Weekblad voor VENRAY, HORST en Omstreken. ijAirowft JACFONC^ ixANUFACTUDEN I fYÖMDEEW Dit nummer bestaat uit TWEE bladen. De Middenstander een kind van zijn tijd. Moeten de steun- normen worden verlaagd Provinciaal Nieuws Ons weekpraatje. Binnenland. Zaterdag 14 April 1934 Vijf en vijftigste Jaargang No 15 PEEL EN MAAS ■o/vumdmbwtSPRIJS n. kwartaal voor BLIJKEN TOCH HET 'pR,7s DER ADVERTENT 1EN BLIJKEN J TOCH HET Uitgave van FIRMA VAN DEN MUNCKHOF VENRAY Telefoon 51 ABONNEMENTSPRIJS p. kwartaal voor Venray 65 ct., per post 75 cent voor het buitenland I 1.05 bij vooruitbetaling. Afzonderlijke nummers 5 cent Er is onder het publiek en speciaal onder de arbeiders een zekere op positie groeiende tegen het beleid van minister Slotemaker de Bruine, in het bijzonder inzake diens plannen tot verlaging der steunnormen. Die plannen vallen moeilijk meer te ont kennen, nu ze voor Twente reeds in besluiten werden omgezet voor wat de groote steden aangaat in een zeker stadium van bewerking kunnen worden geacht. Dat laatste blijkt wel uit de ministerieele uit noodiging aan de bestuien der bedoelde gemeenten om terzake steunverlaging met den minister overleg te komen plegen. Elke maatregel, welke op zich onaangenaam is, behoeft daarom nog niet onjuist te zijn. Onaangename zaken kunnen uit den drang der omstandigheden worden geboren. En waar niet is, verliest ook de keizer zijn recht. We willen daarmee maar zeggen dat wanneer de minister zijn maat regelen motiveert met te verwijzen naar de fioancieele noodzaak er van, het opponeeren daartegen moeilijk is omdat zoo maar niet een-twee-drie is uit te maken, of de verantwoor delijke minister overdrijft, of een onjuiste inzicht beeft. Wel willen we nadrukkelijk vast stellen, dat een verlaging der steun normen ons voor het oogenblik fa taal voorkomt en niet dan in uiterste finantieele noodzaak mag worden doorgevoerd. Men hanteere ten deze ook niet te .gauw het fioaDtieele argument. We zijn er van overtuigd, dat de finantieele lasten van het Rijk uiterst zwaar zijn, maar we hebben er ons toch mede dikwijls over kunnen ver wonderen en verheugen tevens, dat kapitale sommen kunnen gevonden worden, als een of andere dringende uitgave moest worden gedaan. Het komt ons voor, dat de ge dachte tot verlaging van de steun normen niet weinig wordt bevorderd door de overweging, dat er een verschil tusscben steun en le ver dienen loon moet blijven bestaan, ruim genoeg om een prikkel te laten naar het zoeken van werk. Inderdaad is het bedoelde verschil verminderd, doordat in het algemeen de loonen in de laatste jaren sterk werden gedrukt. Men vergete echter niet, dat die loonen daarmee ook dichter kwamen bij het bestaansmi nimum der arbeiders en dat ditzelfde bestaansminimum toch ook grond slag behoort te wezen bij de bepa' ling der steunnormen. Aan de steunuitkeeringen is reeds meermalen op eenigerlei wijze getornd Men houde ook wel in het oog, dat de prijzen der artikelen van levens behoefte als gevolg van het ingrijpen der overheid in betrekkelijk korten tijd sterk verhoogd, zoodat werk- loozen en andere ondersteunden met de uitkeering van vroeger, tbaos veel minder kunnen doen. Verlaging van steunnormen zou daardoor een dreiging gaan beteeke nen van pauperisme, van een ver arming, welke zich zou wreken aan de gezondheid van volwassenen en kinderen. Dat moet worden voor komen, zoowel uit menschelijke en maatschappelijke motieven als om., finantieele redenen. Een verzwakt menschengeslacht wordt later voor den staat een duur geslacht. Om al deze redenen hopen we, dat de regeeriog en in het bijzonder minister Slotemaker wegen zal vinden, welke tot behoud van het steunpell kunnen leiden. In een moeilijken tijd als de onze worde het beeld van armoe en ellende zoover mogelijk van de bevolking gehouden, want in een wanhoopsstemming is het moeilijk voor een volk om zich te richten, Et schijnt thans juist eenige kans te zijn gekomen, dat de wereld zich een ietsje verheffen kan uit economische depressie. Laten we in zoon' tijd den geest van ons volk sterk houden en moedig. En laten we in zoo'n tijd ook niet het laatste restje koopkracht van de massa wegnemen, want dan ver spelen we dubbel, wat we mogelijk zouden kunnen winnen. De kunst om „tyj" te blijven. zijn pehedec&ituiscfte Jandpasta. I OQQS 20 CT.-TIIBË 40 EN 60 CT. De mensch is een kind van tijd, wordt ons dikwijls gezegd. Wij zijn andere menschen dan onze overgrootvaders. Wij leven anders, doen, denken en spreken anders. Wij kleeden ons anders, eten en drinken anders. Wij reizen anders, wonen anders. Ja, welke veranderingen hebben er in een halve eeuw niet in het leven-van den-dag plaats gehad. De middenstander heeft die om wenteling in het leven even goed meegemaakt als elk ander. Ook hij is een kind van zijn tijd, maar hij moet er voor zorgen dit vooral te zijn als zakenman. Dit beteekent, dat hij, naar gelang van het vak dat hij in de middenstands wereld beoefent, voortdurend moet opletten, wat de tijd vraagt, welke eischen de koopers stellen aan zijn werk. Die eischen zijn in den loop van den tijd veel hooger geworden, De kruidenier uit 1870 kon in zijn hemdsmouwen achter de 4toonbank staan om gemoedelijk de klanten te bedienen, die steeds dezelfde artikelen kwamen koopen; koffie uit een dezelfde lade misschien waren er enkele soorten weltemeel, bookes meel, nog enkele soorten en zoo van alles, maar in geringe verscheiden heid. Zijn kleinzoon van 1934 heeft heel wat meer handels- en waren kennis noodig, de distributie van zijn artikelen kost hem heel wat meer. Hij moet zeer ruim gesorteerd zijn in allerhande artikelen, losse en verpakte. De clientèle wil een ruime keuze hebben. Het verkeer breDgt den klant in aanraking met het geheele land. Hij ziet en hoort en ondervindt. Artikelen die hij elders leerde kennen, daarvan wil hij ook in zijn woonplaats gebruik maken. Hij vraagt ze en ze moeten geleverd worden. Een kruidenierswinkel van heden biedt dan ook een heel anderen aanblik dan de eenvoudige winkel van voorheen, toen de eischen veel lager waren gesteld. De winkelier moet er het noodige personeel op na houden om de klaDten te bedienen en de waren te bezorgen, die telefonisch zijn besteld, of waarvoor de bediende de be stellingen heeft opgehaald. Auto en rijwiel moeten hier te hulp komeD Hij heeft groote etalages noodig om den kooplust te wekken. Nog grooter is de ommekeer in den manufacturen- en stoffenhandel. Welk een verschil in de kleeding, de dameskleeding vooral van vroeger du. De mode vraagt elke drie maanden iets anders in bov'en- onderkleediDg. Hoezeer moet de winkelier hier op de hoogte zijn, om de juiste inkoopen te doen, om den verfijnden smaak der klanten te kunnen dienen, welk een warenkennis is hier noodig. De middenstand beeft al zijn krachten in te spannen om „bij" blijven, om zich aan te passen aan den tijd. Dit heeft vooral het z.g, „grootkapitaal" begrepen, dat groote zaken liet bouwen, die deskundig, we mogen gerust zeggen weten schappelijk worden gedreven. Daar staan weinige, buitengewoon bekwame leiders aan het hoofd, die het geheel egelen. Wat volgt hieruit Dat de middenstander van den modernen tijd op de eerste plaats als ondergrond een flinke verstande lijke ontwikkeling moet hebben. Het doormaken eener handelsschool is voor hem geen weelde, maar harde noodzakelijkheid. Dit wat een meer algemeene ontwikkeling betreft. Daarbij noodig een degelijke handels warenkennis. De meeste midden standers zullen deze hoofdzakelijk in de practijk moeten opdoen. Het spreekt vanzelf, dat de vader deze aan zijn zoon niet voldoende kan medegeven. Hij heeft zijn best gedaan om de evolutie van het middenstandsleven mee te makeD, maar met het klimmen der jaren blijft hij geen „modern" mensch. De zoon zal dus vooral -elders deze verdere ontwikkeiing moeten zoeken. Hij zal zijn handen moeten uitsteken, zijn oogen den kost geven en vooral steeds moeten studeeren op allerlei vraagstukken, die zich hier en elders voordoen. Door zich op de hoogte te stellen vooral van de middenstandstoe standen in het buitenland ons kleine land volgt meestal het elders gegeven voorbeeld kan de middenstander waarnemen, wat komende is. Er verandert voortdurend te veel io de handelswereld, ook in den detailhandel, dan dat de midden stander er niet voortdurend op uit moet zijn, om zich leerend en studeerend op de hoogte te stellen ten einde „bij" te blijven. Even wijzen wij hier ook op een zeer gewichtige kennis voor den middenstander; die van de boek houding, met daarmee verbonden prijsberekening en zoo meer, een onderwerp van de grootste beteekenls. Van zeer veel belang is daaren boven de inrichting van de zaak en in bet bijzonder van de etalage. Wie het meest en het best etaleert, verkoopt gewoonlijk het meest. Ook daarop moet de middenstander zich in onzen tijd bijzonder toeleggen. Hij hebbe daarop van jongsaf zijn aandacht gevestigd, ontwikkele zooveel mogelijk zijn smaak en wijde aan de etalage steeds de grootste zorg. Ziedaar een kort en eenvoudig woord over de vermeerdering van de eischen, welke den middenstander in onzen tijd worden gesteld. Beantwoordt de middenstand daar< aan Er zijn bekwame middenstanders, uitstekende zakenlieden, die zich weten aan te passen en met den tijd mee gaan. Maar niet weinigen schieten te kort en worden overwonnen. Men deoke toch niet, dat de kapitalistische bedrijven alleen voor uitgingen, omdat zij over geld be schikken. Het intellect is ook daar de even voorname factor. De middenstand moge inzien, dat hard moet worden gewerkt. De middenstander moet veel eischen van zija zonen en dochters, die eenmaal zijn zaak moeten op de hoogte houden en er eenmaal de leiding van moeten nemen. De karaktereigen schappen van den ouden middenstand: soberheid, spaarzaamheid, eenvoud en werklust moeten noodzakelijk in eere blijven. Maar de middenstander stelle ook hooge eischen aan zijn organisatie. Die eischen kunnen slechts vervuld worden, wanneer bij zelve zich aan zijn organisatie geeft. De individueele middenstander meene toch niet, dat hij uit eigen kracht kan beantwoorden aan de eischen, die het moderne zakenleven hem stelt. De middenstandsorganisatie moet voor hem een groote hulp zijn. Deze moet hem voorlichten en laten voor lichten. Deze moet voor den geheelen Middenstand een groote hulp zijn om staande te blijven. Wat de enkeling niet vermag, kan de samenwerking, de eendracht die macht maakt. Dit is den middenstand herhaalde lijk onder de oogen gehouden. Hij moge het inzien in het licht vaa de eischen, die de tijd hem stelt en die hij alleen door de aaneensluiting van den heelen stand het hoofd kan bieden. zal worden verleend voor handge stoken fabriekstutf en dan nog alleen voor zooverre de turf door fabrie ken zal worden verbruikt. De be trokkenen moeten zich aansluiten bij een op te richten crisis-organisatie ze moeten hun productie raotsoenee- ren op 80 pet. van de productie in de jaren 1929—1931. De iegeerings toeslag zal f 25 per dagwerk bedra gen. V In het Zuid-Westelijk uiterste des lands zal de vlasteelt worden ge steund. Beschikbaar wordt gesteld f 350,000 ten behoeve van de teelt de bewerking van vlas van een totalen bouw van 6000 H.A. Het Crisis Comité zal worden geholpen met de uitgifte van Crisis postzegels ter waarde van 5 en 6 cent, welke met een toeslag zullen worden verkocht. De postzegels zullen het eerst verkrijgbaar zijn op den a.s. verjaardag van prinses Juliana, de eere-voorzitster van het-| Ciisis-Comité, dus op 30 April a.s. de verkoop zal worden beëindigd op 31 Juli. De postzegels zullen de beeltenis dragen van resp. H. M. de KonlDgin en H.K.H. Prinses Juliana. De kwestie-Zwertbroek is nog lang niet uit. Op verzoek van den ont slagen Vara bestuurder heeft thans de S.D.A.P. zich met de zaak inge laten en een commissie van drie be noemd, welke de omstandigheden zal beoordeelen. waaronder het ont slag aan den heer Zwertbroek werd gegeven. zoek ingesteld. Nadat de riemen waren losgemaakt en het ijzer ver wijderd, vond men een drietal couverts, waarvan twee met een brief, op het lichaam, een schooltasch op den rug onder de jas en verschillende andere voorwerpen als portefeuille enz. Dr. J. Batelaan uit Reeuwijk werd ontboden, die het lichaam nauw keurig onderzocht. Sporen van geweldpleging werdeD niet gevonden; het lichaam was onbeschadigd. Het lijk, de ijzers en de verdere gevonden voorwerpen werden in beslag ge nomen. Het stoffelijk overschot is naar het lijkenhuisje op de begraaf plaats te Sluipwijk gebracht en daar voorloopig gekist. De gevonden brieven waren ge adresseerd ten name van iemand in Haarlem en bij het door burgemeester Lucasse ingestelde onderzoek kon spoedig de identiteit van het slacht offer worden vastgesteld. Het is de 24-jarige Christophel Adriaan Hendrik Ebbinge Wubben, leerling der M.T S te Haarlem, waar hij in pension was, De jongeman was afkomstig uit Den Haag, waar zijn ouders wonen. Bij dit onderzoek bleek tevens, dat de jongeman sedert November 1933 vermist werd en dat zijn opsporing in het politieblad van 21 November 1933 door den commissaris der afd C te Den Haag verzocht was. Dit klopt met het vermoeden, dat het lijk bijna vijf maanden in het water gelegen heeft. Dit zija de feiten welke op het oogenblik bekend zijn. Verder tast men nog geheel in het duister. wijze worden gehaakt of per ongeluk ondersteboven geloopen. De mein- eeden staan vast, want de gedane getuigenissen staan veelal recht tegenover elkaar, maar uit te maken is moeilijk, welke partij in een bepaald geval de waarheid vertegenwoordigt. Het Onnes proces wordt op een te sensationeele en te scherpe wijze gevoerd. Verdachten en getuigen worden te vaak geplaatst voor de moeilijke keuze de waarheid te dienen en daarmee zich verder maat schappelijk onmogelijk te maken, óf hun geweten geweld aan te doen. De keuze is moeilijk voor zwakke karakters, zéker in een tijd, waarin de andere baantjes, waarnaar men eventueel grijpen kan, niet liggen opgeschept. Door waarheid en klaarheid te forceeren tot zwareu prijs wordt in dit proces het aanzien van het recht, van politie en justitie, niet verhoogd. Heel wat vonnissen worden in ons land geveld op het ambtseedig proces-verbaal van een politioneel beambte. Ook politiedienaren kunnen fouten maken. Als men die fouten aanvoelt, is het dan wel in het belang van het aanzien der politie, wanneer men ze voor de keuze plaatst om zich te laten uitlachen, óf een mein eed te doen We hopen, dat het proces Onnes niet naar een vijftigste, een gouden- jubileumzitting wordt verwezen. Ec moest maar eens een einde aan komen en de beloofde nagerechten moesten liever niet worden geserveerd. Steunverlaging la de groote steden. De hulp voor de veenstreken.— Crisispostzegels De kwestie-Zwertbroek. Rechtzaken. De aangekondigde steunverlaging voor Twente schijnt slechts een aan loopje te zijn geweest naar een meer algemeene regeling tot verlaging, want tegen Vrijdag van deze week zijn vertegenwoordigers der groote Nederlandsche gemeenten naar Den Haag genoodlgd om er met den minister van sociale zaken overleg te plegen inzake eenzelfde punt, hun gemeenten betreffende. Er is nogal ontstemming over de aangekondigde ministerieele maatregelen, óók in kringen, welke in politiek opzicht achter de huidige regeering staan, o.a. in de katholieke vakbeweging Laten we voorloopig de resultaten der besprekingen afwachten reeds vroeger is het verlagen van de steun normen voor de groote gemeenten bij het uiten van een voornemen daartoe gebleven. Wel blijkt de betrokken minister bereid om voor ontwikkeling en ont spanning van jeugdige werkloozen wat meer ten koste te leggen, dan aanvankelijk in zijn voornemen lag Er was f 200.000 voor uitgetrokken, maar nu heeft minister Slotemaker voorgesteld om dat bedrag te ver- hoogen tot f 450.000, Wat den steun betreft, welke minister Verschuur aan het veenbe- ddjf in de drie noodelijke provincies wil ver leen en, is thans bekend ge- I worden, dat deze steun uitsluitend De rechtszaak-Onnes blijft groote publieke belangstelling trekken. Maandag van deze week werd de 25-ste zitting gehouden en we zijn blijkbaar nog lang niet aan het einde. Vermoedelijk zullen uit deze affaire nog meerdere andere strafzaken voort komen. De rechtbank besloot reeds tot een onderzoek, in hoeverre twee getuigende Utrechtsche rechercheurs van politie zich aan meineed moch ten hebben schuldig gemaakt. Er zijn van de week andere feite lijkheden gebeurd, welke het gerecht in beweging zullen breDgen. In de Reeuwijksche plassen is het stoffelijk overschot gevonden van een sinds November j 1. verdwenen Haagschen scholier van de .Middelbaar Techni sche School te Haarlem. Het lichaam was verzwaard met ijzeren platen. De jongeman moet een fantastischen dood hebben gezocht, of hij is het slachtoffer geworden van misdaad. De justitie zal probeeren het vast te stellen. Een paar geslepen oplichters heb ben in Den Haag getracht om te profiteeren van de zucht der moderne meisjes naar het fllmsterrendom. Ze vroegen medewerksters aan de fllm en lieten de talrijke liefhebsters een rijksdaalder aan „garantie" storten. Het bleek, dat vele meisjes er een riks voor over hadden om het film- paradijs te mogen betreden, maar de politie greep bijtijds in en arresteer de de ondernemers, daarbij de gein- casseerde rijksdaalders zorgvuldig opbergende. De dame, die eens haar minder jarigen zoon verbood om gevolg te geven aan oproepen voor de militie welke dame behoefte heeft gevoeld om haar „daad" in vergaderingen, over hee! het land belegd, den volke bekend te maken, is thans deswege definitief veroordeeld tot f 200 boete of 40 dagen hechtenis. Een lugubere ontdekking is Dins dagmiddag gedaan in een der Reeuw- sche Plassen. Daaruit is namelijk op gehaald het reeds in staat van ontbinding verkeerende, met vier stevige ijzers verzwaarde lijk van een 24-jarigen Haagschen jongeman, die sedert November van het vorig jaar vermist werd. De toedracht van deze verdrinking ligt nog in het duister. Het is niet uitgesloten, dat hier misdaad in het spel is. Het slachtoffer was geheel en net gekleed. De vondst kreeg dadelijk een geheimzinnig karakter, omdat om borst en rug van het lijk ijzeren staven waren gebonden. Op de borst zaten twee ijzers, een van 5 c.M breed en 35 c.M. lang en een vier kante staaf ijzer van 24 vierkante centimeter doorsnede en 60 c.M. lengte. Op den rug van den ver dronkene was een stuk ijzer bevestigd, 10 c.M. breed en een halve meter laDg. De staven waren om het lichaam gebonden met behulp van riemen van het soort, dat men op bagage dragers van fietsen pleegt te gebrui ken, banden welke men aantrekt en dan vanzelf blijven ziten. De riemen zaten stevig om het lichaam vast gesjord. Ter plaatse werd het eerste onder- Van de week hebben we dus de jubileum-voorstelliog mogen beleven van de meest groteske klucht onzer dagen het Onnes proces. De 25ste zitting „ging" op Maandag j.l. en in de verslagen lezen we, dat er nog steeds „groote vioolijkheid" was op bepaalde momenten, „hilariteit" soms of „gelach" en dat de gebruikelijke „incidenten" mede voor de afwisse ling zorgden. De tragiek ligt totaal verscholen in dit proces, het wordt slechts gevolgd om het grappige, om de linke streken, welke telkens naar voren komen, oin de schelmerij van de zware Amsterdamsche jongens, waarmee het groote publiek zich nu eens bij uitstek vertrouwd kan maken. Het moge alles bijzonder interes sant lijkeD, we vragen ons toch be zorgd af, of de justitie deze affaire niet langs kortere en meer bescheiden banen had behooren te leiden, want van de huidige behandeling gaat een verkeerden invloed uithet booze en slechte wordt aantrekkelijk voor gesteld. Als een „sport", welke beoefenenswaardig lijkt, als men op stuk van zaken maar weet te „winnen." Al ligt de tragiek diep verscholen in deze zaak, toch is ze er. Daar is allereerst de figuur van den kasteel heer. Werd de kwestie van zijn verdere preventieve hechtenis aan een jury overgelaten ter beoordeeling en beslissing, de man zou aan stonds zijn vrijheid herwinnen. Schuldig of niet, men voelt, dat hij in de door het gerecht geschapen omstandigheden het slachtoffer is geworden van den vasten wil der justitie om tot welken prijs ook de affaire tot klaarheid te brengen. Daartoe worden de lieden ontzien, wier getuigenis tegen den kasteelheer de justitie behoeft, lieden, van wie thans wel duidelijk vaststaat, dat ze grooter schelmen zijn dan de hoofd beklaagde. die zich in een zwak momecl met hen moge hebben inge laten, maar, die onmiddellijk daarop hun prooi werd en door zijn tra wanten moreel en pbysiek gepijnigd en gemarteld is. Doordat de justitie met zulke harde middelen tot haar doel heeft willen komen, is tenslotte een verschil in behandeling geschapen van de ver schillende verdachten, welke het publiek rechtsgevoelen geweld aan doet en het juiste inzicht in de straf zaak als zoodanig verloren deed gaan. Het proces is door de ongewone voering ervan tot een sensatie onderneming verworden en dat komt o.i. doordat de justitie te scherpe middelen heeft gehanteerd, te onge bruikelijke ook. om tot een resultaat te komen. Van rechtszaak werd de affaire een sportieve strijd tusscben rechtbank en verdediging van winnen of verliezen. In zoo'n strijd speelt het gevoel vaak parten en haast onwillekeurig komen degenen, die bij het spel op eenigerlei wijze zijn geïnteresseerd, er toe om trucjes toe te. passen, welke niet geoorloofd zijn, maar in een sportieve onderneming min zwaar worden geteld. Om maar te kunnen winnen.worden met hetzelfde gemak meineeden afgelegd als in een voet balwedstrijd spelers op stiekeme VENRAY. 14 April 1934 Verbod van steken van plaggen enz. Burgemeester en Wethouders van Venray waarschuwen nogmaals, dat het ten strengste verboden is op alie gronden der gemeente, dus ook op de gronden gelegen op de bladen 1, 2, 3, 4, 5, 8 en 9 van sectie H van het kadaster, grenzende aan de gemeenten Maashees-Overloon. St. Antbonis, Bakei en Deurne, veen aarde, zoden, plaggen of heide weg te nemen, te struwelen of heide te hakken of te baggeren of daarop eenige daad van eigendom te ver richten. Indien in strijd met dit verbod wordt gehandeld, wordt door de gemeenten over gestoken plaggen enz als zijnde haar eigendom, beschikt, terwijl overtreding van dit verbod strafbaar is gesteld bij het Wetboek van Strafrecht. Men zij dus nadrukkelijk ge waarschuwd. Venray, 9 April 1934. Burgemeester en Wethouders van Venray, O. VAN DE LOO De Secretaris, VAN HAAREN Duivensport. Zondag hield de Postduivenver. „De Zwaluw" haar eerste wedvlucht vanuit Namèche (België), afstand 136 K.M. De duiven werden gelost te 11 uur. Aankomst eerste duif 1 uur 7 min. 7 sec., laatste duif 1 uur 19 min. 23 sec. De prijzen werden behaald als volgt Gebr. Rutten le, 2le en 31e; J. Vermeulen 2e en 4e; H. Peeters 3e; P. Manders 5e, 6e en 33e; J. Kusters 7e, 16e en 19e; J. Dinjens 8e; Gebr. Hendriks 9e, 14e, 18e, 22e, 32e en 35e; G. v. Dijck 10e, 11e, 15e, 20e, 24e, 29e en overduif; v. d. Putten 12e; J. Goumans 13e en 34e; G. Janssen 17e; H. Thijsen 23e; J. Vollebergh 25e; Gebr. Spee 26e en 27e; P. Kersten 28e; G. Vissers 30e; Loonen 36e. Dinsdag 1.1. werd op het voet balveld van het St. Servatiusgesticht een dubbele wedstrijd gehouden tusscben de studenten van Venray en Horst. De wedstrijd del senioren werd door de Horster studenten, dank zij hun geregeld oefenen, gewonnen met 7-2. De Venraysche junioren wisten een mooie 5—0 overwinning te be halen. Studeulenclub ,,St. Bernardus." Men verzoekt ons mede tedeelen, dat alle rekeningen voorde studenten- dub „Sl. Bernardus" moeten gezon den worden aan H. Hoogeveen, Stationsweg, Venray. Op de Dinsdag gehouden jaarvergadering van onze Harmonie werd besloten deel te nemen aan de festivals te Oirlo en Deurne. Tot bestuursleden werden gekozen Th. Pouwels en A. Sijbers.

Peel en Maas | 1934 | | pagina 1