Rub. CUSTERS OPHSU Oif'ö Bloemisterij Semperflorens A. VAN HAM De Meubileering die U zoekt zult U juist bij ons vinden. alle Manufacturen, Gemaakte Goederen Mis- en ïfasperboek met uitleg BloemenmandeD, Kransen en Bouquetten Boekhandel Firma van den Munckhof Gemengde Berichten Zonen Niet alléén de DEGELIJKHEID en MODERNE AFWERKING onzer Meubelen, doch vooral onze UITERST LAGE PRIJZEN, stellen U in ataat Uwe woning naar eigen smaak en beurs in te richten. HEERENKLEEDING NAAR MAAT. HET ZONDAGSMISBOEK Het Dagelijksch Misboek voor de jeugd B. cn W. van Februari 19B4, welk voorstel, wegens toen aanhangig zijnde wetsvoorstel tot verplicht verhaal der pensioensbijdrage, van de agenda werd afgevoerd. Ook dit punt is in een memorie van toelichting door B. en W. den Raadsleden duidelijk uiteengezet. Na ampele bespreking voelde de Voorzitter dat de geest van den Raad is in deze tot compensatie over te gaan en zal naar den wensch van den heer Vermeulen in deze het organisatorisch overleg alsnog ge houden worden. 20. Motie van den Ned. R. K. Bond van Overheidspersoneel St. Paulus. De Voorzitter leest dit schrijven voor, dat alleen ter kennisname was ingezonden. Hij antwoordt den heer Millen, dat als zoodanig stemming overbodig is. 21. Ingekomen stukken en mede- deelingen. Hier deelt de Voorzitter mede, dat de Gemeente alle 4i/ï pet. leeningen heeft opgezegd. De Gemeente kan tegen lager rentevoet terecht. Ook kunnen belanghebbenden hunne gel den bij de Gemeente laten tegen lagere rente. Bij Jerusalem moet een nieuw transformatorhuisje gebouwd worden wegens te zware belasting van het net. Ben laat ingekomen verzoek om het venten met groenten etc. in deze gemeente te belasten met een verlof van f 5.—, ging niet aan zegt de Voorzitter. Een ventverloi is al be last met f 1.wat reeds hoog is. Bovendien mag men in deze tijden een eventueele mogelijkheid om goedkoop aan groenten te komen den menschen niet ontnemen. Een verzoek inzake sluitingsuur gaf ook al bezwaren. De Voorzitter zegt, dat hem meermalen verzocht wordt, dit uur niet te verlengen. De centen zijn gauw genoeg op. In verband met kermisvermakelijkheden is dit op zich zeer moeilijk. Hij zal echter zooveel mogelijk met een en ander rekening houden. De heer v. Boven informeert of het waar is, dat de te-werk-gestelden op den dag der begrafenis van Prins Hendrik recht hadden op een vrije dag met behoud van loon. Wel neen, zegt de Voorzitter. Dit berust op een vergissing. Slechts daar waar in uitvoer zijnde werken wegens die begrafenis niet konden voortgezet, was dien dag vrij. Trouwens in welke particuliere onderneming is zoodanige vrije dag met loon ingevoerd. Nadat de heer van Haren nog eens inlichtingen bekomen had over de hiervoor besproken slijt- en tap- vergunning en Wethouder Oden- hoven zich erg pessimist had uitge laten over den toestand in de bouw bedrijven, en een steunregeling nood zakelijk achtte, sloot de Voorzittter de vergadering met gebed. Tragisch einde van een afscheidsfeestje. Woensdagnacht te half twee keerden eenige jongelui, die in het Elzenpark te Eindhoven op bezoek geweest waren bij een hunner kennissen, met een auto uit het villapark naar huis terug. In de Elzenlaan hing de 20 jarige student v. L. met het hoofd uit het raampje. Door een kleine zwenking van de auto reed deze tegen een lantaarnpaal en kwam v. L. eveneens met het hoofd tegen de paal terecht, met het gevolg dat hij op slag dood was. Huwelijkstragedie, Dinsdagmorgen werd even buiten de kom van het dorp Nijswiller een vrouw besmeurd en bebloed langs den weg gevonden. Dr. Delissen uit Gulpen was spoedig ter plaatse en legde het eerste noodverband. In zorgwekkenden toestand werd de vrouw naar het ziekenhuis in Heerlen overgebracht. Het onderzoek heeft uitgewezen, dat op den weg een woorden wisseling heeft plaats gehad tusschen de vrouw en haar man, zekeren v. K. van wien zij gescheiden leefde. De man moet de vrouw ver schillende steken met een mes hebben toegebracht. De dader is voortvluchtig. Met een mes in de hartstreek getroffen. Dinsdagavond omstreeks half twaalf heeft te Dinter een vecht partij plaats gehad, waarbij de 26-jarige L. van E. is doodgestoken De gebroeders W. en L. van E., die te Heeswijk kermis hadden ge houden, kregen toen zij huiswaarts keerden in de Torenstraat twist met een drietal jongemannen uit Nistelrode. Er ontstond een vechtpartij, waarbij een der gebroeders met een mes in de hartstreek werd getroffen. Hij viel bewusteloos neer en overleed vrijwel onmiddellijk. Het zijn Th. v. d. H. en M. v. N, beiden woonachtig te Nistelrode, die de doodelijke steken hebben toe gebracht. Ontploffing in een auto. Woensdagochtend is nabij Nun- speet een groote vrachtauto, af komstig uit Amsterdam in brand gevlogen. In dezen wagen werden vervoerd zes Husqvarna ren-motoren afkomstig van de internationale motorrennen in België, waaronder die van den zoo noodlottig om het leven gekomen Nederlandschen motorrijder van der Pluym. In den wagen bevonden zich voorts eenige zuurstof-apparaten, welke ontploften. Tengevolge van deze explosie sprongen tot op on geveer 200 meter de ruiten van de in de omgeving van de plaats van het ongeval gelegen boerderijen. De auto brandde geheel uit en de zes motoren, elk vertegenwoordigende een waarde van 4000 gulden, werden vernield. Het voertuig was op weg naar Zweden. Op den weg moest de politie maatregelen nemen, om het verkeer te beveiligen. Ook eenige hooibergen in de onmiddellijke nabijheid moesten tegen brandgevaar worden beschermd. Drie personen, die zich op den wagen bevonden, konden deze verlaten zonder letsel op te loopen. Een record-vergadering van de Eerste Kamer. De Eerste Kamer heeft de vorige week weer een van haar beruchte record vergaderingen gehouden. Wie enkele minuten na het vast gestelde aanvangsuur kwam. vond de zittingszaal alweer gesloten. Het eenige agenda-punt was de aankoop van het gezantschapsgebouw te Londen en het werd zonder debat en zonder hoofdelijke stemming aan genomen. En den dag daarop kwam de Kamer in de afdeelingen bijeen. Doch voor die drie-minuten-zitting wordt ook presentiegeld betaald. Er waren 42 leden preseDt. Die krijgen f 20 voor deze verga dering. zoodat deze 3-minuten-record- zitting van de schatkist alleen aan presentiegeld 42 maal f 20 is f 8-40 vergde. En daarbij komen dan nog heel wat andere kosten. En nu maar weer aan het bezuini gen 1 MARKTEN Venray Donderdag 2 Aug. HorstMaandag 6 Aug. WychenDinsdag 31 Juli Stationstraat 6 Telefoon 130 Vakkundig adres voor hel vervaardigen van BLOEMWERKEN voor alle gelegenheden als Groot sortiment. Palmen, Varens en bloeiende Planten, Sierpotten, Vazen en Bloemhangers. Wegens vergevorderd seizoen een partij planten als Geraniums, Bolbegonia's, Petunia's, Lobelia's. Begonia's, Semperflorens, Salvia's enz. aan opruimingspriizen. POLIFLOR het beste middel tegen luis en plantaardige parasieten op bloemen, rozen, fruitboomen, enz. Het adres voor't leveren van alle voorkomend MANDENWERK. Beleefd aanbevelend, Aanbevelend, STATIONSWEG 3 TELEF. 80. Postgiro 223985 VENRAY en goederen aan 't stuk, aan uiterst lage prijzen. Voor slechts f 2.25 bij ons verkrijgbaar bevattende al de Missen en gebeden voor de Zon- en Feestdagen benevens verschei dene gebeden en oefeningen 1 Prijzen vanaf f 1.10. bevattende de Mis voor iederen dag van het Kerkelijk jaar. Prijzen vanaf f 1.90.

Peel en Maas | 1934 | | pagina 10