6. Voorstel van B. en W. tot verhuur van een gedeelte der her nieuwde woning in de Marktstraat voor een termiin van 12 jaren aan het Waterschap der Noord-Limburg- sche Beken ten Westen der Maas voor een huurprijs van f 300 per jaar. Z. h. s. aangenomen. 7. Voorstel van B. en W. tot vaststelling der afschrijvingen over eenkomstig der verordening regelende den tak van dienst het bedrijf der Gasfabriek. De Voorzitter deelt mede, dat aan de hand van het accountantsrapport verschillende afschrijvingen gedaan zijn. Het verlies op dit bedrijf is meegevallen en bedraagt slechts f478 z. h. s. aangenomen. 8. Behandelipg van het rapport der Commissie ad hoc in zake wijzi ging der verordening op de open bare vermakelijkheden, met concept verordening. De Voorzitter geeft een beschou wing over deze concept verordening en juicht het toe dat sportbeoefening vrij van belasting is gebleven. De heeren zullen wel gemerkt hebben, dat in zoon verordening veel haken en oogen zijn. In het algemeen kan hij zich mede vereenigen, dat de bioscoop op f5 is gekomen en het bezoek beneden de 18 jaar verboden is gebleven kan niet anders dan tevredenheid wekken. Het principe is hiermede gered. De heer Millen merkt op, dat de vergunning om muziek te maken aan den Burgemeester blijft. Dit is niet conform de bedoeling van de Com missie. Kan hierin geen verandering komen De menschen betalen toch. Hiertegen merkt de Voorzitter op, dat belasting betalen geen recht geeft op vergunning. De heer van Boven wil den Voor zitter verzoeken toestemming te geven. Reizigers die Venray bezoe ken lachen er wat om, dat er nog geen radiomuziek zijn mag en de zaalhouders moeten zulk een hoon maar slikken. Hij dankt de Commissie voor het moeilijke werk. Hij wenscht te constateeren, dat de Raad zich niet laat dwingen door den Bioscoop bond. Wij bevelen hier in Venray. De Voorzitter stemt hiermede in. De heer Vermeulen zegt dat ook de A en B films door de Centrale zullen gekeurd worden. Wethouder Odenhoven zegt dat de Commissie nuttig werk heeft verricht en de belasting verlaagd. Hij hoopt op een ruimere kijk voor wat betreft radiomuziek. Wethouder Pubben hoopt ook op soepelheid en hij dankt den Secreta ris voor het vele werk in deze. De heer Houben spreekt ook zijn tevredenheid Uit over het concept, terwijl de heer Millen van soepelheid slechts meerdere opbrengst verwach ten kan. De Voorzitter zegt dat het geven van verlof krachtens de wet aan hem is. Hij is verantwoordelijk en hij kan zich niet verschuilen achter of de verantwoordelijkheid leggen op den Raad. 9. Schrijven van de Ver. Efer eD Deugd en de R. K. Standsorgani saties inzake het baden, zwémmen en kampeeren. De Voorzitter zegt dat deze materie reeds in de Politieverordening is geregeld, waarna de Raad dit punt voor kennisgeving aanneemt. 10. Schrijven van den heer J Vermeulen e.a. leden van den Ge meenteraad in zake het doen van rekening en verantwoording door de Commissie van Beheer inzake de verbetering der beken, aan de be trokken Gemeenteraden. De Voorzitter leest het schrijven voor en vraagt of iemand het woord verlangt. De heer Vermeulen zegt, dat de commissie van beheer nog geen re kening en verantwoording aan den Raad heeft gedaan. Hij hoopt dat dit alsnog vöor den eersten Juli zal gebeuren. De Voorzitter zegt, dat hij ver baasd is over hetgeen de heer Ver meulen zegt. Het verslag is toch behoorlijk ter inzage gelegd. De heer Vermeulen Ja, een ver slag, maar wij willen rekening en verantwoording en inzage van de bescheiden. De Voorzitter zegt dat hij ten tweeden male verbaasd is. Heel het jaar heeft het verslag ter inzage ge legen en daar is niemand komen kijken. U had toch kunnen komen en Uw bezwaar kunnen uitbrengen. De heer Vermeulen antwoordt, dat het niet op den weg van den Raad ligt om de Commissie op hun verplichting te wijzen, zij moeten eenvoudig komen. De Voorzitter zegt dat er verslag is uitgebracht, voldoet dit niet, dien dan je bezwaren inde commissie meent haar plicht gedaan te hebben en G. S. hebben het verslag goed gekeurd. De heer Vermeulen zegt, dat er tusschen 16 Nov. 1931 en 1 April 1934 aan reis- en verblijfkosten is opgemaakt f 1686.99, een reuzebedrag. Hij wil wel eens weten door wie er gereisd is, waarheen er gereisd is en hoe het met de verblijfkosten zit. Hij hoopt dat voor 1 Juli hier van iets meer vernomen wordt. De Voorzitter zegt, dat aan de wet voldaan is. G. S. hebben hun goedkeuring gegeven en hij is niet bereid verder op deze zaak in te gaan. Dan moet U maar afwachten wat er gebeurt, zegt de heer Vermeulen. Nu we toch met het Waterschap bezig zijn, zet de Voorzitter uiteen dat het Waterschap een leening moet hebben. Deze kan tegen zeer billijke rente gesloten worden, mits de gemeenten Venray, Horst en Sevenum elk voor een derde garant blijven. De leening bedraagt f 150.000. Vermeulen is tegen garantie. In stemming gebracht aangenomen, tegen Vermeulen en Arts. 11. Aanbieding van het finantieel verslag van de Commissie van Be heer voor de ontwatering der gron den in Westelijk Noord-Limburg. Voor kennisgeving aangenomen. De heer van Haren kreeg bij de rondvraag gelegenheid om nog eens terug te komen op de aangelegen heid der Commissie contra G.S. Hij zou willen voorstellen dat, indien G. S. aan die Commissie de nood zakelijkheid van belastingverhooging konden duidelijk maken, de Raad zich niet tegen de houding van G. S. zoude verzetten. Nee, nee, zegt de heer Stoot, dan wordt je met een kluitje in het riet gestuurd. De heer Goumans zóu gaarne zien dat er op de gehuchten ook puinplaatsen worden aangewezen, waarop de Voorzitter zegt, dat B. en W. dit nader zullen overwegen. Het zal echter leiden tot duurdere reinigingsdienst. De heer van Boven merkt op dat er nog steeds geen antwoord is ge komen op het verzoek tot verhoo ging der loonklasse in de werkver schaffing. Het stadsleven is niet duurder dan op het platteland. In Amsterdam wordt een uurloon ge geven van 45 cent, in Venray 22. De Voorzitter zegt dat hier naar normen gehandeld wordt, die eerder naar beneden dan naar boven zullen gaan. Hierna wordt de vergadering op de gebruikelijke wijze gesloten.

Peel en Maas | 1934 | | pagina 10