Gemengde Berichten straten, tusschen hooge buizenstape- ling naar school en naar huis. Hoe benijden ze de kinderen van de meer gegoeden, die met hun ouders de stad tijdens de vacantie mogen verlaten om te genieten van 'c heer lijke buitenleven in Zuid-Limburg, aan Zee, op de Veluwe of mogelijk in 't buitenland Wel bevorderen Rijk, Provincie en sommige gemeenten de kinder- uitzending van minder bedeelden, maar particuliere hulp kan hierbij niet gemist worden. Daarom wordt van uit Rotterdam door Pater Roorda op de Tertiarissen van Venray een beroep gedaan om gedurende enkele weken in de vacantiemaand Augustus een school kind, 'tzij een jongen of een meisje, van Rotterdamsche leden der D.O., gastvrij in hun gezin op te nemen. De kinderen zijn voorzien van een medisch attest, dat ze gezond zijn, terwijl voor .hun reis en uit- rustiag door de Rotterdamsche D.O. gezorgd wordt. Tertiarissen van Venray, Pater Hermanus Veldman zei op de jongste Derde-Orde Studiedagen te Weert ,,'t Katholieke leven eischt katho lieke daden Charitatieve liefde tot de menschen is een Franclscaansche plichtDe roeping van den Tertiaris is op charitatief terrein te helpen en bij te staan in liefde tot den even- mensch 1" Mogen deze heerlijke gedachten ingang vinden in de harten der leden van de Venraysche D.O., opdat vele. naar frissche buitenlucht hunkerende Rotterdamsche Tertiarissen-kinderen in de a.s. vacantie hier gastvrij kun nen worden opgenomen. De Directeur der Derde Orde, de Z.E. Pater Silvester, neemt gaarne aanvragen daartoe in ontvangst. D. H. De H. Familie ter Bedevaart naar liet U. Bloed te Boxmeer. Ruim C00 deelnemers. A.s. Zondagnamiddag 10 Juni zal de groote bedevaart zijn van de Venraysche H. Familie naar het H. Bloed te Boxmeer. Men denke er dan aan zijn zang boekje mede te nemen en zijn medaille op te steken. Vanaf tien minuten vóór een be ginnen gemeentebussen te loopen naar het Venraysche station. Prijs per rit 8 cent. Vertrek op de Groote Markt. Wie naar het Venraysche station fietst, kan zijn fiets gratis stallen bij de familie Th. Camps. Om half twee precies vertrekt de trein. Bij aan komst in Boxmeer stelt zich direct de processie op. Voorop de vaan dels en de misdienaars met de groote offerkaars, daarna de mannen der H. Familie en tusschen hen in de Harmonie, na de mannen komen de huisgenooten. Onder de processie naar de kerk is de volgorde der liederen deze 1. Processiemarsch 2. O Spijs der Stervelingen n. handb, 106, oud handb. 11 3. O Jezus zoet n. handb. 105, oud handb. 10 4. Processiemarsch 5. Roomsche Blijdschap n. handb. 99, sup. verv.b. 16 In de Parochiekerk van het H. Bloed aangekomen zingen wij Groote God, wij loven U nieuw handb. 97, vervolgb. 1 Daarna wordt een welkomstwoord gesproken, waarna de groote relikwie van het H. Bloed ons ter vereering wordt aangeboden. Tijdens de vereering wordt er ge zongen Aan U, o Koning der Eeuwen n. bandb. 98, suppl. vervolgb. lb Na de vereering is men vrij tot ongeveer vijf uur. Tegen vijf uur komen wij allen bijeen in de kerk en dan is er Lof en predikatie. Na den zegen met het Allerheilig ste wordt er gezongen Broeders, welk geloof hebt gij nieuw b. 76. suppl. vervolgb. lf Terstond daarna vertrek in pro cessie naar het station. Tijdens de processie terug naar het station is de volgorde der liede ren 1. Processiemarsch 2. O Jezus zoet nieuw b. 105, oud handb. 10 3. Processiemarsch. Volksconcert. Morgen Zondag zal Venray's Fanfarecorps een concert geven op het Henseniuspleln. Aanvang 8 uur nam. Zieken van Venray naar Lourdes. A.s. Woensdagmorgen zullen onze zieken naar het genade-oord van Maria, naar Lourdes vertrekken, 's Morgens ontvangen zij eerst nog de H. Communie. Tegen half elf vertrekken zij in drie auto's, die gratis zijn aangeboden. Een verpleeg ster van St. Anna gaat met hen mede naar Lourdes. Wij mogen nog maals de milde gevers namens de zieken bedanken. De zieken zullen hen te Lourdes dankbaar gedenken. Rare prijzen Een landbouwer alhier verkocht vorige week een varken van 150 K.g. aan den z.g. vrijen haodel, benevens een varken van 100 K.g. aan de Varkenscentrale. Voor het laatste dier ontving hij slechts 2 kwartjes minder dan voor het eerste Ra, ra, wat is dat 1 Muziekconcours en Festival te Venray. Bij gelegenheid van het 75-jarig bestaan van Venray's Fanfarecorps, dat volgend jaar op grootsche wijze herdacht wordt, zal een groot Muziek concours en Festival gehouden wor den. Ars datums zijn voorloopig vastgesteld 29 en 30 Juni en 1 Juli 1935. Concours Hippique te Venray, Door de Ruitersclub alhier werd besloten het jaarlijksch groot Concours Hippique te houden op Zondag 15 Juli a.s. Yleescliafslag. Wegens de lage varkensprijzen hebben de slagers alhier besloten het varkensvleesch met 10 cent per kilo te verlagen Dodge-sterrit. Aan de Zaterdag j.l. gehouden Dodge-sterrit behaalden de volgende deelnemers de volgende prijzen. Vrachtwagens klasse C, meer dan 300 K.M. gereden, 2e prijs Hub. Thissen te Vierlingsbeek. 3e prijs Jean v. Dijk te Merselo. Deze ontving 'n extra prijs, daar hij geen enkel strafpunt had. Een extra prijs werd toegekend aan G. Deenen, Wanssum. Uitslag onderhandsche aanbe steding van het sloopen en aanbren gen eener nieuwe dakbedekking aan de Kapelanie Maasheezer weg, voor rekening van het Kerkbestuur alhier. G. Verstraalen f 598.— H. Oudenhoven Lzn. f 590,— L. Volleberg f 580.— Gebr. Oudenhoven f 569.— P. Vo.üeberg en Zn. f 555.— GEVONDEN een zakmes, een rijwielplaatje en een portemonnaie met geld. Inlichtingen marechaussee kazerne. Examen Krankzinnigenverpleging Door de examencommissie van de R. K. Gestichtsartsen-vereeniging werden de overgangsexamens afge nomen in Huize „St. Servatius" te Venray. De uitslag der examens luidt Eerste overgangsexamen 7 cand. Geslaagd P. Cuypers, J. Cuppen, B. van Kempen, F. Poulissen, P. Vullings, G. Janssen. Tweede overgangsexamen 5 cand. Geslaagd H. Folbers, J. vd Schoot, J. Lamers, F. v. Dijck, H. Ingenhou. Duivensport. Zondag hield de Postduivenver. „De Zwaluw" een wedvlucht met ou Je duiven van uit Salbris (Fr.), afstand 530 K.M. De prijzen werden behaald als volgt: le P. Manders; 2e en 14e Gebr. Hendriks: 3e, 7e, 8e, 9e, J2e en 13e J. Kusters; 4e en 20e G. Vissers 5e, 19e en o verduif Gebr. Rutten 6e J. Vollebergh; 10e A. Loonen; lie en 15e St Servaas; 16e P. Kersten; 17e P. Janssen; 18e H. Tbijssen. Duiven gelost 6 uur 10 min. Aankomst eerste duif 4-29 28. Aankomst laatste duif 6 50-21. Huurverlaging. De bewoners van de woning- bouwvereeniging „St. Oda" alhier ontvingen het heugelijke nieuws, dat de huurprijs per woning en per week is verlaagd met 30 cent. Voor de huurders een prettige boodschap. Muziekfeest. OIRLO. Zondag werd alhier het door onze Fanfare uitgeschreven Muziekfeest gehoudeu. Hoewel het weer niet al te vlot medewefkte, waren de zustervereenigingen trouw opgekomen. Vanaf het Bondsgebouw trokken de gezelschappen in optocht naar het keurig in orde zijnde feest terrein, alwaar de Heer Th. Peters allen een hartelijk welkom toeriep. Na opening door „Ons Genoegen" volgden de muziek- en zangnummers van een 18 tal vereeniglngen. Het talrijk aanwezige publiek ge noot, wat uit het telkens opklinkend applaus duidelijk bleek. Onze Fanfare mag dan ook met genoegen terugzien op dezen dag. Tijdens de kermisdagen werden alhier door rijks- en gemeentepolitie verschillende verbalen opgemaakt, n.l. voor overtreding tapverbod. rooken bij dansen en beneden 18 jaar verblijven in eene danstent. OIRLO. Maandagmiddag ontstond brand in de boerderij van den land bouwer Martens te Klein—Oirlo. Huis en stalling werden een prooi der vlammen. Een gedeelte van den inboedel ging verloren. Het vee kon worden gered. Zondag 17 Juni a.s. zal op de nieuwe doelen der Handboog schutterij bij den heer Drabbels te Oirlo het openingsconcours gehouden worden, waaraan de leden van den Bond zullen deelnemen. HOLTHEES-SMAKT. Wegens overlijden van den heer Peter Geurts, werd tot kerkmeester benoemd M. Geurts Pz. HOLTHEES. In een vergadering alhier gehouden in de zaal van Fr. Bonants, van de besturen der boeren bonden Overloon, Maashees en Vierlingsbeek zijn gekozen tot be stuursleden der landbouwcrisis-orga nisatie voor dat districtFr. Kersten v. d. Heuvel, Holthees, voorzitter M. Broeren, Vierlingsbeek, secretaris W. Crooymans en A. Schraven, Overloon P. Bolden, Maashees en P. v.d. Bosch, Vierlingsbeek. OVERLOON. Onze dorpsgenoot de heer H. van Glabeek, onderwijzer op wachtgeld alhier, is tijdelijk be noemd te Oss. Vorige week Donderdag had alhier in 't patronaat eene vergade ring plaats, om te komen tot het oprichten van een Boerinnenbond. Als spreekster trad op mej. Airens. Staande de vergadering gaven zich een 60 tal leden op. Als voorloopig bestuur werd gekozen mej. A. Vijge boom, mej. Truus Jans en mej. Joh. Hoffmans. HORST. De heer W. Janssen, oud-rijkspluimveeconsulent en direc teur van het centraal fokstation alhier wilde Dinsdagmorgen met zijn echtgenoote per auto op familiebezoek naar Uden gaan. Ongeveer aan de Venraysche grens genaderd, voelde hij zich plotseling onwel. Hij zette de auto stop en terwijl hij uitstapte, zakte hij in elkaar en overleed. Toevallig passeerde daar terzelfder plaatse en op dat tijdstip 'n 3-tal eerw. Paters Norbertijnen die aan den stervenden de generale absolutie gaven. De heer Janssen was bijna 67 jaar oud. Hij was uit den aard van zijn functie, die hij tijdens zijn leven bekleedde overal bekend en werd (foor eenieder hooggeacht. Verkeersongevallen in Venlo. Het Centraal Bureau voor de Statistiek heeft het eerste statistisch overzicht over de oorzaken en ge volgen van verkeersongevallen het licht doen zien. Het vorig jaar hadden in Venlo 89 verkeersongevallen plaats, waarvan 60 door fouten van bestuurders van vervoermiddelen, 2 door fouten van voetgangers, 6 door gebreken aan vervoermiddelen, 1 door den toestand van den weg, slippen, doorglijden enz., 16 door andere oorzaken, 4 door onbekende oorzaken. In totaal werden 25 personen gewond, 3 gedood. Materieele schade is ontstaan bij 70 ongevallen, terwijl bij 61 ongelukken uitsluitend materieele schade werd veroorzaakt Het aantal bij verkeersongevallen gedoode en gewonde personen bedraagt 29. Jeugdherberg. Werd verleden zomer te Beegden voor 't eerst vanwege de Nederl. Jeugdherberg Centrale 'n gebouw geëxploiteerd, thans heeft men reeds 'n verbouwing ter hand geuomen, die 'n aanzienlijke verruiming der slaapgelegenheid zal bieden. 'n Bewijs dat de zaak rendeert 1 WEERT. Dinsdagavond werd in Hotel Jan van Weert de vakgroep manufacturiers van den R. K. Middenstand opgericht. Het bestuur bestaat uit de heeren Jaspers, voorzitter, H. Janssen Czn. Secretaris en W. Breukers, penning meester. Tegen het smokkelen. De maatregelen der Regeering tegen de smokkelaars zijn in den laatsten tijd zeer verscherpt. Zoo bestaat sedert enkele weken de bepaling dat zij die bij herhaling wegens smokkelarij zijn bekeurd kunnen uitgewezen worden uit de grensstrook de z g. eerste linie. Deze bepaling is reeds te Weert toegepast en is aan een paar personen het verblijf in die zóne ontzegd, met gevolg, dat zij met hun gezin moesten vertrekken. Drie duizend gulden verduisterd Door de politie te Maastricht is aangehouden de handelsreiziger B. uit Maastricht, die ten nadeele van zijn patroon L. uit Maastricht een bedrag van ruim f 3000 verduisterd heeft. L. drijft een afbetalingszaak in stoffen, waarbij B. reeds geruimen tijd als reiziger werkzaam is. Uit dien hoofde was hij ook belast met het innen der afbetalingstermijnen en onder bedrieglijke voorspiegelin gen gaf hij telkens op minder ont vangen te hebben, dan werkelijk het geval was. Dit duurde zoowat ruim een jaar, toen zijn patroon argwaan begon te krijgen. Informaties bij de klanten bracht al spoedig de verduistering aan het licht. De Rips. De feestdag van het H. Hart van Jezus- werd dit jaar in de Rips met bijzonderen luister gevierd, omdat het juist twaalf en een half jaar geleden was dat daar in een nood- kerkje de eerste H. Mis werd op gedragen. In 't midden van de wijde barre vlakte tusschen Gemert en Venray, Deurne en Oploo werd in 1921 door de Priesters van het H. Hart de eerste Peelparochie begonnen en dm 8sten December van dat jaar was men zoo ver, dat in een ruimte, thans als bergschuur bij de pastorie dienend, de kerkelijke diensten konden gehouden worden voor de arbeiders, die zich op de ontginning gevestigd hadden. Nadien zijn in het rond meerdere peelkerken verrezen: Ysselsteyn, De Twist, Odiliapeel, Elzendorp, St. Jozefpeel. De groote, onherbergzame vlakte in Oost-Brabant is zoodoende reeds voor een groot gedeelte bewoonbaar geworden voor Roomsche boeren en landarbeiders, die hier in normale tijden een hun passend bestaan vinden. De Ned. Heidemaatschappij heeft in de Peel een uitgesproken sociaal werk verricht, en breed van visie, heeft zij eraan meegewerkt, om in het Roomsche Zuiden Roomsche arbeiders en boeren op de ont glnningen te vestigen. De vele weldoeners, die twaalf, dertien jaar geleden de stichting van de eerste Peelparochie De Rips mogelijk ge maakt hebben, zullen voorzeker met voldoening vernemen, dat hun offertjes niet vruchteloos zijn gebleven. Wat in twaalf en een half jaar gedaan is, kan ieder belang stellende met eigen oogen komen zieik Crediet verleen ingaan den Middenstand. In een Nota naar aanleiding van het eindverslag der Eerste Kamer over het ont .verp van wet tot wijzi ging van het zevende Hoofdstuk B der Rijksbegrooting voor het dienst jaar 1934 (CredietverleeniDg Midden stand) zegt de Minister van Financiën, dat de omstandigheid, dat een mid denstander zijn bestaande bankrelatie wenscht aan te houden, voor dezen geen bezwaar zal opleveren om van de tegemoetkoming, welke het wets ontwerp bedoelt te verleenen, te profiteeren. De Nederlandsche Mid- decstandsbank zaln.l. bij de uitvo rog van de regeling ook van de tusschen - komst van andere credietinstellingen gebruik kunnen maken. De bedoeling is, steun te verleenen aan „volwaar dige" bedrijven die, tengevolge van de crisis, tijdelijk met liquiditeits moeilijkheden te kampen hebben, doch niet, om ook de bestaansvoorwaarden van de bedrijven te wijzigen. De te verleenen steun zal intusschen naar de meening van den Minister, er toe kunnen strekken te voorkomen, dat die bedrijven onnoodig te gronde gaan. Z. H. Exc. A. F. Diepen. Donderdag herdacht Z. H. Exc. Mgr. A. F. Diepen, bisschop van 's-Hertogenbosch den dag, waarop hij voor 50 jaar de wijding van het H. Priesterschap ontving. Mgr. Diepen is de nestor der Nederlandsche bisschoppen, maar hoe staat hij, de 74 jarige, nog rechtop als een rots in de branding! Hij bezit nog dezelfde veerkracht, dezelfde wijsheid en vaderlijke goed held, maar ook dezelfde onverzette lijkheid als 19 jaar geleden, toen hij tot coadjutor werd benoemd van Mgr. van de Ven z.g. Jeugdwerk voor de schoolgaande jongens. Binnenkort kan tegemoet gezien worden een richtlijn van werken voor schoolgaande jongens in bet Bisdom Haarlem. Er bestaat voor diverse groote plaatsen van het Bisdom behoefte aan een bezighouden en vormen van schoolkinderen. Naast de opvoeding in huisgezin en katholieke school is voor vele jongens de behoefte groot aan een aparte leiding, tijdens de vrije uren en middagen. Hier echter nog meer dan voor de niet-schoolplichtige jeugd geldt dit werk slechts als een aanvulling van huis- en school opvoeding, en zal dan ook alleen bestemd zijn voor jongens, die een aparte vorming behoeven, of die door de ouders gaarne aan bijzonder? leiding tijdens den vrijen tijd worden toevertrouwd. Er zal, al zijn de plannen nog niet vaststaande, niet gestreefd wor den naar een organisatie voor school gaande jeugd, doch meer naar een bieden van gepast vermaak, onder degelijke leiding. Reeds bestaande werken voor de schoolgaande jeugd, die goed voldoen, zullen kunnen gebruikt worden door de organisators van deze werkmethode. Wie de leiding zal ontvangen van dit werk onder de schoolgaande jeugd, is nog niet bepaald. Fluitseinen voor onbewaakte overwegen. Zooals door den minister van Waterstaat is toegezegd, zullen, te beginnen met October a.s., als de weersgesteldheid zulks noodig maakt, door de treinen fluitseinen voor de onbewaakte overwegen worden ge geven. Het is niet de bedoeling dat voor eiken onbewaakten overweg van de stoomfluit gebruik gemaakt wordt, dit zou praktisch ondoenlijk zijn, omdat de bestuurder van een trein dan wel voortdurend zijn aandacht op niets anders dan op komende overwegen zou moeten gevestigd houden, den vereischten afstand zou moeten vaststellen enz. De fluitseinen zullen door den machinist worden gegeven en bestaan uit hel klinkende tonen, die van verre goed hoorbaar zijn. Zijn in een baanvak geen onbe waakte overwegen, dan kan de fluit worden uitgeschakeld, zijn er daaren tegen meerdere, dan zal het fluitsein worden gegeven tot na het passeeren van den laatsten onbewaakten over weg. Uit genomen proeven is gebleken, dat het geluld van deze fluit op grooten afstand gehoord wordt, b.v. veel verder dan dat van een sirene, waarvan bovendien het geluid onaan genaam in de ooren klinkt. De stoomfluit is zoo ingericht, dat in- en uitschakeling door den trein bestuurder met den voet geschieden kan. Al is deze wijze van waarschuwing misschien niet afdoende en al zal zij niet alle ongelukken voorkomen, zoo is zij toch voor het wegverkeer een groote verbetering. Hakenkruisen op de ruiten. Woensdagnacht hebben Duitsche Nazis te 's Heerenberg de ruiten van verschillende woningen o.a. bij den burgemeester, het N.S.B.-huis en eenige Joodsche winkeliers beschadigd door daarop hakenkruisen zeer diep in te krassen. De burgemeester zag zich genood zaakt de beschadigde ruit door een andere te vervangen. De heeren hebben bij hun operatie waarschijnlijk van zuren en schablönen gebruik gemaakt. Roovcrs in een vyver. Sinds vorig jaar is de prachtige vijver in het Stadswandelpark te Eindhoven bevolkt met eenden. Dit jaar werd deze bevolking uitgebreid met een paar prachtige zwanen. Hoewel de bevolking nog gering was had men alle hoop, dat de dieren zelf voor de uitbreiding der familie zouden zorg dragen. En jawel onder de stralen der heerlijke lente zon zetten de eendjes zich te broeden en... met succes. De jonge eendjes kwamen ter wereld en vermaakten de honderden wandelaars. Edocn het was te schoon om waar te zijn. De schoone Mylle werd ruw verstoord Dagelijks werden eenige jonge eend jes vermist. Men gaf de ratten de schuld. Doch wie beschrijft de ver bazing van de toeschouwers toen ztj een jong eendje naar voedsel zagen duiken, doch niet meer boven water verscheen. Nu was de schuldige ge vonden. Een snoek ontpopte zich als eendendief. Dies werd onmiddel lijk met de netten jacht op hem gemaakt, maar in plaats van één, werden niet minder dan achttien van deze roofvisschen in den vijver ge vangen. Bij opening van een der dieren kwam men tot de ontdekking, dat hij diie jonge eendjes levend had opgeslokt. Ook Groningen een raadskelder. Evenals andere groote steden zal Groningen zich spoedig mogen ver heugen in het bezit van een raads kelder. De directie van hel oudste Gro- ningsche hotel „De Doelen", heeft het initiatief genomen tot deze stich ting, die een plaats heeft gekregen in de keldergewelven van dit eeuwen oude gebouw. Verduistering. Voor de Haagsche rechtbank is tegen een gewezen notaris te 's Gravenhage wegens verduisteringen en valschheid in geschrifte, vijf jaar gevangenisstraf geëischt. Voetbal. De wedstrijd te Napels om de derde en vierde plaats van het wereldkampioenschap voetbal tus schen Duitschland en Oostenrijk is met 3—2 door Duitschland gewonnen. In drijfzand.... In het dorp Ratte bij Oels, zou op een boerderij een put uitgebag gerd worden. Een 45-jarige arbeider daalde met behulp van een ladder in den put af en zonk tot zijn en.cels in het slib. Hij sloeg daar geen acht op en ging aan het werk, tot hij tot zijn ontzetting merkte, dat de bodem van de put uit drijfzand bestond, waarin hij steeds dieper wegzonk. Hij riep om hulp en spoedig waren brandweer en geneeskundige dienst ter plaatse, die vergeefs tracht ten hem uit de verraderlijke, taaie massa te bevrijden. Steeds verder werd het lichaam van den ongelukkige door het drijf zand weggezogen en na twee uur gaf het slachtoffer den geest. De zandmassa had het lichaam zoodanig tezamen geperst, dat de bloedsomloop erdoor gestremd werd en het hart bleef stilstaan. Een verrassend antwoord. En welk beest zei toen tegen Eva, dat ze gerust van den appel kon eten vroeg de Zondagsschool onderwijzeres. Haar echtgenoot, juffrouw, antwoordde een van de kinderen. Brief van een slagersleerling. Een jongen, die in de naburige stad het slachten leerde, schreef aan zijn vader, die op het land woonde ,Ik laat u weten, dat ik nog goed gezond ben en dat mijn baas zeer met mij tevreden is. Hij heeft mij al eens de huid laten afdoen en wanneer ik zoo doorga en mij goed gedraag, zal hij mij nog voor Paschen laten slachten. Ontkomen. Schotten zijn meer dan normaal op den penning en zoo sloeg drie hunner, die op een vergadering waren, de schrik om het hart toen zij bemerkten, dat er collecte werd gehouden. De zuinige broeders wisten echter raad, toen de collec tant dicht tot hun plaatsen genaderd was, viel een der Hooglanders flauw en de beide anderen droegen hem onmiddellijk naar buiten. Verkeerd verstaan. Tante Frltsje, wat loop je daar den ganschen dag voor me op en neer met uw geweer op den schouder FritsJa tante, vader zei gisteren die Tante kan ons gestolen worden, maar ik zal wel zorgen dat de dieven u niet pakken. Misverstand. Kleine Frans is ondeugend geweest en ziet zijn vertoornde moeder op hem afkomen, met de roede in de hand. Fluks kruipt de kleine schelm onder het bed, maar vader zit hem achterna om hem te voorschijn te halen. Vader, onder het bed kruipend Ha zit je daar Kleine Frans fluisterend Ja, pa, wil ze u ook wat doen Wat een vraag Peer Gij, Fons, gij hebt drie vrouwen gehad, Trees, Mieke en Phieo. Welke is nu wel de beste geweest Fons Domme vraag 1 Bijt gij eens in drie zure appels en zeg me dan, welke de zoetste was. Een man, die een grafschrift liet maken. Hier ligt begraven m'n vrouw Margriet, Voor haar bidden, dat doe ik niet: Is ze in de Hemel dan hoeft het niet, Is ze in de hel dan baat het niet; Wordt ze in het vagevuur wat gevaagd, Z'heeft me in dit leven genoeg geplaagd. Ingekomen en vertrokken personen van 1 tot 8 Juni INGEKOMEN J. Bonants, z.b., Smakt B17a van Vierlingsbeek G. van Gassel, bakker, Veulen H27a van Sevenum A. Rongen, dienstbode, Oirlo 25e van Vierlingsbeek H. Douven, sproeier, Castenray van Horst J. Eibers, smid. Lull C14 van Asperden G. Janssen, dienstknecht, Merselo N20 van Oploo M. Dirks, dienstbode, Groote straat 9 van Maashees H. van Mil, landbouwer, Land- weertweg 4b van Maashees P. Katelaan, dienstknecht, Oirlo F34 van Meerlo L. Franssen, dienstbode, Helde L25 van Maashees M. v. d. Berk, kloosterbroeder, Stationsweg 32 van Beernem A. Hendrikx, verpleegster, St. Annalaan 5 van Venlo VERTROKKEN G. de Paoli, terrazowerker, naar Den Haag Jacobastraat IE C. Smits, kloosterzuster, naar Gent J. Creemers, dienstbode, naar Helmond Julianalaan L. v. d. Akker, dienstknecht, naar Bakel D65 F. v. d. Akker, dienstbode, naar Bakel Te Koop puike nieuwe aardappelen bij Ant. Voermans, Leunscheweg Burgerlijke Stand Venray van 1 tot 8 Juni 1934. GEBOREN Johanna M. Lemmens, Ysselsteyn Petrus J. W. Janssen, Ysselsteyn Ferdinand H. Hanen, St. Odastraat Johannes M. Barents, Smakterheide Johannes L. M Loenen, Bnenshoek Gertruda M. L. Claessens, Leunen Josephina H. Versteegen, Ysselsteyn Heleoa E. J. v.d. Sterren, Heide Pieter Th. Jakobs, Castenray OVERLEDEN Theresia Barents, echtgenoote van L. H. Dijkmans, oud 42 jaar Spurkt Wilhelmus Barents, oud 28 jaar Kempweg Peter Joh. Willems, oud 41 jaar echtg. v. M. R. Pelzer. Hoebertweg 1 patient St. Servaas. Burgerlijke Stand Maashees en Overloon. GEBOREN: Peter Johannes Maiia zoon van A. Peters Nawrot, Maas hees Johanna Huberdina d. van A. van Vegbel-Versleijen, Overloon Gertruda Engelina Petronella Maria d. van W. M. J. v. Rens Linders, Maashees; Martina Wilhelmina Maria d. v. F. Klaassen-Gerrits, Overloon Elisabeth Ma<-ja d. v. P. Hendriks- Goossens. Overloon. GEHUWD: W. A. Merkus, 31 jaar, te Susteren en M. L. H. Geurts, 27 jaar. Maashees. J. Th. Huijbers, 30 jaar, Beugen en A. W. M. Gommers, 23 jaar, Maashees. OVERLEDENPetronella Fran- cisca Bussers, 82 jaar, ongehuwd, Maashees Henrlca Schraven, 4 jaar, Overloon. Kerkelijke Dieasten Venray Parochiekerk Morgen Zondag 2 uur kleine en groote Congregatie en aanbidding van het Allerh. Sacrament, half 3 herha- lingscatechismus voor de meisjes, 3 uur Lof. 's Namiddags bedevaart der H Familie naar het H. Bloed. Zij, die niet met den trein meegaan, maar per fiets en auto, worden er op attent ge maakt dat ze te kwart voor 2 te Box meer aan het station moeten zijn om dan mee in de processie Je kunnen trekken. Ze worden ook verzócht bij 't

Peel en Maas | 1934 | | pagina 2