dag-dienstbode partij leef OU Gemengde Berichten Adverthi TE eu burgervie een io fond dit concert op 'n even hoog eil dan de vorige. Directeur Welting U hebt alle eer van uw werk. Ook het tooneelwerk van J. Gros- veld „Vlammen" kwam schitterend. Het zou mij te ver voeren in de finesses de verschillende rollen te bespreken. Het was in één woord af. Regisseur van Opbergen weet z'n rollen wel te verdeelen en z'n spelers en speelsters halen er uit wat er uit te halen is. Van Opbergen en z'n debutanten van harte proficiat met het succes. En zou nu zoo'n gezelschap bij gebrek aan dames ten gronde moeten gaan? Kom dames, zet alle conventie op zijde. Zang en tooneel veredelen den mensch en Venray zal ook z'n Gemengd Koor niet gaarne missen. Wie geeft den eersten stoot en wie volgen. Polyhymnia 'n welgemeend „Auf wiederhören" 'n Trouw bezoeker. Postdienst b\j de jaarswisseling In het belang van een vlot verloop der drukke werkzaamheden wordt verzocht, naamkaartjes en gedrukte Nieuwjaarswenschen niet in de brievenbussen te werpen, doch aan het loket van het Postkantoor af te geven. Vroegtijdige ter post bezorging van bedoelde correspon dentie is zeer gewenscbt. Op Zaterdag 30 December worden postzegels, enz. verkocht tot zes uur n.m. Op Zondag 31 December vindt op den gewonen tijd (9.30—10 uur) afgifte van correspondentie plaats. Op Maandag 1 Januari wordt post verzonden met den trein, die te 8 18 van het station vertrekt. Op dien dag wordt één briefpostbe -lliog uitgevoerd. Afgifte van correspondentie vindt dan derhalve aiet plaats. De openstelling van het kantoor op den Nieuwjaarsdag is overigens als op Zondag van 8—9 uur v.m en van 1—2 uur n.m. Distributie van goedkoop vleesclt in blik, aan niet bij de werkverschaffing tewerkgestelden die wegens vorst niet hebben kunnen werken. Burgemeester en Wethouders van Venray, brengen ter kennis van be langhebbenden, dat bij A. v. Meyel, Hofstraat, op Zaterdag 30 December a.s. des namiddags van 3 tot 4 uur wederom goedkoop rundvleesch in Hik zal worden verstrekt a 35 cent )er blik a contant, voor degenen, die wegens vorst in de afgeloopen week niet hebben kunoen werken. Venray, 28 December 1933. Bekendmaking. De Burgemeester van Venray brengt ter openbare kennis, dat op de Secretarie ter inzage liggen twee verslagen van de op den 24 October 1933 te Kesseleijk Kessel, Grubben vorst. Horst. Venray en Heijen lergen gehouden keuring van spring veren. Bij den slager W. V. alhier werd een partijtje vleesch in beslag genomen, dat niet aan de eischen der Vleeschkeuringswet voldeed. GEVONDEN Rijwielplaatje, Inlichtingen Gemeente-Politie. P.D.V. ,,de Zwaluw" Tot bestuursleden der bovenge noemde vereeniging zijn gekozen de heeren G. Vissers, voorzitter, P. Kersten, secretaris, G. van Dijck, penningm., P. Manders en J. Dintjens commissarissen. Zondag 7 Jan. a.s. zal door deze vereeniging een kringtentoonstelling gehouden worden voor de vereeni gingen Venray, Horst, Deurne en Vietlingsbeek in de zaal van de Wed. Schellen alhier. Ruim 600 duiven zullen er ten toongesteld worden. VOETBAL. Morgen Zondag zal er aan den Dril een belangrijke wedstrijd ge speeld worden. Sparta uit Sevenum zal de gast van VVV zijo, welke vereeniging tot nog toe de leidiDg in overgang E heeft. Voor onze Venrayers zal het oppassen zijn willen ze een goed succes behalen. Daar VVV echter de tweede plaats bezet, vertrouwen we toch op een overwinning, om dan gelijk te staan met Sparta en bij een eventu eel struikelen de leiding over te nemen en zoodoende een van de ernstigste candidaten te blijven voor het kampioenschap. Voetballiefhebbers, die van een spannende wedstrijd willen genieten, «den we aan, morgen Zondag eeo wandeling naar Den Dril te maken. Tooneelspel. Naar wij vernemen, zal er met de Vastenavonddagen nogal het een en ander te doen zijn in Venray. O.a. zal de Tooneel vereeniging „Sint Servatius" alsdan, gelijk zij reeds meermalen deed. een schitterend Tooneelspel ten beste gegeven in ons St. Antonius-Patronaat. Priesterjubilea. In 1934 hopen oa. de volgende geestelijken van het Bisdom Roer mond hun 40jarig priesterjubilea te vieren Pastoor Esser te Well (uit Ven- ay); Pastoor van den Berg te Swal- nen (uit Oostrum); Pastoor Smeets e Grubbenvorst, (vroeger kapelaan :o Venray). hun vijf en twintigjarig priester feest op 27 Maart: Pastoor Verheg gen te Blitterswijck; op 26 Augustus; Mgr. Dr. J. H. G. Lemmens, Bisschop van Roer mond. Kerst-Volksoratorium. In overleg met Pater Dr. Eliseus Bruning en Pater Nielen, de een componist en de ander belletrist, besloten de Directeur en het Bestuur der Venraysche Derde Orde op Woensdag en Donderdagavond j.l, te doen opvoeren een Kerst-Volks oratorium, samengesteld door Pater Eliseus en waarin door het gesproken en gezongen woord en door beeld de beteekenis 'an het Kerst-gebeuren voor de meer dan 900 leden zou vertoond en verklaard worden. Wist de componist zich de toege wijde medewerking te verzekeren van het Dameszangkoor der 3e Orde, van de Orkest-vereeniging Euterpe, van hel Dubbel Mannenkwartet, het Jongenskoor van J. v. Heijster en het Fraterskoor, ook de aanwezigen wist bij door zijn geestdriftig in leidingswoord er toe te brengen, zich niet als „stomme" kijkers en hoor ders te gedragen, maar zelf mee te werken en mee te doen door „mee te zingen" de geestelijke liederen en refreinen, welke hij in zijn Oratorium voor dezen bestemd had. Zoo werd dit Kerst-oratorium tot een echt Volksoratorium in navolging van de Middeleeuwsche mysterie spelen en de populaire Kerstviering van den Stichter der „Oratorianen"' den Heiligen Philippus Neri. Pater Nielen genoot de waarde volle medewerking van den kunst- zinnigen Broeder Berachus uit Huize St. Servatius, en zij beiden zouden voornamelijk de „beelden" verzorgen. Beide uitvoeringen maakten op de talrijke aanwezigen een diepen indruk. LEUNEN. Op 17 Januari a.s. zal de heer M. Dings des nam. zes uur in het Boodsgebouw te Leunen spreken over „Nieuwe uitvoering der crisiswetten". OOSTRUM. Voor de akle van bevoegdheid om les te geven in de Land- en Volkenkunde van Ned.- Indië slaagde de heer B. Achten te Oostrum. OVERLOON. Door onze zoo gunstig bekend staande tooneelclub met medewerking der fanfare, werd besloten een concert met tooneel- uitvoering te geven, op Zondag 31 December en Maandag 1 Januari in het Patronaat. Op intiatief van het Wit Gele Kruis, zal alhier in het Patronaat een Moedercursus worden gegeven. SEVENUM. Op Kerstdag onder de nachtmis van 4 uur, werd een nieuwe damesfiets van O. gestolen. Het contract over de ontginning van 't ijzererts in de Kapelaaos- beemden is Dinsdagmiddag afgesloten met „Ertsbedrijf N. V. In ter transport" te Rotterdam. De heer Hansen te Helmond is vertegenwoordiger. De oppervlakte van deze beemden bedraagt 4 H A. TIEN RAY. Alhier werd door architect Peeters uit Meerlo aanbe steed voor rekening van den beer H. Rijnders het bouwen van een winkel en woonhnis. De begrooting was f 3847. Hoogste inschrijver was Pingen Meerlo voor f 4205; en laagste was J. Maas Blitterswijck voor f 3587. Aanrijding met doodel(jk gevolg Te Hoensbroek is mevrouw V. door een luxe auto aangereden. In bewusteloozen toestand is zij naar het ziekenhuis te Heerlen overge bracht, waar zij eenige uren later aan de gevolgen is overleden. Tusschen do buffers bekneld. De assistent-ladiogmeester H. V. is op het spoorweg-emplacement van Staatsmijn Maurits bekneld geraakt tujschen de buffers van twee wagons. In deerniswekkenden toestand werd hij naar het zieken huis te Sittard overgebracht, waar hij aan de gevolgen is overleden. De Maastrichtsche juweelen diefstal Bij den heer S., langs de Maas te Maastricht, werd enkele maanden geleden een belangrijke hoeveelheid juweelen ontvreemd. Een deel hiervan bleek verkocht te zijn te Aken. De politie slaagde er in den verkooper te achterhalen, die zich om andere delicten thans in de gevangenis te Den Bosch bevindt. Het is de 35 jarige Duitscher H., die echter beweert de juweelen van iemand anders gekocht te hebben. Wijziging Lager Onderwijswet. In de Memorie van Antwoord aan de Eerste Kamer inzake deze ont werpen zegt de minister o.m dat het getal onderwijzers op wachtgeld boven 60 jaar op het oogenblik 147 is. Dat door hem weinig rekening wordt gehouden met de belangen der schoolbesturen, kan de minister niet toegeven. Denatureering van aardappelen- Naar de Msb. verneemt, is door het bestuur van de gewestelijke aardappelorganisatie in de veen koloniën aan belanghebbenden mee gedeeld. dat binnen afzienbaren tijd met de denatureering van aardappelen zal wordeo aangevangen. De denatureering zal Diet, zooals aanvankelijk de bedoeling was. bestaan in het stuk steken van de aardappelen, maar de aardappelen zullen zoodanig worden behandeld, dat de houdbaarheid hoegenaamd niet vermindert. Op lieeterdaad betrapt. Op eersten Kerstdag 's morgens om vijf uur betrapten twee recher cheurs in de woning van een zekeren van L. te Eindhoven op heeterdaad drie personen, die, na te hebben ingebroken, bezig waren een geld kistje te forceeren. De drie inbrekers zijn gearresteerd:Twee van de daders kwamen uit de omgeving van Eind hoven, de derde is P. de K. uit Amsterdam, een bekende van de politie. De brand in de Telefooncentrale De in verband met den brand in de telefooncentrale te Amsterdam gearresteerde monteur is Woensdag middag in vrijheid gesteld. Auto in een sloot gereden. Bij Zwinderen (Dr.) heeft een ernstig auto-ongeluk plaats gehad. Een luxe-wagen welke bestuurd werd door den 30-jarigen T. uit Coevor den is tegen een telefoonpaal gereden en in een droge sloot terecht ge komen. De bestuurder was onmiddellijk dood. Auto te water gereden. De uit de richting Sluiskil komen de auto van den opziener bij den rijkswaterstaat, den heer J. de Jonge te Terneuzen, waarin voorts zaten zijn vrouw en de 25 jarige mej. Leunis, eveneens uit Terneuzen, is Woensdagnacht in het kanaal bij Terneazen gereden. Tengevolge van het gladde wegdek is de auto achteruit in het water gereden. Door het inslaan van een ruit kon de heer de Jonge, die zelf chauffeerde, den auto verlaten. Zijn echtgenoote en mej. Leunis, die achter in de auto waren gezeten, zijn verdronken. 's Morgens zijn met behulp van een schip de twee lijken geborgen. Zij bevonden zich nog in de auto. Mevr. de Jonge was 40 jaar. Het echtpaar had geen kinderen. Auto gr(jpt twee wandelaarsters Op den Aalsterweg te Eindhoven is Woensdagavond een ernstig auto ongeluk gebeurd. Terwijl de 24 jarige juffrouw M. B. uit Asten, dienstbode bij den heer T. v. L. te Eindhoven, tegenover het ziekenhuis op straat wandelde met hare 24 jarige nicht mej. B. v. H. passeer den elkaar ter plaatse twee auto's, waarvan de eene die onbekend ge bleven is, met verblindend licht en een schijnwerper op reed. Hierdoor werd de chauffeur D. van den anderen auto die toebehoort aan café „De Stad Brussel", zoodanig verblind, dat hij beide vrouwen aanreed. Mej. B.werd gedood. Mej. B. van H. liep een hersen schudding op en brak een rib. Zij werd naar het ziekenhuis overgebracht Arbeider in papiermolen gevallen Een vreeselijk ongeluk is Woens dag gebeurd op de papierfabriek Berghuizen te Wapenveld. De arbeider Biesterbos uit Wapen veld, die zijn werkzaamheden op zolder had is op onverklaarbare wijze in den papiermolen gekomen en daarin vermalen. In de papierpap die op het rooster kwam te ligi_ zag men vreemde bestanddeelen en kwam daardoor tot de vreeselijke ontdekking van het ongeval. Vast staat, dat B. bij den papiermolen geen werk had te verrichten. Twee mijnwerkers bedolven en gedood. In de mijn „Neumühl" te Duisburg- Hamborn werden de mijnwerker Joseph Martinato en de arbeider Theodor Brunnen onder neerstortende steenmassa's bedolven. Beiden konden slechts als lijken geborgen worden. Het spoorwegongeluk b|j Lagny. Twee bij het spoorwegongeluk te Lagny zwaar gewonden zijn Don derdagmiddag in een Parijsch zieken huis overleden, waardoor het aantal dooden is gestegen tot 203. Men is er inmiddels in gestaagd, alle slacht offers te identificeeren. Van de gewonden verkeeren er nog elf in levensgevaar. Gemeenteraad Venray Woensdag 27 December. Afwezig de heer Jacobs, met ken nisgeving. Na opening der vergadering met gebed, stelde de Voorzitter aan de orde 1. Notulen. Dhr. Millen had hierop, op de des betreffende vraag, verschillende op merkingen. De Secretaris maakt de notulen op, doch anderen verknoeien deze. Vooral het gezegde over de Heeren in den Haag, was niet juist weergegeven. De Voorzitter zegt dat de notulen objectief worden opgemaakt en sluit verder de discussie. 2. Kasopname ten kantore van den GemeeDte-üntvanger 4e kwartaal. Voor kennisgeving aangenomen. 3. Voorloopige vaststelling der GemeenterekeniDg 1932 met rapport der commissie ad hoe. Aan de hand van het rapport werd de gemeenterekening 1932 vastgesteld, met de volgende cijfers In ontvangst op f 329971.76, in uitgaaf op f 282679.69. batig saldo f 47292.07. Kapitaaldienst ontvangst f91903.43 uitgaaf f 92596.13, nadeelig saldo f 692.70. 4 Behandeling en vaststelling der wijl het nu zal bedragen 40 pet. Hij wijst ook op toename der werk loosheid. De heer StootDit zijn allemaal veronderstellingen. U maakt ons elk jaar bang. Voorzitter Maar mijnheer Stoot, Gemeente begrooting, dienst 1934 en kraut leest, ziet U het toch. der begrooting van den tak van dienst het bedrijf der Gasfabriek. 5. Voorstel van burgemeester en wethouders tot vaststelling eene- verordening tot heffing van 80 opceDten op de hoofdsom der GemeentefoDdsbelasting met ingang van 1 Mei 1934. 6. Voorstel van B. en W. tot vaststelling eener verordening op de heffing van opcenten op de personeele belasting, waarbij met ingang van het belastingjaar 1934 ten behoeve der gemeente honderd opcenten zullen worden geheven. 7. Voorstel van B. en W. tot aanvulling der verordening tot ver vanging der belastingbedragen, voor komende iD de wet op de personeele belasting 1896 door andere belas tingbedtagen, zulks in verband met de wet van den 28sten Juli 1933 tot wijziging en aanvulling van de artikelen 3Ibis, 31duodecies en 63 der wet op de Personeele belasting 1896. Bij de verdere behandeling der agenda stelt de heer Vermeulen voor om de punten 5, 6 en 7 te behan delen vöör de gemeentebegrooting, waarmee de Voorzitter het niet eens is. Immers, komen er wijzingen in de begrooting, dan zouden deze punten ook vermindering of vermeer dering ondergaan. Men moet niet op het standpunt staan dat men een be grooting laat afhangen van de be lastingen. De begrooting is zeer nauwkeurig opgemaakt. B. en W staan op het standpunt dat er nog niet met verdere verlaging van sa larissen moet gekomen worden. Mo gelijk in de toekomst, nu nog niet. Dan zegt de Voorzitter een adres te hebben ontvangen van de heer Vermeulen e.a. inzake belastinghef fing en wel speciaal tegen de 50 opcenten op de Personeele Belas ting, waartegen ook de Middenstand ageert. Verder is er nog een rapport van de Commissie Schouten, waarin de rechtspositie en salarissen van amb tenaren van hooger hand zal worden geregeld. Bedoeld request heeft de strekking om verschillende lasten van werkverschaffing op het nageslacht te leggen en toch houdt de Regee ring een andere koers om alles op de tegenwoordige tijd te laten druk ken. Door verschuiving verdoezelt men de juiste toestand, en doet men dit 4 a 5 jaren, dan raken we hoe langer hoe dieper in den put met de rente en aflossing. De Voorzitter begrijpt zeer goed dat belasringverhooging onsympathiek aandoet, maar toch zal het in de toekomst moeten gebeuren. Wij zijn hier in Venray in vergelijking met omliggende gemeenten in de meest gunstige positie, doch waar de bij dragen in de Werkverschaffing door het Rijk met iets meer dan de helft zal worden verminderd en deze bij drage nog afhangt van de heffing der verschillende belastingen in iedere gemeente afzonderlijk, laat het zich aanzien dat een lage belastingheffing ook een lager Rijkssubsidie mede brengen. Ik meen dit te moeten zeg gen, niet dat een enkel postje niet verlaagd kan worden, maar daar staat ook weer tegenover dat enkele posten tijdelijk verhoogd moesten worden. De heer Stoot is het niet eens met den Voorzitter, die den Raad al jaren en jaren bang heeft gemaakt met achteruitgang van het batig saldo en toch komt dit ieder jaar weer uit de doos. De Personeele Belasting drukt in hoofdzaak op de burgerij, de boeren die overal steun voor krijgen, die kennen geen Pers. Belasting. De Voorzitter antwoordt dat hier gezegd wordt, dat hij de laatste jaren hier voor boeman gespeeld heeft. Spr. wil er echter op wijzen, dat successievelijk het batig saldo van 86 mille reeds terug gevallen is op 46 mille. In het complex der be lastingen wordt de Pers. Belasting, die geheel ten dienste der gemeente is, beschouwd als een sluitpost. Men kan er over twisten of dit goed gezien is, maar het is een feit. Hadden de belastingen niet een extra ontvangst geboekt, dan zou ze nu reeds beduidend hooger zijn dan wordt voorgesteld. De 80 opcenten op de Gemeente fondsbelasting mogen niet hooger worden opgevoerd, zoo lang geen 150 opcenten op de P. B. geheven worden. Indien de Raad besluit om de P. B. met 50 opcenten te houden, dan krijgen we een verlaging in ont vangsten van circa f 10.000. B. en W. achten zich dan niet verant woord, de Raad moet dan de ver antwoording maar dragen. De heer Vermeulen is het met Stoot eens en wijst erop dat het batig saldo vooruitgegaan is. De Voorzitter waarschuwt in allen ernst dat deze vooruitgang slechts aan een toeval is te danken. De uitkeering voor de werkver schaffing zal lager zijn, waardoor de belastingverhooging wel gebil lijkt wordt. De heer Vermeulen zegt dat de werkverschaffing is begroot op Laten we liever zeggen, wat is het gelukkig dat B. en W. zoo conser vatief zijn geweest, anders zaten we reeds diep in den put. De heer Vermeulen meent dat Venray er nogal goed voorstaat met al zijn gronden en bosch. Zeker, zegt de Voorzitter, maar voorloopig brengen die gronden en bosschen de lasten niet op. Het zal uiterst moeilijk zijn de eindjes aan elkaar te knoopen. Volgt de Raad het beleid van B. en W. en komt er een betere tijd, zoo heeft men dan geen blok aan het been. De heer Vermeulen durft per soonlijk verantwoording schuldig blijven, ook als er geen verhooging van belasting komt. De Voorzitter zegt dat de gezonde financieele toestand van Venray te danken is aan het conservatisme van B. en W., hetwelk juist op de toe komst is berekend. De heer van Boven vraagt stem ming over het voorstel Vermeulen. Wethouder Pubben zegt verwon derd te zijn over het schrijven van Vermeulen c.s. Deze hadden toch hun bezwaren of meeningen in de daartoe belegde vergaderingen kun nen kenbaar maken, waarop de heer van Boven zegt dat hij juist van die vergaderingen is weggebleven, omdat de Burgemeester zulke voor lichting geeft, die alleen dienstig is om de begrooting goedgekeurd te krijgen. Wethouder Odenhoven zegt dat er aan de werkverschaffing niet ge tornd mag worden. Er zijn wel andere posten, die voor verlaging vatbaar zijn. Hij heeft de begrooting kalm nagezien en een stempel ge drukt op vele posten, die vermin derd kunnen worden. Hij verklaart zich tegen 100 opcenten op de Pers. Bel. Overgaande tot stemming, blijkt de heele Raad, behalve Wethouder Pubben, voor behandeling van pun ten 5, 6 en 7 vóór punt 4. De heer van Boven wijst erop, dat de P. B. drukt op Middenstand en burgerij, die moeten tobben om rond te komen en nergens steun voor krijgen. Thans reeds moeten velen om uitstel van belastingschuld vragen. Hij wil geen verhooging. De Voorzitter heeft het straks reeds gehad over de structuur van belastingheffing en wanneer we niet overgaan tot verhooging, dan komen we f 9600 tekort. De heer Houben weet uit onder vinding hoeveel zorg er besteed wordt' aan het opmaken van be- grootingen. Komen B. en W. nu met een verhoogingsvoorstel, dan zullen daarvoor wel speciale reden zijn. Hij heeft vertrouwen in B. en W. en zal dus voor de verhooging stemmen. Wethouder Pubben wijst op de vermindering bijdrage werkverschaf fing. Om dit te dekken acht hij op- centenverhooging noodig. Spreker waarschuwt Vermeulen voor opti misme. Maar, zegt de heer Vermeulen, we hebben toch altijd gehoord als het den boer beter gaat, dan gaat het ons allemaal beter, en de toe stand der boeren wordt toch beter. De Voorzitter wijst in verband hiermede erop, dat er nog boeren zijn met kinderen, die geen inkom stenbelasting betalen en bij het op maken van de balans, tengevolge van de waardedaling, blijken een bedrijfs verlies te hebben. Ook met de steun kan den boer nu nog maar eventjes staan. Nu zijn er nog boeren, die buiten de Inkoms tenbelasting zullen blijven en waar schuwt dan ook voor illusie en toe komstmuziek. De heer Geurts wijst erop, dat er veel kapitaal achterhaald is, dat vroeger verdonkeremaand is en dat thans toch ook in de belasting zal blijven. Hij verwacht daarom ver betering. De heer Vermeulen blijft tegen verhooging. Eindelijk wordt er aan de hand van een schrijven van de heer Ver meulen overgegaan tot het bespreken van verschillende verminderingen in de begrooting en de eerste is post van f 200, bijdragen in kapitaal- dienst. Tegen stemden de heeren Houben, Goumans en Weth. Putten. Weth. Pubben stelt ook voor, om het salaris van de wethouders te verminderen met 10 pet. De Voorzi'ter zegt, dat dit be hoort aan Ged. Staten, de Raad gehoord, waarop de heer Stoot zegt, laat de Raad het dan aan Ged. Staten voorstellen. De heer van Boven vindt salaris verlaging mooi, doch de Wethouders moeten er toch al zoo veel voor doen, zoodat het salaris niet te hoog is. Presentiegeld van den Raad ver minderd met f 100.— Schrijf- en bureaubehoeften verminderd met f 50 Aankoop meubelen f 50.— Verlich ting en verwarming met f 100.— Reiskosten f 200.Kleeding en rijwieltoelage f 100.— Keurings commissie bioscoop f 85.— Gezond heids-commissie t 200.De Keu- gebouwen f 500.— Verhuringen en verkoopingen f 100.— Bijdrage H. B.S. f 40.Muziekkiosk f 50. Kwade posten f 500. Bij al deze posten werd het voor en tegen opgemerkt. Zelfs wees de Voorzitter op een mogelijke contract breuk op het ontbreken van voor afgaand gemeenschappelijk oveileg inzake ambtenaren. Het idieele van filmkeuring en de grove verminde ring voor de post wegen. De film keuring werd per slot van rekeDing behouden, maar voor de overige posten bleef de Raad onverzettelijk. Weth. Odenhoven merkt op, dat bij zich niet beeft laten hooren bij de gevoerde besprekingen, maar hij is er toch voor om met deze be grooting eens een proef te nemen voor één jaar. Het batig saldo zal dan toch wel weer meevallen. De heer van Haren wijst op het nadeelig saldo van de gemeente- autobusdienst van f 3000,— en ver trouwt dat B en W. deze aange legenheid eens zullen bestudeeren. Met algemeene stemmen wordt de gemeentebegrooting thans vastgesteld Over de pensioensbijdrage wordt nog een heele discussie gevoerd, waarvan het slot is, dat deze later zullen worden behandeld. 8. Voorstel van B. en W, om hen te machtigen tot den verkoop van hakhout, turf, turfslijk, oude materialen enz. en verpachting van de vervallen pachten, zooals ge bruikelijk gedurende hel jaar 1934. 9. Voorstel van B. en W. aan aanpachters van gemeentegronden die voor 1930 hebben gepacht, met uitzonderiog vaD pachters van on ontgonnen gronden voor het pacht- jaar 19331934 een verlaging van pachtprijs toe te staan van 10 pCt, Z.h.s. worden deze punten aange nomen. 10. Benoeming van een lid in de Commissie van Toezicht op het Lager Onderwijs, wegens periodieke aftreding van den Heer J. H. J. Sala (Voorzitter). De heer Sala wordt bij acclamatie herbenoemd als lid. 11. Benoeming van drie leden in de Commissie tot Wering schoolverzuim. B. en W. worden benoemd. 12. Voorstel van B. en W. tot het opnieuw verhuren der oude school te Merselo aan de Afdeellng Merselo van den Limburgsche Land en Tuinbouwbond voor een jaar. Aangenomen, 13. Voorstel van B. en W. tot verhuring der woning thans bewoond door den agent van politie Steerneman. In handen van B. en W. gesteld. 14. Voorstel van B. en W. tot nadere wijziging van het Ambtenaren reglement. Nadat de Voorzitter gezegd heeft dat het hier een redactie-wijziging betreft, wordt ook dit punt aange nomen. 15. Voorstel van B. en W. tot wijziging van den datum, waarop de kermis te Oirlo begint. De Voorzitter zegt. dat het inde bedoeling ligt, om de kermis te Oirlo te zetten op de 2e Zondag na Pinksteren en ingeval dit niet moge lijk is, door de kermis op een ander gehucht van Venray, op de 3e Zondag in Mei. Goedgekeurd. 16. Request van P. J. Pouwels e.a. inzake aanleg trottoirs in de Langstraat. Dit request zal later worden be handeld. Tevens deelt de Voorzitter mede, dat tegen aanleg van trottoirs in de Langstraat een request is ge komen geteekend door Jeurissen, Janssen, Claessens en Stoks. Zonder hoofdelijk stemmen besluit de Raad om 10 pet. subsidie te verleenen bij de uitbreiding der Kerk te Leunen, met een maximum van f 1500.— Uit te betalen in 5 jaarlijksche termijnen. Over een request inzake vroed vrouw, zal in een volgeode verga dering nader worden beraadslaagd. Alvorens deze vergadering te sluiten wenscht de Voorzitter den Heeren een Zalig uiteinde en een gelukkig Nieuwjaar. Correspujunt Ingezonden stuty, inzenders onbelcetfzl niet opgeuomen. f 42000, terwijl er slechts f 16000 ringsdienst f 250.- Straten en piel- is uitgegeven, waarop de Voorzitter nen f 500.- Wegen en voetpaden antwoordt dat dit was in 1932 bij f 4000.- Rioleering f 700.— Dijk een Rijkssubsidie van 70 pet., ter- en polderlasten f 1000.- Onderhoud Burgerlijke Stand Venray van 22-29 Dec. 1933. GEBOREN Anna G. H. Versleijen, Oirlo Antonetta H. G. C. Jeurissen Lang itraat Martinus J. van Hoof, Merselo Petronella M. Loonen Hoender- straat Petronella W. van de Laar Maasheesche weg Gerardus A. H. Janssen. Leunen OVERLEDEN Maria P. H. Boom, oud 5 maan den, Oude Oostrumscheweg Arnold Lenssen, oud 29 jaar St. Josephgesticht Wilhelmus Fransen, oud 80 jaar, weduwnaar van A. Cornelissen Oude Oostrumscheweg Martinus Janssen, weduwnaar van H. G. Poels, oud 48 jaar. Langstraat. 1 Patient St. Servatiusgesticht. Gevraagd Voor half Januari een flinke Liefst uit Venray. Eenigszins bekend met de keuken. Adres Bureau van dit Blad. Kerkelijke Dicste Paroctiter] Morgen ZomUal voor Hubertus j^en de Retraite-pennit. 't Congregatie, half: he chismus voor de wn waarna vergader» Ap Gebeds, 4 uur Himi Na vele jarenjnt wordt thans het |f?b heiligen weer j^oe Aartsbroederschap, ledi zijn patroonheilige 00r Geen lid verzuimjus. zijn zoo iemand *>ch zijn, waarschuwt zij dat deze in zijn ptys patroonheilige titjL. van het jaar woidjde schuwd wanneet dj fee zijn patroonheiligtjen jaar getrokken heef] Maandag feest dj Be O. H. Jezus Chitus, als op Zoodag, ty 7 Mina Janssen, lld]an penning, c Dinsdag half 8j$teli Peter Johannes Du, 2de klas voor Goj T Woensdag hal b voor Renier Mich 8 u voor Henrica vaq jjke vrouw van Allexrg 1 Donderdag 7<3fte Mis, half 8 leesmijjj u voor den ZeerËei H Ant. van ValkeDbtl Vrijdag 1ste derend van het H. Hartko bestelde Hoogmisjaai jaarg. voor de vroiflvat en hunne dochter Itie Zaterdag feest dj H geo, de diensten ajop 7 leesmis voor defed lid van de Retraitenn A s. Zondag fe d uur eerste H. Mj 7 voor de mannen <J H generale H. Comnjie. Werkloozen, dl w zameniijk den di nu brengen, worden (trzc te geven bij Tb v, secretaris R.K. \hkli ging. In den loop deze we gelden der verpachljplaa opgehaald. Pateiierk Zondag om 1 Missen met OOéÜktlt Hoogmis met prsk. I H. Mis en vergaferinj Orde, afdeeling muien, de vrouwen, kwartvooi Vespers, half 6 Lol Maandag feest vi 's snijdeni?, de H. Mien dag. Gen. absoluj vo der D.O. half 6 li Dinsdag van hak tc stelling van het Ajheil Hoogmis ter eerjan tonius, half 6 Lof. Woensdag om 7ur - mis van Willetnlrao der Derde Orde. Donderdag om Zac g mis voor H. Holtters D.O. De tertiaris! ge H. Missen bij te wen 7 uur en half 8 H.Jiss Franssen, als lid d(Aa Vrijdag le Vriag toegewijd aan het 1 H 7 uur Hoogmis nt li Lof en acte van eeboe Zaterdag hoogfeva: gen. De H. MisX^s uur Hoogmis, jTit Vespeis, half 6 Spe voor de Derde OT Deze week zade gehouden worden. Patroiat. De boeken val de tijdig terugbrengen.'paat inleveren. Woensdjavo Apologetische Curj vc daartoe hebben opgev opgeven. Schoolstraat 22, Bevragen Schist! TB K3< aan ting W. Hofmans, terl TB If\C Th. Pouwels, ifst Voorkomt j»» e aangeslagen >rdt Bedrijfsresulüt. Accountatsk

Peel en Maas | 1933 | | pagina 2