Weekblad voor VENBAY, HOEST en Omstreken. tYOORDEEUGSr/" fjAifONOft '(YQORDÉELIGSTj Dit nummer bestaat uit TWEE bladen Zalig Nieuwjaar IJit het Buitenland Binnenland. Ons Weekpraatje. Provinciaal Nieuws Zaterdag 30 December 1933 Vier en vijftigste Jaargang No 52 MANUFACTURE j. BLIJKEN TOCH HET PEEL EN MAAS MANUFACTUREN i BLIJKEN TOCH HET PRIJS DER ADVFRTENTlEN: 18 regels 60 cent, elke regel meer 7'/* et. bij abonnement lagere tarieven. Uitgave van FIRMA VAN OEN MITNCK1IOF VKNRAY Telefoon 51 GIRO 150652 ABONNEMENTSPRIJS p. kwartaal voor Venray 65 ct., per post 75 cent voor het buitenland f 1.05 bij vooruitbetaling. Afzonderlijke nummers 5 cent Weldra wordt het jaar 1933 weer bijgezet iaden grafkelder der eeuwen. Weinigen zuilen den doode betreu ren en nog minder zuilen weenend een bezoek blijven breDgen op het graf. Wel zelden toch zal men zoo al gemeen en zoo gaarne een vaarwel hebben toegeroepen aan een schei dend jaar, ais zulks ten aanzien van 1933 het geval was. Er zijn in de geschiedenis zeker niet veel jaren aan te wijzen, welke zooveel en zoo aanhoudend en zoo over de heeie wereld teleurstelling hebben gebracht als het afgeloopen jaar heeft gedaan, Van de dooden niets dan goed, zegt het spreekwoord, maar het goede moet er dan toch zijn Het jaar begon onder weinig hoop, ai lichtte wei hier en daar een sprankje. Telkens weer voorspelde nu en dan iemand, dat „het" nu komen zou: het begin van de zakenopieving; telkens constateerde weer een ander, dat nu toch wel het laagste punt van den crisis-put bereikt was, maar,... even dikwijls bleken we met broodetende profeten te doen te hebben en bleef het zonneschijntje verte. De zorgen en de lasten voor indi vidu en gezin, voor staat en gemeen te en niet het minst voor het platteland stapelden zich hoe langer hoe meer op en het uitzicht op een lichte toekomst verduisterde meer en meer. Neen, waarlijk, 1933 zal door niemand betreurd worden. Het was een rampjaar voor honderdduizenden en gelijk de werken de dooden vol gen, zal de crisis onverwrikbaar vast blijven zitten aan het topjaar 1933. Laten we tenminste hopen, dat 1933 het topjaar der crisis was, en dat zijn opvolger althans 't be gin eener nieuwe economische iente brengen mag, want het water staat velen aan de lippen. Maar: dat hoopten we in ons nieuwjaarsartikel voor 1933 ook al. Nu ligt 1934 vóór ous als een onbeschreven boek met blanke vellen, die ons in hun onbeschreven leegte niets mededeeien. Het ligt voor ons als een breed, onbewogen watervlak, dat wij allen weidra zullen moeten gaan over steken, terwijl niemand onzer weet, door welke stormen het straks mis schien tot in zijn diepste kolken zal worden beroerd. Er doemt een dikke nevel op voor onzen geest, als wij trachten door te dringen in de onzekerheden, die 1934 brengen zal. Wachter, wat is er van den nacht? Zoo zijn wij geneigd te vragen bij den aanvang van elk nieuw jaar- tijdvak, dat telkens weer in ons kort stondig aardsch bestaan zijn loop begint. Wie zal het antwoord durven geven op die vraag? Wie zal trach ten te ontsluieren, wat volgens de eindelooze raadsbesluiten der God delijke Voorzienigheid in het komen de jaar over ons zelf, over onze verwanten en bekenden, over onze hedendaagsche maatschappelijke sa menleving neerdalen zal. Wij kunnen slechts gissen en sta melen: wij weten niet, wat er is van den nacht. Dit alleen weten we: dat alles wat ons geschieden zal, komt van Gods hand en dat Hij het ons overzendt tot ons bestwil. Als Hij ons voorspoed en geluk wil meedeelen, dan danken wij dit aan Hem alleen; als Hij ons treffen wil met tegenspoed en lijden, dan danken wij ook dit aan Hem en dan weten wij, dat Hij daardoor ons minder klein en meer welgevallig wil maken in Zijn oogen. En zoo hebben wij bet steeds iD eigen hand, om met Gods hulp het komende jaar, hoe onbestemd en donker het zich ook voor onze oogen voordoet, te maken tot een lichtend geheel voor ons zelf en voor aoderen. Dit moge in 1934 ons helder vooc den geest staan: dat zoovelen hoop vol naar ons, katholieken, opblikken, dat zoovelen van ons redding en uitkomst verwachten voor de veler lei geestelijke en maatschappelijke kwalen, waaraan de maatschappij onzer dagen doodziek ligt. Voor die geestelijke kralen kan slechts redding brengen de waarach tige, consequente toepassing onzer christelijke leer en beginselen. Dat weten wij en daarom drukt in onzen geestelijk-armen tijd zoo'n ontzaglijk-zware, diep-verantwoorde lijke taak op ons katholieken. Wij moeten het njk van Christus, dat niet van deze wereld is, toch vestigen in deze wereld. Hier geldt voor ons allen zonder onderscheid, voor man en vrouw, de plicht tot medewerking. Wij moeten allen trachten, op 't nieuwe jaar ons Roomscb, ons chris telijk stempel te drukken en het zoodoende trachten te maken tot een zegen voor Kerk en Staat. Zóó moeten wij het nieuwe jaar ingaau, vast besloten te bidden cn te werken, alsof het heil van Kerk en Maatschappij van ons bidden en werken alleen afhing, maar tegelijk beseffend, dat wij niets bereikeD, als wij niet aan de kribbe van Bethle hem christelijke deemoedigheid ge leerd hebben. Dan zal 1934 voor ods allen worden een zalig nieuwjaar. Een Zalig Nieuwjaar, dat is het, wat wij bij de intrede van 1934 op deze plaats in 't bijzonder toewen- schen aan allen, die op eenigerlei wijze het streven van ons blad steunen. Wij zijn tevreden en dank baar gestemd voor de groote sym pathie en den hooggewaardeerden steun, welke wij allerwege onder vinden, om ons blad te doen beant woorden aan zijn mooie taak, nog liever zeggen we heerlijke roeping. Ons blad zonder voorbehoud m dienst stellend van de katholieke zaak in haar vollen omvang, zullen wij voortgaan, met onze bescheiden krachten te besteden aan de behar tiging van de geestelijke en mate- rieele beiangen van de bevolking van het gewest, waarvoor het blad bestemd is. Juist in deze zware tijden doet het ons zoo goed, dat ods streven zoo trouw en zoo van harte van alle zijden gesteund wordt. Gaarne blijven wij rekenen op de blijvende sympathie van onze Lezers en op den steun der Adverteerders, niet minder op de onmisbare medewer king van alien, die ons steeds in onzen redactioneeien arbeid zoo krachtig steunden. Aan üen allen onze hartelijke ge- iukweaschen in het nieuwe jaar. Het vonnis van Leipzig. Ijterventie van de Nederlandsche regcenng. Een protest van 100 Belgische parlementsleden. Worden de vrijgesprokenen niet vrijgelaten, noch over de grenzen gezet Een ont zettend spoorwegdrama in Frankrijk; circa 220 dooden. De Duitsch-Fransche besprekin gen. Oorlogswaanzin in China. Het Duitsche Rijksgerechtshof heeft gelukkig haar onafhankelijkheid nog durven toonen en alle verdachten uit het Rijksdagbrandproces, uitge zonderd Van der Lubbe, wiens schuld vaststaat, vrijgesproken. Dus ook Torgler. Unze landgenoot ter dood veroordeeld op grond van de z.g. lex-v. d. Lubbe. welke ziju misdrijf met den dood strafbaar stelde door aan de wet terugwerken de kracht te verleenen. Dat een brandstichter zwaar wordt gestraft, mag niet oniedelijk worden geheeten maar wel druischt het tegen elk elementair rechtsgevoelen in, dat een misdadiger wordt belast met een &traf, weike eerst ca het plegen van de daad in het strafwetboek werd opgenomen. Bovendien is het onmenschelijk om de doodstraf uit te spreken tegen iemand, die dan al officieel toereken baar mag zijn verklaard, toch voor een ieder zoo duidelijke geestelijke alwijkmgen vertoont, dat de man eer meenj dan afkeer opwekt. Een simulant Zou zijn kuDst dan zoo ver gaan, dat bij zelfs een insluimeren kan voorwenden op het moment, dat het Openb&ar Ministerie tegen hem de doodstraf eischt En kan een simulant in den meest volstrekten zin des woords onbewogen blijven, als ging het hem niet aan, op het oogenblik, dat een rechtbank plechtig de doodstraf aan hem oplegt De Nederlandsche regeering heeft door haar gezant te Berlijn aan de Duitsche regeering officieel het verzoek gericht om de doodstraf, aan Van der Lubbe opgelegd, in een mildere bestraffing om te zetten en er schijnt kans dat het verzoek zal worden ingewilligd. Fier was het protest, dat 100 Belgische kamerleden van alle partijen, waaronder oud ministers, tot Berlija hebben gericht en waarin ze te kennen hebben ge geven; dat het met ailerechtsgevoel m strijd moet worden geacht, dat in het uitgesproken vonnis de lex-v. d. Lubbe in toepassing werd gebracht. Tegenover de vrijgesprokenen schijnt de regeering maatregelen te zullen treffeD, welke met het vonnis in tegenspraak zijn en hetzelve tot een afsluiting maken. De rijksminister van propaganda moet n.l. hebben medegedeeld, dat de vrijgesprokenen niet in vrijheid zullen worden gesteld en dat de Bulgaren niet uit het rijk zullen worden uitgewezen. Het Rijksgerechtshof moge beslissen, wat het wil, Goering heeft zijn eigen oordeel en zijn eigen vonnis. Doux pays In gevangenis of concentratiekamp, het lot der verdachten zal er niet minder wreed om zijn Frankrijk is in ontzettende rouw gestort door een tragischen spoor wegramp, op den vooravond van Kerstmis, op nauwelijks 25 K.M. van Parijs. Twee sneltreinen met biijde Kerstgaogers liepen op elkaar in en een der treinen werd daarbij totaal versplinterd- Een tamp als in de geschiedenis van het spoorwegverkeer geen gelijke vindt. Het aantal dooden beloopt een cijfer van ver over de 200; het aantal gewonden is nog grooter. Frankrijk heeft een tragische beruchtheid om de vele spoorwegongevallen en het is daarom te begrijpen, dat de openbare meening zich heftig verontrust toont Een serieus onderzoek wordt vereischt. Aanvankelijk werd de schuld gegeven aan een machinist en stoker, maar het onderzoek heeft uitgewezen, dat de signalen op veilig hebben gestaan. Een zware mist heeft bovendien het uitzicht belemmerd. Nu het jaar ten einde loopt en in verband ook met de vele feest dagen, is het niet druk momenteel met de internationale politieke be sprekingen. Uit Parijs wordt bericht, dat er geen sprake van kan zijo, dat directe onderhandelingen worden begonnen tusschen Chautemps, den Fratischen premier, en Hitier. De besprekingen, welke tusschen de twee landen gaande wareD, zullen door Francois Foncet, den Franschen gezant in Berlijn' worden voortgezet. Hitier schijnt het graag anders te hebben gewild. In Barcelona overleed kolonel Macia, president van den Catalaan- schen staat, op 74 jarige leeftijd. Als banneling heeft hij in Frankrijk, later in België, niet alleen de Spaansche monarchie mede helpen ondermijnen, maar ook de beperkte zelfstandigheid, in Spaansch verband, van zijn geliefd Catalonië voorbereid. Eens voerde hij een spoedig onderdrukten opstand aan. In China wordt weer wreed ge vochten. De luchtstrijdkrachten van de centrale regeering te Nanking hebben op hef'.ige wijze de 'oor- naamste steden uit de opstandige provincie Foekiën gebombardeerd. Als gevolg daarvan werden in de steden Foetsjau en Amoy meer dan 600 burgers gedood en 1500 gewond. Te Foetsjau werd het hoofdkwartier van het 19e legercorps in puin gelegd. Ook Tsangtsau is gebombardeerd. De opstand in Foekiën wordt geleid door generaal Tsai Tiog kai, aanvoerder van de Ijzervreters, die zich bij-Sjanghai in den strijd tegen de Japanners hebben onderscheiden. De prachtige Pelikaan-vlucht. Een reletoon-catastrophe te Amsterdam met politieke ver wikkelingen. Talrijke onge vallen met de Kerstdagen. Kerstcongressen. Allerlei. Het is een wondere vlucht van snelheid geweest, door wakkere Nederlandsche piloten met hun „Pelikaan" naar het verre Indië ondernomen. Ze bereikten hun doel in 4 dagen en 4 uren, en ze sloegen daarmee alle bestaande records op het afgelegde traject. Onder gejubel van duizenden, hetwelk we dank zij de radio in onze huiskamers konden verstaan, is de Pelikaan-bemanning op den avond van Tweeden Kerst dag weer uit Batavia gestart en het zou zonde en jammer wezen, wanneer ze, door welke omstandigheden ook, de retourvlucht niet op Zaterdag a.s. in Amsterdam zouden weten te be ëindigen. Wat zullen de bravo's daveren, als we Smirnoff, Soer en de andere Pelikaneezen Zaterdag op Schiphol zouden mogen begroeten 1 Voor dat geval staat ze een grootsche huldi ging te wachten, ja, er wordt zelfs gesproken over de oprichting van een gedenkteeken, deze prestatie ter eere. Overal in het buitenland wordt de Pelikaan-Indië vlucht ten zeerste geroemd. Ook de Postjager is deze week gestart vanuit Italië voor de verdere reis naar Indië. Het éène ongelukje, met den Postjager opgeloopen, be hoeft volstrekt nog geen aanwijzing te wezen, dat dit nieuwe Pander-type niet eveneens tot grootsche ver richtingen in slaat zou zijn. Een catastrophale brand beeft Vrijdagmorgen van de vorige week in de Amsterdamsche telefooncentrale gewoed, waardoor 10.000 Amster damsche stadsverbindingen zijn gestoord en het voeren van interlocale gesprekken vele moeilijkheden op leveren. De aangerichte schade wordt op 7 ton geschat. Grooter nog zal de gezamenlijke schade der aange slotenen zijo. Het is niet te ver wachten, dat alle aansluitingen weer zullen zijn hersteld, voordat tenminste een tweetal maanden zijn vervloden. De brand heeft ook nog tot poli tieke verwikkelingen geleid. Op ver moeden van brandstichting is een monteur gedurende de Kerstdagen in arrest gehouden. Deze man is tevens secretaris van den syndicalistischeD bond van Overheidspersoneel. De justitie heeft blijkbaar een oogenblik aan een revolutionnairen aanslag ge dacht in den geest van den Rijksdag brand. De geesten zijn in onzen tijd wel rijp om de mogelijkheid van dergelijke dingen te aanvaarden. Ook zonder dat de aanwijzingen al te sterk zijn. De verdachte heeft heftig alle schuld ontkend en uit protest tegen zijn gevangenhouding is hij zelfs korten tijd tot een hongerstaking overgegaan. Nationaal Herstel, de fascistische organisatie van gen. Snijders-Dr. VVesterman, heeft in de gebeurtenis aanleiding gevonden om aan de regeering het verbod te verzoeken van de communistische partij, het ontslag van alle revoiutionnaire ambtenaren en arbeiders in overheids dienst, alsmede zoo noodig de.... afkondiging van het standrecht Zeker is, dat de meest revolutiou- naire organisaties min of meer aan het verloopen zijn, nu de openbare meeoing zich meer en meer „nationaal" richt. Blijkbaar vreezen velen, gelet ook op de gebeurtenissen in Daitsch land, dat ze in hun bestaan en werkkring getroffen zouden kunnen worden. De voorzitter van de O.S.P. ver klaarde aldus ook het ledenveilies op het Kerstcongres der partij, waar overigens nog eens werd geconsta teerd, dat van fusie met de R.S.P. van Sneevliet, voodoopig niets zou kunnen komen. Ook de leider der S.D.A.P. was nietenthou3iast gestemd in zijn Kerstrede, uitgesproken op Zondag j.l. in het Amsterdamsche Concertgebouw. Ir. Alberda noemde de partij vernietiging in Duilschland een ramp voor de arbeidersbeweging in heel de wereld en ook in ons land, zei hij, wordt de beginselvastheid der sociaal-democraten op een zware proef gesteld De Kerstdagen hebben zich niet alleen in het buitenland, maar ook ten onzent gekenmerkt door een heele reeks van droeve ongevallen. De gladde straten op Eersten Kerst dag werden oorzaak, dat de zieken huizen in de steden overvol raakten. Alleen reeds in de drie grootste steden des lands moesten tesamen meer dan 100 personen worden opgenomen met arm of beenbreuken, dan wel met zware hersenschudding. Door slippen met een auto, gevolgd door een botsing met een boom, kwamen bij Almelo vier iuzittenJen om het leven. Bij Bareudrecht verongelukten vader en zoon op een onbewaakten overweg. Bij Veldhoven verloor een motorrijder het leven. Ook nabij Delft viel een slachtoffer op een spooroverweg. Bij Amersfoort werd een 70 jarige grijsaard door een vrachtauto aangereden en gedood. Maandag overleed een 38 jarige waterstoker uit Rotterdam als gevolg van een aanrijding door een vracht auto. De bioscoopmusici en artisten haddeD een blijde Kerstmis, doordat het dreigende ontslag als gevolg van een voorloopige overeenkomst met BUMA werd ingetrokken. Voor de café's is nog geen regeling der moeilijkheden getroffen. De Ned. Emigratievereen. „Nieuw Guinea" wordt per 31 December ontbonden, daar de regeering alle medewerking is blijven weigeren. Zoo tegen het jaareinde overweegt 'n mensch gaarne de dingea uit het grauwe verleden. Voor onze moder ne begrippen lijkt véél uit dien ouden tijd rauw, griezelig en primi tief. maar we verdroegen dat alles vroeger best, omdat ons een groote dosis gemoedelijkheid eigen was, welke het verdragen vergemakke lijkte. We herinneren ons b.v. den ton- nebaas. Dat was de man, die tegen Nieuwjaar zijn berijmde en kleurig geïllustreerde wenschen kwam aan bieden, rekenende op de gebruike lijke fooi. Die fooi kwam hem hem toe, want prompt en gezellig had hij ons huishoudentje weer een jaar lang gediend. We wooöden in een oud provinciestadje en rioleering kende men er in onzen tijd nog niet. Twee maal per week kwam de gemeente lijke tonnenbaas. Die droeg een leeren sloof en daarover hingen een paar zware bretels met ijzeren haken aan de afhangende uiteinden. Tus schen de haken zwierde hij een ton welke uit hygiënische overwegingen zwaar met creolioe gedrenkt was. De man deed zijn werk altijd even beleefd en gemoedelijk. Ouderwet sche huizen konden soms raar ge bouwd zijo. Bij ons thuis moest de tonnebaas altijd door de huiskamer heen naar de keuken en vandaar naar het meest intieme vertrek, dat we rijk waren. Het kon derhalve wel eens gebeuren, dat de toonebaas net kwam als we zaten te tafelen, maar dat geneerde hem niet in 't minst. „Goeien dag, samenluidde dan zijn hartelijken groet en als hij, na de ton verwisseld te hebben, weer terugkwam door de kamer, dan scheen hij nog opgewekter dan te voren en wenschte hij ons ten af scheid „Smakelijk eten Zóó ge moedelijk kon het vroeger toegaan. Later zijn ze in het bedoelde stadje de hygiëne beter gaan ver zorgen. Er werd rioleering aangelegd en die loosde uit op de grachten, van welke onze gemeente rijk voor zien was. Wél begonnen nu de grachteu erbarmelijk te stinken, maar dat was zoo erg niet. Hoe zwarter die zagen en hoe harder ze stonken hoe meer Amerikanen onze plaats kwamen bezoeken, want juist die groezelige grachten met haar stank, verleenden cachet. Ze maakten het stadje zoo pittoresk, zoo echt oud. Onze goede geboorteplaats zijn we al lang ontvloden, maar den tonnebaas hebben we dezer dagen weergevonden. In Minnertsga Niet dat we er al geweest zijn in dat Friesche plaatsje, maar we vernamen het uit de N. Harlinger Crt., dat Minnertsga in onzen modernen tijd nog een tonnestelsel kent, dus ook den tonnebaas. Onder Rechtszaken lazen we in het genoemde blad het volgende Crisis en Tonnestelsel. De cri sisnood is bij den boerenstand in verschillende streken zeer hoog gestegen en het is niet te ver wonderen, dat door de zoo zwaar getroffenen alles wordt uitgezocht om althans nog een karig stukje brood te bemachtigen. Zoo is in Minnertsga een eigenaardigen toe stand ontstaan, doordat verschil lende gardeniers geen gemeente- privaattonnen meer willen gebrui ken. omdat zij de faecalië i gaan aanwenden ais mest voor hun landerijen en tuingronden. Dit be spaart hen het voor Kunstmest benoodigde bedrag, terwijl zij tevens geen tonnerechten meer behoeven te betalen. Bij gemeente lijke verordening is echter het gebruik van niet van gemeente wege goedgekeurde tonnen ver- boJeD, zoodat een vijftal over treders dientengevolge met den Kantonrechter kennis maakten. Laten we het geschetste verloop dezer rechtszaak hier nu maar niet verder releveeren. Het citaat is voor ons doel lang genoegde Kanton rechter bleek met de menscben erg begaan te zijn en hij raadde ze aan om te trachten, de gemeentelijke verordeoing veranderd te krijgen. Intusschen moest hij de beklaagden veroordeelen tot een boete van f 1 Dat de menscben in Minnertsga nog met een tonnestelsel zitten op gescheept, is iets uit dea ouden tijd, maar beslist modern is het verbod aan die menscben om te trachten met d'r eigen... hm „een karig stukje brood te bemachtigen". De overheidsbemoeiingen gaan tegen woordig zóó ver, dat we niets meer in onzen moed kunnen steken, voor we dubbel en dwars hebben betaald aan wat het heeft gekost aan grond stoffen en loonen. aan crisisrechten en belastingen, aan salaris voor keurmeesters en inspecteurs van den warendienst. Hebben we dan het genotene en zoo duur betaalde door onze eigene menschelijke machine een scheikundige bewerking of om zetting doen ondergaan, dan komt wéér d* overheid en die verbiedt den Minnertsgaasters niet alleen om het verwerkte product ergens anders te deponeeren dan in een gemeente - iijk goedgekeurde ton al ware het ook een geval van den hoogsten nood maar die overheid zegt bovendien nou blijf je er weer van afje zult dat spul niet gebruiken om er je eigen boontjes of dop erwtjes mee te telen We vinden dat een barbaarsche wet en daarom hebben we niet ge aarzeld om ODzen jongsten verslag gever met de Kestdagen op onder zoek te sturen naar Minnertsga, in gezelschap van den foto-redacteur. Met belang3telliog kunnen onze lezers hun reportage tegemoet zien. P. S. Op Dinsdag ontvingen we van de twee uitgezondenen het vol gende telegram Zend speciaal vlieg tuig stop als gevolg drie Zondagen en vele Kerstgasten ge meentelijk goedgekeurde tonnen overbelast stop S.O.S. stop. Loterij St. Vincentius- vereeniging. Uitslag der gehouden loterij ten bate der St. Vincentiusvereeniging. Prijs No. Prijs No. Prijs No.' 1 1064 39 880 77 42 2 318 40 75 78 621 3 566 41 507 79 370 4 1003 42 182 80 441 5 706 43 238 81 1047 6 421 44 22 82 77 7 391 45 707 83 906 8 221 46 460 8i 463 9 274 47 572 85 762 10 457 48 528 86 47 11 937 49 651 87 351 12 368 50 804 88 415 13 618 51 1007 89 385 14 1197 52 b79 90 229 15 120 53 1018 91 754 16 614 54 806 92 1147 17 1102 55 721 93 1128 18 315 56 844 94 691 19 840 57 86 95 654 20 1112 58 76 96 989 21 207 59 821 97 905 22 908 60 380 98 466 23 854 61 437 99 192 24 595 62 344 100 1019 25 1025 63 1028 101 410 26 741 64 582 102 731 27 861 65 690 103 903 28 801 66 694 104 715 29 728 67 1005 1C5 705 30 807 68 687 106 1173 31 44 69 695 32 1067 70 685 33 791 71 8 34 327 72 386 35 601 73 846 36 223 74 944 37 414 75 21 38 642 76 450 De prijzen kunnen onder overleg ging van het lot, afgehaald worden beden Zaterdag 30 December en Zondag 31 December telkens van 2 tol 4 uur in het St. Antonius- Patronaat (bovenzaal). Prijzen welke dan niet zijn afge haald, vervallen aan de vereeniging. Marktberichten. VENLO. Op de Coöp. Veiling- vereeniging van Maandag was cte aanvoer 1.315.000 eieren. Groote eieren van f 4.30 tot f 5.60 Kleine eieren van f 2.50 tot f 4. Eendeneieren van f 3.80 tot f 4.40 Ganseieren van f tot f ROERMOND. Op de Coöp. Eiermijn van Maandag waj de aan voer 1.850.000 eieren. Groote eieren van f 4.50 tot f 5.70 Kleine eieren van f 2.40 tot f 4.2C- Eendeneieren van f 3.50 tot f 4.— VENRAY, 30 December 1933. Naar we vernemen zal de Werklieden vereeniging op 13 en 14 januari a.s. een tooneeluitvoering geven. Voor Nieuwjaar JENEVER. OUDE GENEVER en LIKEUREN J. KEMPS, Tel 50 Doneert Gemengd Koor Polyhymnia" Het Gemengd Koor „Polyhymnia" heeft Tvveede Kerstdag geconcerteerd waarop het met reclt Her mag zijn. Ik vraag me afis het nu werkelijk crisis bij „Polyhymnia" Zeker, kwantitatief is het heel wat minder geworden, maar in kwaliteit

Peel en Maas | 1933 | | pagina 1