[jKfOIMft' Weekblad voor VENEAY, HOEST en Omstreken. C3' jjACfOMftj MANUFACTUREN blijken toch het JKXMELlöStf MANUFACTUREN. blijken toch het ftöQRDEEUGST/ Dit nummer bestaat uit TWEE bladen. Curasao en Nederland één. Ons klaagkoor. Zomergeneugten en... versobering. FOSTER'S MflflGPIlLENl Binnenland. MAATKLEEDINC is BETERE KLEEDING Buitenland. Provinciaal Nieuws Zaterdag~18 Augustus 1934 Vijf en vijftigste Jaargang No 33 PEEL EN MAAS PRIJS DER ADVhRTENTlKN1—8 regels 60 cent, elke regel meer 7»/t ct. bij abonnement lagere tarieven. Uitgave van FIRMA VAN DEN MUNCKHOF VENRAY Telefoon 51 GIRO 150652 ABONNEMENTSPRIJS p. kwartaal voor Venray 65 ct., per post 75 cent voor het buitenland 1 1.05 bij vooruitbetaling. Afzonderlijke nummers 5 cent De „Amigoe di Curagao" van 21 Juli, welke de Msb. Maandag ont ving, Is gewijd aan het feit, dat Curagao en Nederland dtie eeuwen één zi'n' C, LL rr u Gouverneur van blobbe en Z».rl. Exc. Mgr. P. I. Verriet zonden een bijdrage aan het blad. ter gelegen heid van dit gedenkwaardig feit. Gouverneur van Slobbe schrijft „Curasao en Nedei land drie eeuwen één. Niet slechts staatkundig, doch ook economisch en geestelijk. Drie eeuwenlang samen voorspoed en tegenslag, vreugde en droefheid beleven, het moet een band leggen, welke nóch door den tijd, nóch door invloeden van buiten kan worden verbroken. Aan den vooravond van de feeste lijke herdenking der eenheid mogen wij ons nog eens klaar voor oogen steilen, dat de ware geest van een heid geen waarden tegen elkaar afweegt, geen moeilijkheden zoekt, waar vriendschap kan beslechten, doch, bewust van elkanders waar deering, slechts de versterking der onderlinge banden op het oog heeft. Wanneer wij in dezen geest aan stonds de feesten aanvangen, zal deze feestweek als een zegenrijk merkteeken blijven geboekstaafd in de geschiedenis Cura<;ao-Nederland." Z. H. Exc. Mgr. Verriet herdenkt dit feit als volgt: „Bij de aanstaande herdenking van Curasao en Nederland 300 jaar één, past een woord van ionigen dank. Alles op het ondermaansche is betrekkelijk. Eq als wij vragenheeft Neder land voor Curasao gedaan, wat het doen moest, sinds het geheel uit vrijen wil de voogdij over de West- Indische eilanden op zich nam, dan is het antwoord op deze vraag ook betrekkelijk. Vergelijken wij Nederland met andere kolonizeerende mogendheden, dan mogen en moeten wij eerlijk en ronduit erkennen Nederland heeft veel voo: Curagao gedaan, op veler lei gebied. Nederland heeft met Curacao mee geleefd in zijn wel en wee. En wat het ten koste van vele offers gedaan heeft voor de geestelijke en stoffelijke ontwikkeling, geeft het recht op aller hartelijke dankbaarheid. Daardoor is een band gelegd tus- schen Curacao en Nederland, die bij de huidige ontwikkeling niet slapper, wel hechter en inniger zal worden. Deze dankbaarheid en deze band moge blijken bij de aanstaande her denkingsfeesten. Doch er bestaat nog een andeie band, veel vaster en inniger de band tusschen Katholiek Curagao en Katholiek Nederland. Katholiek Curagao heeft een eere^ schuld aan Katholiek Nederland en Katholiek Nederland een eerplicht ten opzichte van Katholiek Curagao. Katholiek Nederland heeft aan Curagao gegeven het beste en edel ste en dierbaarste, wat het bezat. Het heeft van zijn beste zonen en dochteren afstand gedaan, ten dienste van Curagao. Het heeft zijn beste kinderen naar Curagao gezonden om er weldaad te brengen van het ware geloof, en er de weldaden van de ware Christelijke beschaving te ver spreiden. En dat met kwistige hand, geheel belangeloos en op allerlei ge bied, zoowel van godsdienst als van onderwijs en ziekenverpleging. Katholiek Curagao is er van harte dankbaar voor. Dit is de eereschuld van Kaïho'iek Curagao aan Katholiek Nederland, dat waarlijk trotsch mag zijn op hetgeen hier in de West, door Neder landsche Missionarissen, zoowel vrouwelijke als mannelijke, met echt Nederlandschen moed en volharding met Nederlandsche geldelijke offers is tot stand gebracht. Katholiek Nederland heeft zich hier een onsterfelijk monument opge richt. Maar daarom rust ook op Katholiek Nederland de eereplicht, om hetgeen ten ko3te van zooveel °ffers, moreele zoowel als financieele, fot stand gebracht, in stand te houden om te blijven geven het beste en dierbaarste wat het bezit. Wij stellen er hoogen prijs op, het is ons een aangename en clure plicht, om bij dit herdenkings feest, openlijk onzen hartelijken dank je brengen aan de Nederlandsche Kegeering, aan onzen hooggeeerbie- ölgden Landvoogd, Zijne Excellentie Gouverneur B. W. Th. van Slobbe, zijne Hoogedele Voorgangers, en vooral ook, aan de Neder landsche Katholieken, voor al het geen zij zoo geheel belangeloos, voor Curacao en zijn bevolking, die ons boven alles dierbaar is, gedaan hebben. De goede God moge hen daar voor ruimschoots zegenen en loonen." en vroolijkheid." Dusdoende meenen wij óók nog: dat wij „slim" zijn... Danken wij toch liever voor het geen wij hebben, dan te mopperen over wat we missen 1 Er wordt in dezen tijd, nu schier elke maatschappelijke stand in de branding der economische crisis ver keert. ontzettend geklaagd. De woordvoerders der verschillen de volksgroepen beijveren zich als om strijd, den stand van zaken het donkerst te schilderen en het be roerde en verdrietelijke op 't breedst uit te meten. Het Friesch Dagblad geeft daar van de volgende aardige schets Wanneer men zoo den apologeet der werklooze arbeiders hoort, dan wordt het feit, daf deze hier telande beter dan in eenig ander land ver zorgd wordt, niet eens gememoreerd, maar hoort men ultentreure, hoe zwaar het valt, dag aan dag geen werk te kunnen vinden en toch zoo gaarne te begeeren. Wanneer ge den verdediger der boeren beluistert, dan springt men de eerste twee centen „steun" per KG melk van Regeeriogswege vast met een loopje over en concentreert al uw denken op het totaal onvoldoen de van den steun, om den kostprijs te halen. Of ook, men wijst er op, welk een groot deel der bedragen bij het gehate „grondkapitaal" terecht komt. Hoort gij den advocaat des pach ters, de verlaging van de pachtprijzen is geen tel, maar het te klein ge deelte van de opbrengst, dat hem toevalt, trekt alle aandacht tot zich. Het is nog niets waard zonder pachtwet. Hoort ge daarentegen de verpach terszijde pleiten, zoo blijken de meeste verpachters „kleine menschen" te zijn, die er al „niet beter" voor zitten, ja vaak in slechter conditie verkeeren dan degeen, die van hen buurt. Komt de bouwboer aan ft woord, de steun is op sommige punfen weliswaar „aardig", maar o, op dat en dat product moet men weer zoo laten zitten. De hypotheekdrager zucht onder de nog steeds onverkorte rechteD van het hypotheekkapitaal, maar de hypotheekgever zucht desgelijks on der de vrijwillige kortingen, welke bij toestaat en het valt heusch niet mee. De huishuurders kennen geenerlei waardeering meer voor het aardige en geriefelijke woninkje, dat zij tot hun genot hebben, maar turen zich blind op de hooge huishuur, die niet is op te breogen, hun vreugde zoodanig vergalt, dat slechts een huurstaklng uitkomst belooft uit den druk der huisjesmelkers. De verhuurders daarentegen, glad vergeten de zoete winsten, eens ge maakt, beweren (en weer niet zon der grond) dat zij de huurprijzen met geen penning kunnen verlagen vanwege al de lasten, welke stads en landsregeering op de woningen hebbeD gelegd. De fabrieksarbeiders moeten zich met een veel lager loon dan voor heen tevreden stellen en dat ze nog werken kunnen weegt in geen enkel opzicht op tegen het verdrietig feit, dat hun inkomen van voorheen zoo veel lager is gewordeD. De fabrikanten daarentegen hebben hun klacht, dat zij zonder winst en met schade werken en hun zaken enkel op gang houden uit mensch- lievendheid. De producent tobt vanwege den te belagen steun en de consument vanwege de opdrijving der onder houdskosten; de eerste ziet gansche- lijk voorbij, dat hij nog in staat is te produceeren en de ander, dat hij nog steeds tot verzadiging toe eet: 365 dagen in het jaar. De hooge Regeering tobt met hare millioenentekorten en krimpt in en dwingt de lagere regeeringscolleges op zuiniger voet de openbare huis houding in te richten. De ontslagen en gekorte ambtenaren zuchten, resp. over het ontslag en over de onbil lijke kortingen, mitsgaders de lagere Regeeringscolleges, die onder het directe toezicht vau Z.M. den keizer werken en wier leden hun groote beloften uit verkiezingsdagen niet kunnen nakomen, maar zich dagelijks herinneren, dat „de grimmigheid dezes konings" is als het brullen van een jODgen leeuw. Zoo zuchten wij allen te zamen, En vergeten Hem, Die ons dusver van dag tot dag gaf „brood om te eten en kleederen om aan te trekken vervullende onze harten met spijze De levensstandaard moet naar om laag. Iedereen leeft boven zijn stand. Het is duizendmaal herhaald, maar het baat toch niet veel. Ieder denkt, dat zijn buurman maar moet beginnen. En het leven blijft zijn gang gaan, alsof er geen malaise was. In de Maasbode zien we cu echter een aardig schetsje, waaruit blijkt, dat nu toch de versobering inzet en wel spelenderwijze In hel passagebureau van de K.L. M. zien wij de étalage van een kampeertent, een juffrouw in zwem- costuum en een braadpan. Wat deze atributen met de vlieg sport te maken hebben, kunnen wij niet zoo aanstonds doorgronden. Of 't moet zijn, dat "men ons te verstaan wil geven, dat de juffrouw die dan vliegenierster moet zijn, met een parachute naar omlaag komt, als zij van boven eea bekoorlijk plekje gronds ontdekt om er haar kampeertent op te slaan. Zooals wij ook dezer dagen in een Fransch filmjournaal zagen, waar een bruidspaar per vliegmachine zijn huwelijksreis aanvaardde en de bruid in haar witte bruidskleed met langen sluier later per parachute weer naar de aarde afdaalt. Nu komt een pas getrouwd paar weieens meer in het leven uit hooger sferen getuimeld, maar dit gebeurt dan meestal niet per parachute. Maar waarschijnlijk wil de symbo liek in de étalage van deK.L.M. ons tastbaar demonstreeren, dat men tegenwoordig geen hooge eischen meer behoeft te stellen om een aan gename vacantie door te brengen. Een zeildoek en een braadpan op zijn fiets of motor geladen, en de uitrusting voor een wereldreis is gereed. Er zit avontuur en romantiek in. Geen pullmantrein meer, geen dure slaap- en restauratiewagens, geen hut- eo garderobe koffers meer, een zeildoek, een tricot zwempak en een braadpan, dat is alles. Daar Is niets aan te verderven en te verliezen. De geneugten van het nomaden leven, een beetje zigeunerschap, vagebondeeren. De moderne mensch wil nu een maal afwisseling. Hij ontvlucht zijn gerieflijk huis, hij heeft genoeg van zijn ingebouwd bad en stroomend water op alle verdiepingen, hij zet zijn telefoon, zijn radio en electrici telt af, hij trekt de wereld in met een zwempak aan, een stuk zeildoek om er onder te slapen, en een braad pan, om zich zijn dagelijksche spijs te bereiden. Weg Aupingmatras, clubzetel, bij vleit zich uit op het malsche gras, drinkt uit een bron, wascht zich aan een beek, plukt bramen langs den weg. Wij hebben zulke hooge eischen aan het leven gesteld, wij zijn zoo zat geworden van het raffinement onzer moderne beschaving, dat wij er een genot in gaan vinden om een poos het leven te gaan leiden van een Robinson Crusoë. Een verduft pension met een wan kelend ledikant, vliegen rond de lamp, slappe thee, verdroogde koek en een zweterig hompje kaas voor je ontbijt is ook niet alles. Dan nog liever Gods vrije natuur Id, je eigen baas, gelukkig met je zwempak of overall, je zeilen tent en je braadpan. Terug naar de eenvoud der natuur. Hier hebben wij 't. Jaren lang hebben ze ons voor gehouden de theorie van de nood zakelijke vereenvoudiging des levens, de versobering, de matiging van een te hoog opgevoerd levenspeil. Wij wilden er niet aan, wij heb ben ons er tegen verzet, wij wilden niets prijsgeven van de eens ver kregen rechten des levens. We slaakten protesten, kwamen er bijna voor in opstand. En nu opeens schijnen we 't zelf te hebben gevonden, gaan wij er een eer en een genot in stellen, en dan noemen wij 't, wat we eens als een vernedering, een verlaging, een af takeling hebben gezien, een sport en een vreugde." Wij vinden 't een prettige vacan tie, zoo besluit de schrijver. En zoo wordt onze nieuwste manier van vacantie-houden een soort van zomercursus in de lang versmade vereenvoudiging en versobering des levens. Een cursus, die ook weer vgeen geld kost, waarvoor wij geen examen behoeven af te leggen, want wij geven ons zeiven les in het betrach ten van meer eenvoud des levens. Want wat wij nu voor een vacantie-geneugte aanzien en ervaren, kunnen wij straks moeilijk meer laten gelden als een ongemak en een last des levens." Indien gij voortdurend last hebt van hoofdpijn als gevolg eener slechte spijsvertering, gebruik dan een poosje Foster's Maagpillen, het betrouwbare laxeermiddel. 0,65 per flacon. Noord-LImburgsche Fokdag te Horst. Het getal inzendingen op den Noord-Limburgsche Fokdag belooft dit jaar bijzonder talrijk te worden. Voor de afdeeling rundvee werden tot heden opgegeven 400 nummers, plus 75 groepen, zooals eigeDgefokt vee, stieren en koelen met afstamme lingen enz. Verder werden ingeschreven 180 hokken varkens en 40 nummers schapen. Dit groote getal aangiften is wel het beste bewijs dat de ambitie bij de fokkers, ondanks allerlei beper kingen op 't gebied van rundveeteelt en varkensfokkerij, toch nog levendig gebleven is. De prachtige collectie Texelsche stamboekschapen zal blijken een mooie aanwinst te zijn voor den Fokdag, en zal zeker door iedereen met belangstelling worden bezichtigd. De uitgebreide catalogus welke dezer dagen ter perse gaat, zal een flink boekwerk vormen. Uit de daarin verwerkte gegevens zal blijken dat de fokkers naast prima afstamming ook voldoende aandacht hebben geschonken aan de productie hunner fokdieren. Deze catalogus met een oplage van 2500 exemplaren, is wel de beste reclame voor de veefokkerij in deze streek en zal later zeker herhaaldelijk worden geraadpleegd bij den aankoop van goed fokmateriaal. Verschillende bekende firma's deden wederom toezegging om 't nieuwste te demonstreeren op 't gebied van landbouwmachineriën enz. Voor inzendingen in deze afdeeling kan nog aangifte worden gedaan, terwijl ook nog enkele dagen ge legenheid bestaat om te adverteeren in den catalogus. De secretaris van den fokdag verstrekt daarover gaarne alle gewenschte inlichtingen. De volgende week hopen wij de namen der juryledeü, als ook nadere bijzonderheden aangaande den fokdag te kunnen publiceeren. De Clearingwet toegepast tegenover Duitschland. Het begin van een economischen oorlog Dinsdagavond werd een Koninklijk Besluit bekend gemaakt, waarbij de Clearing-wet tegenover Duitschland, dus eenzijdig, van toepassing werd verklaard. Met deze beslissing heeft de regeerrag een nieuw en scherp middel van afweer in den economi schen strijd der naties ter hand ge nomen. Ze heeft dat geenszins over haast gedaan. Niet'egenstaande de Duitschers veel te danken hebben aan ons land, hetwelk telkens aan zienlijke credieten toestond en deze herhaaldelijk verlengdeniettegen staande we ook zoon goede klant van Duitschland zijn, welke veel meer importeert uit dat land dan wij kans krijgen om er heen uit te voeren, niettegenstaande dat alles heeft de regeering te Berlijn ons keer op keer treiterig behandeld en datgene onthouden, waarop we ten volle recht hadden. Rente moest ge forceerd omlaag, de rente werd bovendien slechts ten deele uitbe taald. aflossingen van leeningen werden gestaakt, maar bovenal terwijl de Duitschers van ons Jantje- Contantje elschtea in alles, bleef de betaling van het geen men uit ons land betrok, grootendeels achterwege. Die betalingen werden in Duitschland vastgehouden en wilden de Neder landsche eigenaars over de gelden, die toch van hen waren, beschikken, dan konden ze dat slechts doen door er Duitsche artikelen voor te koopen. Sedert het einde van '82 was een regeling geldende, waarbij via een rekening van de Nederlandsche Bank bi) de Rijksbank te Berlijn, de vor Costuums onder volle garantie vervaardigd door JOH. JEUKEN-POUWELS, Langstraat la Telefoon 162 (Het huis met de trapjes) deringen over en weer konden wor den verrekend. De Duitschers ont vingen nauwgezet de Nederlandsche deviezen, maar hetgeen zij te betalen hadden werd minder en minder gestort op de bedoelde rekening van de Nederlandsche Bank. Deze laatste kwam daardoor voor vele millioenen in het nadeel. Duitschland chicaneert op alle denkbare wijzen om aan eigen betalingsverplichtingen te ontkomen. De toestand werd onhoudbaar. Wel dreigde onze regeering bij gevoerde onderhandelingen met tegenmaat regelen, maar die bedreigingen lieten de Duitschers koud. Zelfs hebben ze te verstaan gegeven, dat ze even- tueele maatregelen van Nederland sche zijde zouden beantwoorden met een algemeen invoerverbod vanuit Nederland. Ten einde raad is onze regeering er toch toe overgegaan om de Clearingwet voor het economisch en financieel verkeer op Duitschland van 15 Augustus af van toepassing te verklaren. De feitelijke beteekenis dezer maatregelen is, dat Nederlan ders op boete en gevangenisstrat worden verp'icht om hetgeen ze weqens aankoopen van Duitschers te betalen mochten hebben, te storten op de Nederlandsche Bank bij wijze van garantie der vorderingen, welke Nederlanders op Duitschers mochten hebben. Naarmate Duitsche betalin gen binnenkomen, worden betalingen aan Duitsche crediteuren doorge geven. Verwacht wordt inderdaad, dat Duitschland tegenmaatregelen zal nemen en we achten het niet onmo gelijk. dat de regeering te Berlijn inderdaad zal overgaan tot het sluiten der grenzen voor den invoer vanuit Nederland. De Duitschers zouden met dezen maatregel zelf het ergst worden getroffen, want ook Neder land, hetwelk veel meer uit Duitsch land betrekt dan het daaraan levert, zou dan tot sluiting der grens over gaan. De Duitsche economische politiek is echter een brutale in de laatste jaren en we achten het moge lijk, dat men in Berlijn desnoods den wereld chaos zou aanvaarden, liever dan af te zien van haar zelfzuchtige en eigenwijze politiek. Het verloop dezer aangelegenheid wordt in elk geval zoowel in binnen- als buitenland met spanning gevolgd Goering, de Pruisische minister president, ernstig gewond. De ja-stemming van Zondag a.s. Uitbreiding van het Oosten- rijksche Bondsleger. Op het nippertje is van de week de Pruisische minister-president en Rijksminister van Luchtvaart, de heer Goering, aan den dood ontkomen. In de buurt van Aibliog in Duitsch land is hij met zijn auto, waarin nog dcie andere personen waren gezetên tegen een vrachtauto opgebotst en daarbij werden alle inzittenden ge wond, Goering zelve vrij ernstig. Dank zij een snelle operatie schijnt geen levensgevaar aanwezig. Er is tenslotte maar een kleinig heid noodig om velerlei belangrijke problemen een geheel ander aanzien te doen geven en .zulke kleimgheden kunnen zich eiken dag voordoen. Goering's persoon als een der allervoornaamste medewerkers van Hitler, is van zoo groote beteekenis, dat zijn verscheiden op de politieke constellatie van Duitschland onge twijfeld van invloed zou zijn geweest, zéker in deze dagen, nu we vlak voor de Ja-stemming staaa en in een kort verleden zich zooveel schok kende dingen hebben afgespeeld. We hadden het over de ja-stem mlng. Zondag a.s. gaat het Duitsche volk ter stembus om met een kort ja of neen te verklaren, of het ge noegen neemt met de wijze, waarop Hitier zich van het hoogste rijksambt heeft meester gemaakt. Het wordt een Ja-stemming, omdat er zoo'n intensieve propaganda voor het Ja woord is gemaakt en elke tegen- propaganda is verboden gewerden. Het is een verkiezingsparodie, welke wordt opgevoerd Men kan er boven dien van verzekerd wezen, dat millioenen kiezers tegen hun zin in het gebeurde met hun stem zullen sanctioneeren, omdat ze zich slechts beangstigend kunnen afvragen, wat er zou gebeuren in Duitschland, wanneer de Nazi's hun bewind niet konden handhaven. Zeer waarschijn lijk zou een volkomen anarchie ont staan, waaruit slechts een militaire of communistische dictatuur zou kun- nen geboren worden. Oostenrijk wil uitbreiding met 8000 man van het Bondsleger, hetwelk op het oogenblik uit 22000 man bestaat en dus tot 30.000 man zou worden opgevoerd. Deze versterking zou benoodigd zijn om voor de toekomst nieuwe pogingen der nat. soc. te kunnen verhinderen om de staats macht in handen te krijgen Oostenrijk heeft voor deze uitbreiding van het leger toestemming noodig van de mogendheden, welke bij het Verdrag van Versailles zijn geïnteresseerd, maar van die toestemming kan dé tegeering te Weenen zich verzekerd achten. Op strenge wijze worden de deel nemers aan de jongste revolutie- poging berecht. Van een achttal agenten van politie, die den overval op de Bondskanselarij hebben be gunstigd, zijn er van de week vier ter dood veroordeeld en aanstonds opgehangen. Dr. Rintelen, de gewezen Oosten- rijksche gezant te Rome, die door de opstandelingen bij het slagen der onderneming met de leiding der nieuwe regeering zou worden belast en die getracht heeft om zich te zelfmoorden, toen alles mislukte, deze man is thans herstellende en zal binnenkort voor de militaire recht bank worden geleid. VENRAY, 18 Augustus 1934 Vuur wapen wet. De Burgemeester van Venray brengt ter algemeens kennis dat de houders van machtigingen tot het voorhanden hebben van vuurwape nen, deze opnieuw moeten aanvragen, daar de geldigheidsduur 1 September a.s. verloopt. Er is gelegenheid tot het aanvra gen van nieuwe machtigingen tot 26 Augustus a.s. ter Gemeente secretarie, waar aanvraagformulieren tegen betaling der kosten ad f 0.10 verkrijgbaar zijn. De vroegere ver gunning moet worden medegebracht. De machtigingen zelf kosten II.— per wapen. Zij die na 1 September a.s. geen nieuwe vergunning bezitten dienen hun wapen binnen drie dagen na genoemden datum ten Gemeentehuize in te leveren. Venray 13 Augustus 1934. De Burgemeester van Venray, O. VAN DE LOO. Kamer van Koophandel en Fabrieken voor Noordelijk Limburg te Venlo. Afdeeling Handelsregister. Nieuwe inschrijvingen J. G. van Hoften, Venlo, Maaskade 34, scheepsbevrachten. J. M. Peelen, Horst B 88 aannemer, metselaar en café. W. Kortenbroek, Venlo, voorheen J. Delsing-Joosten, handel in siga ren, tabak en sigaretten. Eigenares S. W. E. Kortenbroek. W. de Rijk, Venlo, Heodriksstraat 98, technisch installatie bureau. N. V. Zuid-Nederlandsche Clubmeu belfabriek Fleischhauer, Venlo, Kazernestraat, clubmeubelfabriek, N.V. in oprichting, dir. J. Fleisch hauer te Viersen (D.), maatschap pelijk kapitaal f 12000. waarvan geplaatst en gestort f 5000.—. P. J. van den Munckhof, Horst, Mlddelijk D 59, smederij en glas- ramenfabriek. Jac. Kunzeler, Horst, Herstraat B 50. stucadoorsbedrijf en café. Wijzigingen Coöperatieve Veilingvereenlging Ven lo, Havenstraat, veiling, uittreding van de bestuurder H. Claessen en de commissarisJ. Drabbels, nieuwe bestuurder J. van Maris, nieuwe commissaris: H.J. Drabbels. G. J. Gosens, Venray, Eindstiaat 15, steenkoolhandel overlijden van de eigenaar, wijziging handelsnaam; Wed. G. J. Gossens, handel in brandstoffen en café, eigenares J. M. Potten, weduwe van G. J. Gossens. Bevrachtingskantoor voorheen J. Velthuis, Venio, Maaskade 18, scheepsbevrachten, nieuwe eigena-

Peel en Maas | 1934 | | pagina 1