Verf-Redame 45 ct. 50 d. Het Plaatselijk Blad HAAR Lijfblad komt Adverteert in de Weekbladen Gemengde Berichten alle Voor de schoonmaak soorten Poefsartikelen Zie Etalage W Spotprijzen Jaca. Coenen-Houfackers kg. Onze allerbeste Glanslakverf per Onze allerbeste Vloeriak per groote bus Jaca. Coenen-Houfackers ketenen? Hij zal worden uitgewezen. Frankrijk heeft nu te Londen het antwoord laten kennen op het Brit- sche ontwapeningsmemorandum, maar de kwestie van de ontwapening is er nochtans geenszins duidelijker op geworden. De berichten spreken elkaar bovendien tegen. Het officieele Fraasche antwoord schijnt vrij kort en bondig in te houden, dat Frankrijk bereid is om een accoord aan te gaan op basis van den status quo, dus ter hand having van de huidige bewapenings-. sterkte. Daarnaast weigert Frankrijk om in een Duitsche herbewapening te bewilligen en het weigert ook om de huidige mate van Duitsche her bewapening te egaliseeren. De regee ring te Parijs eischt strikte hand having van het Verdrag van Ver sailles, voor zoover het de Duitsche ontwapening betreft en verlangt van de Engelsche regeering bewilliging in- en medewerking aan economische sancties, als Duitschland het Verdrag van Versailles weerstreeft. Dat alles klinkt vrij bits en scherp afwijzend. En toch komen er uit Parijs ook weer berichten, welke dien indruk verzachten. Daarin heet het, dat de Franache regeering bereid is om aan Duitschland een defensieve be wapening toe te staan. Mogelijk dus, dat de vorenbeschreven, af wijzende Fransche houding, alleen een eventueele volstrekte Duitsche herbewapening geldt. Toch verlangt Frankrijk nog com pensaties voor de bewilliging in een Duitsche defensieve bewapening. In dat geval eischt de regeering te Parijs le Handhaving van het peil en de sterkte der Fransche strijd krachten. 2e Een verlenging van den diensttijd der Fransche recruten in de jaren 1934—1939, uit overweging dat dan degenen moeten opkomen, die in de oorlogsjaren zijn geboren en de geboorte-aanwas in die jaren gering was. 3e De mogelijkheid om het oude materiaal te verniewen en wel tot op het peil van het nieuwe materiaal, waarmee het Duitsche leger be wapend zal worden. Het minst druk over al deze kwesties maakt men zich intusschen te Berlijn, waar men zich van al het gedelibereer weinig aantrekt en... druk aan de herbewapening werkt. De Duitschers moeten eigenlijk niets van een accoord hebben. Een accoord zou grenzen stellen aan de herbewapening. Veel profijtelijker is de verwijzing naar het feit, dat de ex-geallieerden het Verdrag van Versailles hebben ge schonden door zelf niet te ont wapenen, zooals ze op zich hadden genomen, waardoor derhalve ook Duitschland zich niel meer aan de bepalingen van het Verdrag gebonden kan gevoelen. Dat laatste voert wel tot kwesties, maar... die moeten de vroegere Duitsche tegenstaaders maar onder elkaar uitmaken 1 o De Engelschen behoeven niet langer in twijfel te verkeeren over de economische opleving en derzelver afteekening. Chamberlain, de minister van financiën, heeft in het parlement zijn millioenenrede kunnen houden en den Engelschen daarbij prettige dingen kunnen zeggen. Er blijkt van '33/34 een begrotings overschot van 30 millioen pond te zijn en dat potje is de minister aan het verdeelen gegaan. De inkomsten belasting wordt met 10 pet. ver minderd; de automobielbelasting, berekend per paardekracht, ondergaat een vermindering van 25 pet.; de crisisverlaging van 1931 wordt voor de ambtenaren op de helft terug gebracht; de werkloozenuitkeeringen worden verhoogd tot het peil van 1 Juli van het vorig jaar. De Engelsche regeering zou deze pot-verdeeling weer gauw in den put zitten, als ook de perspec tieven voor de toekomst niet zoo gunstig waren. Het industrieele leven herstelt zich merkbaar als gevolg van grooter afzet m het binnenland en voor het eerst sedert jaren is het evenwicht in de betalingsbalans van het land hersteld geworden. Al deze mooie resultaten moeten verkregen zijn door een verstandige financieele politiek, door den tijdigen terugkeer tot een stabiele muntwaarde door. een mate van bescherming tegen buitenlandsche import Natuurlijk zijn de Engelschen verheugd over den gunstigen keer van zaken. Daar moesten ver kiezingen op kunnen volgen 1 o— De Fransche openbare meening blijft ontzet over de gebleken mogelijkheid, dat de historische Russische revolutionnair Trotzky nabij de Fransche hoofdstad rustig en ongestoord, ja met regeerings- permissie, zijn revolutionnaire roeping heeft kunnen volgen. Dank zij de welwillendheid van den vroegeren minister-president Chautemps. Omdat gebleken moet zijn, dat Trotzky zich politiek-bedrijvig heeft betoond, nam de huidige regeering het besluit om hem uit te wijzen uit het land. Sommige bladen onthullen op het moment, dat Trotzky de feitelijke leider is geweest van de Februari-onlusten in Parijs en dat hij toen er naar heeft gestreefd om het hoofd te worden van den Franschen Sovietstaat. Maar in zulke onthullingen zal wel veel fantasie schuilen Dorp in vlammen. In het Vorarlbergsche bergdorp Fraxern woedde Woensdagmorgen een geweldige brand, die hetgansche dorp bedreigde. De brand is Woensdagmorgen tegen 8 uur in het hotel „Adler" uitgebroken. Door welke oorzaak, is onbekend. Aangewakkerd door een feilen Oostenwind, breidde het vuur zich snel over het geheele dorp uit. Tegen den middag lagen reeds 20 huizen tegen den grond. De talrijke brandweren, die uit de omgeving en zelfs van veraf gelegen plaatsen in allerijl herwaarts gekomen waren, om hulp te bieden, stonden machteloos, tengevolge van gebrek aan water. Het meerendeel der huizen van het dorp is vaa hout, en de hitte der laatste dagen heeft deze woningen volkomen uitgedroogd, zoodat het vuur overal gretig voedsel vond Het dorp telt ongeveer 100 huizen en ruim 400 inwoners. Eindelijk is het den brandweren, geholpen door militairen uit Feldkirch en Bregenz, gelukt het vuur te be perken. Twee en dertig huizen zijn echter een prooi der vlammen geworden. Onder de afgebrande huizen bevinden zich ook de beide hotels „Adler" en „Krone." De film. Van verwording gesproken aan de ondermijning en vernietiging van de geestelijke en redelijke kracht van ons volk doet ook de moderne film dapper mee. We kregen dezer dagen een staatje onder het oog, dat iets zegt, welk een bron van bederf de moderne film is. Een universiteitsprofessor uit Praag heeft de voornaamste internationale films van het laatste jaar nog eens gewogen. En wat blijken nu de helden dezer films te zijn Die helden waren 310 moordenaars, 104 openlijke ge- welddadigers, 74 wisselvervalschers, 43 brandstichters, 181 menschen, die valsche getuigenis gaven, 642 dieven en oplichters, 165 inbrekers, 218 echt brekers en 192 overspelige vrouwen. De Helft van de huwelijken in de films zijn ongelukkig en daarvan 80 pCt. door toedoen van een derde. Veertig procent van de filmhuwelij ken worden weer gescheiden. Tribune afgebrand. Te Eindhoven is Dinsdagmiddag de overdekte tribune van E. V. V. afgebrand. De tribnne bood plaats voor 250 personen. Vuurtje-spelen door kinderen was oorzaak van den brand. Netten en maai-machines gingen in het vuur verloren. Nerveuse kinderen. Kinderen, die met een nerveusen aanleg geboren zijn, worden vaak voor lastig, lui. eigenzinnig, bang en nog veel meer gehouden en ten gevolge hiervan geheel ten onrechte gestraft, aangezien deze uitingen een gevolg zijn van zenuwzwakte en veeleer medische behandeling vragen. Aanleiding en zoo mogelijk een tijdelijke verandering van omgeving doen veelal wonderen bij deze kinderen. In vele gevallen, zijn het echter de ouders die overspannen en nerveus zijn, waardoor zij niet de kracht hebben om de noodige tact te vinden om de leiding te geven 1 Kinderen moeten omgaan met vriendjes van gelijken leeftijd en niet voortdurend met volwassenen of veel oudere kinderen. Groote opwinding moet voorkomen worden, evenmin moet een kind meegenomen worden naar plaatsen, die voor volwassenen bestemd zijn, als cinema, café e.a. Een kind moet eenvoudig worden gevoed en opgevoed, terwijl hij zooveel mogelijk moet profiteeren van de buitenlucht en spelen met andere kinderen. Opening Roermondsclie Maashaven Dinsdagmiddag is de nieuwe Roermondsche Maashaven geopend, welke als object van werkverschaffing in ongeveer twee jaren tijds werd uitgegraven in de stadsweide. Zeilschip gezonken. Woensdagmorgen is te Nijmegen het zeilschip „Concordia" van de schippers Gebr. van Dijk met bestemming voor Rotterdam tegen den stroompijler van de spoorbrug gevaren. Het schip bleef voor den pijler liggen en zakte langzamerhand inde diepte. De beide opvarenden, de gebroeders van Dijk, werden met behulp van een vlieger aan den wal gebracht. Het schip was verzekerd. Lager werkloozenc\jfer. De directeur van den Rijksdienst der Werkloosheidsverzekering en Arbeidsbemiddelings deelt mede, dat de werkloosheid onder de 593.000 leden van ingevolge het Werkloos heidsbesluit 1917 gesubsidieerde vereenigingen in de week 26 tot en met 31 Maart 1934 heeft bedragen 24.8 pet. In de vorige verslag periode (5 tot en met 10 Maart) bedroeg het percentage 25.4 de werkloosheid is dus in den loop van drie weken gedaald met 0.6 pet. In de overeenkomstige week van het jaar 1933 bedroeg de werkloos heid 29.4 pet. Het aantal ingeschreven werk zoekenden is sedert 10 Maart 1934 gedaald met 15.225 het aantal werkloozen met 14.637. Vergeleken met 25 Maart 1933 is het aantal bij de organen der arbeidsbemiddeling ingeschreven personen verminderd met 21.156. Groote potjes Meubelwas vanaf 9 ct. Groote doos Boenwas vanaf 22 ct. Linoleumwas, Dweilen, Poetsdoeken, Hand- en Kamervegers. Prima kwaliteit Zeer lage prijzen Wees slim Poets met Glim. Profiteert van deze bijzondere aanbieding. Wie eenmaal lakt met onze lak, Heeft voortaan lak aan andere lak. 48 Na deze vermoeiende waschdag vindt zij zeker nog tijd haar krant te lezen. Gij fabrikanten en handelaren van waschmachines en waschmiddelen, maar ook van alle andere in de huishouding benoodigde artikelen, moet dit moment uitbuiten om haar de goede kwaliteit van Uwe artikelen onder oogen te brengen. Daarom:

Peel en Maas | 1934 | | pagina 10