Aanbesteding Ve J. V Kei Boei Oemengde Berichten Markten Advertentiën Alleen bij Kees Paardenverzekeriög BIJ HOEST. WIM POUWELS J CHR. naar L Keri mot "H Fa. v. 5 zwa nefle Na afloop der Kerkelijke Plechtig heden, gaan de meisjes in optocht terug naar de Landbouw Huishoud school, waar 't bestuur zal recepieeren tot kwart over vijf. Daarna gezellig samenzijn voor onze meisjes en genoodigden in de zadl boven. Retraite der Parochie Venray 10 tot 10 December. Hedenavond (Zaterdag) vertrekt tegen zes uur een extrabus naar het Retraitehuis Manresa en haalt de retraitanten ook weer terug. Kosten ongeveer 80 a 90 cent (heen en terugreis samen). De retraitanten die zich reeds aangemeld hebben voor de bus hebben een gereserveerde plaats. Ehkele plaatsen zijn nog vrij. Wie er nog van afziet om met fiets of trein te gaan haaste zich om zich te melden bij Kapelaan Geurts. Als er veel komen kunnen wij misschien zelfs een tweede bus laten loopen. Plaats van bijeenkomst: Groote Markt. Zij die met den trein of per fiets gaan, zorgen om zeven uur op Manresa te zijn. GEVONDEN 1 rozenkrans en 2 rijwielplaatjes. Inlichtingen Gemeentepolitie. Belastingen. De aandacht van belanghebbenden wordt er op gevestigd, dat de aan slagen inzake Grond- en Personeele belasting over het jaar 1933 geheel aangezuiverd moeten zijn vóór 1 Jan. 1934. Wie derhalve de kosten eener acumaning wil ontgaan, moet het restant dezer belastingen spoedig afbetalen ten kantore van den Ont vanger der Directe Belastingen alhier of ten postkantore. Landstorm verband Venlo. Bij bovengenoemd landstormver- band werden de examens gehouden tot het verkrijgen van het bewijs van voorgeoefendheid, welk bewijs recht geeft op een verkorting van den eersten oefentijd van 4 maanden Uit Venray (zware mitraillist) slaag den L. J. Bexkens. J. J. v, Gerven P. A. Martens. P. G. H. Stoks. M. H. Cremers, M. H. Dinghs, P. J. M. J. Houben, L. II. Lemmen, B. A. Loonen en J. H. Philipsen. In diverse oefenplaatsen zullen meerdere candidaten nog aan een herexamen worden onderworpen, zoodat het aantal geslaagden nog grooter kan worden. Door de Tooneelclub van de R. K. Werkliedenvereeniging alhier is in studie genomen„Valsche Profeten", sociaal spel in 3 bedrijven en een kluchtspel„Radio Mandjo". De uitvoering is bepaald op ZaterJag 20 en Zondag 21 Januari a.s. Zondag kwam op het vloei- veld alhier de 14-jarige B. uit Maas hees ernstig te vallen, waarbij hij behalve eene hoofdwonde nog eene ernstige wonde aan zijn enkel be kwam. De jongen moest na verbon den te zijn, per auto naar huis worden gebracht. Arm gebroken op lietys. Tijdens het schaatsenrijden op de ijsbanen a.d. Maasheezerweg (vloet- velden) kwam de arbeider J. te vallen waarbij hij zijn arm brak. Dr. Bloemen verleende geneeskundige behandeling. DE TROUBADOUR. Extrutrein naar Keulen op tweede Kerstdag. Op tweede Kerstdag zal een opera- trein loopen van Eindhoven—Hel mond—Venlo naar Keulen. Voorop willen we nog eens de aandacht erop vestigen, dat deze operatreinen dienen, als compensatie voor de talrijke exfratreinen, die in den zomer vanuit Duitschland naar Nederland loopen. Vanuit Keulen alleen liepen deze zomer o.m. drie extra-treinen met meer dan drie duizend deelnemers naar Scheveningen. Keulen is de mooiste en grootste stad van Rheinland en Keulen in z'n feestuosch van de Kersttijd is 'n bezienswaardigheid, die alleen de reis erheen waard is. De opera van Keulen is een der mooiste en beste van Duitschland. De Troubadour is geheel nieuw in scène gezet. Dit werk is een der meest bekende en geliefde werken van de groote Itahaansche componist Verdi. 'n Loonend uitstapje. Radio-Centrale. De sinds enkele maanden in ge bruik zijnde Radio Centrale in deze gemeente gaat zeer goed vooruit. l)e vorige week zijn wederom 40 nieuwe aansluitingen klaar gekomen Een reeks van liefhebbers staan als nog op de lijst om aangesloten te worden. Ook Merselo zal binnenkort worden aanqesloten. Naar we ver nemen zijn de bewoners van Yssel steyn ook in die richtiog werkzaam. Ontwikkelingsavond. Ondanks de felle koude van Maandagavond was er niemand thuis gebleven van het St. Antonius patronaat, waar de Heer Paul Seegers uit Brussel eene lezing zou houden over bet onderwerp Wij katho lieken en de Nieuwe Orde. Nadat door allen het Vlaamsche Volkslied „de Vlaamsche Leeuw", gezongen was, hield de Weleerw. Heer Kapelaan Geurts, zijne Inlet ding, waarbij hij er op wees, dat de Spreker geen onbekende voor ons was en wij allen verheugd *aren nogmaals den Heer Seegers te kun nen hooren Hierna hield de Heer Seegers zijne rede, waarin hij als op een film het groote wereldgebeuren zagen voor bijtrekken. Het ontstaan eener nieuwe orde, waarin het Nationalisme hoogtij viert, we zien mannen aan het Staats bestuur, tot voor korten tijd onbe kend, en toch hebben deze de dictatoriale macht weten te verwer- vea. Zulk een macht nu duldt geen andere macht naast zich en zal er steeds op uit zijn iedereen en alles op zijde te schuiven, wat haar niet dienstbaar is of zijn kan. Klaar en duidelijk wees de Heer Seegers de taak in deze voor de Katholieken weggelegd, eene taak eervoller naar mate zij zwaarder is. Doch de eindoverwinning zal dan ook den Katholieken zijn, die zich gesteund weten door de waarheden der H. Kerk. Een hartelijk applaus steeg uit de vergadering, die door het gesprokene begeesterd was, op en meer dan ooit stemden allen in met het dankwoord dat de Weleerw. Heet Kapelaan tot den Spreker richtte. LEUNEN. Door de Handboog schutterij St. Joris alhier is besloten, om op 21 en 22 Januari a.s. hun jaarlijkschetooneeluitvoering te geven met medewerking van het Duo NotenBeurskens uit Tegelen. OIRLO. Begin Januari 1934 zal onze dorpsgenoot, den Eerw. Pater Jan Verstappen, van de Paters v. d. H. Geest te Baarle-Nassau een lezing houden voor onze Jonge Boeten. Onze Jonge Boeren kunnen hier trotsch op zijn een eigen Priester als spreker te zien optreden. Deze lezing is voor iedereen toegankelijk. OVERLOON. Mej. Th. Voesten had het ongeluk haar aangezicht te verbranden. De echtgenoote van Th. Schraven kwam door de gladheid te vallen en bleek eenige ribben te hebben ge kneusd. Voor beiden moest dokters hulp worden ingeroepen. HOLTHEES. Door onze fanfare is besloten met de a.s. winter-kermis 2 Februari, wederom een concert met tooneeluitvoering te geven. HORST. Donderdag vierde de zeer bloeiende boerenleenbank te Meterik, op feestelijke wijze haar 25-jarig bestaansfeest. De Maas te Venlo. Het drijfijs waarvan de Maas nabij Venlo, gedurende Dinsdag j.l. weer was bevrijd, is thans weer aanmerke lijk toegenomen, zoodat weer één derde deel der rivier met ijsschollen is bedekt. Tengevolge van den aan houdenden val van het water, is de ijsoppervlakte der haven te Venlo waarin de schepen vast zaten, overal gebroken en zitten thans meerdere schepen in de haven aan den grond. Behalve op den intredenden dooi, zullen de schippers ook nog op hoogeren waterstand moeten wachten, voor zij weer in de vaart kunnen komen. VENLO. In hotel Suisse alhier zal op Dinsdag 19 Dec. te 8 uur een vergadering gehouden worden van den Bond van Bedrijfsauto houders, district Limburg Noord. Gesproken zal worden over de mbeilijkheden waarvoor het auto mobilisme wordt geplaatst. a. belemmeringen ten aanzien van het vervoer in het buitenland. b. verzwaring van lasten e.d. in het binnenland. Schadepost. Bij den landbouwer B. op de Vosberg te Panningen verongelukten een dezer dagen een 190-tal jonge hennen. Toen men naar het bok wilde gaan om de lamp te dooven, bleek deze te zijn ontploft, waardoor weliswaar geen brand was ontstaan doch wel stond het hok geheel vol damp zoodat de hennen grootendeels gestikt waren. Een heele schadepost voor den kippenhouder. Limburgschc Jaarbeurs. De Limburgsche Jaarbeurs, van ouds zoo gunstig bekend en door geheel Limburg zoo zeer gewaar deerd, zoowel door haar degelijkheid en de groote verscheidenheid in haar opzet, alsook het belanglooze finan- cieele doel waarvoor ze steeds ge werkt heeft, zal nu na een rust van 2 jaren (wegens crisis en andere omstandigheden) wederom in de rij van de vele tentoonstellingen hare welverdiende plaats innemen Op Vastenavond 1114 Februari 1934 zal di veertiende Jaarbeurs wederom geopend worden. Ze zal de volgende verscheidenheid te zien geven Zondag opening van Huisviijtten- toonstelling en T.B.C.-tentoonstelling Maandag Paardenkeuringen Ned. Trekpaard Stamboek. Bakkerijten- toonstelling. Tentoonstelling van alle gereedschappen, machines betrekking hebbende op Landbouw, Handel en Industrie. Elf lokalen, zalen en tent staan ter beschikking van de exposanten. Plaatselijke muziekkorpsen zullen het geheel opluisteren. Er zal een groote verscheidenheid zijn voor elk wat wils. Het moorddrama te Haelen. Als verdediger van P. van Rooy. de moordenaar in het drama te Haelen, zal thans als toegevoegd verdediger optreden mr. Paul Tripels advocaat en procureur te Roermond. Verwacht wordt dat de zaak in de tweede helft van Januari in be handeling zal komen. Alweer op een kommies ingere den. Dinsdag stond voor de rechtbank te Roermond terecht de 30-jarige chauffeur G. J, van N uit Blerick, ter zake dat hij op 30 Sept. van dit jaar te Swalmen, als bestuurder van een vrachtauto, komende van de Duitsche grens, heeft gereden in de richting van Swalmen en aldaar op geringe afstand van de grens zekere Brouwers naar het leven heeft be dreigd. Deze J. C. Brouwers, assis tent der directe belastingen, die zich midden op den openbaren weg had geplaatst, met het gezicht naar den komenden auto, had den naderenden autobestuurder met een douanevlag beduid, te moeten stoppen. Verd. was opzettelijk op den assistent in gereden. zoodat deze slechts door op het laatste oogenblik terzijde te springen, niet door den auto werd overreden. Eisch 6 maanden gevangenisstraf. Lage waterstand van de Maas De Maasveren bij Boxmeer, Cuyck Katwijk en Tempel-Overasselt bij Grave zijn wegens den abnormaal lagen waterstand Woensdag niet in vaart gebracht. De overtocht voor voetgangers en rijwielen geschiedt per motorboot. De Maas was Woensdagavond zoo goed als vrij van drijfijs geweest, maar tegen den avond werd weer veel drijfijs ge meld. Het vormde zich tot groote ijsschollen. Is de yspret ten einde Nu de Bilt een voor ijsiiefhebbers pessimistischen toon heeft aange slagen, zal het wel gauw gedaan zijn met de ijspret. Donderdagmiddag sprak het weer bericht al van afnemen van vorst te beginnen met het Noorden van ons land en het weerbericht van Donderdagavond sprak zelfs van lichten dooi. In het Noorden van ons land is de vorst blijkbaar al afgeloopen. Donderdagavond was de dooi nog wel niet ingevallen, maar vriezen deed het evenmin. Tegen 10 uur was de wind naar West teruggeloopen en woei een fijne sneeuwjacht. Heffing rechten burgerlijken stand. Ingediend is bij de Tweede Kamer een wetsontwerp, waarbij het recht verschuldigd voor elk afschrift eener akte van den burgerlijken staod wordt verhoogd van 40 cent op f 2 eD het recht, verschuldigd voor elk uittreksel uit zoodanige akte wordt verhoogd van 25 cent tot f 1.00. Zegels omzetbelasting De minister van Financiën heeft bepaald, dat van 18 Dec. a.s. af op de daarvoor aangewezen inrichtir gen der posterijen verkrijgbaar zijn Omzetbelastingzegels tot een maximale waarde per zegel van f 10. Voor 1 Maart de overtollige varkens opeten. Dezer dagen hebben de varkens houders van de Gewestelijke Var kenscentrale een schrijven ontvangen, waarin hun werd medegedeeld tot welk een aantal varkens boven de 20 Kg. hun stapel voor 1 Januari 1934 moest zijn teruggebracht. Wij vernemen thans, dat deze datum is verlegd op 1 Maart 1934, zoodat de varkenshouders vóór dieD datum hun te veel aan varkens van de hand zullen hebben moeten ge daan. Er zullen dus in deze maanden een groot aantal varkens verorberd moeten worden. Te Culemborg luidt de klok niet meer. Volgens een oud plaatselijk gebruik wordt te Culemborg nog drie maal daags de klok geluid, n.l. des mor gens te zes uur, des voocmiddags om elf uur en 's avonds om 10 uur nog eens. De laatste werd van ouds de poortklok en in den volksmond „de papklqk" genoemd. De gemeenteraad heeft nu bij het behandelen van de begrootiog den post tractement van den klokkeluider geschrapt, waardoor met ingang van 1934 het luiden der klok komt te vervallen. Liefdestragedie. Woensdagavond kwam mej. H. Sch. op een politiebureau te Tilburg vertellen, dat zij even tevoren haar vroegeren verloofde, zekere M. van B., in de Houtstraat was tegenge komen en dat deze haar met een flescbje had willen slaan. Zij had, volgens haar verklaring, den slag afgeweerd, doch daarbij had zij den inhoud van het flescbje (een limonade flescbje, dat met een bijtende vloeistof, vermoedelijk zwavelzuur was gevuld) over het lichaam gekregen. Haar kleeren vertoonden de sporen van de vloeistof, die in het goed was ingevreten en zij had er tevens wonden van opgeloopen aan handen beenen en gezicht. Het meisje werd door den G. G. en G. D. verbon den. Ongeveer gelijktijdig. dat het meisje aangifte kwam doen, kwam echter een ander bericht .binnen. Er werd namelijk aangifte gedaan, dat zich in een perceel in de Houtstraat een jongeman bevond, die vreeselijk kreunde en die ernstige verwondin gen aan het gezicht had opgeloopen. De politie begaf zich derwaarts en de gewonde jongeman bleek ge noemden M van B. te zijn. Hij bleek een hoeveelheid van dezelfde bijtende vloeitstof in beide oogen gekregen te hebben en was er ernstig aan toe. Per auto van den G. G. en G. D. werd hij naar het St. Elisabethziekenhuis overgebracht, waar een oogarts hem geneeskundigen bijstand verleende. De oogen zijn zoo ernstig gewond, dat de moge lijkheid niet is uitgesloten, dat hij het licht zal moeten misken. Intusschen gaf de jongeman tege i- over de politie een geheel andere lezing van het geval. Hij verklaarde nameiijk, dat hij zijn vroegere ver loofde in de Houtstraat was tegen gekomen en dat deze hem uit een flescbje de bijtende vloeistof in het gezicht had geworpen. In verband met een en ander is het meisje Donderdagmorgen door de politie in arrest gesteld. Zij blijft bij haar eerste verklaring. Het onder zoek duurt voort. Kaartlegster krygt twee jaar. De in Amsterdam in sommige kringen welbekende kaartlegster C W. F. werd door de rechtbank wegens oplichting veroordeeld tot een gevangenisstraf van twee jaar. met bevel tot onmiddellijke gevangen neming. Voorts werd zij veroordeeld tot betaling van f 150 schade vergoeding aan haar slachtoffer. Het O.M. had anderhalf jaar gerequireerd. De vrouw had een juffrouw onder verschillende voorwendselen f 150 afhandig gemaakt. De waarzegster zou de juffrouw een echtgenoot bezorgen, die echter slechts in haar verbeelding bestond. Ook had de waarzegster een Duitscher, die een Hollandsche vrouw zocht een aanzienlijk bedrag afhandig gemaakt Zij had voor hem een huwelijkspretendente gezocht, doch ook dit meisje leefde slechts in de verhalen, die de waarzegster haar slachtoffer deed. De oplichting in dit laatste geval werd door de rechtbank niet bewezen geacht. De jaarwedden van burgemeesters enz. Ged. Staten van Noord Brabant hebben het navolgende schrijven ge richt aan de gemeentebesturen: „Sinds de afkondiging van ons besluit van den 8sten Juni 1932 is in tal van gemeenten de geldelijke toestand aanmerkelijk verslechterd Reeds hebben ons verzoeken uit eenige gemeenten bereikt om de kor ting op de jaarwedden der burge meesters en anderen te verhoogen. Hierop hebben wij tot dusver af wijzend beschikt. De tijdsomstandig heden nopen ons, tot onzen spijt, een andere houding aan te nemen. Eerlang zullen waarschijnlijk her zieningen der bezoldigingen noodig blijken. Inmiddels verklaren wij ons bereid voor gemeenten met meer dan 4000 inwoners voorstellen tot verhooging der korting, die thans 3 pet. bedraagt, in gunstige overwe ging te nemen tot een maximum van 6 pet., ongeacht of verhaal van pen sioensbijdragen (waaromtrent de ge meenteraden zelf te beslissen hebben) wordt toegepast. De verhoogde korting zou dan kunnen ingaan op 1 Januaii 1934 en van jaar tot jaar worden bepaald. Daar wij niet voornemens zijn thans reeds tot een algemeene rege ling over te gaan, zullen wij afwach ten, welke voorstellen de betrokken gemeenteraden aan ons voorleggen. Italiaansclie Fascistenleider ii» ons land. Den heer Asvera Gravelli, consul der fascistische militie in Italië, hoofdredacteur van het fascistisch jeugdblad „Octobre", die Donderdag morgen te 's-Gravenhage was aan gekomen en Donderdagavond te Den Bosch zou spreken op een debatvergadering van den Algem. Ned. Fascistenbond is zulks op last van den minister van Justitie ver boden. In zijn plaats voerde het woord de Nederlander de heer Ooms redacteur van de „Octobre". Wogen voor snelverkeer. In de Memorie va Antwooid van den minister van Waterstaat op hel Voorloopig Verslag der Tweede Kamer betreffende de vaststelling van de begrooting van inkomsten en uitgaven van het Wegenfonds voor het dienstjaar 1934 wordt medegedeeld Indien met den aanleg van wegen voor het snelverkeer bedoeld is den aanleg van een net van geheel vrij liggende wegen buiten en behalve die van het rijkswegenplan, kan de minister mededeelen, dat hij dien aanleg economisch nog niet verant woord vindt. Het is echter zijn bedoeling de voornaamste Dieuwe verbindingen van het rijkswegenplan zoodanig te doen aanleggen, dat zij aan de eischen van het in de naaste toekomst te verwachten snelverkeer, met motorrijtuigen geheel voldoen en ook de bestaande wegen van dat plan zoodanig te verbeteren, dat zij ge leidelijk meer voor veilig verkeer geschikt worden. Over deze aangelegenheid is zeer onlangs een rapport verschenen, van de commissie van overleg voor de wegen, waarmede de minister zich in beginsel wel kaa vereenigen, en waarin ook enkele rechtsnoeren zijn aangegeven, welke bereids bij de verbetering van de wegen van het rijkswegenplan zijn gevolgd. Over den bruggenbouw deelt de minister mede, dat, indien eenmaal de zekerheid bestaat, dat een con sortium gevorrrd zal worden, bereid met het rijk voor dit doei samen te werkeD, dat over de benoodigde kapitalen beschikt, de minister maat regelen zal nemen om den bruggen bouw zoodanig te versnellen, dat uiterlijk in 1942 alle bruggen gereed zijn. Van der Lubbe schuldig verklaard Donderdag is beklaagde van der Lubbe schuldig verklaard aan brandstichting en hoogverraad. WENKEN. Lichte zijden stoffen en vooral zijden kousen kunnen wij het best op de volgende manier wasschen. Rasp eenige geschilde aardappelen in lauw water dit gedurende een paar uren laten staan, het water er af gieten, en in dit water de stoffen spoelen. Het wasschen van een jumper van zware kunstzijde moet met groote zorg geschieden Teneinde te voor komen dat de jumper rekt, rijgt men hem voor hij in het water komt op een handdoek. Als de jumper droog is, strijkt men hem op en eerst daarna verwijdert men hem van den handdoek. Ingekomeo eo vertrokken personen van 8 tot 15 Dec. INGEKOMEN J. Goemans, dienstbode, Oostrum D lb van Maashees A. Peters, z.b., Stationsweg 39 van Blerick W. Torna en gezin, terrazowerker Paterslaan 2 van Princenhage E. Bruisten Wed. Schouten z.b., Langeweg 27 van Tegelen. C. Schouten, z.b., idem van idem M. Volleberg, dienstbode, Merselo- scheweg 5 van Venlo M. Jansen, idem. Stationsweg 4 van Bergen M. Crooymans, idem, Leunsche- weg 12a van Maashees G. Klaassen, dienstknecht, B28 van Maashees P. van Eerdt, verpleger, stations weg 32 van Budel J. Beerkens, dienstbode, Maas- heescheweg 41 van Helmond J. Laurensse, bakker, idem 11 van Oploo H. Rongen, tuinier, Langstraat 25 van Venlo A. Rieter, (wed. Lommen z.b., Oirlo E 39b van Wan3sum P. Voermans, z.b.. Leunen K 46 van Maasbree A. Melchers, schilder, Overloon- scbeweg 5 van Kalóenkirchen A. Timraermaos, coiffeur, Leunen Kl3 van Kessel G. Roosenboom, dienstbode. Oostrum C31 van Gennep J. Balendong, verpleegster, St. Annalaan 5 van Maasbree F. Demandt, idem, idem van Grevenbicht. Venray Woensdag 20 Dec. Cuyck: Dinsdag 19 Dec. Burgerlijke Stand Venray van 8—15 Dec. 1933. GEBOREN Gertruda A. Kunzler, Hagelweg Laurentius P. W. A. Eibers Eindstr. Martinus J. P. v. Gerven, Groote Str. Mathijs H. G. Wilmsen, Lull Josephina M. Volleberg, Kempweg- Maria J. Volleberg, Kempweg. OVERLEDEN Huberdina Th. Geurts 3 weken, Spurkt 1 patient St Servatiusgesticht. Kerkelijke Diensten Venray Parochiekerk Morgen Zondag in alle H. Missen collecte ten bate van het Katholieke Jeugdwerk. Geen herhalingscatechis mus. In de Missen van 8 en 10 uur zal Mgr. Goumans preeken over de K.J.V., 3 uur plechtige aanneming van de eerste K.J.V.-ers van Venray De predi atie zal gehouden worden door Pater Bessems, terwijl Mgr. Goumans de K.J.V.-ers zal toespreken. De aan neming geschiedt ook door Mgr. Maandag half 8 besteld Jaarg. voor de overl. familie Odenhoven en Swin- kels, 8 uur Jaarg. 2e kl. voor Johan na en Antoon Smits en Petronella Bekkers kwart na vier Lof. Dinsdag half 7 leesmis voor Hub Camps, als lid van de Retraitepenning, half 8 leesmis, 8 uur sol. Jaarg. voor C. v.d. Biggelaar. Woensdag half 7 Gulden mis, half 8 leesmis, 8 uur Jaarg. voor Martinus Jochems, echtgen., ouders en familie. Donderdag 7 uur te Veltum H. Mis, half 8 leesmis, 8 uur sol. Jaarg. voor Joh. van de Ven en ouders Vrijdag half 7 leesmis voor de Wed. Siebers, als lid van den Retraitepen ning, half 8 leesmis, 8 uur Jaarg. voor E. Messemaeuers. A. Geenen en knd. Zaterdag 23 Dec. wordt biecht ge hoord van 3—6 en half 7 -8 uur. Deze week de leesmissen voor Fr. Verblakt. Deze week Woensdag. Vrijdag en Zaterdag zijn de Quatertemperdagen, geboden vasten- en onthoudingsdagen. A.s Zondag begint het 40-uren-ge- bed, half 7 eerste H. Mis en uitstelling van het Allerheiligste. Paterskerk Zondag om 5, 6 en 7 uur H. Missen met onderrichting, 8 uur pl. Hoogmis voor de leden der Aartsbroederschap waarna processie. Na de Hoogmis be stuursvergadering der D. O. Kwart over 9 H. Mis en vergadering der Jonge Derde Orde. Inkleeding en in stallatie. Maandag half 7 7 uur en half 8 H. Missen voor Wilhelmirfa Janssen, als lid der Aartsbroederschap. Dinsdag half 6 uitstelling van het Allerheiligste tot 7 uur, 7 uur Hoog mis ter eere van den H. Antonius half 6 Lof. Woensdag om 6 uur de Gulden Mis Vrijdag om 7 uur Hoogmis, half 6 Lof en H. Kruisweg. Ondertrouwd Dien Jaspars en August Poelmans Huwelijksvoltrekking 3 Jan. 1934 in de Parochiekerk v. d. H. Lambertus te Maasbommel. Toekomstig adres: Bredasche weg 140, Prinsenhage Maasbommel, 13 Dec. 1933 Breda, Hotel Centraal, Catharinastraat 24. Vrijdag 22 December a.s. zal in café A. van de Water, Leun- sche weg, voor rekening van den heer Hub. Jacobs, worden Het bouwen van een Woonhuis met achter- bouw. Bestek en teekening a f 2.50 vanal 18 Dec. verkrijgbaar bij P. Wijnhoven, Henseniusplein 2 Venray. Voor de Quatertemperdagen Willen wij het nog eens wagen, Al is het midden in 't hartje Toch geven wij 3 pond voor een kwartje. Dus, jong en oud, groot en klein, Wie nij allen ook moogt zijn, Wij komen dan heel Venray rond Met visch van 8 ct. per pond. ITet is aanstaande week, Huismoeders houdt U gereed, Nog nooit zoo goedkoop geweest, Dus koop daarom bij KEES Eiken Donderdag van 3—4 uur Groote Vischverkoop op het Hen seniusplein. Alle soorten fijne Maasvisch, Paling van 1 pond en zwaarder 55 ct. per pond, andere soorten 35 ct per pond. Bovendien krijgen alle koopers van visch gratis een Zeedraak te zien. Beleefd aanbevelend,^ Kees Henskens-Arts v.d. Landbouwbond. Het blijkt noodig te zijn de leden er nogmaals uitdrukkelijk op te wijzen, bij dit vriezend weer, nu de paarden meestal op stal staan, zeer voorzichtig te zijn met het voeren der paar den en vooral weinig of geen haver of meel te geven. Men vergete niet dat bij scha degevallen, te wijten aan de schuld van den eigenaar, ver goeding geheel of gedeeltelijk geweigerd kan worden. 25 HET BESTUUR Handwarmers vanaf 50 ct Rijwielhandel Jan Poels-Janssen Keelpijn, Hoofdpijn, Rheumatiek, Zenuwachtigheid, Leveraandoe ningen, slechte stoelgang, Maag pijn, Kiespijn, enz. gaat IJ direct naar Drogisterij HET BLAUWE KRUIS Het beste adres voor alle voorkomende genees middelen, alsook Verbandstoffen Baby-artikelen, Dierengenees- middelen, enz. Aanbevelend, Langstraat. Die El anl der Set HANNEi in Vent und die HANNE] haft in kerstras M.GIadb M F, one Vrij di zal in de RAY si CUPERS. bij tam Aanvan naat. Alle welkom. voor Zie onze van VELTI KL TE in alle mal aan lage SCHAEFF1 Aangebode geen boschi 15 Bestelling gedaan wom huis bezorgd 17 B P. H. W steeds Bi Boe! B Re! Wisse Re Groo Si Groot- e Tabellar Alles TE 6 Barne o Adres bui TE] beste Jo 12 van 4 weke Jos. Loer TB L. van O: GKE-V v< voor hulp i 101 en winkel, r léd Aanmeldin|st persoonlijk Wijnhoven, Deurne.

Peel en Maas | 1933 | | pagina 2