Gemengde Berichten Ons weekpraatje. Buitenland. Fr. Poels. Oostium 82.30 p. Van Dijck, Ysselsteyn 81.75 p. Wed. v.d. Beuken, Oirlo 81.60 p. L. van Oscb, Castenray 81.50 p. J. v. Meijel, Merselo 81.25 p. G. Derks. Lull 80.40 p. 3. Rutten, Wanssum 80.20 p. J. Verlinden, Ysselsteyn 80.00 p. VAANDELWIJDING U.K. MIDDENSTAND, VENRAY 31 Mei 1934 zal zeker met gulden letters in de registers van de R.K. Middenstand worden aangeteekend Op dien dag immers is het vaandel van de Vereeniging gewijd en met alle plechtigheid werd dezen dag gevierd. Nadat in de H. Mis van 7 uur vele leden ter H. Tafel genaderd waren, werd voor de Hoogmis het vaandel gewijd door den Z.E. Heer Deken Thielen. Na deze H. Mis ging het in optocht naar de Wil- helminazaal, waar de Vereeniging om 11 uur eene receptie hield, waarop vele notabelen gezien wer den. Om 7 uur 's avonds had een feest- vergadering plaats, waar de Eerw. Pater Petrus Nielen, Bondsadviseur en de Weled. heer v. d. Brule uit Rotterdam het woord voerde over de dienende liefde, welke de Mid denstand te beoefenen heeft en de sociale beteekenis van dien stand, Staande de vergadering verschenen ook de heer Koops uit Venlo, Voor zitter der Limburgsche organisatie en de Directeur van het Bondsbureau, die de Venraysche Vereeniging met dezen dag gelukwenschte. Ook de Burgemeester van Venray, de Ed.A. Heer van de Loo, die ook 's morgens op de receptie verscheneu was, voerde het woord en bood zijn beste wenschen aan. Namens de Jonge Boeren en de Jonge Werkman voerde de Heer Poels uit Oostrum het woord, om namens genoemde vereenigingen te getuigen, van het allen bezielende ideaal: de doorvoering der Katho lieke beginselen in het leven. De Heer J. Seijkens, humorlst- exentriek uit Helmond zorgde voor een zeer aangename afwisseling met het ernstig gedeelte van dezen avond door zijn geestige voordrachten, die een uitbundig succes oogstten. 31 Mei 1934 is heusch een dag om met gulden letters te worden aangeteekend 1 GEVONDENEen huissleutel, een rijwielmerk in etui, een kinder rozenkrans en een heiligenbeeldje in busje. Inlichtingen Gemeentepolitie. Bij het Zondag gehouden Koningsvogelschieten van de Schut terij „St. Anna" alhier, behaalde de heer Mart. Barents den koningstitel. Uitslag der onderhandsche aanbesteding voor het bouwen van een winkelhuis voor rekening van den heer P. v. Opbergen Frz. Maas, Blitterswijk f 10650 Th. Vissers, Wanssum f 10500 J. Oudenhoven, Venray f 10380 Gebr. Oudenhoven f 9960 H. Oudenhoven Lzn. f 9720 Gielen—Arts, Merselo f 9050 Th. Kersten, Overloon f 8975 Gegund aan den laagsten inschrij ver. Architect de heer Mayn, Helmond Liefdewerk van den Patronaats penning. Met het invoeren van den Patronaatspenning is geenszins af geschaft het Donateursschap. Neen, dan zou het misschien worden van kwaad tot erger 1 De Patronaatspenning is voor, degenen die redenen hebben om niet vast donateur te zijn, maar toch iets willen doen. Evenwel, vele donateurs hebben te kennen gegeven, dat men toch hun deur niet moet voorbijgaan; al zou misschien nu en dan de penning maar een penningske zijn. Gods zegen over hen Sommige deuren zullen worden voorbijgegaan ten gevolge van óf fijn gevoel óf vergissing. Omtrent misvattingen zal het Patronaat gaarne worden ingelicht. Wie niet aan het, hoog noodige. Liefdewerk van den Patronaatspenning wenscht mee te doen, moge volstaan met een een voudig „neen". Dit wil zeggen zonder commentaren die de kinderziel kunnen kwetsen. - Nog kan worden aangekondigd dat op gezette tijden het H. Misoffer zal worden opgedragen voor de weldoeners van het St. Antonius- patronaat en hun levende en overledene dierbaren. Met Gods zegen I OOSTRUM. In de Maandag avond alhier gehouden vergadering van de Boerenleenbank werd besloten dat in het vervolg wederom ook niet-leden spaargelden bij deze bank kunnen deponeeren. OVERLOON. Ingevolge de in ventarisatie, uitgaande van de Crisis Centrale (afd. Landbouw) zijn als tellers aangewezen A. Schraven en M. Willems-Hendriks alhier. Aan Th. Kersten, aannemer alhier, werd opgedragen het bouwen van een winkelhuis te Venray voor f 8975. Op het gemeentehuis werd aanbesteed het bouwen van een arbeiderswoning voor Th. Appelhof, alhier. Hoogste inschrijver was Velthuizen, Maashees voor f 1918, laagste was J. Gerrits. Overloon voor f 1775, aan wie het werk is opgedragen. Brand te Maashees. Dinsdagmorgen ontstond brand bij den arbeider J. Reynders, wonende op „De Heide" te Maashees. De vrouw, welke buiten met de wasch bezig was, had van den brand niets bemerkt, en werd door toegeschoten buren hierop opmerk zaam gemaakt. Met hulp van buurt bewoners werd het grootste gedeelte van den inboedel in veiligheid ge bracht. Inmiddels kwamen meerdere om wonenden ter hulpe, alsook de brandspuit. Deze kon echter wegens watergebrek niets uitrichten. De woning brandde geheel uit, terwijl slechts de muurresten •over bleven. R. was tegen brandschade verzekerd. MEERLO. Maandag j.l. is de nieuw benoemde herder de Z.Eetw, Heer van Lokven in zijn nieuwe standplaats gearriveerd. Donderdag Sacramentsdag had de plechtige iostallatie plaats. De noodlottige schietpartij te Hout-Blerick. Dinsdag 12 Juni a.s. zal voor de Rechtbank te Roermond in behande ling komen de strafzaak tegen den thans in het Huis van Bewaring te Roermond gedetineerden schilders knecht P. L. uit Hout-Blerick, ver dacht van het lossen van een revolverschot op 16 April j.l., te Hout-Blerick, waardoor het meisje Bertha Teeuwen in het onderlijf werd getroffen en tengevolge der bekomen verwondingen enkele dagen later in het Ziekenhuis te Venlo overleed. Een 7 tal getuigen, w.o. twee des kundigen, zullen worden gedagvaard. Verdronken. Te Neder weert werd het drie-jarig zoontje van den landbouwer P. Kneepkens vermist. Na lang zoeken werd de kleine gevonden in een waterpoel, waarin het spelenderwijs was terecht gekomen en verdronken. Slapte in do steenkolen-industrie. Naar de Msb. verneemt, zullen heden Zaterdag alle twaalf Limburg sche mijnen, dus zoowel de staats als particuliere mijnen, wegens gebrek aan afzet niet werken. Passiespelen 1935 Tegelcn. Nadat de Stichting Passiespelen Tegelen een feit geworden was, heeft het bestuur direct onderhandelingen geopend met den bezitter van het tot nog toe in pacht gebruikte natuurpark „De Doolhof" waar de vroegere openluchtspelen en de Passiespelen 1931—32 plaats vonden Het gevolg hiervan was, dat de Doolhof aangekocht werd en nu voor goed in het bezit gekomen is van de Stichting. Men heeft reeds nieuwe beplantingen aangebracht, de speelplateau's worden verruimd. Ook de ligging der zitplaatsen zal in verband met accoustiek en overzich telijkheid der tooneelen, gewijzigd en verbeterd worden. De bouwplan nen voor den tooneelbouw zijn reeds gereed. Binnenkort zal de aanbeste ding plaats hebben van de beton werken die noodig zijn voor het boventooneel en de ondergrondsche kleedkamers, die daaronder worden aangebracht. Sinds de rollen op Witten Don derdag officieel zijn toegekend, heb ben de geregelde repetities een aan vang genomen. Verlaging Suikeraccjjns. Met f 4.50 per 100 Kg. Maar het „Ned. Weekblad van Kruidenierswaren" verneemt, zal de suikeraccijns ingaande 1 Juli a.s. met 20 opcenten worden verminderd. Dit beteekent een acccijnsverlaglng van f 4.50 p. 100 K.G. Teruggave van te veel betaalde accijns zal geschieden, zoowel op aanwezige voorraden als op de in goederen verwerkte suiker. Het desbetreffende wetsontwerp is in voorbereiding. Verlaging van de steunnormen. Naar de Tel. verneemt, zal de verlaging der steunnormen door de regeering op 1 Juli ingaan. De ver laging zal één gulden tot f 1.5G per week bedragen. Brand te Helmond. Woensdagavond omstreeks negen uur brak een uitslaande brand uit in de magazijnen van Swinkel's weve rijen aan den Kanaaldijk te Helmond. De brand werd door het personeel ontdekt. Het vuur greep direct snel om zich heen en in korten tijd dreigde het over te slaan naar de aangren zende weverij, die een oogenblik ge vaar liep. De brandweer, die zeer spoedig ter plaatse was, bestreed het vuur van twee zijden met vijf stralen. De weverij, die reeds vlam had ge vat, kon behouden blijven, doch liep ernstige waterschade op. Het maga zijn, waarin olie, vetten, garens, enz. opgeslagen lagen, brandde geheel uit. De schade, die in de duizenden guldens loopt, wordt door verzeke ring gedekt. De weverij ondervindt door den brand geen stagnatie. Brand te Eindhoven. Donderdagnacht is door onbekende oorzaak brand uitgebroken in het pand Frederikstraat 185, bewoond door en eigendom van den heer J. C M. Bruins. De brand sloeg over naar de aangrenzende woning van den heer H, van Baar, die geheel uitbrandde. De brandweer heeft met de motorspuit het vuur gebluscht, Beide patiënten zijn omstreeks tach< tig jaar oud. Nasporingen ten huize van eerst- genoemden patiënt hebben uitgewezen dat parkieten, die evenals papegaaien de ziekte gemakkelijk kunnen over brengen, afkomstig waren van een doch heeft niet kunnen verhinderen, l Utrechtsch vogelkoopman. Deze heeft dat het huis van den heer Bruins, eveneens totaal uitbrandde. De schade wordt door verzekering gedekt. Arbeid door vreemdelingen, In het Staatsblad is afgekondigd de wet tot regeling van het verrich ten van arbeid door vreemdelingen. Loting voor de Militie De minister van Defensie heeft bepaald, dat de loting voor den dienstplicht van de lichting 1936 in het openbaar zal worden gehouden op Dinsdag 12 Juni des middags om 2 uur in de Rolzaal, Binnenhof 8 te 's Gravenhage. Yjjf dagen regen in Mei. De maand Mei, die volgens het gemiddelde over de laatste 25 jaren 54 m.m. regen moet hebben, leverde, zoo deelt de filiaalinrichting van het K.N.M.l. mede, slechts 21 m.m Mocht deze maand dus geen gunsti- gen indruk achterlaten, dan is het zeker niet op rekening van den neerslag te schrijven, daar bovendien slechts op 5 dagen regen van be- teekenis viel (boven 1 m.m.) en 22 dagen geheel droog waren. Op 17 Mei viel de laatste neerslag. Mei 1922 was met 14 m.m. en Mei 1929 met 20 m.m. droger. Driemaal viel in deze 25 jaar meer dan 100 m.m. in Mei, het meeste was 124 m.m. in 1923. De eerste 5 maanden van 1934 gaven samen 191 m.m. tegen 249 m.m. gemiddeld. De temperatuur was te Amsterdam slechts 0.2 gr. C. onder normaal -terwijl het aantal uren zonneschijn zelfs ongeveer 15 uur boven normaal was. Langdurige warme periodes kwamen niet voor, wel eenige warme dagen. De bijna steeds voorkomende koude perioden (waaronder de Ijs heiligen) deden zich ook nu, zij het wat laat, gelden, maar deze waren ook niet buitengiwoon koud. Fietsrijder door auto gegrepen. Woensdagmiddag is op den weg Nijmegen—Arnhem de heer D. S, Sr., uit Oosterhout bij Nijmegen, door een luxe auto van den heer G., uit Zutphen, aangereden en levens gevaarlijk gewond opgenomen. S. viel met zijn hoofd door de voorruit en werd langs den weg ge- slingerd. Hij kreeg een diepe hoofd wonde en een ernstige schedelbreuk Woensdagavond was zijn toestand levensgevaarlijk. Motorrijder verongelukt. Tijdens de oefeningen van de mili taire motorbrigade uit 's Hertogen bosch heeft op den straatweg 3t. Oedenrode—'Best een ernstig ongeluk plaats gehad, dat den 22-jarigen millicien Ch. Voogers uit Haarlem het leven heeft gekost. Omstreeks 2 uur reed V. met zijn colonne in de richting Best, toen zijn motor plotseling slipte en met een flinke vaart tegen een boom langs den weg botste. De jongeman weid van den motor geslingerd en bleef bewusteloos op den weg liggen. Zonder tot bewustzija te zijn ge komen is de jongeman enkele uren later aan de gevolgen overleden. Ontzettend ongeval te Amsterdam. Donderdagmiddag heeft een ont zettend ongeval plaats gehad in de Hemonystraat op den hoek van de Govert Flinckstraat te Amsterdam. Een bakfiets, waarop drie kleine en een groote jongen zaten, werd door twee auto's gegrepen, waarvan de achterste, doordat bij het aanslaan een der versnellingen aanstond, plot seling was beginnen te rijden. Drie kinderen werden ernstig gewond, terwijl de chauffeur, die tusschen de wagens bekneld zat, eveneens in ernstigen toestand naar het gasthuis werd gebracht. Roof-overval te Voorschoten. Donderdagnacht is een roofoverval gepleegd ten huize van den vee houder Valk te Voorschoten. Deze werd, terwijl hij te bed lag, door onbekende daders aangevallen en bewusteloos geslagen, waarna de aanvallers zich een bedrag van ongeveer f 6000 toeeigenden, waar mede zij zich uit de voeten maakten. De politie, die een onderzoek Instelde, heeft later een aan Valk toebehoorend vest in een boot in de omgeving teruggevonden. De verwondingen van Valk zijn niet ernstig. Papegaaienziekte te Zuilen Ruim een week geleden werd een patiënt van dr. Ter Haar, uit Zuilen, ongesteld en stelde zich onder be handeling. Hoewel deze medicus aanvankelijk geen vermoeden had. dat hier van de zoo gevaarlijke en besmettelijke ziekte sprake zou kun nen zijn, kwam hij door den dood van een der parkieten van zijn patiënt tot dit inzicht, temeer toen later bleek, dat ook een der andere vogels ziek was geworden. Onmiddellijk heeft men den man naar het alge meen ziekenhuis te Utrecht vervoerd waar hij volkomen is geisoleerd, om alle mogelijk gevaar voor zijn om geving te bezweren. Intusschen is nog een vrouw uit Zuilen ziek ge worden, die dezelfde verschijnselen vertoont, zoodat men ook haar naar Utrecht heeft laten transporteeren. onmiddellijk meegewerkt om even tualiteiten te voorkomen, door tegen vergoeding zijn zaak in quarantaine te geven. Alle voorzorgen zijn op deze wijze genomen, om, mocht het de zoo zeer gevreesde kwaal wezen, uitbreiding tegen te gaan. Van twee paradijzen. Ds. Fetler, eertijds zendeling in Rusland, heeft te Amsterdam het woord gevoerd over de toestanden in Rusland en het Evangelie. Op straat verspreidden de Hollandsche bolsjewisten hun lectuur. Ook binnen het was in de Engelsche kerk waren een aantal communisten tegenwoordig. De.dominee maakte hiervan gebruik om hun onder het oog te brengen, dat zij dankbaar konden zijn, dat zij in een land leefden, dat een Christelijke regeering heeft die hun nog zooveel vrijheid toestaat van drukpers en woord. Hij deelde hun mede, dat er zooiets als een vrije drukpers in Rusland niet bestaat en dat de beste medicijn voor de Communisten van Nederland zou zijn, eens een jaar of twee naar Sovjet-Rusland te gaan. Het verschil tusschen het paradijs van den Bijbel en het paradijs van Sovjet-Rusland maakte hij de com munisten op aardige wijze duidelijk. God moest de twee menschen, die gezondigd hadden, uit het paradijs drijven, terwijl uit het Sovjet-paradijs bijna iedereen graag zelf wel wil gaan loopen, omdat de levensvoor waarden daar ondraaglijk zijn geworden. We hadden nog voor geen vijftig gulden toe de geweldige teleurstelling willen doormaken, welke ongetwijfeld het deel moet zijn geweest van de zes duizend tot acht duizend Neder landers, die ons nationaal voetbal team in Milaan hebben zien verliezen 1 Dr. van der Meulen, onze doelver- dediger, zei het na afloop van het drama, zoo treffendVoor ons vind ik het nog veel erger. Intusschen, de Italianen zijn ook niet zoo mal geweest om den Nederlandscheo gasten stuk voor stuk een paar Nederlandsche bank- billetten te overhandigen als pleisters op de geslagen wonden. Integendeel we mogen aannemen, dat de Neder landsche supporters aan het reisje naar Milaan gemiddeld een bedrag van tenminste vijftig gulden hebben besteed, zoodat we mogen aannemen dat we in Italië niet alleen onze schoonste voetbaldroomen in rook hebben zien opgaan, maar er zij het ten deele ook op heen- en terugreis circa 350.000 goede Nederlandsche guldens achterlieten. Al is het nu ook crisis, toch gunnen we het pretje naar eigen smaak en daarom zingen we mee in koorover die drie en een halve ton gouds niet getreurd 1 We hebben hier nog veel meer van dat spul. Hadden we in Milaan gewonnen en zou ook onzen verderen weg naar Rome met overwinningsglorie omgeven zijn geweest, dan zouden we ongetwijfeld naar Turijn een half millioen hebben gesleept, naar Milaan voor de tweede ontmoeting aldaar minstens 7 a 8 ton en naar Rome hadden we zeer zeker een millioen gebracht om die er aan de voeten van Mussolini uit te storten. We hebben in de ge schiedenis van het verleden wel gekker dingen gedaan. Hebben honderden niet eens vermogens uit gegeven en verloren om den bol te bekomen van een zwarte tulp Voor iets bijzonders hebben we altijd goed en zelfs grof geld over gehad. Financieel bezien lijkt ons de nederlaag in Milaan voor ons land niet onvoordeelig, want nu zullen we het geld, dat blijkbaar voor bijzondere dingen altijd nog aanwezig aan andere doelstellingen kunnen dan het te dragen naar is, besteden Italië. En het kan in ons eigen land blijven en daar rouleeren, wanneer we het hier aantrekkelijker maken om het uït te geven dan zulks tot op heden over het algemeen het geval is. De fout van ons. Nederlanders, is over het algemeen, dat we ons netter en verstandiger en bedacht zamer willen voordoen dan we eigenlijk zijn. We gruweD en huiveren, als er op den huidigen dag iemand de idee oppert van een feestje, een ontspanning, een grapje dat naar-centen-ruikt 1 Hoe „durft" iemand met zoo iets voor den dag te komen in-dezen-tijd 1 Zoo heet dat dan 1 Moeten de menschen hun geld dan verdoen, vragen we ons ontzet af. terwijl ze misschien den bakker en den kruidenier niet eens kunnen betalen... En terwijl we aldus redeneeren en het bij ons een dooie boel is en blijft, kruipen de lieden onder ons, die nog over geld en levenslust beschikken, in auto bussen en treinen en gaan ze in oorden, waar het gezelliger is en wat meer te beleven lijkt, hun duiten opmaken. Geef ze tenslotte eens ongelijk. We moesten onze jeremiades eens staken en iets bedenken om den menschen ook in crisistijd ja, juist misschien, omdat het op het oogenblik overigens huilen is in de wereld een beetje ontspannende afwisseling te brengen. Wie de bussen vol met menschen z'n woonplaats niet uitsluitend wil zien passeeren en den medebewoners voor het zoeken van vermaak ontspanning niet uitsluitend naar buiten wil zien vertrekken, die trekke de crisis braafheidsplooien eens uit zijn gezicht en bedenke wat af wisseling in de eigen gemeente of hij werke aan het verkrijgen daarvan eens enthousiast mee. Deze raad is goud waard, nu we voor het mooie en lokkende zomer seizoen staan met de vacantiege neugten in het verschiet 1 Bazelen we niet sentimenteel over werkloozen, die de vroolijkheid van anderen met leede oogen zouden aanzien. Het is een belang der werkloozen, dat het geld ter plaatse wordt verteerd. Dat zal tenslotte leiden tot arbeidsverruiming. De guldens, die aan het rollen geraken, zullen eens hem bereiken. Ontwapeningsconferentie. Weer forten aan de Dardanel len Stakingsberoering in Spanje en de Ver. Staten. Front der partijen in Roemenië tegen dictatuurplannen. Bom men in Oostenrijk. Geen staking in de Belgische mijnen. De zitting van het Bureau der Ontwapeningsconferentie, deze week begonnen, wordt door velen als het slotbedrijf der affaire beschouwd, waarover in de wereld zóóveel te doen is geweest en waarvan eens zooveel werd verwacht. Het zijn de kopstukken der internationale diplo matie, welke te Genève tesamen zijn en er stuk voor stuk groots opge zette redevoeringen laten genieten, waarvan telkens het slotaccoord luidtwe zijn met onze plannen en besprekingen vastgeloopen en zien geen ontwapeningsverschiet meer, Alleen Henderson houdt vast als een terrier, hij wil tot eiken prijs blijven doorwerken. Wie echter de redevoeringen heeft ontleed van een Norman Davis en een Litwinoff. weet dat de zaak hopeloos staat. Litwinoff, de Russische gedele geerde heeft zich op aanmerkelijk nadrukkelijke wijze achter Frankrijk geschaard, voor wat derzelver veilig heldseischen betreft hij hekelde de imperialistische oogmerken van Duitschland en kwam uit voor zijn wantrouwen tegenover het huidige regime in bet Derde Rijk. Zouden Frankrijk en Rusland elkaar al weer hebben gevonden voor den.... volgenden oorlog De geruchten blijven loopen, dat Rusland ook tot den Volkenbond zal toetreden en daarmee daadwerkelijk gaat deelnemen aan het spel der Europeesche diplo matie. Turkijë schijnt ook maar weinig ontwapeningsneigingen te bezitten. Van den Turkschen gedelegeerde moet dezer dagen te Genève de verrassing kunnen worden verwacht van een mededeeling, dat Turkijë zich niet langer gebonden acht aan ie bepalingen van Versailles inzake de demilitairlsatie van de Dardanelles De toegang tot den Bosporus gaat derhalve waarschijnlijk weer worden versperd met forten, als die, welke de passage ^door de Dardanellen in den jongsten oorlog onmogelijk heb ben gemaakt en het leven hebben geëischt van tienduizenden Engel- schen. Spanje is weer eens in beroering. Nu de regeering weigerachtig bleef om de vroeger aangenomen agra rische wet in haar geheel uit te voeren ze houdt de verdeeling van het grondbezit in hebben de socialisten tot een algemeene land arbeidersstaking besloten. De regeering nam daartegen maat regelen de uitzonderingstoestand werd met vier weken verlengd en de staking werd als misdaad voor de wet bestempeld. Nu men in Spanje tegen den oogst staat, wordt met deze staking de algemeene volks welvaart bedreigd. Een ware stakingskoorts gaat ook door de Ver. Staten, waar speciaal in San Francisco bloedige botsingen tusschen stakers en politie hebben plaats gevonden. Het ergst woedt de havenstaking, welke ook in San Diego tot troebelen heeft geleid. Ernstig houdt men rekening met een uitbreiding der conflicten tot een algemeene staking over het heele land. Van de 103 vakvereenigingen hebben 68 reeds daarvóór gestemd. De strijd van havenarbeiders, textiel- en metaalbewerkers, gaat in het alge meen om loonsverhooging. In Roemenië hebben de twee groote partijen, de boerenpartij en de liberalen, zich tot afweer vec- eenigd tegen de dreigende militaire dictatuur. Naar het schijnt, voorloopig met succes. Het verwachte aftreden der regeering is uitgebleven. Het kabinet-Tartarescoe in aan gebleven alleen de minister van oorlog, die met de militaire bemoeiin gen scheen té sympathlseeren, is uitgetreden. Ingekomen en vertrokken personen van 25 Mel tot 1 Juni INGEKOMEN H. Camps en gezin, arbeider, Oir lo F 44 van Meerlo M. Fransen, arbeider Smakt B 2a van Maashees Chr. Janssen, zonder beroep, Lang straat 56 van Arnhem G. Pelzer, dienstbode, Heide L36 van Meerlo K. Wijnen, grossier, Henseniusstr. 12 van Vierlingsbeek M. Hanen, wed. Basten, z. beroep Oude Oostr. weg 32 van Ottersum J. Hendriks, dienstknecht, Oirlo F 18 van Maashees W. Linssen, smid, Lull C 14 van Oploo C. Vullings, smid, Oirlo E 29a van Sevenum W. Hendriks, dienstknecht. Oirlo F 40 van Maashees P. v.d. Akker, dienstknecht, Hiepl M 90 van Bakel G. van Mill, idem, Merselo M 50 van Maashees J. Roelse, kleermaker, Langstraat 60a van Vlissingen C. Karskens, zonder beroep Over- loonsche weg 2 van Meerssen M. Janssen, dienstbode, Oirlo F 19 van Horst VERTROKKEN A. Goumans, dienstbode, naar Vught Boxtelscheweg 14 M. Volleberg, dienstbode, naar Venlo Veldenscheweg 40 W. Dechnar, z.b., naar Horst America E 115 J. Franssen, dienstbode, naar Maashees Overloon P Franssen, idem, naar idem M. Claessens, dienstb. naar Geijs- teren A 39 A. Beckers, zonder beroep, naar Vierlingsbeek, Grootestraat J. Simons, idem naar Mook, Dorp straat G. Schoester naar Venlo, Leu- therberg 64 W. Baltussen, dienstbode, naar Grubbenvorst. P. Geenen, dienstknecht, n. Beek Burg Janssenstraat 44 E. v. Geenen, dienstbode, naar Nuth Vaesrade B. Spronk, kleermaker, naar Boxmeer van Sasse v. Ysselstraat 2 A. Op het Broek, winkeljuffrouw, naar Venlo Oude Tegelscheweg 9. P. Verstappen, slager, n. Sittard Nieuwstraat M. Schwachofer, dienstbode, naar Venlo Urbanusstraat 7 J. Hendriks, dienstknecht, naar Maashees Overloon 174 G. Klaassen, idem, naar idem P. Böckling en vrouw, z.b., naar Eindhoven Stratumscheweg 56a r SPORT BLIJVE SLECHTS SPORT I In De Morgen wordt op de volgende rake wijze de draak ge- stoken met de overschatting van de waarde der prestaties van ons natio naal voetbalelftal: Onlangs kwam ik een diep-ver- achtelijk wezen tegen. „Medemensch" kan ik hem haast niet meer noemen. Hij zat namelijk niet in zak en asch over onze nederlaag tegen Frankrijk. Integendeel, hij glunderde over zijn heele gelaat en er trilde een jubeltoon in zijne stem, toen hij me toeriep „Verloren I Heb je 't gehoord Verloren 1 Eerst dacht ik er over om zoo'n individu te negeeren, vervolgens zocht ik naar een volzin, striemend als een karwats, en tenslotte zei ik: „Hé, ben jij daar Ja hij was daar en hij oreerde „Dat noem ik nog eens een neder laag, die een succes mag heeten. Er dreigde voetbal-hoogmoedwaanzin. We konden alles. We maakten in gedachten heel Europa al in. We hadden er twee nationale liederen bij gekregen Wij gaan naar Rome EnTien, tien, tien 1 Het eerste was onwaar we gaan naar Milaan en kon voorts de vreeselijkste misverstanden op roepen ten aanzien van trouwe Geuzenzonen. Het tweede deed denken aan een klas schooljongens, die om een goed rapport dreint. Als dat nog langer had voort geduurd dan zouden binnenkort naast de Trompen en de Ruyter ook Vente en Bakhuis zijn opgenomen in onze geschiedenisboeken. Dan hadden we dezen malaisetijd tot een gouden tijdperk van nationaal ont waken gepromoveerd en zouden we in Genève minstens een paar vaste Raadszetels hebben opgeëischt, dan staken we onze neus hoog in de lucht tegenover iederen vreemdeling en begunnen we aan allen kant diplomatieke incidenten, als er elders niet fraai genoeg over 002e nieuwe helden werd gesproken. Maar nu we weten het weer, dat we ook kunnen verliezen. We kun nen misschieten. Onze superioriteit onder naties staat niet vast meer. 't Is goed, dat we het weten. Mis schien denken de menschen ook wel weer eens aan andere mogelijkheden om met andere landen te wedijveren. Afijn, de vent zwamde nog een heeleboel in dezen trant door. Ik wil mijn toehoorders niet langer be- leedigen door dat verder te repro- duceeren. Het is een jammer geweest, het is een smaad geweest, het is of de staartboswuivende nationale leeuw plotseling in een gladharig schoot hondje is gemetamorfoseerd. Dies dienen er echt nationale tranen geschreid te worden. Burgerij Vjr van 25 Me], GEBOREN Cornelius G. ïfer Hendrina Th. (,g Jacomina M. Gq, Alberdina J. Jatj Gertruda H. H j Cornelia F. M. '»r Wilhelmina M.:d GEHUWD: Theodorus J.ij landbouwer en 32 jaren, beiden»r Peter J. Kersi bouwer te MeG Versteegen, 20e Kerkelijke h Parok Morgen Zondani H. Sacrament. Irtfi ten bate der ker'e 7 uur H. Mis ene nie van de mamH. uur de Hoognrr processie. Aan ta onder begeleiding Ergo en de tw< s Adoro Te gezonj t Maandag half s, 2de klas voor ouders en familiiL Dinsdag half 81, voor den Zeerïe Henricus Qreynu Huwelijksmis vef Asselberghs en Hel tens, 7 uur Lof. Woensdag halls, voor Mathijs Detr Donderdag 7 eli half 8 leesmis, ar voor Antoinetters Te Deum en p octaaf. Vrijdag feest t Jezus, half 7 enee pi. Hoogmis tern van Jezus, 7 uuree het H, Hart, Zaterdag half 'j Ambrosius als penning, 7 uur bn en 6e klas en ds komen dezen dajhl H. i De volgende week de patroonar Henri Janssenjn. mans, A. de Bruas Meijel, H. Pelzeifo 1. 2. 3. 4. 5. 6. 7. 8. 9. 10. 11. 12. 13. 14. 15. 16. 17. 18. 19. 20. 21. 22. 23. 24. 25. 26. 27. 28. 29. 30. 31. 32. Volgorde Kinderen Kinderen H Beeld van n Vrouwen Fanfare 8V Congrega. Maria-vei JongenspaS Turnclllbisl H. Famiii Credo Pi# R.K. Vn- Zouaven tv t. Harmonie» Schutterij m Flambouw0; Derde Oiji die uk; anderejin St. Jozefs MelsjespaSt [e Pensiona^e Venray's !e Schutterijia Bruidjes i Kerkelijk 5r Eerw. Brac Eerw, Pa Eerw. Hes Het Alle: De Verkin Studentecsi Studentental t. MuzlekgeSl Mannen <^e De mannen dn! er aan herinnerdd. steken en hunkji brengen. (Liedl, der Eeuwen), De schoolkinan voor den aanvpi de Groote Strfcc Hoogmis wordel Oda uit de keckn, zoeken beleefden terstond daaraciie Opdat de ptei verloop moge aan allen of ml opvolgen van rei geel-witten barn Na afloop :cs Deum in de Grk met het AllerhV graag zien daol plechtigheid mei Bedevaart vanim het H. BloiKr Daar de deeiiti groot is, kunnescl directeur nog spes (per persoon htfu samen). De familie Tl t« (station) is zooijk bergplaatsen g:be te stellen aan aa Er zullen ook PP Groote Markt Wie zijn spot t voor den prijs »t Vergadering Donderdagavon u

Peel en Maas | 1934 | | pagina 2