Weekblad voor VENRAY, HORST en Omstreken. IJACfONQfti Vijf en vijftigste Jaargang No 17 (manufacture '(VOORDEELlöST/ (MANUFACTURES (WMELIGSTf Dit nummer bestaat uit TWEE bladen. Een Kroonjaar Uit het Missiegebied van Mgr. Verriet. Binnenland. Naar Oostrum. Buitenland. Pelnedeetanebche%ndfiasta, Provinciaal Nieuws Zaterdag"2S April "1934 i BLIJKEN TOCH HET PEEL EN MAAS BLIJKEN TOCH HET PRIJS DER ADVERTENTIKN: 1—8 regels 60 cent, elke regel meer 7»/» ct- bij abonnement lagere tarieven. Uitgave van FIRMA VAN DEN ^UNCKHOF VENRAY Telefoon 51 GIRO 150652 ABONNEMENTSPRIJS p. kwartaal voor Venray 65 ct., per post 75 cent voor het buitenland f 1.05 bij vooruitbetaling. Afzonderlijke nummers 5 cent VOOR ONZE KROONPRINSES. Wat leven we toch snelHoe luttele jaren lijkt het niet geleden, dat keer op keer aan de hoopvolle verwachting van een volk en een intens verlangen van het moederlijk hart eener regeerende vorstio den bodem werd ingeslagen door telkens weer een nieuwe teleurstelling. Wat beefden in die dagen de warm klop pende harten der Nederlanders van vrees. Zou dan toch het einde ge komen zijn van het roemrijk en zorgzaam bestuur der Oranje s over een toegewijd volk Wat is het nog maar kort geleden, dat we ons zóó in ons binnenste afvroegen... En hoe goed ook herinneren we ons nog de dagen, dat we ons telkens in een vertrek voegden, behoorende tot de appartementen van het Koninklijk Paleis in Den Haag, welk vertrek voor de journalisten was gereserveerd, om te hooren, of nog niet... Die spanning duurde twee dagen, die spanning met haar vrees, hoop, meelij, kommer en verwachting En op het krantenbureau lagen ze ondertusschen klaar, de twee pakket ten met Oianje-bulletins Op de biljetten van het eene pak werd de geboorte vermeld van een prins, op die van het andere pak van een prinses. Eindelijk, om even over 7 uur des morgens van den 30 April 1909 konden we hijgende en... blij ons bureau binnenvallen en we hielpen ze mee uitdragen de Oranje-biljetten aan alle handen, welke maar grijpen wilden en aan allen, die het maar lezen wilden, wat ze reeds wisten en door de monden van kanonnen en met de juichtonen der klokken verkondigd werd dat der Koninklijke Moeder een dochter en het volk een prinses geboren was. welke Juliana zou worden geheeteD. Wild en uitgelaten stroomde het volk de Haagsche straten in, vlaggen werden uitgestoken, er werd gehost en gezongen. aan werken dacht niemand het was féést voor het Nederlandsche volk 1 Een oogenblik hebben we nog wel eens stil verlangd naar nu óók- nog een-prinsje. Dat stille verlangen is niet bevredigd geworden, doch door God's goedheid hebben we ons prinsesje tot heden mogen behoudeD en zien opgroeien tot een troon opvolgster, welke de liefde en ge negenheid van ons volk vererfde. En wat God deed, bleek ook nu weer wél-gedaan. Oranje is tot den huidigen dag blijven voortbestaan en in PriDses Juliana hebben we een belofte voor de toekomst, welke ons kostbaar is. In deze tijden, waarin zich wereld evoluties schokkend, stootend en brekend voltrekken, koningen vallen, monarchiën worden weggevaagd, omdat menschen in nood vaak hun redelijk denken verliezen, in zulke tijden heeft een monarchale entourage ook wel eenige gratie benoodigd. Die gratie schonk de Voorzienig heid ons in het wezen van drie Koninklijke Vrouwen, welker be stuurlijke handen eer zegenend dan dwingend gebaren. Een dier Vrouwen heeft God juist tot zich genomen, maar toch niet eer, voor het volk zich overtuigd kon weten, dat de schoonste harer deugden waren overgegaan in den geest, van welken Haar bloed bezield werd in Haai kleinkind, de nu 25-jarige prinses Juliana. Voor wat de Vrouwelijke bestuur lijke hand der Oranje's in de jaren sinds '90 voor ons volk beteekende, kunnen we slechts dankbaar ge tuigen. En we weten nu, dat we ook vertrouwvol kunnen zijn voor de toekomst. Nu onze Kroonprinses in haar 25ste levensjaar is gekomen, kunnen we het overzien, wat een goed op voeding onder God's zegen van deze OraDje-telg heeft gemaakt eene, Die haar volk Dienen wil. het reeds kent in haar nooden en behoeften. Eene, Die gedreven door haar gevoelig hart, wil leiden door te heelen, gehoorzaamd tracht te worden door goed te doen. De angst en vreeze van vóór 25 jaren hebben plaats gemaakt voor een blij loven en een dankbare erkentenis van de Wijsheid, gelegen in God's Voorzienigheid. En daarom bidden we in goed vertrouwenHeer, bewaar onze Kroonprinses, omwille van Haar zelve en van ons Vorstenhuis, om wille vooral van ons volk, dat onder de leiding van de Oranje's door de donkerte van heden in rust en vrede wil schrijden naar, zoo we verhopen, een guldene toekomst in vreugdzame herleving. Economisch leven en zedelijkheid. In het April-Dummer van „Het Koloniaal Missietijdschiift" treffen we merkwaardige bijzonderheden aan over het eiland Aruba, behoorend tot de W. I. bezitting van Curasao, terwijl het kerkelijk ressorteert tot de missie der Nederlandsche Paters Dominicanen. We lezen in genoemd tijdschrift o.a. Tot vóór het vestigen der Oil Company was Aruba door het Ko loniale bestuur een zoo goed als verwaarloosd eiland. En toch stortte Aruba, ook toen reeds, jaarlijks zeer aanzienlijke sommen geld in de kas der Kolonie. Maar bijster weinig ontving het terug voor de instand houding en verbetering der toen in treurige toestanden verkeerende industrieën. Wie in die dagen op Aruba kwam, vond er de meest primitieve toe standen. Over het algemeen is het volk van Aruba, vooral dat van den buiten, nederig en goedig van aard Hun uiterlijk verraadt hun afstam ming der Zuid-Amerikaansche Indiaan sche stam der Guajiro's. Dank aan den stoeren arbeid der Missionarissen is de Arubiaansche inlandsche bevolking bijna uitsluitend Roomsch Katholiek. Jammer dat het algemeen misbruik van alcoholische dranken de mannelijke bevolking vooral, sterk ontsiert. De nieuwe energieke Vicaris Apostolicus Z. H. Exc. Mgr. P. Verriet, die in den waren zin des woord een volksman is, met een gouden hart, een verzienden blik op een bewonderenswaardig optimisme, zoekt, en met recht, zijn steun en kracht bij de opkomende jeugd. Niettegenstaande de enorme moeilijk heden, verbonden aan een jeugdzorg, in een land als de kolonie Curasao is, durft het Z.Exc. toch aan. Met vasten en door geen moeilijkheden te buigen wil heeft hij dat pracht werk der Jeugdorganisatie ter hand genomen. Met behulp van zijne Priesters, Fraters en Zusters is hij aan den arbeid, om de jeugd te vereenigen, te leiden en te vormen tot degelijke christenen van de daad, tot nuttige leden der maatschappij. De ijver, moed en durf van den uog jeugdigen prelaat verdienen waardeeriDg en bewondering. Met het jaar 1933 begon voor Aruba een tijdperk van buitengewone opleving en vooruitgang op econo misch gebied. Dit viel te danken aan de gunstige ligging van het eiland ten opzichte van Venezuela. Daar werden rijke oliebronnen ontdekt. Twee petro leummaatschappijen, de Lago Oil Transport Co Ltd en de Arend Petr. Mij. (een onderdeel van de Shell) kwamen zich vestigen op Aruba. De Arend op Druif (ten W. van Oranje stad) de Lago bij de prachthaven op San Nicolaas aan den O.-punt van het eiland. In hetzelfde jaar arriveerde de nieuwe gezagvoerder, de heer J. Wagemaker, een man van buiten gewonen ijver en voortvarendheid. Daar de beide petroleummaatschap pijen ruime geldelijke middelen ver schaften, kon de nieuwe gezagvoerder zijn grootsche plannen voor de verbeteringen van de binnenlandsche toestanden voor 'n groot gedeelte ten uitvoer brengen. Met raad en daad bijgestaan door het bekwame hoofd van het departement van openbare werken op Aruba, den heer J v. d. Heiden, begon hij met de verbetering en verfraaing der hoofdplaats van het eiland. Overal werden de slechte en vuile wegen (van straten kan men niet spreken), die Oranjestad doorkruisen, vervangen door nette, flinke asphalt- straten. De gebrekkige, zwakke electrische centrale werd vervangen door de meer moderne en sterkere centrale der petroleummaatschappij. Er kwam een centraal bureau voor de telefoon. Om in 't gebrek van gezond en voldoend drinkwater te voorzien, werd er een distillatie- inrichting gebouwd aan het Spaansche jagoen op plm. 12 K.M. van Oranjestad. Het gedistilleerd water WOf?i Kxaar 0P9ePers* naar twee °P_ hooggelegen tanken. Door de hooge ligging der enorme tanken staat er voldoende drukking op het water, om het door de onder- grondsche buizen naar Oranjestad te stuwen. Ook in de haven werd een zeer belangrijke verbetering aangebracht. Om de twee Petroleum Maat schappijen onderling en met de Oranjestad te verbinden, werd er onder leiding van den heer v. d. Heijden, een prachtig, breede aspbaltweg aangelegd van 5 M. breedte en 17 K.M. lengte. Zooals uit bovenstaande blijkt, is het eiland Aruba in de laatste jaren veel verbeterd en gemoderniseerd. Op het lerrein der Mij, staan volledige raffinaderij-units (plm. 300 tanken); zeer vele met een capaciteit van 85.000 vaten. Het geheele personeel bestaat uit meer dan 2000 leden. Zooals een ieder zal begrijpen is de hoofdleiding en zijn ook de hoogere betrekkingen bij de Amerikanen. Ongeveer 550 man van het geheele aantal zijn Amerikanen, terwijl de rest is samengesteld uit Arubanen en Hollanders en mannen van verschillende nationaliteiten. Op de Mij. vindt men vertegen woordigers van zoowat alle landen van Europa. Dat de overstrooming van zoo'n leger van vreemdelingen geen vooruitgang heet voor zeden en moraliteit zal men licht begrijpen. Jammer, dat de Europeanen over 't algemeen geen voorbeelden zijn voor godsdienst of moraliteit. Het zedelijk peil is dan ook aanzienlijk gedaald en de arme inlandsche be volking, zoo geneigd om den Europeaan in alles als zijn meerdere te beschouwen, wordt er .de dupe van. De geest dier menschen wordt langzamerhand bedorven. Eerbied voor gezag, liefde voor orde en als van zelf ijver voor hun godsdienst verflauwen. Het werk der Missio narissen, die hier hun mogelijke best doen om het kwaad te stuiten, wordt met den dag moeilijker, zwaarder en minder troostend. Mei-maand Maria-maand. „Lieve Moeder van den Heer-, Laat ons om Uw zetel dringen".... Zoo begint in al zijn eenvoud en schoonheid ons meest populaire en meest bekende Maria-liedje. En telkens opnieuw treft ons. dat begin vooral, als iets heel teers, iets heel innigs. „Lieve Moeder van den Heer." Dat woord doet ons zoo goed en dat woord blijft ods zoo goed doen. Want ook als wij ouder worden, ook als wij de zachte oogen van onze aardsche moeder misschien al jaren geleden zachtjes gesloten hebben, ook dan nog blijft er in ons hart iets leven van dat vroegere kind-zijD, van die onsterfelijke behoefte aan een moeder. Ook als ons hoofd reeds gerimpeld is en on/.e handen hard geworden zijn van jarenlang zwaar werken, ook dan nog kunnen wij er haast niet buiten, nu en dan door de zachte hand van een moeder gestreeld te worden. Ook als onze oogen reeds lang diep ernstig en strak geworden zijn door de vele levenservaringen, ook dan nog blijft daarin iets over van dien vragenden, vertrouwenden kinderblik uit lang vervlogen jaren. Ook als wij groot en zelfstandig geworden zijn, blijft er in ons nog altijd iets kleins, iets hulpbehoevends. Kind blijven wij altijd. Een moeder blijven wij altijd noodig hebben. „Lieve Moeder van den Heer".... De Mei-maand is de Maria maand. En dat beteekent voor VenrayDe Mei maand is de maand vanOostrums Lievrouwke. Dat wil zeggen, dat in de Mei maand alles wat loopen of rijden kan in Venray en omstreken 'n keer naar Oostrum moet. Te voet of te paard, of per fiets of per auto of desnoods in een ziekenwageDtje of hoe dan ook. Maar gebeuren moet 't. Dat hoort zoo. Dat is de wensch van Oostrum's Lievrouwke. Dat is de behoefte van el.c oprecht Venraysch hart. „Lieve Moeder van den Heer... Laat ons om Uw zetel dringen Ja wij zullen weer komen, Lie vrouwke. Wij zullen ons weer ver dringen om Uw zetel, om Uw klein maar mooi beeldje in Oostrum. Wij zullen weer komen knielen in Uw kapelleke, waar ook onze groot moeders en grootvaders hun rozen krans kwamen bidden. Wij zullen weer komen met onze ziekten en zwakheden, met onze nood en ons leed. Wij zullen weer komen bidden en vragen, weer komen zuchten en schreien, weer komen danken en loven. Grooten en kleinen, armen en rijken, bedroefden en blijden, wij allen, tobbende kinderen van Eva, maar ook kinderen van U, Lieve Moeder van den Heer Oostrum s Lievrouwke, Behoudenis der Kranken, bid voor ons. Pr. De verlaging der steungelden. Weer een schoolklas met t.b.c. besmet. Beperking der onder wijzersopleiding. Kooeierijen. Moedersdag: zeg het met gebakjes 1 Boekenweek' Allerlei. De Tweede Kamer heeft zich van de week nog druk bezig gehouden met de behandeling van de interpel- latie-Kupers over de verlaging der steunnormen in Twente, maar tot bijzondere resultaten hebben de be sprekingen niet geleid. Mogelijk mag worden verwacht, dat de regeering nog voorzichtiger zij bij eventueele doorvoering van verdere verlagingsplannen, want wel hebben kuiten de linksche fracties velen de groote finantieele moeilijk heden in deze zaak voor de regeering erkend, maar daarnaast waren er toch ook verscheidenen uit dezelfde kringen, die zich bevreesd toonden, dat de grenzen van een noodzakelijk levensmioimum zouden worden over schreden en daardoor de volksge zondheid ernstig zou worden bena-*' deeld. Vermoedelijk zal de regeering geen verdere verlaging afkondigen voor nader is gebleken, in hoeverre het 60-millioen-plan voor werkverruiming van invloed op de arbeidsmarkt zal blijken te zijn. Er wordt wel eens verwezen naar den goeden ouden tijd, toen de menschen met zoo weinig konden toekomen, maar vele ouderen kunnen zich mede nog herinneren, hoe hoog toen b.v. het sterftecijfer der kinderen was en hoe de witte pest, de t.bc. toen de ondervoede menschheid decimeerde. Moeten we niet oppas sen om zulke toestanden te herwek- ken Verdacht is, dat nu in korten tijd een tweede schoolklas met t.b.c. werd besmet. In het eerste geval bleek de onderwijzer aan open t.b.c, te lijden en de ziekte te hebben ver spreid, thans gold dat voor een ulo klas in Emmen, een vrouwelijke leerlinge. Bijna alle klassegenooten zijn nu besmet en voor verschillenden zal een sanatorium behandeling be noodigd zijn. Ondervoeding verlamt veel lichamelijken weerstand. En de armoe is groot in Emmen Een wetsontwerp Is ingediend, waarbij de onderwijzersopleiding ge heel wordt gereorganiseerd. Bevoegd heden en eischen worden veranderd. In het algemeen zal worden gestreefd naar een beperking tot de grens van behoefte aan nieuwe leerkrachten, —o- Onmaatschappelijke elementen blij ven profiteeren van de mogelijkheden tot het plegen van fraude, welke crisismaatregelen vaak bieden. Er wordt echter streng tegen ze opge> treden. Van de week zijn twee knoeiers gevangen gezet, die kans hadden gezien om bij de verwerking van regeeringstarwe het Rijk voor resp, 50 en 70 mille te benadeelen. —o— Met de intrede van den zomer beginnen ook de speciaaldagen en -wtken weer los te komen. Op 13 Mei beleven we Moedersdag. Er ligt een schoone gedachte omsloten in de viering er van, maar de materieele opzet van de propagan disten ontsiert de zaak vaak. Vroeger werd de propaganda gevoeid door organisaties van bloemisten en tuiniers; thans heeft in Den Haag een banketbakkerscomité op bijzondere wijze reclame gemaakt voor Moedersdag. Zeg bet met taartjes I zal nu wel de leuze worden Dan lijkt ons het reeëie streven van de boekhandelaren sympathieker. Zij komen er rond voor uit, dat ze hun belangen dienen met de organisatie van de Boekenweek 28 April tot 5 Mei maar we zijn er met hen van overtuigd, dat ze daarmee tevens een algemeen cultureel belang bevorderen. De samenvoeging van de ge meenten Enschedé en Lonneker wordt nu een feitook de Tweede Kamer vereenigde zich met het ont werp. De eerste behandeling van de zaak-Onoes nadert haar eindetegen den kasteelheer werd 2 jaar en 6 maanden geëischt. I boil 36 CT-TUBE 1 Een Spaansche kabinetscrisis. Gil Bias een Spaansche Doll- fuss Polen is heusch waar een groote mogendheid. De Japansche aanmatiging in China. Nog ontwapeningsmogelijk heid Naar een verbod der Duitsche katholieke jeugdorgani saties. Wat in den laatsten tijd duidelijk voorzien was, is thans gebeurd het kabinet-Lerroux is afgetreden. Toch nog door een onverwachte aanleiding, De president van de republiek, Zamorra, weigerde aanvankelijk om de aangenomen amnestie-wet te onder teekenen, welke speciaal ten goede kwam aan de militairen, die zich in de republiek met het opzetten van contra-revoluties hadden bezig ge houden. Generaal Sanjurjo b.v. viel er ook onder. Door welke motieven de president zich nu heeft laten lelden, is niet duidelijk, maar in elk geval was hij oorspronkelijk tegen de wet. Na een ministerraad, door den president voorgezeten, kwam men onderling tot overeenstemming en werd de wet geteekend, maar daags er op kwam het bericht, dat het kabinet-Lerroux haar ontslag had ingediend en dat dit door den president was aanvaard. De socialisten in het land roeren zich thans geducht, daar ze een be wind vreezen van den leider der Katholieke Volkspartij, Gil Bias. Zeker is, dat de stemming in het land zich in het algemeen naar rechts richt. Gil Bias heeft een merkwaardig program verkondigd dezer dagen. Hij wil in Spanje den corporatieven staat opbouwen, het parlement af schaffen en alle wetgevende bevoegd heden in handen leggeu van de corporaties. Stakingen en het voeren van den klassenstrijd wil hij verbieden. Het klinkt allemaal erg Oostenrijks, maar Gil Bias verzekerde, dat zijn corporatieve orde geen navolging is, van waar ook. Gil Bias is momenteel de -machtig ste politieke persoonlijkheid in Spanje. Hij zou in staat kunnen worden ge acht om zijn program uit te voeren. Vraag is alleen, in hoe verte de staatspresident hem daartoe in de gelegenheid zal willen stellen. Zamorra heeft eens in de ge vangenis gezeten om zijn republi- keinsche actie en hij zou de republiek wel eens in gevaar kunnen achten, wanneer hij het staatsbestuur in handen geeft van Gil Bias. De Fransche regeering heeft het nooit kuonen verkroppen, dat Polen zoo maar zelfstandig verdragen sloot met Rusland, zelfs een non agressie pact met Duitschland, den Franschen aartsvijand. Barthou, de Fransche minister van Buit. Zaken, is nu van de week in Warschau wezen praten en toen het onderhoud met den Poolschen minister Bech en met dictator Pilsoedski een tijd had ge duurd, bleek Barthou een lesje te hebben geleerd, hetwelk hij aanstonds publiekelijk opzei. Hij had duidelijk leeren inzien, zoo verkondigde Barthou, dat Polen tegenwoordig een groote mogendheid was geworden Dat lesje had Pilsoedski hem ge leerd. Met harde middelen. Het blijkt, dat de verdragen met Rusland en Duitschland wel in hoofdzaak zijn gesloten om Frankrijk te toonen, dat Polen zelfstandig kan en durft handelen, als het niet als een groote tusschea de grooten wordt aange merkt. Polen wil in waardeering gelijk staan met Italië, in elk geval boven Tsecho Slovakijë Toen Barthou zijn verklaring had gedaan, wilde de Poolsche minister ook wel een vriendelijkheid aan Frankrijk bewijzen. Hij zei geen vertrouwen te hebben in het Sovjet regime van Rusland, wat de hand having daarvan betreft althans, gaf voorts te kenoen, dat de verdragen met Rusland geen geheime militaire bepaliDgen inhielden en betoogde tenslotte, dat na het sluiten van het non-agressie-pact met Duitschland geen onderhandelingen met Berlijn meer waren gevoerd. De wereld weet dus thans, dat Polen heusch een groote mogendheid is en Barthou is er van overtuigd, dat het groote Poolsche rijk weer braaf aan het baadje van Marianne zal loopen. o— Nog steeds is de openbare meening in Engeland en Amerika ontzet o'er de Japansche aanmatiging in China. Er worden druk diplomatieke vertogen gewisseld en uit Amerika komen zelfs berichten, dat voor de Amerikaansche marine-bewegingen de censuur is ingesteld. Dat klinkt ernstig. De Ver. Staten en Engeland schijnen zooveel mogelijk in onder ling overleg te handelen inzake de opzienbarende houding van Tokio. o— Suvich, de Italiaansche onder staatssecretaris, is ca zijn besprekin gen te Londen met Doumergue gaan praten in Parijs. Nog wenscht Suvich de laatste mogelijkheid op een ontwapeningsaccoord open te houden. In München is een uniformverbod voor de katholieke jeugdorganisaties afgekondigd. Het begin van het einde dezer ver- eenigingen in heel Duitschland. Het verbod betreft ook het dragen van insignes. VENRAY. 28 April 1934 VOLKSCONCERTEN IN 1934. De Burgemeester van Venray brengt ter algemeene kennis, dat de in 1934 te houden volksconcerten zijn vastgesteld als volgt 1. ZoDdag 13 Mei half 12 matinée Venray's Fanfarecorps, Henseniuspl. 2. Zondag 27 Mei 6 uur nam. Fanfare St. Catharina, te Leunen. 3. Zondag 10 Juni 8 uur nam. Venray's Fanfarecorps, Henseniuspl. 4. Zondag 17 Juni 6 uur nam. Harmonie Sub Matris Tutela Oos trum, Heide. 5. Zondag 1 Juli 6 uur nam. Fanfare St. Oda, te Merselo. 6. Zondag 8 Juli 6 uur n.m. Fanfare Ons Genoegen, Oirlo, Yssel- steyn. 7. Zondag 15 Juni 8 uur nam. Fanfare St. Catharina, LeuneD, Hen- s'eniusplein. 8. Zondag 22 Juni 8 uur nam. Fanfare St. Oda, Merselo, Ysselsteyn. 9. Zondag 29 Juli 8 uur nam. Venray's Fanfarecorps. Henseniuspl. 10. Zondag 19 Augustus 8 uur nam. Harmonie Sub Matris Tutela, Oostrum, Groote Markt. 11. Vrijdag 31 Augustus, 8 uur nam. Venray's Fanfarecorps, Groote Markt. 12. Zondag 2 September 7 uur nam. Fanfare Ons Genoegen, Oirlo, Groote Markt. 13. Zatergag 8 September half 8 nam. Venray's Fanfarecorps, Groote Markt. 14. Zondag 23 September 7 uur nam. Venray's Fanfarecorps, Groote Markt. Venray. 23 April 1934. De Burgemeester van Venray, O. VAN DE LOO. Reinigingsdienst. Burgemeester en Wethouders bren gen ter algemeene kennis, dat sommige aangeslotenen bij den reinigingsdienst, misbruik maken, en behalve vaste stoffen als keukenafval, asch en anderen huishoudelijken afval, fabrieksafval, van afbraak komende materialen, stronken enz. bij huisafval deponeeren. Hierdoor worden der gelijke hoeveelheden gebracht, dat de ophaaldienst dit onmogelijk kan verwerken. Het is zelfs voorgekomen dat vier of vijf bakken worden ge plaatst. Tegen dit misbruik zal streng worden gewaakt en dergelijke afval niet worden medegenomen door den ophaaldienst. Ieder aangeslotenen is verplicht een behoorlijke gesloten bak, ton of emmer buiten de deur te zetten, welks inhoud niet grooter mag zijn dan een tiende M3. De ophaaldienst komt wekelijks zoodat één bak ruim voldoende is om er de huisafval van een week in te doen. Ook komt het voor dat niet aangeslotenen hun afval plaatsen bij een aangeslotene. Ook dit is natuur lijk ongeoorloofd. Bij misbruik hiervan door aangeslotenen, wordt de aan sluiting ingetrokken. Venray, 23 April 1934. Burgemeester en Wethouders van Venray, O. VAN DE LOO De Secretaris, VAN HAAREN Op de Woensdag alhier ge houden veemarkt waren in totaal 432 stuks vee aangevoerd. Stieren geen Dragend vee 38 Gust vee-47; Vet vee 20; Kalveren 4; Biggen 323. Handel levendig. Prijzen gust vee stijgend. Prijzen dragend vee van f 150 tot f 250. Gust vee van f 90 tot f 150. Vet vee 28 tot 30 ceDt per pond levend gewicht. Biggen van f 8 tot f 11 per stuk. Uitvoering ten bate der Yenraysche Lourdes-Zieken. De tooneel- en muziekavond in het St. Antonius-Patronaat, gegeven door Jong Venray is buitengewoon schitterend geslaagd. De ruime zaai was zeer goed gevuld met belang stellenden, toen Kapelaan Geurts ais

Peel en Maas | 1934 | | pagina 1