RAMING x Landgenooten Limburgiek Bruinkool-briketten zijn EVEN GOED als de buiten- landsche en daarbij VEEL GOEDKOOPER! VENLO waarom zoudf ge buifenlandsche bruinkool-brikeffen gebruiken, de Advertentiën 33.75 KUPERS Hensenius- Koopt nü een „R. S. Stokvis" fiets het verkeer uit bepaalde richting voorrang te geven bij smalle weg gedeelten (bruggen) e.d. Ook dit is niet nieuw dergelijke voorschriften bestaan reeds lang in de practijk. Stilstaande auto's weder verlicht Het verlichtingsvraagstuk wordt niet aangeroerd, slechts is bepaald, dat stilstaande auto's weder verlicht moeten zijn Zooals men weet bevat ook in de thans geldende regeling dit voorschrift, maar het mist ver bindende kracht. Deze verlichtings plicht wordt thans in eere hersteld. Méér stilte! Een verbod wordt ingevoerd om geluidssignalen te geven, tenzij de veiligheid van het verkeer zulks vordert. Dit is dus een stap op den (ongetwijfeld langen en moeilijken) weg, die naar meer stilte leidt. Handelt niet roekeloos Een andere nieuwe bepaling houdt een verbod in om de autodeuren te openen op zoodanige wijze, dat de vrijheid of veiligheid van het verkeer in gevaar wordt gebracht. Wie zich de tallooze aanrijdingen herinnert, welke hierdoor zijn veroorzaakt, zal dit voorschrift zeer toejuichen. Tevens wordt den automobilist, die achteruit rijdt opgedragen, om zich van te voren te overtuigen, dat dit zonder gevaar kan geschieden. Dit zijn dan de belangrijkste nieuwe bepalingen, aldus schrijft ons de A.N.W.B. Toeristenbond voor Nederland. Er worden ook nog tal van voorschriften gegeven over gesloten verklaring van wegen voor bepaalde categorieën weggebruikers, over aanhangwagens, inschrijving van vrachtauto's en andere onder werpen, die echter in dit verband van minder belang zijn. Wel memoreeren wij nog de verplichting om op alle motorrijtuigen, dus ook motorrijwielen, een achteruitkijk spiegel te hebben. Verblijdend is het te kunnen constateeren, dat thans binnen af- zienbaren tijd de nieuwe internationale verkeersseinen zullen worden in gevoerd. Bovendien zal thans zeer binnenkort het wetsontwerp tot wijziging van de Motor- en Rijwiel- wet worden ingediend bij de Tweede Kamer, zoodat de mogelijk heid bestaat, dat men dan op de huidige veranderingen in het Motor- en Rijwielreglement nog terugkomt. Zooals gezegd zullen deze wijzigingen op een nader te bepalen tijdstip in werking treden. zijn wij dit seizoen buitengewoon ruim en daarbij zeer modieus ge sorteerd. Komt eens met uw kleinen Uit onze prachtcollectie Mantels en Jurkjes in de nieuwste mode- tinten en modellen, tegen (dat weet U toch reedszeer voordeellge prijzen, kunt U thans ook Uw kinderen, niet alleen goed en modieus, doch ook billijk kleeden. Onze verkoopsters zullen U gaarne adviseeren wat Uw kind kleurig en fleurig kleedt. Een mooie dag, een heerlijk zon netje, kilometer na kilometer glijdt U voort zonder een spoor van vermoeienis. Maar ook bij storm en regen kunt U op uw „6. S." vertrouwenEen „R. S." kan tegen een stootje. Wacht niet langer: koopt nu een „R.S.", de eenige goedkoope fiets met echte Torpedonaaf, Dunlopbanden en Dunlopzadel. Degelijk Stokvis-fabrikaat. Torpedonaaf f 4.- exlro Voor Venray bij plein 9 Rollen Damast voor tafelbedekking op Bruiloften enz. 1 M. breed 10 M. lang. Servetten (papier) per 500 en 1000 stuks, ook pakjes opgemaakt a 25 stuks Firma v. d. Munckhof Groote Straat 28 MERK

Peel en Maas | 1934 | | pagina 9