Exlra Reclame Landgenooten Limbirgiehi Bruinkoolbriketten Praditcollectie .Opb ergen i j6C|.CoeaiB-Iootaek«i zijn EVEN GOED als de buiten- landsohe en daarbij VEEL GOÊDKOOPER Voor Venray en omgeving Drogisterij „De Adelaar" Venray Jaarmarkt te Venray Th. Pouwels, Hofstraat Provinciaal Nieuws Gemengde Berichten SPOTPRIJZEN SPOTPRIJZEN Uitsluitend contant. Zie Etalage. Spotprijzen. waarom zoudl ge builenlandsdie bruinkool-briketten gebruiken, de Jos. C. M. Neeteson Woensdag 16 Mei Mouselines 70, 50, 45 ct Stoffen 25 Bedrukte Wollen 85, 80, Bedrukte Zijden 160, 125, 110, 75, 65, Bedrukte Zijde, Linnen en Matting 80, 65, 45, 40, 35 Gekleurd linnen en zijde linnen 70, 38 Crêpe Georgette Carré zeer modern 1.85 Crêpe Renova zeer modern 1.95 Prima matzijden Crêpe alle kleuren 1.20 Effen Zijden Stoffen 185, 120, 80, 75, 60 Enorme sorteering Katoenen Mouselines waschecht 28, 25, 20, 16, 10, 7 Jap on- Moderne Manie!- en sloffen in enorme sorleering voorradig. MANUFACTUURHANDEL .V VENRAY Telf. 114 Groole China mallen 3 sluks f 1.25. Cocoslooper en Tapiil vanaf 60, 65 c Zaterdag 12 Mei 1934, Drankwet. Burgemeester en Wethouders van Venray brengen ter openbare kennis, dat op 7 Mei 1934 bij hen is inge komen een verzoekschrift van Leonard Verheijen, reiziger, wonende te Meerlo, om een verlof A als bedoeld in artikel 38 der drankwet (staatsblad 1931 no. 476) voor de cafélokaliteit van zijne woning, ge legen te Klein-Oirlo. Binnen twéé weken na de dag- teekening dezer bekendmaking kan ieder tegen het verleenen van dit verlof schriftelijk bezwaren bij Burge meester en Wethouders inbrengen. Venray, 9 Mei 1934. Burgemeester en Wethouders van Venray O. VAN DE LOO. De Secretaris, VAN HAAREN. Duivensport. Uitslag der Zondag gehouden wedvlucht van uit Dour Jan (Frank rijk) afstand 440 K.M. met oude duiven, gehouden door de Post duivenvereniging „De Zwaluw". De prijzen werden behaald als volgt le en 8e Gebr. Rutten2e, 14e, 22e en 24e G. van Dijck 3e, 15e en 20e J. Kusters4e A. Loonen 5e, 21e en overduif P. Manders 6e Gebr. Spee 7e en 9e J. Vermeu len 10e J. Dinjens 11e, 12e en 18e Gebr. Hendriks; 13e G. Vissers; 16e P. Kersten 17e v. d. Putten 19e J. Goumans 23e St. Servaas. Los 6 uur. Aankomst eerste duif 11—48—38 uur. Laatste duif 12— 2342 uur. Uitslag wedvlucht vanuit Naméche (België) afstand 138 K.M. met jarige duiven. le, 14e, 2le en 34e G. Janssen 2e J. Vermeulen 3e en 20 J. Dinjens 4e. 5e, 7e, 8e, 15e, 16e en 40e v.d. Putten 6e G. Vissers 9e J. Voesten 10e en 18e J. Kusters; He, 24e en 27e J. Goumans 12e en 29e H. Peeters13e P. Manders; 17e, 23e en 48e H. Derks 19e P, Kersten 22e, 25e en 38e St. Servaas 26e L. Coopmans 28e E. Vermeulen 30e, 31e, 49e en overduif Gebr. Rutten32è en 42e A. Loonen 33e Gebr. Spee 35e Siebers 36e P. Janssen 37e Gebr. Hendriks 39e G. van Dijck; 41e Theeuwen 43e J. Boom 44e J. Vollebergh 45e L. Maasseu 46e en 47e J. Janssen. Los halt 9. Aankomst eerste duif 10136 uur. Laatste duif 1026 56 uur. Doodelyk verkeersongeval. Zondag is te Horst de 31 jarige landbouwersknecht H. Stevens wonende te Melderslo, door een luxe-auto aangereden en bijna op slag gedood. Het ongeval schijnt te wijten aan het verkeerd en wijfelend uitwijken van S„ die volgens oog getuigen, blijkbaar onder den invloed van drank verkeerde. De bestuurder H. uit Blitterswijck. die zeer kalm reed, heeft geen schuld en is direct naar het dorp gereden, om politie en geneeskundige hulp te halen. Ook de pastoor was spoedig ter plaatse. De getroffene had een dubbele armbreuk en schedelbreuk opgeloopen en is na eenige minuten overleden. Gedurende den eersten kermisdag, die zich in een bijzondere drukte kenmerkte, hadden bovendien nog een 3 tal aanrijdingen plaats. Op den Venloschenweg werden 3 wiel-, rijdsters door een motorfiets aan gereden, waarbij een der meisjes eenige ontvellingen opliep en het rijwiel vernield werd. In de Her straat werd een persoon door een auto geraakt en bekwam eeuige verwondingen aan het been, terwijl aan de smalbrug een man werd aan gereden, waarbij diens rijwiel werd vernield. Oudste inwoner. Maandagmorgen is te Wellerlooi de oudste inwoner van deze parochie en levens van de gemeente Bergen ter aarde besteld. De overledene Petrus Hubertus van den Bergh, werd te Meerlo geboren 24 Juli 1837 en bereikte dus den leeftijd van 97 jaren. Deze grijsaard, die tot zijn negentigste jaar in het land bouwbedrijf is werkzaam geweest, heeft zich steeds in een goede gezondheid mogen verheugen. TIENRAY. Zondag 12 Augustus a s. zal Tienray's fanfare haar 20 jarig bestaan vieren. Volgens ge nomen besluk zal een groot muziek feest georganiseerd worden. DE NIEUWE SPELLING. Op invoering met 1 September a.s. moet gerekend worden. In een radiorede heeft Minister Marchant betoogd, dat er voor uit stel van invoering van de nieuwe spelling geen redelijke grond is aan te voeren en dat een overgangstermijn z.i. geen zin heeft. De steun voor doorvoerlog is volgens den minister ruimschoots voldoende gebleken. Men moet er derhalve op rekenen, aldus mr. Marchant, dat met Septem- loopt moeilijk. Thans woont bij in een klein huisje, dicht bij de Almudena begraafplaats te Madrid. Hij geeft toe, dat er menschen zijn, die de doodstraf verdienen, maar vervolgde hij „Ik haat het idee, opnieuw als beul te moeten {dienstdoen. Ik zal eenvoudig weigeren zulks te doen. 5 pak prima Lucifers 5 Pansponsen 5 rol Bico Closetpapier 8 Kleerhangers voor 25 voor 25 150 gr. 25 voor 25 voor 25 voor 20 voor 15 vel Schuurlinnen 2 pak Bico Huishoudzeep 4 pak Bico Zeeppoeder voor 25 (niet te overtreffen) 2 pakjes Schurapoeder voor 12 2 bussen Schura voor 25 Potje Meubelwas alle kleuren 9 Groote doos Boenwas Glim 22 Extra mooie Tafelmessen 13 Electrische Lampen slechts 28 Tassen met oor le keur 5 stuks 25 H Lepels en Vorken vanaf 3 Tafelzeil alle kl. vanaf per M. 45 MERK ber de schrijfwijze van 'l compromis wordt ingevoerd Wat de economisch® bezwaren der uitgevers aangaat, merkte de Minister op Bij het kwaad der huidige wanóide heeft niemand belang Een overgangstermijn, van bijvoorbeeld vijf jaar zou slechts nadeel hebben, omdat na dien tijd de strijd opDieuw zou ontbranden. Er behoeft van kosten geen sprake te zijn er is geen beter middel om de kinderen de nieuwe spelling te leeren, dan ze de correctie van hun eigen leerboeken op te dragen Overigens kan men geruit verder boeken in de spelling van De Vries en Te Winkel gebruiken en niette- mia kan de nieuwe schrijfwijze door gevoerd wordeo. Geen razzia onder de boeken is noodig, geen opruiming. Steun voor de doorvoering is ruimschoots voldoende gebleken, een lichaam als het Alg. Ned. Verbond gaf o.a. zijn adhaesie. 't ls een Bel gisch en Nederlandsch belang, dat beide landen tegelijk dit compromis aanvaarden. Rekent er dus op, aldus de minister dat met Sep tember de schrijfwijze van het com promis wordt ingevoerd. Anarchie en wanorde zullen dan door algemeen erkende orde worden vervangen. Geen directie van een dagblad zal dan de oude spelling willen hand haven en met het spelletjena ul zou men aan ons volk een slechten dienst bewijzen Weer een geval van besmetting met tuberculose. Nadat bij een leerling van de Bisschoppelijke Kweekschool te Roer mond open tuberculose geconstateerd werd, is op geneeskundig advies een onderzoek ingesteld bij de andere leerlingen. Vijftien hunner bleken met tuber culose besmet te zijn. Zes leerlingen zijn thans in het sanatorium te Horn opgenomen. Staatsloterij nummert anders. De Staatsloterij zal binnen afzien- baren tijd overgaan tot een organisa torische wijziging. Weliswaar zullen uitgifte en trekking der loten blijven geschieden volgens de tot nu toe gevolgde methode, maar in de num mering komt een verandering. Volgens wettelijk voorschrift mag de loterij niet meer loten uitgeven dan 21.000. Zij zullen echter voortaan genummerd worden tot 24.000. Er zullen echter 3000 nummers worden uitgenomen. Het doel van dezen maatregel is. het tegengaan van het spelen in particuliere loterijen. Moedertje, ik kan zien De storm gierde over het gehucht Mickletwaite in Yorkshire (Engeland) en beukte de huizen. De vierjarige Muriel Fearnley lag in haar bedje en sliep. De storm nam in heviaheid toe en plotseling flitste een bliksemslag door de lucht De kleine Muriel gaf een gil en streek met haar handjes over haar oogen. Daarna viel zij weer in slaap. De ochtend brak aan. Muriel ontwaakte en plotseling riep zij „Moedertje, ik kan zien 1" Het meisje was sedert haar geboorte blind. Juist een tweetal weken geleden hadden de dokters haar ongeneeslijk verklaard. Doch de bliksem genas haar in dezen nacht, terwijl de storm loeide.... Een beul tegen de doodstraf. De beul van Madrid, Casimiro Mulcio, is tegen het weder invoeren van de doodstraf in Spanje. De man, die nog pas 51 jaar is, ziet er veel ouder uit. Hij heeft verklaard, liever geen menschen meer naar het schavot te willen brengen. Hij is lijdende aan rheumatlek en is en blijft het meest betrouwbare en vakkundigste adres v.h. ass.-apotheker van Dr. Struben Onovertroffen zijn Neeteson's speciale middelen tegen: Hoest, verkoudheid, bronchitis, asthma, hoofdpijo, keejpijo. maag klachten, zenuwen, slechte spijs vertering. moeielijken stoelgang, diarrbee, verzwakking, slechten eetlust, wormen of maden, eelt en likdoorns, zweeren en puisten, wratteD, schrale huid, hoofdroos, zomersproeten, transpireerende of pijnlijke voeten, spit. rheumatiek en alle pijnen van rheumatischen aard. Betrek uitsluitend uit „De Adelaar" artikelen als Verbandwatten en andere ver- bandstoffen, koortsthermometers, bed- en wiegzijl enz. Naar maat leveren wij U breukbanden, buikbanden, recht- houders en elastieken kousen. Vergelijk onze prijzen, maar öök vooral onze kwaliteiten. Voor binnen en buitenlandsche geneesmiddelen alle chemi caliën en alle aanverwante artikelen als Parfumeriëa, Eau de Colognes, Huidcremes, Shampooïags, luxe en medicinale zeepen, tandpasta's en tandenborstels en alle artikelen voor zelfscheerders zijn wij het ruimst gesorteerd en goedkoopst adres. „De Adelaar" is ook het aangewezen adres voor artikelen als: Babysponsjes, strooipoeder in diverse beste soorten, Babyzalven en pasta's, vitaminenrijke lever traan, overvette kinderzeep, Jena flesschen en speeDtjes, diverse kalkpraeparaten, Thijmstroop enz. enz Alles uit „De Adelaar" waarborgt U kwaliteit. Sanatogen steeds in elke gewenschte verpakking voor handen. Bij heele flacons Kruschen Salt ontvangt U bij ons een proefflacon. Gebruikt met de schoonmaak onze Drogistenboenwas (prima, boenen niet noodig. zuinig en prettig in het gebruik. Eenmaal geprobeerd blijft begeerd). Speciaal adres voor uw Vossenkopkleeren- en schoen verven (steeds versch en iedere geweoschte kleur). Let vooral op het goede adres GROOTE STRAAT. Tel. 103. Zomerstoffen Holstraat ongeveer 1 Meter breed. Deurmatten vanaf 19 et., reuzensorteering. 22

Peel en Maas | 1934 | | pagina 10