Gemengde Berichten Inlichtingen uit bevolkings registers en registers van <len Rurgelyken Stand. Vooral den laatsten tijd komt het herhaaldelijk voor. dat door inge zetenen telefonisch ter Secretarie namen, geboortedatums, adressen of andere inlichtingen worden gevraagd uit de Bevolkingsregisters of de registers van den Burgerlijken Stand Dit levert groote moeilijkbeden op in verband met de legesverordening, volgens welke voor dergelijke ver richtingen bij vooruitbetaling leges zijn verschuldigd. Zoo b.v. moet voor elke informatie uit het Bevol kingsregister per naam 10 ct. worden betaald met een minimum van f 0.2C per informatie, voor inlichtingen uit de registers van den Burgerlijken Stand volgens een hooger tarief met een minimum van f 1. In verband met bovenstaande zien wij ons genoodzaakt te bepalen, dat telefonisch geen inlichtingen als bovenbedoeld meer zullen worden verstrekt, zoodat dus de verlangde informatiën voortaan persoonlijk ter Secretarie moeten worden gevraagd onder vooruitbetaling der daarvoor verschuldigde rechten. Venray, 12 April 1934. Burgemeester en Wethouders van Venray, O. VAN DE LOO De Secretaris, VAN HAAREN Verkoop van schansen. De Gemeente Venray zal op Don derdag 19 April a.s. des namiddags twee uur publiek verkoopen in de zaal Arts te Merselo c.a. 45 slagen mooie schansen van 100 stuks, ge legen in de Gemeentebosschen aan het Roosendaal, Endepoel en Veltum, benevens eenige slagen afvalhout en 10 slagen tophout, gelegen in de Spurkt en Venraysch Broek. Venray 12 April 1934 Burgemeester en Wethouders van Venray, O. VAN DE LOO De Secretaris, VAN HAAREN GEVONDEN een portemonaie met sleutel. Bureau Peel en Maas. GEVONDEN 1 Kinderrozen krans in etui, 4 sleutels verbonden door een veter en een reserve vrachtauto-band met velg. Inlichtingen Gemeente-politie, GEVONDEN een portemonnaie met geld. Inlichtingen Marechaussee-kazerne De op 30 Maart j.l. aange houden drie personen alhier. die wegens opruiing en verzet tegen de poiitie naar Roermond werden over gebracht, verblijven aldaar nog steeds in hechtenis. Naar we vernemen zal deze zaak op 5 Mei a.s. door de Rechtbank te Roermond behandeld worden. 2 Personen werden bekeurd wegens het puin storten buiten het afgerasterde gedeelte van de puin- plaats. Zilveren feest der Tabaks bewerkers. Morgen Zondag zal de R. K. Tabaksbe werkers vereeniging alhier haar zilveren bestaansfeest herdenken. Om acht uur wordt een H. Mis van dankbaarheid opgedragen door den adviseur op verzoek van de R. K. Tabaksbewerkersbond wegens zijn zilveren bestaansfeest en heel bijzonder tot intentie van de drie zilveren jubilarissen n.l. Gerard' van Hout, Martinus Willems en Martinus van Rooy. In deze H. Mis van dankbaarheid gaan de leden van den R. K. Tabaksbewerkersbond ter H. Tafel. Na de H. Mis gezamenlijk ontbijt in de zaal van het Kruis- verbond. 's Avonds om half 7 zal in de Wilhelminazaal een feestvergaderlng gehouden worden, waar een tweetal sprekers zullen optreden, w.o. Rector van den Bosch uit Venlo. Een humorist en de muziek van „De Lauzitsers" zullen er het noodige toe bijdragen om het aangename met het nuttige te verwisselen. De vrouwen der Tabaksbewerkers zijn uitgenoo- digd, benevens alle leden der R. K. Werkliedenvereeniging, die allen gul worden onthaald. Morgen Zondag zal V.V.V. alhier een wedstrijd spelen als tegen prestatie voor Venray's Harmonie, voor de gegeven opluistering bij de opening van het nieuwe terrein. De opbrengst van deze wedstrijd zal beschikbaar worden gesteld voor aankoop van nieuwe instrumenten. Dus sportliefhebbers allen op naar den Dril tot steun voor Venray's Harmonie. Zie advertentie. Uitvoering. Zaterdag- en Zondagavond gaf „Euterpe" eene uitvoering onder directie van den heer Math. Arts, met* medewerking van den K.R.O. Humorist en Conferencier Louis Contran. Was Zaterdagavond het bezoek niet zoo groot, Zondagavond was de Patronaatszaal geheel gevuld. Zooals we dat van het wakkere Salonorkest gewoon zijn, was de uitvoering uitstekend, terwijl ook de heer Contran veel succes behaalde. Het geheel was een aangename avond. tudentcuclnb „St. Bernardus". Dit jaar was de keuze van St. Lrnardus gevallen op een blijspel v ,n Jan Grosveld, getiteld„Zijn I Hoentje". Na een week van hard werken werd Zondag de eerste opvoering gegeven op de Heide, 's Maandags gevolgd door een opvoering in Oostrum. Op beide avonden werd goed spel geleverd voor een tamelijk talrijk publiek. Donderdagavond werd het stuk in Venray zelf opgevoerd in de zaal van Schaeffers Ruim 7 uur opent de Moderator met een welkomswoord tot de tal rijke aanwezigen te richten, speciaal tot de ouders der studenten. Hij dankt de ouders dat zij gehoor heb ben gegeven aan zijn oproep van het vorige jaar om mede te werken en hoopt en verwacht, dat zij dit steeds meer zullen doen, om daar door des te beter het groote, moei lijke doel der Studentenclub te kun nen bereiken de vorming der Stu denten naar hun groote Voorbeeld Christus. Het tooneelstuk is het verhaal van een eenvoudige, onbekende kunst schilder, v. Pellenburg, die bij ge brek aan koopers steeds dieper in de schulden raakt, totdat hij opeens de gezochte erfgenaam van een fantastisch vermogen blijkt te zijn. Allen die hem om z'n armoede het leven lastig maakten, nemen ineens een heel andere houding aan tegenover hem. Zijn vroeger onbe kende kunst wordt er een gewilde koopwaar door. Groot is daarna de ontnuchtering, wanneer een ander de gezochte erfgenaam blijkt te zijn, n.l. v. Palenborg, een bescheiden mannetje, dat nu echter den ont goochelden artist uit de wanhoop redden zal met zijn millioentje, uit dankbaarheid voor vroeger ontvangen goedheid. Dank zij de goede leiding en de goede rolverdeeling werd het stuk vlot gespeeld. De Lauzitsers vulden de ruimten tusschen de bedrijven met hun op gewekte muziek, zoodat alles mede werkte om deze „Bernardus"avond tot een gezellige avond te maken. De talrijke aanwezigen waren zeer voldaan. OOSTRUM Op het Zondag j.l. gehouden solistenconcours te Am sterdam, behaalde de heer Joh. Verblakt alhier met piston in de 2de afdeeling den 2en prijs met 149 punten. OIRLO. Door de Jonge Boeren alhier is een nieuw model schoffel machine aangekocht, op proef vao goede werkiog. Deze machine zal de eerste zijn die in Limburg in gebruik genomen zal worden. De demonstratie zal plaats hebben op a.s. Dinsdag, namiddag 1 uur te Oirlo. Wij hopen dat het bestuur der Federatie en andere belangstellende deze demonstratie zullen bijwonen. N.-Limburgsclte Paarden fokdag Te Venlo vergaderde het bestuur v. d. N.-Limburgsche Paardenfokdag onder leiding van dhr. Vine. Pyls uit Venray. Spreker memoreerde in het kort, de beide overleden bestuurs leden dhr. Hafmans uit Helden en Jan Poels uit Venray waarna deze plaatsen werden aangevuld, bij acclamatie, door dhr. Mr. Notaris Hafmans uit Helden en Ant. Poels Jzn uit Venray. Tot Eere-Voorzitter werd ge kozen dhr. Mr. Notaris Hafmans uit Helden; tot Voorzitter dhr. Obers uit Sevenum en tot Onder-Voorzitter dhr. Vine. Pyls uit Venray. De N.-Limburgsche Paardenfokdag werd voorloopig vastgesteld op 29 Mei a.s. MEERLO. Tot nader bericht worden de H. H. Diensten in de kerk te Tienray gehouden. Dinsdag morgen werd onder de nieuw be noemde pastoor een vergadering van het parochiale kerkbestuur gehouden, teneinde spoedig een regeling te treffen. SEVENUM. Dinsdag eischte de Officier van Justitie te Roermond tegen den 24 jarigen slager G. B. van hier, die terecht stond wegens misdrijf van art. 247 van het Wet boek van strafrecht twee jaar en zes maanden gevangenisstraf. De verdediger Mr. E. Daub uit Venlo pleitte vrijspraak. GRUBBENVORST. Woensdag morgen overleed te Grubbenvorst de Eerw. Moeder Overste van het klooster der Zusters Ursulinen aldaar. De overledene, in de wereld mej. Maria Zanders, werd geboren te Horst 18 Maart 1894 en was sedert 20 October 1928 overste van genoemd klooster. WANSSUM. Naar wij verne men zal 15 Mei a.s. in de gemeente alhier begonnen worden met de asfalteering van den weg. Daar het verkeer hier tegenwoordig nog al druk is, mag men het een hoog- noodige verbetering noemen. Groote Cross Country te Blerick. Op Zondag 6 Mei a s. zal te Blerick een groote Cross Country verreden worden voor lichte en middelzware halfbloedpaarden en zware koudbloedpaarden. Deze Cross Country wordt geor ganiseerd door de rijvereeniging „De Carwats", welke vereeniging is aan gesloten bij de Nederlandsche federatie van Landelijke Rijvereeni gingen. Ingevolge dispensatie vau boven genoemde federatie kunnen ook de niet bij deze federatie aangeslotenen aan deze Cross Country deelnemen. Dierenbeulen. Wegens dierenmishandeling ver scheen voor den strafrechter vader W. J. D., landbouwer te Sieben- gewald en zijn drie volwassen zoons Deze helden hadden hun paard, dat de zware vracht niet uit een zeer diep spoor vermocht op te trekken, met knuppels geslagen, met de zweep gestriemd en met een riek gestoken. Wel een half uur lang hadden ze op het dier den beul uitgehangen. Het bloed kleefde er van aan de stompe voorwerpen en het verscheurde vel hing het dier over het trillende lijf Tegen den vader en zijn zoon Hendrik luidde de eisch wegens deze wreede mishandeling ieder f 30 boete Tegen de twee anderen vrijspraak wegens onvoldoende bewijs. Bedreiging tegen het leven. A. G. G.. monteur chauffeur te Wellerlooi. was door de Bossche rechtbank vrijgesproken van de aan klacht ter zake, dat hij op 24 Oct. 1933 te Well-Bergen als bestuurder van een vrachtauto, komende met smokkelwaren van de Duitsche grens, op de kommiezen B. Pruis en P. Hartogs, die hem voor visitatie tot stilstand wilden brengen, is ingereden om hen te overrijden. Bij de behan deling dezer strafzaak in hooger beroep voor het Bossche Gerechts hof, werd tegen verdachte door den advocaat-generaal 1 jaar en 6 maan den gevangenisstraf geëischt. Het gerechtshof veroordeelde ver dachte tot 4 maanden gevangenisstraf. Droevige vondst. Dinsdagmorgen werd te Maasbree bij het leegmaken van een beerput een kinderlijkje daarin gevonden. Bij een onderzoek is viijwel komen vast te staan, dat het lijkje vanaf de straat in den put is geworpen. Nadat de Officier van Justitie te Roermond met een en ander op de hoogte was gebracht, is tot begraven van het lijkje overgegaan. Een verder onderzoek wordt ingesteld. Benoemingen Bisdom Roermond Z. Hoogw. Exc. Mgr. Dr. J. H. G. Lemmens, Bisschop van Roermond heeft benoemd tot pastoor te Heijen den weleerw heer F. j. Heijnen en tot pastoor te Mesch den weleerw. heer E. A. Russel, die kapelaan was aan de St. Matbiaskerk te Maastricht. Motorrijder rydt tegen auto op. De heer en mevrouw H. M. uit Weert kwamen per auto van Maeseijck in de richting Weert ge reden toen een motorrijder uit tegen overgestelde richting naderde en plotseling zwenkingen naar rechts en links maakte. M. remde uit alle macht en gaf signalen, die blijkbaar niet werden opgemerkt, want de motorrijder reed in volle vaart tegen de auto op en sloeg daarna tegen den grond. Hij was vrijwel op slag dood en bleek te zijn de 27-jarige ongehuwde P. uit Aldeneyck bij Maaseyck. Den heer M. treft geen schuld Het parket van Tongeren gelastte na het onderzoek zijne onmiddellijke vrijlating. De auto moest echter voor het verdere onderzoek ter plaatse blijven. Kindje verbrand. Te Beesel kreeg het 3-jarig dochtertje van de familie Houwers een tobbe met kokend water over het lichaam. Het kind overleed spoedig aan de verwondingen. Nieuw kanaalpand Julianakanaal Het kolenvervoer over de nieuwe haven te Stein zal niet voor begin Mei aanvangen. Het is zelfs niet waarschijnlijk, dat de ingebruikneming van het nieuwe kanaalpand van het Julianakanaal pas omstreeks 15 Mei zal kunnen geschieden. Mynwerker vermist. Sedert 7 April wordt te Kerkrade vermist de 30 jarige ongehuwde mijnwerker Th. Mans. Hij begaf zich dien dag naar Staatsmijn Wilhelmina, doch is daar niet aan gekomen. Yalscli geld. De politie nam te Kerkrade een valsch kwartje in beslag, dragende het jaartal 1928, blauwachtig van kleur, slecht nagemaakt. De ruïne te Valkenburg. Naar het Limb. Dagbl. verneemt heeft de Stichting „Het Kasteel van Valkenburg", besloten een electrische installatie te doen aanleggen teneinde tijdens de zomermaanden eiken avond de schilderachtige ruïne van den ouden burcht met schijnwerpers te kunnen verlichten. Wie het tooverachtig effect van het „floodlight" op de verweerdp puinhoopen van dit historisch monument gedurende de proefbe- llchting heeft mogen gadeslaan, hij zal zoo schrijft het blad, ongetwijfeld instemmen met onze hulde aan het voortvarend bestuur der Stichting, dat het in dezen wrangen crisistijd heeft aangedurfd Nederlandsch eenigen hoogteburcht te voorzien van een permanente illuminatie, waardoor de roem van 't oude Geulstadje wijd en zijd zal uitstralen over 't land. Mooi Limburg is 'n nieuwe en hoogst waardevolle attractie rijker geworden 1 Met liet hoofd onder een autobak. Donderdagmorgen is de 23-jarlge chauffeur Smits uit Nuth, toen bij bij de nieuwe stoom-dakpannenfabriek te Echt, zijn auto deed kippen, met zijn hoofd onder het omkantelende gedeelte terecht gekomen. De onge lukkige werd op slag gedood. Geraamte gevonden. Op het grootste stadsplein te Maastricht heb „Vrijthof", wordt het groote standbeeld van St. Servatius geplaatst en daarnaast de St. Servatiusbron. Bij het graaf werk voor deze werken is men gestuit op vele geraamten, welke deels slechts 20 centimeter onder de oppervlakte lagen. In totaal zijn meer dan 25 schedels gevonden. De geraamten liggen allen met het hóold naar het Oosten. Houtresten zijn niet gevonden, zoodat niet wordt aangenomen, dat ter plaatse geen gewoon kerkhof is geweest. MINIMUMPRIJZEN AARD APPELEN. Toen de Aardappelen-centrale in September van het vorige jaar haar taak begon, werden minimumprijzen vastgesteld van f 3, f 2, f 1.50 en f 1.25, al naar gelang de soorten. De centrale moest die prijzen garandeeren, maar tegelijk was door den minister bepaald, dat zij daarbij op eigen middelen moest drijven en niet op toeslag van het Rijk zou kunnen rekenen. Het was dus zaak voor de Aard appelencectrale om voorzichtig te zijn. Daarom werd van de boeren, die konden verkoopen, bij het aan vragen van een vervoerbewijs, een vierde van den minimumprijs voor loopig ingehouden, teneinde daarvan een fonds te vormen, om ook voor heD, die niet konden verkoopen, den minimumprijs te kunnen verzekeren. Nu de centrale 6—-7 maanden heeft gewerkt, heeft men een overzicht kunnen krijgen van den gang van zaken. Het fonds blijkt groot genoeg om aan alle boeren den minimumprijs ten volle uit te betalen. Daar de inhouding van het een vierde van den minimumprijs niet noodig was en bovendien veel administratie veroorzaakte, heeft het bestuur van de centrale besloten met ingang van a.s. Maandag, 16 April, deze inhouding te doen vervallen. Voortaan zullen dus verkoopers den vollen verkoopprijs in handen krijgen, terwijl de een vierde in houdingen van voorheen zoo spoedig mogelijk zullen worden uitbetaald. Dat „zoo spoedig mogelijk" zal, naar wij vernemen, omstreeks Juni worden, want er moet eerst nog heel wat administratief werk worden ver richt, voordat ieders aanspraken zijn uitgezocht en vastgesteld en de uit- betalings-chèques gereed zijn. Het gaat namelijk om een aantal van ongeveer 100.000 betrokkenen. Door het vervallen van de een vierde inhouling komt er intusschen geen verandering in de minimum prijzen der aardappelen. Wel is het mogelijk dat de marktprijs eenigszins daalt. De prijzen van den handel toch waren veelal boven den mini mum prijs, omdat de verkoopers er een gedeelte van de een vierde inhouding, waaromtrent zij niet zeker waren, dat zij die ten volle uilge- keerd zouden krijgen, in verdiscon teerden. Wanneer eventueel de aardappelen- prijzen dalen, zij zullen toch nooit beneden de minimum prijzen kunnen zakken. Radio-naclitvorstberichten. Van 16 April tot nadere aankon diging zullen nachtvorst ver wachtingen radiotelefonisch worden geseind door bel station van het Kon. Ned. Met. Instituut te De Bilt. (P.I.M.) Deze berichten worden op werk dagen uitgezonden op de golflengte 1710 M. te 15.45 en 20.00 Amster- damschen tijd (in het laatste geval na het gewone avondweerbericht). Van 15 Mei af geschiedt de uit zending te 15 45 en 21.00 Amster damschen zomertijd. Gedenksteen wylen Mgr. Dr. W. II. Nolens. Zondag 15 April a.s. heeft de plechtige onthulling plaats van den gedenksteen voor wijlen Z. Exc. Mgr. Dr. W. H. Nolens, in den gevel van perceel Prinsegracht No 36 te Den Haag. Waarschuwing. In het Algemeen Politieblad geeft de burgemeester van Lonneker in overweging geen relaties aan te knoopen met de zgn. Bouw- en Exploitatie Maatschappij „Alaska" Lipperkerkstcaat no. 69, aldaar. Reeds verschillende personen zijn de dupe geworden van de handelin gen van den persoon, die zich diiec- teur noemt van die instelling. Tot voor kort oefende hij zijn practijken uit onder voorgeven, dat hij directeur was van het assurantie huis „Fortuna." Nederlandsche haring naar Rusland. Blijkens bericht uit Moskou wordt daar bevestigd, dat de sovjet-unie in Nederland belangrijke aankoopen vao haring heeft gedaan, omdat de Nederlandsche aanbiedingen gunstiger waren dan de Engelsche en Noorsche Tot dusver is in totaal 10.000 ton gekocht en naar verluidt, zullen binnenkort nieuwe aankoopen worden gedaan. Verder heet het, dat door be middeling van de „Exportchleb" Rusland hier te lande verschillende posten voor de levering van metaal zou hebben afgesloten. Smokkelt geen deviezen Twee Nederlandsche deviezen- smokkelaars, die, in het Rijnland groote posten effecten over de Nederlandsche grens hebben ge smokkeld, zijn door het Schnell- schoeffengericht veroordeeld. Zij waren door de Duitsche douane gearresteerd bij een poging om opnieuw 10.000 Mark te smokkelen. Een der Nederlanders, de R. genaamd werd veroordeeld tot 3 en een half jaar tuchthuis en ten geldboete van 6.000 Mark de tweede verdachte, zekere B. tot drie jaren tuchthuis en 5 000 Mark boete Beiden hadden effecten verstopt in een auto van B. en zoo getracht deze over de grens te krijgen Hun actie ging voornamelijk van Keulen en Dusseldorf uit. Yreeselyk drama to Kloetinge Donderdagmorgen heeft men te Kloetinge in een put achter het erf van de landbouwerswoning, bewoond door den arbeider de B. het lijk gevonden van de vrouw. Men vermoedt dat zij zich door verdrinking van het leven heeft beroofd, hetgeen reeds Woensdag in den morgen moet zijn geschied. In de vroege morgenuren van Donderdag, heeft ook de B. zich door ophanging van het leven beroofd. Men neemt aan, dat de oorzaak van dit drama moet worden gezocht in het feit, dat er financieele moeilijkheden in het gezin waren. Zeven kinderen blijven onverzorgd achter. De oudste der kinderen is een meisje van 20 jaren. Nachtelyke overval op een communist. Woensdagavond omstreeks 11 uur drongen een 4 tal personen de woning biDnen van een zekeren K. te Meddo onder Winterswijk. K. lag reeds te bed en werd door de indringers wakker gemaakt. Zij eischten van hem de plaats aan te wijzen, 'waar zijn schrijfmachine stond, terwijl zij naar vlugschriften zochten van communistische strekking welke K in zijn bezit zou hebben met het doel deze over de grens te brengen, K. beweerde, dat zijn schrijf machine niet bij hem was, doch bij een partijgenoot in Winterswijk (K. is communist), waarop de in dringers het huis doorzochten. Zij vertrokken tenslotte met medeneming van pamfletten en van een bedrag van 53 gulden, dat zij hadden gevonden. Een persoon keerde terug en heeft K. op een ongenadige manier af geranseld. K. heeft n.l. kunnen vaststellen, dat alle vier Hoogduitsch spraken. Tragische gevolgen van de wereldcrisis. Het internationaal arbeidsbureau te Geneve heeft een rapport uit gewerkt voor de volkenbonds commissie voor jeugd bescherming waaruit duidelijk de droevige ge volgen van de economische wereld crisis in het bijzonder voor de jeugd blijken. Het internatiooaal arbeidsbureau constateert, dat de crisis bijna overal een zoodanige daling van den levensstandaard heeft veroorzaakt, dat millioenen kinderen ondervoed zijn en gevaar loopen in abnornale hygiënische omstandigheden op te groeien. Daarbij komt tevens de moreele invloed van de crisis op de kinderen uit wier spelen, school opstellen enz. dikwijls de in het gezin heerschende nood en zorg tot uiting komt. De neutrale pers, Al vaker wezen we op den nood- lottigen invloed van de zoogenaamde neutrale bladen in de christelijke gezinnen. Wij vonden nu dezer dagen uit spraken van Protestantsche zijde over dit zelfde thema. Zie eens hier „In het algemeen zijn die Gerefor meerde gezinnen, waar men dagelijks gevoed wórdt door de neutrale of vrijzinnige pers, slap en zonder eenige energie." ,Let op die Gereformeerden, die zweren bij de „Telegraaf" en „De Haagsche Post." Ik aarzel niet te zeggen, dat het over het algemeen niet de menschen zijn, wier kinderen geestelijke ruggegraat hebben en sie aden van Gods Kerk genoemd kunnen worden." Moeten wij niet erkennen, dat dit in katholieke gezinnen veelal nog erger is Het beruchte lek, de afval, begint in die gezinnen, waar voortdurend liberale of „neutrale" bladen binnen komen. Daar is het katholicisme „slap en zonder eenige energie", de kinderen hebben er geen „geestelijke ruggegraat." De bedrieger bedrogen. Men schrijft uit Uden aan de Bossche Crt. De portier van het missieklooster is stellig een groot weldoener. Zijn ruim hart ontvangt iedereen, zijn groote 'hand deelt kwistig boter hammen uit. Maar zijn geoefend oog ziet soms meer dan den arme bede laar lief is. Zoo komt er Zondag 1.1. een man op 't Missiehuis aangestaptachter de heg schiet ie z'n schoenen uit en trippelt op z'n sokken naar de voor deur en zegt daarBroeder, hedde asteblieft niet 'n paar schoenen voor me. want ik heb niks meer aan m'n poote. Jawel, stakkert, zegt de Broeder, komt er in. De vriendelijke portier loopt door 'n zijdeur naar buiten en haalt de schoenen die de bedelaar achter de heg uitgetrokken bad. Asteblieft, zegt de Broeder, het zijn nog een paar goeie. De drommel merkt niets en stapt met zijn nieuwe schoeuen naar buiten. Langs een omweg loopt hij naar de plaats waar zijn eerste schoenen slonden ze zijn verdwenen, nee toch niet. Hij betast de schoenen aan z'n voeten en voelt meteen hoe de bedrieger bedrogen is. Door een dakvenstertje staat de lachende kloosterbroeder naar buiten te kijken. KOEIEN ONDER DEN TREIN. Te Herveld (Betuwe) zijn Woens dagavond 2 zware runderen van den landbouwer Bus op de spoorbaan geraakt. Ze werden door den snel trein nr. 3173, komende van de richting Kesteren, welke daar om streeks half acht passeert, gegrepen en op slag gedood. In het treinverkeer bracht het ongeval geen noemenswaardige ver traging. Ingekomen en vertrokken personen van 16 tot 23 April INGEKOMEN H. R van Geenen en gezin_ sleenfabrieksarbeider Spurkt B 22 van Maashees M. Ch. Janssen, onderwijzeres, Langstraat 26, van Bakel H. H. Janssen, dienstbode, C 61 Boschhuizen, van Venlo M. H. Koffers, zonder beroep Buitenweg 8, van Heiloo C. Tijssen, dienstbode, Oirlo F 8 van Horst M. Schols, z. beroep, School straat 18, van Grubbenvorst P. van Zwamen, dienstbode, Langeweg 7, van Venlo E. Heijnen, dienstbode, Leun- sche weg 12a, van Vierlingsbeek. G. de Paoli, terrazzowerker, Langeweg 21, van 's Hage. F. Vavrina, schilder, Langstraat 62a, van Walsum A. Gornelissen, bakker, Leunen K 22, van Beugen A. van Gaal, dienstbode, Smakt B 11, van Oostelbeers G. Hendriks, molenaar, Leunen K 59, van Eindhoven J. van den Heuvel, dienstbode, Merselo M 7, van Deurne M. Janssen, kloosterzuster, Overloonsche weg 2, vah Tegelen A. Geboers, verpleger, Stations weg 32, van Cuyk F. Teepen, idem, idem, van Oostelbeers H. VVeijers, dienstknecht, Stationsweg 32, van Oltersum J. Ebben, verpleger, idem A. Emmren, verpleegster, St. Ar.nalaan 5, van Rosmalen VERTROKKEN F. de Hoog, dienstknecht naar Sevenum G 47 H. Janssen, z. beroep, naar Broekhuizen A 43 J. Swinkels, dienstknecht, naar Horst Nieuwe Lind A. Raassens, dienstbode naar Sevenum C. Barents, dienstbode, naar Den Haag, Dennenweg 61a J. Geurts, landbouwer, naar Venlo J. Mulders, dienstbode, naar Swolgen VV. Mulders, dienstbode, naar Lottum II. Vogels, dienstknecht, naar Deurne E 73 M. van Gerven, dienstknecht, naar Horst A 18 P. J. Kerstjens, dienstknecht, naar Swolgen C. 13 P. Nabuurs, zonder beroep, naar Esch Kerkelijke Diensten Venray Parochiekerk Morgen Zondag in alle H.H. Missen collecte voor het Seminarie, 8 uur wordt een H. Mis van dankbaarheid opgedragen door den Adviseur op verzoek vandenR.K. Tabaksbewerkers- bond, wegens zijn zilveren bestaans feest en heel bijzonder tot intentie van de drie zilveren jubilarissen Gerard van Hout, Martinus Willems en Martinus van Rooy. In deze H. Mis gaan de leden v.d. Tabaksbewerkersbond ter H. Tafel. Na de H Mis gezamenlijk ontbijt in de zaal van het Kruisverbond. 2 uur groote en kleine Congregatie, en collecte voor de kaars van Smakt, half 3 herhalingscatechismus jongens, 3 uur Lof, 4 uur H. Familie. Maandag half 8 leesmis voor Karei Thomassen, als lid der H. Familie. 8 u besteld Jaarg. voor Leonard Tacken, echtgenoote en hun zoon Jean, 7 uur Lof. Dinsdag half 8 best. Jaarg. voor de vrouw van Lamb van Haren, 8 uur leesmis, 9 uur pl. Huwelijksmis voor J. A. Clevers en A. M. Keltjens, halt 10 plechtige H. Mis voor de 50-jarige echtvereeniging van Jan Willems en Maria Hubertina Reijnders. Woensdag half 8 Jaarg. voor Chr Ariaans en l.van Meijel 8 uur leesmis. Donderdag 7 uur te Veltum H. Mis, half 8 best. Jaarg. voor Th. van Op bergen, 8 uur Jaarg. voor A. Wijnho ven en J. van Rijswijck". Vrijdag half 8 best. Jaarg. voor Jos. van Hoof, 8 uur sol Jaarg. voor de vrouw van L v. Valkenburg. Zaterdag komen de jongens der 3de en 4de klas en de meisjes der 5de klas te biechten, 7 uur Lof. Voortaan wordt biecht gehoord van 6—8 uur. A.s. Zondag collecte voor't Bisdom.

Peel en Maas | 1934 | | pagina 2