tWFFDT. bi.ad van peel en maas Geld Jan. Kermis 1934. Vijf en vijftigste Jaargang No 31 FEUILLETON. Op vacantie-marsch Ons weekpraatje. Zaterdag 42Augustiis"1934 Opeuslelling Gemeentcbureaux gedurende de Kermis. Burgemeester en Wethouders van Venray brengen ter algemeene ken nis. dat de Gemeente-Secretarie, het Kantoor van den Gemeente-Ont vanger, het Kantoor van Gemeente werken, het Kantoor der Gasfabriek en de Gemeentelijke Arbeidsbeurs op Maandag 6. Dinsdag 7. Woensdag 8 en Donderdag 9 Augustus a.s. voor het publiek uitsluitend geopend zijn van 10-12 uur voormiddag. Venray. 1 Augustus 1934. Buraemeester en Wethouders voorn, nurgem q DE LOO. De Secretaris, VAN HAAREN. Openstelling Bureau Vleeschkeu- ringsdienst gedurende de kermis. Burgemeester en Wethouders van Venray brengen ter algemeene ken nis, dat de uren, waarop de Vleesch keuringsdienst voor het doen van aangiften ingevolge de Vleeschkeu- rlngswet, gedurende de kermisdagen op Maandag 6, Dinsdag 7, Woens dag 8 en Donderdag 9 Augustus a.s. is opengesteld, zijn vastgesteld van half negen tot half 10 voorm. Venray, 1 Augastus 1934. Burgemeester en Wethouders van Venray O. VAN DE LOO. De Secretaris, VAN HAAREN. Sluiting Dranklokalen gedurende de Kermis. De Burgemeester van Venray brengt ter algemeene kennis, dat door hem ingevolge het bepaalde bij artikel 122 der Algemeene Politie verordening het sluitingsuur in de lokalen, waarvoor eene volledige vergunning of een verlof A geldt, uitsluitend voor de Kom, op Zon dag 5, Maandag 6, Dinsdag 7, Woensdag 8, Donderdag 9 en Zondag 12 Augustus a.s. is verlengd tot TWAALF uur middernacht. Ingevolge het bepaalde in artikel 126 der Algemeene Politieverorde ning is het verboden in vergunnings lokaliteiten of aanhoorigheden ster ken drank te schenken op Zondag 5, Maandag 6, Dinsdag 7, Woensdag 8 en Donderdag 9 Augustus a.s. ua drie uur namiddags tot tien uur 's avonds. De vergunning wordt bij onge' regeldheden of niet naleving der voorschriften, door de politie gege ven, voor de betrokken overtreders of in het algemeen ingetrokken. Er wordt in geen geval gewaar schuwd om 12 uur moeten alle café's onmiddellijk worden ontruimd. Venray, 1 Augustus 1934. De Burgemeester voornoemd, O. VAN DE LOO. Houders van Dansmuziek. De Burgemeester van Venray brengt ter kennis van degenen, die op hunne aanvraag verlof tot het houden van dansmuziek hebben be komen, dat zij verplicht zijn deze muziek op het door hem bepaalde uur, zijnde NEGEN uur namiddag, behoudens intrekking of wijziging zijnerzijds, stipt te doen eindigen. Door de politie wordt NIET ge waarschuwd en aan hen, die na gesloten tijd hun inrichtingen nog voor dansmuziek geopend hebben, zal voor de volgende dagen geen vergunning meer worden verleend. De vergunningen moeten eiken dag afgehaald worden ten kantore van den Gemeenteontvanger tusschen 10—12 uur voormiddag en moet Een plattelandsgescliiedonis van de Belg.-Limb, grens. tegelijkertijd de verschuldigde be lasting worden betaald. Op de vergunningen is de tijd, waarop de dansmuziek moet eindigen, vermeld Aan het verbod voor de onder nemers om personen beneden den achttienjarigen leeftijd toe te laten en aan het verbod voor personen beneden den achttienjarigen leeftijd om deze inrichtingen binnen te gaan of daarin te verblijven, zal zeer streDg de hand worden gehouden. De dansmuziekhouders zijn ver plicht met duidelijke op minstens 3 Meter afstand leesbare letters aan den ingang en in de tent of zaal te vermelden, dat de toegang voor personen beneden 18 jaar is verboden. Bij overtreding zal zoowel tegen den vergunninghouder als tegen de bezoekers proces verbaal worden opgemaakt en degenen, die zich hieraan schuldig maken, zullen boven dien onmiddellijK door de politie worden verwijderd. Venray, 1 Augustus 1934. De Burgemeester van Venray, O. VAN DE LOO. Houders van Muziek of Variété. Degenen, die vergunning hebben bekomen tot het houden van muziek of variété in hun verloflokalen, moeten de vergunning iederen dag afhalen tusschen 10 en 12 uur ten kantore van den Gemeenteontvanger. Gelijktijdig moet de verschuldigde belasting worden betaald. Zij, die voor Zondag 5 Augustus deze vergunning hebben, moeten de vergunning afhalen bij den Gemeente ontvanger Zaterdag tusschen 10 en 12 uur voormiddag. Venray, 1 Augustus 1934. De Burgemeester voornoemd, O. VAN DE LOO. Dringende Uitnoodiging aan alle ouders, verzorgers en weldenkende inwoners. De Burgemeester van Venray ver zoekt de ingezetenen met den mees- ten aandrang hunne algeheele mede werking te verleenen om alle wanordelijkheden en drankmisbruik tijdens de kermis te voorkomen en aan de kasteleins na drie uur nam. tot tien uur 's avonds geen sterken drank te vragen. Aan ouders en verzorgers richt hij in hun eigen belang en dat hunner kinderen de dringende uitnoodiging mede te zorgen, dat de hand wordt gehouden aan het verbod van be. zoeken van avondvermakelijkheden door kinderen, voor zoover daarvan geen ontheffing is verleend. Dit verbod is in het belang van de ouders en de kinderen zelf vastgesteld Venray. 1 Augustus 1934. De Burgemeester van Venray, O. VAN DE LOO. AFWIJKING van artikel 144 der Algemeene Politieverordening, houdende verhod tot het bezoeken van avondvermakelijkheden door jeugdige personen gedurende de kermisdagen. De Burgemeester van Venray brengt ter algemeene kennis, dat door hem ingevolge het bepaalde bij art. 144 der Algemeene Politieverorde« ning de navolgende ontheffingen worden verleend aan bestuurders of beheerders v^n een inrichting, waar voor het publiek toegankelijke ver makelijkheden worden gegeven, om in deze inrichtingen na des avonds 8 uur te laten of te laten verblijven personen beneden den leeftijd van 18 jaar 1. personen van boven 14 jaar mogen in de avondvoorstellingen in het circus worden toegelaten. 2. kinderen beneden 14 jaar mo gen na 9 uur 's avonds niet in de stoomcaroussel of lunapark worden 24 De kapelaan heeft het papier uitgekozen en ons belast met het gansche huis. Met jou hebben we niets te maken, antwoordde de schilder. Dat zullen we zien in ons tweede deel, zei Jan nijdig, die nu de kamers in en uit liep, het nog hangende papier boven op de slaapkamers nog goed genoeg vond, als er een beetje bijgeplakt werd. Loop naar de maan, ver.... vent, snauwden de schilders hem toe. In al die kosten kom ik niet tusschen, dreigde Snuffels, De kapelaan heeft ons gezegd wat wij doen moeten. Laat ons met rust, lamme vent. Grommend ging Jan de gang in en.borstelde over de zwarte lijst jes. Dit was werk en geld gespaard Eens eventjes er over gestreken, dan kregen die houten lijstjes een glanzend uitzicht. Maar toen de schilders dit zagen kropten hun spijt en woede in de keel. toegelaten na 9 uur mogen personen boven 14 doch jonger dan 18 jaar, alléén onder begeleiding van ouders of meerderjarige familieleden worden toegelaten. 3. Het bezoeken van drankloka len, waar vergunning is verleend voor het maken van muziek (strijkje) met uitzondering van dansmuziek door personen beneden den 18jarigen leeftijd is in begeleiding van ouders, voogden of meerderjarige bioers of zusters toegestaan. 4. Kinderen beneden den 18jarigen leeftijd, die zich in een der publieke vermakelijkheden bevinden gedurende den tijd, dat deze voor hen gesloten zijn, worden daaruit door de politie verwijderd en tegen hen zal proces verbaal worden opgemaakt. Venray, 1 Augustus 1934. De Burgemeester van Venray, O. VAN DE LOO. Waarschuwing voor tewerk- gestelden by de Werkverschaffing De Burgemeester van Venray brengt ter kennis van de tewerkge- stelden bij eeDe door het Rijk ge subsidieerde werkverschaffing, dat op alle dagen der kermis gewoon wordt gewerkt en volgens ministneel voor schrift geen verlof mag worden gegeven om niet te werken, ook niet voor een dag. Tewerkgestelden, die niet of te laat op het werk verschijnen, moeten door de voorwerkers volgens de voorschriften onmiddellijk worden geschorst en kunnen niet opnieuw worden tewerkgesteld, zoolang de minister daarvoor geen toestemming heeft gegeven. In het belang van zich zeiven en van zijn gezin wordt derhalve leder tewerkgestelde gewaarschuwd te zorgen, dat hij ook gedurende de kermisdagen stipt op het werk ver schijnt en de voorschriften nauw keurig opvolgt. Venray, 1 Augustus 1934. De Burgemeester van Veniay, O. VAN DE LOO. Stielbederver zei Ties. Wat gedaan is, is grinnikte Jan. Smeer die verf op uw koe staldeur spotte Rik. Neen op zijn wijf, grijnsde Ties. Onbeschofte vlegels, ik zal hier in, mijn eigen huis toch wel mogen doen wat ik wil. Niks hebt ge hier te zeggen of te doen, vuistdreigde Tieske, de dorps-Rubens. Geen steek hebt gij hier te zeggen, sakkerde Rik. En als gij nog veel van uw neus maakt, dan vliegt gij er uit, toornde Snuffels. Wat, watte.... zei Tieske, de armen wijd open, om Jan te grabbelen..,. Als jij hem niet onmiddellijk smeert, dan jagen wij u. En meteen had Rik den huis meester bij den kraag en Tieske maakte hem zoo zwart als roet. Snuffels weerde zich als de duivel in het wijwatervat, maar moest zich door de stevige armen van Rik het grapje laten welge vallen. En toen kegelden de schilders den jongen neger buiten, smeten zijn heel getuig op straat, sloten de deur en begekten hem van achter een venster. Jan duivelde en rumoerde op straat en voor bijgangers hadden erg pret in den zwarten man. Lisebeth kwam afgeloopen en Brood en Koffie meenemen Beroepshalve woonden we onlangs op Blrkhoven bij Amersfoort een gedeelte van het Vara-Zomerfeest bij Op het uitgestrekte terrein van een renbaan hadden zich circa 100.000 menschen verzameld, wat natuurlijk een drukte gaf van geweld. Op en rond het terrein waren tientallen tentjes opgesteld geworden, van waaruit men zich had voorgenomen om hongerige magen te spijzigen en dorstige kelen te laven. In het bij zonder voor de tenten buiten Birk- hoven waren door kleine handelaartjes tuk om wat te verdienen, hooge prachten betaald aan de eigenaren van de gronden, van welke voor enkele uren een klein brokje werd bezet. Het feest was nog nauwelijks hal verwege, toen de trieste uittocht be gon van de zwaar teleurgestelde kooplui. Kisten met limonade, karre- vrachten met vruchten enz. werden weer opgeladen, want letterlijk niets werd er omgezet. Pachtgeld, tijd en moeite waren verspeeld. De menschen namen absoluut geen notitie van de kooplui of dezer waren; iedereen droeg mondvoorraad met zich mee geurige en warme thee, „zooals men die thuis drinkt" werd genuttigd uit thermosflesschen. De arbeiders hebben tegenwoordig geen geld meer voor „buitensporig heden", heet het. Voor vele arbeiders gaat dat inderdaad op, maar er zijn er toch ook nog wel voor wie eenig verteer tijdens een gepaste ontspan ning mogelijk is. krijschte: Wat is er nu weer gebeurd O, die bandieten, huilde Jan. Kom maar gauw binnen, dat de menschen het niet zien. Zij keek naar de schilders mei vlam mende oogen en vuistdreigende armen. Dat gemeene volk I En dan moet u zoo'n bandieten nog werk bezorgen, jammerde Jan. Intusschen dat Jan zijn gezicht met veel zeep besmeerde, wreef en herwreef, vertelde hij zijn droevig wedervaren aan zijn Eli sabeth, die stampvoette van woede. In al die onkosten komen wij niet tusschen. D'r kan wel zooveel geschilderd en behangen worden, dat wij in twee jaar nog geen cent optrekken. Zooonnoozel zijn wij toch niet. Snuffels was blij, dat de vrouw hem volkomen gelijk gaf. Hij spiegelde en herspiegelde zich, maar nog altijd bleven er groote plekken vlekken, 't Smerig ding wilde niet goed weg. En weder schrobde hij. Dan moest hij zijn tronie bij Lisebeth monsteren, die hem naar links en rechts draaide en hem eindelijk geruststelde, dat alles zoo goed als verdwenen was. Die smeerpoetsen toch I Deze vernedering bezwaarde Jan's gemoed, dat nochtans heel wat kon verdragen en aan veel gewoon was. Een tweeden keer een afranse» Eenige andere voorbeelden. We hebben meegevaren op de K.R.O.-vloot. En we woorden ergens een belang rijk sportfeest bij. Maar onze ervaring was dezelfde als bij bet Vara-Zomerfeest. Onze perskaart veroorloofde ons een rondwandeling op het vliegter rein te Soesterberg, toen daar de Nationale Vliegdag werd gehouden ten bate van 't Pelikaanfonds. We kwamen terecht op de afdeeling, waar a raison van 5 gld. per wagen en 1 gld. per inzittende, particuliere auto's langs het vliegveld stonden opgesteld. Op dezen allerduursten rang kon men zeker 300 a 400 auto mobielen tellen, welker eigenaren gemiddeld een tientje hadden betaald om de familie op aangename wijze gelegenheid te bieden gedurende enkele uren „het vliegen te zien". In sommige kringen zit nog wel geld 1 Men demonstreerde er elkaar een keur van toiletten, als slechts bij de groote Engelsche paardenrennen ge bruikelijk is. Een leger van kellners liep heen en weer met allerlei ver- trisschende dranken bier, limonade, ijs enz. Maar... er werd niets gekocht. Wél werd overal geconsumeerd meegevoerde blikken en doozen werden geopend uit thermosflesschen werd thee geschonken port of andere wijnen werden rondgediend in kristal len glazen hier en daar knalden champagnefiesschen. Maar de kellners liepen met de wanhoop op hun gezicht rond. Het is geen kwestie meer van arm of rijk, maar onze gewoonten op reis hebben een verandering ondergaan. Zoo gauw we „op stap" gaan, klinkt ons nog als waarschuwing het commando van onzen sergeant uit de mobilisatiejaren in de ooren denk er om, brood en koffie mee nemen 1 We vinden het betrekkelijk jam mer, dat het zoo uit te gaan een gewoonte is geworden. Brood en koffie meenemen" moge een oplossing zijn voor de velen, die anders tot thuisblijven zouden zijn gedoemd, de overigen moesten toch niet vergeten, dat daar buiten duizenden nijvere menschen hun brood en koffie slechts verdienen kunnen, wanneer wij ze iets laten winnen. Er wordt nog genoeg geld uitge geven in onze dagen aan allerlei nuttige, dikwijls ook onnuttige zaken er wordt nog al veel geld zelfs verbrast en verdaan. Maar als we een uitstapje maken of op vacantie gaan, dan worden we tegenwoordig ineens schraperig-doordacht en kiezen we de allervoordeeligste wijze nauw- gezet uit. Met het gevolg, dat het buiten vaak een dooie boel is geworden met een landerige landbevolking, welke aan de vele passanten geen stuiver meer kan verdienen. Zóó moordt de massa bet bestaan van duizenden medemeaschen. Och, als we zelf blij zijn en ver tier hebben, als we het genot van ontspanning nog smaken, laten we dan in bescheiden mate ook degenen nog doen profiteeren, die tot heden nog een bestaantje konden vinden in 't zamelen van de kruimels, welke op ons genoegen, op ons jaarlijksch uitstapje, overschoten. Durf te leven en te laten leven Als de portemonnaie het eenigs- zins toelaat, neemt dan geen brood en koffie mee op uw vacantlemarsch, doch laat de menschen voor u zorgen, in wier omgeving ge ver poost en ontspanning komt opdoen. FRANCISCAANSCHE VONKEN. Mogen we wel plezier hebben Moeten we als stijve prenten door de wereld heen Als- Lieve hemel, natuurlijk niet 1 We zijn toch de blijde kinderen Gods. Wees blij, straal, lach als het maar even kan. Wees een apos tel van blijheid. Wees een optimist van de bovenste plank. Altijd beleven het Evangelie, de blijde Boodschap. 't Moet in revolutietempo gaan, Laat de boel maar 'ns kraken. We kunnen toch niet altijd blij ven sukkelen. Van ons wordt niet gevraagd van alles afstand te doen. We hoeven geen openbare ver- kooping te organiseeren van al ons hebben en houen. Dan zouden we zouden ons nog gaan verbeelden, dat we al aardig op weg waren naar de heiligheid, dat we al een beetje op St. Frans gingen dat warempel de geest Gods over ons vaardig was geworden. We hoeven ons niet te geeselen; ons in een kooitje van boetekettingen op te sluiten en niet met 'n uitgemergeld gezicht asch in ons eten te roeren. Dan zouden we nog gaan denken, dat we toch al een heel eind uitsta ken boven die andere sukkelaars en dutsen op de weg der ascese. „Zoek eerst het Rijk Gods" wil niet zeggen: bid de heele dag, houd je hoofd schuin, kijk zalig, wees 'n wandelend schietgebed. Niets daar van. Dat vraagt Christus niet. Doe je plicht, wees radicaal, juist in 't kleine. Breek met liefhebberijt jes en conventies en menschelijkheid- jes als Christus er anders onder lijden zou. Maar steeds gezond, eenvoudig, zonder veel ophef. De Christuswording moet in ons voltrokken worden, als bij St. Frans. Ook wij moeten zijn 'n levend Evangelie 1 D.O.R. ling krijgen in zijn eigen huis dat liep de spuigaten uit. Het pijnigde hem, dat hij zich niet met het werk kon bemoeien. Meer dan eens bekroop hem de lust terug naar de woning te gaan zien, maar zijn vrouw weerhield hem. Hij kon van 'l zelfde laken een broek krijgen. En de rekening dan Laat die deugnieten een el lenlange rekening opmaken, wij trekken er ons toch niets van aan 1 Akkoord... Och akkoord, dat weet jij best. Dat houdt of knelt niet 1 Maar met den pastoor, die.... Die zal toch wel hegrijpen, dat wij nooit van plan waren om veel geld uit te geven... Je hebt gelijk vrouw. Laat ze doen, 't is voor rekening van den kapelaan... dat die het dan met die deugnieten uitvecht. 't Werken in en rond het huis ging zijn gewonen gang. Tegen den avond kuierde Jan toch eens op de nieuwe kapelanie aan en wierp een schuchteren blik op zijn vadererf, juist als een band rekel, die weet waar hij kortge leden werd geranseld. Toen Jan als een druipende hond voorbijtrok, begonnen de schilders luid te zipgen: O Jan, o Jan Dat is een behendig man, Die belastingbriefjes verand'ren kan. Dat is een economie, welke het algemeen welzijn bevordert. EEN CKISIS-OPLOSSING. Gratis aangeboden. Wie weet er nog een En.... Wie voert er één uit Het leven is niet zoo moeilijk, dat weten we allemaal. Vraagstukken zijn eigenlijk geen vraagstukken meer, zoo gauw 'n mensch maar tijd heeft om er even over na te denken. Vandaar dat de politiek zoo welig tiert rond de bittertafel. Wie zich neerzet om een borrel te consu- meeren, toont daarmee tijd te hebben om zich een oogenblik uitzijn druk ke particuliere zakenleven te kunnen terugtrekken en vindt dan ook on middellijk gelegenheid om de schit terendste oplossingen van politieke en economische kwesties aan de hand te doen. Jammer dat deze menschen ze niet kunnen uitvoeren, omdat na den borrel hun particuliere zaken weer wachten op hun intelli gente tusschenkomst. Toen we van de week onzen eersten en eenigen vacantiedag ge noten en ergens op het strand gratis een bruine huid kochten van Moe der Natuur, waar de vellen thans bij. neerhangen we doelen op de huid hebben we zonder al te groote inspanning een oplossing ge vonden van de crisis, welke oplossiDg we thans op dezelfde voorwaarden, waarop we onze bruine huid ver wierven, aan de gemeenschap afstaan. Denk om de vellen I Een gedeelte der jongere werk- loozen zetten we weer aan den arbeid door alle mannen boven 55 jaar op non actief te stellen. Deze laatsten hebben hun rust verdiend en als zij nog toeslag behoeven om te „kunnen rondkomen", zal die toeslag niet zoo hoog behoeven te zijn als de steun van jongeren, die nog niet6 hebben kunnen zamelen en bovendien vaak een aantal kinderen tot bun.last" hebben. Is deze maatregel uitgevoerd, dan scheppen we voor de overblijvende werklustigen van beneden 55 jaar een rouleersysteem, zoo, dat ze al naar de mogelijkheden van het bedrijf vijf dagen per week ar beiden óf vijf weken achtereen met daarna één week vrij. Met het loon van vijf dagen of vijf weken, moeten ze natuurlijk één week. respectievelijk zes weken zien rond te komen. Waar een dergelijk rouleersysteem niet uitvoerbaar is, of waar een bepaalde kracht onmogelijk kan worden gemist, wordt door 'de arbeiders, ambtenaren, bedrijfseige naren of wat de arbeidenden ook zijn mogen, over één dag per week loon of inkomsten afgestaan. Dat wordt dus een sterk pro gressieve bijdrage. Al die dag inkomsten vloeien in een fonds, waaruit de 55jarigen en ouderen den toeslag op hun inkomsten ontvangen. Is dat geen prachtige oplossing Mogelijk, dat er iets aan mankeert en dat de praktijk bezwaren zou bieden, we hadden geen tijd meer om dat na te gaan, want juist toen we klaar waren met ons bedenksel, was onze vacantie om. We geven ons idee ook graag voor een ander en een beter. Als we die en gene hooren, dan zijn er plenti oplossingen voor de crisis mogelijk. We wachten alleen maar op den man, die er één uitvoert. Wat ons persoonlijk betreft, we kennen geen z.g. oplossing of we zien er vele bezwaren in. Behalve in de onze natuurlijk. Dat neemt niet weg, dat we met plezier en ge noegen aan één dier oplossingen willen meewerken. Het zou allicht beter worden dan het nu is. Wat we tot heden aan de crisis deden, is niets dan warm houden en pappen. Dat kost ons zooiets van 300 mlllioen gulden per jaar. Als het jaar om is, zijn we precies zoo ver, als toen we het begonnen. Politici en staatslieden zeggen ods keer op keer, dat de „normale" verhoudingen nimmer weerkeeren, dus dat de crisis blijft, als we ons niet naar andere verhoudingen gaan instellen. Laten we dat laatste dan toch eens probeeren. We moeten gaan hervormen. De fouten zullen dan wel blijken in de practijk en aan die fouten kunnen we gaan dokteren. Aan een lijk doktert men niet. Dat begraaft men. Van ergernis, spijt en woede verhaastte hij zijn sloffende schre den, om maar gauw van die ter- gende tonen verlost te zijn. 's Avonds, den volgenden dag en nog een paar dagen ging het over de nieuwe kapelanie, waar nog maar altijd geborsteld werd. Wat mochten ze er toch in doen. Luierikken en maar rekenen 1 Uit andermans leer was goed riemen snijden. Hij niet, maar de kapelaan zal wel weten tegen welken prijs. Deze gedachten bestormden ge durig de familie Snuffels, die 's namiddags op eens fel hoeven- geklets en zwaar wagengerommel over den steenweg hoorde. Twee bruine paarden van den rossen mulder, om zijn dienst vaardigheid wijd en zijd bekend, trokken zoo geweldig aan den bruingeschilderden wagen, dat hun rekkende lijven blonken van zweet en dampen. Pierke, het vroolijke 9n lustige knechtje, dat liever een groot dan een klein druppeltje dronk, zat fier op den bok, als een burge meester, die een paar lui aaneen koppelt. Achter den wagen lieten kinderen zich bommelend1 hangen, stapten de dorpsmenschen, bereid om een handje bij te steken en nieuws» gierige vrouwen, om de meubels in oogen schouw te nemen. Ju, ju, zei Pierke. Voor de nieuwe kapelanie hielden de Ingekomen en vertrokken personen van 20 tot 27 Juli VERTROKKEN A. Stevens, dienstbode, Buitenweg 3 van Meerlo I. Verstralen, onderwijzeres, Eind- straat 19 van Echt G. Winkelmolen, leerl. monteur, Marktstraat 3 van Neer; H. Derks, dienstb., Veldstraat 13, van Bergen (L.) J. Bouwels, monteur. Hensenlus- plein 9 van Weert paarden stil. De schilders kwamen uitgeloopen. Onmiddellijk kwamen nog een aantal gapers aangedren- teld. Jan oogde van achter de gor dijnen naar het volk, dat meer dan eens in luidruchtige lachbui en naar zijn huis toekeek, als de schilders het woord voerden. Ook de kapelaan en de mulder kwamen ter plaatse. De wagen werd nu opengemaakt en twintig handen tegelijk ston den gereed om de dingen aan te pakken en naar binnen te brengen. Kreten van bewondering gingen op over de fonkelnieuwe prachtige meubels. Dit is volgens mij 't mooiste meubelstuk, lachte Pierke. Voorzicatig jongens, breken de waar... lekker wijntje. Och als er ook een paar flesscheh stuk zijn, behoeven wij ook geen kurketrekkers, zei een drager. Dat is waar ook. Maar het is toch niet noodig, antwoordde Pier. Ik heb al ondervonden, dat de kapelaan geeft als een heilige. En dat zullen we seffens onder vinden, want de glazen en kegels staan al gereed. Jan kwam ook stil aangedren- teld, duwde eenige kinderen uit den weg en baande zich een gang door het volk. Uil den weg, Snuffels, don derde Pierke, die met vier man een zware eiken kast droeg en in

Peel en Maas | 1934 | | pagina 5