Nieuwjaarswensen. Voor KOCS si Adve tic kersfboc lil verschik felicitatie- toespraak van den bezielden en bezielenden Directeur en Leider der Venraysche K.J.V., de Weleerw. Heer Lamb. Tennissen. Daarover ging bij allen maar één roepsublieml De avond werd allergezelligst be sloten met een kunstzinnig soirée in het clubgebouw der K.J.V. Verschillende toepasselijke liederen en voordrachten werden op uit stekende wijze gezongenen gehouden, zoowel door de plaatselijke K.J.V.-ers als door hare gasten van buiten. Een geestdriftig danklied en de priesterlijke zegen van den Directeur Kapelaan Teunissen besloten dit voor allen onvergetelijke feest. GEVONDEN: Een rijwielplaatje, een sigarenkoker met foto's en een schetsteekenboek. Inlichtingen bij de Gemeente politie. Tabaksbelasting. Het vergunningsrecht ad f 5. moet eerstdaags weer betaald worden. Vergunninghouders die het bedrijf staken of reeds gestaakt hebben, wordt aangeraden zoo spoedig mogelijk intrekking der vergunning te verzoeken aan den Ontvanger der Invoerrechten en Accijnzen. Naar wij vernemen is thans definitief besloten, dat de Coopera tieve Winkel en Bakkerij zal over gaan in handen van de Handels-Mij „Vibeco" te Utrecht. Marktbericht. Op de Woensdag alhier gehouden jaarmarkt waren aangevoerd in totaal 227 stuks Dragend vee 35, vet vee 15; gu3t vee 12, kalveren 1, biggen 164. Handel in dragend vee goed, prijzen van f 180.tot f 250. Gust vee. slap. prijzen van f 60. - tot f 120.— Vet vee, slap, prijzen van f 0,25 tot f 0.28 per pond. Telefoondienst. Nieuwe aansluitingen 82 J. van Gerven, brandstoffen, Maasheescheweg 14a. 91 H. Linders, brood- en banket bakkerij, Groote Straat 24a. 116. J. Voesten, Sigarenmagazijn, Henseniusplein 13. 149 M. Jeurissen, vrachtrijder, Kruisstraat 2. 150 A. v. Ham en Zn., bloemisten, Stationsweg 6. 151 Fr. Sijbers, brandstoffen, Hen- seniusplein 11. 152 Hotel-pension Gitzeis, Paters- laan 1. Vervallen aansluitingen 91 J. M. Poe's-Schaeffers, Groote Straat 24a. Post- en Telegraafdienst op de Kerstdugen. Op den eersten Kerstdag vindt afgifte van correspondentie plaats als op Zondag (van 9.30'0 uur). Er wordt post verzonden per trein van 8.18 uur. laatste buslichting aan het kantoor te 7.40 uur. De bijbussen aan de Markt en de Langstraat wor den tevoren gelicht. Op den tweeden Kerstdag wordt ééne briefpost- en ééne pakketpost bestelling uitgevoerd, na aankomst van de post per trein van 8.18 uur Er vindt dan derhalve geen afgifte van correspondentie plaats. De post wordt verzonden als op den eersten Kerstdag. De bijbussen aan de Markt, de Langstraat, het St. Annagesticht en bet St. Servatiusgesticht worden tevoren gelicht. Het kantoor is overigens voor het publiek op beide dagen geopend als op Zondag. De kinderen uit Venray, welke vertoeven in het Vacantiebuis te Eersel, komen Woensdag 27 Decem ber a.s. terug en zullen ongeveer te drie uur op de Gioote Markt aan komen, alwaar de ouders hen kunnen afhalen. Rechtbank Roermond. Uitgesproken vonnis op 19 Dec.: G. H. J., 42 jaar, te Venray. (thans gedetineerd) li/s jaar gevangenisstraf wegen3 misdrijf art. 247 Wetboek van Strafrecht. De eisch was 3 jaar. Verdediger Mr. Tripels. Verder stond terecht G. V., 59 jaar, landbouwer te Venray, thans gedetineerd, verdacht van misdrijf van art. 247 van het Wetboek van Strafrecht eisch 6 maanden gevangenisstraf. Verdediger Mr. Tripels. Uitspraak 29 Dec. a.s. Hervatting werk werkverschaffing Tewerkgestclden bij de Werk verschaffing der Bekennormalisatie, Havenwerken Wanssum en spitten van grond onder Merselo Vlak Water moeten Woensdagmorgen op bet gewone uur en gewone plaats op hun werk aanwezig zijn. De werkzaamheden zullen alsdan zoo eenigszins mogelijk worden hervat. Venray, 21 December 1933. De Burgemeester van Venray, O. VAN DE LOO. Fr. Conradinus Aerts O.F.M. Heden Zaterdag ontvangt in de kerk van het Minderbroedersklooster te Alverna (Gld.) onze oud-dorpsgenoot, de Eerw. Frater Conradinus Aerts, O.F.M. uit de handen van Z. H. Exc.Mgr. C. Brandsma.Tlt. Bisschop van Bargala, de H. Wijding van het Subdiakenaat. Dit gaat over onze Kerststal. Als Jonge Wachten hebben wij een Kerststal gemaakt. Komt u als Venraysche menscben niet eens kijken? Het is te zien op Tweede Kerst dag van elf tot half een en dan weer van twee tot drie en van vier tot half zes en van zes tot acht. Het staat in de groote Patronaats zaal. De Kribbe is 2.25 Meter hoog en 2 Meter breed en diep 1.5 Meter. De beelden zijn tweederden levens grootte. U behoeft er niets voor te betalen. Wel staat er een tafel waarop u wat kan neerleggen voor arme menschen, die dat niet voor de menschen willen weten. Bij voor beeld kleeren of schoenen of wat het ook maar is. Het behoeft niet nieuw te zijn, als het nog maar gebruikt kan worden, dat begrijpt u wel. Versnaperingen of bussen met eten en ook speelgoed, goede boeken en kerkboeken en rozenhoedjes. En alles is welkom. Het is voor kleine kinderen ook mooi om te zien. Nu het is allemaal ter eere van het Kerstkindje Jezus Christus. Dit is geschreven met medewerking van Pater Directeur en de Hopmans. De Jonge Wachten. DE KERN. Toen de R.K. Staatspartij voor enkele maanden de vorming der Kernen verzocht, deed ze een gevaar lijke stap. Immers die Kernen waren niet bedoeld als een soort stormtroepen die moesten paradeeren in mooie uniformen, die vergaderingen van andere partijen moesten verstoren of zoo mogelijk af en toe wat gewon den maken. Ze waren niet bedoeld als een korps, waaruit later de menschen moesten voortkomen die de mooie baantjes zouden krijgen. Heelemaal niet 1 De R.K. Staatspartij vroeg men schen die zonder geldelijk voordeel hard wilden werken. Menschen die per week enkele avonden wilden besteden aan studie en verder nog altijd op hun qui vive wilden zijn om anderen te leeren wat ze zelf wisten. Ja maar dat lukte toch niet 1 Wel wis en waarachtig lukte dat. Wel wis en waarachtig bestonden er na anderhalve maand door het geheele land heen meer Jan 140 van die Kernen. Het Katholieke volk staat nog grootendeels achter haar leiders, al zouden de groote woorden van de tegenstanders haast het tegendeel doen gelooven. De R K. Staatspartij leeft nog wel degelijk in alle uithoeken van ons land en is nog steeds de partij die de menschen weet te trekken door idealen. Wij katholieken kunnen gelukkig nog werken voor iets hoogers, daarbij afziende van alle geldelijk of maat schappelijk voordeel. Ons heele levensdoel is immers ook niet een materieel geluk, maar uitsluitend het geestelijk geluk dat we hopen te vinden in God. Daarom behoeft ons deze werk willigheid, deze enthousiaste activiteit niet te verwonderen. Ook Venray heeft gemeend een Kern noodig te hebben. Venray is gelukkig in zijn gehzel katholiek en doet dit ook altijd beter als welke plaats dan ook bij de stemmingen tot uitdrukking komen. Maar we moeten vooruit werken. We moeten niet meer alleen zus of zoo stemmen, omdat vader en moeder dat voorheen zoo ook gedaan hebben. We moeten ons bewust worden waarom we onze steun en stem zoo moeten geven en niet anders. De kern hoopt die goede gedachteD te verspreiden langzaam maar zeker. Tot Kernleider is benoemd de heer M. F. A. Brok, tot Secretaris de heer G. W. Muskens. Openbare Vergadering van den Gemeenteraad op Woensdag 27 December a.s. des namiddags DRIE uur, welke zoo noodig op Donderdag 28 December a.s. des namiddags VIER uur zal worden voortgezet. Aan de orde is 1. Notulen. 2. Kasopname teu kantore van den Gemeente-Ontvanger 4e kwartaal. 3. Voorloopige vaststelling der Gemeenterekening 1932 met rapport der commissie ad hoe. 4. Behandeling en vaststelling der Gemeente begrooting, dienst 1934 en der begrooting van den tak van dienst het bedrijf der Gasfabriek. Voorstel van burgemeester en wethouders tot vaststelling eener verordening tot heffing van 80 opcenten op de hoofdsom der Gemeentefondsbelasting met ingang van 1 Mei 1934. 6. Voorstel van B. en W. tot aststelling eener verordening op de heffing van opcenten op de personeele belasting, waarbij met ingang van het belastingjaar 1934 ten behoeve der gemeente honderd opcenten zullen worden geheven. 7. Voorstel van B. en W. tot aanvulling der verordening tot ver vanging der belastingbedragen, voor komende in de wet op de personeele belasting 1896, door andere be lastingbedragen, zulks in verband met de wet van den 28sten Juli 1933 tot wijziging en aanvulling van de artikelen 31bis, 31duodecies en 63 der wet op de Personeele belasting 1896. Voorstel van B. en W, om hen te machtigen tot den verkoop van hakhout, turf, turfslijk. oude materialen enz. eo verpachting van de vervallen pachten, zooals ge bruikelijk gedurende hel jaar 1934. 9. Voorstel van B. en W. om aan aanpachtets van gemeentegronden die voor 1930 hebben gepacht, met uitzondering van pachters van on ontgonnen gronden voor het pacht- jaar 19331934 een verlaging van pachtprijs toe te staan van 10 pCt, 10. Benoeming van een lid in de Commissie van Toezicht op het Lager Onderwijs, wegens periodieke aftreding van den Heer J. H. J. Sala (Voorzitter). 11. Benoeming van drie leden in de Commissie tot Wering van schoolverzuim. 12. Voorstel van B. en W. tot het opnieuw verhuren der oude school te Merselo aan de Afdeeling Merselo van den Limburgscbe Land en Tuinbouwbond voor een jaar. 13. Voorstel van B. en W. tot verhuring der woning thans bewoond door den agent van politie Steerneman. 14. Voorstel van B. en W. tot nadere wijziging van het Ambtenaren reglement. 15. Voorstel van B. en W. tot wijziging van den datum, waarop de kermis te Oirlo begint. 16. Request van P. J. Pouwels e a. inzake aanleg trottoirs in de Langstraat. 17. Ingekomen stukken en mede- deelingeD. Maandag herdacht de bekende „Harrie uit 't Gesticht" den dag dat hij 25 jaren in het St. Jozefgesticht verbleef en steeds trouw en accuraat de boodschappen voor deze inrichting verrichtte. OIRLO. Het door omstandigheden uitgestelde festival ter herdenking van het 25-jarig bestaan van de muziekvereeniging „Ons Genoegen" alhier, zal bij besluit der algemeene vergadering nu gehouden worden op Zondag 3 Juni e.k. De uitnoodigingen tot deelname, aan de zusterverenigingen, zullen begin Januari verzonden worden. HEIDE. In een door den Boerenbond alhier gehouden ver gadering werd besloten, met de S.V.M. in overleg te treden, om te komen tot de electrificatie van de Heide. GEIJSTEREN. Zondagavond kwam de zoon van Th. Jeuken, tijdens het schaatsenrijden „op 't Ven" zoodanig te vallen, dat hij 't sleutel been brak. Dr. Bloemen uit Venray verleende geneeskundige hulp. MAASHEES. Onder zeer vele blijken van belangstelling herdacht de heer J. Schrader aihier, j.l. Maan dag den dag, waarop hij voor 25 jaren tot gemeente-veldwachter alhier werd aangesteld. MAA3HÊES. De heer Jos. Geurts hoopt op 28 dezer den dag te herdenken, dat hij voor 25 jaar tot raadslid werd gekozen. HOLTHEES. Door de gladheid kwam de echtgenoote van A. fh. zoodanig te vallen, dat zij haar elleboog ontwrichtte. OVERLOON. Maandag kwam een heer uit Nijmegen per auto uit de richting Venray. Door de glad heid van den weg was deze op een gegeven moment zijn stuur niet meer meester en de auto sloeg over den kop. in de vrij diepe sloot langs den weg. Spoedig was er hulp aanwezig, welke genoemde heer eerst met veel moeite uit de auto kon bevrijden en daarna het voertuig weder op den weg bracht. Maandagavond werd alhier in 't Patronaat op initiatief van de R.K. J. B. een lezing met lichtbeel den gegeven door pater Brauo, rector van het Retraitehuis „Manresa" te Venlo. Als onderwerp „Het geheim der Jezuïten. De patronaats zaal was overvol. De spreker wist de aanwezigen ruim 3 uur met zijn ernst en luim te boelen. Het geheel was dan ook een nuttige en leer zame avond. WELL. Uitslag aanbesteding voor het bouwen van een winkel voor rekening van de R.K. Coöp. Eigen Hulp" alhier. Ingeschreven werd als volgt M. van Mil, Bergen f 2395 P. Huygen, Well f 2188 Jac. Klabbers, Well f 2133 Gegund aan den laagsten inschrij ver. Architect P. Duijf, Horst. HORST. In het St. Antonius geslicht alhier is Woensdag over leden de heer Jean Nolens de broeder van wijlen mgr dr. W. Nolens. De heer Nolens bereikte den leeftijd vao 75 jaar. Tot voor enkele jaren bekleede hij het voorzitterschap van het R.K. Armbestuur te Venlo hij was mede oprichter der Venlosche ambacht school en kerkmeester der O. L. Vrouwe parochie te Venlo. De overledene was Ridder in de Orde van Oranje Naussau. GRUBBEN VORST. Alhier heeft zich in het gezin van den landbou wer G. W. een geval van kinder verlamming voorgedaan met doode lijken afloop. De 13 jarige dochter van G. W. werd hiervan het slacht offer. GENNEP. Bij het schaatsen had de 13 jarige N. alhier het ongeluk te vallen. De knaap voelde wel, dat hij zich pijnlijk bezeerd had, doch sprak et niet over. 's Anderendaags bleek de pijn verergerd te zijn. De jongen vertelde toen van zijn val. Men ontbood een geneesheer, die na een röntgenologisch onderzoek constateerde, dat het ventje een halswervel gebroken had. Hij werd onmiddellijk naar het ziekenhuis overgebracht. Ook de kleintjes gaan nu meetellen. De commissie van onderzoek heeft de Venlosche gemeentebegrooting 1934 onder de loupe genomen. Men wenschte op de eerste plaats de wethouderssalarissen (thans f 1600) te verlagen. Sommige leden stelden voor tot f 1000. Andere een ver laging van f 100. B. en W. hebben er echter de commissie op attent gemaakt, dat een eventueele verlaging der wet houders salarissen tot de competentie van Ged. Staten behoort. De commissie wees verder op de dringende noodzakelijkheid van uit- breidiog van het lichtnet in de buitenwijken. B. en W. hebben reeds verklaard, dat een plan in deze in voorbereiding is. Gewezen werd verder op de te hooge verpleegkosten van 't zieken huis. B. en W. hebben thans gedaan gekregeD, dat Da een bepaald aantal verpleegdagen het tarief vermindert van f 3.75 tot f 2.75 per verpleeg dag, plus 5 pet. reductie op de ver pleegkosten van alle patiënten van gemeente en R.K. Armbestuur. Inzake de plannen voor den bouw van een nieuwe tuinbouwscbool ver klaren B. en W. in den loop van 1934 bij den Raad te zullen komen met een volledig plan en begrooting. HORST. De zeventienjarige L. M. V. uit America, die onlangs op het jachtveld in de Peel de politie hond van den Rijksveldwachter uit Griendtsveen heeft doodgeschoten, werd deswege voor een en ander door de Rechtbank te Roermond d.d. 11 Dec. j.l. veroordeeld tot een voorwaardelijke gevangenisstraf van een half jaar, met een proeftijd van drie jaren. Dubbele moord en brandstichting te Nuth. Het Gerechtshof te Den Bosch deed in hooger beroep uitspraak tegen J. arbeider, geb, te Vught, 40 jaar, wonende te Houthem, thans gedetineerd, door de Rechtbank te Maastricht veroordeeld tot 15 jaar gevangenisstraf. Het Gerechtshof, uitspraak doende in hooger beroep, veroordeelde verd. tot 12 jaar gevangenisstraf, met aftrek van voorarrest. Vervalscking van aardappel vergunningen. Men meldt uit Roermond Door de politie is een omvangrijke vervalsching van vergunningen tot het vervoer van aardappelen ontdekt Door het vervalschen van de data waarop het vervoer moest geschieden werden dezelfde vergunningen meer dan eens gebezigd, terwijl slechts een keer de verschuldigde rechten werden betaald. Op deze wijze moeten verscheidene duizenden kilo's aardappelen, meestal voor Maastricht bestemd zijn vervoerd. In verband hiermee is door de politie aangehouden de koopman G. H. te Stevensweert. Hij werd op last der justitie naar het Huis van Bewaring te Roermond overgebracht. Nat. Socialistische beweging in Limburg. Naar de Msb. verneemt is als plaatsvervangend Kringleider van den kring Limburg der Nat. Socia listische Beweging (leider ir. Mussert) benoemd graaf M. de Marchant et d Ansembourg, burgemeester van Amsteorade en voorzitter van de K. v. K. der Zuid-Limburgsche Mijnstreek. De Msb. zou den betrokken burgemeester ten zeerste willen aan raden om eens met de grootste aandacht te lezen en te overwegen wat b.v. minister Marchant nog onlangs in de Tweede Kamer ten beste gat over de vrijheid van den ambtenaar. Gebrek aan spoorwagens voor de mijnen. De Ned. R. K. Mijnwerkersbond heeft Dinsdag het volgende telegram verzonden aan den minister van Waterstaat. Mijnen kunnen niet regelmatig werken, wegens gebrek aan spoor wagens om die reden Dinsdagmiddag ook Staatsmijn „Hendrik" stopgezet. Verzoeke Uw Excellentie invloed aan te wenden, dat Ned. Spoor wegen meer wagens beschikbaar stellen voor toch reeds in groote moeilijkheden verkeertnde Lim burgsche mijnen. 'emenirde Henchie» Onrechtmatig steun getrokken. Woensdag is te Helmond aange houden zekere J. S. verdacht ter Arbeidsbeurze aldaar een onware opgave te hebben gedaan omtrent vroeger verdiend loon, zoodat hij circa f 2.35 te veel steun ontving. Ter zake van dat feit is hij Don derdagmorgen naar Roermond over gebracht. Clandestiene stokerij van sterken drank ontdekt. Men meldt uit Bakel Dinsdagmorgen werd door de Belastingambtenaren een clandestiene stokerij van sterken drank ontdekt, ten huize van J. G. G. te Bakel. De installatie alsmede een hoe veelheid sterke drank werd door de ambtenaren in beslag genomen, Bij gevatte Koude in hoofd en ledematen, Rheumatische pijnen. Griep en Influenza, Hoofdpijn. Kiespijn, Aangezichtpijn en vastzit tende Hoest, zullen Mijnhardt's Poeders U spoedig helpen. Doos 45 ct. Bij Uw Drogist. Zestigduizend varkens minder naar Engeland. Het Nea. Corr. Bur. voor dag bladen meldt Naar ons ter oore komt heeft de Engelscbe regeering het voornemen het contingent van den bacon invoer opnieuw te verlagen. Niettegenstaan de het contingent in den laatsten tijd reeds herhaaldelijk is verminderd, zal met ingang van 1 Maart een nieuwe vermindering van het tegen woordige quotum met 7 pet. wor den toegepast. Deze vermindering zal met 1 Juli gevolg worden door een nieuwen maatregel, waardoor het tegenwoordige quotum nog eens met 3 pCt. wordt verlaagd. De dan toegestane invoer zal gehandhaafd blijven tot aan het eind van 1934. In de kriogen van de belangheb- benden hier te lande is men zeer getroffen door deze nieuwe maat regelen. Deze beteekenen dat Neder land per jaar ongeveer 60.000 varkens minder kan uitvoeren. Dit gevoegd bij het feit, dat onze export reeds met eenige honderdduizenden is achteruitgegaan, maakt den toestand bedenkelijk. Rundvleesch in blik. Met betrekking tot de distributie van het Crisis rundvleesch in blik vernemen wij, dat ook de verwach tingen van de betrokken instanties overtroffen zijn. In de eerste week (van 4 tot 11 Dec.) werden verzonden 402 000 blikkenin de tweede week (van 11 tot 18 Dec.) 442 000 blikken, terwijl voor deze week 356.000 blik ken zijn aangevraagd. Een enquête vanwege de Crisis Rundvee-Centrale bij verschillende gemeentebesturen ingesteld om de meeningen omtrent dit rundvleesch na te gaan heeft onverdeeld gunstige resultaten opge le verd. Door de Crisis Rundvee Centrale zijn thans ongeveer 50.000 runderen geslacht Men heeft goede hoop op 1 Februari het vereischte aantal runderen te hebben geslacht. In de laatste dagen zijn bij de Crisis Rundvee-Centrale tallooze ver zoeken ingekomen van gemeente besturen en vereenigingen van lief dadigheid om in staat te worden gesteld aan de daarvoor in aanmer king komende personen een extra Kerstbus te verstrekken. Naar wij vernemen zal de Crisis Rundvee Centrale echter op deze verzoeken niet ingaan. Reeds is ge bleken, dat de bonnen waarop werkloozen en ondersteunden blikken rundvleesch kunnen verkrijgen ver handeld worden. Er zijn gevallen bekend, dat de bonnen 15 ets. per ïtuk werden verkocht. Om verdere misstanden en verwarring te voor komen heeft men zich op bet stand punt gesteld, dat uitbreiding der distributie met groote voorzichtigheid dient te geschieden en voorshands niet mogelijk is. Spoorhout met een luchtje? De verdere behandeling van de Spoorwegbegrooting bracht in de Tweede Kamer een onverkwikkelijk dispuut over de faites et gestes van de N.V. Spoorhout, een nevenbedrijf van de Spoorwegen, die in de ven nootschap voor 55 pet. zijn geïnte resseerd. Laten we aanstonds maar de beschuldigingen samenvatten, welke door verschillende ledeu der Kamer zijn geuit en waarover straks een onderzoek zal loopen. Spoorhout leverde al het benoodigde hout materiaal, waarop de rails moeten worden bevestigd. Directeur van Spoorhout is de heer Daniël Wolff, die bij Duitsche boschocdernemingen is geïnteresseerd. Spoorhout kocht het materiaal voor onze Spoorwegen uitsluitend bij de bedoelde Duitsche ondernemingen; er zou veel te veel zijn gekocht en bovendien te duur Het hout heeft bovendien dezelfde kwaliteiten om welke het Neder- landsch hout werd afgekeurd. Door dat teveel en te duur was gekocht, dreigden natuurlijk aanmerkelijke verliezen, welke echter door de Spoorwegen werden gedekt. Deze verleenden bovendien een hypo thecaire leening van f 700.000 ten behoeve van de Duitsche bosch ondernemingen, bij welke de directeur van Spoorhout is geïnteresseerd en dat bedrag werd gestort op een Duitsche bank, waarin deze directeur, de heer Daniël Wolff, ook al weer belangen heeft. Door al deze handelingen zouden de Nederlandsche boschbelangen zijn geschaad en zouden bovendien de toch reeds aanzienlijke tekorten van de Spoorwegen onnoodig zijn ver groot. Er werden ook aanmerkingen gemaakt op andere lucratieve uit spattingen. De directeur van het Spoorweg Grindbaggerbedrijf te Linne aan de Maas, zou in '31 voor zijn deskundig baggertoezicht zijn geho- Bij Apcth. tn Orogisitn 147-8 noreerd met f 28.500, dus een sala ris hebben genoten van circa f 550, per week 1 Het waren de heeren Weitkamp. Krijger, Mr. Rutgers, It Bongaerts e.a.. die deze zaken met ontstemming naar voren brachten. De heer Westerman van Nat. Herstel zweeg ea die had toch wel inlichtingen kunnen verstrekken, want hij is, als vertegenwoordiger van directeur Daniël Wolff en door dezen als zoodanig aangewezen Commissaris van de N. V. Spoor hout. Het geval was natuurlijk ook onaangenaam voor Minister Kalff, die tot voor kort directeur der Spoorwegen was. De Minister was weinig mededeelzaam, maar aaavaar- de tenslotte de gedachte dat een speciale commissie uit de Kamer alle beschuldigingen maar eens moest onderzoeken en daarna rapport uit brengen. Alle groote partijen zijn er derhalve in vertegenwoordigd door gezaghebbende afgevaardigden. Deum, l^»2 Ingekomen en vertrokken personen van 15 tot 22 Dec. INGEKOMEN G. P. M. Volleberg, dienstbode. Lull C 18 van Venlo P. Simons, idem. Groote Straat 6 van Bergen (L.) A. G. Peeters, kloosterzuster, St. Annalaan 5 van Gent J. M. C. Emmen, verpleegster, idem, van Oosterhout P. H. Beke, idem, idem, van Arnhem. VERTROKKEN A. v. d. Heyden. portier, naar Meerlo A43 J. Hendrix, bakker, n. Grubben- vorst A 134a A. Tunnissen, verpleegster, naar Boxmeer Veerstraat 44 W. Coenen, (wed. Erkens) z.b. naar Heerlen Saroleastraat 67 H. Beekman, dienstknecht, naar Deurne Liessel H. Aengenend, verpleger, naar Bergen Siebengewald C204 J. de Wit, timmerman, naar Gennep Loodsstraat 233 H, Stouten, z.b., naar Epe-Vaassen M. Welsing, verpleegster, naar Rotterdam Proveniersstraat 26 A. Dekkers, idem, naar Boxmeer C. Spruit, Pater, naar Nieuwe Niedorp A. Hoefnagels, Pater, naar Maastricht. A. M. M. Rongen, dienstb., naar Vierlingsbeek Groeningen miSfSHBSSSsva Gesprongen handen-Ruwe huid •joos minr^v 30«n60ef bC V# L* Bij Apoihefcers qn Drogis+en 386-9 In het nummer van „Peel en Maas" dat Zaterdag 30 Decem ber verschijnt, bestaat gelegen heid lot het plaatsen van Nieuw- jaarswenschen a 25 cent (bij vooruitbetaling. Opgaven worden ingewacht tot uiterlijk Donderdagavond. Burgerlijke Stand Venray van 15-22 Dec. 1933. GEBOREN Martina E. Bertrams, Oirlo Maria J. Swinkels, Veulen Maria G. J. Rongen. Beekweg Mathilda A. Schwachofer, Broekweg OVERLEDEN Hendrik Holtackers, echtgenoot van W. van Bree, oud 66 jaar Overbroek. 2 patiënten St. Annagesticht. Marktberichten. VENLO. Op de Coöp. Veiling- vereeniging van Maandag was de aanvoer 1.250.000 eieren. Groote eieren van f 5.10 tot f 6.20 Kleine eieren van f 2.60 tot f 4.10 Eendeneieren van f 3.80 tot f 4.40 Ganseieren van f tot f ROERMOND. Op de Coöp. Eiermijn van Maandag was de aan voer 1.650.000 eieren. Groote eieren van f 4.50 tot f 6.10 Kleine eieren van f 2.50 tot f 4.2C- Eendeneieren van f 3.50 tot f 4.50 Kerkelijke Diensten Venray Parochiekerk Morgen Zondag begint het urenge- bed, hali 7 eerste H. Mis en uitstelling van het Allerheiligste, van half 12 tot 12 uur aanbidding van de Jonge Wachten, 1—2 uur voor de leden der H. Familie, zangboekjes meebrengen. 2-3 voor de leden der Maria-Congre- gatie en K.J.V., zangboekjes meebren gen en medailles dragen, half 4 Com pleten en Lof, de H. Familie een week uitgesteld. Maandag hoogfeest van Kerstmis, 4 uur de Kerstmis, gevolgd door 2 stille H Missen, 7 uur Herdersmis, voorafgegaan en gevolgd door een stille H. Mis, 10 uur Hoogmis, vooraf gegaan door 2 stille H. Missen, van 1-2 aanbidding H. Familie. 2-3 Ma- riacongregatie en K.J.V., half 4 Com pleten en Lof. Dinsdag, 2e Kerstdag de diensten als op Zondag, half 7 uitstelling van Allerheiligste, 3 uur Vespers, 5 uur Completen en Lof, processie en Te 2-3 Mariacoi K.J.V Woensdag* - B.,van Opbei O. Buggems Donderdag ]tum H hall 8 leesn 2 2e voor Gerard Vrijdag vo- vrouw van G. voor Ha. van Zaterdag en 8e klas e J te biechten, Theodorus Jj In de ee collecte voo langs de huii H. Fa Jaarg. Jaarg. 8 uur d der 4e Jaarg. weken i ochialen Zondag 5, onderrichting kwart voor 5 Maandag half 5 eerste waaronder uil H. Misse nnismet ilf 6 Lol van Ker: urHerde H. Comi 's morgens w jecht gef abs. vo or 5 Ve de H. ft half 6 L 8 u. pi. Hoo Derde Orde, half 6 Lof. Dinsdag, 2e als op Zondag logmis, voor 5 Vespen of. Vrijdag 7 u. H. Kruisweg. Zondag na voor het Mana(r Derde Woensdags jagavon den de Ten igenoodi het bijwonei anciscar Kerstmisvierii tronaat. Allen len meewerki zingen wat kele geestelijjLi, waan tekst op hei ma ge\ worden. Daaro onprogr In tegensti het elc dit blad gej jkel, zul Kerstoratorium gen in h tronaat ook vc rtiarisse gankelijk zijn, over de ruimte dit toel De Jonge W' orden Z igmis in h rzocht t tmelijk i vfcestemd uiterl f aan 1" Maandag en D minuten vöór tronaat verwalhalf tw: twaalf aanbid! iet uitg Allerheiligst Sa n de Pa kerk. Wij verzt hopen andere jongens lie lid een godsdiens eniginj zullen aansluila Dezen Zondfbet Pa minstens een eindigen. iger Districts- dsbe Kantoor: raat 1 Wordti sgd: 2 boerendiem 1 huishoudsti t boer Keukenmeisje enlo ei Tuinder vootfc Boerendiensia^-18 Zetboer of groote boerdüj werkkrachten. $ehriftel gaven. Biedfi san Smidsknecht Metselaars, arbeiders, wdten, briek3arbeiders eisjes, bankwerker, beslag, schildei 5 burgerdif 2 meubelmal iten 1 leerling-me j. a.h 6 jongens vi 118 j! Burgerdienst! er Pai sleide of t va eden, id me 14- Ondertrou Maria M. D tasi Jan J. Bergen, Schelt 101 Venray, Groolejit 31 Huwelijksvolt te Verloofd Willy F. Ep, Mr. P. Advofc Pr Nijmegen, 24 Hermelijnsti St. Annasti 0 no Groepei etje Mos, Vuu Di Feeëet ïnz Gekleurt aa 30 stuks vlO Morgen Zondln dag winlljpe: Hof 933 >r< le koop groote en kkw; aan de hoogst- en G. Berkens, isti

Peel en Maas | 1933 | | pagina 2