Binnenland. Buitenland. Provinciaal Nieuws Gemengde Berichten Wat moet ik dan zeggen God wille z'n ziel hebben Jan komt aan een verlaten weg, waar ze een dood paard begroeven. God wille zijn ziel hebben, zei Jan. Dat moogt ge niet zeggen, antwoordde een der mannen. Wat moet ik dan zeggen Vuile prij. gij stinkt. Jan kwam een prachtig gekleede vrouw tegen. Vuile prij, gij stinkt, zei onze jongen. Dat moogt ge niet zeggen, antwoordde de vrouw. Wat moet ik dan zeggen Dat is schoon Jan komt aan een herberg, waar ze aan 't vechten zijn. Dat is schoon, zei Lompe Jan. Dat moogt ge niet zeggen, antwoordde de baas. Wat moet ik dan zeggen? God wille ze scheideD. Jan kwam aan de kerk, waar een huwelijk plaats had. God wille ze scheiden, zei de lomperd. Dat moogt ge niet zeggen, zei z'n gebuur. Wat moet ik dan zeggen God wille 't gebonden laten. Jan kwam bij een slager, die een kalf wou losmaken. God wille 't gebonden laten, zei Jan. Dat moogt ge niet zeggen, antwoordde de slager. Wat moet ik dan zeggen Niets! En zoo ging Lompe JaD met niets naar huis, zooals hij met niets ver trokken was. Bond van Limb. Ruiterclubs van den L. L. T. B. Do oprichtingsvergadering. Te Venlo had de oprichtingsver gadering plaats van den bond van Limb. Ruiterclubs van den L.L.T.B. Een vijftiental vereenigingen waren op deze vergadering vertegenwoor digd. Aan de bestuurstafel hadden plaats genomen, de heer Verheggen, voorzitter van den L.L.T.B. het bestuurslid de heer Drabbels uit Horstde techn, adviseur de heer Dings Ir. van Meel, leider van den Bond van Rijvereenigingen van den N.C.B. en de heer Jacobs, secretaris van den bond van Ruiterclubs van den L.L.T.B. Voorzitter Verheggen wees er bij de opening op, dat het bestuur ge meend had om thaos reeds ondanks het drukke seizoen voor de land bouwers, tot oprichting van den bond over te gaan. Reeds 16 clubs hadden zich aangemeld en in principe tot toetreding besloten. Dit bleken te zijnAmerica, Horst, Reuver, Meerlo, Grubbenvorst, Sevenum, Castenray, Melderslo, Heyen, Kessel, Roggel, Bergen, Meterik. Oostium, Beesel en Velden. Het bestuur dat als eerste gekozen zal worden, krijgt slechts voor een korte periode zit ting, opdat ook de andere clubs die zich nog willen aansluiten, later iu de gelegenheid zijn, hun vertrouwens mannen daarin te kiezen. Vervolgens werd na deze mede- deelingen het reglement artikelsgewijs behandeld. Omtrent het lidmaatschap deelde de voorzitter nog mede, dat voorloopig alle clubs, groot en klein, evenveel zeggingschap zullen hebben. Voorzitter Verheggen zegde nog toe, dat het bestuur stappen zou doen om ontheffing te krijgen van de paardenbelastingen onder dezelfde voorwaarden als de N.C.B. heeft. Bij behandeling van het kringsre glement werd er op gewezen, dat clubs welke uittreden hun aansprake lijkheid omtrent een onverhoopt na deelig saldo blijven behouden. Verder werd er op gewezen dat clubleden die geen lid zijn van den L.L.T.B. geen bestuurslid kunnen worden en geen stemrecht hebben. Voorloopig kunDen echter de be stuursleden, geen lid zijnde van den L.L.T.B. zitting blijven houden, doch moeten na drie jaren aftreden. Kringindeeling. Voorloopig worden gevormd drie kringen. Kring Horst omvattende Horst, America, Grubbenvorst, Castenray, Melderslo, Sevenum, Meterik dan kring Venray, Oostrum, Meerlo, Velden, Heyen. De afgevaardigde van Heyen maakt bezwaar tegen deze indeeling met het oog op den verren afstand. Dit bezwaar wordt door het bestuur ook aangevuld, doch de voorzitter wijst de aanwezigen op de voor deden van kringverband en op de mogelijkheid, dat wanneer meerdere zich aansluiten eene nieuwe indeeling plaats vindt. Naar aanleiding deelname aan concoursen, welke door ongeorgani seerde vereenigingen worden gehou den. ontspon zich een geanimeerde discussie, waarbij haast alle afge vaardigden hun denkbeelden naar voren brachten. Het slot was dat er een overgangstijdperk bepaald werd tot eind 1934. Ir. van Meel wees er de aanwe zigen op, dat het eigenlijk onbillijk is, wanneer de Boeren een concours organiseeren. buitenstaanders met de hoogste prijzen gaan strijken, te meer daar de boerenbevolking toch de geldprijzen moet opbrengen. In Noord-Brabant is dit juist ge scheiden. daar kampen de leden der L. R. onderling in hun eigen num mers en komt het geld niet in den zak der heeren rijders. Dat de leden het hiermede allen eens waren bewees het applaus. Kring Kessel Kessel, Reuver, Roggel, Beringen. Ook tegen deze indeeling kwamen van de belang hebbenden verschillende bezwaren naar voren. Weer was het ir. van Meel, die hier de oplossing bracht en wees op de toestanden in Noord- Brabant. Dat allen er goed aan moesten denken, dat deze indeelingen slechts voorloopig zijn en de afge vaardigden zich nu niet blind moes ten staren op den nu nog plaatselijk verren afstand. Hij wees hun op het gevaar van een deficit, wanneer zij nu al direct een groot concours- hlppique gaan organiseeren. Hij gaf de jonge vereenigingen in overwe^ ging te beginnen met een onderling ruiterfeest. Voorzitter Verheggen vroeg de afgevaardigden deze indee ling voorloopig zoo aan te nemen. Aldus werd besloten. Bestuursverkiezing. Oorspronkelijk was de bedoeling om op deze bijeenkomst het hoofd bestuur te kiezen, doch na gedach- tenwisseling werd bepaald, dat iedere club een lid zal aanwijzen en dat dan een extra bijeenkomsl voor die personen zal worden belegd. Deze vergaderingen werden vastgesteld o.a. te Kessel. Instructeurs cursussen. Ir. van Meel spreekt de leden hierover, omdat Luit. van Nijnarten verhinderd was. De bedoeling is dat eerst drie theoretische lessen worden gegeven, welke toegankelijk zijn voor alle leden. Als plaats dezer theoretische lessen werd Venlo aangewezen, en wel op Zaterdag 11 Aug. n.m. 5 uur in een nader aan te wijzen zaal. Omtrent de praktische lessen voor de com- mandantsvorming zal den lesgever van dan Luit. van Nijnatten, nadere inlichtingen verstrekken. Deze lessen kunnen ook bezocht worden door personen, alwaar nog geen ruiter- club opgericht is, doch waar dit in de toekomst wel tot de feiten zal behooren. Van daaruit kan ook een persoon den instructeurs-cursus volgen. Hierna sluiting. Het tekort op de a.s. Staats begrooting. Congres van de R.K. Staatspartij over*de steun verlaging. Nieuwe crisis maatregelen. Tegen exces sieve persuitingen. Naar een revolutionnair eenheidsfront? Opheffing Raden van Arbeid. Hagelschade. Een vaccine tegen pest gevonden Wanneer de Kamers op vacantie zijn gegaan en de menschheid zich in haar vacantiegenot verlustigt, komen als regel de eerste mede- deeliogen los over de positie van de in voorbereiding zijnde nieuwe be grooting, als een vriendelijke wenk om Diet te veel uit te geven, daar de belastingschroef nog wel weer een tikje zal worden aangedraaid. Tachtig millioen bedroeg oor spronkelijk het tekort op de a.s. begrooting, zoo verklapte Mr Aal- berse op de vergadering van den Partijraad der R.K. Staatspartij, Door knijpen en wringen is er tenslotte nog 70 millioen „gevonden", maar 10 millioen is er nog tekort en blijft ongedekt. En Mr. Aalberse vermocht slechts te verhopeD, dat ook die 10 millioen gedekt zouden komen zonder dat nieuwe salaris verlaging of vermindering van steun- uitkeering benoodigd zou zijn. Over de jongste steunverlaging is op het congres heel wat gemopperd. De R.K. arbeidersleider De Bruijn noemde haar misdadig en andere afgevaardigde merkten op, dat de regeering te eenzijdig oordeelde, naar wat de schatkist toeliet, zonder te vragen, wat de steuntrekker nog lijden kan. Mr. Aalberse betreurde de nood zaak der steunverlaging, welke overi gens slechts worden beoordeeld als een regeeringsdaad. Wel zou de R.K. fractie een motie kunnen steunen, waardoor deze regeering werd weg gevaagd, maar als de fractie niet de zekerheid heeft, dat deze regeering kan worden opgevolgd door eene, welke in staat zal zijn om de oude steunuormen te handhaven of te herstellen, wat schiet de fractie en en wat schiet de steuntrekker daar dan mee op Moge het lot van den steuntrekker in materieel opzicht al zeer beklagens waardig worden geheeten, het valt óók niet mee voor iemand, die ge charmeerd is op publieke waardeering, om in onze dagen te mogen „op klimmen" tot veraDtwoordelijkminister Aan een departementale woning past geen bordje „aan de deur wordt niet gegeven." De werklooze klopt er aan en houdt zijn hand op, maar datzelfde doet ook de middenstander en de industrieel, de landbouwer, de tuinman, de veeteler, de visschersman enz. Allen vragen en eischen, en terwijl de regeeriog met de rechter hand geeft, laat ze dat in strijd met een bekende spreuk direct aan de linkerhand weten, welke daarop weer dieper graait in den zak van den belastingbetaler. Dezer dagen zijn weer enkele nieuwe steunmaatregelen afgekondigd. Een heffing op oliën o.a. met daar naast een verlaging van de heffing op vetten. Ook de crisisheffing op margarine is verhoogddaarnaast treedt op 1 September weer een steunregeling in werking voor de haringvisscherij. Die kwart millioen zijn beschikbaar gesteld om een ge deelte van den aanvoer uit de markt te kunnen nemen. „Ons „rijke" Indië is tegenwoordig zóó berooid, dat de regeering moet bijspringen. We kunnen op geen stukken na afdoende helpen, maar met 10 millioen althans, zoo deelde minister Colijn mede, zullen we Indië ia het a.s. begrootingsjaar tegemoet komen. Wederom zijn verscheidene col porteurs van opruiende geschriften door politierechters tot zware ge- vangenisstraffen veroordeeld. Haast behoorden ook eenige propagandisten van „Vrijheid, Arbeid, Brood," het socialistische colportage blaadje, tot degenen, die als „exempels" worden gesteld in den strijd tegen de onrust wekkers. In eenige plaatsen, o.a. in Den Haag, zijn de blaadjes „Vrijheid, Arbeid, Brood" in beslag genomen en de verspreiders werden in sommige gevallen aangehouden, omdat een bepaald artikel beleedigend zou zijn voor de Duitsche regeering. Op last van den Officier van Justitie is deze vervolging echter gestaakt en zijn de inbeslaggenomen exemplaren vrij gegeven. Et is tot heden dan ook nog wel een groot onderscheid tusschen de communistische en de socialistische agitatie. De poging van de C.P.H. en de O.S.P. om met de S.D.A.P. een revolutionnair eenheidsfront te vormen naar Fransch voorbeeld, is dan ook bij voorbaat tot mislukking gedoemd. De Nederlandsche S.D.A.P. ziet voor het moment geen heil in te revolutionnaire strijdwijzen, welke de reactie het fascisme slechts kunnen bevorderen. Was reeds eerder door wetswijzi ging tot opheffing van eenige Raden van Arbeid door samenvoeging be sloten, deze wordt nu weldra inge volge een afgekomen Kon. Besluit een feitelijkheid. Met 1 Jan. a.s. zullen aldus 5 Raden van Arbeid verdwijnen, en wel te Brielle, Heeren veen, Deventer, Tiel en Tilburg. De oogstvooruitzichten blijven, als gevolg van aanhoudende droogte zeer slecht. Het water, dat door een beetje onweer nu en dan wordt aangevoerd, is van geen beteekenis. Wèl -gaat zulk onweer soms gepaard met windvlagen en hagelslag, welke de droogte-schade nog verergert met andere schade. Zoo werden te De Kwakel bij Uithoorn in 60 tuinderijen heel de augurkenstand en de stand van snijboonen totaal vernield. Te samen een strop van circa een ton. Bij al dat ontmoedigde kunnen we ook nog iets verheugends releveeren. Uit Indië verluidt, dat de onder zoekingen van Dr. Otten te Bandoeng naar een bestrijdingsmiddel tegen pest, tot afdoende resultaten hebben geleid. Dr. Otten zou een vaccine tegen deze gevreesde ztekle, welke vooral in het verre Oosten zoo ontzaglijk veel slachtoffers maakt, hebben ge wonnen. Het is te hopen, dat de in gang zijnde proefnemingen de eerste resultaten mogen bevestigen. Goebbels of Von Papen 1 De verhouding tusschen Duitsch- land en Oostenrijk. Fransche regeeringscrisis als gevolg van de Stavinsky-affaire. Vol- machtenwet in België aange nomen. Volmachtenwet in België aangenomen. Regee ringscrisis in Denemarken. Ook de Ver. Staten gaan vlieg tuigen bouwen. Dillinger, bandiet nummer 1 der Ver. Staten is gedood. Allerlei. Het schijnt, dat Hitier tot het in zicht is gaan komen, dat zijn optreden op 30 Juni, geïnspireerd door zijn verkeerde raadgevers, niet tot een bevestiging van zijn positie heeft bij gedragen. Het Nationaal Socialisme maakt een crisis door, vooral een vertrouwenscrisis. Het geloof aan de superioriteit van de nationaal soci alistische ideeën, raakt verloren bij de massa. Het is merkwaardig stil in Duitsche regeeringskringen. De minister van propaganda, Dr. Goebbels, die anders geen gelegenheid te pas of te onpas voorbij liet gaan om van den natio- naal-socialistischen toren te blazen, lijkt als met stomheid geslagen. Er moet iets heel bijzonders aan de hand wezen, als men boven het dagelijksch rumoer uit, de stem van Dr. Goeb bels niet verneemt. Vanuit Duitschland met de daar gecensureerde pers, is het niet mogelijk om volstrekt te weten te komen, wat er precies aan de hand is en vandaar, dat we moeten afgaan op hetgeen „men" zegt. Welnu, „men" zegt, dat Von Papen, de vice-kanselier tegen wil en dank, volstrekt weigerachtig blijft om de in de regeering nog samen te werken met Hitier, zoolang die door zijn meest kwaden geest, Dr. Goeb bels, gevolgd blijft. Von Papen stelt Goebbels verantwoordelijk voor den Juni-moord op zijn trouwsten en intiemsten medewerker, Von Bosen. De huidige strijd in Duitschland gaat natuurlijk niet alleen om personen, maar om richtingen. Von Papen dwingt door zijn houding den rijks- kanseliet om te kiezen tusschen hem (leesde adel, groot-fabrikanten en conservatieven) en Goebbels (die de links-radicale richtiDg vertegenwoor digt, een soort gecultiveerd bolsje wisme). Het feit, dat men in de laatste dagen weinig meer hoort van Goeb bels, zou er volgens welingelichte personen op wijzen, dat de groep- Von Papen, gesteund door den rijkspresident Von Hindenburg, er in geslaagd zou zijn om op den persoon van Hitier een zeker overwicht te verkrijgen. Sommigen verwachten zelfs, dat Goebbels binnen korten tijd openlijk opzij zal worden ge schoven. De toch al niet vriendelijke be trekkingen tusschen Duitschland en Oostenrijk, hebben in de laatste dagen opnieuw geleden, doordat Frauenfeld, de Nazi-leider voor Oostenrijk, gelegenheid bekwam om over den zender te München een fel betoog te houden tegen de Oosten rijksche regeeriDg en in hel bijzonder tegen bondskanselier Dollfuss. Bovendien is de Zwitsersche politie er in geslaagd om een viertal leden van het in Zuid-Duitschland ver toevende, uit Oostenrijk uitgeweken, nationaal socialistische „legioen" te arresteeren op het moment, dat deze lieden van plan waren om groote hoeveelheden springstoffen vanuit Duitschland .via Zwitserland naar Oostenrijk over te brengen. Met deze anti Oostenrijksche agi tatie verspeelt Hitier de sympathie der Italianen en van Mussolini. De „Giornale d'Italia" bevat de ernstige afstraffing aan 't adres van Duitsch land, van de terreur-methoden in Oostenrijk, van de hand van Gaya, een der hoogste fascistische digni tarissen. De respijt-termijnvoor het inleveren van voorradige springstoffen in Oostenrijk is voorbij. Degenen, die thans nog dergelijk spul in bezit blijken te hebben, kunnen nog slechts met den dood worden gestraft. Een minder-zware straf wordt niet toe gelaten. Niettegenstaande deze stren ge bepaling worden uit Oostenrijk toch nog bomaanslagen vermeld. O' In Frankrijk dreigt een minister crisis als gevolg van de ontwikkeling der Stavinsky affaire. De rechtsche oud-minister Tardieu zou door de parlementaire onderzoekingscommissie worden gehoord, omdat zekere sou ches van Staviosky-cbeques den naam A. Tardi... zouden hebben bevat. Tardieu verdedigde zich bij dit on derzoek door een aanval te openen op den radicalen oud-minister presi dent Chautemps, die hij ervan be schuldigde het onderzoek in de Stavinskyaffaire te hebben gesabo- feerd, o.a. door het hooren van getuigen te verhinderen, door Tar dieu opgegeven, terwijl die getuigeD in staat zouden zijn geweest om Chautemps medeplichtigen 'te bewij zen en aan te toonen dat Chautemps Joor den politieinspecteur Bony de souches van de Stavinskycheques zou hebben laten vervalscheu. Als gevolg van den gesloten Godsvrede" zijn de burgerlijke par tijen van Frankrijk vettegenwoordigd, dus ook de partijen van Chautemps en Tardieu Door de beschuldigingen van den laatste wordt deze Gods vrede thans bedteigd. President Lebiun doet inmiddels pogingen om het conflict bij te leggen en den Godsvrede te doen voort bestaan. Dinsdag van deze week werd een beslissende kabinetszitting in deze aangelegenheid gehouden. o— In België is de positie der regeering voorloopig gered, doordat de Kamer met 9877 stemmen de volmachten- wet aannam, waardoor de regeering voor zes maanden de bevoegdheid verkrijgt om zelfstandig alle besluiten te nemen, welke ze voor 's lands welzijn benoodigd acht. Steeds méér wordt in Europa de invloed van het parlement op de regeeringszaken beknot. o— In Denemarken dreigt een regee- gingscrisis. Het kabinet van den socialistischen premier Stauning ondervindt oppositie door de plannen tot schuldensaneering van den land bouw. Liberalen en fascisten vormen de oppositie. Men houdt rekening met de mogelijkheid van parlements- ontbinding en nieuwe verkiezingen in November a.s. o Van de stakingszorgen zijn de Ver. Staten door de opheffing van de algemeene staking in San Fran cisco ten deele bevrijd en nu gaat de algemeene belangstelling weer uit naar de nationale verdediging. Op voorbeeld van Engeland zal in het bijzonder de luchtvloot worden uit- Eebreid. Het rapport van de ingestelde uchtvaartcommissie adviseert tot aankoop van 1000 nieuwe vliegtuigen, waardoor de vredessterkte van de luchtvloot op 2320 machines zou worden gebracht 1 o— Ten slotte eenig gemengd nieuws. Dillinger, de z.g. bandiet nummer 1 der Ver. Staten, is aan den uitgang van een kleine bioscoop te Chicago door tal van politiekogels geveld geworden. Eindelijk 1 De hitte moet in de laatste dagen ondragelijk zijn in de Ver. Staten, Er vielen reeds enkele honderden slachtoffers. China wordt bedreigd door een overstroomingsramp van de beiuchte rivier Jangtse Kiang. Een over strooming in Korea moet aan 5000 menschen het leven hebben gekost. In Polen is het overtollige water aan bet zakken; meer dan 200dooden worden daar betreurd. VENRAY, 28 Juli 1934 Sluiting van halten voor het goederenvervoer. Belangrijke wijziging voor de Noord-Limburgsche plaatsen. Ingaande 1 Augustus a.s. worden de halten Beugen—Rijkevoort, Sam- beek, Vierlingsbeek, Oirlo-Castenray en Meerlo Tienray voor stukgoederen bij aankomst en vertrek gesloten. Het vervoer geschiedt alsdan per A.T.O. vrachtautodienst Venray (Station)—Boxmeer (Station) ook in rechtstreeks verkeer met de Neder landsche Spoorwegen. Deze dienst bedient de plaatsen Beugen, Blitterswijk, Castenray. Maashees, Meerlo, Olrlo, Oploo, Rijkevoort, Sambeek, St Anthonis, Tienray, Vierlingsbeek en Wanssum bij vertrek en aankomsten Geijsteren, Groeniogen, Holthees, Ledeacker, Mullem, Overloon, Swolgen en Vortum bij aankomst. In al deze plaatsen wordt door A.T.O. kosteloos besteld. Bedevaart naar Itevelaer. Thans is definitief bepaald, dat de processie van Boxmeer en omstreken op Zondag 5 Augustus ter bedevaart gaat naar Kevelaer. De extratrein begint te loopen vanaf Oirlo-Castenray en stopt verder te Venray, Vierlingsbeek, Sambeek, Boxmeer en Beugen— Rijkevoort. Op een flinke deelname wordt gerekend. Werpt uw oud rywielplaatje niet weg I Gaarne voldoen wij aan het ver zoek tot opname van het volgende De nieuwe belastingmerken 1934 1935 zijn weer ten postkantore ver krijgbaar, voor den prijs van f 2 50. Als U nu zoo'n nieuw plaatje gaat koopen, vergeet dan s.v.p. niet het oude plaatje mee te brengen, of mee te geven. U kunt dit deponeeren in een bus, die zich in de wachtkamer van het postkantoor bevindt. Hier door draagt U mede een steentje bij in het lenigen van het leed der arme t.b.c. patiënten. U steunt hierdoor een mooi doel, zonder dat het U geld kost, en daarom verzuime dan ook dezen keer eens niemand het oude, vervallen rijwielmerk mede te brengen, want Oude rijwielplaatjes bij vrachten. Schenkt velen nieuwe levenskrachten 1 DUIVENSPORT. Uitslag wedvlucht St. Vincent af stand 1033 K.M., gehouden door de Postduivenvereniging „De Zwaluw". De prijzen werden behaald als volgt le en overduif St. Servaas 2e Jac. Strijbosch Gelost Zaterdagmorgen 7 uur Aankomst eerste duif Zondagmor gen 10—54—16 uur. Laatste duif Zondagnamiddag 8—56—7 uur. Wedvlucht vanuit Dourdan (Fr.) afstand 438 K.M. met jarige duiven gehouden door de Postduivenver- eeniging „De Zwaluw". De prijzen werden behaald als volgt le J. Voesten 2e en 20e Gebr. Rutten3e L. Maas 4e Gebrs. Hendriks 5e en 15e G. Janssen 6e en 17e J. Janssen 7e E. Ver meulen 8e en 19e G. v d. Putten 9e L. Coopmans 10 J. Goumans 11e Flipsen 12e en 23e P. Kersten 13e J. Strijbosch 14e St. Servaas 16e en 18e G. v. Dijck 21e Derks 22e J. Boom Overduif J Verstegen. Gelost 6 uur met Zuid Westen wind. Aankomst eerste duif 12—5 52 uur. Laatste duif 12-52—32 uur Wedvlucht vanuit Poury (Fr.) afstand 471 K.M., gehouden door de Postduivenvereecsiging „De Zwaluw". le en 7e P. Manders2e G. Janssen 3e, 10e en 13e Gebr. Rutten 4e L. Maas 5e E. Vermeulen 6e P. Kersten 8e Gebr. Hendriks 9e en overduif J. Dinjens lie J. Boom 12 L. Coopmans. Gelost 6.30 uur met Zuid-Westen wind. Aankomst eerste duif 1—54—56 uur. Laatste duif 2—518 uur. Wedvlucht met jonge duiven van uit Jupille (B.), afstand 100 K.M. le en overduif H. v. d. Heiden 2e, 80e en 81e G. Janssen 3e, 13e, 30e, 35e, 54e, 89e en 108e J. Kusters 4e P. Manders 5e, 14e, 42e en 43e P. Kersten 6e, 7e, 10e, 27e, 58e en 87e G. v. Dijck 8e, 36e, 37e en 52e Siebers 9e, 25e en 100e Gebr. Hendriks 11e, 12e, 60e, 82e, 83e en 84e J. Strijbosch 15e en 66e E. Vermeulen 16e, 39e, 40e, 9Ge en 91e Rutten 17e, 24e, 62e, 63e en 105e J. Voesten 18e, 41e, 51e en 92e Gebr. Spee 19e, 99e en 106e J. Dinjens 20e en 88e J. Verstegen 21e Philipsen 22e J. Arts 23e J. Goumans 26e, 46e, 71e, 72e, 93e, 94e en 95e M. Franken 28e, 29e en 86e H. Thijssen 31e en 45e M. Theeuwen 32e, 33e, 68e, 69e, 70e, 96e, 97e, 98e en 109e G. Vissers 34e, 55e, 56e, 64e en 77e A. Loonen 38e, 47e, 85e en 107e H. Derks 44e. 50e, 73e en 76e St. Servaas 48e, 49e, 53e en 57e L. Coopmans 59e en 67e P. Volleuberg 61e J. Vermeulen 65e H. Strijbosch 74e, 75e en 104e C. v. d. Putten 78e, 79e en 112e L. Maas 101e H. Peeters 102e en 103e Jac. v. Dijck 110e en 111e J. Janssen. Gelost om half 10 met Z.-Westen wind. Aaokomst eerste duif 10 52 24 Aankomst laatste duif 11-4 29 Boschbrand. Zondagmiddag ontstond te Meerlo door onbekende oorzaak brand op een perceel afgemaakt bosch langs het fietspad van Meerlo naar Blit terswijk. Door eenige personen werd het vuur gebluscht. Eenigen tijd later brak 't vuur opnieuw uithet vond gretig voedsel in het droge bosch gras, aan blusschen viel toen niet meer te denken. Men kon alleen zorgen, dat het vuur geen gevaar opleverde voor het koren op de naastgelegen perceelen bouwland. Een gedeelte eiken hakhout werd door het vuur vernield. Laat men toch voorzichtig zijn met vuur in bosch en hei 1 Boschbrand. Zondag brandde te Sevenum, ten gevolge van 't inslaan van den blik sem 10 H.A. bosch af toebehoorende aan de graaf van Westerfeld und Geisenburg. Aan blusschen viel niet te denken. In 't dorp stonden de tuinen weer blank terwijl voor honderden guldens schade is gedaan aan de tuingewassen en haver door de hagel. Hemelvuur treft een boerderij. Tijdens het onweer van verleden Zondag sloeg de bliksem bij den landbouwer J. Duif te Maasbree (Korte Heide) in den achterbouw. Stal en schuur brandden af. Het woonhuis bleef gespaard. De dorschmachine en 2 rundeten werden een prooi der vlammen, Spoorboomen niet neergelaten. Wielryder gegrepen en vermorzeld. Onachtzaamheid van den sein- wachter van blokpost 75 op de lijn Weert—Roermond, die verzuimd had de spoorboomen ter plaatse neer te laten, heeft Dinsdagmiddag het leven gekost aan den 52jarigen handelaar M. H. Trienekens uit Heijthuizen. Op het oogenblik dat hij den overweg, welke gelegen is in den drukken rijksstraatweg, passeerde, werd hij door het voorste gedeelte van een locomotief gegrepen en weggeslingerd tegen het ijzeren hek langs de spoorbaan. De dood moet onmiddellijk zijn ingetreden. Zij reden met drie achter elkaar. Een dame, die voorop reed, kon net veilig wegkomen. De derde kon nog bijtijds van zijn fiets afspringen. Paters Minderbroeders uit Brazilië te Weert. Maandag arriveerde de hoogeerw. pater Paulus Stein O.F.M. Commis saris Prov. in Brazilië te Weert. Zijn Hoogeerw. moet het kapittel bijwonen, dat begin September zal gehouden worden. Tevens kwamen uit Brazilië terug pater FraDciscus Stienen O.F.M. en Broeder Christinus llijlenbroek O.F.M. Autobus vliegt in brand- Zaterdagavond moest een autobus van den heer R. te Thorn, waarin een aantal mijnwerkers was gezeten, benzine innemen. Terwijl men het reservoir vulde, is de benzine plotseling in brand gevlogen. Hooge vlammen sloegen uit en in de bus ontstond een ge weldige paniek. Het werd een sauve qui peut, waarbij de meesten zich via de ramen waarin de ruiten ver brijzeld werden, in veiligheid stelden. Enkelen wondden zich daarbij echter en drie van hen moesten zich nog onder doktersbehandeling stellen. Hun wonden bleken gelukkig niet van ernstigen aard- Van verschillende inzittenden waren ook kleeren verbrand. Historisch 't Gebeurde op het marktplein te Deurne. Jan met zijn ijsco-wagen werd door een dame die uit een auto stapte aangesproken en gevraagd welke bezienswaardigheden er in Deurne waren. Jan: De Kasteeltuin, bijvoorbeeld 1 DameHeb ik gezien. Anders niets Jan noemt nog enkele gebouwen op, zooals Gemeentehuis, Postkan toor, geboortehuis van Mevrouw Noordewier-Reddingius enz. enz. Dame Heb ik allemaal gezien ijscoman, anders niets Jan kijkt eens rond, en wijst naar onzen Deurnesche kei. Dame Wat is dat voor een steen Jan 'n Galsteen, die d'n dokter uit 'nen olifant getrokken hé 1 Enkele seconden later was auto met dame verdwenen 1 Aardappelprijs opnieuw verlaagd. De minimumprijs voor vroege aardappelen is Maandag 23 Juli verlaagd tot f 3 per 100 kg. De heffiag van 50 ct per 100 kg. blijft ongewijzigd.

Peel en Maas | 1934 | | pagina 6