z. w. D. BON Belangrijk Tandarts KRUYTZER Boerenbond Merselo. Aanbesteding Kermis VENRAY L. Scheepers Jos. C. M. Neeteson VARIETÉ-Voom We gaan naar Ror FIRMA C. m C. BerkensJenne DRANKEN Peter Hendrix roodta zeug i Adverientiën Jan aaaQaatfaaG) Het bouwen van een PAKHUIS te Leunen. WONING 110 lj. WL kippen Hallo, fietsen stallen Michel Stoks VISCHKRAAM Meubelen Ledikanten Matrassen TELEFOON 78 Luxe-Autoverhuur Sfierhoud erij Zaal „Wilhelmina' -£ Zondag 5 Augi Palingkraam van HUB. \B VOOR DE KER CLEPHAS' Limonadefahriek Kampioen oude duivenle St. Servaas2e J. Kusters 3e P. Men ders. Jarige duiven, le St. Servaas 2e P. Manders 3et H. Thijssen 4e en 14e Gebrs. Rutten 5e en 10e G. Janssen 6e en lie J. Kusters 7e en 8e Gebrs. Hendriks; 9e G. Vissers; 12e J. Boom; 13e J. Dlnjens 15e G. van Dijck. Kampioen jarige duivenle P. Kersteu 2e G. Janssen3e Gebrs, Hendriks. ONZE KERMIS Blijkens de achterstaande adver- tentiën zal er ook dit jaar met de kermis geen gebrek zijn aan ont spanning. Een zestal zalen en tenten bieden gelegenheid tot dansen. Dit getal is wel sterk verminderd. Vorige jaren werd nog op een tiental plaatsen gelegenheid tot dansen gegeven. In Lunchroom Verheugen, Hotel de Zwaan en Café Cremers aan het Eindt komen weer de bekende „Strijkjes", die telken jare volle zalen trekken. In zaal Wilhelmina valt Zondag avond te genieten van een Variété voorstelling. Het Nieuwsblad van Oosterbeek e.o. schrijft over deze groote en belangrijke Variété-voorstelling Er was een gezellige stemming bij het publiek bij het zien van de reuzen prestaties van Master Jackson met medewerking van Harrison en Martha en waarbij zeker genoemd moet woiden de jolige muziek van de Volendammers. Op het Henseniusplein is Janviers Lunapark en Stoomcarroussel. Vooral 't Lunapark of Cakewalk, dat sinds jaren hier niet meer verscheen, zal wel publiek trekken. Men vergete niet een kijkje te gaan nemen naar het in aanbouw zijnd vliegtuig van de Gebr. Alsters uit Blerick. Standplaats nabij Café J. Siebers, Merselosche weg. Indien het weer meewerkt zal het niet aan publiek ontbreken. Aan de ondernemers veel succes en aan allen een plezierige kermis 1 GEVONDEN Een zakmes met ring. Een sleuteltje. Inlichtingen Gemeentepolitie. Door de gemeentepolitie alhier werden drie personen bekeurd wegens het loopen over de graspleinen in het plantsoen. De gehouden speldjesdag voor Herwonnen Levenskracht op 15 en 29 Juli alhier, heeft opgebracht de mooie som van f 223.23. Venray (dorp) f 173.81 Oirlo f 15. Merselo f 12.30 Oostum f 12.02 Castenray f 10.10 Hebt u al een nieuw belasting plaatje We vestigen er de aandacht op. dat eerstdaags de controle begint of de fietsen voorzien zijn van het nieuwe rijwielbelastingmerk 1934— 1935. Schietwedstrijden B.V.L. Ter verduidelijking diene, dat de schietwedstrijden der B.V.L. Leunen voor B. V. Landstorm en Burger- wachtvereenigingen gehouden worden voor Noord-Limburg; Leunen is de •eenige plaats, die nu voor dezen streekwedstrijd in aanmerking komt. Tot 15 Augustus worden inschrij vingen verwacht bij den Comman dant der B.V.L. Leunen. Omdat een zeer groote deelname wordt verwacht, zal niet van den inschrijvingsdatum kunnen worden afgeweken. Commandanten van B.V.L. en B. W.. die geen uitnoodigingen en reg lement ontvingen, kunnen dit alsnog aanvragen bij bovengenoemden Com mandant. Aan alle vereenigingen in ons rayon kon niet worden geschreven, omdat toch reeds een zeer groot aantal in de directe omgeving moesten worden verzonden Men haaste zich met aanvrage naar formulier, indien men er geen ontving en toch wil mededingen naar de prachtige prijzen die zullen beschikbaar worden gesteld. De volledige prijzenlijst zal begin volgende week verzonden worden aan de redactie der couranten die in ons rayon verschijnen. En wij stellen bijzonder prijs op uwe medewerking. Onze vereenlging zal zorgen, dat de wedstrijden-regeling etc. naar den zin der deelnemende vereenigingen is. Do Kroningsfeesten te Oostrum. Alles begint erop te wijzen, dat de Kroningsfeesten die op 8 Sept. a.s. te Venray-Oostrum zullen plaats hebben op een grootsche en schit terende wijze zullen slagen. Nu reeds wordt er door de verschillende Commissies met een koortsachtigen ijver gewerkt aan de voorbereiding van het feest. Maar niet alleen de inwoners van Oostrum geraken in geestdrift voor het Mariafeest, ook de omliggende plaatsen laten op een ongekende wijze van hun belang stelling blijken. Autoriteiten en ver eenigingen uit de omgeving komen zich spontaan beschikbaar stellen om het feest mede op te luisteren en helpen het te doen slagen. Dit is wel een heerlijk bewijs dat er in de om geving een groote liefde en devotie tot O.L. Vrouw van Oostrum is, maar dit dateert ook van eeuwen her, immers vanaf de vinding van het Miraculeus Beeldje is O.L. Vrouw telkenjare onafgebroken door duizen den pelgrims van heinde en verre' vereerd en is vooral hare hulp in moeilijkheden ingeroepen geworden. Niemand minder dan wijlen Jan Poels, onze groote Venrayer. zelf een groot Mariavereerder zeide dikwijls „Als ge geen raad meer weet, ga dan tot O.L. Vrouwke van Oostrum. Zij zal U zeker helpen." Bij zulk een devotie kan het niet anders of het feest ter eere van „Ons Lieve Vrouwke" zal een schitterend feest worden, eenig in de geschiede nis van Haar bevoorrecht genade oord. Het zal een feestdag zijn, waarvan de herinnering nog lange jaren zal voortleven bij de vele Mariavereerders die ongetwijfeld uit verren omtrek naar Oostrum zullen optrekken. OVERLOON. Op initiatief van de R.K. J. B. werd alhier een Bijen- bond opgericht, 20 leden meldden zich aan. Tot bestuursleden werden gekozen: M. v. Opbergen, H. Wienen B. Jans, P. Gerrils en A. v.d. Broek Standbeeld voor Belletable te Venlo. Te Venlo is een voorloopig comité opgericht, onder voorzitterschap van Deken van Oppen en de directeuren der Venlosche atdeelingen der H. Familie als leden, om te komen tot oprichting van een standbeeld van den Venlonaar H. H. Belletable, de stichter van de Aartsbroederschap der H. Familie. Het plan is om 't nieuwe stand beeld te plaatsen voor een nieuwe parochiekerk, die binnen afzienbaren tijd te Venlo in de wijk Stalberg noodig is. De 73-jarige Tegelsche Rome wandelaar te Rome gearriveerd. De kranige Piet van den Bongard sinds 6 Mei jl. onderweg. Op Vrijdag 27 Juli is volgens een zoo juist ontvangen bericht te Rome aangekomen de 73 jarige Piet v.d. Bongard uit Tegelen, die op Zondag 6 Mei te Tegelen vertrok om een voettocht naar Rome te ondernemen, waarbij hij een wagentje meenam, waarin hij kon slapen en zijn bagage kon opbergen. Een afstand van bijna 2000 kilo meter heeft deze oude man geheel alleen afgelegd, terwijl hij in Borghette (Italië) in verband met het niet aan wezig zijn van de voor hem bestemde geldzending aan post restante een week oponthoud had gehad. Hij slaagde er echter in dezen achterstand op het laatste gedeelte van den tocht door Italië in te halen, door grootere afstanden per dag af te leggen. Pater Fr. Simons spreekt in zijn schrijven er zijn verwondering over uit, dat van den Bongard dien tocht heeft weten te volbrengen midden in den zomer door de broeiende Italiaan- sche hitte bergop, bergaf. Ondanks den zwaren tocht was de grijsaard nog opgeruimd en frisch, terwijl men van eenige vermoeidheid niet veel merkte. Zaterdag 28 Juli was de man weer vroeg op weg om verschillende bezoeken af te leggen en tochten te ondernemen door Rome. Door een tweetal Tegelsche pries ters in Rome verblijvend, is zorg gedragen voor nachtverblijf en ver pleging van den wandelaar in het Nederlandscbe College, waar hij aan de zorgen van de Nederlandsche liefdezusters is toevertrouwd. Door den weleerw. heer P. Teeuwen zijn stappen gedaan om een audiëntie bij Z. H. den Paus te verkrijgen. Onder leidiDg van een knecht van het college zal Rome bezichtigd worden. Van de 400 kerken zullen de voornaamste bezocht worden. Aardappelsteunregeling 1934. Met ingang van 1 Augustus 1934 is de aardappelsteunregeling 1934 in werking getreden. Deze steunregeling wordt op onge veer dezelfde wijze uitgevoerd als voor oogst 1933 het geval was. Voor alle vervoer, dus ook voor vervoer van land naar bewaarplaats over den publieken weg, zal dus weer een vervoerbewijs (geleidebiljet) vereischt zijn, welk vervoerbewijs bij den plaatselijken kantoorhouder aan gevraagd kan worden. De minimumprijzen van oogst 1933 vervallen, waardoor tevens het ver bod van koopen in de roes wordt opgeheven met dien verstande echter, dat partijen bestemd voor binnen- landsche consumptie op het bedrijf van den teler moeten worden ge sorteerd. De heffing voor consumptiemaat zal f 1 per 100 K.G. bedragen zonder meer, terwijl in tegenstelling met de regeling van 't vorig jaar geen inhouding van een gedeelte van den prijs zal plaats vinden. Jongen verdronken. Donderdagmiddag omstreeks 6 uur geraakten te Den Bosch twee jongens, die een bal uit den Dommel wilden ophalen, in deze rivier nabij de Wilhelminabrug te water. Een hunner kon worden gered, de andere, de 12 jarige W., die verdronk. Zijn lijk is opgehaald. Hot rjjwielplautje blijft in trok. Op den eersten dag van het belas tingjaar 1934—'35 hebben te Delft vijf personen aan de politie mede gedeeld, dat hun het nieuwe rijwiel belastingmerk was ontvreemd. Z'n 145 gulden opgepeuzeld. Een landbouwer te Gaanderen, die uit zijn varkenshok een drietal verkochte varkens weghaalde, verloor daarbij ongemerkt een portefeuille met 145 gulden aan bankpapier. Toen hij een tijd later bij het hok terugkwam zag hij de dieren aan een stuk leer peuzelen, wot bij nadere beschouwing zijn portefeuille bleek te zijn. De dieren werden terstond gedood, maar in de magen werden slechts onherkenbare snippers van het geld gevonden. President von Hinden burg overleden. De dood waart dit jaar hevig in de rijen dergenen, die in Europa gesteld zijn om volkeren te leiden en te besturen. Herinneren we daartoe aan het verlies van twee leden van ons Vors tenhuis, aan den tragischen dood van Dollfuss en tenslotte aan het verscheiden van den grijzen Rijks president van Duitschland. Generaal-veldmaarschalk Paul Be- neckendorf von Hindenburg, rijks president der Duitsche republiek, welk hoog ambt hij sinds 26 April 1925 bekleedde, is Donderdagmorgen om negen uur (Duitsche tijd) op zijn zomerverblijf Neudeck te Freistadt in den ouderdom van 86 jaar vredig en rustig ontslapen. DE BEGRAFENIS. De uitvaartplechtigheden van pre sident Hindenburg zullen op a.s. Dinsdag 7 Augustus waarschijnlijk te Tannenberg plaats vinden, terwijl de beaarding op Donderdag 9 Aug. te Neudeck zal geschieden, Rudolf Hess aan de Nazi's. De plaatsvervanger van den „Fue hrer" Rudolf Hess, heeft het vol gende schrijven gericht aan de ge- heele nat ionaal-socialistische bewe ging Hindenburg is dood 1 Hindenburg leeft in zijn volk I Hij leeft in ons hart voort als het symbool der roemrijke Duitsche ge schiedenis. Hij leeft voort als de overwinnaar van Tannenberg. Hij leeft voort als de generaal- veldmaarschalk van den wereldoorlog Hij leeft voort als de vader van een groot volk. De strijders voor de vrijheid van Duitschland neigen de vaandels om laag in rouw, eerbied en dankbaar heid voor den grooten Duitscher. Hindenburg riep den „Fuhrer". Hindenburg leidde daarmede een nieuwe Duitsche geschiedenis in. Hindenburg's nalatenschap aan Duitschland is de „Fuhrer". Trouw aan Hindenburg beteekent trouw aan den „Fuhrer", beteekent trouw aan Duitschland. Wij gorden ons voor een nieuwen strijd om de toekomst van ons volk. HITLER OPVOLGER Een volksreferendum over Hitler's benoeming als Rijkskanselier zal plaats hebben op 19 Aug. a.s. Burgerlijke Stand Venray van 27 Juli tot 3 Aug. 1934. GEBOREN Jacques J. G. In 't Hulst, Veltum Anna M. In 't Hulst, Veltum Leonardus Th. J. Franssen, Smakt Jacobus J. M. Boom, Venr. Broek Gertruda G. J. Wilmsen, Veltum Theodora C M. Janssen, Veldstraat Anna M. W. Voermans, Kruisstraat Catharina W. M. Weys, Overbroek Maria G. de Mulder, Scheide Antoon J. H. Klaassen, Merselo OVERLEDEN Jacobus J. M. Boom 2 dagen Ven- raysch Broek. Kerkelijke Diensten Venray Parochiekerk Morgen Zondag in alle H Missen collecte ten bate der kerk, 6 uur eerste H. Mis, 7 uur H. Mis en generale H. Communie voor de mannen der H Familie, 10 uur de Hoogmis waarna de groote processie, half 4 Lof De H. Familie wordt één week uitgesteld. Maandag half 8 leesmis, 8 uur jaarg. voor Henri Wismans en echtgenoote. Dinsdag half 8 besteld jaarg. voor Theodorus Gerrats, zijne echtgenoote en overl. kinderen, 8 uur jaarg. voor Frans Poels. Woensdag half 8 besteld jaarg. voor Henricus Maas en Catharina v. Rens, 8 uur jaarg, 2e klas voor Everard Messemaekers, Agnes Gegnen en kin deren. Donderdag 7 uur te Veltum H. Mjs half 8 leesmis, 8 uur jaarg. voor Joh. Janssen en Catharina Verstegen. Vrijdag half 8 leesmis. 8 uur jaarg. voor Willem Poels zijne echtgenoote en overl. kinderen. Zaterdag half 8 jaarg. 2e klas voor H. v.d. Heuvel, 7 uur Lof. De jongens der 5e en 6e klas en de meisjes der 4e klas komen te biechten. H. Familie. De volgende mannen vieren a.s. week hun patroonheilige van dit jaar H. Janssen (Lull), A. Fleurkens, A. Millen, L. Valcks, M. Lemmen, P. J. Janssen (Lull), H. Peeters, W. Wilmsen M. Bardoel, F. Flinsenberg, M. Vollen- berg, W. Voesten. Volgorde der Processie. Kindei en Scholen Dorp Kinderen School Heide De Vrouwen Congregatie van O. L. Vrouw Jongenspatronaat Tumclub St. Christoffel H. Familie Werkliedenvereeniging en Credo Pugno Schutterij Het Zandakker Derde Orde (alleen die leden der Derde Orde, welke bij geen andere vereeniging zijn aangesloten. St. Jozefsgesticht Meisjespatronaat St. Agnes en K.J.M. en K.J.V. Flambouwdragers Parochiekerk Venray's Harmonie Schutterij St. Anna Zouaven en Bruidjes Kerkelijk Zangkoor Eerwaarde Broeders van Liefde Eerwaarde Paters Eerwaarde Geestelijken Het Allerheiligste Een groep Jonge Wachten De Verkenners Studentenvereeniging St. Bernardus De Mannen, die bij geen vereeniging zijn aangesloten. De mannen der H. Familie worden verzocht hun medaille op te steken. De schoolgaande kinderen staan vóór den aanvang der processie opgesteld in de Groote Straat. We verzoeken de vrouwen beleefd om direct na de Hoogmis processie- gewijs zich uit de kerk te begeven en zich aan te sluiten achter de school kinderen, die buiten staan opgesteld, dan kan de processie direct aan 't trekken gaan. ledereen zij er aan herinnerd, dat, als het klaroengeschal aan de Paterskerk weerklinkt, de zegen met het Aller heiligste gegeven wordt. Terstond daarna zet de processie zich weer in beweging. Na de processie wordt de zegen ge geven met het Allerheiligste. Wij zouden graag zien, dat allen ook de slotplech- tigheid mee maken. Paterskerk Morgen Zondag 5, 6 en 7 uur H. Missen met onderrichting. 8 uur Hoog mis. kwart vöor 5 gez. Vespers, half 6 Lof en H. Kruisweg. Dinsdag feestdag van de Zaligen Agathangelus en Carsianus, martelaren der le Orde, volle aflaat o.g.v. Van half 6 tot 7 uur uitstelling van het Allerheiligste, 7 uur Hoogmis ter eere v.d. H. Antonius, half 6 Lof. Maandag, Woensdag, Donderdag en Vrijdag om 7 uur Hoogmis, en om half 6 Lof. Patronaat. Processie. Wij vertrekken van het Patronaat af om kwart vóór elf. Men wordt dringend uitgenoodigd om op tijd aanwezig te zijn en niet b.v. onder weg zich aan te sluiten. Jongens van Klein- Midden- en Grootpatronaat, die zonder geldige redenen niet met ons meegaan, kunnen niet langer lid van het Patronaat blijven. Schoolgaande jongens die geen lid zijn van Groep- of Clubvorming, mogen zich niet bij ons voegen. Wegens de kermis geen Patronaat. ANSELM VAN DE VOORT en ALPH. VAN DE VOORT— VERMEULEN geven kennis van de geboorte van hun Zoon Tienray, 1 Aug. 1934. 2 DANK aan O.L. Vrouw van Oosfrum voor een verkregen gunsl. N.N. van 5 (of 15 Aug. AFWEZIG. LANDBOUWBOND Venray-Dorp. Degenen, die wenschen in te schrijven op het doen van vrachten voorden Bond,hebben daartoe de gelegenheid tot 15 Aug. a.s. Dit geldt alleen voor leden van den Bond. Men gelieve zich aan te mel den bij den Zaakvoerder Fr. v.d. WEU ST. Daar wij een prima reiaigiogs machine hebben voor Zaairogge en Tarwe voor levering, geven wij voor leder een gelegenheid, hunne granen te laten reinigen. Indien men even bij EWALS opgeeft, kan het graan denzelfden dag weer mee naar huis genomen orden, Kosten 30 ets. per 100 Kg. Maandag 13 Augustus a.s. zal voor rekening van JACOBS' Graanhandel te LEUNEN, onder R.K. georganiseerde aannemers in café Fr. Martens aldaar wor den Bestek en teekening verkrijg baar vanaf Vrijdag 10 Aug. a f 4.— per stel, restitutie f 2.—, bij P. WIJNHOVEN, Hensenius plein, Venray. Te huur gevraagd halt Augustus of begin Sept. voor klein arbeidersgezin. Br onder no. 18 Bureau v.d. blad TB KOOI» W. van Dijck, Hoogriebroek. Gedurende de Kermisdagen zijn de zalen van het PATRONAAT de veiligste plaats. Aanbevelend Bezoekt gedurende de Kermis de bekende op de GROOTE MARKT. Daar kunt U eten alle soorten gebakken en gerookte Visch, gerookte Paling vanaf 35 ct. per half pond, Holl. nieuwe haring zeer fijn, Haring en Mos selen in 't zuur. Alles aan crisis- prijzen. Aanbevelend, H. Westheim-Cortjaens Vischkraam Markt-Venray 3deelig matras met b.b.h. schuine peluw, zeer moderne damasttijk, gevuld met goede kwaliteit vetvrije wolvlokken Thans f 14.00 Voor de kwaliteit spotprijzen. 3deelig matras gevuld met prima onverm. Java Kapok, prima tijk f 24.52 Schoolstraat 5-7 Magazijn Sint Oda Onze K Zuiver Wollen Deken 160 x 210 alle kleuren voorradig reclameprijs f 8.50 Wollen Dekens vanaf f 3.68 Pluchette Gordijnen met rand per paar f 4.16 Prima gelakt Kinderledikant f 6.61 Door lage bedrijfskosten naar den lagen verkoopsprijs Venray Maasheesche weg 17 voor binnen- en buitenland. LOETAX is toch veiliger Waardeer de veiligheid meer. Al Is 't ook wat meer. 't Is beter om 11 uur thuis Dan om 10 uur in 't Ziekenhuis. Tegen inlevering dezer bon aan onderstaand adres, ontvangt een ieder bij aankoop van 1 tube Astadontpasta een degelijke tandborstel gratis ter kennismaking, zoolang de voorraad strekt. ASTADONTPASTA is aange naam en zuinig in hei gebruik, van degelijke samenstelling en Nederlandsch fabrikaat. Flinke kloeke tube slechts 35 ct. Alléén bij a9s. apotheker »De Adelaar« Gr. Straat, Venray Als Kermisreclame geven wij 1 bioc 50 vel prima papier en 50 zware gevoerde enveloppen voor 65 ct. Firma v.d. Munekhof St. Antonius, OOSTRUM. Met de Kermisdagen wordt de stier alleen uitgelaten tot nam. 2 uur. Het Bestuur. Zaal open halt 8. fa Groofe Buifengev De grootste wonderen van 21 verschillende Varieté-num; Botania. De Arabische Wondertuin. HARP&ijn kameraad Hans. Mr. JACKSON met zijn2lu goocheltoeren. MARTHA het alwetend oniijk JACKSON en Partner met hun zés gedressCN Ook optreden vanbovenst. Volete met hun Salon-Instrume Verzuimt niet dit programma te gaan zien. zoo iets ziet U maar EENfche KAARTEN vanaf heden aan Prijzen f 1.-, f 0.75 ei Het geheel wordt opgeluisterd dooisti STRIJKORKEST Plaatsbespreking op den dag der uitvoerinjpei ZIE.B1 zong ons Nederlandsch Met Venraysche Kermis gaan we iar Wij kochten wederom als andere jaren Aw welke werd aangevoerd. Eiken dagiai Zindelijkheid, kwaliteit, concurreerende pteri wij onzen geweldigen omzet. Standpl. Henss I Aanbevelend, If 1 D< is het te weten dat in het van de alóm bekend de prijzen zoo goedkoop zijh Venray nog nooit is gewee Vergelijkt onze prijzen en odf. Om slechts enkele artikelen :n Kersenbonbons U/'S Java Boonen per half i Tosca Bonbons 2 ons5 Groot Pinda Tablet Olienootreepen 5 Doozen Bonbons vö IJsbonbons I'(* ons) Biscuits per half pond reeds) Wafels 1'/» ons) Fijne Cake per) Zw. Rollen pers enz. enz. Zie onze Etalage en maakt keus, vw: Beleefd aanbevë Patersstraat. hebben wij alle soorten als Bronwater, Limonades, alle soorten Siropen, zwak-aleohoiische Dranken en Wijnen 25 Aanbevelend, Ontvangen Serpentines, Vliegers, Vliegerpapier, Vliegertouw, enz. enz. Patersstraat 9. 20 Bieb net u ar Adres le; T:p H. Venic W. We

Peel en Maas | 1934 | | pagina 2