Weekblad voor VENRAY, HORST en Omstreken. mmiGsr/ t MANUFACTUREN MANUFACTUREN Dit nummer bestaat uit TWEE bladen. Kaderdag en Bondsdag. Even nadenken. TEN BATE VAN ONZE ZIEKEN. De Burgemeesfer v. Dennenheuvel Provinciaal Nieuws Zaterdag 21 April *1934 Vijf en vijftigste Jaargang No 16 PEEL EN MAAS BLIJKEN TOCH HET mmwl PRIIS DER ADVEKTEN UEN: t—8 regels 60 een!, elke regel meer 7'|> cl. bij abonnement lagere tarieven. BLIJKEN TOCH HET Uitgave van FIRMA VAN DEN MUNCKHOF Telefoon 51 GIRO 150652 ENRAY ABONNEMENTSPRIJS p. kwartaal voor Venray 65 ct., per post 75 cent voor het buitenland f 1.05 bij vooruitbetaling. Afzonderlijke nummers 5 cent Een geest van vertrouwen in de Kath. Staatsparty De moeilijke taak der Kamerfractie. Op zoek naar medebouwers De handhaving van het politiek Advies. In de Katholieke Staatspartij zijn de laatste weken wederom eenige belangrijke gebeurtenissen voorge vallen. Op den Amersfoortschen berg in St. Louis, het bekende pensionaat der Broeders van Maastricht, werd met beloken Paschen de tweede Kaderdag van de partij gehouden. Sn den Zondag daarna hield de Katholieke Kiezersbood voor Lim burg te Roermond een gewichtige Bondsvergadering. De voornaamste indruk van den Kaderdag is, dat er een geest van vertrouwen heerschtevertrouwen tusschen het Partijbestuur en het overige kader onderling, vertrouwen in het werk der Kath. Tweede Kamerfractie, vertrouwen in het heden, vertrouwen in de toekomst. Dat vertrouwen was gebaseerd vooreerst op den krachtigen en veel- zijdigen arbeid van het Partijbestuur, dat daarmede in het geheele land een krachtige actie heeft ontwikkeld, alsmede op de waakzaamheid van de Kath. Kamerfractie, welke heeft bin nengehaald wat te bereiken was. Het Partijbestuur kon wijzen op een langen staat van werkzaamheden, waarvan wij hier alleen het Manifest en de Kernvorming nog even in de herinnering terugroepen. Bij het werk der Kamerfractie bleek, hoeveel moeite het haar kostte om iets te bereiken, iets te verwezen lijken van de verlangens van het katholieke staatsprogram. Dat hebben wij daar diep gevoeld 1 De Katholieke Staatspartij staat een gezinspolitiek voor in christe- lijken zin. Daarin ligt een der hoofd punten van het katholieke program. Daarom houdt zij voortdurend hare aandacht gevestigd, de belangen die in de Tweede Kamer aan de orde komen toetsend aan het gezinsbelang. Maar zelfs in dit punt is bij een christelijke meerderheid in de Kamer alle krachtinspanning noodig om óp dit gebied iets tot stand te brengen. De Kath. Staatspartij heeft 28 zetels in de Kamer. Zij heeft er dus geen overwegenden invloed. Tegen over haar staan 72 anderen, menschen met andere inzichten. Het kabinet regeert los van alle programs naar eigen inzicht, met den nadruk op de financiën en andere economische aan gelegenheden. De sluitende begrooting is tot nu toe het begin en het einde van de regeeringspolitiek. Het wordt wel zeer gevoeld, dat er geen parle mentair kabinet is, steunende op een parlementaire meerderheid, ook al hoort men hier en daar, in den vrijzinnigen hoek spreken van een nationaal kabinet. Maar dat nationale bestaat dan niet in de verwezenlijking van wat een werkelijk nationale partij als de Kath. Staatspartij in het natio nale belang ziet. Inderdaad, dat beseffen we hoe langer hoe dieper En die overtuiging leeft ook in het Partijbestuur, waar men inziet, dat los van elkaar staande partijen weinig invloed hebben om deze regeering te bewegen buiten haar kring te gaan en ons volk den weg te wijzen naar de groote toekomst eener nieuwe maatschappij ordening, die toch voor te bereiden is, ook als men den Minister van Financiën aan zijn werk laat. Maar misschien is het kabinet als geheel daarvoor niet in staat. Met veel voldoening vernamen we dan ook van den voorzitter van het Partijbestuur, dat de Kath. Staats partij en de Kath. Kamerfractie moeten uitzien naar medebouwers, die de toekomst onzer maatschappij willen richten in een geest, die in ons oog die van de christelijke maatschappij ordening is, van de ware christelijke democratie. Naar die medebouwers aan groote dingen zag het Partijbestuur op den Kaderdag in verschillende richtingen uit. Het keek naar anti-revolutlo- nalren en christelijk-historischen, bij wie de groote gedachte der nieuwe ordening in maatschappij en staat eveneens in studie is. Maar tevens werd perspectief mogelijk geacht in socialistische richting, in afwachting van den uitbouw der socialistische partij in gematigde, nationale en ordelievende richting. De Kaderdag steunt inderdaad tot vertrouwen in het beleid van Partij bestuur en Kamerfractie 1 Voor Limburg was een gebeurte nis van gewicht de Bondsdag van j.l. Zoüdag, waar eveneens groote belangen besprokeD werden. De wijziging van het kiesstelsel voor Provinciale Staten en Gemeen teraad door terugkeer naar een pun- tenstelsel werd in beginsel aanvaard. Anders liep het met een voorstel tot afschaffiog van het Politiek Advies. Practisch gold het hier de Staten verkiezingen; over het al of niet uitbrengen van een Politiek Advies voor de Gemeenteraadsverkiezing kan de daaraan deelnemende Kies- vereenlging telkens zelf beslissen. Zooals men weet, is er indertijd in den Limburgschen Kiezeisbond een commissie benoemd om een onderzoek in te stellen omtrent de wenschelijkheid van wijziging van het stemstelsel voor de Staten- en Raadsverkiezingen. Deze commissie heeft zich uit gesproken voor handhaving van het Politiek Advies, dat wil zeggen een meerderheid van het bondsbestuur was daar voor. Et bleek dus verdeeldheid op dit belangrijke punt, zoodat moeilijk was te voorzien, In welke richting de schaal zou overslaan. Zoowel voor- als tegenstanders der afschaffing hadden deugdelijke argumenten. We behoeven ze niet te herhalen. De bladen hadden ze in uitvoerige verslagen medegedeeld. Het Politiek Advies staat of valt met het antwoord op de vraag, of het kiezers-corps voldoende geschoold kan worden geacht om zelf te be- oordeelen, welke de beste vertegen woordigers zijn in het gewestelijke vertegenwoordigend lichaam en of het voldoende oordeelen kan over van andese zijden gegeven politieke adviezen. Een strooming beantwoordde die vraag bevestigend, een andere zei neen. En de tweede is het sterkst gebleven. De Bondsvergadering was zich terdege van hare verantwoordelijkheid bewust. Ze heeft het voor en tegen zeer ernstig overwogen. Moge spoedig de dag aanbreken, waarop de politieke scholing onzer kiezers dermate zal zijn gevorderd, dat de behoefte aan het Politiek Advies zich niet meer zal doen ge- voeleD. Die dag zal verhaast worden wanneer gevolg wordt gegeven aan de aansporingen van het Partijbestuur en het Bondsbestuur tot kernvorming en tot het voeren van voortdurende propaganda. Limburg heeft thans 25 kernen. Dit aantal moet nog zeer aanzienlijk worden uitgebreid. Kernen en propagandaclubs zullen ons kie zerscorps helpen scholen. Dht is hun groote taak, die zij krachtig mogen ter hand nemen. ROELAND. Een kentering in ons donker economisch leven Verschijnselen, welke wijzen op den aantocht van een betere periode. De tanden op elkaar 1 Er zijn in den laatsten tijd on miskenbaar enkele symptonen, die wijzen op een zij het nog geringe kentering ten goede in ons zoo donker economisch leven. Zeker, wij hebben meer van deze opvleugjes gehad, die tot nu toe niet anders, dan op nieuwe teleurstellingen zijn uitgeloopen. Maar als er iets vast staat, dan is hei wel dit, dat de aantocht van een nieuwe en betere economische periode, zal moeten worden aangekondigd door dergelijke vleugjes van een herstel, aldus een beschouwing in O. N. Het eerste belangrijke verschijnsel op dit gebied viel te constateeren op de Utrechtsche Jaarbeurs en dit verschijnsel was des te belangrijker, omdat wij hier te doen hadden met factoren die reageerden op andere gunstige ervaringen en degenen die daar op gebouwd hebben, zagen zich niet bedrogen uitkomen. Het bleek n.l. dat de deelneming aan de Jaarbeurs ditmaal belangrijk grooter waj, dan de laatste jaren het geval was. De producenten hadden weer moed om aan de markt te komen en dien moed hebben zij natuurlijk geput uit de ervaring, dat de koopkracht hier en daar stijgende was. En nu en dit Is zeer belangrijk die verwachting is ook werkelijk vervuld. Et is ditmaal belangrijk meer verkocht, dan op de laatste Jaarbeurzen het geval was, zoodat de zakenlieden den toestand wel heel goed aangevoeld hebben. En dat de detailhandel weer wat meer durfde te koopeD, bewijst toch ook weer, dat zij in haar branches weer eenige gunstige ervaringen heeft. Enkele dagen geleden hebben we de cijfers gekregen omtrent onze economischen handelsbalans over de eerste drie maanden van het jaar en voor de eerste maal sinds lange tijden zagen we hier een geleidelijke verbetering. Het zijn nog wel geen groote sprongen, maar ook dit is misschien een voordeel. Tegelijk krijgen we uit Indië bericht, dat ook daar voor het eerst sinds langen tijd, het eerste kwartaal weer eens wat gunstiger cijfers geeft. De economische balans van Indië over de laatste maanden, aldus het Economisch Weekblad, bevat on miskenbaar verschillende factoren voor vooruitgang. Het blad maakt melding van eenige heropleving in de'cultures, worden beproefd en niet zonder resultaat. En tenslotte zouden we in dit verband nog willen wijzen op de hoopvolle klanken welke zijn ver nomen op de druk bezochte algemeene vergadering in Den Haag gehouden van den Ned. Industrie- en Handelsraad Het bestuurslid, de heer Schilthuis heeft daar meegedeeld dat in de periode van achteruitgang ongetwijfeld een stilstand is inge treden en dat hoewel er toch niet ontkend kan worden, dat er geen reden is om uitbundig te juichen, in ons handelsverkeer een bevredigende opleving valt weer te nemen! We mogen hier intusschen nog wel wijzen op de rede van den heer Blink, voorzitter van den Ned. Industrie- en Handelsraad, die op grond van verschillende waarnemingen een herleving vao den wereldhandel voorspelde en zelfs geloofde, dat industrieën, die voor export werken binnenkort hun moeite beloond zullen zien. Men ziet: wij hebben hier te doen niet met een enkel toevallig incidenteel feit, maar met een complex van feiten, geheel verschillend van aard, maar toch alle met dezelfde teodenz van een economische opfleuring. Zeker, dat wil allerminst zeggen, dat wij de moeilijkheden te boven zijn en deze heropleving sluit aller minst de mogelijkheid in, dat de thans voorgestelde drastische bezui nigingsmaatregelen, misschien achter wege zullen kunnen blijven. Maar het feit, dat er eenige ken tering ten goede te bespeuren valt, leek ons belangrijk genoeg om er eens even de aandacht op te vestigen. In elk ziekteproces speelt ook de psychologie een groote rol, zoowel ten goede als ten kwade. Verschijnselen als we nu gelukkig eindelijk weer eens kunnen consta teeren, kunnen in dagen als deze op ons volk een goede uitwerking heb' ben. Zij geven niet allen nieuwe hoop, maai ook nieuwen moed. Ze steken ons weer een riem onder het hart en kunnen een sterke prikkel vormen, om de tanden nog eens flink op elkaar te zetten en de kop omhoog te gooien, omdat het ergste zeer waarschijnlijk geleden is. De wateren van den economischen zond vloed zakken, er zijn hier en daar bewijzen, dat het goede land weer zichtbaar wordt. Verdubbelen we ons gebed en onze krachtsinspanning, opdat er spoedig met Gods hulp weer betere tijden voor ons zullen aanbreken. Een merkwaardige vrouw. Hersens als ontvanger en uitzender van G-golven. Kort geleden heeft de rechtbank te Weenen mevr. Küthe Güadl, 'n medium, dat op een afstand medische diagnosen stelt, vrijge sproken van kwakzalverij. Sinds eenigen tijd bemoeit ook de wetenschap zich met deze merkwaardige vrouw. Dr. Max Keil heeft verschillende lezingen te Weenen over haar gehouden. Aan een van deze lezingen is door de N.R.Crt. het volgende over de methode-Gündl ontleend. Zooals mevrouw Gündl in een door haar geschreven boek mede deelt, heeft zij het vermogen, met haar hersens zekere golven, die zij G-golven noemt, uit den aether op te nemen en weer uit te zenden, dus om zoo te zeggén ais ontvanger en uitzender van deze golven te fun- geerên. Om haar door ontelbare experimenten bij menschen en dieren behaald succes te bewijzen, heeft zij na lange studie de volgende ver klaring gevonden de G-golven, welker natuuc wetenschappelijk nog niet geheel is vastgesteld, zijn een levensnoodzakelijkheid voor elke gezonde cel en zij worden daarom begeerig opgenomen door de gezonde orgaandeelen. De zieke cellen daaren tegen hebben het vermogen tot opneming der G golven verloren, zoodat zij van de zieke lichaams- deelen terugkaatsten en als terugslag werken op den uitzender der golven. Deze terugslag manifesteert zich bij dr. Gündl in spiertrekkingen van de vingers. Op die wijze stelt zij haar diagnose en zij behandelt de zieken onder toezicht van een geneesheer. Dit geschiedt op de volgende wijze De patiënt gaat tegenover mevrouw G. zitten en zonder afleggen der kleeren, zonder vragen over vroegere ziekte, over vroegere of tegenwoordige ziekte verschijnselen, zonder aftasten, af kloppen en afluisteren begint mevr. Güadl het opvangen der golven met de hersens en geeft ze door de vingertoppen aan den patiënt door, waarbij de arm als geleidingskakel dient, zij doorzoekt het geheele lichaam van het hoofd tot aan den voet met haar golven, door aan elk orgaan de golven toe te zenden, en volgens de vermelde wijze gaat zij den aard en de kracht der terug slagen van de zieke organen precies na en dicteert aan den patiënt of zijn begeleider deze observatie. Bij diagnoses of behandeling van afwezigen, d.w.z. als de patiënt in een andere stad woont de afstand speelt geen rol is het noodig eerst een foto van den patiënt aan mevr. dr. Gündl te sturen en wel een foto, waarop de patiënt alleen staat. De foto kan jaren oud zijn. Het portret is alleen de schakel tusschen medium en patiënt en zoo slaagt zij er in op eiken afstand, zooals de radiogolven het doen, het organisme voor de G- goiven toegankelijk te maken en zoowel diagnose als behandeling over de grootste afstanden vast te stellen en voor te schrijven. Het aileiverwoDderlijkste evenwel is het feft, dat mevr. Gündl naar de foto van sinds !ang overledenen stelt, door de bevinding der laatste levens minuut weer te geven en daardoor de zekere oorzaak van den dood te constateeren. Dr. Keil vertelde op zijn lezing o.a. het volgende geval Een dame, die zich sinds geruimen tijd in een sanatorium voor long lijders in Zwitserland bevond en wier toestand hoe langer hoe erger werd, werd door een kennis op mevrouw Gündl opmerkzaam gemaakt en stuurde haar portret ter stelling van een diagnose. Mevrouw Gündl constateerde, behalve verschillende kleine onregelmatigheden in andere organen, een zwaar gebrek aan de rechterlong daarom schreef de bedoelde patiënte aan den Weener geneesheer, die toezicht houdt over de medische werkzaamheid van mevr. Gündl, dat men in het sanatorium er toe wilde overgaan een pneumothorax te maken, daar de holte in de rech terlong steeds vorderingen maakte en men de linkerlong voor gezond verklaarde. Daar zulk een operatie evenwel slechts dan zonder gevaar kan worden gemaakt, als de andere long volkomen gezond is en daar mevrouw Güadl bij een herhaald onderzoek weer het gebrek aan de linkerlong constateerde, ried de ver melde dokter de patiëate aan, op het oogenblik van een operatie af te zien. De patiënte liet daarop een bekenden longspecialist uit Zurich naar het saoalorium komen en deze bekrachtigde de uitspraak van dr. Gündl en daarop had de operatie natuurlijk niet plaats. Zoo werd het leven van de patiënte gered, want zij bevindt zich nu, na een behan deling van twee maanden door mevrouw Gündl, op den weg van genezing. Griisaards gelooven alles, mannen betwijfelen alles, jongeren weten alles. Zoo gij geen roer hebt aan uw schip, Gij moet ten gronde of op een klip. Dikwijls ziet men, dat menschen van een heerschzuchtigen aard de beste ontwerpen geweldig dwars- boomen, alleen omdat zij niet ge raadpleegd werdea. Men moet zelf geleden hebben om te beseffen, wat het lijden van anderen is. Arbeid voort als onvermoelden 1 Dat strooit rozen op uw gang. De allerscherpste doornen groeiden Uit den dubbelen lediggang. Als iemand zoo met vuur, met liefde over zijn vak spreekt, wees dan maar zeker, dat hij er zich ook met volle toewijding voor inspant en goed werk levert. ZONDAG 22 APRIL om half 8 in 't Patronaat Tooneelspal (door de studenten van *t Gymnasium) Muziekuitvoering van Euterpe" Entrée 50 cent. Reserveeren a 15 ct. (tusschen half twaalf en half een). VENRAY. 21 April 1934 K0STEL00ZE WEGGELDKAAR- TEN VOOR NOORD-BRABANT. Bovenbedoelde kaarten worden verkrijgbaar gesteld in Hotel „De Zwaan" te Venray, op Maandag 23, Woensdag 25. Vrij dag 27 en Zaterdag 28 April e.k. voot het DORP VENRAY en Maandag 30 April voor de GE HUCHTEN, telkens des namiddags van half drie tot zes uur. Speciaal wordt de aandacht ge vestigd op het volgende 1. aanvrager moet houder zijn van een rijwiel of ander rij- of voertuig 2. aanvrager moet de kaart zelf balen Alleen voor minderjarigen kan de vader (of voogd) de kaart afhalen De vaders worden verzocht de kaarten zoo veel mogelijk voor hun minderjarige kinderen af te halen. Bij de aanvraag op te geven, naam, voornamen straat en huis nummer. De Gemeente-Secretaris van Maashees. Onderscheidi ngen Bij Kon. besluit is aan H. J. Schim van der Loeff, arts, geneesheer directeur der Psychiatrische Inrichting „St. Anna" te Venray, verlof ver leend tot het aannemen van het vreemde eere-teeken van Ridder der Orde van den Heiligen Gregorius den Groote van den Heiligen Stoel. Voor de Zieken. Door den avond ten bate van onze zieken op Zondag 22 April te bezoeken, zal men niet alleen een zeer sympathiek werk steunen, maar men wordt ook beloond en wel met een hoogstaanden genotvollen avond. Wie de studenten van de hoogste klas van het Paters-gymnasium al eens heeft zien spelen, die weet hoe keurig spel de studenten te aan schouwen geven. Honderden kaarten zijn er reeds verkocht. Het zal er druk worden. Iedereen wil bij dezen avond tegen woordig zijn. Men kan zich een plaats reserveeren. Naar de Missie. De Weleerw. Pater J. Kersten S.V.D., zoon van Fr. Kersten eo Marie Emonds (uit Venray), zal deze zomer naar de bloeiende, maar arme missie van Flores (Ned.-lndië) ver trekken. Aanstaande Zondag zal Z.Eerw. in de Paterskerk over zijn toekom stige missie vertellen en gelegenheid geven belangstelling daarvoor te toonen. Aanbesteding. Te Castenray werd aanbesteed het vcgrooten der R.K. Kerk aldaar. Architect Franssen te Roermond. H. Oudenhoven, Venray f 23650 P. Vollenberg, Venray f 23609 J. W. Gooden, Meijel f 22500 A. H. Martens, Venray f 21650 A. H. Mintjes, Maasniel f 21040 G. Verstralen, Venray f 20980 G. Ktekelberg, Maasbracht f 20945 J. Gerardts, Blenck f 2C060 L. Everaerts, Horst f 19999 Litjens, Helden-Panningen f 19794 Haegens en Martens, Horst f 19410 Cuppen en Poels, Horst f 19284 Gebrs. Oudenhoven, Venray f 19189 Dinghs, Castenray f 17240 Het werk werd aan den laagsten inschrijver opgedragen. Operatrein naar Duisburg. Wij ontvingen bericht, dat voor Hemelvaartsdag - 10 Mei wederom een operatrein naar Duis burg zal worden aangekondigd en wel ter gelegenheid eener opvoering van Parsival van Rich. Wagner. Voor Wagner-vrienden is een Parsival-voorstelling een evenement en te meer, indien een opvoering dezer opera in den besten schouw burg van West-Duitschland kan worden bijgewoond. Weliswaar is een operavoorstel ling op 10 Mei wat laat in het seizoen, doch ook de Festspiele te Bayreuth, waar de Parsival als wereldgebeurtenis voor het voetlicht wordt gebracht, vinden in den zomer plaats. Duivensport. Uitslag der Zondag gehouden wedvlucht vanuit Solré (België) af stand 187 K.M., gehouden door de postduivenvereeniging „De Zwaluw" De prijzen werden behaald als volgt le en 30e G. van Dijck 2e en 32e J. Dinjens 3e, 7e, 11e, 17e en 18e J. Kusters 4e, 10e, 14e, 16e en 20e Gebr. Rutten 5e P. Manders 6e, 35e, 36e en 39e Gebr. Hendriks 8e, 9e, 13e en 31e Goumans 12e Rijts 15e P. Jansen 19e en 28e J. Vermeulen 21e en 41e Loonen 22e en 29e E. Vermeulen 25e en 34e St. Servaas 26e en 37e Gebr. Spee 27e Toonen; 33e en 38e P. Kersten; 40e J. Vollebergh. Overduif G. Janssen. Gelost 8.30 uur. Aankomst eerste duif 10—51—30 uur. Laatste duif 11 13—42 uur. Onze gevederde vrienden. Ja ze zijn er weer, onze gevederde vrienden. Ze zijn, gedreven door een geheimzinnige macht, weer terug gekeerd van heinde en verre om in onze streken een broedplaats te vinden. Met spiedende oogjes hebben ze reeds een tijd lang rondgevlogen om -t terrein te verkennen en een ge schikte bouwplaats te zoeken. Nauwelijks immers is er zooveel blad aau boom of heester, dat 't nestje daartusschen verscholen kan worden, of de vogels zijn druk bezig met het sleepen van bouwmaterialen voor de kleine woninkjes waarin straks het joage, nieuwe vogelleven zal geboren worden, jammer, dat er dan ook spiedende oogen zich rich ten tusschen het dichte gebladerte om de schuilplaatsjes te ontdekken n.l. die der jeugd en der opgeschoten jeugd. Ja jammer is dit, omdat 't meestal niet geschiedt uit enkel be langstelling, maar in de meeste ge vallen met booze bedoelingen. Ach begrepen toch allen, en vooral oo.c de ouders, van welk een onschatbare waarde de vogeltjes zijn voor de mensch. Zeker, er zijn er onder, die ons wel eens schade kunnen berokkenen, maar vergeten we niet, dat de schade onmiddellijk wordt gezien en in bijna alle gevallen schromelijk wordt overdreven, terwijl het groote nut aan velen onzer ten eeoenmale ont gaat. In het algemeen geldt echter deze regelAlle vogels doen meer nut dan schade. Is het daarom ver standig ook slechts één vogel te dooden Is het verstandig een vogel te dooden, die per dag 2000 rupsen verslindt, doch voor dessert 20 kersen neemt. Weet U dat een mees b.v. per dag circa 2000 insecten of larven verorbert Eq behalve 't materieele voordeel, welk een genot verschaffen ons onze gevederde vrienden. Wie bewondert niet hunne vlugge en sierlijke be wegingen Wie geniet niet van hunne liefelijke tonen Daarom, wie ge ook zijt, spaar asjeblief onze gevederde vriendjes. Respecteer 't leven dezer vogeltjes, waut ook zij komen uit de hand van den Schepper, die alles schiep en zag, dat het goed was. Daarom allen meegewerkt, vooral gij ouders, om te voorkomen, dat nestjes door wreede handen worden verstoord en uitgehaald, Eu beroept ge u al eens op de schade, denk dan eens aan 't versje van Tollens: Hoor eens baas, ik wil 'i wel weten 'k Hou mijn erwtjes liefst voor mij; Stroopen staat ook niemand vrij Maar de vog'len moeten eten, Even goed als ik en gij.

Peel en Maas | 1934 | | pagina 1