Qemengde Berichten res J. M. M. Verberne, weduwe van J. Velthuis. H. Hinssen, Venlo, Kaldenkerkerweg 151. groenten- en fruithandel, de handelszaak is omgezet in gebr. Hinssen, fabricage van- en handel in metaalpoets-, schuur* en reini gingsartikelen, vennooten H. H. en H. P. Hinssen. Opheffingen J. Delsing-Joosten, Venlo, Parade 70, sigarenwinkelier. M. Delsing-Briill, Venlo. Roermond- schestraat 33, koloniale waren. GEVONDEN Een gouden heerenring. Inlichtingen bij den Rijks veldwachter. GEVONDEN kinderbeurs met geld en dames-handschoen. Inlichtingen gemeentepolitie. Door de gemeentepolitie werd de bekende v. D. wederom bekeurd wegens dronkenschap. It. K. Kiesvereeniging. Donderdagavond hield onder voorzitterschap van Dr, L. Sala het Bestuur der R. K. Kies vereeniging met de Propaganda- club en de Kern eene vergadering in het Hotel De Zwaan, ter be spreking der op 26 Augustus te Venray te houden bijeenkomst, waarop de Heer Henri Hermans, lid der Tweede Kamer, het woord zal voeren over het onderwerp Corporatieve Staal. Waar in deze tijden van slurm und drang in de ideeënwereld de meester, onzer over tal van onderwerpen en ook over boven slaand punt hebben hooren praten of hun gedachten laten gaan, is liet toch zeer gewenscht dit onder werp, door den bij uitstek des kundige Heer Hermans te hooren bespreken. Daarom is het te hopen, dat de bemoeiingen en bekendmakingen, die de K. K. te dezer zake zal doen, tot gevolg zullen hebben dat zeer vele leden der verschil lende stands- en vakvereenigin gen deze vergadering op 26 Aug. des avonds om 7 uur in het St. Anloniuspalronaat zullen bijwonen Volgende week komen we hierop nader terug. De XVe Bondsdag Studentenclubs Nadat de Venraysche Studenten- dub „St. Bernardus" Donderdag morgen om half acht gezamenlijk de H. Mis had bijgewoond, waren om 10 uur de verschillende Studenten clubs van Midden- en Noord-Lim burg in zeer groot aantal bij de Jongensschool present. Vandaar werd onder tromgeroffel naar de Parochiekerk getrokken, waar om 10 uur eene plechtige Hoogmis werd opgedragen door de Z.E.Heer Prof. Janssen, Moderator van de Limb. Studentenbond, daarbij geassisteerd door de Eerw. Heereo van Oppen en Stoot, terwijl de Mo derator der Venraysche club, Kap. Teunissen, fungeerde als presbyter assisteDs. Het koortje van „St. Ber nardus" voerde de wisselende ge zangen uit, terwijl de volle kerk de vaste gezangen zong. In de preek van den Z.E. Bonds- Moderator, wijst deze erop, dat de studenten menschen moeten zijn van een levendig geloof in den Eucharis tischen Christus. Na de Hoogmis volgden de sec tievergaderingen, voor de junioren in het Patronaat, voor de senioren in de .aula van bet Gymnasium, voor de superioren bij Verheugen. Het groote onderwerp van deze sectie vergaderingen was eveneens het Eucharistisch Leven van de studenten. Om half een werd het Bondsbe- stuur door den Edelachtb. Heer Burgemeester op het Raadhuis ont vangen. 's Middags om 2 uur stelden de verschillende clubs zich op aan het Henseniusplein, vanwaar in mooien optocht naar het St. Servatiusgesticht wordt getrokken, waar in de prach tig versierde aula de middagverga dering werd gehouden. Om half 3 arriveerde Z.H. Exc. Mgr. G. Lem- mens, hartelijk tóegejulcht door alle studenten. Daarna volgde het welkomslied. De spreker van deze middag was de H.E. Heer Prof. Féron. Onder de aanwezigen merkten we verder op de H.E. Heereo Dekens van Venlo, Horst en Venray. De H.E. Heer Deken van Weert had bericht van verhindering gezonden evenals Mgr. Dr. Poels. Verder waren aanwezig de ver schillende Z.E. Heeren Pastoors en Rectoren uit de buurt, de Overste en Broeders van het St. Servatius gesticht. Bovendien de Edelachtb. Heeren Burgemeester en Wethouders, de geneesbeeren van het gesticht e.a. Na een voo'dracht,geeft de Bonds voorzitter, die eerst zelf een korte inleiding hield, het woord aan de H.E. Heer Prof. Féron, die de stu denten aanspoorde tot een krachtig offerleven, krachtig door de H. Eucharistie. Daarna neemt onze Bisschop zelf het woord en spoort zijn jongens aan tot meer heiligheid. De optocht door Venray van circa 500 studenten werd gevolgd door de toewijding aan het H. Hart. Tot slot van deze goed geslaagde Bondsdag voerde „St. Bernardus" een toooeelstuk op „August moet examen doen." door Fr. van Duy- nen. De Bondsdag is geslaagd en de studenten hebben beloofd Eucharis tisch te gaan leven. Inzegening Ziekenhuis. Naar we uit goede bron vernemen, zal bet Dieuwe Ziekenhuis op Zater dag 8 Sept. a.s. (O. L. Vr. Geboorte) door Z. H. Mgr. Dr. Lemmens, Bisschop van Roermond, plechtig worden ingezegend. Volksconcert. Morgen Zondag zal de Harmonie „Sub Matris Tutela" van Oostrum een concert geven op de Groote Markt. Aanvang 8 uur nam. GEVONDENeen bankbiljet, één dameskous. Inlichtingen Marechaussee- kazerne. In het begin dezer week is het offerblok van de St. Oda kapel8 ^3e ..J^eta/en L- 34e en 49e opengebroken. Door de politie is een streng onderzoek ingesteld. Een zoontje van den arbeider J. S. in de Draslstraat geraakte met een band bekneld tusschen het deksel van een put. De vingertjes werden ernstig gekneusd, doch zullen be houden blijven. De Alpenrjjders in Venray Woensdagavond tegen 7 uur arriveerden aan de Fordgarage te Venray de Nederlandsche deelnemers aan de Alpenrit. De lichtblauwe sierlijke wagens, gesierd mee lauweren en het bewijs van hun prestaties, trokken zeer veel belangstelling. 't Oponthoud was slechts van korten duur. De wagens waren in Vaals de grens gepasseerd. Hier waren ze hartelijk verwelkomd door den burgemeester eD werden bun lauwertakken aangeboden. Van de zes Ford auto's die een bekroning verwierven, waren er vier Nederlandsche die een Gletschercup verwierven. Dit warenMutsaers met A. Couwenberg M. Fisette met P. Weber; Dr. Posthumus met J. v. d. MarckA. v. Strien met C. Schade. Na Vaals brachten de succesvolle rijders een bezoek aan Maastricht waar geluncht werd. Vervolgeos reden zij over Venlo, Venray, Hel mood, Eindhoven naar Tilburg waar de nacht werd doorgebracht. Bevordering. De heer van Opbergen van hier, thans ambtenaar der directe belastin gen enz. te Schaesberg, is bevorderd tot ambtenaar dieostgeleider met standplaats Arcen. Kermis-Woensdag werd van den heer V. alhier een ïijwielplaatje gestolen. De gemeente-politie wist den dader te achterhalen, een zeker L. uit Geysteren, en tegen hem werd proces-verbaal opgemaakt. Op de Donderdag gehouden veemarkt was de aanvoer in totaal 250 stuks. Dragend vee 40, Vet vee 21, Big gen 189. Handel in vet vee levendig, prijzen strijgend. Dragend vee matig. Prijzen dragend vee van f 125.— tot f 210.—. Vet vee 27 tot 30 ct. per pond. Biggen van f 9.— tot f 11.- Door Venray's Harmonie zal morgen Zondag deelgenomen worden aan het groot muziekfeest bij het kasteel te Deurne. De hengelclub „Sint Petrus" hield een wedstrijd in de Maas te Maashees. Met 17 deelnemers werden gezamenlijk drie visschen gevangen. Door de Gebr. Nefkens, visschers te Maashees, was een groote visch beschikbaar gesteld voor den vanger van de kleinste visch. Hiervoor was de gelukkige de heer Piet Haenen. Voorts werden de beschikbare prijzen toegewezen aan W. Kessels, A. Huysman en P. Haenen, allen alhier Tentoonstellingstrein De tentoonstellingstrein „Oranje- trein 1934" zal op 9 Sept. a.s. te Venray-Station te bezichtigen zijn. Voetbal. De R.K.V.V. Servatius heeft in haar vijfjarig bestaan reeds driemaal hel kampioenschap behaald. Van de eerste klas R.K.L.V.B. heeft zij zich dan ook weten op te werken tot de overgang in den I.V.C.B. Dit jaar zal dat worden 2e klasse en de be staande 2e klasse wordt voortaan 3e klasse. In de afdeeling waarin Servatius uitkomt treft men verschillende oud eerste kiassers. Zooals D.E.V. (Arcen) Union (Nijmegen). Blauw-wit (Heescb) Daarom zal Servatius voor de com petitie nog eenige belangrijke wed strijden spelen, om zoo goed moge lijk op de zware competitiewedstrijden voorbereid te zijn. Zondag aanstaande Servatius— Kolping, aanvang half drie. Winnen zal wel niet, doch een eervolle nederlaag daarop rekenen wij. Servaliusboys stelt uw talrijke sup porters niet teleur, doch werkt van het begin tot het einde. Veel succes wenschen wij U voor de komende competitie. Een Supporter. Op de Zondag te Tienray gehouden sportfeesten, werd De Valk winnaar van den fraaien zilveren wisselbeker. Verleden jaar werd hij ook door De Valk gewon nen. De uitslagen waren De Valk—Swolgen 1—0 De Valk—Meerlo 3—1 De Valk—Horst 1—0 Zoo De Valk hem het volgend jaar weer weet te winnen is hij het eigendom van de Valken. Duivensport. Zondag hield de Postduivenver- eeniging „De Zwaluw" een wedvlucht met jonge duiven vanuit Jemeppe (België), afstand 152 K.M. De prijzen werden behaald als volgt le, 2e, 3e, 4e, 5e, 11e en 28e Gebrs Hendriks6e, 7e, 53e en 91e P. Manders8e. 57e en 71e H. Derks 9e, 20e, 76e, 77e, 78e en 79e Vissers 10e en 35e J. Vermeulen 12e, 33e en 48e C. v.d. Putten 13e en 58e Toonen 14e, 15e, 25e. 30e, 31e en 70e J. Kusters16e, 17e en 81e J. Voesten 18e, 83e en 85e Siebers 19e en 72e L. Maas2le, 46e en 84e Gebrs. Slrijbosch 22e, 32e, 36e, 63e en 64e G. Janssen 23e, 43e en Jac. Strijbosch 26e, 40e, 45e, 74e, 82e en overduif Servaas 27e en 62e Gebrs. Spee29e, 55e en 56e L. Coopmans 37e, 38e, 39e, 42e, 54e en 61e A Loonen 41e en 60e Franken 44e, 67e en 68e G. van Dijck 47e H. Thijssen 50e, 65e en 66e J. Goumans 51e Gebrs. Rutten 52e, 75e en 88e P. Jansen 59e, 69e en 80e M. JTheeuwen 86e J. Vollebergh 87e E. Vermeulen 89e en 90e Henkens. Gelost 8 30 uur met Zuid-Westen wind. Aankomst eerste duif 10—4—2 uur. Laatste duif 10—17—37 uur. LEUNEN. Naar wij vernemen zal de Commandant van het Land stormkorps Limb. Jagers Kolonel Hanecour alsmede de kapitein van den generalen staf Jhr. Graafland op de groote schietwedstrijden alhier tegenwoordig zijn. Inschrijvingen voor deze wedstrijden kunnen nog steeds geschieden aan den plaatselijken leider P. J. Arts, Leunen K 61. YSSELSTEYN. Aan J. H. Key- zers alhier werd vergunning verleend voor den verkoop van sterken drank in het klein. Dit is de eerste ver gunning in Ysselsteyn. Kroningsfeesten te Oostrura op 8 September a.s. De plannen voor de luisterrijke viering van dit feest hebben thans vasten vorm aangenomen. Daar ons verschillende zijden vragen be reiken over de bedevaartplaats Oostrum en het aanstaande feest zullen we in het kort de volgorde der plechtigheden publiceeren. Een historische beschrijving van het aloude Maria Genade-oord zal nog volgen. Het plechtige feest zal worden voorafgegaan door een triduum. Het wordt opgeluisterd door verschillende muziekgezelschappen, terwijl oude schuttersgilden er kleur en fleur aan zullen verleenen. Om half vier zal Mgr. Lemmens ontvangen worden bij den Eereboog door Geestelijkheid, Eerecomité, Bruidjes, bereden Eere- wacht enz. Daarna zal de plechtige processie vanuit de kapel met het Allerheiligste en het Miraculeus beeld naar TraDS Cedron trekken, een plaats bij uitstek geschikt voor dit kerkelijk feest. Trans Cedron is een eenig mooie Kruisweg. die werd ingericht ter gelegenheid van het Zilveren Jubel feest der Pauselijke Kroning van het Miraculeus Beeldje. Deze Kruisweg nadien nog door verschillende Rectoren verfraaid en van mooie clanplantingen voorzien. Het loont werkelijk de moeite deze Kruisweg, door Moeder Natuur zoo wondervol versierd te gaan bezichtigen, maar vooral te gaan bidden. Na aankomst op Trans Cedron plechtig Lof op den Kruisberg, waar door de menigte een bekend Marialiedje zal gezongen worden. Dr. Feron zal hierna de feestrede houden, die door luidsprekers voor alle aanwezigen hoorbaar zal worden uitgezonden. Daarna zal Mgr. Lemmens het met een kostbare edelsteen verrijkte kroontje wijden en plaatsen op het beeldje van O L. van Oostrum. Onmiddellijk daarna wordt door alle aanwezigen het Magnificat anima mea Dominum aangeheven. De Bis schop zal een toespraak houden, waarmede de ketkelijke plechtigheden een einde nemen. Na het zingen van „Aan U, o Koning der Eeuwen" wordt het ge kroonde beeldje onder begeleiding van Bisschop, Geestelijkheid en bruidjes naar de kerk teruggebracht. De duizenden aanwezigen krijgen i de gelegenheid om te genieten van een concert dat door de muziek gezelschappen van Venray en om geving zal worden uitgevoerd. Wie nog verdere bijzonderheden wenscht zal de verschijning van het feestprogramma moeten afwachten. Tenslotte valt nog mede te deelen, dat de Nederlandsche spoorwegen de capaciteit van het personenvervoer op het baanvak Nijmegen—Venlo zullen verhoogen en de reizigers van naar Venray kunnen profiteeren van een verlaagd tarief van 30 pCt., welk aanbod, naar we hopen, ook door de autobusdienstondernemers zal worden gedaan. P. S. Gironummer van den W.E. Heer Rector Asselberghs te Oostrum (L.) 87704. Dank aan degenen, die reeds van hunne (hare) belangstelling blijk gaven. HORST. Onder overgroote be langstelling heeft Woensdag alhier de groote Missie-sportdag plaats gehad, georganiseerd door het bestuur van den kring Horst—Venray van den R.K.L.V.B. Mulo Helmond won met 6—2. Na afloop der prachtig geslaagde wedstrijden gaf de Horster Harmonie een mooi concert. De 'opbrengst beliep ruim f 500.— BLITTERSWIJK. Zondag j.l. werd door de WelEerw. Pater Richardus Vissers van de Congre gatie der Paters Carmelieten de eerste H. Mis opgedragen in de parochie kerk van zijn geboorteplaats. TIENRAY. Het 20-jarig bestaan onzer Fanfare is Zondag feestelijk herdacht. Ondanks het slechte weer was de belangstelling goed te noemen Bij het voetballen werd De Valk voor het tweede jaar winnaar van den zilveren Tienray beker. Concordia uit Wanssum won de medaille in den marschwedstrijd. De uitslagen van de paardensport i waren als volgt Schoondraven voor dogcarren le Asselbergs, Leunen 2e Dinghs, Castenray3e Thieleu, America. Harddraven lichte rassen ls Dioghs, Castenray2e Janssen Peters Melderslo3e Friezen, Castenray. Harddraven landbouwpaarden le Philipsen, Castenray2e Cremers, id. 3e Thielen, A nerica. Rennen lichte rassen le Custers, Venray 2e HaffmaDS, Meterlk 3e Smulders, Meterik. Rennen landbouwpaarden: leThie Ien, America2e Madou, Horst Meterik 3e M. Cox, Melderslo. Springconcours le Weijs, Casten ray 2e Strijbosch, Castenray3e Janssen-Peters, Melderslo. Appelhappen te paard le Weijs. Castenray 2e Madou, Horst-Meterik 3e Hofman, Meterik. Do nieuwe weg Venray-Wellsclie veer. De nieuwe weg Venray-Wellsche veer nadert thans zijn voltooiing. Deze week is men klaar gekomen met het asphalteeren, zoodat de weg thaDS geheel in gebruik is genomen, behalve een klein gedeelte in Wans sum. Tengevolge van het wegnemen van enkele bochten moet n.l. een nieuwe brug over de Molenbeek worden gebouwd, een werk, waar mede men binnenkort hoopt te be ginnen. Wanneer deze brug klaar zal zijn. zal eerst duidelijk blijken, welk een verbetering deze «weg beteekent. Op den ouden hobbeligen grintweg konden twee auto's elkaar met veel moeite passeeren, terwijl dan een flinke breede asphaltweg het moderne snelverkeer zal verwerken. Een laud van ongelukken. Dat in Well den laatsten tijd ooge- lukken als het ware aan de orde van den dag zijn, moge blijken uit 't feit, dat hier sinds 1 Januari zijn overleden in totaal 40 personen, waarvan er 10 ofwel 25 pet. door ongelukken om het leveo zijn geko men, en wel 6 door verkeersonge vallen op den Rijksweg, 3 door ver drinking en ééo door het vallen uit een boom. Tenta-tentoonstelling te Venlo. Zaterdagavond had in het Concert gebouw te Venlo, de officieele ope ning plaats van de Tenta-tentoonr stelling door burgemeester mr. B. Berger. - De tentoonstelling waarop tal rijke nieuwigheden op het gebied van electro radio bouw-, meubeltechniek enz., zijn geëxposeerd is georga niseerd door de vereeniging „Tech niek en Ambacht" te Venlo. De tentoonstelling duurt tot en met 19 Aug. aanstaande. ROERMOND. De beide Rome fietsers, de heeren P. Lamboo en P. Cleef van Roermond zijn Vrijdag, 11 Augustus j.l. te Rome aange komen en in een beste gezondheid. Over de heenreis hebben zij 17 dagen gedaan. Wanneer de weers- en bodemgesteldheid zulks maar even toeliet, werden de nachten onder een tentdoek in de open lucht door gebracht. Met hun fietsen hebben zij nogal pech gehad, hetgeen het noodige oponthoud kostte. In Frank rijk ontmoetten zij een student uit Wageningen, die op zijn eentje op weg was naar Italië en dolblij was dat hij gezelschap kreeg. Donderdag, 9 Augus us, ontmoet ten zij op een afstand van 160 K.M. van Rome, den grijzen Rome-pelgrim Piet van den Bogard uit Tegelen, die alweer op den terugweg was. Limburgsclie K J.V.-dag. Roermond s'ond 15 Augustus in het teeken van de K.J.V. In verband met het a.s. zilveren priesterfeest van mgr. dr. G. Lemmens, wilde de K.J.V. ais geheel uiting geven van haar trouw, aanhankelijkheid en dankbaarheid aan haar vader-bisschop Uit alle deelen der provincie waren afdeelingen naar Roermond gekomen om dezen dag te maken tot een gloriedag. In den namiddag had voor het bisschoppelijk paleis een défilé plaats van duizenden K.J.V.'ers. Vriendelijk wuifde de bisschop de meisjes toe. Toen de stoet voorbij was, drongen de talrijke aanwezigen tot voor het paleis en brachten een spontane hulde aan hun bisschop. Ondertusschen trok de stoet naar de kapel in 't Zand en het Kruisweg park. Toen mgr. Lemmens daar ook verscheen, werd hij hartelijk verwel komd. De zeereerw. heer Jenneskens hield een begeesterend betoog, waarin hij het doel der K.J.V, uiteenzette en daarbij deed uitkomen, dat voor alles de strijd ligt te midden van het leven en dat hij moet gestreden worden in de straten, op de pleinen, in de arbeidsmilieus en in de amuse mentscentra. In dien strijd zal de K.J.V.'er treden als een nieuwe Maria met een hart vol dienende liefde. Daarna zongen de meisjes het strijdlied. Aan het einde van deo dag cele breerde mgr. Lemmens een pontificaal Lof. Gedurende dat Lof, stond het Genadebeeldje van O. L. Vrouw in den tuin opgesteld. Gevaarlyke weg. Donderdagmorgen is de wielrijder J. Kersten uit Herten op den rijks weg tusschen Beek en Geulle door een vrachtauto overreden. Tengevolge van de herstellings werken is de rijksweg daar openge broken. De wagen reed door een geul, waardoor een veer brak en de auto totaal stuurloos werd. Een aan rijding met Kersten, die uit de andere richting kwam, was onvermijdelijk. Met zware inwendige kneuzingen is het slachtoffer naar het ziekenhuis te Sittard overgebracht. Zijn toestand is zorgwekkend. Terzelfder plaatse is J. Leokens arbeider bij de herstellingswerken aan den rijksweg, eveneens Donder dagmorgen aangereden door een automobilist uit Maastricht, toen de automobilist uitweek voor een stoom wals. De arbeider werd tegen het voorwiel van de wals geworpen. D; machinist kon onmiddellijk zijn machine stopzetten, zoodat Lenkens niet ODder het gevaarte werd ver pletterd. Niettemin moest ook hij met zware inwendige kneuzingen naar het ziekenhuis te Sittard worden overgebracht. De nood der tyden. In het Lauradorp te Waubach staan 260 mijnwerkerswoningen leeg. Het gevaarlijke wapen De 25 jarige H. te Maastricht, die zich te Wolder bij zijn ou.iers be vond, droeg een revolver bij zich, welke plotseling afging. De kogel drong H. in het rechterbeen. De getroffene is opgenomen in het zieken huis. Mijnongeluk. De gehuwde mijnwerker T. Gol- laschinski werd in de mijn Laura te Eygelshoven onder gesteente bedolven. Met verwondingen aaD het gelaat, borst en beenen werd bij naar het ziekenhuis gebracht. Nederlander in Duitschland verongelukt. In Bad Nassau is naar het Limb. Dagblad meldt, een zoon van wet houder Heijnen uit EygelshoveD, die daar met de kegelclub op een uit stapje vertoefde, zoo noodlottig gevallen, dat hij vrijwel dadelijk dood was. Verbinding Maas—Juliana-kaaaal. De verbinding Maas Julian ikanaal te Borgharen-Maastricht is thans tot stand gekomen. De eerste schepen met ladingen basaltsteen voeren vanaf de Maas reeds het Kanaal in. Mooie successen. De Heerlensche Zangvereeniging St. Pancratius, die deelgenomen heeft in de 1ste afdeeling van het interna tionale muziekconcours te Genéve. dat Zondag gehouden werd, behaal de in de afdeeling: solvège prima vista een eersten prijs met 16 van de 20 stemmen, in de afdeeling: eerezingen eveneens een eersten plijs met 20 van de 20 stemmen en een eersten prijs in de afdeeling klasse- zingeo. De directeur, de heer Pfeifer behaalde nog een directeursprijs. Aan dezen wedstrijd namen vereenigiogen deel o.a. uit Canada, Italië en En geland. NIEUWE UITVOERINGS BESLUITEN INZAKE DE OMZETBELASTING. Afgeven van facturen. Het is geblekeD, dat groote moei lijkheden worden ondervonden door kleine handwerkslieden, omdat deze ingevolge art. 10 der wet, verplicht zijn om bij levering aan landbouwers, veehouders, kweekers, enz., een gezegelde factuur af te geven. Zoo zal een smid, die voor een land bouwer een ploegijzer vervaardigt, een factuur moeten afgeven. Even zoo de timmerman, die .voor den veehouder een kruiwagen maakt, de zadelmaker, die paardentuig ver vaardigt, enz. Ingevolge den brief van 30 Januari j.l. no. 110, zal in vele gevallen het zegelen van facturen door deze fabrikanten in het geheel niet te pas komen. Waar nu, juist met het oog op het zegelen, de verplichting tot afgifte van een fac tuur in de wet is opgenomen, bestaat er, nu de verplichting tot zegelen in deze gevallen is opgeheven, geen reden om den eisch van afgifte van een factuur te blijven stellen, zulks te minder, waar daarmede ingegaan zou worden tegen de practijk van het bedrijfsleven. Daarom wordt goedgevonden, dat de inspecteurs aan fabrikanten, die de door hen vervaardigde goederen afleveren aan anderen dan wederverkoopers, toe gestaan, op het daartoe door den fabrikant gedaan verzoek, om allen door hen verschuldigd wordende belasting te voldoen in den vorm van een aanslag, waarbij dan teveDS ontheffing verleend wordt van de verplichting tot het afgeven van een factuur. Het is niet de bedoeling, dat ver gunningen als hier zijn bedoeld, ver- leeod worden aan bedrijven, die gewoon zija om facturen uit te schrijven de vergunning dient slechts aan kleine ambachtslieden verleend te worden, voor wie het voldoen aan de formeele bepalingen der wet zeer groote bezwaren oplevert. Het wordt overigens geheel aan het beleid van de inspecteurs over gelaten om te beslissen of er termen aanwezig zijn, om gunstig op het verzoek te beslissen, zoomede of en zoo ja, welke voorwaarden aan deze vergunningen verbonden behooren te worden. Verruiming verkoop op Zondag. Staatsblad 450 bevat de wet tot wijziging der Winkelsluitingswet. De wijziging is uitgegeven 14 Augustus en treedt twee maanden na den dag, volgende op dien harer afkondiging in werking zoodat de wijziging van kracht wordt 15 October 1934. Zooals we reeds hebben gemeld, is ingevolge het bepaalde in de ar tikelen 4 en 5 van genoemde wijzi gingswet, de mogelijkheid geopend, om van het tijdstip af waarop deze wet in werking treedt, namelijk (be houdens voor wat betreft het bepaalde in het 2de en 3de lid van art. 5) twee maanden na den dag, volgeode op dien van haar afkondiging, ten aanzien van vijf categorieën winkels, een regeling toepassing te doen vinden, waarbij de bestaande verkoopgelegenheid op Zondag eeni- germate verruimd, resp een derge lijke verkoopgelegenheid in het leven wordt geroepeD. Bedoelde regling zal slechts dan toepassing vinden, indien en voor zoover de gemeenteraad vertelaard heeft van oordeel te zijn, dat de te genwoordige buitengewone omstan digheden daartoe aanleiding geven. KASTEEL DEURNE. Bij beschikking van de Ministers van economische zaken en van finan ciën is onder de natuurschoonwet gerangschikt het Kasteel Deurne, groot ruim 10 H.A., gelegen aan den weg van Deurne naar Venray. Met uitzondering van de naaste omgeving van het kasteel heeft men op het park vrije wandeling. Van een vrachtauto gevallen. Donderdagmorgen half twaalf heeft in de Heistraat te Helmond een doodelijk ongeluk plaats gehad. De 14jarige ambacbtsscholier M. reed op een vrachtauto mee. Plotseling is de jongen van den wagen geval len en zoo ongelukkig terecht ge komen, dat hij een paar minuten na den val is overleden. Brand te Helmond. Een vrouw yan selirik overleden. Woensdagmiddag brak in de Smalstraat te Helmond door onbe kende oorzaak brand uit in een groote schuur van den heer Sleegers. De schuur, welke als opslagplaats werd gebruikt, ging met den inhoud die niet was verzekerd, in de vlam men op. De 70jarige vrouw Vogels, die in een der naast gelegen huizen woont, lag te bed toen de brand uitbrak. Tengevolge van het geknetter van het vuur, werd zij wakker. Verschrikt holde zij naar buiten. Zij werd on wel en overleed eenige oogenblikken later. DOODGEREDEN. Dinsdagavond gebeurde aan de Molenheide een vreeselijk ongeluk, dat den veldwachter P. Leene te Mierlo—Hout het leven kostte. L. reed met een onverlichte motor tegen een autobus, waardoor zijn hoofd vreeselijk verwond werd. De duozitter mankeerde niets. Leene werd naar het gasthuis te Helmond overgebracht, waar hij in den nacht overleed. Het slachtoffer was 41 jaar oud en laat een vronjy met 3 kinderen achter. VERDRONKEN. Woensdagmiddag is de 18jarige de Haas uit Oss bij het zwemmen in de Maas onder Oyen jammerlijk verdronken. Zijn vrienden waren niet bij machte hem te redden. Conducteur onder een trein geraakt. Donderdagmiddag om zes uur is te Amsterdam op de spoorbaan in de Houthaven een hoofdgeleider van een goederentrein onder een der wagon3 geraakt en op slag gedood. Ontzettend ongeluk. De landbouwer Dijkstra, uit Kol- lumetzwaag, was Dinsdagmorgen bezig, haver te maaien. Zijn elfjaiige tweeling-zoontjes waren bij hem. Zij hadden zich in het korenveld ver stopt, zonder dat de vader het wist. Op een gegeven moment is een der zoontjes door den sikkel van den vader in den hals getroffen en na enkele oogenblikken doodgebloed. Vader en dochtertje verdronken. Donderdagmiddag om twaalf uur was aan het strand van den Anna Frisco polder bij Wissekerke, de heer G. Flipse, hoofdonderwijzer te Kamperland, met zijn 13-jarig doch tertje aan het baden. Op een gegeven moment verdween het kind in de diepte. De vader trachtte zijn doch tertje te redden. Dit mislukte even wel zoodat beiden verdronken. Henri Hermans 60 jaar. Het bekende lid der Katholieke

Peel en Maas | 1934 | | pagina 2