Gemengde Berichten Dislricts-Arbeidsbeurs Advertentiën Piet. Wilhelmus Gerrifzen Aldegonda Roodbeen Voorzitter van het Venraysche Lourdes-Zieken-Comité de talrijk opgekomenen hartelijk welkom heette. Spreker dankte allen voor de groote opkomst, daarin ziende, dat geheel Venray meeleeft met het Lourdes Zieken Comité. Door het welslagen van dezen avond zullen enkele on- of minvermogende zieken in staat gesteld kunnen worden, om de troost en hoopvolle reis met de a.s. Lim- burgsche Bedevaart naar Lourdes mee te kunnen maken. De aanwezigen hebben een genotvolle avond gehad, en tevens aan de armsten onder de armen een Lourdes-reis bezorgd. Op de allereerste plaats dankte Spreker de Zeereerw. Pater Rector van het Gymnasium, de heeren Stu denten en de leden van Euterpe. Verder dankte Spreker de Jonge Middenstanders, leden van Credo Pugno en Jonge Boeren, welke voor de voorverkoop der entree-kaarten en de propaganda voor dezen avond hadden gezorgd. Verder wenschte Spr. allen een prettigen avond. Euterpe opende de avond met enkele keurige muzieknummers, waar na de heeren Studenten het blijspel in drie bedrijven opvoerden „De Burgemeester van Dennenheuvel" Keurig waren alle rollen verdeeld, en de spelers hebben allen zonder uitzondering hun beste beentje voor gezet. De hoofdrol van Jac. Dikmans werd keurig vervuld en hierom droeg zich het geheele stuk. Meesterlijk werk werd er gegeven. Niemand der spelers trachtte ook maar even een applausje voor een ander weg te kapen. Allen hebben zich dezen avond goed geamuseerd en het daverende applaus en de diepe stilte onder de opvoering bewees vol doende, hoe het gebodene in de smaak viel. De tusschenpauzen, welke tot het minimum werden terugge bracht, werden keurig verzorgd door Euterpe. Het daverende applaus aan het einde van den avond was machtig. Aanbesteding brandstoffen. De Gemeente Venray zal publiek aanbesteden de levering van 15000 K.G. anthraciet nootjes I, afmeting 50)80, der mijn Wilhelmina, Oranje Nassau II of Dominiale mijn, franco plaatsen van bestemming. Omstreeks 6000 K.G. moet ge leverd worden aan de O. L. School te Venray—-Heijde, de rest kantoor Arbeidsbeurs, kantoor Waterschap en „Onder den Boog", Groote Markt. Voor het binnendoen zorgt de gemeente zelf. De aanbiedingen moeten uiterlijk Vrijdag 4 Mei a.s. om elf uur voor middag in gesloten enveloppe ten Gemeentehuize zijn ingeleverd. Op 4 Mei des voormiddags elf uur worden de enveloppen in de vergadering van het College van Burgemeester en Wethouders geopend De levering kan terstond geschieden en moet uiterlijk in de maand Augustus plaats hebben. Venray 26 April 1934. Tot opzichter bij het Staats- boschbeheer, ter standplaats Venray is benoemd de heer I. Min te Roer mond, zoon van den gepensionneer- den opzichter N. Min. Emmabloeinpje. Morgen Zondag zal alhier het bekende Emmabloempje verkocht worden, waarvan de opbrengst be stemd is voor de Tuberculose bestrijding in Venray. Door het koopen van een bloempje doet men een nuttig werk, dat ten voordeele komt aan onze arme T.B.C.-lijders. Niemand blijve hierin achter TOEGELOOPEN Een hond. bruin-wit gekleurd. Inlichtingen Maré chaussee-kazerne. Opcratrein naar Duisburg. Op Hemelvaartsdag zal een opera trein tegen wederom verlaagde prijzen naar Duisburg loopen, ter gelegenheid eener opvoering van de groote Wagner opera „Parsival". Naast Bayreutb, waar dezen zomer gedurende de „Festspiele" „Parsival" wordt opgevoerd, is het slechts aan enkele Duitsche theaters w.o ook Duisburg, toegestaan deze grootsche Wagner-creatie voor het voetlicht te brengen. Het is een zeldzame gebeurtenis een Parsival- opvoering te kuanen bijwonen, daar de rijkdom aan décors, de massale instrumentatie van het orkest en het vereischte bezit van buitengewoon acteursmateriaal, zulks in maar weinig theatersteden mogelijk maken. Voor nadere bijzonderheden als prijzen, dienstregeling, aanmeldings termijn etc. raadplege men de alhier gevestigde verkoopplaats Boekhandel v. d. Munckhof. Prospectus gratis verkrijgbaar. Brand te Merselo. Woensdagmorgen ontstond brand in het boerderijtje van H. Verstegen te Merselo. Een gedeelte van den inboedel kon nog gered worden. Spoedig was het gebouw één puin hoop. Door den hevigen wind ge raakte ook de nabijgelegen schuut van L. v. Meijel in brand, welke eveneens totaal vernield werd. Alle aanwezige landbouwwerktuigen en voorraden gingen in de vlammen verloren. Verzekering dekt de schade. MERSELO. Zaterdag herdacht onze Handboogschutterij een dubbel feest. Het oudste lid, Joh. Verhoeven, vierde zijn 80sten verjaardag, terwijl P. Muijzers, ook vanaf de oprichting lid van den Doel, zijn zilveren brui loft herdacht. Beide jubilarissen werd eene serenade gebracht, waar vooral „Hanneske" veel plezier in had. Onder muziek en zang werd een genoeglijke avond doorgebracht. Op het op 24 en 25 April j.l. gehouden examen te Utrecht, voor het Rijksdiploma Hoefsmid, slaagde onze dorpsgenoot de heer Jozef Janssen. OVERLOON. Tot kerkmeester alhier is herbenoemd den heer L. Poels. Voetbal te Horst. De voetbalvereeniging V.T.V. te Horst heeft groote sportfeesten ge organiseerd op a.s. Zondag 29 April. Liefhebbers van sport kunnen daar nog genieten van hardloopen 3000 M., 1000 M. en 500 M. Verder ringsteken per fiets voor dames en heeren, pijprijden, elrijden enz. enz. Om pl m. 5 uur beginnen de groote wielerwedstrijden. Er zullen sprint-, koppel- en achtervolgingswedstrijden verreden worden. Tijdens de wedstrijden zal de voetbalwedstrijd België—Nederland worden uitgezonden op het terrein. (De wedstrijden beginnen om 2 uur). Vliegtuig raakte de boomen. Donderdagmiddag hadden op de Groote Heide te Venlo door een 16-tal militaire vliegtuigen oefeningen plaats. Bij het opstijgen is een van de machines, bestuurd door een aspirant vlieger te dicht over de boomen gevlogen. De staart van het toestel werd daardoor licht be schadigd, met het gevolg, dat de stuurinrichting niet meer naar behooren kon functionneeren. Uit veiligheidsoverwegingen besloot de bestuurder een noodlanding te maken welke zeer vlot verliep. Het toestel is gedemonteerd en des avonds per vrachtauto naar Soesterberg vervoerd. Bioscoopconflict te Venlo en Tegelen. Op een gehouden vergadering van de Tegelsche afdeeiing van den R. K. Bond voor Groote Gezinnen werd besloten het volgende voorstel bij de centrale Raadsvergadering in te dienen „De Centrale Raad draagt het Hoofdbestuur van den Ned. R. K. Bond voor Groote Gezinnen op, met al de haar ten dienste staande middelen te gaan werken voor sluiting van de bioscopen voor per sonen beneden den leeftijd van 18 jaren." Na toelichting door het bestuur, werd het voorstel door de vergade ring met algemeene stemmen aange nomen. Jubileum. Dinsdag herdacht de heer A. Cometh te Tegelen, den dag, waarop hij voor 60 jaar in dienst trad bij de N. V. Kleiwarenfabrieken Gebr. Teeuwen te Tegelen. 's Morgens werd in de parochiekerk van het H. Hart een plechtige* Hoogmis tot dankzegging opgedragen. Gedurende den dag was de jubilaris te gast bij de Gebr. Teeuwen. terwijl op het kantoor de huldiging plaats had door directie en personeel, waarbij den heer Corneth werd medegedeeld, dat Z. H. de Paus hem het kruis „Pro Ecclesia et Pontifice", had verleend. Voorts had de jubilaris verschillende geschenken in ontvangst te nemen, terwijl de directie hem tevens een rustigen ouden dag verzekerde. Begrafenis Pastoor Meyer. Te Haelen werd Dinsdagmorgen onder zeer groote deelneming het stoffelijk overschot van den zeer eerw. heer A. Meyer, pastoor dezer parochie, ten grave gedragen, die aldaar Zaterdagmorgen plotseling overleed. Burgemeester Waszink. In verband met een bericht in een der bladen omtrent plannen tot af treden van den burgemeester van Roermond, wordt vandaar gemeld, dat eenerzijds van aftreden geen sprake is, terwijl anderzijds nog niet definitief vaststaat, wanneer mr. Waszink zijn werkzaamheden zal hervatten. De doodslag te Echt. De Roermondsche Rechtbank behandelde Dinsdag den doodslag te Echt, waarbij de gedetineerde bijna 25 jarige arbeider F. H. K. aldaar verdacht wordt van het toe brengen van een steek in den hals aan den 45 jarigen weduwnaar Fr. Tonnaer, die den dag na de misdaad op Maandag 10 April des avonds overleed. Tegen den verdachte werd 1 jaar geëischt wegens mishandeling den dood tengevolge hebbend. De doodelykc aanrijding te Maasniel. Voor de Roermondsche Recht bank diende Dinsdagmiddag de zaak tegen den 23 jarigen chauffeur G. M. te Roermond, als verdacht van de doodelijke aanrijding op 19 Maart j.l. te Maasniel-Broekhin van het drie jarig kindje van Vaessen. Eisch 2 jaar wegens doodslag. Ontslagen aan de Nederlandsche mjjnen. Sinds Juli 1931 zijn aan de Nederlandsche mijnen reeds 6750 mijnwerkers ontslagen. In de af- geloopen maand werd aan 600 arbeiders het werk opgezegd. Kind verdronken. De zes-jarige P., wonende aan den Weurtscheweg te Nijmegen, is Donderdagmiddag bij het spelen in het Maas-Waalkanaal geraakt en verdronken. De moord te Waspik. De 30-jarige ongehuwde P. v. O. te Capelle die gearresteerd was in verband met den moord te Waspik op den 72-jarigen J. Kools, heeft Donderdagmorgan tegenover de marechaussee te Waalwijk een volledige bekentenis afgelegd. Brand. Te Beek en Donk is brand uit gebroken in de electrische timmer werkplaats van de Gebr. v. d. Heuvel. De geheele werkplaats met alle machinerieën, electrische- en gas motoren, gereedschappen en hout- voorraad werd een prooi der vlammen. Verzekering dekt slechts gedeel telijk de schade. De verraderlijke fietsband. Op den weg Amersfoort-Hoogland werd door ambtenaren van den Rijkskeuringsdienst een wielrijder aangehouden, die in een mand vleesch vervoerde, zoo lezen we in de „Stand" Daar het gewicht niet te schatten was, werd de man meegenomen naar het slachthuis. Aan het abattoir werd geconstateerd, dat het vleesch ongestempeld was en afkomstig van een kort te voren geslacht dier. De wielrijder had een nieuwen band om een der wielen, welke een goed spoor achterliet. Men volgde het spoor en kwam bij de woning van een inwoner van Hoogland. Men stootte op een hoop versch zand, waaronder een luikje, dat tot een kelder leidde. Hier leek het een complete slagerij. Een rund van 350 K.G. was hier geborgen. In een kamer lag een meisje ziek in een bedstede. Onder deze bedstede vond men vier halve varkens, samen ongeveer 250 kilo wegende. GEWIJZIGDE TEELTREGELING VOOR RUNDVEE. Stopzetten van het afnemen van Rundvee. Gelijk bekend voert de Crisis Rund veecentrale een plan uit tot het op ruimen van overtollige runderen. Tot nu is dit plan niet onbevredigend verloopen. Van 17 October tot 17 April werden ruim 112.000 runderen ingeleverd. Er zijn evenwel aanwijzingen, dat de lust om runderen aan te bieden bij de boeten voorloopig vermindert Zulks is mede een gevolg van het feit, dat de boeren in den zomer wanneer het vee in de weide is, gemakkelijker hun runderen aanhou den. Een verhooging der prijzen zou de inlevering weder stimuleeren, maar moet uit financieel: overwe gingen worden verworpen. Het voortzetten van het overne men en inblikken bij een dalend aantal leveringen is ongewenscht. omdat de onkosten per eenheid daardoor te veel stijgen. Vandaar dat de Centrale in over leg met de landbouworganisaties, onder goedkeuring van den minister besloot, na 12 Mei geen runderen meer af te nemen. Zoo dit volstrekt onvermijdelijk blijkt, zal echter op nieuw tot het afnemen moeten wor den overgegaan. De zuivelpositie is, mede door de laatstelijk gesloten overeenkomsten met andere landen, op dit oogenblik van dien aard, dat het thans stop zetten der afname mogelijk is. Geheel anders is de toestand ten aanzien der vaarskalveren. Zouden geen bijzondere maatregelen worden genomen, dan zou het gevaar dreigen, dat tegen 1 November de vleesch- markt geheel overvoerd zou worden door een groot aanbod van zoo genaamde graskalveren. Deze om standigheid heeft de Crisis Rundvee centrale in overleg met de centrale landbouw-organisaties, onder goed keuring van den minister van economische zaken doen besluiten de verplichte beperking van vaars kalveren te vervroegen en reeds 1 Juli te doen ingaan. Van dien datum zal het dus niet meer geoorloofd zijn kalveren in voorraad te hebben, welke niet gedekt zijn door een identiteitsbewijs. De vroeger gedane mededeeling, dat de verplichting Lot het hebben van identiteitsbewijzen voor de kalveren, welke men in voor raad heeft, in werking zou treden op 1 November 1934, is hiermede dus vervallen. Gewichtsgrenzen. Deze wijziging maakt het tevens noodzakelijk de gewichtsgrenzen, waarbinnen de kalveren van een identiteitsbewijs moeten zijn voor zien, te herzien. VaD 1 Juli 1934 zal het in voor raad hebben van vaarskalveren van een gewicht liggende tusschen 100 en 200 Kg. slechts zijn toegestaan indien men in het bezit is van de voor deze kalveren afgegeven iden titeitsbewijzen. Het ligt in de bedoe ling deze gewichtsgrenzen op geregelde tijden te wijzigen. Op 1 September zullen zij worden vast gesteld op 100 en 250 Kg., op 1 November op 100 en 300 Kg. De verplichting, dat zij gedekt moeten zijn door een identiteitsbewijs zal dus voor de kalveren, waarvoor eenmaal een identiteitsbewijs is af gegeven, blijven bestaan. Door dezen maatregel zullen de vaarskalveren, naarmate zij boven het gewicht van 100 Kg. komen, geleidelijk verder worden afgeleverd. Nochtans zal terwille van de selectie-eischen aan iederen veehouder wien kalveren zijn toegewezen, worden toegestaan tijdelijk, ook na 1 Juli één kalf meer in voorraad te houden dan is toegewezen. Hij, wien één kalf is toegewezen, zal één kalf, wegend tusschen 100 en 200 Kg. boven het hem toege wezen aantal, mogen aanhouden tot 1 September. Hij, wien 2 of 3 kalveren zijn toe gewezen, zal tot 1 September slechts één kalf, wegend tusschen 1C0 en 200 Kg.' boven het hem toegewezen aantal mogen aanhouden en van 1 September tot 1 October één kalf, wegend tusschen 100 en 250 Kg. Hij, wien meer dan 3 kalveren zijn toegewezen, zal tot 1 September slechts één kalf, wegend tusschen 100 en 200 Kg., mogen aanhouden boven 't hem toegewezen aantal en van 1 September tot 1 November één kalf, wegend tusschen 100 en 250 Kg. Hij, wien geen kalveren zijn toe gewezen, zal tot 1 September geen kalveren, wegend tusschen 100 en 200 Kg. mogen aanhouden, van 1 September tot 1 November geen kalveren, wegend tusschen 100 en 250 Kg. en na 1 November geen kalveren, wegend tusschen 100 en 300 Kg. Het ligt niet in de bedoeling der Crisis Rundvee Centrale de kalveren over te nemen. Belanghebbenden zullen goed doen hiermede rekening te houden. Overtreders kunnen van allen crisissteun worden uitgesloten, terwijl ook strafrechtelijke of tuchtrechtelijke maatregelen mogelijk zijn. Paters van het Allerh. Sacrament. De E.E. P.P. der congregatie van het Allerheiligste Sacrament, zullen met instemming van Z. H. Exc. Mgr. A. Diepen, een nieuw Juvenaat raet klooster bouwen te Sambeek (N.-B.) Het Juvenaat dat nu op Brakkenstein bij Nijmegen gevestigd is. zal dan naar Sambeek worden overgebracht. In het klooster Brakkenstein zal het studiehuis gevestigd worden voor de fraters theologanten van de con gregatie. Hoe vervelend eentonig de gelijkgeschakelde Duitsche pers is. De opvoeding van de Duitsche pers tot de nationaal-socialistische levensbeschouwing, schijnt een der dingen te zijn, waarin de nieuwe machthebbers volkomen geslaagd zijn, aldus Quaeritur in „De Morgen" Als je in het eene blad leest „Het wil ons voorkomen, dat Hitier een kraan is", dan lees je ia het tweede„De overtuiging, dat Hitier een kraan is, aarzelen wij niet uit te spreken." En in het derde „Steeds meer bevestigt zich onze meening, dat Hitier een kraao is". En in bet vierde „Het is ods een voorrecht te mogen getuigen van onze rots vaste opvatting, dat Hitier een kraaD is". En in het vijfde „Niets heeft onze opinie nog aan 't wankelen kunnen brengen, dat Hitier een kraan is." En in het zesde „Slechts idioten en misdadigers kunnen ontkennen, dat Hitier een kraan is". En in het zevende „Hitier is een kraaD, dat is het geloof, waarin wij, Duit3chers ons gevoel van eigenwaarde weer hebben teruggevonden." En in het achtste... Ik kan zoo wel met een onafzienbare reeks variaties doorgaan doch dit zij voldoende, om de ge slaagdheid der Nazi-opvoeding aan te toonen. Maar nu is het eigenaardige van de historie, dat de opvoeders zelfs er niets over tevreden zijn. Ze vinden het lezen van vijftien maal dezelfde opinie achter elkaar ver velend. Ze zouden wel eens wat meer afwisseling in het menu willen hebben. Zoowel Hitier als Goebbels heb ben tegenover buitenlandsche pers- menschen bun Duitschen collega's het testimonium van armzaligheid uitgereikt. Zoodra echter een der gekapittel- den zou schrijven „De opinie, dat Hitier een kraan is, kan misschien op een enkel punt aangevochten worden", dan zou men hem vier-en- twintig uur later een visite kunnen gaan brengen in het concentratie kamp. Ziedaar de paedagogie voor de dienaren van de Koningin der Aarde in het land, waar ze een echtver bintenis heeft aangegaan met Wodan den Tweeden. Ingekomen en vertrokken personen van 23 tot 30 April INGEKOMEN M. Ewalds, z.b.t Veldstraat 6 van Eindhoven P. Emonts, z.b., Merselo N21 van Heel M. van Haren, Oostsingel 6 van Nijmegen J. Hellegers, dienstknecht, Oirlo 51 van Meerlo G. Willems, dienstbode. Leunen K33 van Bergen (L.) G. Frohnhöfer, idem, Ysselsteyn 156 van Maasbracht M. Derks, dienstknecht, Heide 51 van Horst J. Madou, idem, Oirlo F35 van Horst P. v. d. Broek, dienstbode, Maasheescheweg 12 van Cuyk Th. Hendrix en gezin landbouwer, Merselo M 111 van Grubbenvorst M. Peeters. z.b.. Oude Oostrumsche weg 42 van Gent H. Steeghs, dienstknecht, Oirlo E67 van Horst S. Verheijen, landbouwer, Oirlo E 28 van Sevenum M. Verheggen, z.b.. Oostrum C28 van Millingen M. Voesten, dienstknecht, Over- broek H6 van Maashees A. Op het Broek, winkeljuffrouw, Hofstraat 5 vai Venlo P. Spreeuwenberg, dienstbode, Castenray Gl2a van Horst P. van Soest, dienstknecht, Eind- straat 10 van Grubbenvorst Burgerlijke Stand Venray van 20 tot 27 April 1934. GEBOREN Jan P. H. Philipsen, Oirlo Jacomina W. A. Seijkens, Lieseven Johanna M. J. van de Waeter, Leunscheweg Lodewijk W. Peeters, Castenray Leorardus J. H. TackeD, Landweertw. Petronella J. Th. Lanssen, Kruisstraat GEHUWD Peter J. H. Friesen, oud 30 jaren, landbouwer en Allegonda M. Custers oud 28 jaren, z.b. beiden te Venray Peter J. Strijbos, oud 31 j. landb. en Petronella J. v.d. BeukeD, oud 28 jaar, z.b., beiden te Venray Johannes H. A. H. v.d. Voort, oud 32 jaar, houtarbeider te Venray en Johanna C. H. Linskens, oud 29 jaar, z.b. te Horst Martinus H. Litjens, oud 28 jaar, arbeider te Venray en Maria J. H. Verhaeg, oud 25 jaar, z.b. te Horst Franciscus J. van Soest, oud 27 j. landbouwer en Anna G. van Bracht oud 30 jaar, beiden te Venray. ONDERTROUWD Jan Droesen en Josephina Janssen, beiden te Venray Theobaldus Basten en Elisabeth Bonants, beiden te Venray Wilhelmus Essing te Vierlingsbeek en Antonia Beckers te Venray Franciscus Verstappen en Johanna Kuijpers, beiden te Venray. OVERLEDEN Mathijs Basten, echtg. van Maria H. HaneD, oud 34 jaar, gemeente veldwachter, Oude Oostrumscheweg Jacobus P, J. Weijs, oud 8 mnd., Steeg Leunen P. J. Philipsen, wed. van Beatrix Domges, oud 74 jaar, Langstraat. 2 patiënten St. Annagesticht. Kerkelijke Diensten Venray Parochiekerk Morgen Zondag in alle H. Missen collecte voor de Voortplanting des Geloofs, maandelijksche H. Communie voor de leden van de Eucharistische Sectie der K.J.M.V., 2 uur kleine Con gregatie, half 3 herhallngscatechismus voor de jongens, 3 uur Lof, 4 uur H. Familie, na het Lof vergadering Apos tolaat des Gebeds. Maandag half 8 leesmis, 8 uur be grafenis van P. J. Linders, 7 uur Lof en opening van de Meimaand. Dinsdag half 8 leesmis voor Mathijs Basten, 8 uur zieledienst. Woensdag half 8 zieledienst voorde overleden familie Wismans-Van de Ven, 8 uur jaarg. 2e klas voor Johannes Ant. Janssen en Anna van Vosselen. Donderdag 7 uur te Veltum H. Mis, half 8 leesmis, 8 uur jaarg. 2e klas voor Elisabeth Smulders. Vrijdag eerste der maand en vereering van het H. Hart van Jezus, half 7 bestelde Hoogmis, half 8 besteld jaarg. voor Elisabeth Reijnders en ouders, 8 uur gestichte leesmis. Zaterdag half 8 jaarg. voor Elisabeth Arts. Maandag na de H. Mis van 8 uur zullen de Communiekinderen in de kerk zijn om te loten voor de plaatsen en offeren voor de kaarsen A.s Zondag eerste plechtige H Com munie der kinderen, om 7 uur worden de kinderen aan de school der Eerw. Zusters Ursulinen afgehaald, half 8 Hoogmis waaronder H. Communie, kwart na 9 Kindermis, toegankelijk voor iedereen, 10 uur de Hoogmis in de Paterskerk. Onder de Hoogmis van half 8 en het Lof collecte voor de behoef tige Communiekinderen. De generale H. Communie van de mannen der H. Familie wordt uitgesteld tot 10 Mei O.H. Hemelvaart, wegens de plechtige H. Communie der kinderen op den lsten Zondag. Zieken naar Lourdes. Voor twee zieken hebben wij het geld bijeen, voor de derde zieke gedeeltelijk. De derde zieke hoopt dat ze toch nog mee kan gaan. Wie aan deze arme zieke dit groote geluk nog mee wil holpen bezorgen, kan zijn gave nog brengen bij Kap. Geurts. II. Familie. De volgende mannen vieren a.s. week de patroonheilige van dit jaar. G. Kusters, G. Swinkels, J. Custers, M. Jeuken, Jac. Derickx, J Franssen, N. Min, Jean Remmen, J Willems, M. Janssen, Albert Deckers, Chr. Goumans. Paterskerk Zondag om 5, 6 en 7 uur H, Missen met onderrichting, 8 uur Hoogmis met preek, kwart over H. Mis voor de levende en over leden leden der Derde Orde en vergadering voor de mannenafd., half drie voor de vrouwen. Onder de vergadering professie en ver nieuwing der professie met vollen aflaat, kwart voor 5 gez. Vespers, half 6 Lof. Dinsdag van half 6 tot 7 uur uitstellim? van het Allerheiligste, 7 uur Hoogmis ter eere v.d. H. Antonius. Gedurende de Meimaand iederen avond. Lof en Meimaand' oefeningen om 7 uur. Vrijdag, le Vrijdag der maand, toegewijd aan het H. Hart van Jezus, 7 uur Hoogmis en Litanie van het H. Hart. Onder het Lof acte van eerherstel. N.B. Voor de Meimaand wor den bloemen voor de versiering in dank aangenomen. A.s. Zondag in deze kerk de Hoogmis om 10 uur, wegens de le H. Communie der kinderen in de Parochiekerk. Van 29—31 Mei le Weert studie dagen voor de Tertiarissen, bij zonder aanbevolen. Van 1922 Mei te Roermond retraite voor meisjes-tertiarissen. Men geve zich op bij de bestuursleden of Pater Directeur. Patronaat. Degenen, die misschien iets in het midden hebben te brengen Omtrent rekeningen van de Han delsavondschool, gelieven zich tot hel bestuur te wenden, daar de zorg voor het innen van de gelden niet langer bij ons berust. Dezen laalsten Zondag der maand de spaarbankboekjes inleveren. Den ouders wordt verzocht hierop te letten en ook op het voldoen der achterstallige contributie. Tevens wordt de aandacht der ouders gevraagd voor het stukje in deze courant Jonge Wachten en hun Leiders". Het is overbodig, dat ouders komen vragen om werk voor hun werklooze jongens. We zijn er voor bezig, hopen er het beste van en zullen eventueel do gega digden oproepen, misschien al gauw. Jongens, die nesten van be schermde vogels verstoren, kunnen wij niet dulden, niet alleen omdat dit een nogal laf bedrijf is, maar ook omdat de vogelstand hoe langer tioe meer achteruit gaat en ook nog om andere redenen. Medewerking der ouders dringend verzocht. Deelnemers van den afgeloopen Apclogelischen Wintercursus kun nen »De gouden kelen der waar heid" behouden tegen den prijs van 15 cent. Genadekapel Oostrum Maandagavond half 8 plechtig Lof lot opening der Meimaand viering; daarna vereering der relikwie van O.L. Vrouw. Dinsdag half 8 plechtige II. Mis lot datzelfde doel. Vrijdag, le Vrijdag der maand, half 8 plechtige II. Mis ter eere van het H. Hart. Des Zondags de H. Missen om 7 uur en half tien, 3 uur Lof. KantoorSchoolstraat 18. Worden gevraagd: 2 boerendienstmeiden 1 keukenmeisje voor Helmond 2 schildersknechten voor Tienray 1 jongen v. boerenw. Broekh vorst 1 boerenknecht 16 18 j. v. Ayen 1 dienstmeisje boven 20 j. VeDray 6 schildersknechts voor dadelijk 2 boerenknechten voor Oirlo 1 keukenmeid voor Roermond 1 burgerdienstmeisje v. Venlo, 20 j 1 fllDk burgermeisje voor Venray 1 leerling sigarenmaker 1 boerenknecht voor Ledeacker 1 stal- en melkknecht v. Sittard 1 burgerdienstmeid v. Boxmeer 1 chauffeur-tuinknecht v. Waalwijk Bieden zich aan 2 meisjes 14 jaar 1 burgermeisje 16 jaar Metselaars, timmerlieden, opper lieden, monteurs, jongens v. boeren werk. FR. JANSSEN M. JANSSEN-WELTEN geven met vreugde kennis van de voorspoedige geboorte van hun zoontje Vierlingsbeek, 26 April 1934 Kerkstraat. Op 4 Mei a.s. hopen onze geliefde Ouders en hunne 25-)arige echtvereni ging te herdenken. Dat God hen nog lang moge sparen is de wensch van hunne dankbare kinderen. Oostrum, April 1934. Notarit Holtus te HORST zal op Maandag 30 April om half 1 bij café P. Litjens te Venray-Heide voor zijn principaal publiek verkoopen Een groote partij planken, latten, schroten, tegels, geschaafde en ge ploegde deelen, Am. grenen enz.

Peel en Maas | 1934 | | pagina 2