fjAUONOi'' Weekblad voor VENRAY, HORST en Omstreken. ÜAtFikfa manufacturen tTOEEUGSI/ Dit nummer bestaat uit DRIB bladen. Aan het Kerstkindje. Kerst* Volksoratorium Hebt U niets vergeten Binnenland. Provinciaal Nieuws Zaterdag 23 December 1933 Vier en vijftigste Jaargang No 51 PEEL EN MAAS ^MANUFACTURE BLUKEN TOCH HET f. BLIJKEN TOCH HET HRiJb DHR ADVKKTENTIEN: 18 regels 60 cent, elke regel meer 7'/» ct. bij abonnement lagere tarieven. Uitgave van FIRMA VAN DUN MITNORHOF Telefoon 51 GIRO 150652 ENRAY ABONNEMENTSPRIJS p. kwartaal voor Venray 65 ct., per post 75 cent voor het buitenland t 1.05 bij vooruitbetaling. Alzonderlijke nummers a cenl „De Maagd zal zwanger worden en baren eenen zoon, Wiens naam zal heeten God met ons, Emmanuel" Zoo had eens Isaïas vanuit des Vaders woon Het Woord zien dalen, om 't heil te zijn van Israël. „In Davids stad, in Bethlehems grot, als heel klein Wicht Ge vinden zult in 'n etensbak of kribbe Christus Heer" Dit tot d'arme herders sprak, omstraald van hemelsch licht, Een engel, die vanuit den hooge hun brengen kwam deez'leer. En plots een schaar van eng'len zweefde neer, die zei „Aan God de glorie en op aard onder de menschen Van 't god'lijk welbehagen vrede" t' allen tij. O zoete Jezus, verhoor van ons, Uw broeders en getrouwen, Op dezen vrededag de beden en de wenschen Geef toch der wereld méér liefde en onderling vertrouwen Venray, 25—12—'33 P. fr. Constantius van Eijk, O.F.M. A.s. Woensdag 27 en Donderdag 28 December, te 7 uur zal iu het Patronaat worden opgevoerd een Volksoratorium. Iets nieuws Ja en eigenlik toch ook weer niet. Een en ander zal blijken uit een korte toelichting. De bedoeling is door het gespro ken en gezongen woord en door beeld het Kerst gebeuren, de be tekenis van het Kerst-feest te ver klaren en te vertonen. Bovendien ligt het in de bedoeling, dat de aanwezigen zich niet onbetuigd laten, maar meedoen, zelf mee werken, door namelik mee te zin gen datgene, wat voor hen bestemd is enkele bekende geesteliRe liederen en refreinen, waarvan men den tekst op het programma vindt. Dus een Oratorium voor en van het volk: in den volsten zin een volks-örato- rium. Dit moge iets nieuws lijken, toch is het feitelik al heel oud. Bij het allereerste ontstaan van het Oratorium te Rome (door het werken van San Fiiippo Neri) was ook dit de hoofdgedachte; voor het volk iets te geven, waaraan het volk kon meedoen. Bach heeft eigenlik met zijn ver schillende Passionen (de meest be kende hiervan is de Matthauspassion) niet anders gedaan: de verschillende Chorale, die nu door een apart koor worden gezongen, waren oorspronke- lik bestemd voor het volk, dat aldus in bekende geestelike liederen uttiDg gaf aan zijn gevoelens; dat dus volop mee-leefde en mee-„deed". De medewerkers zijn het Dames-zangkoor der 3de Orde, de Orkest-vereeniging Euterpe, het dubbel Mannen-kwartet, het Jongenskoor van den heer v, Heijster, het Fraterskoor en.... het aanwezige volk. Het le deel behandelt de Ver wachting van den Verlosser. Voorop gaat een kort, verklarend en inleidend woord; dan volgt een instrumentaal voorspel, dat voorbereidt hetgeen volgtde Rorate zang (met deel name van het volk), een beeld en het door allen gezongen Ad "entslied Ontsluit (tekst op program). Het 2e gedeelte behandelt de Vervulling. Eerst wordt door het plechtig- gezongen Evangelie de Boodschap des Engels verhaald; dit wordt in beeld vertoond, waarbij het jongens koor een oud-Middeleeuws lied zingt het fraterskoor doet daarop volgen het le deel der Kerst-Kantate Bethlehem. Op gelijke wijze wordt verder de Geboorte in den Stal van Bethlehem verhaald, uitgebeeld en bezongen terwijl in het Be deel in 't kort de Verlosser van de wereld beschouwd wordt. De eerste twee opvoeringen op 27 en 28 December. 7 uur, zijn uit sluitend voor Venray's Tertiarissen. In de week daarop zal het Kerstspel, bij voldoende belangstelling, ook voor anderen herhaald worden. Die emaille bordjes met „Hebt U niets vergeten?" zijn verdraaid nut tige dingetjes. Ze moesten eigenlijk boven elke deurkruk bevestigd zitten, dan zou de wereld er heel wat beter gaao uitzien. Als geen mensch meer vergeet om op tijd te betalen, d.w.z. vóór hij met zijn gekochte waren een winkel verlaat, dan zou de crisis al voor de helft bezworen wezen. Wat zouden de zaken- menschen zich rijk en blij voelen, ze nog vóór Nieuwjaar al hun uitstaande postjes binnen kregen. Ja, zoo'n bordje „Hebt u niets vergeten moesten we ook aan een jaareinde kunnen vastspijkeren. Al die mooie en schoone en brave voornemens, waarmee we een nieuw jaar plegen te beginnen, hebben ten slotte niet veel te beteekenen, wan neer we niet eerst karakter genoeg betoond hebben om het oude jaar op behoorlijke wijze te beëindigen. Met Oude Jaar te kunnen zeggen ziezoo, nu heeft ieder het zijne is van veel meer beteekenis dan de prachtigste Nieuwjaarsbeloften kun nen zijn. We hebben dezen keer ten besluite van de Decembermaand en het jaar '33 heel wat Zondagen, weike we, wind en kou dienende, knusjes bij de kachel kunnen doorbrengen. Laten we bij die gelegenheid de materieele zijde van ons en anderer leven ook eens be-mediteeren. Laten we onze beertjes eens overdenken, nagaan, wat zorgende middenstanders weer zouden kunnen ondernemen, wanneer hun klanten ze eindelijk eens het geld deden geworden, dat we nu al zoo n tijd voor die middenstanders in be waring hebben, renteloos, ongevraagd enongeweigerd. Laten we overdenken hoe de heropleving van het econo misch leven wordt vastgehouden, doordat de eene mensch met de een ten van den anderen mensch in z'n zak loopt en we aldus elkaar on machtig houden. Straks, met Nieuwjaar lezen we in de krant„Jansen en familie wenschen vrienden en kennissen een voorspoedig Nieuwjaar." Weet Jansen wel, dat Pietersen en Klaassen en Gerritsen zich, die annonce lezende, een heel leelijk woord laten ontvallen? Ik wou, dat-ie me betaalde - zeggen in plaats van me het geluk maar toe te wenschen. Hij kon het me netjes in goede Hollandsche gul dens thuis brengen, dat geluk Tóch een aardige gewoonte, die Nieuwjaarsannonces. Je mag dan al eens wat te mopperen hebben over elkaat, wanneer je van elkanders goede wenschen kennis neemt, in ons hart waardeeren we de geste toch wél. Het uiten van beleefdheden brengt een warmte gloed in kleine gemeenschappen. Zoolang een mensch bij gelegenheid van het Nieuwjaar nog zijn gebruikelijken wensch in het plaatselijk blad durft uiten, is hij tenminste nog overtuigd, dat hij meeteelt in de samenleving. En dal hij op de respecten van anderen is ge steld. Nieuwjaarsannonces worden dtuk gelezen, door iedereen. Ze hebben iets genoeglijks en gemoedelijks over zich en vormen een zelden geboden gelegenheid om den kring van be leenden in de huiselijke gesprekken de revue te laten passeeren. Men herinnert zich oude relaties, verwon dert zich over de snelle wijze van opkomst van een nieuw geslacht met bekende namen, wordt geattendeerd op een oude, haast vergeten zaak enz. Wie geen reden heeft om liever vergeten voort te leven, mag vooral niet vergeten om tijdig een Nieuw- jaarsannonce op te geven. Ondanks het groote tal worden die advertenties met zóóveel interesse gelezen, dat een deelname verzuim inderdaad opvalt. Hé staat Nelis- sen er van het jaar niet in wordt al gauw gevraagd, wanneer Nelis- sen's absentie is opgevallen. Zou ie dood zijn Of failliet Of verhuisd [Of.... We hopen, dat er geen meer i duistere onderstellingen omtrent I Nelissen's afwezigheid worden ge opperd Nieuwjaarsadvertenties zijn een ware en goedkoope uitkomst voor allen, die relaties hebben. Ze ont heffen ons van tijdroovende en misschien vervelende visites en van de angstige zorg, of we niemand vergeten hebben. Met een wensch, geuit in de plaatselijke krant, kan niemand zich gepasseerd gevoelen. Of toch wel, een enkeling, of onze allerbeste relaties. Neen, de gebruikelijke kaartjes kunnen we niet geheel en al missen. Een patroon b.v. zou zich misschien gepikeerd kunnen voelen, als we van zijn per soon niet op meer bijzondere wijze notitie zouden nemen, We sturen hem een kaartje. Een heel goede klant stelt het evenzeer op prijs, wanneer er een persoonlijke attentie van ons uitgaat. Onze plicht van dankbaarheid drijft ons er toe om ook den dokter een kaartje te sturen, die ods laatst bij die ernstige ziekte heeft bijgestaan. Bij den pastoor of den dominé laten we ook liever een kaartje de bus stoppen. t Zijn zoo van die kleine plicht plegingen in het leven, waar we moeilijk buiten kunnen. Eu daarom, als ge U straks op een der vele Kerstzondagen zit af te vragen Heb ik voor dit jaar nu niets vergeten herinnert u dan de beertjes, die nog moeten worden betaald, de opgave van de Nieuw jaarsannonce in dit blad en het be stellen van de kaartjes bij den uit gever der krant. gekomen, zouden opstaan, bleven ze beiden lekker zitten. De politieke partijen moeten hier zelf het saneetings-mes hanteeren, ook onze R.K. Staatspartij, want anders behoeft het niet te verwon deren. dat de menschen gaan walgen van de politiek. Dit is geen politiek in den goeden zin des woords, dit is minwaardig gekonkel. waarvoor zeker ónze menschen zich niet moesten leenen. Nog eens cumulatie. Er is tot in den treure geschreven t gesproken over die aanstoot gevende kwaal, dat sommige men schen nog verschillende goed be taalde baantjes kunnen bekleeden, terwijl duizende geschikte krachten wanhopig worden, omdat ze geen kans zien, een cent te verdienen. Oefent men op dit gebied critiek uit, dan geeft men U altijd gelijk en men zegt hoogstens, dat in deze zaak erg wordt overdreven en dat sommigen er demagogie of volks misleiding mee plegen. En toch... Tot burgemeester van het Geldersch plaatsje Gent werd be noemd een gepensioneerd Indisch ambtenaar met 'n pensioen van 16000 's jaars. Dacht men nu dat iemand gelooft, dat er in heel Nederland buiten deze gepensioneerde niemand geschikt en genegen was om dezen burgemees terspost te bezetten Wordt hier geen groot onrecht gedaan tegenover de zeer velen, die zich met groote opofferingen bekwamen in de ge meente-administratie, in de hoop eens burgemeester van een kleine gemeente te kunnen worden Verleden jaar, toen er reeds hon derden leerkrachten werkloos waren, werd tot inspecteur van het lager onderwijs in Amsterdam benoemd een gepensioneerd ambtenaar met een pensioen van meer dan zeven duizend gulden. Was er toen in geheel Ne derland geen onderwijskracht te vin den, geschikt voor deze functie? Zijn er in het ministerie van Ko loniën niet verscheidene ambtenaren t dikke Indische pensioenen, ter wijl anderen op wachtgeld zijn of worden gesteld Wordt men dan nooit wijzer en blijft men maar agitatie-materiaal ver schaffen aan de extreme groepen van rechts Politieke koehandel. Wat ook niet door den beugel kan en wat onze parlementaire de mocratie ontzaglijk schade doet, dat is een politieke koehandel, zooals die zich heeft afgespeeld in den strijd om twee wethouderszetels in den Haag. Voor de twee openko- mende zetels waren minstens drie ernstig beluste candidaten. Dat werd een geweldige wedstrijd met als inzet; een mooi politiek baantje met f 7000 salaris. Snoeck Henkemaos van de Chr, Historischen en Feber van de R.K. Staatspartij hebben het gokje ge wonnen Ons Katholiek Kamerlid waarom moest die er nog 'n baantje van f 7000 bij hebben beloofde aan de liberalen, dat de Katholieken op hun candidaat zouden stemmen, als zij hem wethouder hielpen maken. Feber werd wethouder, maar niet alle katholieken stemden op den liberaal en toen trok Snoeck Henkemans het tweede lotje van f 7000. Deze afge vaardigde stelde zelfs in ernst voor. om onder de drie candidaten den zetel te loten l En toen terecht gevraagd werd, dat beide heeren, die op zoo'n koe- handelmanier op den zetel waren VENRAY. 23 December 1933. Distributie van goedkoop vleescli in blik. Aan degenen die bons hiervoor hebben gekregeD. Burgemeester en Wethouders van Venray. brengen ter algemeene ken nis, dat de verkoop bij de slagers goedkoop rundvleesch in blik voor de volgende week in verband met de Kerstdagen reeds geschiedt op Zaterdag 23 December en voor de overvolgende week wegens de Nieuwjaarsdag op Zaterdag 30 Dec. a.s. Venray, 20 December 1933. Distributie van goedkoop vleescli iu blik. Aan niet bij de werkverschaffing tewerkgestelden.die wegens vorst niet hebben kunnen werken. Burgemeester en Wethouders van Venray, brengen ter kennis van be langhebbenden, dat bij A. v. Meyel, Hofstraat, op Zaterdag 28 Decern ber a.s. des> namiddags van 3 tot 4 uur wederom goedkoop rundvleesch in blik zal worden verstrekt a 35 cent per blik a contant, voor degenen, die wegens vorst in de afgeloopen week niet hebben kunnen werken. Venray, 20 December 1933.^ Burgemeester en Wethouders vnd. O. VAN DE LOO. De Secretaris, VAN HAAREN. Reinigingsdienst. Burgemeester en Wethouders van Venray brengen ter algemeene kennis, dat degenen, die gebruik wenschen maken van den Gemeentelijken Reinigingsdienst, zich in den loop der maand Januari kunnen aanmelden bij den Gemeente-Ontvanger. Het verschuldigden bedrag ad f5.moet gelijktijdig worden gestort. Degenen, die reeds bij den Reinigingsdienst zijn aangesloten, be hoeven zich niet opnieuw aan te melden. Hun wordt de kwitantie den loop der maand januari aan huis gepresenteerd. Nogmaals zij in het kort de regeling van den dienst aangegeven: 1. De reinigingsdienst zal voor- loopig omvatten het navolgende gedeelte der gemeente Kruisstraat te beginnen bij de vroegere brouwerij van Hulsman, Paterslaan, Langstraat vanaf de Marechausseekazerne, Leeuwstraat, Ilenseniusstraat, Paters- straat tot Gymnasium, Henseniusplein, Schoolstraat, jan Hensenstraat, Hoenderstraat, Bontekoestraat, Eind- straat tot St. Josephsgesticht, Markt straat, Markt, Grootestraat, Veld- straat, Wilhelminastraat, Hofstraat, Stationsweg tot het St. Servatius- gesticht, Oostsingel, Maasheescheweg St. Odastraat, Willemstraat. 2. De huisvuilnis, welke zal wordeu afgehaald, zal bestaan uit vaste stoffen als keukenafval, asch en ander huishoudelijk afval. 3. Faecalien of aan hevige rotting onderworpen stoffen, fabrieks- afval of van afbraak komende materialen zullen niet worden aan genomen. 4. De vuilnis zal worden af gehaald eiken Zaterdag tusschen acht en twaalf uur voormiddag en zoo noodig tusschen een en vijf uur namiddag. 5. De komst der vuilniskar zal door ratelea worden aangekondigd. 6. Elke aangeslotene kan na deze aankondiging de vuilnis in een behoorlijk gesloten bak, ton of emmer, welks inhoud niet grooter mag zijn dan 1/10 M3, builen de deur zetten. 7. Het buitenzetten van vuilnis bakken op andere tijden is verboden. 8- Voor feestdagen of bijzondere omstandigheden kan ook op andere dagen dan des Zaterdags het vuil worden afgehaald. Voor het afhalen van vuil van fabrieken, gestichten, bedrijven van industrieelen of commercieelen aard of landbouwbedrijven, waar het vuil niet in gewone bakken wordt gestort, doch op met de vuilniskar bereikbare plaatsen op hoopen wordt gezet of in bijzondere bergplaatsen wordt opgeborgen, bedraagt de ver goeding f0.75 per M3 of gedeelten met een minimum van f 1.50. De aangiften hiervan moeten 14 dagen tevoren ten kantore van den Gemeente-Ontvanger geschieden. Venray, 21 December 1933. SOEPKOKERIJ. Vanwege het Crisis-comité en St. Vincentiusvereeniging is vanaf Dins dag 19 December een Soepkokerij begonnen. Zij, die deze soep wenschen, kunnen, voorzien van een ketel of kom, zich eiken dag om half 1 melden aao de achterpoort van het Klooster der Paters Franciscanen. Zondags wordt geen soep uitge deeld. Wat met de Kerstdagen ge beurd, zal bij het afhalen worden medegedeeld. Erwten en boonen en eventueele vleeschwaren worden in dank aan vaard. De trekking der Yineentius-lotery zal plaats hebben op Dinsdag 26 December (2e Kerstdag) des nam. 2 uur in eender zalen van 'tPatronaat, alwaar ook de prijzen te bezichtigen zijn. Telefoonhouders, gij allen waardeert de instelling van de Nacht- en Zondagsdienst der Rijkstelefoon. Gij zoudt ze niet meer willen missen. Veler uwer schonken een kleine jaarlijksche bijdrage tot instandhouding en verwezelijking, waarvan in de loop dezer week de kwitantie over 1933 zal worden ge presenteerd. Jammer genoeg staan nog enkele buiten dit plan. Laat uw overdreven spaarzaamheid, om niet van gierigheid te spreken, zich niet aan deze voor het algemeen welzijn ontstane dienst onttrekken. Wees solidair in deze. Ook op U gaven wij een kwitantie ad f 1,af. Wij mogen toch zeker wel op dit klein ficantieel offer rekenen, en danken U bij voorbaat. R.K. Venraysche Middenstand. Pater A. Tillemaus. In het klooster der Missionarissen van het H. Hart te O ver hoven- Sittard vierde Zondag j.l. onze vroegere dorpsgenoot, de weleerw. pater A. Tillemans M.S.C. zijn zilveren priesterjubilè. Wegens den Advent werd het jubileum slechts Kerkelijk gevierd. Om 10 uur droeg de jubilaris een plechtige Hoogmis van dankzegging op in de rectoraatskerk van het H. Hart, geassisteerd door zijn confraters, eveneens Venrayenaars, de eerw. paters Peters en Pouwels, Niettegenstaande er betrekkelijk weinig bekendheid gegeven was aan het jubiié van pater Tillemans had deze toch in den loop van den dag nog vele gelukwenschen en blijken van belangstelling in ontvangst te nemen zoowel uit het rectoraat als uit de stad Sittard. Ontwikkeliugsavond. Maandagavond had in het Sint Antonius-pationaat alhier een lezing plaats, door den heer Max van den Berg uit Breda. Na een mooie inleiding van den Weleerw. Heer Kapelaan Geurts, verkreeg de heer van den Berg het woord en besprak eerst zijn be keering tot de H. Kerk, om daarna ons een blik te doen slaan op het Jodenvraagstuk, dat in den laatsten tijd zoo op den voorgrond treedt. Toen in den wereldoorlog de burgers der verschillende oorlog voerende landen aan het front moesten strijden, bezetten de Joden tal van posten, richten winkels fabrieken op, kwamen in het bezit van diverse bladen kortom speelden dank zij hun koopmansgeest een eerste viool, hetgeen de van het front terugkeerenden met ieede oogen aanzagen. Met brute geweld is toen door Hitier hierin het mes gezet en de Joden weiden weer de ballingen der wereld, wat zij sinds Jezus lijden en dood geweest zijn. Na de verschillende stroomingen op geestelijk gebied onder de Joden beschreven te hebben, wees de Spreker er op, dat de Jood als rasjood zich altijd echter deel voelt van het oude Volk en als zoodanig eene antipathie heeft voor alles, wat de Christen betreft. Vandaar dat het zoo uiteist moeilijk is om een Jood te bekeeren. Spreker hoopt echter dat velen zullen bidden voor de bekeering van Israel, zooals Jezus zelf op Zijn kruis om vergeving voor de Joden, die hem kruisigden gebeden heeft. Na het applaus der vergadering dankte Kapelaan Geurts den Spreker voor zijn interessante lezing en sloot deze bijeenkomst met den Christelijken groet. Naar we vernemen zijn door de Bakkersvereeniging alhier zeer belangrijke voorstellen ingediend aan het bestuur der R.K. Werklieden- vereeniging „St. Jozef." St. Elisabeth Ziekenhuis. Van het St. Elisabeth Ziekenhuis welke naam thans officieel gegeven is aan het fraaie bouwwerk, dat ruim en comtortabel wordt opge trokken aan den Merseloschen weg alhier, op order der Zusters Franciscanessen te Roosendaal, van wier Congregatie de St. Elisabeth een der grootste glories is, kon verleden Woensdag het buitenwerk zoo goed als klaai genoemd worden. Hel voorlcopige klokketorentje steekt reeds fier het heilig kruis boven de roode Romaansche dak pannen omhoog. Aan het aftimmeren en bepleisteren van het binnenwerk is Dinsdag begonnen. Nu het ijsvermaak weer afgeloo pen is, zullen zeer zeker vele belang stellenden uit Venray en omstreken de komende feestdagen naar dit nieuwe ziekenhuis komea kijken. K. J. V. viert feest. Mgr. Goumans wilde als geboren Venrayer zelf de aanneming der eerste Venraysche K.J.V.-ers verrichten. Niet minder dan 50 meisjes zijn Zondag j.l. tot deK.J.V. toegetreden. Mgr. Goumans nauwelijks terug gekeerd uit Rome, waar Hij de Heiligverklaring van Becnadette bij woonde, hield in de H. H. Missen Zondag de predikatie's over het Jeugdwerk. In een tridium gehouden in de Kapel van he'. St. Jozefgesticht door Pater Bessems, hadden de meisjes zich tot dezen gewichtigen dag, nu zij zullen gaan strijden voor het Rijk van Christus Koning, voorbereid, terwijl Zondag allen in genoemde Kloosterkapel tei H. Tafel naderden. Bij de Landbouwhuishoudschool verzamelden zich des namiddags allen en met Venray's Fanfarecorps voorop werd door Venray's straten getrokken naar de Parochiekerk. Verschillende deputatie's van zuster verenigingen waren tegenwoordig. De Parochiekerk was voor deze gelegenheid prachtig versierd. Pater Bessems wees er hier nogmaals op, dat deze dag voor allen een zoo vreugdevollen dag was, nu zich 50 meisjes gingen scharen in de rijen van Christus Koning. De ouders spoort Spreker aan, nu in den tegen- woordigen tijd het gaat om de ziel van het kind. dit verheven werk te steunen. Met de woorden: Treedt naar voren God wil het, voor Christus onzen Koning, eindigde Spreker zijn mooie rede. Sterk-aangrijpend en diep ontroe rend was de solemneele aanneming zelve en niet minder het gezamenlijk K.J.V.-gebed, dat na het ontvangen van het insigne en den zegen van Mgr. Goumans, luid en krachtig door de aangenomen meisjes werd verricht en waaruit voor alle parochianen duidelijk en overtuigend bleek, hoe Venray zich gelukkig mag prijzen met het rijke bezit der K.J.V., welke in deze voor Kerk en Maat schappij gevaarlijke en bange tijden onder leiding der katholieke geeste lijkheid naar best vermogen door woord en daad van een diep gods dienstig en hoogst eerbaar leven belooft mee te werken om in de gezinnen, gezelschappen en werk- middens harer leden met Maria's alvermogende hulp, het Rijk van Christus te herstellen... Geen wonder, dat na de felici- teerende toespraak van Mgr. Goumans en de hartelijke woorden van Pater Bessems, ook de Hoogeeiw. Heer Deken Tielen zijn overvol priester- gemoed moest uitstorten in hoog gestemde jubelklanken... Op de receptie, welke na afloop der plechtige aanneming plaats had in de Huishoudschool „Sr. bonifacius" verschenen niet alleen de dankbare ouders der gelukkige K.J.V.-ers, de seculiere en reguliere waardigheids bekleeders, maar ook de beide hoog ste burgerlijke autoriteiten van Ventay de E. A. Heer Burgemeester en het Lid van Ged. Staten van Limburg, de H, E. Gestr. Heer Jan Poels, die in hunne felicitatie-speeches bijzonder naar voren brachten de groote offers, welke deze jonge burgeressen brengen gingen voor bet weizijn der Maat schappij, welke zonder godsdienst en reinheid van zeden onmogelijk kan bestaan, ja ten ondergaog gedoemd is.... Ook de Directeur van het Jongens patronaat, de Zeereerw. Pater Nielen kwam met de overige Venraysche Jeugdleiders zijne hooge opwachting maken bij en zijne innigste geluk wenschen offreeren aan de feestende en juichende K.J.V.-ers. Hetzelfde deed de Eerw. Mère Bernarda namens het St. Agnes- patronaat. De Districtsadviseur der K.J.V., de Zeereerw. Heer Omloo uit Venlo overgekomen, heette de nieuwe afdeeling hartelfjk welkom namens zijn District. Buitengewoon prachtig was da

Peel en Maas | 1933 | | pagina 1