderdjarige. Op 24 Sept hoopt de wed. Joh. M. v. Kuik te Best haar lOOen verjaardag te vieren. Zij is nog vrij goed gezond. Massaal schoolverzuim. In het dorpje Tuyl, aan de Waal •gelegen, werd de openbare school volgens ministerieel besluit tegen 1 Sept. opgeheven. De kinderen in aantal van bijna 50, moeten nu te Waardenburg school gaan. Op den eersten schooldag na de vacantie verscheen er echter geen kind, even min als den volgenden dag, zoodat de schoolbanken die van het dorp Tuyl naar Waardenburg gebracht waren, leeg bleven. „De banken heb je wel maat de kinderen krijg je Diet," aldus luidde, volgens de Telegr. de uitspraak van vele ouders. De jeugdige burgemeester van het dorp Haaften, waartoe Tuyl behoort, zal nu politioneele maatregelen moeten nemen om de ouders der kinderen te dwingen de kinderen op school te Waardenburg te sturen. Brand. Te Nijmegen is op den Kwakken- berg een nieuwe villa, die nog Diet bewoond was, totaal afgebrand. De aannemer had de villa nog Diet opgeleverd. Ongelukken. Te Seppe is de boerenarbeider J. Broeren door zijn eigen kar over reden en op slag gedood. Te Haarlem is een 18-jarig meisje bij een binnenbrandje door rook gestikt. Te Sas van Gent reden een auto- en motorbestuurder te water bij een botsing. De motorrijder verdronk. Te Poppel bij de Belgische grens reed de directeur van de Hem a te Tilburg met zijn auto tegen een boom. Eenige oogenblikken later overleed de bestuurder, een vrouw met 6 kinderen nalatende. Burgemeester-aanhangers maken relletjes, In een landelijke gemeente bij Dijon zou Dinsdag een verkooping van landbouwmachines plaats hebben bij den burgemeester, die zijn belas tingen niet had betaald. Reeds aanstonds bleek, dat zeer lage prijzen besteed werden, waarop de aanhangers van den burgemeester lawaai begonnen te maken en er op aandrongen, dat de verkooping zou worden uitgesteld. De deurwaarder, die moeilijkheden had voorzien, had om bescherming door gendarmes gevraagd, die dan ook uit twee naburige gemeenten gezonden waren. ToeD de gendarmes wilden in grijpen, kwam het spoedig tot een elgemeene vechtpartij De aanhangers van den burgemeester hielden echter de overhand en sloten ten slotte de gendarmes in een paardenstal op zoodat den deurwaarder geen andere keus bleef dan de verkooping uit te slellen. Inbraken te Gemert. Woensdagnacht werd mej A. de V. te Gemert in haar slaap gestoord door een verdacht geluid in haar woning. Opstaande bemerkte zij een tweetal personen in een aangrenzend vertrek. Op het zien van de vrouw namen deze ijlings de vlucht. De kordate vrouw volgde hen op straat, waarbij ze luidkeels om hulp riep. De spoedig aanwezige politie zette den omtrek der woning af en kwam tot de ontdekking dat niet alleen bij mej. de V. maar ook in het daar naast gelegen pand, waarin het kan toor en de drukkerij der gebroeders Ermers gevestigd is, was ingebroken In het kantoor hadden de inbrekers alles overhoop gehaald; er wordt echter slechts een bedrag van f 20 en eenige postzegels vermist. Daar de firma gisteravond een bedrag van f 700 had ontvangen, dat echter door een der firmanten was meegenomen, vermoedt men, dat geen onbekenden uit Gemert deze inbraak gepleegd hebben. Bij mej. de V. wordt niets vermist Ia beide panden zijn de inbrekers door het uitsnijden van een ruit bin nen gedrongen. f 4100 Verduisterd. Woensdag werd op verzoek van den Officier van Justitie te s'Herto door de Belgische politie uitgeleverd de 40-jarige J. v. Br uit Eindhoven, die in de functie van penningmeester eener vereeniging op 8 Juli j.l. t. 4100 heeft verduisterd. Na door den Officier te zijn ge hoord, is hij in het Huis van Bewa ring ingesloten. Kleermaker, blyf by je naald. De commissaris van politie te Utrecht heeft een tailleur aan een stevig verhoor moeten onderwerpen Deze. een 27 jarige, was van zijn kleermakerstafel afgestapt, had naald en garen laten liggen en had zich met een ijver, een betere zaak waar dig, gezet aan het fabriceeren van rijwielplaatjes. Het nieuwe stiel van den man was gevaarlijker dan zijn oude bedrijf. Nu zit hij in het huis van bewaring te overpeinzen, of het maar niet beter was geweest, daar op de oude kleermakerstafel, bij naald en garen.... Een fruitboomen „dokter". In het Algemeen Politieblad maakt de brigade-commandant der Kon. Marechaussee te Waalwijk bekend, dat Johannes Cornelis van Gelderen, 44 jaar, wonende te Tilburg, zich ook noemend Jan Sikkema, als heer gekleed, de landbouwers bezoekt en, zich voordoende als scheikundige op gebied van land- en tuinbouw, dan zegt, dat de fruitboomen ziek zijn, b.v. doordat de grond te arm is aan ijzeroxyde. Van Gelderen vraagt dan de boomen te mogen behandelen tegen betaling van een zeker bedrag per boom. De behandeling bestaat dan uit het ontblooten van een gedeelte van een der trekwortels vaD eiken boom, waarop dan een zeker vocht door hem wordt gegoten. Voornoemde brig. comm. geeft ieder in overweging, alvorens zijn fruitboomen door genoemden persoon te laten behanden, eerst inlichtingen bij hem in te winnen. Vechtparty in woonwagenkamp. Te Grave heeft Zondag een hevige vechtpartij plaats gehad tusschen de leden van twee families v. S. en R. uit het woonwagenkamp. De avond te voren had de 45 jarige F. v. S. bij een ruzie al een ernstige slag op het hoofd gekregen. Zondagochtend is de ruzie op nieuw aangewakkerd. Van beide zijden is geschoten met jachtgeweren en revolvers. Het is een wonder, dat geen der menschen doodelijk is gewond, doch eenige hunner liepen ernstige kwetsuren op de 15 jarige A. B. kreeg een schot hagel in de beenen en het gelaat, de 40-jarige J. B. S. kreeg een lading hagelkor rels in het bovenlijf, de 26-jarige C, R. kreeg een steekwonde in den rechterarm. De gewonden zijn overgebracht Daar het Catharina-Ziekenhuis. De marechaussee stelt een onder zoek in. Als vermoedelijke daders zijn gearresteerd de dochter en zoon van den kermisreiziger v. S., die verdacht worden geschoten te heb ben. Nachtelyk drama in den polder. Eerst thans, zoo schrijft het „U. D.", wordt zoo langzamerhand bekend dat zich eenigen tijd geleden in Snelrewaard een drama heeft afge speeld, dat doet denken aan het Nieuwkoopsche geval. Een inwoner van Gouda was daar n.l. in den nacht bezig op den polder Noord- Linschoten stekken op te halen, toen plotseling een schot op hem gelost werd en hij in heup en bovenbeen door een volle lading hagelkorrels getroffen werd. Hij wist zich naar Oudewater te sleepen, waar hij zich bij een inwoner heeft verbonden. Vervolgens heeft hij zich naar zijn woonplaats Gouda begeven, maar de opgeloopen verwondingen bleken van zoodanigen aard te zijn, dat hij moest worden opgenomen in het Van Iterson-ziekenhuls, waar de hagelkorrels uit zijn lichaam verwij derd zijn. Naar het blad verneemt heeft de politie deze zaak thans in onderzoek. Onryp fruit gegeten. Te O vera, gemeente Pincenhage, zijn bij de familie L. twee kindereD, een van vier en een van vijf jaar, tengevolge van het eten van ver moedelijk onrijp fruit, gestorven. Een derde kind van tien jaar, verkeert nog in levensgevaar. Cuncra-kerk te Rlienen in vlammen. Maandagmorgen werd braod ont dekt op het dak van de Cunera kerk te Rhenen. In een minimum van tijd kraken de vlammen door het dak heen met gevolg dat het vuur hoog uitsloeg en het dak na eenigen tijd ineenstortte. De bekende Cunera-toren wordt momenteel gerestaureerd, is door steigerwerk omgeven. Ook deze steigers vatten vuur doch hier wist men den brand spoedig te blusschen zoodat de toren behouden bleef. De Cunera-toren, die thans werd gespaard, is op 1 September 1897 afgebrand, toen hij door deD bliksem werd getioffen. Stakingen. De staking inde Vereenigde Staten heeft deze week herhaaldelijk tot bloedige botsingen geleid, waarbij verscheidene dooden en gewonden vielen. Roosevelt's bemiddelings pogingen zouden voorloopig geen kans hebben. De mijndirecties in België hand haven hun besluit tot loonsverlaging. Een staking lijkt onvermijdelijk. Strenge winter te wachten Men meldt uit La Rochelle: Uit het feit, dat op het naburige eiland Ré nu reeds eenige ooievaars zijn aangekomen, meenen vogelken ners te kunnen opmakeD, dat ons een buitengewoon koude winter te wach ten staat. Aan den riDg om hun poot kon men zien, dat zij uit Nederland kwa men. Of wij arme Nederlanders het dan speddaal zoo hard te verduren zullen krijgen Ontzettende droogte in Chineesclie provincies Uit de provincies Chekiang en Hoepeh, die langdurig geteisterd zijn door een ontzettende droogte, wordt gemeld, dat vele bewoners van ellende en honger een einde maken aan hun leven. Tragische berichten worden te Sjanghai ontvangen uit deze streken, waar de droogte den oogst heeft vernield en de gloeiend heette zon nestralen den boeren alle hoop ont nemen. Een uit 12 personen bestaand gezin in Foekiang heeft vergif ingenomen. Elf leden zijn overleden, alleen een 12 jarige koaap is nog in leveD. Ook een gezin van 8 personen heeft zich vergiftigd. Ook onlusten zijn reeds voorgevallen. De boeren die gelooven, dat alleen godsdienstige plechtigheden hen en hun oogst voor vernietiging zullen vrijwaren, weer streven de bevelen, die ziju uitge vaardigd door de regeering te Nan king. In de provincie Anhui trokken eenige duizenden boeren op naar de stad Monkiang en eischten een on middellijke gelduitkeeriog. Toen het stadsbestuur weigerde, ontstond een groote beroering en troepen moesten de politie te hulp komen om de orde le herstellen. In vele andere districten zijn de boeren in gesloten gelederen opge trokken naar de steden en hebben de rijstwinkels geplunderd. Ingezonden. Buiten verantwoordelijkheid der Redactie. hal! (j jin St. A ni"g »S| half Jongel w0,:de uiterliun,for' Oosu'ole f°< Christel An toni; Schellet welen, vooral eenn hulpe 1 gens, 2| weinigj te d om zal schijn zulk voegeni hel is e het gesteld j achten. clubs Geachte Redactie. Het schijDt, dat de Venraysche Middenstand met zijn ruim honderd leden reeds den winterslaap is in gegaan. Het kruideniers grootbedrijf wordt hier lustig binnen gehaald. Het markt wezen bloeit en breidt zich uit en maakt de zaken kapot. Men geeft bij alle mogelijke gelegenheden ca- deaux. doch verder doet men niets, vergadert niet, betaalt maar contri butie en graaft zijn eigen graf. KRUIDENIER. Bur-gerlijke Stand Venray van 31 Aug. tot 7 Sept. 1934. GEBOREN Johannes P. Janssen, Ysselsteyn Joanna J. G. Janssen; Leunen Johannes H. H. Janssen, Heide Maria H. P. JaDs Beken. Langeweg Ilendiikus M Marcellis. Broekweg Johanna P. Marcellis, Broekweg GEHUWD: Leooardus W. Verheijen, 26 jaren, reiziger en Adeleide G. E. Rongen, 25 jaren, beiden te Venray. ONDERTROUWD Leooardus P. J. MaDders en Maria W. H. Stevens, beiden te Venray OVERLEDEN Johannes P. Jansseo, 1 dag, Yssel steyn. Maria C. Willems, Wed. van P. Pluijmaekers, 94 jaren, Patersstraaat. Johan P. M. Jans BekeD, 7 jareD, Langeweg. Burgerlijke Stand Maashees on Overloon. GEBOREN Henricus Wilhelmus Antonius z.v. G. Derkx—FesteD, Maashees. Richardus Antonius z.v. A J. v.d VoortArts, Overloon. Wilhelmina Johanna Elisabeth Maria d.v. W. J. van Veghel Tissen, Overloon. Herman Albertus z.v. H. A. Bloe menWillems v. Dijk, Overloon. Gertruda Gerarda Henrica d.v. A. Hendriks—Linders, Overloon. Christina Antonia d.v. H. M. Jilisen—Beckers, Overloon. Kerkelijke Diensten Venray Parochiekerk Morgen Zondag 6 uur 1ste H. Mis, half 8 leesmis, waarna processie naar Oostrum, 8 en 9 uur geen H. Mis 10 uur leesmis, geen Congregatie en geen herhalingscatechismus. 3 uur Lof. Maandag half 7 speciale H. Mis voor de vruchten der aarde half 8 leesmis, 8 uur Jaarg. voor Egbert, Hendrik., Gertrudis en Maria van den Berg, 7 uur Lof. Dinsdag half 8 leesmis, 8 uur Jaarg. voor Hend. Poels en Gertrudis Camps, 0 uur sol. Jaarg. voor de overledene priesters van Venray. Woensdag half 8 leesmis, 8 uur Jaarg. voor Jacob Rongen, Helena Daniels, ouders, broeders en zusters. Donderdag 7 uur te Veltum H. Mis, half 8 leesmis, 8 uur Jaarg. 2e klas voor Johanna Grutters, Hendrik van den Wildenberg en kinderen. Vrijdag half 8 leesmis, 8 uur Jaarg. 2e klas voor Jacob In 't Groenewolt, en Johanna van Valkenburg. Zaterdag komen de jongens der 3de klas en de meisjes der 4de klas te biechten, 7 uur Lof. In den loop dezer week zai door de Dames der St. Elisabethsvereeniging de jaarlijksche collecte gehouden wor. den. H. Familie. De volgende leden vieren deze week hun patroonheilige: M. Manders J. Loogman, H. Rongen, A. Gubbels, G Roeffs, J. Janssen, E. Verstralen, G Wismans en W. Swinkels. Paterskerk Zondag 5, 6 en 7 uur H. Mis met onderrichting, 8 uur Hoogmis met preek kwart voor 5 gez. Vespers, half 6 Lof. Dinsdag van half 6 tot 7 uur uitstel-

Peel en Maas | 1934 | | pagina 2