pAtroNqft Weekblad voor VENRAY, HORST en Omstreken. Dit nummer bestaat uit TWEE bladen. Missionarissen der Werklieden! Naar het einde. 8e N.L. Paarden- fokdag te Horst. Buitenland. Provinciaal Nieuws Zaterdag12 Juni 1934 Vijf en vijftigste Jaargang No 22 i) manufacturen* j) blijken toch het yqo&déeugst/ PEEL EN MAAS i MANUFACTURE i j blijken 1 toch het (yoordeellöst/l PRIJS DER ADVRRTKNT1KN1—8 regels 60 cent, elke regel meer 7'/« ct. bij abonnement lagere tarieven. Uitgave van FIRMA VAN DEN MUNCKHOF VENRAY Telefoon 51 GIRO 150652 ABONNEMENTSPRIJS p. kwartaal voor Venray 65 ct., per post 75 cent voor het buitenland f 1.05 bij vooruitbetaling. Afzonderlijke nummers 5 cent Dus Missionarissen in het Binnen land Natuurlijk, want die zijnbrood- noodig als immers het geloof in onze landen ging verdwijnen dan zou ook de Missieactie in deD vreem de daaronder te lijden krijgen. Als de bron verdroogd is, kunnen de afvoerkanalen geen water meer aan brengen. En die bron is aan het verdrogen. In onze nijverheidscentra's is 't treurig gesteld. Hït Socialisme en Communisme hebben ongetwijfeld een massa werklieden van Christus en Zijn Kerk losgescheurd. En dat dagteekent zeker niet van vandaag of gisteren. Want reeds in 1886 werd de stormklok geluid. Dat jaar werd in Luik een Congres van Maatschap pelijke Werken gehouden, onder voorzitterschap van Mgr. Doutreloux, den Socialeh Bisschop. Tijdens dit congres sprak een vooraanstaand katholiek Nijverheids hoofd den wensch uit, dat„Een stichting van Aalmoezeniers van den Arbeid" tot stand zou komen, die in onmiddellijk contact met den werkman zouden zijn en als het ware als hun levenstaak zouden be schouwen de Voortplanting des Geloofs onder de arbeidende klasse In 1893, twee jaar dus na het verschijnen van de Encycliek „Rerum Novarum", boden zich enkele priesters bij Mgr. Doutreloux aan, om deze actie onder de werklieden te beginnen. Te samen met den ge noemden Bisschop stelden zij de regels voor een nieuwe congregatie vast, die den naam kreeg „Aalmoe zeniers van den Arbeid." En 21 November van het volgend jaar overhandigde Mgr. aan den Zeer Eerw. Pater Reya, Stichter en nog altijd Algemeen Overste van de Congregatie, de goedkeuriagsbrief, die deze aanmoedigende woorden bevat „Het oprichten van een con gregatie, die tot doel heeft aposto laat uit te oefeoen onder de werk lieden, beantwoordt aan een barte- wensch, die wij reeds lang koesterden Die stichting is geroepen om een machtig en heilzaam goed tot stand te brengen. Het eerste huis werd gebouwd in Seraing, een centrum van groot nijverheid. maar vooral een broeinest van socialisme. Maar hoe daar in aanraking gekomen met den arbeider, die niets van de kerk en den priester wil weten? De oplossing was gauw gevonden. Had de Zaligmaker zelf het middel niet aangegeven Hij had zich den weg weten te banen tot het hart en de ziel van de massa en deze toegankelijk gemaakt voor ZijD Evangelische leer door diegenen, die Hem volgden goed te doen op stoffelijk gebied. En daarmee begon nen ook de Aalmoezeniers zij richt ten huizen op, waar vooral de werklieden, die ver van hun familie verwijderd waren en dikwijls in zeer verdachte huizen verbleveD, tegen een spotprijs, voedsel en nachtverblijf konden vinden. En zelf aten de Aalmoezeniers met hen aan tafel mee. Zoo werd het eerste ijs gebroken en velen ontdekten spoedig tot hun groote verwondering, dat de katho lieke priester in het geheel niet be antwoordde aan die verdachte en hatelijke caricatuur, waarin hij voort durend door de roode volksmenners In 't geschreven en gesproken woord werd afgeschilderd. Talrijke bekeerin gen, die alle moeiten ruimschoots beloond hebben zcu men hier kunnen vermelden. Weldra verrezen in Charleroi en Antwerpen (hier voor de dokwerkers) dezelfde instellingen. Maar de Aal moezeniers bemerkten in dit nieuwe apostolaat dat een invloed van meer rechtstreekschen en blij venden aard noodig washet milieu van fabriek en werkplaats zelf moest men kunnen bereiken. Daarom begonnen zij reeds in 1899 met het oprichten van hun technische scholen voor hooger, middelbaar en- lager vakonderwijs, om daarmee niet enkel een massa jonge mannen technisch degelijk uit te rusten, maar vooral om te ver werkelijken, wat Paus Pius XI in Zijn encycliek „Quadragesimo Auno" wenschtDe allereerste en voor naamste apostelen immers van de arbeiders moeten arbeiders zijn. Thans zijn de Aalmoezeniers in het bezit van een tiental Vakscholen, bezocht door meer dan vijf duizend leerlingen. Iu 1907 werd deze congregatie goedgekeurd door het geheele Belgische Episcopaat en 10 Juni 1930 door Z. H. den Paus Pius XI. die hun de titel „Missionarissen der Werklieden" gaf en tegelijk den wensch uitsprak, dat de Aalmoeze niers zoo spoedig mogelijk ook in Rome hun apostolaat zouden beginnen, De Congo en Haïti wachten even eens op 'n stichting. Jammer genoeg geldt ook voor deze Binnenlandsche Missionarissen het woord van het Evangelie „De oogst is groot, maar werklieden zijn er te weinig. En toch wat een heerlijk apostolaat. Wat een prachtig idiaal voor onze Kajotters, die zich tot het kloosterleven geroepen gevoelen, hetzij als priester, hetzij als broeder, Is het niet de voortzetting, ja de bekroning van hun actie onder de werkende jeugd De Aalmoezeniers van den arbeid hebben natuurlijk ook hun opleidings huizen en wel te Sint-Truiden en te Argenteuil (Ohain) voor Priesters. Een werk, dat een bijzondere ver melding verdient, is de opleiding van hun broeders te Sint-Truiden. Na hun noviciaat worden deze broeders als zij hiervoor aanleg hebben, in de bestaande technische scholen opgeleid om zoodoende te samen met de Priesters de noodige apostelen voor fabriek en werkplaats voor te be reiden. Deze broeders vmden tevens ook bij de Aalmoezeniers de gelegen heid om als Missionaris te vertrekken □aar de vreemde landen. Voor alle gewenschte inlichtingen kan men zich wenden tot de Aalmoezeniers van den Arbeid te Sint Truiden Het ligt in de bedoeling der „Missionarissen der Werklieden" om zoo spoedig mogelijk met eeD stichting te beginnen in Nederland. Van de week is het Bureau der Ontwapeningsconferentie weer eens in plenaire zitting te Genève bijeen gekomen om er de laatste hand te leggen ditmaal aan de Ontwapenings conferentie. Let wel: aan de confe rentie, dus niet aan de ontwapening. Aan die schoone menschelijkbeids- en vredesgedachte gaat een plechtige uitvaart worden bereid, waaraan de meest bekende regeeringspersonen uit de toonaangevende landen ia groot ornaat zullen deelnemen. Hoe triest I Hoe anders heeft de wereld zich ééns, en zoo kort geleden nog, het einde der ontwapeningspogingen voorgesteld Men tracht het niet eens meer te verbloemen voor elkaar, dat er geen toenaderingsmogelijkheden meer zijn. Ze liggen althans niet in GeDève. Men gaat straks uiteen misschien met de achterlating van een troost- commissie, welke voor den vorm nog fictieve ontwapeningskansen onder de loupe krijgt te nemen en dan zal leder voor zich het weteD, dat anderen aan Dieti denken dan aan een intensieve opvoering van de aanvalskrachten om „op het goede moment" toe te slaan. Dat toeslaan is op zich zelf ook een verdediging, want degene, die op het geschikte moment, den eersten klap gaat ver zuimen te geven, kan er van over tuigd zijn, dat hij dien ontvangt, zoodra een ander met zijn bewape ning klaar is. Bewapening is er nu eenmaal om elkaar baas te blijven. 1 We gaan dus op weg naar den volgenden oorlog, naar de vreese- lijkste vernietiging van de economi sche waarden, naar de gruwelijkste menschenslachting, naar den comple ten waanzin. Tenzij.... We zeiden het hierboven, dat in Genève geen ontwapeningsmogelijk heden meer liggen. Maar elders Heel de wereldvrede, althans de Europeesche vrede, hangt af van de ontwikkeling der verhoudingen tus- schen Frankrijk en Duilschland. Von Neurath h^eft dat van de week nog in een onderhoud met een vertegen woordiger van de „Paris Soir" erkend. Rust en vrede zouden slechts kunnen heerscheD. als de leiders van Frankrijk en Duitschlaod tot elkander komen. Merkwaardig is nu, dat men beiderzijds ongetwijfeld wel eene toenadering zou wenschen^maar dat men daartoe onmogelijk een gemeen schappelijken weg blijkt te kunnen vinden, althans te aanvaarden. Terwijl de Duitscherssteeds rechf- streeksche onderhandelingen wenschen met Frankrijk, trekt de regeering te Parijs zich terug op het bolwerk van internationale conferenties, uit zucht om haar wantrouwen te dekken met bondgenootschappen rijk veiligheid en verzekerdheid zoekt. Aldus echter blijven die twee groote Europeesche machten steeds langs elkaar heen praten. Veel zou gewonnen zijn, als het Fransche wantrouwen vooral kon worden overwonnen. In Genève blijken geen mogelijkheden voor de ontwapeningsgedachte te hebben ge legen, welnu, misschien dat door rechtstreeksche Fransch Duitsche samensprekingen nog iets te bereiken ware, indien niet... De zaken hebben zich eenige jaren in den goeden kant ontwikkeld Dat was, toen de repu bliek en de democratie, door de Duitschers aanvaard, een weg baan den naar het Fransche hart en den Franschen geest. Erzberger, Rathenau, Brüniog e.a. hadden den weg naar een accooid met Parijs kunnen gaaD maar de Fransche geest is weer afgestooten, het wantrouwen is hel opgelaaid. door de dictatuur in Duitschland. De Franschen kunnen geen Hitier begrijpen en zullen hem nooit leeren waardeeren. En daarom, zoolang er zich geen aanzienlijke wijzigingen voordoen in de staatsstructuur van Duitschland, gelooven we niet, dat de ontwape- ningsmogelijkheden, welke te Genève niet te vinden wareD, elders door rechtstreeksche samensprekingen te ontdekken zouden zijn. Er is slechts oorlogsverschiet in Europa.... garanties. Dat was vóór den jongsten grooten oorlog reeds zóó en dat is op heden .„nr... nog niet veranderd. Op heden is het 16e Irma de Gratjes van P. J. Haenen. Genève, de Volkenbond, waar Frank-Sevenum; 7e Jeannette v. Tongelaer Onder zeer groote belangstelling had Dinsdag te Horst de achtste N. L. Fokdag voor paarden plaats, waaraan verbonden de Premie keuringen van merries en hengsten. De uitslag is als volgt Categorie 1. Merrieveulens, qeb. in 1934. le Laura van Lutjeshof van P. Janssen, Geysteren; 2e Léa J. v. d. Riet, Sevenum; 3e Bles v. d. Molenhoeve van J. Peters, Oirlo; 4e Hilda van Oyen, van E. Kallen. Broekhuizenvorst; 5e N. N., van J. Claes, Venray; 5e Lies, van M. Houben, Meterik; 5e Ivonne, van P. J. Haenen, Sevenum; e.v. N, N., van P. Duijkers, Castenray. Categorie II. Merrieveulens, geb. in 1933. le Grada van Boomhof, van J. Janssen, Kessel; 2e Irma v. d. Molenhoek, van W. Hendrikx, Wanssum; 3e Leni van Oyen, van E. Kallen, Broekhuizen- vorst; 4e Hermine, van H. Leenders Meijel; 5e Odessa van Giemhof, van P. H. Muijsers, Merselo; 6e Liza, van Wed. Zanders, Horst; 7e Lies, van P. Simons, Sevenum. Categorie III. Merries, geb. in 1932. le Brunette van Hagerhof, van Gebr. v. Wylick, Venlo; 2e Alice de la Centrale, van P. A Geurts, Horst; 3e Monfreda, van P. H. Kleuskens, Horst; 4e Hermine de Helpeney, van J. G. Soberjé Horst; 5e Florine v. Andacieux, van H. van Lipzigb, Ysselsteyo; 6e Tinetta v. Andacieux, van E. Kallen, Broekhuizenvorst; 7e Marie van Gravenhof van P. Jecobs. Kessel. Cat. IV merries geb. in 1931. le Erna van Jacobs. Kessel, 2e Betje Heibloem van L. Heidens, Schoort 3e Antonia van Aerts, Broekhui zenvorst, 4e Ellie van H. Strijbos Strijbos, Castenray; 5e Germina, van E. Kallen, Broekhuizenvorst; 6e Rika de Helpeney, van J. Soberjé, Horst 7e Elza, van W. Smits, Meerlo, e.v. Nellie van Driessen, van P. Jacobs, Maasbree; e.v. Tine, van J. Göbbels Well. Cat. V. Merries, geb. in 1930. le Fée de ürandgllse van A. Poels, Venray; 2e Bertha de Lembecq van Gebr. Bartels, Blerick; 3e Lies van A. H. Brueren, VeldeD; 5e Lies van E. Kallen, Broekhuizenvorst; 6eRoza Broekhuizen van P. J. Jacobs Heidens, Horst; 8e Comtesse van de Wed. J. Hoeijmakers, Horst. Cat. VI. Oudere Merries, geb. in 1929, groote maat. le Cartouche, van J. Rambagbs, Castenray; 2e Dora v. d. Hes van J. Vullings, Sevenum; 3e Paula de Mouts van de Wed. A. Peeters, Blerick; 4e Esta v. d. Kruk ken van G. H. Smits, Sevenum; 5e Bertha van W. Hendriks, Wanssum; 6e Henrica van P. Duijkers, Casten ray; 7e Comtesse van H. Strijbos, Castenray; 8e Mechteld van E. Kallen, Broekhuizenvorst; 9e Agnes van J. Jennesken?. Meerlo; 10e Liza van„P. J. Jacobs. Kessel. Cat. VII. Oudere Merries, geb. in 1929. Kleine Maat. le Brunette de Robert van P. Claassen, Swolgen; 2e Germina v. Ulfter van P. H. Kleuskens, Horst; 3e Elza van G. Dinghs, Kessel; 4e Ellie de Comte van de Wed. P. Vullings, Horst; 5e Lieza van Fr. Hendrikx, Wanssum; van J. Dinghs, Kessel; 8e Weda van Oyen van E. Kallen, Broekhuizen vorst; 9e Julia de Helpeney van J. Soberjé, Horst; 10 Bles de Helpeney van P. van Doren, Sevenum. E.V. Marie I van Joh. Claes, Weverslo. Cat. VIII. Hengstveulens, geb. in 1934. le Carlo van Wed. Joh. v. Rijswick, Swolgen; 2e N. N. van G Kleuskens, Sevenum; 3e N. N, van W. Smits, Meerlo; 4e Andacieux v. Nieuwenberg van H. Heijligers, Horst; 5e Cavalier de Schoor van L. Heidens, Schoor. Categorie IX. Hengstveulens geb. in 1933. le Andacieux v. Rie- broek van W. v. Dijk-Duyckers, Venray 2e Carnaval van Jac. Cox Donk, Meijel 3e Baron v. Oyen van E. Kallen, Broekhuizenvorst. Categorie X. Hengstveulens, geb in 1932 3e Infernal de Krukken van G. H. Smits. Seveoum. Categorie XI. Geen deelname. Categorie XII. Hengsten geb. 1930. le Buurhus van J. Vestjens, Helden. Categorie XIII. Hengsten, geb. in 1929 en vroeger. le Dompteur Delcour van Hengsten-associatie, Venray 2e Jan v. Broek van M. Simons, Grubbenvorst 3e Hussatd J. Vestjens, Helden. Categorie XIV. Hengsten met minstens 5 afstamm. van 2 jaar en ouder. le Cavalier de Grubben, van Hengsten-associatie, Venray 2e Bussard van J. Vestjens, Helden. Categorie XV. Merries met zui gende veulens. le Liza van P. J. Jacobs, Kessel2e Lorna van G. Kleuskens, Sevenum 3e Henrica van P. Duyckers, Castenray en Merrie van J. v. Riet, Sevenum 4e Ger- maine van W. Smits, Meerlo Irma de Gratjes van P. J. Haenen, Seve num en Rosa de Vorst v. J. Custers Meerlo; 5e Germa v. Cavelier van J. Peters, Oirlo Agnes van J. Jen- neskens, Meerlo en Weda v. Oyen van E. Kallen, Broekhuizenvorst 6e Liza van Martenshof van J. v. Dijk WanssumMechteld van E. Kallen Broekhuizenvorst en Lieza van Fr. Hendrikx, Wacssum. Categorie XVI. Merries met mins tens. 2 afstamm. geb. voor 1934. le Germina van Ulfter van P. H. Kleuskens, Horst2e Lizette v. Voort van A. Vafkx. Oostrum. Categorie XVII Vierspannen van één eigenaar. le Mechteld, Weda, Lies en Germina van E. Kallen, Broekhuizenvorst2e Joh. Soberje, Horst. Categorie XVIII. Vierspannen van meer eigenaren. le Cartouch van Rambagbs. Castenray 2e Germina van Ulfter van P. H. Kleuskens, Horst, 3 Esta v.d. Krukken van G. H Smits, Sevenum, 4 Dora v. d. Hees van Jac. Vullings, Sevenum. Nagekomen inzendingen. Cat. V. Henriette van W. Berden, Blerik 4e en Liza van C Thielen, America 7e. Beste hengst: niet toegekend. Beste merrie: Cartouche van J. Castenray. Inridif Conlroleeren en Bijhouden van ADMINISTRATIES. Belastingadviezen Accountantskantoor H. Okhuijsen Teleph. 1132. VENLO Straelsche weg 32 en. Balansen De steunverlaging. Nieuwe loonsverlaging voor de mijnwerkers. Velerlei arbeids conflicten in Groningen. Verzekeriog van rijwielplaafjes. Geen hazardspelen in de badplaatsen. Het aan te koopen afweergeschut heeft met den internationalen toestand niets te maken. Deze week zou het dan zekerheid worden, of en in hoeverre de steun verlaging, allereerst voor wat de groote steden betreft, zou worden doorgevoerd. Er werden omtrent mogelijke aan gename verrassingen in dat opzicht trouwens geen illusies meer gevoerd. Het Amsterdamsche gemeente bestuur zou uit Den Haag reeds omtrent de afkomende beslissing zijn gewaarschuwd en dra zaJ. de nieuwe regeling algemeen bekend worden gemaakt. o-~ De verlagingstendenz schijnt nog niet te stuiten. Ook de gezamelijke directies der Limburgsche mijnen hebben laten weten, dat ze tot nieuwe loonsverlaging moeten over gaan, gelet op de bedrijfsuitkomsten. De overeenkomsten met de arbeidsorganisaties zijn tegen 1 Juli opgezegd en dra zullen de onder handelingen over de nieuwe arbeids voorwaarden in de contactcommissies beginnen. o— Er rijst echter meet verzet tegen verdere verlagingen, niet alleen in het Nederlandsche mijngebied. Een opmerkelijk groot aantal arbeidsconflicten is uitgebroken of zijn dreigende in Groningen. Ze omvatten eenige fabrieken en be treffen ook den landbouw. De arbeiders, die in het hooge noorden van ons land den akker bewerken, vechten hun geschillen met de werkgevers steeds bij voorbaat tegen den oogsttijd uit, hetgeen vanuit tactisch gezichtspunt begrijpelijk is De rijksbemiddelaars hebben in tusschen druk werk in Groningen ze sjouwen van de eene conferentie naar de andere. Voorloopig teeke nen zich nog geen resultaten af. o— De vacaotietijd is in zicht, maar daarmee ook het moment, waarop de fiscus van honderdduizenden Ne derlanders opnieuw cijns zal eiszhen voor de vrijmoedigheid om onder hun beenen een paar wielen te spannen. Met Augustus moet het nieuwe rijwielplaatje op de fiets zitten. Dan wordt het een gouden tijd voor de „handige" lieden, die er zoon plaatje met spoed en beleid weten af te peuteren, d.w.z. van de fietsen van andere menschen. Het bekende leed zal dan wederom wor den geleden velen zuilen voor een tweede en derde maal met hun riks tot den vertegenwoordiger van minister Oud moeten gaan om zilverig te boeten voor wat booze medemenschen aan hen misdeden. Thans is eene onderneming opge staan om ons tegen zulke dure grappen te beschermen. Ze zal ons, desgewenscht, tegen vergoeding van twee kwartjes extra, een geponsd rijwielplaatje willen verkoopen met bijbehoorend eigendomsbewijs. Daar mee zijn voor ons plaatje dan ver zekerd tegen diefstalschade krijgen we eventueel door de verschaffing van een nieuw plaatje vergoed. Het is alles goed en wel, maar voor een premie van 20 pet. kan men zelf misschien toch nog maar voordeeli ger het risico dragen. Een beetje attentie doet ook veelHet ware overigens te wenschen. dat de regeering zelve eenlg verzekerings statuut aan het rijwielplaatjeswezen verbond. Dat zou wellicht goed kooper kunnen werken en de coulance van de schaderegeling zou verzekerd wezen. Dat is tegenwoordig ook wat waard. Wie niet op zijn fiets en z'n rij wielplaatje past, neemt veel risico op zich en is derhalve een dobbelaar. Als zoodanig kent de regeering ver moedelijk geen meelij met hem. De regeering houdt niet van gokken. Dat heeft - ze dezer dagen nog aan de exploitaten van hazardgelegen heden in onze badplaatsen laten weten. Die hoeven niet te rekenen, zoo liet ze weten, op verruiming van eenige speelgelegenbeid. Integen deel zullen er eerder verder gaande maatregelen worden genomen om de speelzucht, zooals die zich dan mis schien nog zou kunnen uiten in kaarten, dammen of kienen, tegen te gaan. Maakten we eerder melding van een aankoop door Nederland van 2i/z millioen gulden aan afweerge schut, op gezag van enkele bladen verbonden we daaraan de mede- deeling, dat zulks zou zijn geschied op overwegingen, aan de internatio nale spanning ontleend. Dat laatste heeft de regeering inmiddels ontkend. De credieten voor Jat afweergeschut waren reeds door de Kamers gevo teerd en hielden verband met de uitvoering der Zuiderzeewerken, meer speciaal met de daaruit voortvloeien de wijziging in de verdedigings behoeften. Leesbibliotheek Venray. Nieuwe boeken: Ontspanningslectuur Rohmer, S. Roll Anker, vraag Bc Savi, E. W Een bloem in Allah's tuin B Stratz, R. De studente C Sugimoto, E. De levensroman een japansche prinses B Vuurtong Bc N. De groote prijs- romao van een Undset, S. Ida Elisabeth Bc Wallace. E. Gestoken kaarten B Wells, C. Miss mysterie B Duitsche boeken. Courths-Mahler. Kathes Ehe B Rote Rosen B Haluschka, H. Der Pfarrer von Lamotte A Hedin. Durch Asiens Wüste A Luhmann. Das hungrige Leben B Utsch. Georg Ludowigs Héim- fahrt Bc Engelsche boeken. Read, H. The innocent eye A Roberts, C. Pilgrim cottage Bc Fransch boek. Duhamel. Lenotaire du Havre Bc Jeugdboeken Osselen v. Delden v. Adam en Lili Baas Willem Corrie en de ka boutertjes De familie Godard Frank en Paula Grootmoeder en kleinzoon Hansje Rozen - gaarde De kleine Frlts De lastige ekster Het meisje uit Amerika De Moore's Nijenheuvel Twee vrienden 's Winters op Beukenwoud Zeggelen v. Dona Alve. Studieboeken. Encyclopedie voor iedereen, 1933 Parlement en kiezer, 1933 Vlaanderen A. Het letterteekenen 1933 Gregor J. Weltgeschichte des Theaters 1933 Goldschneider, L. en P. Wiegler Die scbönsten deutschen Gedichte. Ru'and. Rheinisches Sageobuch Spiertz „Ons Limburg", 1933 Justi. Diego Velasques und sein Jahrhundert, 1933 Hümmler H. Helden und Heilige, 1933 Ammers-KüIIer v. Twaalf interes sante vrouwen, 1933. Nieuw tijdschrift. Filmliga. VENRAY. 2 Juni 1934. Ontheffing winkelsluiting voor OIRLO. Burgemeester en Wethouders van Venray, brengen ter voldoening aan het bepaalde bij artikel 9 der Win kelsluitingswet 1930, S. 460 tec openbare kennis, dat door hen bij besluit van 25 Mei 1934, Nr. 85,138 voor alle onder Oirlo vallende win kels zoodanige ontheffing van de verbodsbepalingen dier wet is ver leend. dat die winkels op Zondag 3 Juni 1934 mogen geopend zijn van des voormiddags 6 tot des namid dags 11 uur en op Maandag 4, Dinsdag 5 en ^^oensdag 6 Juni 1934 van des voormiddags 5 tot des namiddags 11 uur. Venray, 26 Mei 1934. Burgemeester en Wethouders voorn. O. VAN DE LOO. De Secretaris, VAN HAAREN. GEVONDEN; een portemonnaie met geld. Inlichtingen Maréchaussee- kazerne. Bij bet gehouden koning- schieten op de doelen der Handboog schutterij Diana alhier, behaalde de heer P. Maessen den koningstitel. Het bouwen van een woonhuis aan de Paterslaan, voor rekening van den heer A. van de Pasch alhier, is opgedragen aan de Gebr. van Bergen, aannemers alhier. De subsidie der Verkoopver- eeniging „St. Antonius" voor de fokbeeren .zal worden genoten door de navolgende eigenaren van goed gekeurde dieren. Het behaalde aan tal punten is achter de namen ver meld. A, van Dijck, Overbroek, 84.75 p. idem idem 83 80 p.

Peel en Maas | 1934 | | pagina 1