LJAtfONög' Weekblad voor VENRAY, HORST en Omstreken. manufacturen ftuOTOEEUGSr/ Dit nummer bestaat uit TWEE bladen. Na de oproeren. Buitenland. Binnenland. Provinciaal Nieuws Zaterdag 14 Juli 1934 Vijf en vijftigste Jaargang No 28 i blijken toch het PEEL EN MAAS CPUS DER ADVKRTENHKN: 1—8 regels 60 cent, elke regel meer 7'/, ct. "Kl bij abonnement Jacrere tarieven. Uitgave van PI KMA VAN DEN MUNCKHOF VENRAY Telefoon 51 GIR.0 150652 ABONNEMENTSPRIJS p. kwartaal voor Venray 65 ct., per post 75 cent voor het buitenland t 1.05 bijvooruitbetaling. Afzonderlijke nummers 5 cent Relletjes, straatoproeren. verzet teaen de organen der overheid, om daarmee iets af le dwingen, we verfoeien ze hartgrondig als ondoel matige en ongeoorloofde middelen. Ka we zijn het daarom roerend eens" met de straffe maatregelen, die de Overheid bij de oproeren te Amsterdam en elders genomen heeft, om het gezag te handhaven, hoezeer we het betreuren, dat daarbij nood zakelijkerwijze slachtoffers moeten vallen, niet onder de eigenlijke rad draaiers, die verantwoordelijk zijn voor het schandelijk optreden van de misleide en opgehitste massa, maar gewoonlijk onder de onscbul- digen. Maar: de machts maatregelen, hopelijk gevolgd door een ferme zuivering van ons politiek leven van alle elementen, die den Staat onder graven, zijn niet het voornaamste van dezen ongelnkkigen strijd. Er moet meer gebeuren en het doet ons genoegen, dat ook eenige van onze bladen daarop met klem wijzen. Wij citeeren hier met instemming zoo n geluid De Overheid moet niet alles uit den weg ruimen, wat de ontevreden heid der communisten gaande maakt, dat is onmogelijk, maar ze moet uit den weg ruimen wat de goedgezinde elementen onder de arbeiders tot wanhoop brengt de onmogelijkheid, om redelijk, of wil men sober in het onderhoud van zich en de zijnen kunnen voorzien. Het is een bard gelag vooroppas- seode werkwillige werkloozen, de ontbering in hun geziD te zien toe nemen, een steeds grooter. tekort te constateeren aan de bescheidenste gerieflijkheden des levens. En het is wijze voorzichtigheid der overheid te voorkomen, dat de ooren van welgezinden, in vertwijfe ling geraakt, ten slotte zich openen voor de opstandige taal der revolu- tionnairen. Zeker, de overheid beschikt over een maebts-instrument dat haar de overwinning verzekert, maar het is roemrijker de overwinning niet zóó te behalen. Een ander Katholiek dagblad zegt in dit verband o.m. Nu we toch hier iets schrijven over den steun aan de werkloozen, zouden we onze groote sympathie willen uitspreken met het adres van de gezamenlijke Amsterdamsche predikanten, aan de Regeeriog gericht, om nu toch niet verder te gaan met het bezuinigen op de steunuitkeeriog aao de werkloozeD, omdat de Dood nu reeds in deze gezinnen zoo zwaar en bitter is. De geestelijken en de predikanten en onze Vincentlanen, die geregeld in deze gezinnen der werkloozen komen, zij weten 't beste, beter dan de regeerders, hoeveel ontbering en lijden daar nu reeds geleden wordt, en hoe elke vermindering bier dit lijden, deze ellende vergroot. Het adres is bovendien sympathiek omdat het gericht wordt, juist in deze dagen nu in Amsterdam en elders, er een verzet is losgebroken tegen deze steunverlaging. Dat verzet is dom en misdadig en wij staan achter de Regeering, waar zij met de meest krachtige maatregelen het gezag handhaaft en de orde herstelt. Maar, dat het volk in heel het land tot uitbarsting komt, moge de Regeering toch ook duidelijk doen wordeD, hoe diep ingrijpend haar jongste maatregelen tot verlaging van den steun geweest zijn. Misschien mee* nog dan deze relletjes, zegt zulks ook dit adres der Amsterdamsche predikanten. De Regeering zij krachtig in het onderdrukken van eik oproerig ver zet. Maar zij mogen niet minder krachtig zijn in het wegnemen van gerechtvaardigde grieven en in de vermindering van een bitter lijden. En wanneer werkelijk blijkt, dat hier en daar het be2uinigiogsmes, ten koste van deze meest beklagens waardige medemenschen, te ver ge hanteerd is, dan hopen wij, dat de Regeerin'g zoo krachtig zal zijn, dat zij ondauks de relletjes, wijziging in haar standpunt durft te brengen. De Pluimveehouderij in verdrukking. D«.heer W. Middelman, wethouder te Barneveld schrijft in de Msb. v'elen, zeer velen in den lande weeaen dat ook de pluimveehouderij behoort tot die groepen van land bouw en veeteelt, die door crisis maatregelen gesteund worden. Helaas, moet gezegd worden, dat deze meeniDg volkomeD ODjuist is De pluimveehouderij wordt door de regeeriog zwaar belast. Nauwkeurige aan den lagen kant gehouden be rekeningen toonën aan, dat door de graanrechten de pluimveehouders voor elke kip met pl.m. 60 cent belast worden. Per jaar, per 1000 kippen een soort van bedrijfsbelasting van f 600. Om den graanbouw te steunen wordt de pluimveehouderij een last van ongeveer 10 millioen gulden opgelegd 1 Maar de regeeriog geeft toch een exportpremie van 50 cent per 100 eieren Ja, maar de expor teur moet om uitvoervergunning te krijgen al geruimen tijd 75 cent per 100 eieren betalen als hij eieren naar Duitschland wil zenden. Ook langs dezen weg komen eenige millioenen guldens via de pluimveehouderij terecht in het land bouwcrisisfonds. En hierbij komt nu de ellende van een totale mislukking van de pogin gen der regeering om te komen tot inkrimping van den pluimveestapel door middel van het broedverbod, Wel werden de broedmachines stop gezet op 3 Mei, maar het broeden onder de kip werd vrijgelaten. Deze verouderde methode kwam weer in eereen menigeen die te laat.kuikens bestelde kwam zoo aan het benoodig- de materiaal. Maar erger is het dat joDge hennen uit het buitenland betrekkelijk zonder moeite kunnen worden ibgevoerd. Bij Baarle Nassau is het gebeurd, dat drie vrachtauto's vol tegelijk werden aangevoerdAls men er 100.000 ;n België bestelt kan men er zeker van zijn, dat ze netjes thuis worden bezorgd. Dat er op deze wijze van de inkrimping niets terecht komt. is te begrijpen. riet vorig jaar reeds werd den regeeringscommissaris den heer Tuk ker, er op gewezeD, dat een even tueele inkrimping wanhopig dreigde te mislukken door een invasie uit België. Die waarschuwing schijnt aan de laars gelapt te zijn. Wij pluimveehouders zijn terecht verbitterd als wij zien dat op zoo'n lichtvaardige wijze met onze belangen gespeeld wordt door menschen met „koninklijke neigiogen." Er moet een einde komen aan de dictatoriale regelingen, welke feitelijk getroffen worden of werden door kleine dictatorretjes zonder dat de corpo raties gehoord werden of worden. Wanneer zal hieraan een einde komen Zijn we er dan nog niet Neen, reeds is een nieuwe aanval op de pluimveehouderij in voor bereiding. Er zijn knappe menschen die maatregelen beramen welke de pluimveehouderij nog verder in den put zullen duwen dan zij tot uit voering zouden komen. Men bepleit namelijk een verdere verhooging van de graanrechten. De goede bedoeling daarvan is, dat Nederland zelve die 800 millioen Kg. graan zal verbouwen, die nu nog ingevoerd worden en zou dan aan 40.000 arbeiders werk geven. Dat noemt men dan verzachting van de werkloosheid. Als het waar was dan zou het prachtig zijn. Maar als onze eieren daardoor li/j cent duur der worden kunnen we geen eitje meer kwijt aan het buitenland, en het binnenland bedankt dan ook voor minstens de helft, zoodat we een groot deel van de pluimveehouders broodeloos zouden maken. En dat niet alleen; als we onzen pluimveestapel met 3/4 inkrimpen beteekent dat ook een geringere behoefte van 300 millioen K.g. aao graan die we dan zeker tegen wereld marktprijs aan 't buitenland moeten verkoopen met millioenen verlies. 't Komt mij voor economischer te zijn eieren zonder verlies aan het buitenland te blijven leveren. Of moet de kip geslacht worden die de gouden eieren legt Waarom toch datgene afgebroken dat zich zelf nog redden, om daarvoor pro ducten in de plaats te stellen die met millioenen gesteund moeten worden? Waarom den pluimveehouder geen recht gedaan door hem ten volle te ontlasten van de graanrechten Geef hem rechtstreeks de graanrechten terug indien hij vrijwillig zijn pluim veestapel inkrimpt voor zoover de regeering dat wenscht. Dan is het meteen gedaan met den ongelimiteerden invoer uit andere landen. Naschrift van de Redactie der Maasbode. De 75 cent per 100 voor den uit voer komen met in het Landbouw crisisfonds. Zij worden gereserveerd overeenkomstig art. 3 der Crisis uitvoerwet 1931. De bestemming dier gelden is nog niet geregeld. Hetgeen de geachte inzender in de laatste zinsnede vraagt, lijkt ons redelijk. Niet ontlasten van graan rechten, maar volle teruggave voor het graan, dat in de geëxporteerde eieren naar het buitenland terugkeert. Dan concurreert men met het buiten land op voet van gelijkheid en hier worden de eieren niet duurder dan overeenkomt met de productiekosten van inheemsch graan. Vrijdagavond Rijksdagzitting. Kondigt H^ler Duitschland's herbewapening aan? Goebbels tegen de wereldpers. Frankrijk tracteert op nieuwe pacten. Kabinetsreorganisatie in Oostenrijk. Het zal wel zijn om de publieke aandacht af te leiden van de ge beurtenissen van den 30sten Juni, dat Hitier tegen Vrijdagavond van deze week de Rijksdag heeft bijeen geroepen. De Rijksdag is niet meer Jan het paradepaard van Hitier, hetwelk van stal wordt gehaald om luister bij te zetten aan een of andere manifestatie. Het volk mort over de rechtelooze onderdrukking van een z.g. revolte en het volk heeft ook honger... Er is veel werkloosheid en er zijn te weinig aardappelen. Aardappelen beteekenen voor den Duitscher meer nog dan brood. Het volk moet worden afgeleid en vandaar de vertooniDg op Vrijdag. Vermoed wordt, dat Hitier een rechtvaardiging zal geven van zijn optreden op het einde van Juni en zelfs verluidt, dat de rijkskanselier Duitschland's pariteitsrecht mede plechtig zal afkondigen. Dat zou dan beteekenen, dat Duitschland zich ongeacht de vredesverdragen, gaat herbewapenen, zooals het dat noodig acht De concordaatsonderhandelingen met de katholieke ke;k schijnen ein delijk een bevredigend verloop te hebben gekregen en Hitier zal daar over het zijn allemaal slechts onderstellingen zijn vreugde te kennen geven. Daarnaast zou bij tevens in het openbaar het streven verloochenen naar een nieuw Gec maansch heidendom, waarvan Roo- senberg de geestelijke vader wilde zijn. De rijkspropagandaminister Goeb bels heeft ernstig getoornd tegen de leugenmethoden van de buitenland- sche pers. Hij kondigde de uitzetting aan van een aantal buitenlandsche correspondenten te Berlijn, die niets anders zouden doen dan de volken opzetten tegen Duitschland. Dat heeft niets uit te staan met meenings- vrijheid, zegt Goebbels. Het Zwitsersche dagblad Der Bund acht de opwinding en moreele verontwaardiging van den heer Goeb bels niet op haar plaats. „Zij is theater en bluf", zegt het blad, zoo als de moreele verontwaardiging ten aan den van den ontmaskerden stafchef Röhm en consorten met wie men jarenlang hetzelfde hemd droeg, voordat men bemerkte, hoe smerig het er onder uitzag. De besprekingen te Londen tusschen Barthou en Sir John Simon zijn geëindigd. Frankrijk blijkt het initiatief te hebben genomen tot het sluiten van pacten van wed ïrkeerigen bijstand. Een Noord-Oost-pact zou moeten omvatten: Duitschland, Polen Rusland, Tsecho-Slovakije en de Baltische landen. Voor het sluiten van een Middelaodsche Zee-pact komen in aanmerking, Frankrijk, Italië, de Balkan landen en Turkijë. Het is niet duidelijk, waartoe al die pacten, welke toch in wezen overeen komen met het Locarne-pact moeten dienen. De Morning Post meldt, dat men het bij de be sprekingen in Londen ook eens is geworden over een Engelsch-Fransche militaire samenwerking. Zou dat niet het feitelijke resultaat zijn, terwijl al die pacten plannen maar camouflage zijn w Verrassend zijn de berichten uit Oostenrijk, betrekking hebbende op een kabinetsreorganisatie. Dollfuss is in de nieuwe regeering bondskanselier gebleven, belast met de portefeuilles van Buit. Zaken, Veiligheidswezen, Landbouw en Nationale Verdediging. Prins Stahremberg is vlce-kanselier, Fey minister van Sinn. Zaken. De hervorming van het kabinet in de richting eener versterking van den invloed van christelijk-socialen en Heimwebren geleid, wordt algemeen als een gevolg beschouwd van de tegenstellingen, die den laatsten tijd in het kabinet tot uitiDg waren ge komen. Het schijnt, dat de recon structie van het kabinet een energieke actie zal moeten inluiden tegen de „laatste overblijfselen van staats gevaarlijke bewegingen." Dreigt in Spanje een binnenland schen oorlog, tusschen Catalonië n.l en het overige Spanje, dat zich onder Madrid schaart. Men weet, dat de verhoudingen tusschen de Catalanen en Madrid zeer gespannen waren als gevolg van bet aannemen door het Catalaansche parlement van de land- pachtwet, een materie, welke slechts de Cortes voor geheel Spanje zou mogen regelen. Het conflict is thans ten zeerste verscherpt, doordat de bedoelde wet ook in werking is ge treden. De Uitvaart van Z.K.H. Prins Hendrik. De oproer- stemming is geluwd. Het militaire machtvertoon maakte indruk. Aardappelenuitvoer naar Duitschland. Een regeling inzake het transfer moratorium. Per 1 Septem ber wordt een gewijzigde spelling ingevoerd. Een millioenenbrand in Edam. De plechtige uitvaart van het stof felijk overschot van den overleden prins der Nederlanden heeft toch wel uitgewezen, dat Z K.H. Prins Hendrik voor de Nederlanders een geziene figuur is geweest, een sympathieke persoonlijkheid, zij het ook, dat ouze waardeeriog jegens hem op andere wijze zich placht te manifesteeren dan jegens de vrouwelijke leden van ons Oranje-Huis. In totaal hebben circa 25.000 menschen gebruik gemaakt van de geboden gelegenheid om langs de baar te defileeren en ook op den dag der plechtige uitvaart is de belangstelling overweldigend geweest, grootscher dan iemand schijnt te hebben voorzien. Wel maakte het mooie zomerweer het verleidelijker om een tocht naar Delft of Den Haag te ondernemen, dan eenige maanden terug bij de plechtige bij zettiDg van het stoffelijk overschot van wijlen Koningin Emma hoe wel het weer ook toen buitengewoon gunstig was maar toch hadden we zoo'n massale deelneming van het volk aan de uitvaartplechtigheden niet verwacht. De witte rouw had door het voor hier ongebruikelijke karaker een fascineerende werking. Men vond het over het algemeen „mooi" zonder dat het afbreuk deed aan de bij een uitvaartdienst vereischte stemming. Voor H.M. de Koningin en H.K H. Prinses Juliana is het een zware gang geweest deze tweede tocht binnen enkele maanden tijds Daar Delft... De twee eenige leden van ons Oranje-Huis hebben een fiere plaats in de wereld, maar ze staan vereenzaamd... Moge de geschiedenis een schooner verschiet in haar schoot omsloten hebben De pproerstemming, welke zich in onderscheidene gemeenten des lands had geopenbaard, is thans geheel geluw i en dat danken we aan het snelle en doeltreffende machtsvertoon. Helaas zijD er meerdere slachtoffers moeten vallen, eer het gestelde doel werd bereikt, maar hoeveel bloed zou er hebben gevloeid, als de over heid minder krachtdadig zoude zijn opgetreden Helaas behooren de meeste geval lenen weer tot de lieden, die geen directe schuld hadden aan de relletjes. Meerendeels waren de getroffenen nieuwsgierigen en in enkele gevallen zelfs absolute buitenstaanders. Zoo gaat het altijd. De echte relletjes makers hebben als zoodanig routine Ze zijn degeneD, die tarten en bitsen om geweld uit te lokken, maar ze weten uit ervaring precies, wanneer dat geweld gaat komen en ze dekken zich in een laffe vlucht. Anders staan nieuwsgierigen en toevallige passan ten tegenover het geval, zij weten in hun schrik vaak niet, wat ze begin- nen moeten en doen dan als regel het verkeerde. In de Rotterdamsche stadswijk Crooswijk is de rust pas hersteld kunnen worden, nadat de staat van beleg was afgekondigd, waarbij zonder waarschuwing geschoten werd op ieder, die zich zonder noodzaak of zonder politioneel dan wel militair geleide op straat bevond. Op de hoeken van straten stonden zelfs militaire wachtposten op de daken opgesteld. Een dezer posten doodde een oude vrouw van 70 jaar. die uit nieuwsgierigheid aan den ingang van het door haar bewoonde slop was gaan staan. Ofschoon er iD Crooswijk honderden schoten zijn afgevuurd, is deze vrouw daar het eenige slachtoffer geworden. Natuur lijk wer i niet aanstonds op de men schen zelve gemikt en aangenomen moet worden, dat ook de getroffen oude vrouw tenslotte slechts het slachtoffer is geworden van eeD recochetschot, dat i3 van een kogel, welke schuiDs neerkomende op b.v. een hard stuk steen of metaal, plots van richting verandert. Zooals gezegd, de rust is nu overal hersteld en ook de wilde stakingen, welke hier en daar in de beide havensteden waren uitgebroken, zijD beëindigd. Thans kaa volle aandacht worden gewijd aan datgene, wat aanleiding tot de onrust heeft gegeven Ongetwijfeld zal ernstig worden onderzocht, wat nog voor de werk loozen kan worden gedaan. Daar naast zullen eveneens maatregelen worden beraamd tegen de politieke hitiers, die de ellende des volks uit buiten voor hun revolutionnaire doel strevingen. Mr. S. de Jong, de communistische advocaat, die een poging ondernam om van het gerecht de vrijstelling te bekomen van het in beslag geno men Tribune-materiaal, is in deze poging niet geslaagd. We zien De Tribune voorloopig niet weerkeeren Woensdag zijn vier des Amster damsche slachtoffers van de relletjes onder groote belangstelling begraven. Dienzelfden dag stonden zes perso nen, die zich hadden schuldig ge maakt aan het gooien van steenen naar de politie of het plunderen van winkels, voor den politierechter terecht. Ze werden allen bij directe uitspraak tot 6 maanden gevangenis straf veroordeeld. Toen... huilden de helden. Maar hun schuld is het mis schien, dat de politie werd genoopt tot het schieten, waarvan de Woens dag begravenen de slachtoffers zijn gewórden. Dat wekt hun tranen Diet. Omdat Duitschland een belangrijk tekort aan aardappelen heeft en zulks reeds enkele malen, ook deze week, tot relletjes leidde in Berlijn en elders, is ons uitvoercontingent met 35 ton per dag verhoogd geworden. Als we ze nu maar betaald krijgen Inzake het transfermoratorium werd dezer dagen een overeeenkomst gesloten met Berlijn, waardoor de rente van Dawes- en Young leemngen zal wor den uitbetaald, maar de aflossingen niet. De spelling-Marchant wordt per 1 September a s. ingevoerd, behou dens eenige wijzigingen op betrekke lijk ondergeschikte punten. We gaan dus allemaal weer naar school.., Brand heeft in den nacht van Dinsdag op Woensdag de Ver. Touwfabrieken te Edam verwoest. De schade wordt door de directie op niet minder dan 2 millioen gulden geschat. VENRAY. 14 Juli 1934 Kostclooze R|j>vielmerken. Voor het doen van aangifte ter bekoming van een kosteloos rijwiel merk, zal het kantoor Stationsweg 7 behalve de gewone uren bovendien geopend zijn 's avonds van 7 tot 9 uur op de navolgende dagen 17 Juli, 19 Juli, 24 Juli. 26 Juli. 31 Juli, 2 Augustus en 7 Augustus. De Ontvanger der directe belastingen en accijazea OPDAM. Wering Duitsche bijenkorven De Burgemeester van Venray brengt ter algemeene kennis, dat Duitsche bijenkorven wegens besmet tingsgevaar op gemeente-eigeodotó NIET worden toegelaten. Eigenaars van gronden worden in hun eiqen belang dringend verzocht op hunne eigendommen eveneens geen Duitsche bijenkorven toe te laten. Venray, 7 Juli 1934. De Burgemeester voornoemd, O. VAN DE LOO. Plaatsen va bijenkorven. De Burgemeester vaa VeDray brengt ter algemeene kennis, dat het in verband met het bepaalde in artikel 56 sub 3 van het Provinciaal wegenregie went en artikel 39 der Algemeene Politieverordening ver boden is korven met bijen te hebben op een afstand van minder daa 50 meter van de grens van den openbare weg, indien de vlieggaten der korven hetzij in rechtstreekse he, hetzij in schuinsche richting gekeerd zijn naar den weg ten ware daarlangs een schutting worde aangebracht, waarvan de hoogte minstens 2,50 meter bedraagt en waarvan de lengte, stand en richting worden aangewezen door Burgemeester en Wethouders in voege als door hen voor de veiligheid vaD het verkeer over den weg wordt noodig geacht. Op minstens 10 meter afstand van voor melde grens is het geoorloofd korven met bijen te hebben» mits de korven met de rugzijde naar den weg zijn gekeerd, zoodanig dat de vlieggaten de meest van den weg afwijkende richting aanwijzen. Voor het plaatsen van bijenkorven voor Nederlandscbe bijenhouders i3 een recognitie verschuldigd van f 0,C5 per korf. Voor plaatsing der korven moet overleg worden gepleegd met en betaling gedaan worden aan Th. Engels, kantonnier met uitzondering van het gedeelte heide, vallende onder het Staatsboszhbeheer. Voor dit gedeelte der gemeente achter Merselo moet overleg worden ge pleegd met en betaling worden ge daan aan den Bosch wachter I. Min of den voorwerker Manders. Buitenlandsche bijenkorven worden niet toegelaten. Venray, 7 Juli 1934. De Burgemeester voornoemd, O. VAN DE LOO. Zwembad Geysteren. Het Bestuur der Noord Limburg- sche WatersportvereenigiDg verzoekt op het volgende de aandacht te vestigen. Voor het gebruik der zweminrich ting onder Elsteren tegenover Geys- teren zijn bepaalde regelen vastgesteld tevens de voorwaarden waaronder de toegangswegen door de grond eigenaren zijn vrijgegeven. Zal de inrichting blijven bestaan, «ian moeten deze regelen in acht genomen worden. Er zijn uren vastgesteld voor dames en uren voor heeren en het is niet geoorloofd, dat zich gedurende de dames uren heeren en gedurende de heeren-uren dames op het terrein der badinrichting bevinden. Evenmin is het geoorloofd, dar heeren gedurende de dames uren en dames gedurende de heeren uren zich op de toegangswegen of op den steiger aan de Geystersche zijde uitkleeden en aldaar gaan zwemmen of zich op den oever in badcostuum bevinden. Ia bet algemeen is het niet toe laatbaar, dat personen zich buiten de badinrichting uitkleeden en zich in badcostuum daarbuiten aao den oever bevinden. Tot den toegaDg zijn alleen be voegd, leden der vereeniging en per sonen, die door het bestuur zijn toegelaten en dan nog maar op de uren. die voor de heeren respt. de dames als bad-uren in aanmerking komen. Aangezien het steeds meer voor komt, dat personen zich aan deze regeling niet willen houden, zal van du af met groote strengheid opge treden worden tegen degenen, dié zich onbevoegd op het terrein be vinden, vooral wanneer zij zicü op den toegangsweg uitkleeden of aldaar gaan zwemmen. Ruadsvergaderi ng Dinsdag 17 Juli a.s. nam. 4 uur zal de Gemeenteraad van Venray vergaderen. De agenda luidt als volgt 1. Onderzoek der geloofsbrieven van het nieuw benoemde lid van den Gemeenteraad, de heer P. J. II. G. Poels. 2. Nolulen. 3. Kasopname bij den Gemeente ontvanger over het 2de kwartaal 193i. 4. Behandeling der Gemeente- begcooting en het schrijven van Heeren Gedeputeerde Staten naar aanleiding van de Gemeente- begrooting. 5. Voorstel van Burgemeester en Wethouders tolverdere verlaging van enkele pachten. 6. Aanbieding der rekening van het Algemeen Burgerlijk Armbestuur dienst 1933. 7. Aanbieding der begrooting van het Algemeen Burgerlijk Arm bestuur dienst 1935. 8. Voorstel van B. en W. tot nadere wijziging der verordening op de openbare vermakelijkheden in verband met enkele gemaakte op merkingen van heeren Gedeputeerde Staten op de verordening, zooals deze door den Gemeenteraad werd vastgesteld. 9. Ingekomen schrijven van heeren Gedeputeerde Staten inzake vaststelling door dit College van de lijst der Gemeenten, bedoeld in artikel 3, 2e !id, der Drankwet. 10. Ingekomen schrijven van de Broederschap van Ontvangers van Gemeenten in zake centralisatie van het gemeentelijk rekenplichtig beheer. 11. Voorstel van B. en W, tot verkoop van circa 4.73.70 H.A. ontginningsgrond te Venray- Ysselsteyn aan A. Janssen ce Broekbuizen. 12. Voorstel van B. en W. tot belegging van f 1000 wegens uit- lotiog eener obligatie groot f 1000 4i/'t pCt. Ned. Iadië. 13. Aanbieding van het verslag der ^Commissie van Toezicht op het 14. Aanbieding van het kohier der voerdiensteo.

Peel en Maas | 1934 | | pagina 1