Gemengde Berichten Notaris Berendsen Oistrictsteid Adve nl Janoc Tuinbov. Oru VE&j de bekende steeds met den lsten prijs bekroonde hengst „Dompteur Delcourt" te De Horces bij Brussel. Naar we vernamen was het slechts aan een toevallige omstandigheid te wijten, dat hij geen kampioen van België werd. Het zal wel niet behoeven gezegd te worden dat deze aankoop een schitterende aanwinst is voor deze Noord-Limb. vereeniging. Zaterdag werd het prachtige dier te Venray geleverd. De prijs bedroeg pl.m. f 9000. GEVONDEN Een portemon- naie met geld. Inlichtingen bij den Rijksveldwachter, Langstraat. Een kindermuts. Inlichtingen bij de gemeente-politie. „Het Zandakker" en „St. Anna." Wie nog door een zeker heimwee wordt gevoerd naar Oud Venray, die steunt onze eeuwenoude Schut terijen. Wie er een hekel aan heeft, dat alles zoo één en hetzelfde gaat v/orden in het leven dat oude ge- Duiken worden weggeveegd door den plompen bezem der alledaagsch- heid, die heeft gaarne wat over voor „Met Zandakker" en „Sint Anna". Gegroet, in de somberte van onze Hagen, de felle kleuren van onze Venraysche Schutterijen Heil onze Venraysche Schutterijen die frisch opluisteren onze kerkelijke plechtigheden Zóó moet de rechtgeaarde Ven- rayer onze Schutterijen steunen, dat zij niet om leden hoeven te smeeken; ja, dat ze adspiranten die hun bij g-.val niet aanstaan, gemakkelijker kunnen afwijzen. De steun, dien Venray's Schutte rijen vragen, is niet overdreven. Op het moment vragen ze dat veel Venrayers hun uitvoeringen bezoeken tegen laag gehouden prijs. Zondag 28 Januari (dus morgen) h 'eft „Het Zandakker" in onze Patronaatszaal het vermaarde Muziek gezelschap van den bekenden Nij- meegscben musicus Cor van Dijck cn als Humorist treedt op Jan Brink, die menigmaal voor de Radio zijn voordrachten hield. Hij heeft, wat men noemt, een Goede Pers. Zondag 4 Februari zal de Tooneel- club van „Sint Anna" twee zeer goede tooneelstukken opvoeren; een einstig en een kluchtig. Van andere jaren weten we wal deze club aandurft en ook aankan Alles wijst erop dat het dit jaar hetzelfde, zoo niet nog beier, zal worden. Steunt onze Venraysche Schutte rijen. Een Vriend. EEN PRACHTIGE UITING VAN BROEDERSCHAP. Dagen lang triestig, druilerig weer. Vrijdagavond nog, toen de zware klokken van Venray's eeuwenouden toren het feest der H. Familie aan kondigden, hing er een dichte natte mist. Het vertrouwen echter van de e?nvoudigen, dat God de H. Familie bij de viering van het feest niet zou teleurstellen, werd niet beschaamd. „Met een klare blauwe lucht en een weldadig zonnetje zal het feest van de H. Familie worden opge luisterd", zoo werd er beschikt. En Gods Liefde zag als met een glim lach neer op het feest, dat ter eere van Jezus, Maria en Jozef zou wor den gevierd. Door het geheele feest straalde dan ook een hemelsche vreugde. Wat 'n vreugdevol schouwspel was bet zooveel mannen in de kerk bijeen te zien. Pater Jonckbloedt was verheugd, dat hij weer de H. Familie van Venray, de grootste in het geheele land. mocht toespreken. Verheugd waren de 90 nieuwe leden, die hunne belofte aflegden en u?t de haoden van Mgr. Goumans huDne medaille ontvingen. Verheugd was vooral de Directeur, die zijne priesterlijke roeping volgend, met recht in de H. Familie het vrucht baarste arbeidsveld zag voor den hemel. Verheugd ook was de gouden Jubilaris de Heer Crommenacker, die de glorie van het feest was. Vooral het ontbijt op Zondag morgen, nadat allen zich gesterkt hadden met de hemelsche spijzen, gaf getuigenis van de echte Roomsche b'ijdschap, die in allen leefde. En Mgr. Goumans en Pater Jonckbloedt deden dapper mee én wat het ontbijt én wat de feeststemming betreft. Kap. Geurts. die in zijn eenvoud verzocht had toch vooral niet over hem persoonlijk te spreken, had het echter hard te verduren. Het moest Pater Jonckbloedt van het hart, dat in de geestdrift van den Directeur voor de H. Familie het geheim moest gezocht worden voor de nooit gekende vlucht, die Hij in zoo n korten tijd kon maken. Voor alles, wat tot de goede stemming kon bijdragen was gezorgd. Heerlijke koffie van de firma L. Wijnhoven en koekjes van Verkade werden geserveerd door een glun deren stoet K.J.V.-ers onder leiding van Mej. Sangers. Voor radio was gezorgd door den Heer Henri Jacobs. De Heer M. Arts toonde zijn vir tuositeit op de piano. Gezellige voordrachten werden ten beste ge geven door de Heeren Kemps en Hub. Lucassen. Als de Heer Lucas- sen nog eens postbode wil worden en de meisjes van de K.J.V. hebben e: over te beslissen, dan geloof ik stellig, dat hij met algemeene stem men benoemd zal worden. Een oprecht woord van dank aan allen, die tot het welslagen van dit feest hunne medewerking hebben verleend. Dank aan Mgr. Goumans. die de plechtigheid van het feest door Zijne Waardigheid verhoogde. Dank aan bovengenoemde dames en heeren. Dank ook aan den Heer P. Jacobs voor de schitterende ver lichting van de Kerk. Dank aan onzen nooit-volprezen ijverigen koster. Wij roepen allen toe Tot het volgend jaar I Hoog de H. Familie van Venray LEUNEN. Zondag en Maandag gaf onze Handboogschutterij „St. Joris" de jaarlijksche uitvoering in het lokaal van den Heer H. Martens. Vooral Maandagavond was 't er stampvol. De meermalen bekroonde komieken Noten en Beurskens uit Tegelen zorgden er ook nu weer voor, dat het publiek kon lachen en allen een echt aangename avond hadden. HOLTHEES. Ter gelegenheid van de a.s. winterkermis „O. L Vr. Lichtmis", zal onze fanfare een concert met tooneeluitvoering geven op Vrijdag 2 en Zondag 4 Febr. De uitvoering op 2 Februari is uitsluitend toegankelijk voor Hono raire leden. OVERLOON. Ten gevolge van de bezuinigingen bij het Lager Onderwijs zal met ingang van 1 April a.s. aan de Bijz. Lagere School der Eerw. Zusters alhier aan één leerkracht ontslag worden ge geven, welke op wachtgeld zal worden gesteld. Ter gelegenheid van het naamfeest van Zuster Agnes vorige week Zaterdag, werd onder leiding van Mej. Widdershoven, door de kinderen der Meisjesschool een tooneelspel uitgevoerd. Voor Zuster Agnes was dit een aardige verrassing. Dinsdagavond had alhier in 't Patronaat de aangekondigde feest avond plaats van het Openlucht theater „De Victorieklef" voor spelers en commissieleden. Allen waren goed opgekomen ruim 100 man waren aanwezig. Deze feestelijke bijeenkomst was ook een mooie gelegenheid om de 3 jubilarissen J. Heockens. A. Janssen eD M.Jans, ter gelegenheid van hun 25 jarig lidmaatschap der St. Jozefs- vereeniging te huldigen. Aan hen werd een prachtig cadeau aange boden. Benoemingen. Z. H. Exc. Mgr. Dr. G. Lemmens, bisschop van Roermond heeft eervol ontslag verleend als pastoor te Afferden aan den weleerw. heer W. H. Berden, en heeft benoemd tot pastoor te Afferden den wel eerw. heer J. A. Peeters, tot pastoor te America den wel eerw heer J. C. C. B. Jansen, lot pastoor te Geisteren den wel eerw. heer F. J. Ortmans, die kapelaan was te Haelen. HORST. Maandag had alhier een ernstig ongeval plaats. Toen de 20-jarige koperslagersknecht van. Rens bezig was met het soldeeren van een leeg benzine vat, ontstond er plotseling een ontploffing, ten gevolge waarvan hij zeer ernstige brandwonden aan gelaat en hoofd bekwam en in het ziekenhuis alhier moest opgenomen worden. Gelukkig blijken de oogen niets te hebben geleden. Roof overval te Tegelen. Het Bossche Gerechtshof behan delde Woensdag de zaak tegeu A. v. E., fabrieksarbeider te Tegelen, die ervan wordt verdacht van 17 op 18 Juni van het vorige jaar de slaap kamer van Maria V., weduwe B., aldaar te zijn binnengedrongen om te stelen. Éoen de vrouw wakker werd had hij haar met een aarden pot op het hoofd geslagen, waarbij hij de bedoeling zou hebben gehad haar van het leven te berooven. De rechtbank te Roermond had verd. tot vier jaar gevangenisstraf veroordeeld. Verd. ontkende. Er waren echter tal van aanwijzingen tegen hem en de advocaat-generaal eischte daarom tegen verd., die vijf jaar geleden krankzinnig werd verklaard, doch thans weer normaal is, bevestiging van het vonnis. KAMER VAN KOOPHANDEL. In de vergadering van de Kamer van Koophandel en Fabrieken voor Noordelijk Limburg te Venlo werd de heer Ch. Haffmans tot Algemeen voorzitter der Kamer voor het jaar 1934 herbenoemd. Tot voorzitter van de afdeeling Groot-Bedrijf werd gekozen de heer A. Canoij. terwijl de heer Jos. van Daelen tot voor zitter der afdeeling Klein-Bedrijf werd herkozen. Op verzoek van den Minister van Economische Zaken besloot de Kamer advies te verstrekken be treffende het uitverkoopen en op ruimen in den detailhandel. De Kamer besloot een bedrag beschikbaar te stellen van de K.N.A.C. als tegemoetkoming in de kosten van een door haar in te stellen specialen berichtendienst bij stremming der verkeersovergangen aan de groote rivieren ingevolge ijsgang. Aan de Nieuwjaarsrede van den voorzitter ontleenen wij het na volgende Het jaar 1933 werd begonnen met een werkloosheid, omvangrijker in aantal, dan de wereld ooit heeft gekend met braak liggende kapitalen tot eene hoeveel heid, als in het verleden wel nimmer het geval is geweest, met groote voorraden handelsgoederen, waaraan nauwelijks nog waarde wordt toe gekend, met een internationale goederenruil, die gepaard ging met moeilijkheden, welke het doen van exportzaken nagenoeg onmogelijk maakten, terwijl het internationale geldwezen totaal in de war was. Komende meer speciaal tot den gang van zaken in het bedrijfsleven in Noordelijk Limburg constateerde de voorzitter dat dit ruimschoots zijn deel heeft gehad in den on- gunstigen economischen toestand, zooals deze zich in het binnen- en buitenland in het afgeloopen jaar heeft ontwikkeld. Toenemende moeilijkheden in het handelsverkeer met Duitschland zijn oorzaak geweest, dat de omzet van tuinbouwproducten, bij de te Venlo gevestigde veilingen in het afgeloopen jaar andermaal is gedaald als gevolg van den minderen export naar dat land. De verminderde opbrengst der eieren op de Coöperatieve Veilings- vereeniging was een gevolg van de moeilijkheden in den export naar Duitschland, waar de invoerrechten van 5 Mark per 100 K.G. op 40 en 30 Mark en voor kleine eieren zelfs op 70 Mark werden verhoogd. Daarnaast hebben ook de expor teurs in het district der Kamer, die tal van jaren kosten noch moeiten hebben gespaard om den export van Nederlandsche producten naar Duitschland te handhaven en moge lijk te maken en die zich in den loop der jaren ook met den door voer van uitheemsche producten hebben belast, bij de uitoefening van hun bedrijf in toenemende mate moeilijkheden ondervonden, terwijl hunne omzetten verre achter blijven bij vorige jaren. Hetzelfde was het geval met de bedrijven, die met dezen export ten nauwste samenhangen, zooals de kistenmakerijen, auto-transportbedrij ven en expeditie-ondernemingen. Voor Venlo als handelsstad en ook voor het overige gedeelte van Noordelijk Limburg, in zooverre men zich daar belast met den even genoemden export, is 1933 een bij uitstek slecht jaar geweest. Ook de industrie heeft in niet mindere mate dep ongunst der tijden in het afgeloopen jaar ondervonden. De fabrieken van de Limburgsche Kleiwarenproducten, steenen, dak pannen en gresbuizen zijn, ondanks ingevoerde loonsverlagingen en andere bezuinigingen er niet in ge slaagd hun productie geheel te plaat sen en in het algemeen heeft men dan ook niet het geheele jaar door op Volle capaciteit gewerkt. Mgr. Lemmens bezoekt Lactaria Maandagmiddag bracht Z. D. H. Exc. Mgr. Lemmens Bisschop van Roermond een bezoek aan de Model hoeve Lactaria onder Sambeek, alwaar de Eerw. Zusters Dominica nessen van Bethanië te Venlo een Klooster zullen bouwen. Zijne Exc. was vergezeld van den Z. E. Pater Prior van de Trapistenabdij te Tegelen de Algemeen Overste van Bethanië en de Eerw. Zuster Columbia, welke laatste tot Moeder Overste van het aldaar te bouwen klooster is benoemd. Ten huize van den burgemeester Stevens werd Zijne Exc. verwel komd door burgemeester, wethouders en secretaris der gemeente. Vervol gens werd een bezoek gebracht aan Lactaria, alwaar de vlag met pause lijke wimpel was uitgestoken. Mgr. uitte zijn groote tevredenheid over het mooie gebouwencomplex en ver klaarde, dat hij volgaarne als geestelijk vader van Bethanië zijn toestemming gaf om de bedrijfsgebouwen tot een klooster voor de zusters van Bethanië te verbouwen. De leiding over deze verbouwing heeft Ir. Kayser, architect te Venlo. Verder bracht Zijne Exc. ook een bezoek aan den Z.E. Heer Pastoor van St. Anthonis en van Sambeek. Credietverleening aan den Middenstand. Door den heer Boon zijn aan den Minister van Economische Zaken de volgende vragen gesteld: I. Kan de minister mededeelen, wanneer een wetsontwerp regelende credietverleening aan den midden stand, hetwelk door den midden stand ten zeerste wordt verlangd, bij de Kamer zal worden ingediend II. Is ook de minister niet van oordeel, dat de totstandkoming van zulk een credietverleening zeer spoed- eischend genoemd mag worden Ned. R. K. Middenstandsbond. Zooals gemeld belegt de Ned. R. K. Middenstandsbond op Dinsdag 6 Februari a.s. in de groote zaal van den Dierentuin te s'-Gravenhage een buitengewoon congres tot be handeling van zijn onlangs gepu bliceerd program inzake ordening, saneering en bescherming van het middenstandsbedrij f. Op uitnoodlging van het hoofd bestuur van den Ned. R. K. Middenstandsbond zullen op dit congres als sprekers optreden de heer M. van Poll, lid van de Tweede Kamer en mr. F. Bach, benoemd directeur van het Bureau van den N. R. K. M. De eente spreker zal het te behandelen program stellen in het licht der katholiek-sociale ordenings gedachte de tweede spreker zal het program beschouwen in het licht der huidige economische en maat schappelijke positie van den midden stand en het middenstandsbedrijfs leven. Rector J. F. A. Bots. geestelijk adviseur van den R. K. Midden standsbond in het Bisdom Haarlem heeft zich bereid verklaard aan het slot der bijeenkomst een toespraak tot het Congres te richten. Het congres zal in verband met zijn massaal karakter in een zitting afloopen. Het begint des namiddags te li/'s uur en eindigt uiterlijk te 6 uur. De Limburgsche R. K. Midden standsbond is reeds doende een collectief bezoek, per extra trein, aan het congres te organiseeren. Uitkeeringen. Even een paar cijfers, die eenig beeld geven van de financieele ge volgen der werkloosheid. In 1933 werd in het totaal door de werkloozenkassen ontvangen uit bijdragen der leden f 8 320.000 (in 1932 f 7.720.000) en aan subsidie ten laste van het rijk en de gemeenten f 16 000.000 (1932 f 17.200.000). Aan werklooze leden der kassen werd in 't totaal uitgekeerd f26.400.000 (1932: f 28.300.000). Üit de reserves der werkloozen kassen die op het einde van 1930 f 10 800.000 bedroegen, moest in de jaren 1931, 1932 en 1933 worden geput. Zij slonken dientengevolge tot f 3.000.000. Nog een paar cyfers. En nu nog een enkel cijfer, waar achter onnoemelijk veel leed en ellende schuil gaat het cijfer der werkloosheid. Op 't einde van 1933 waren in ons land totaal werkloos 392.930 personen, waaronder 382.506 mannen. Bijna 400.000 menschen, die wel wlilen werken, maar niet kunnen.... Dr. Ringer's „Eeuwige lucifer" Eenige maanden geleden meldden de bladen, dat Nederland de primeur zou krijgen van den eeuwigen lucifer de uitvinding van dr. Ringer uit Weenen, waartegeo destijds niemand minder dan wijlen Ivar Kreuger heftig geageerd heeft, uit vrees dat zijn groote belangen bij de lucifers industrie in het gedrang zouden raken. Het lag in de bedoeling, het product van dr. Ringer's langdurige proefnemingen tegen het einde van 1933 overal in ons land verkrijgbaar te doen zijn. Dit is echter niet gebeurd en als gevolg daarvan had bij zeer velen de meening post gevat dat de „eeuwige lucifer", het tijdelijke met het eeuwige verwisseld had en dat er dus van de exploitatie van deze vinding voor Nederland en koloniën in handen van de Rapa N. V. te Amsterdam niets meer zou komen. Dit blijkt echter aller minst het geval te zijn; van de zijde der genoemde vennootschap deelde men in dit verband mede, dat de duurzame ontbrandingsstift waarvan hier sprake is. Maandag a.s. op de Nederlandsche markt verschijnen zal. Onze Spoorweg-ontvangsten. Van de Spoorweg ontvangsten zijn nu alle cijfers over 1933 bekend. Het blijkt, dat die in totaal be liepen 121 millioen, tegen 139,5 millioen in '32. Gelijk ook in andere takken van nijverheid zijn de laatste maanden des jaars in verhouding niet de slechtste geweest, de l^leine economisch opleving, zoo schuchter geconstateerd, begint onmiskenbaar te worden. Een woesteling. Dinsdagavond heeft nabij het café van L. aan de Korenstraat te Oss, een hevige vechtpartij plaats qehad. Omstreeks vijf uur wilde zekere H., die geruimen tijd in het café vertoefd had, zich naar buiten begeven, toen hij voor het café werd aangesproken door een zekeren van der W. Er volgde een twistgesprek, waarop van der W'. in zijn woede zijn woning, welke tegenover het café lag, binnenging en daar alles kort en klein sloeg Door de stuk geslagen ramen sprong hij vervolgens weer naar buiten en begon een hevige worsteling met H. Door omstanders werd van der W. weer zijn woning binnengesleurd, terwijl H. het café binnenging. Van der W. wist zich echter los te rukken, doch de deur van het café bleek gesloten te zijn. De woesteling sloeg daarop een drietal caféramen stuk en vond H. tenslotte in de keuken, waar van der W. zijn tegenpartij met een mes te lijf ging Hij bracht deze verwondingen toe aan den hals, doch H. vluchtte, om erger te voorkomen. De politie was inmiddels gewaarschuwd en onder hevig en langdurig verzet kon van der W, tenslotte worden aangehouden en naar het politiebureau te Oss worden overgebracht waar hij werd ingesloten. De verwondingen van H. zijn niet levensgevaarlijk. De mazelen te Alem. In het Groot Ziekengasthuis te 's-Hertogenbosch is weder een der mazelen-pattëntjes uit Alem overleden Dat is het vierde sterfgeval in één gezin. Te Alem kwamen zes nieuwe gevallen voor. De Winter. Alles moest nu eens willen mee werken om die tendezen te ver stevigen, ook het weer. Maar dat laatste, hoe mooi ook in de afgeloopen week, bevordert de industrieele en andere nijverheid nog maar weinig. De vorst heeft haar intrede opnieuw gedaan en heel wat werkloosheid geforceerd. Moge het spoedig lente zijn. Overtreding van de Zegelwet. Groote consternatie is onder een achttal Wassenaarsche firma's veroor zaakt door groote boeten, die haar door de directie der registratie zijn opgelegd wegens onvertreding der Zegelwet, meldt „de Telegraaf." Er zijn boeten bij van f 5000, f 3800, f 2700 en verscheidene van f 400 tot f 100. Bij een inwoner van Wassenaar werd dezer dagen door de belasting inspectie een onderzoek ingesteld, waarbij een aantal geteekende bonnen voor leveranties werden aangetroffen, welke volgens de belastinginspectie gezegeld hadden moeten zijn. Het betrof hier leveranties van een ijs- handelaar, slager, limonadefabrikant enz. Van een der betrokkenen ver namen wij, dat hij sinds jaren aan den bewusten klant leverde tegen contante betaling. Zijn knecht gaf daarbij voor de controle steeds een bon af. welke hij onderteekende, doch die door den leverancier nimmer als kwitantie werd beschouwd, even min als door den klant, die ze echter verzamelde als controle voor zijn boekhouding. De fiscus is evenwel de meening toegedaan, dat dit wel kwitanties zijn, die gezegeld moeten zijn en daarop is in al de gevonden gevallen een boete van f 100 per geval op gelegd. De betrokkenen zijn van deze beslissing in beroep gegaan. Zou de boete worden gehandhaafd, dan zouden verschillende der beboete firma's geruïneerd zijn, daar zij de zware boete niet kunnen betalen Noord Brab. Prov. Brandweerbond Te Eindhoven vergaderde de Kring rond deze stad van den Noord Brab. Piov. Brandweerbond. Vele burge meesters en brandweerbestuurderen uit de omgeving waren opgekomen. Er werd een uiteenzetting gegeven van de hulpverleening, kringsgewijze, bij groote dorpsbianden. De burgemeester van Eindhoven drong erop aan, dat elk dorp een brandweer hebben zou, groot genoeg om normale dorpsbranden te blusschen Klachten over het kleuren van graan. Woensdagavond hield de A. B. T. B. te Erica een groote vergadering, waar aanwezig waren landbouwers uit geheel den Zuid-Oosthoek van Drenthe. De heer ir. Everts uitRaalte heeft daar een overzicht gegeven van de maatregelen, welke de regeering heeft genomen ten bate van den landoouw. In de vergadering werden klachten geuit over het kleuren van graan. De varkens weigeren het voedsel. Medegedeeld werd dat nog getracht zal worden den roggesteun voor de veenkoloniale en ontginningsboerde rijen te verbeteren, terwijl tevens in uitzicht werd gesteld maatregelen ten behoeve van de verbouwers van plant en pootgoed. Die aangelegen heid is in de vergadering van de crisis-organisaties al meer dao eens besproken. Vliegtuig brandend neergestort. Een vliegtuig, dat uit Brussel was vertrokken met bestemming voor Zwitserland, is, terwijl het koers zette in de richting van Laussanne, bij Niederwiller brandend neergestort. De beide inzittenden, twee Zwitsers kwamen in de vlammen om. Verloofde schiet zjjn meisje dood. Te Amsterdam heeft zich Woens dagavond een verschrikkelijk drama afgespeeld. Een 22-jarige jongeman heeft zijn 17 jarig meisje met een revolverschot doodgeschoten en zichzelf met een schot levensgevaarlijk verwond. Rusland wordt steeds muzikaler. De productie van muziekinstru* menten is de laatste jaren in de sovjet unie sterk toegenomen en dit jaar zullen in totaal 853 000 balalai ka's, guitaren, mandolines, accordeons enz. gefabriceerd worden, alsmede een groot aantal speciale instrumen ten voor kinderen. De totale waarde der te produ- ceeren instrumenten wordt opgevoerd van 26 4 millioen roebel in 1933 tot 38,8 millioen ia 1934. Nieuwe piano fabrieken worden gebouwd in Odessa, Borissow (Wit Rusland). Tiflis, en Nowosibirsk, met een totale jaarproduciie van 10.000 vleugels en piano's. Wat Mussolini overkwam in een dorpsbioscoop. Op een der gezantschappen te Lon- werd dezer dagen een merkwaardige anecdote verteld over den Duce. Eenigen tijd geleden had Musso lini in een dorpje enkele uren opont houd, daar zijn auto defect was Hij maakte van deze gelegenheid gebruik om de bioscoop van het plaatsje te bezoeken. Toen de gebruikelijke wapenschouw op het witte doek werd vertoond en de gestalte van Mussolini zicht baar werd begon heel de zaal te juichen en riep: „Leve de Duce". Leve Mussolini 1" Allen stonden op, alleen Mussolini bleef zitten. Een buurman tikte hem toen op den schouder en zei: „Ik ben het met je eens man, maar het is toch beter om maar te gaan staan 1" Istanboel de duurste stad ter wereld De bevolking van Istanboel begint er over te klagen, dat de kosten voor het dagelijksche levensonder houd zoo hoog zijn, dat men gelooft, thans in de duurste stad ter wereld te leven. Een plaatselijk telefoon gesprek kost 15 cent, een banaan 35 cent, een kleiae flesch Fransche wijn 8 gulden, een flesch whiskey 10 gulden, een zijden overhemd meer dan 30 gulden. Ook suiker, lucifers, steenkool, hout, petroleum en siga retten zijn zeer hoog in prijs. De autoriteiten hebben besloten pogingen aan te wenden om de kosten voor het levensonderhoud te verlagen. Algemeen is men van meening dat te hooge belastingen, noodig voor het beschermen van de binnen- landsche industrie, de oorzaak van Jezen hoogen levensstandaard zijn. De invoer van buitenlandsche goederen is onbeteekenend. te Vierlingsbeek. zal Donderdag 1 Februari 1934 nam. prompt 1 uur publiek op het stuk verkoopen A. voor den Heer L. Poels te Overloon. 175 slagen dennenhout als op leggers, slieten, palen en brandhout in de bosschen nabij het Schaard ven te Overloon van de Erven Poels te Overloon, de Familie Hermans te Broekhuizenvorst en de Familie Jenniskens te Meerlo, B. Voor den Heer J. van Bracht te Wanssum Circa 70 slagen dennenhout als rekken, slieten, hegpalen, boonstaken en brandhout en 7 slagen eiken hak hout, waaronder weidepalen in zijn oosch nabij Café Loonen a.d. grint weg Overloon, Halte Smakt. Bijeenkomst bij no. 1 in het bosch van de Erven Poels. Burgerlijke Stand Venray van 19 tot U6 Januari 1934. GEBOREN Francisca P. van Zinderen, woon wagenkamp Maria Francisca P. Philipsen, Heide Vincent J. J Lucassen, Jan Hensen- straat Mathijs J. Hoevenaars, Maasheesche weg Johannes M. M. van Dijck, Over- broek Hubertus L. M. Rutten, Oostrum Pierre L. J. Janssen. Ysselsteyn Augustinus J. J. Eijssen, Merselo GEHUWD Joseph H'. Volleberg, oud 38 jaar kleermaker te Venray en Jacoba C Jacobs, oud 26 jaar, z.bte Venray OVERLEDEN Wilhelmus Smits Wed. van Johanna M. Kemmelings, oud 75 jaar, land bouwer, Gastenray Maria H. Poels echtgen. v. Gerardus F. Wismans, oud 38 jaar, Merselo Johannes A. Poels, echtgen. van Johanna M. F. M. Poels, oud 63 jaar, koopman, Hofstraat 1 Patient St. Annagesticht 1 Patient St. Servatiusgesticht. H. Mis en vrfng E mannen. De tot g« tijdelijk welzijieden. I gadering voor uwen. 5 gez. VespersS Lof. Dinsdag fees!. Hyac o.gv. Ie der Qagen ter eere van H. Anl half 6 tot 7ütstelli] Allerheiligste, Hoog en gebeden oven. - intenties werp in de bij de klooster Woensdag fa H. L Paula, v.afl. c uur f voor zaliger J<s Anto als Syndicus vi kloos Vrijdag fees Mari tevens le Vrijd; maan< voor de Derde. De als op Zondag^rt voo der kaarsen, 8 Hoog Lof en acte vaiboete. wordt de Blasiin gegi Zaterdag fe( H. BI tegen keelziekte uur voor onze overebroec doeners. Na dflissen de Blasiuszegei Baat. Van half lljblioth bank, contribu afhal gangskaartjes v midd ling van half 4ilf 6. de jongens om zestii genen, bij wie uis sc verzocht 5 centr mee Van sommigen wij a: houden, om eri reden In bovenverj tijd I boven 16 jaaikaartj van „Het Zand' vooi contributie inbai. Agenda: Maahalf 7 8 uur cursus hJeugd Dinsdag Goiier, i kan, Ontwikkvoorst ^treeks half tiei Woensdag vtring om 6 en 7 uurjiform en zangbundel imen. logetische cursl Zaterdag op ewom nastiek. Ouders en pa word uitgenoodigd r aai werken, dat dengen op het Avondoijs koi Kerkelijke Diensten Venray Parochiekerk Morgen Zondag 2 uur geen Congre gatie, half 3 herhalingscatechismus voor de jongens, 3 uur Lof. Maandag half 8 besteld jaarg, voor .Mathijs Janssen, zijne echtgen. en hun zoon Piet, 8 uur besteld jaarg. voor Conrad Esser en echtgen., kwart na 4 Lof. Dinsdag half 7 zieledienst voor Jan Poels als beschermheer van t enray's Fanfarecorps waaronder H. Communie der leden, half 8 besteld jaarg. voor Mart. Roffers en echtgen., Henri Ver hallen en echtgen., 8 uur besteld jaarg. voor Theod. Droessen, Anna Elisabeth en Anna Catharina Poels, 9 uur ziele dienst voor Jan Poels als lid van het Kerkbestuur. Woensdag half 8 leesmis voor Jan Poels als beschermheer van de Hand boogschutterij Diana 8 uur zieledienst voor Jan Poels van de Stoomzuivel- fabriek. Donderdag 7 uur te Veltum H. Mis, half 8 leesmis voor Jan Poels, 8 uur zieledienst voor Jan Poels van deVer- koopvereeniging. Vrijdag O.L. Vr. Lichtmis de diens ten als op Zondag, kwart voor tien de wijding der kaarsen, waarna bestelde Hoogmis ter eere van 't H. Hart, 3 uur Lof en eerherstel aan het H. Hart. Zaterdag 8 uur zieledienst voor Jan Poels van de Boerenleenbank. De jon gens der 3e en 4e klas en de meisjes der 5e klas komen te biechten, kwart na 4 Lof. Wegens de algem. H. Communie der mannen van verleden Zondag zal a.s Zondag geen alg. Communie zijn en dus de Mis om half 7, de 2de om 8 uur De foto's, genomen op het feest der H. Familie zijn schitterend geslaagd. Zij zijn te bestellen tegen de prijs van 30 cent bij Schols en Van Opbergen, waar zij ook te bezichtigen zijn. H. FAMILIE. De volgende mannen vieren hun patroonheilige van dit jaar in a s. week n.l. P Swinkels, Chr. Jacobs, Th. Engels, G. v.d. Putten. J. Drabbels K. Groene, Th. v. Dijck, A. Thielen, Jan Roffers, Chr. v. Uden, H. Arts, J. Graus. Paterskerk Zondag om 5, 6 en 7 uur H. Missen 8 uur Hoogmis. Onder alle H. Missen preek en collecte voor de nieuwe The- resiakerk te Maastricht, kwart over 9 Kantoor :olstrs Wordtmiai 2 paardenknv. Pi 2 boerendierien Boerendiensfe 16- 1 huishoudset bei boerenknechelste^ 1 flinke keulid vc 1 bekw keéisje bekw. melkl i 1 electricieneur Biedeli aa Smidsknechtaan Metselaars, •erliei arbeiders, weuwer brieksarbeidersagme bankwerker, sekeni beslag, schildei 6 burgerdieüjes 2 meubelma^echt 1 leerling-me 3 j. 6 jongens vj^en electricien 3 boerendiensti 1 bakkerskn i.h.\ ilrec Geven diep heid kennii ht wacht verden zen Hoogjatti zitter en terg Vriend deier Zijn Naghter ons in hoosere en met weid z hem steeddenl Vrler „Doui Venray, 21- 1 op Zondag Jan Hoogmis, bijVei Trouwe Ofst 16 -let Biedt h net ei voor eenige en alle voorkomwe Adres Burdez Fere van Schoolsljto Hoedemakeriïn portemoni1 i Tegen bel. dezer. zilveren rli gouai Tegen behg zorgen burerze

Peel en Maas | 1934 | | pagina 2