Jaarmarkt te VENRAY 1 Gemengde Berichten Ons weekpraatje. Adverlentiën schoolkinderen Maandag 5 Febr. geneer Th Pout Venray aangedaan, en wel Woens dag j.l. Zoowel des middags als 's avonds werd het talrijke publiek, düt grootendeelsuit vrouwen bestond, de overtuiging bijgebracht, dat het een plicht van vaderlandslietde is, bij gelijke kwaliteit en prijs, de voorkeur te geven aan het Neder- landsche fabrikaat, omdat de ver bruikers de eigenlijke werkgevers zijn, die de schrikbarende werkloos heid in onze vaderlandsche industrie kunnen opheffen... Met tal van frappante voorbeelden werd geïllustreerd, hoe onze eigen producten, vooral die voor huis houdelijk gebruik, en waarvan er eenige dozijnen in de Patronaatszaal waren tentoongesteld, volstrekt niet behoefden achterstaan bij de buiten- landsche. Verschillende relaties tusschen Nederlandsche' fabrikanten en Ven- raysche afnemers kwamen er dien dag reeds tot stand. Een waar succes Volksontwikkeling. Ingeleid door den Weleerw. Heer Kapelaan Geurts hield de Z. E. Heer Colsen in het Patronaalsgebouw alhier eene lezing over de R. K. Kerk en wel speciaal over haar wonderbaar voortbestaan, voort during en levenskracht. In een keurige rede, die echter heel wat belezenheid veronderstelde, schilderde de Spreker de Bruid van Christus door de tijden heen, zooals zij alle menschelijke toelegging ten spijt, telkens weer als verheerlijkt herrees, zelfs bij afval van eigen kinderen of misstap van hare, zelfs hoogste, leiders. Als men zoo Gods Kerk ziet, dan voelt men met den grooten Franschman mee, die tranen van ontroering schreide, toen bij het 19e eeuwfeest van het bestaan der Kerk de Paus, bekleed in vol ornaat in tegenwoordigheid van een 500 Bisschoppen, zong: perommiasaecula saeculorum, door alle eeuwen der eeuwen. Oat -'oelt men hoe klein de menschen zijn, die om menschelijke tekortkomingen fel ageeren tegen de Kerk, doen de zuiken niet als een groep Amerikaansche toeristen, die in de Kathedraal van Reims een gebrandschilderd venster bekijkend, opmerkten dat in den hoek een spinneweb zat. Een luid applaus wa«, raast den dank hem namens allen door Kapelaan Geurts gebracht, Sprekers loon. Volksontwikkeling. Wij wijzen er hierbij op, dat a.s. Maandag in het Patronaat de laatste ontwikkeliogsavond in dit seizoen gegeven wordt. Wie nog eens echten humoi wil hooren en eens onbedaarlijk wil lachen, raden wij aan vooral dezen avond niet te verzuimen e.i te zorgen op tijd te zijn 1 Radio-Centrale. Met volle krachten zijn de werk lieden der Radio-Centrale in deze gemeente begonnen met den bouw van het net naar het gehucht Merselo. Zooals we vernamen, zullen reeds verschillende inwoners van Merselo met Vastenavond aangesloten zijn. Indien onze inlichtingen juist zijn, hebben zich aldaar meer dan 40 abonné's opgegeven. Veehouders. Naar wij vernemen worden er plannen beraamd om te komen tot een gezamenlijke T.B.C.-bestrijding bij rundvee. Wij hopen, dat dit groote plan zoo spoedig mogelijk verwezenlijkt wordt. Immers, dit is niet alleen een belang voor onze veehouders, maar 't is werkelijk een algemeen belang, want de proeven hebben uitgewezen dat de T.B.C. van rundvee over gaat op de menschen, door de melk en allerlei mogelijke manieren. Om hierover meer te weten te komen, sporen wij alle belangheb benden aan te gaan luisteren wat Dr. Leo Sala hiervan zegt. Zie advertentie in dit blad. Jaarvergadering Bgenhoudershond In de Landbouwschool vergaderde Woensdagavond de afd. Venray van den Limburgsche Ymkersbond onder Voorzittersschap van den heer Wijn hoven. In zijn openingswoord memoreerde de Voorzitter enkele punten uit het afgeloopen jaar en moest tot zijn spijt constateeren, dat het jaar 1933 voor de Bijenhouders niet zoo gunstig is geweest. De Peel van vroeger jaren, zoo rijk voor de bijen, is door de ontginning enz. niet meer zoo hoopvol. Met moed en ijver zal de toekomst tegemoet gegaan worden en spr. hoopt, dat 1934 een beter honingjaar zal worden. Uit het jaarverslag van den Secre taris de heer P. Reintjes, stipten we hbn dat de vereenigiog thans 52 leden telt, terwijl in het afgeloopen jaar er 6 nieuwe leden tot de afdee- ling toe traden. De ontvangsten be droegen f 547 93 en de uitgaven f 499.—, zoodat er per 31 December een saldo was van f 4893. Tot de leden der Comm. van Compt. werden gekozen de heeren van Leuven en Peeters. die na gedaan onderzoek de Secretaris dank brachten voor het vele en accurate werk voor de afdeeling verricht. Besloten werd om dit jaat weder om te reizen naar de Betuwe. Bij de rondvraag werd druk be sproken het groote euvel dat hier bij particulieren nog Duitsche bijen komen op de heide. De gemeente Venray heeft hierin een schitterend voorbeeld gegeven, doch enkele particulieren begrijpen waarschijnlijk nog niet voldoende het groote nadeel hiervan. Waar de Duitscher geheel vrij zijn honing op de Nederland sche markt kan brengen, moet de Nederlander, wil hij naar Duitsch- land uitvoeren, hooge invoerrechten betalen. De Duitscbers komen bier ten koste van de Nederlandsche Ymker de honing halen en doet deze laatste later wederom groote concurrentie aan. Verder werd nog besproken om via de Tuinbouwvereenigingen meer het groote nut der bijen voor de fruitteelt kenbaar te maken en in principe besloten, zulks te doen in overleg met die vereenigingen. Eveneens werden plannen geop perd om in 1934 in samenwerking met de Tuinbouwvereenigingen een tentoonstelling te organiseeren van bloemen, fruit, bijen, honing enz. Ook hierover zullen nader bespre kingen gevoerd worden. De Voorzitter hield vervolgens een mooie lezing over de Bijenstaat, daarna gaf de heer Wijnhoven nog verschillende lichtbeelden. Nadat medegedeeld wes, dat de eerstvolgende vergadering zal ge houden worden te Leunen in het Bondsgebouw sloot de Voorzitter deze geanimeerde vergadering met gebed. Voetbal. Morgen Zondag zal er op 't Sportterrein een belangrijke wedstrijd gespeeld worden om de bezetting der eerste plaats. De Valk ontvangt dan het sterke Sparta uit Sevenum die de leiding heeft in deze afd. In Sevenum werd met slechts 3—2 verloren, zoodat De Valk morgen Zondag gelegenheid krijgt om revanche te nemen. Of 't hun lukken zal beide puntjes in Venray te houden Met spanning zien we den uitslag tegemoet. Zondag 11 Februari a.s. (Vastenavond-Zondag) zal Venray's Fanfarecorps met medewerking der Harmonie haar jaarlijksch concert met tooneeluitvoering geven. 't Programma bevat voor elk wat wils. Allereerst enkele marschen uit gevoerd door de nieuwe Harmonie. Vervolgens zal onze Fanfare ten gehoore brengen een Straus-wals, een karakterstuk enz. en tot slot de welbekende „Potpourri 1933" van Directeur Welting. Daarna zal worden opgevoerd „Graaf-loodgieter", blijspel in drie bedrijven, onder regie van den heer Hub. Lucassen. Aanbesteding te Asten. Bij de gehouden aanbesteding op 30 Jan. „Tehuis voor Ouden van dagen", voor de Eerw. Zusters van Liefde te Asten, onder archilectuur van de beeren de Vries te Helmond, waren 21 inschrijvers. Hoogste J Ceelen, Asten f 89883 Laagste L. v. d. Linden, Helmond f 52125 Uit Venray werd ingeschreven door G. H. Verstralen voor f 60570 A. H. Martens, f 60000 en Gebr. Oudenhoven, f 59945. OOSTRUM. Onze dorpsgenoot de heer G. Poels, slaagde op het te Horst gehouden examen, vooi Veevoeding- en Stalcontro'.eur. OOSTRUM. Een 7-tal leden onzer Harmonie gaan morgen Zondag deelnemen aan het concours te Reuver. OIRLO. Op Maandag 19 Febr. zullen onze twee hoofdleiders van onze Federatie, de Heer Wijnhoven directeur van de Landbouwschool, en den Heer G. Poels, voorzitter van onze Federatie, voor onze Jonge Boeren spreken. Aanvang 7 uur in het Boudsgebouw, dus niet op 5 Februari. Op initiatief van enkele jongelui uit ons dorp zal uit jaar bij gelegenheid der Carnavalsdagen op Carnavals-Dinsdag wederom een optocht en volksvermakelijk heden gehouden worden. Een commissie, belast met de regeling, is reeds met de voorbereiding druk bezig. Bij gunstig weer belooft het weer een gezéllige middag voor ons doip te worden en zal het zeker ook niet aan belangstelling ontbreken. De opbrengst wordt besteed aan de armen van de parochie. HOLTHEES. Vorige week had de dienstknecht van Bové het onge luk tijdens het hout hakken, zijn patroon, die te dicht bij hem stond, met een bijl in zijn voet te hakken. Dit ongeluk was te wijten, door dat de bijl afschampte. MAASHEES. Bij Kon. besluit is aan G. H. J. Rieter, op zijn ver zoek, met ingang van 1 Maart 1934, eervol ontslag verleend als burge meester der gemeente Maashees en Ovtrloon, met dankbetuiging voor de langdurige diensten, door hem in die betrekking bewezen. OVERLOON. De Woensdag avond gehouden jaarvergadering van den Boerenbond was druk bezocht. Uit het jaarverslag van den secre taris over het boekjaar 1932/33 ont- leenen we het volgende Omzet voederartikelen 1206641 Kg. voor een waarde van f 70.541.85, dus ruim 120 wagons. Omzet meststoffen 831445 Kg., voor een waarde van f 21.860.25, dus ruim 83 wagons. Omzet brandstoffen 514806 Kg. voor een waarde van f 6.804.13, dus ruim 51 wagons. Diversen 9048 Kg. voor een'waar de van f 658.41 Totale omzet 2561940 Kg., voor een bedrag van f 99874.64. Dus ruim 256 wagons voor de kapitale som van ruim f 99000. Tot bestuursleden werden herkozen A. Schraven en M. Willems. De Voorzitter dankte den Secretaris voor zijn keurig verslag. Maandagavond zal in het Patronaat de jaarvergadering worden gehouden van het Wit-Gele Kruis. Toen vorige week Donderdag de echtgenoote van C. Huismans met haar zuster per rijtuig in de richting van haar woning reed, op de hoogte bij den windmolen, schrok het paard voor een auto en sloeg op hol. Beide dames werden uit het voertuig geslingerd. Mej. H. werd binnengedragen in de woning van J. Dömges. Dr. Vercauteren uit Venray con stateerde lichte hersenschudding en na verbonden te zijn, kon zij den volgenden dag naar haar woning worden vervoerd. Man door trein gegrepen. Woensdagmiddag omstreeks kwart voor een is op den onbewaakteD overweg tusschen Venlo en Tegelen een man, zekere R. uit Tegelen door een personentrein uit Roermond gegrepen. Het slachtoffer werd vreeselijk verminkt. Het hoofd en beide beenen werden hem afgereden. De trein ondervond een vertraging van een kwartier. Aangaande dit ongeluk vernemen wij nog nader, dat het slachtoffer is de 45-jarige arbeider L. van Rens uit Tegelen. Hij is vader van 10 kinderen. Het ongeluk gebeurde bij wacht post 71, waar het uitzicht op de spoorbaan zeer goed is. Men neemt aan. dat van R. die op de fiets gezeten was, tengevolge van den straffen wind, voorover gebogen heeft gereden op zijn rijwiel en den naderenden trein niet heeft gehoord Tubabsmokkclen in een taxi. Toen Woensdagavond te ongeveer 11 uur een auto der taxi-onderneming „Citax" te Venlo, een gezelschap, bestaande uit drie Duitscbers, van Venlo naar Duitschland vervoerde, bleek bij een douaDe onderzoek aan het Duitsche gcenskantoor, dat de drie inzittenden een belangrijke hoe veelheid tabak bij zich droegen,, welke zij fraudeleus Duitschland wilden binnensmokkelen. De Dnitschers wer den gearresteerd. Ook de taxi-chaffeur C. uit Venlo, die met de smokkelzaak niets te ma ken had, werd in arrest gesteld ter wijl de auto in beslag werd genomen. TEGELEN. Het Comité belast met de ontwikkeling en ontspanoing van werkloozen heeft van een tweetal landeigenaars groote stukken land ter beschikking gekregen, om het in perceelen te verkavelen en onder de werkloozen ter eigen be werking te verdeelen. Het Crisiscomilé zal de kosten der bemesting dragen en voor poöt- aardappelen zorgen Voor het ver krijgen van verder zaai- en pootgoed is een oproep gericht aan de land en tuinbouwers. Tragisch geval. Een tragisch ongeval heeft zich in de woning van J. M. te Susteren afgespeeld. Sinds Zondagavond werd van de familie taal nog teeken gehoord. Woensdagmiddag heeft de burgemeester zich met assistentie door het inslaan van een ruit toe gang verschaft tot de woning. De ruit werd in een slaapkamer ingedrukt en tot hun grooten schrik ontwaarde men het lijk van den 9 jarigen jongen J. in zijn bedje. In een andere kamer vond men de beide ouders in bewusteloozen toestand, door kolendampvergiftiging. De toestand der ouders is be denkelijk. AUTOSPORT Aankomst van 3 Ned. Ral lye- rjjders te Heerlen. De heeren dr. Sprenger van Eyck, A. Wieleman en* Hurrelbrink, die aan de Rallye van Monte Carlo naar Monte Carlo hebben deelge nomen, zijn Dinsdagmiddag op de terugreis bij Heerlen de grens ge passeerd. De deelnemers, die den weg van Heerlen naar Athene, van Anthene naar Monte Carlo en van Monte Carlo naar Heerlen met denzelfden auto hadden afgelegd, werden aan de grens ontvangen door een groot aantal belangstellenden. Kransen en bloemen werden aangeboden, waarop dr. Sprenger vau Eyck en A. Wiele man een kort dankwoord spraken. Voorafgegaan door de Heerlensche motorpolitie werdeo de Rallye-xijders daarna, begeleid door een rist auto's naar Heerlen gebracht. De tocht Monte CarloHeerlen werd in on geveer 24 uur volbracht. Woensdagavond had te Maastricht een officieele begroeting plaats. Rrutule diefstal te Beugen. Een brutale diefstal heeft te Beugen plaats gehad op het gehucht „De Haard." Des middags verliet de vrouw van den landbouwer W. haar woning voor een oogenblik. Volgens een veelvuldig gebruik in die streek legde zij den sleutel op een den huisge- nooten bekende schuilplaats neer, zoodat deze bij onverwachte thuis komst naar binnen kunnen. Met den plaatselijken toestand scheen ook bekend te zijn zekere K. uit het na burige Boxmeer. Deze kwam tijdens de afwezigheid der vrouw aan de woning en profiteerde van de ge legenheid op een gemakkelijke manier binnen te sluipen. Ook hier schijnt hij den'weg te hebben geweten. Al thans uit een portefeuille, welke geborgen zat in een geheim vakje onder de tafel, haalde hij een bedrag van f 200 en liet het andere geld onaangeroerd. Toen de vrouw thuis kwam, zag zij nog juist K. op zijn rijwiel sprin gen en vermoedde zij reeds niet veel goeds. In haar vermoeden werd ze nog versterkt, toen ze bemerkte, dat de sleutel niet juist op dezelfde plaats lag. Haar man, die in de buurt van het buis werkzaam was, werd ge waarschuwd en deze reed K. achterop. Na hem aanvankelijk uit het oog te hebben verloren, haalde hij hem echter spoedig in. De man liet zich gewillig mee naar de woning nemen, bewerende van Diets te weten. De diefstal was inmiddels echter reeds geconstateerd en onmiddellijk werd de politie in het geval betrokken Bij fouilleering werd op den verdachte niets gevonden. W. werd er op uitgezonden, om eens te gaan zoeken op de plaats, waar hij K. uit het oog verloren bad. Spoedig had hij succes Onder een bos gras langs den weg werd het vermiste bedrag gevonden. Hierbij viel K. door de mand en legde een volledige bekentenis af. Ook te Boxmeer zija den laatsten tijd eenige diefstallen voorgekomen tijdens afwezigheid der bewoners op klaarlichten dag. Men zoekt thans natuurlijk verband tusschen deze en bovengenoemd geval. Door den stormwind omver geworpen. Donderdagmorgen is de 28 jarige courantenbezorger L. van Kleunen uit Kattendijke onder Willemsdorp met zijn fiets door den stormwind omvergeworpen. Hij viel tegen een juist passeerende autobus aan me' het gevolg, dat de man op slag ge dood werd. Den chauffeur treft geen schuld. Vyf kinderen uit een gezin overleden, In het groot ziekenhuis te 's-Hertogenbosch zijn weder twee patientjes uit Alem overleden. Een gezin verloor door den dood nu 5 kinderen. In het ziekenhuis zijn I nog 4 patientjes in behandeling. 1 In Alem zelf kwamen geen nieuwe gevallen voor. Ook al knoeierij. Een diepgaand onderzoek wordt ingesteld naar den frauduieuzen uitvoer van Ned. varkensvleesch naar België en knoeierij met uitvoer- consenten. DE GROOTE RÏJKSDAGREDE VAN HITLER. Dinsdagmiddag heeft Hitier ter gelegenheid van het eenjarig Natio naal Socialistisch bewind in Duitsch land, in een speciale Rijksdajzitting een groote redevoering gehouden, welke in en buiten het rijk aller aandacht had. Nogmaals heeft de rijkskanselier Vrede en Rechtsgelijkheid geëischt en Frankrijk uitgenoodigd om de historische strijdbijl voor goed te helpen begraven. Hij meende, dat met Frankrijk zoo goed een accoord mogelijk was, als nu pas met Polen getroffen. Ook tegenover Oostenrijk bad de Duitsche regeering naar Hitler's woorden geen geweld op het oog, maar hij meende te moeten verzekeren, dat het Nationaal Socia- iisme zich door geen greDzen liet tegenhouden. Hij adviseerde Doilfuss om in Oostenrijk zijn bestuur óók te laten goedkeuren bij volksstem ming, gelijk hij dat in Duitschland had gedaan. Maar, zoo vragen we,... wordt het Doilfuss dan óók vergund om alle Nationaal Socialistische ver kiezingspropaganda te ouderdrukken en te verbieden, gelijk Hitier het in Duitschland ten opzichte van de Marxistische verkiezingspropaganda heeft gedaan Van de kerken ver langt de Duitsche regeering volgzaam heid. De Sterilisatiewet zal worden doorgevoerd. met de religieuse bezwarm daartegen heeft het rijk niets te maken. Ja, als de kerken de verpleging willen bekostigen van de erfelijk-zieken, dan kan het rijk haar die taak toewijzen. Een goedkoope hoonHitler nam ook nadrukkelijk stelling tegen de monarchistische beweging. Monarchistische organisa ties moeten worden ontbonden. Hitier zelf zal bepalen, wanneer de tijd gekomen is om den staatsvorm definitief te regelen en wie dan de hoogste top van het rijksbestuur zal bezetten. De mogelijkheid, dat het een keizer koning zal zijn, liet hij intusschen open. Nauwelijks was de rede geëindigd, of onder de afgevaardigden werd een gedrukt voorstel rondgediend om de rijkseenheid te proclameeren. Alle landsvertegenwoordigingen worden opgehevende bevoegdheden der landsregeeringen gaan over op het rijk. De afgevaardigden hadden nog geen tijd gekregen om het voorstel j wisselen. te lezen, toen president Goerlng voorstelde om de wet... metalgemeene steromen aan te nemen. Een hamer slag, het was gebeurd. De indruk van deze rijksdagzitting, waarin ook nog eens de heraansluiting van het Saargebied zonder volks stemming werd geëischt, is zeer verschillend. In het binnenland is de pers natuurlijk uitsluitend lofzingend, maar de buitenlandsche pers is lang niet eenstemmig. In Engeland wordt het gemaakte vredesgebaar gewaar deerd, maar in Frankrijk verklaart de pers nadrukkelijk, dat daar liever een vredesdaad ware gezien. Algemeen is de ontstemming over de houding tegenover Oostenrijk en uit Weenen zelf verluidt, dat de Oostenrijksche regeeriDg nog slechts een beroep op den Volkenbond en een scherp optreden tegen de Nazi's overblijft. Het nieuwe kabinet-Dalad er is bijna uitsluitend uit radicalen samen gesteld en de FraDsche pers heeft het deswege een slechte ontvangst bereid. Ze meent de situatie slechts verscherpt. Daladier zelveerkent.dat hij niet naar een compromis met de partijen heeft gestreefd. Hij bedoelde een kabinet te vormen van „herstel en republikeinsch gezag Hij belooft snel en met harde hand een einde te maken aan de wantoestanden. Nauwelijks is aan te nemen, dat hij a.s. Dinsdag, als het kabinet zich aan dé Kamer zal presenteeren een meerderhei J zal verwerven, Zal hij in het geval van niet af treden Er wordt rekening mee gehouden dat hij het dan op een ontbinding van de Kamer zal aansturen. Twee figuren in het kabinet be hooren niet tot de radicale partij. Het zijn Fabry, min. van oorlog, uit de centrumpartij, en de Juvenel, min. van koloniëD, die tot geen par tij behoort. w In Palestina zijn de twee (Arabische] moordenaars gearresteerd van den Zionistenleider Arlosoroff, zoodat men hier gelukkig niet te doen bleek te hebben met onderlinge Zionnis- tische intriges, zooals was veronder steld. Een nieuwe stratosfeertocht, in Rus land ondernomen, leidde tot een nieu we record-hoogte. De ballon steeg tot 20.600 M naar radiografisten hebben verluid. Intusschen is de ge daalde ballon nog zoek. Voorzichtige aankondiging. Mevrouw Anna, wat was dat toch voor een lawaai in de keuken, Toch niets gebroken AnnaOns eetservies was toch 48-deeIig Mevrouw Ja, wa zou dat Anna Het is nu 49 deelig 1 Thans zijn we inderdaad ervan overtuigd geraakt, dat bet niet om de uitvinding van den „eeuwigeD lucifer" kan zijn geweesr, dat de Zweedsche lucifersmagnaat zijn aardsch bestaan moedwillig verkortte Wat 'n sof Op den eersten dag reeds, waarop de nieuwe uitvinding in het publiek belang geëxploiteerd ging worden, hebben we kennis ge maakt met het product, want moe der de vrouw is zuinig en heeft in haar leven al heel wat verdriet ge had over des heeren gemaals ver kwistend lucifersgebruik en over de omstandigheid, dat ze in de keuken altijd met d'r handen op een leege plaats greep, als ze het gasstel wilde ontsteken. Als een kostbaar present voor ons en een ware uitkomst voor zich zelf. kwam ze Maandag j.l, dan ook met den „eeuwigen lucifer" aandragen. Het begin van het verbruik was niet erg aanmoedigend. Wanneer 't ding brandt, stinkt het nogal sterk naar alcohol en toen moeder de vrouw op een gegeven moment dan ook onze werkkamer betrad, snoof haar neusje op zeer nadrukke lijke wijze en uitte ze de veronder telling, dal we We hebben proefnemingen met den eeuwigen lucifer gedaan en toen bleek het stukje griffel ongeveer voor de helft verbruikt Een paar uur later trouwens was het heele ding reeds op, terwijl inmiddels als slachtoffer van sputterend uitschietende vlammen onze rechter snorheift het had afge legd bij een poging om een peukie te bevuren. We hebben eerst gedacht aaneen toevallige fabrikatie-fout en schaften ons een tweede exemplaar van het product eener opzienbarende uit vinding aan en spoedig daarop eea derde. Ook onze linker snorhelft is nu foetsie, drie vingers zitten, uit hoofde van bekomeu brandwonden, in verband gewikkeld en het heele huis is met een jeneverlucht door trokken. In twee dagen tijds hebben we drie eeuwigheden beleefd en dat kostte ons drie maal tien cent, te samen dertig spie. Moeder-de-vrouw heeft ons voorgerekend, dat we tegen dien prijs drie pakken tijdelijke lucifers hadden kunnen hebben, van totaal dertig doosjes en een ge- zamenlijken inhoud van 1800 houtjes. Toen besloten we om het eeuwige maar weer met het tijdelijke te ver Ingekomen en vertrokken personen van 23 Januari tot 2 Februari VERTROKKEN M. Dorst, arbeider, naar Megen Haren B43 M. Wijnhoven, dienstbode, naar Wanssum B69 J. Lemom, dienstbode, naar Breda Leistraat 64 N. Kessels, z.b., naar Eygelshoven Hoofdstraat 58. Burgerlijke Stand Venray van 26 JaDuari tot 1 Febr. 1934. GEBOREN Gertruda W. A. Hendriks, Vlakwaterw. Gerardus A. G Poels, Langstraat Wilhelmus J. H. Puts, Vlakwater Maria F. G. Philipsen. Schoor Maria M J. Versteegen, Castenray Augustinus J. H van Bergen, Langstr. Cornelis A. G. Millen, Paterstraat Carolina A. G. Sijbers, Hoenderstraat OVERLEDEN 2 patiënten St. Anna- en 2 patiënten St. Servatiusgesticht. Kerkelijke Dieasten Venray Parochiekerk Morgen Zondag in alle H. Missen collecte ten bate der kerk, half 7 le H. Mis, 2 uur groote Congregatie, half 3 herhalingscatechismus voor de meisjes, 4 uur H. Familie. Maandag half 8 zieledienst voor Jan Poels van den Middenstand, 8 uur zieledienst voor Jan Poels van Land- bouwbond Dorp, 8 uur leesmis voor de overl. leden der Handb.schutterij Diana. 9 uur zieledienst voor Jan Poels van het Waterschap Noord-Limburg. Dinsdag half 8 best. Jaarg. voor Si mon Janssen, echtgenoote en hunne dochter Mina, 8 uur zieledienst voor Jan Poels van personeel en werklieden Boerderij Janslust. Woensdag half 8 zieledienst voor Jan Poels, als lid Vriendenkring De Goudmijn, 8 uur Jaarg. voor Gerard Poels en Theodora Eibers, 9 uur ziele dienst voor Jan Poels, als eere-voor- zitier Fokveedag in Limburg. Donderdag 7 uur te Veltum H. Mis, half 8 zieledienst voor Jan Poels van de Hengstenassociatie, 8 uur Jaarg. voor Petronella Dekkers. Vrijdag half 8 best Jaarg. voor Joh. Hoedemakers en overl. kinderen. 8 uur plechtige H. Mis voor Henri van den Bosch, 60 jaar lid van 't Kerkelijk Zangerskoor. Zaterdag half 8 zieledienst voor Jan Poels als Eerevoorzitter Ruitersclub De jongens der 5e en 6e klas en de meisjes der 3e klas komen biechten, kwart na 4 Lof A.s Zondag 10 uur Pontificale Mis door Mgr. Goumans. In den loop dezer week jaarlijksche collecte door de leden der St. Vincen tiusvereeniging. Paterskerk Zondag 5, 6 en 7 uur H. Mis met onderrichting, 8 uur Hoogmis met preek, welke namens de Patronaatscommissie wordt opgedragen voor de zielerust van den heer Jan Poels, kwart voor 5 gez. Vespers, half 6 Lof en H. Kruis weg, volle afl. o.g.v. Maandag feest H. Petrus Bapt. en Gez., volle afl. o.g.v Dinsdag van half 6 tot 7 uur uitstel ling van 't Allerheiligste, 2e Dinsdag der noveen ter eere v d. H. Antonius, 7 uur Hoogmis, toespraak en gebeden der noveen, half 6 Lof. Vrijdag 7 uur Hoogmis half 6 Lof. Patronaat. Al onze jongelui van Ulein tot groot worden uitgenoodigd om dezen Zondag de H. Mis van 8 uur in de Paterskerk bij te wonen en daaronder tot de H. Tafel te naderen, alles tot intentie van den heer Jean Poels z. g. Van half 11 12 uur contributie, spaarbank en afhalen van kaartjes door de jongeren voor de filmvoorstelling van half 4, door de grooteren voor de tooneeluitvoering der Schutterij „St. Anna" De jongeren betalen de contri butie met s.v.p. 5 ct., de grooteren 25 ct., contributie inbegrepen Maandagavond geen cursus voor Heeren Jeugdleiders. 7 uur repetitie le bedrijf. Dinsdag 7 uur repetitie 2de en 3de bedrijf. Half 9 Goudpluvier. Alleen toe gang voor leden. Woensdag geen groepen en geen Apologetische cursus. blijspel in 3 bedrijven te vertoonen voor Woensdag om 2 uur in en ten bate van het St. Antoniuspatronaat. Eerste rang 15 ct. Tweede 10 ct. (nieuwe) verkrj

Peel en Maas | 1934 | | pagina 2