m Provinciaal Nieuws De schroef zonder einde. Gemengde Berichten Het jaarlijksche evenement van den BoIIenzondag is door betrekke lijk fraai weer begunstigd geworden, zoodat vele duizenden zich hebben opgemaakt om een schuifeltocht door Holland's bloementuin te ondernemen. Aan de drukte in de bollenstreek moet het' niet te zien zijn geweest, dat de andere helft van Nederlan's bezit aan motorvehikels met de men- schelijke have er van, zich in de Betuwe had geconcentreerd, waar reeds volop van een intense bloe- semweelde kon worden genoten. Door het een en ande: was het verkeer op de groote trekwegen overstelpend. Als men dat nagaat, zou men zeggen, dat er toch eigen lijk geen crisis is, dat de wegenbe lasting niet meet dan een grijpstuiver vraagt, dat de verzekeringspremiën belachelijk laag zijn en de menschen er een lust in vinden om middels hun inkoop van benzine 's rijks schat kist te vullen met belastingcentjes. Helaas zijn de verkeersongelukken op Zondag ook weer niet uitgeble ven; we vonden een drietal doode- lijke ongevallen vermeld. Voor den werklooze blijft de toe komst nog altijd* somber. De inter pellatie Kupers heeft geen resultaten opgeleverd; de steunverlaging voor Twente blijft gehandhaafd. Het Volk vermeldde, dat voorts voor de groote steden een algemeene een algemeene verlaging van f 1,50 zal worden toe gepast en voor de midden groote steden van het land een verlaging van f 1,50 tot f 2. Nu minister Verschuur is afgetre den a's minister van Economische Zaken, hij werd dezer dagen benoemd tot ridder in de orde van den Nederlandschen Leeuw is het voorstel tot herziening van de Winkelsluitingswet van de agenda der Tweede Kamer afgevoerd. Naar men weet, beheerscht minister Colijn ad interim de portefeuille van minis ter Verschuur en nu weet De Stan daard te vertellen, dat de heer Colijn het niet met zijn principe overeen kan brengen om een verruiming te verdedigen van de verkoopgelegen heid op Zondag. Op zulke verrui ming kwam de technische herziening van de Winkelsluitingswet neer. De zaak is dus voorloopig van de baan. Het woord is wederom aan Jamin. Minister Marchant maakt ernst met zijn plannen tot invoering van de vereenvoudigde spelling naar het ontwerp van de commissie- de Vooys, hetwelk een compromis op het ge bied der spelling inhoud. De nieuwe regels zijn gepubliceerd om de pu blieke meening te kunnen beluiste ren. Mogelijk is. dat de nieuwe spelling reeds met September a.s. op de scholen zal worden ingevoerd. Ons komt het voor, dat een zekere vereenvoudiging inderdaad is bereikt; er zijn echter weer zooveel uitzon dering gesteld of gehandhaafd, dat de grammatica moeilijk blijft. Het heeft een heele sensatie gege ven, dat de jongste veroordeelde verdachten uit het drama te Putbroek, waar eenige stroopers door jachtop zieners zouden zijn vermoord, einde lijk heeft bekend en daardoor een einde heeft gemaakt aan den twijfel, door sommigen in deze affaire be houden. De veroordeelde jachtopzie ners. vader en zoon, blijken inder daad in een nacht een drietal stroo pers in een hinderlaag te hebben overvallen en gedood. BovendieD heeft de zoon thans ook geopenbaard, dat zijn vader hem eens bekende, dat hij ook een vroeger verdwenen stroo- per had gedood: Terzake van dat laatste feit zal de vader zich nu ver moedelijk binnenkort mede nog te verantwoorden krijgen en een straf zal hem worden toebedeeld naast de 15 jaar. welke hem reeds werden opgelegd. De-Amsterdamsche raadscommissie, ingesteld om de handelingen te be- oordeelen van de inmiddels afgetre den wethouder Abrahams, die zich gedurende jaren met f 5000, Het honoreeren voor de bemoeiïogen van hem en zijn echtgenoote als bestuur ders van de liefdadigheidsvereeniging Trein 8,28, die raadscommissie heeft met spoed haar taak tot een einde gébracht..zoodat haar rapport Zaterdag j.l, kon worden gepubli ceerd. Eenstemmig luidde het oordeel der comlssie, dat den afgetreden wet houder weliswaar niets oneerlijks kon worden ten laste gelegd, doch zijn handelwijze werd unaniem on behoorlijk geheeten. Geadviseerd wordt om hel subsidie voor Trein 8,28 wel uit te betalen, maar vooraf wijziging te eischen in het bestuur der vereeniging. Ook de handelingen van den heer Ketelaer, die van een andere vereeniging voor kinderuit- zending geldelijke vergoeding tou cheerde, werden door de commissie be- en, zij het in bedekte termen, ook veroordeeld. De regeering beeft in de affaire-Abrahams aanleiding gevonden om in een circulaire aan de gemeentebesturen het optreden te vragen tegen het salarieeren ven be stuursfuncties in gesubsidieerde ver- eenigingen. Jonge Wachten en hun Leiders. Te Nuth is j.l. Zaterdag en Zon dag een Cursus enz. enz. gehouden voor Jeugdleiders van Jonge Wachten. Venray mocht een hoeraatje in ontvangst nemen om het feit dat alle Jeugdleiders waren opgekomen. Z. H. Excellentie onze Bisschop droeg in den middag het Lof op. en sprak later op den dag de Leiders toe in woorden van diepgaande beteekenis. Men moet weten het systeem der Jonge Wachten, hoe voortreffelijk dan ook, bevredigde toch nergens geheel en al, noch de Leiders noch de Jonge Wachten zelf. Het systeem riekte wat naar de lamp van de studeerkamer. Er zat te weinig romantiek in, en die moeten onze jongens hebben. De godsdienstige vorming was te veel een nabootsing en repetitie van de Katechismusles, En zoo voort. Wat zou Monseigneur zeggen Nadat de Hoogwaardige spreker de Leiders op hel hart had gedrukt om op de allereerste plaats te zorgen voor eigen diep godsdienstig, vooral eucharistisch, leven, verklaarde Z. H. Excellentiedat er beslist verandering en verbetering zou komen in de methodiek van de Jonge Wachten. De nieuwe methodiek was nog niet geheel klaar, en Monseigneur kon nog niet in bijzonderheden treden. Men zou het spoedig weten. De indruk ter vergadering was dat de Jonge Wacht meer zou gaan gelijken op de K.J.V. Zeker lijkt ook wel te zijn dat de Jonge Wacht nogal aardig veel van de R.K. Ver kenners zal overnemen. Wat den jongens groot genoegen zal doen. Een vermaard opvoedkundige, tevens lid der Tweede Kamer, heeft op vereerend verzoek een Methodiek ontworpen, die tot grondslag heeft ridderlijkheid en wel bovennatuurlijke ridderlijkheid in Christ U9 Jezus. De namen worden overgenomen van de Middeleeuwsche Ridderschap. Het geheel zal heeten „De Kruisvaart.' Prof. Janssen van het Groot Seminarie hield een rede (geen hoog geleerde doch een uiterst practische) over de vorming van den Jeugdleider zelf. De daarop volgende z.g. Praat avond, die van zoo grool gewicht kan zijn, viel niet te best mee, daar verscheidene sprekers op zijwegen gingen. Dit zal den volgenden keer (moge dit spoedig zijn anders gaan; dat weet men nu al. De heer Hendriks, hoofd der school van Helden Panningen, sprak over het Onderwijs in de Patronaten. Dit bleek hier in Venray nogal aardig in orde te zijn. Een groot feit in de dagen van Nuth is geweest de demonstratie van Anton Sweers, door de Bisschoppen aangesteld als Leider van het R.K. Jeugdtooneel. De heer Anton Sweers demonstreerde met Jonge Wachten van Tegelen. Wel was men hier in Venray alreeds in de richting van het Leekenspel werkzaam, maar wat Sweers vertelde en vertoonde is to;h voor de Venraysche Leiders tot op zekere hoogte een openbaring geweest Mogende ouders der Jonge Wachten, en andere belangstellenden, dra schoone resultaten zien der studie van het Leekenspel der Venraysche jongens De heer Lenaerts van Horn, met zijn jonge Ward-zangers en Rei dansers en Blokfluiters heeft op even aangename als nuttige wijze het begrip verhoogd van de Romantiek die onze jongens vandaag noodig hebben. Deze Jeugdlelderscursus bedoelde op de eerste plaats practich te zijn. En practisch is deze Cursus inder daad geweest. Wij kunnen nog vermelden, met graagte, dat deze Cursus ook in hooge mate voordeelig zal zijn voor die genen van onze jongens die om een of andere reden geen Jonge Wacht zijn, doch lid van de Vrije Club vorming. Ook deze jongens, ons dierbaar, komen onder de Jeugdleiders te staan. Mogen op de eerste plaats de ouders, en vervolgens allen wienhet tijdelijk en eeuwig heil der Jeugd ter harte gaat, waardeeren wat eraltemaal voor de jongens gedaan wordt. Het is de wensch van de Bisschoppen dat de jongens tot minstens zeven tienjarigen leeftijd lid zijn van de eene parochiale Jeugdvereeniging. En dat is hier wat we voorloopig nog blijven noemen het St. Antonius patronaat. Eecigen storen zich niet aan dezen uitdrukkelijken blsschoppe- lijken wensch. Omdat het sufferds zijn. Of omdat de ouders verkeerd zijn ingelicht of niet genoeg gods dienstig voelen. Of, wie weetom welke redenen. Welnu, dat is dan op hun verantwoording. Wat we nog g-aag zouden willen? Datedelmoedige menschen tusschen regels dóór hebben gelezenhet een en ander moet veel kosten aan het verarmde St. Antoniuspatronaat... dan doen wat God hun ingeeft. X. De nieuwe boeking van de directe belastingen maakt het moeilijk te overzien hoe de verhouding van hare opbrengst is ten opzichte van het vorige jaar. Het komt echter hierop neer. dat deze 4 belastingen (grond-, inkomsten-, vermogens- en verdedigingsbelasting) over de drie eerste maanden van 1934 hebben opgebracht een zuiver bedrag van f 38.659.305. Over het eerste kwar taal 1933 was dit bedrag f 43.763.947. Er is dus een vermindering van f 5.104.642. Veel erger is het gesteld met de indirecte belastingen en accijnzen, die, bijna zonder uitzondering, niet alleen minder hebben opgebracht dan het vorige jaar, doch bovendien ook een heel eind bij de raming ten achter blijven. Slechts het zout, het geslacht en de wijn vormen hier de gunstige uitzonderingen, waarbij, wat het geslacht aangaat, de oorzaak der verbetering geheel abnormaal is. Ze wordt alleen veroorzaakt door de slachtingen van regeeringsvee en bij het zout en den wijn zijn de slijgingen zoo onbeduidend, dat er geen conclusies aan vast te knoopen zijn. Bij de beoordeeling van de overi ge middelen moeten ook over Maart de omzetbelasting en de couponbe* lastiog weer worden uitgeschakeld. Daarvan zullen de opbrengsten eerst over eenige maanden geheel normaal worden. Over Maart bleef de om zetbelasting nog 3i/z millioen bij de raming ten achter, en de couponbe lasting f 364 000. Op het budget voor 1934 zal deze groote achterstand over het eerste kwartaal der omzet belasting vooral zeker zijn invloed doen gevoelen; maar de groote voor raden geraken eens uitgeput; en eerst dan zal men over de ware opbrengst dezer belasting een oordeel kunnen uitspreken. De schijnbare lichte overschrijding van de raming door den accijns op het gedistilleerd wordt veroorzaakt door het feit, dat er in de maand Maart 5 receptiedagen zijn geweest en is dus geheel bedrieglijk. De overige accijnsdalingen spreken voor zichzelf. De stijging van de opbrengst der zegelrechten en de lichte over schrijding der raming zouden een symptoom kunnen zijn van meer handelsactiviteit, doch moeten waar schijnlijk juist aan ongunstige oor zaken worden geweten meer ver koopen van vaste goederen e.d. Zelfs de invoerrechten bleven, de opcenten ten spijt, nog ver bij het vorige jaar en ook nog 2i/t ton bij de raming ten achter. De dividend- en tantièmebelasting niet onbelangrijk gestegen ten opzichte van Maart 1933 doch blijft nog ruim 4 ton bij de raming ten achter. In de eerste drie maanden van 1934 is er nu reeds een achter stand van 27 a 28 millioen bij de raming. Men begrijpt nu de mede- deeling van Minister Slotemaker de Bruine, dat de in den Ministerraad medegedeelde cijfers hadden aange toond, dat het sluitend maken der Begrooting in 1935... de uiterste in spanning zou kosten. Tót nu toe bevestigt de gang van zaken ten aanzien der belestiog- opbrengsten volkomen wat wij te dezer plaatse reeds maanden geleden in meerdere artikelenreeksen hebben betoogd ten aanzien van de nood zakelijke en onvermijdelijke gevolgen der RegeeringspoJitiek. Wat we nu medemaken ten aanzien van de ver laging der steunnormen is nog pas het begin en zal kinderspel blijken tegenover dalgene, wat wederom „onvermijdelijk" zal moeten heeten, wanneer de aanpassingspolitiek der Regeering wordt voortgezet. Het is tragisch wegens den inder daad ingespannen arbeid, dien het geheele kabinet ten toon spreidt, maar bet is waar. Zoolang niet dit inzicht leiding geeft aan 's lands zaken dat het ook door de Regee ring erkende „keerpunt" in de 'wereld geschiedenis beteekent het einde van een economische werkelijkheid, die op de internationale vrije concurrentie berustte, zoolang zal alle best be doelde werkzaamheid tot onvrucht baarheid zijn gedoemd, baseeren als ze zich doet op de regelen van een systeem, dat ineenstort en gaat ver dwijnen. Maart bevestigt opnieuw. Ook de opbrengst van de Rijks middelen over Maart van dit jaar is weer een sterke bevestiging van de stelling, dat de Regeeringspolitiek van aanpassing aan de wereldmarkt werkt als een schroef zonder einde, dié tenslotte lens moet slaan, omdat het volksinkomen te laag zal worden om in de onontkoombare kosten van het staats- en volkshuishouden te voorzien. VENRAY, 28 April 1934 K0STEL00ZE WEGGELDKAAR- TEN VOOR NOORD-BRABANT. Bovenbedoelde kaarten worden verkrijgbaar gesteld in Hotel „De Zwaan" te Venray, op Maandag 30 April voor de GE HUCHTEN, des namiddags van half drie tot zes uur. Speciaal wordt de aandacht ge vestigd op het volgende 1. aanvrager moet houder zijn van een rijwiel of ander rij- of voertuig 2. aanvrager moet de kaart zelf halen Alleen voor minderjarigen kan de vader (of voogd) de kaart afhalen. De vaders worden verzocht de kaarten zoo veel mogelijk voor hun minderjarige kinderen af te halen. Bij de aanvraag op te geven, naam, voornamen straat en huis nummer. De Gemeente-Secretaris van Maashees. Crisis-Rundveeccntralc. Door de Crisis-Rundveecentrale zal gelegenheid worden geboden aan haar te leveren le. runderen, welke voor de eerste maal drachtig zijn en klamtrekkïn; 2e. versch afgekalfde vaarzen en koeien met normale melkgiftte Venray WoeDsdag 9 Mei 9—11 uur, veemarkt. De kaarten voor aangifte tot levering moeten uiterlijk Maandag middag, 30 April a.s. ten kantore van de Crisis-Rundveecentrale zijn ontvangen. De prijzen zijn als volgt in klasse A plus 32 ct. p. K.G. levend gewicht in klasse A plus 28 ct. per K.G. levend gewicht in klasse B plus 23 ct. per K.G. levend gewicht in klasse C. plus 18 ct. per K.G. levend gewicht Van dieren in klasse C-min worden de prijzen per stuk bepaald. De klasse drachtige runderen is dus vervangen door runderen welke voor de eerste maal drachtig zijn en klamtrekken. Paters Minderbroeders. Op voordracht van den H.Ew. pater Provinciaal der Minderbroeders werden benoemd door Z.H.Exc. den Bisschop van Haarlem tot pastoor te Rotterdam H. Rosalia pater A. J. M. van den Donk, te Rotterdam H. Antonius van Padua pater M. A. A Hase, te Delft H. Joseph, pater J. H. A. Vrijmoed door Z. H. Exc. den Bisschop van 's-Hertogenbosch tot pastoor te Wychen pater C. J. Notmeijerdoor Z.H. Exc. den Aartsbisschop van Utrecht tot pastoor te Vorden pater C. Haanen. Th. Vianen f. Zaterdagavond is te Valkenburg overleden de heer Th. Vianen ge delegeerd commissaris van de N. C. Limburgsch Dagblad te Heerlen. De heer Vianen werd 31 Augustus 1871 te Zeeland (N.B.) geboren. Na aan de universiteit te Utrecht gestudeerd te hebben kwam hij in de journalistiek. In 1904 werd hij leider en mede-eigenaar van „De Nieuwe Limburger Koerier" te Heerlen. In 1918 ging hij naar Venlo als directeur hoofdredacteur van „De Nieuwe Venlosche Courant" en zette na eenige jaren deze anderdaagsche om in een dagblad en bouwde daar voor een eigen drukkerij. Toen in 1926 het Limburgsche Dagblad te Heerlen naar een nieuwe combinatie overging werd de heer Vianen, die inmiddels in Valkenburg was gaan wonen, gedelegeerd com missaris van de nieuwe N.V., voerde met succes reorganisatie door welke bekroond werd met een nieuw ge bouw en een drukkerij. Het werk had veel van ziju krach ten gevergd. De laatste jaren werd zijn krachtig gestel ondermijnd door een hartkwaal, De heer Vianea heeft heel veel voor Limburg in de katholieke zaak gedaan en bereikt. De Limburgsche Middenstand en het 0 S B -programma. Gewestelijke actie vanuit Venlo ingezet. Venlo heeft Zondag de O.S.B- actie ingezet met een grootsch be zochte bijeenkomst, waarop behalve verschillende autoriteiten van Venlo en omliggende plaatsen, talrijke middenstanders uit Venlo, Tegelen, Belfeld, Reuver, Blerick, Maasbree, Baarlo, Velden, Grubbenvorst, Lot- tum. Horst en Sevenum tegenwoor dig waren. De heer Bortelle, voorzitter der Venlosche afd., leidde de bijeen komst met een nadere toelichting op het groote belang van deze nuttige actie. Ec zal niet alleen op de moeilijkheden gewezen worden, doch ook den weg aangeven ter verbete ring. Als eerste spreker kreeg vervol gens aalmoezenier Roncken het woord. Deze wijst erop, dat wij leven in een tijd van hevige beroering en critiek en waarschuwde de Mid denstanders niet te zeer mee te loopen met de stroomingen van fas cisme etc., en de Planwirtschaftsidee der socialisten. Voorts gaf spr. ver schillende wenken voor de midden standers, die zij bij de ingewikkelde vervulling hunner taak in acht hebben te nemen. Hierna behandeld de heer Koops het ontstaan en de noodzakelijkheid van het O.S.B. programma. Vervol gens besprak hij de lange gang van zaken, waardoor de Middenstand deels door eigen schuld, deels door pogingen van andere zijden in de verdrukking is gekomen. Om te komen tot ordening en saneering van het Middenstands- bedrijf zal de regeering gevraagd worden stopzetting van vestiging van nieuwe zaken. Een permanente commissie uit gemeenteraad en Kamer van Koophandel zal de afzonderlijke gevallen moeten beoordeelen. Naast een vestigingsverbod zullen ook de bepaalde vestiging-eischen in 't leven worden geroepen. Deze zullen ook moeten gelden voor af- deelingschefs, en flliaalleiders bij de groote ondernemingen. Ook dienen van overheidswege de oneerlijke concurrentiemiddelen bestreden te worden. In verband hiermede besprak de heer Koops de regeling van het uitverkoopwezen, het cadeaustelsel, en de wettelijke regeling van het rabat- en kortingssysteem. Verder moeten vestiging en uit breiding der grootondernemiog in den detailhandel en der coöperatie, buiten het persoonlijk economische werk terrein der deelnemers blijvend wor den gebonden aan een door de plaatselijke instantie afgegeven ver gunning. Deze vergunning moet al leen kunnen worden afgegeven als de wenschelijkheid van vestiging of uitbreiding in soc.-econm. zin positief is aangetoond. De reeds aangehaalde vestigingseischen zullen verder ook moeten worden ingevoerd in de klein-industrie en de productie of bewerkingscoöperaties. De spertijd zal ook voor de klein-industrie moeten gelden. Tenslotte mag het niet meer moge lijk zijn, dat N.V.'s en coöperaties op belastinggebied worden bevoor deeld. Duivensport. Uitslag der Zondag gehouden wedvlucht van de Postduivenver- eeniging „De Zwaluw" met oude duiven vanuit Noyon (Frankrijk) afstand 302 K.M. De prijzen werden behaald als volgt le en 34e Gebr. Hendriks 2e H. Peeters 3e en 16e J. Vermeulen 4e en 21e Gebr. Rutten 5e en 14e G. van Dijck 6e G. Janssen 7e, 12e, 26e, 23e en overduif J. Kusters 8e, 15e en 25e P. Manders 9e en 28e P. Kersten 10e G. Vissers 11e, 18e en 19e J. Vollebergh 13e, 29e en 30e J. Dinjens 17e E. Vermeulen 20e en 35e St. Servaas 22e en 32e Loonen 23e en 24e-]. v. Rijt 27e P. Janssen 31e Gebr, Spee. Gelost te 7 uur met Zuid-Oosten wind. Aankomst eerste duif 11 uur 17 min. 51 sec. Laatste duif 11 uur 39 min, 15 sec. —o—- Uitslag wedvlucht met jarige duiven vanuit Jupille (België) afstand 92 K.M., gehouden door de Postduiven vereniging „DeZwaluw". De prijzen werden behaald als volgt le, 2e, 10e, 24e, 26e en 30e Sint Servaas 3e, 4e, 55e en 56e J. Dinjens 5e, 31e, 43e en 58e G. v.d Putten 6e, 25e en 33e H. Strijbos 7e, 11e, 18e en 37e H. Peeters 8e, 9e en 22e G. Janssen 12e, 42e, 44e, 52e, 60e P. Keisten 13e, 14e, 20e, 21e, 47e, 48e Gebr. Rutten 15e en 56e G. Vissers 16e H. Derks 17e, 36e en 53e J -Vermeulen 19e en 46e J. Boom 23e J. Verstegen 27e L- Coopmans 28e en 49e Gebr. Hendriks 29e Franken 32e en 54e G. van Dijck 34e en 45e J. Voesten 35e P. Manders 38e en 39e J. Goumans 40e en 41e Loonen 50e en 51e Flipsen 57e L. Maassen Overduif E. Vermeulen. Aankomst eerste duif 12 uur 34 min. 46 sec. Laat3te duif 12 uur 44 min. 1 sec. De sehietpartjj te Blerik, Dinsdagmorgen is ia het zieken huis te Venlo overleden de 20jarlge Berta Teeuwen uit Holt—Blerik. Het meisje was verleden week Maandagavond bij een vechtpartij aldaar komen toeloopeD en door een verdwaalden kogel in het on derlijf getroffen. De toestand was toen naar om standigheden vrij goed. Dinsdag morgen is et echter plotseling een wending gekomen en omstreeks 9 uur is het meisje overleden. Mijnongeluk. Dinsdagnacht is de hulpopzichtei H. in de Staatsmijn Wilhelmina onder plotseling afvallend gesteente ijeraakt en aan de gevolgen over leden. De ongelukkige was 29 jaar oud gehuwd en \ader van twee nog jeugdige kinderen. Droevige yondst. Maandag werd uit de Noorder vaart het lijk van den 46-jarigen landbouwer P. v. O. te Panningen opgehaald. Voorbijgangers hadden reeds Zondag een rijwiel aldaar zien staan, doch hieraan werd verder geen aandacht geschonken. Toen Maandagmorgen echter bleek, dat O. niet was thuisgekomen, werd een onderzoek ingesteld en het te Beringen staande rijwiel als het zijne herkend. Onder leiding der politie werd het Kanaal ter plaatse afgedregd en werd het lijk na eenigen tijd bovengehaald. Kind onder een vrachtauto. Maandagavond werd een achtjarig zoontje van den heer D. te Nijmegen op het Marienburgplein door een bestelauto van Van Gend en Loos aangereden en onmiddellijk gedood. De jongen liep plotseling vlak voor de auto, zoodat de chauffeur het ongeluk niet kon voorkomen. Ernstige knoeierijen met tarwe. De Meelcentrale te Den Haag is eenigen tijd geleden op het spoor gekomen van een ernstige knoeierij met tarwe, waarbij de rêgeerlng, naar een officleele schatting, voor een be drag van f 50.000 a f 70.000 is be nadeeld geworden. In verband met deze knoeierij zijn gearresteerd de graanhandelaar O., uit Wieldrecht en de molenaar O., uit Oud-Beijerland. (Om misverstand te voorkomen: de namen zijn niet dezelfde). Bij de verwerking van tarwe wordt het product gescheiden van de zgn vita-tarwe en een overschot. De knoeierijen hebben nu daarin bestaan, dat in plaats van de vita- tarwe het overschot is geleverd, het geen voor hen, die zich aan de knoei erijen hebben schuldig gemaakt, een voordeeltje van f 10 per 100 kilo oplevert. O., uit Wieldrecht, gaf de tarwe, of beter gezegd, het overschot, ter bemaling aan den molenaar O., uit Oud-Beijerland. die zich daardoor aan de knoeierijen mede schuldig maakte. Door het vervalschen van de betreffende staten en bescheiden en het doen van onjuiste opgaven wist men de controleurs en de po litie een lijd lang om den tuin leiden. 1500 pond. De „Sunday Dispatch" maakt met ophef melding van het feit. dat een Londensche firma 1500 pond sterling ontving voor een speciaal door haar vervaardigden... sigaretten-aansteker 1 Het ding is van goud en platina en met jnweelen bezet en was het cadeau van een klant aan een „wo man friend". Misschien ligt het aan ons, maar de tegenstelling tusschen millioenen werkloozen, die gebrek lijden, ook in Engeland en de krankzinnigheid die 1500 pond sterling aan een sigarettenaansteker doet besteden, is een bewijs te meer voor de deca dentie.^ welke in sommige zirh zelf hoog" wanende kringen heerscht, Dieven op een slaapkamer. In den nacht van Zaterdag op Zondag heeft te Oss een brutale inbraak plaats gehad in de woning van den heer v. d. Heuvel, timmer- fabrikant en caféhouder in de Ver lengde Torenstraat, aldaar. Ongenoode gasten zijn, na ver schillende caféramen te hebben ge forceerd, door een achterraam het huis binnengedrongen. Zij kwamen eerst in de huiskamer. Alles werd daar doorzocht. Doch hier werden slechts enkele guldens, sigaren en sigaretten buit gemaakt. De iobrekers zijn, zonder den heer en mevrouw van den Heuvel te storen, de slaap kamer binnengedrongen. Daar zagen zij kans uit een nachtkastje een beurs met zilvergeld, inhoudende ongeveer f 100 en een revolver mede te nemen, Onder het nachtkastje stond een geldkistje met polissen en dergelijke papieren. Ook dit was van hun gading. Hun brutaliteit ging nog verder. Zij poogden onder het kussen van mevr. v. d. Heuvel ook nog iets te vinden, waardoor zij wakker werd. Zij wekte onmiddellijk haar echtgenoot, waarop de dieven het hazenpad kozen. De heer des huizes begaf zich direct naar den burgemeester en naar de politie. Onmiddellijk werd een onderzoek ingesteld. Dank zij den speurzin van den politiehond van den Rijksveldwachter Wens uit Heesch was het mogelijk reeds na enkele uren drie verdachten te arresteeren. De politie heeft bij een der ver dachte zich met geweld toegang tot de woning moeten verschaffen. Door eon auto aangereden. Op Sint Pieter heeft Zaterdag middag 3 uur wederom een ernstig ongeluk plaats gehad met doodelijken afloop. Het slachtoffer de 6 jarige Chr. Heijoens, Lage Kanaaldijk 25 werd aangereden door een auto en vrijwel op slag gedood. Dr. Schmed- ding die ter plaatse was kon slechts den dood constateeren. Broedmachines va>n vóór Christns. Een oeroud geheim betreffende de Egyptische kippenteelt is dezer dagen door den Engelschen chemicus Cad- nan opgelost. 3000 jaren voor Chris tus werden door de Egyptenaren al broedapparaten gebruikt. Het is nu gebleken dat ieder dezer toestellen 7000 eieren bevatte, die door middel van 'n soort haard werden verwarmd, Als brandmateriaal deden mest en stroo dienst. Gedurende de laatste tien ètmalen voor het uitkomen werden de eieren warm gehouden door het zich in het ei bevindende kuiken zelf. Men zorgde er alleen voor, dat geen koude lucht tot het broedsel door drong. Waarschijnlijk zijn de voor christelijke apparaten beter geweest dan die, welke wij tegenwoordig benutten. Voor slechte spijs vertering en ver stopping zijn Fos ter's Maagpillen een ideaal middel. Houdt een flacon in huls. 0.65 per flacon. FOSTERS MAAGPfHEN Geboorte- en liuwelykspremies in Italië. Naar de Romeinsche correspondent van de „Avvenire d'Italia" meldt, heeft het bestuur van „Confedera- zione nazionS deH'ndustria"t de in dezen personen pren drage van 5Cv boorte en bo> mies, waatvae afzonderlijk g] gesteld dooris confederale". Laatstgenoir verzoek van> ook verleendi vorm van eee gelijk aan drid Weer i Het word Op 20 Apd 45 jaar. Natuurlijk e merkt voorbi niet de witi soort nationst gemaakt. Een nationt< op 1 Mei, g nalen arbeid, ai van Duitschh s De grootir wederom te hofer Feld. flrv een veel gi het vorige tc den nationaled georganiseerd twee millioenm pelhofer Felcfen echter plaats 2i Tempelhofer s van ongeve< den Zuidkacdc aan den Ooss in het Noo h Kreuzberg vrl de Westzijd t Tempelhof isse Aan den :d eere-tribunesi Hitler met |e^ extra tribunen meter en zairo zien zijn. Ziji x sprekers ov« g hofer Feld vd. geving is da$ In het midden et waar over dÜ wapperen. Achter de ts vlaggestokkerri. is niet het eie bestaan uit c, stok", om diéd te gebruiken, e 45 meter, eidi hoog als eervi gen of heeft tjtd van den Weien Vlaggen vaor zullen hieraaipc In het midbm toren, waare demonstratie pe> worden de cod verband hierwvc oogenblik de: v hofer Feld oieii kabels te legs Het wordtda Duitschland d schijnlijk eerjn naam kunnen.cn de hoogste ges de grootste j grootste denati enz. enz. Duitschlanc record verv< durven wij l Het vorige ba iets vergetenjch< streeren kosioa soldaat is ge\ v wachten, wac w eenmaal a£ moet uren di^oi twee millioei* ii opgesteld. Nu zijn eiwe! vrouwelijke ion S.A. man kdth, toe stillekefer wanneer eeime moet er rekj n houden, dat hi klein huisje i$ar met zich zekgt En ziet, gé U jes waren $t geten. Er wjwe „Lauben"-be^, d van maaktedteg grosjes diveréod doen (ze ha verdiend 1), n*r i van, dat ze dienen. In erjme: heeft het vorjar opgeloopen. i tl voor deze klin komt een onarol* tige Inrichtinfdle lengte van lr.M. 1800 huisjesaasi Duitschland ni zijn naam ge; Ingekomen 102 van 2bt 3 INGEKOME J. Baltesei weg 29, van H. Gijsberimir laan 6, van J. Brüms, H. Hendrü slraat 9, vanrufc W. Keijzei Gastenray, J. .lans Bén, z loonsche wsfó, M. Smets, e 35b, van Mcfo M. van Tlirg, be ixm eze m, z. die; Ho ensl

Peel en Maas | 1934 | | pagina 6