fVORÖL Weekblad voor VENRAY, HOEST en Omstreken. iJAlFONOft; jaSON® MANUFACTURED jYQoimi&T/j llOQRDEEUÖTj Dit nummer bestaat uit DRIE bladen. Voor Sinterklaas spelen. Rundveeteelt regeling Uit het Buitenland Binnenland. Ons Weekpraatje. Provinciaal Nieuws Zaterdag 2 December 1933 Vier en vijftigste Jaargang No 48 PEEL EN MAAS j BLIJKEN 1 TOCH HET PRIJS DER ADVHRTEN iieN: 18 regels 60 cent, elke regel meer 7l,t cl. bij abonnement lagere tarieven. I MANUFACTUREN j BLIJKEN TOCH HET Uitgave van I IRMA VAN l»KN MUNCKHOK VBNUAV Telefoon 51 GIRO 150652 ABONNEMENTSPRIJS p. kwartaal voor Venray 65 ct., per post 75 cent r het buitenland 1.05 bij vooruitbetaling. Afzonderlijke nummers 5 cent In Sinterklaastijd blijkt velen pas goed duidelijk, hoe waar de zegswijze is, dat het beter is te geven dan te ontvangen. Natuurlijk wordt het ontvangen ook wel gewaardeerd. Het is altijd prettig om te ervaren, dat anderen om je gedacht hebben, maar overigens, indien men aan de goede gaven geen materieele behoefte had, dan ziea we de goede gaven over het algemeen niet eens zoo graag hoog opgevoerd, want dat schept maar onderlinge verplichtingen en leidt soms tot in gewikkelde complicaties, waoneer we ons zelve gepasseerd achten of anderen meestentijds onbewust tekort doen Geven heeft pas goed zin, als het geschiedt tegenover hen, die uit eigen vermogen niet in staat zijQ om zich te verschaffen, wat noodig is of met innig verlangen wordt gewenscht. Het geven aan kinderen is daarom altijd aardig. En vooral het geveD aan behoeftigen. Er is zooveel stil geluk te verspreiden op plaatsen, waar op geen geluk meer wordt gerekend. Zeker, er wordt al veel gegeven U bent natuurlijk lid van dit en van dat, u contribueert voor allerlei schoone doeleinden, u stort regelmatig collectebussen en men zal niet gauw tevergeefs voor een goed doel bij u aankloppen. Mooi Maar dat zijn tenslotte allemaal cfficieeie wel dadigheidsplichten van den mensch. Wat doet u echter rechtstreeks van mensch tot mensch? We hooren de bezwaren al. Understand aan behoef- dgen moet behoorlijk georganiseerd wezener moet controle zijn, anders Krijgt de bescheidene niets en de brutale allesparticuliere ondersteu ning leidt wei eens tot hulp aaD onwaardigen. Aangenomen dat alles, maar zou den we gebrek laten bij negen, omdat een tiende ondersteunde wel eens een onwaardige zou kuonen zijn Zeker, als regel zal hulpverleening practisch georganiseerd moeten wezeD, jmaar daarnaast is toch nog zooveel ruimte voor persoonlijk initiatief. Velen hebben er geen idee van, hoe vertroostend net is voor hulp behoevenden, als ze persoonlijke hulp, in weiken vorm ook, ontvangen. Hei Igeeft ze zoo n gevoelen, dat ze niet (alleen staan in den moeilijken strijd, 'maar dat er een menschenhart is, dat voor ze klopt. Een weimgje persoon lijke steun kan moreel van meer [beteekenis zijn dan onderstand van de overheid of een officieele instelling van weldadigheid. Peisoonlijke hulp geeft den hulp- verleener ook inniger voldoening, tiet is, of deze zelf meedeelt van het stille geluk, waai van hij de uit drager was. Het genoegen van het geven moet echter vooral „stil iwoiden genoten, opdat alle bijge dachte en bij-oogmerken vooraf zijn uitgeschakeld. ^Sinterklaas kan ons daarbij zoo goed helpen. Hij is de onpersoonlijk heid, die zich graag met allerlei op drachten laat belasten en ook bereid is om de bedankjes in ontvangst te uemen. Uns laat hij in de schaduw van de onbekendheid met den stillen tach van innerlijke voldoening op jet gelaat. Het is beter te geven dan te ont vangen. Welnu, als we tot geven in staat zijn, laten we dat betere dan voor ons zelve reserveeren, want er zijn iu onze dage.i zoovele, vele menschen, voor wie het,., nuttiger is om te ontvangen, omdat ze tot geven aiet ia s:aat zijn. We kennen in eigen kring of in eigen omgeving wei lieden, die op Dinsdag a.s. geeD bezoek van Sinter klaas verwachten. Dat is een trieste avond voor ze om door te komen, vooral wanneer er kindertjes zijn, wier stille verwachtingen niet geheel onderdrukt zijn kunnen worden. Laat in zulke gezinnen op Sinter klaasavond het ongelooflijke toch ■eens gebeuren. Gij, anonymus, zult Ju dan een echten Sinterklaas gevoe len, hoog te paard rijdend over wolken van eigen geschapen geluk, opgestegen uit de warme erkentelijk heid van de door u gesterkte mis troostigen. doos 20 ct-— tube 55 en 60 ct. 159-8 HET PLAN DER CENTRALE, lil 1034 zullen slechts 350 000 vaarskalveren en 00.000 stierkal- vercn mogen worden aangehouden Het Handelsblad publiceert de teeltregeling, welke door het bestuur der Crisisrundveecentrale is behan deld en die reeds door den minister van Economische Zaken is goedge keurd. Hangende de onzekere zuivel en vleeschpositie neemt de Centrale aan, dat een vermindering met 200.000 melk- en kalfkoeien tot 1.250 000 stuks gewenscht is, dat is de toestand van 1928. In dat jaar werden geboren 1.230.000 kalveren daarvan werden gemest 165.000 stuks voor het binnenland werden nuchter geslacht 317.000 stuks; uitgevoerd werden 251 000 stuksafgekeurd en gestor ven zijn 85.000 stuks in totaal 818.000 stuks. Er bleven dus over 410.000 kalveren, welke aan nemende de verhoudingscijfers der veetelling verdeeld waren in 350.000 vaarskalveren en 60.000 stiertjes. Het plan geeft vervolgens aan, hoe bij het aanhouden van 350.000 vaars- en 60.000 stierkalveren de te verwachten toestand zal zijn. Naar schatting werden geboren 1.450.000 >00.000 1.350.000 kalveren, waarvan er dus 1.350.000 410.000 940.000 zullen moeten verdwijnen. Het binnenlandsch verbruik van runderen (gemiddelde der laatste 10 jaren) schat de Centrale op 380.000 stuks, den levenden uitvoer op ten hoogste 10.000 stuks en het aantal afgekeurde en gestorven dieren op 20.000 stuks tezamen met de te verdwijnen kalveren dus* 1.350.000 stuks, een aantal, dat dus overeen komt met het vermoedelijke aantal geboren wordende kalveren. Op grond van deze verschillende overwegingen zal dan ook het aantal toe te laten vaarskalverèn worden vastgesteld op 350.000 en dat der stiertjes op 60.000 stuks. Verdeeling der vaarskalveren over de gewesten. De Centrale zai het totaal aantal toe te laten vaarskalveren over de gewesten verdeelen naar den maat staf van het aantal in 1933 getelde stuks vrouwelijk jongvee beneden één jaar. Doch op deze, aldus statitisch verkregen verdeeiingscijfers, zullen correcties worden aangebracht iu verband met het in de verschil lende gewesten aanwezige percentage bedrijven met zeer weinig kalveren benevens in verband met de ont wikkeling (uitbreiding) der veehou derij gedurende de laatste jaren in de verschillende gewesten. Met het aanbrengen dezer correc ties zal een klein college worden belast. Vcrdeeling der gewestelijke vuarskalveren over de distrie ten en bedrijven. De verdeeling over de districten zal geschieden volgens den zelfden maatstaf als over de gewesten. De individueele bedrijven zullen ieder op zich zelf worden beoordeeld door de plaatselijke commissies, die daartoe alvorens hun voordracht op te maken éérst het vee der bedrijven nog eens moeten tellen (toestand per 1 Jan. 1934): de tellers moeten het vee stuk voor stuk zelf zien. Veebeslagen, die geheel of zoo goed als geheel bestaan uit geregi streerde of ziekte vrije dieren, kun nen op advies van stamboek, vee- verbeteringscommissies e.d. als zoo danig door de Rundveecentrale worden erkend, waarna door de Centrale uitzonderingen kunnen worden toegestaan. Voor elk der boven 't normale aantal toegewezen kalveren zal dan f 25.— moeten worden 'betaald. Teeltregeliug stierkalvercn. De Centrale overweegt, op grond der tellingscijfers, dat 35.000 dek stieren noodig zullen zijn voor den ingekrompen veestapel en dat de jaarlijksche aanvulling daarvan 30.000 zai bedragen, weike met het oog op een voldoende selectie uit het dubbele aantal, dus 60.000 stuks gehaald zullen moeten worden. Be perking ook van het aantal stieren immers niet noodig met het oog op de melkproductie acht de Centrale wenschelijk, om aanhouding van te veel stiertjes in de plaats van kuiskalveren te voorkomen, waar door in het najaar te veel goedkoop vleesch aan de markt zou komen. Uitvoerings- en controlemaat regelen. Teneinde de uitvoering der teelt regeling technisch en financieel mogelijk te maken, zal de Centrale voorschrijven, dat een bepaald aantal vaarskalveren, b.v. de helft van het toegestane aantal en alle niet toege laten stierkalveren als nuchtere kalveren geleverd moeten worden. Vrijstelling hiervan zal slechts worden verleend, wanneer men zich verbindt, de kalveren te mesten en binnen zekeren tijd als gemeste kalveren af te leveren. Wanneer de zuivelpositie en de fioaDciën dit toelaten kan de Centiale gedurende zekeren tijd dit kalverenmesten aan moedigen. Voor de Centrale zullen de toe te laten kalveren in den loop van een half jaar moeten worden ge schetst of omschreven: daarvoor wordt dan een gewaarmerkt en ge- teekend bewijs afgegeven. Bij mis- groeïïngen of sterven kan een nieuwe kaart worden uitgereikt na inlevering de oude. Het houden van niet door een bewijs gedekte kalveren boven een bepaald gewicht zal worden verboden, zoodra daartoe een wettelijke bepaling zal zijn ver schenen Financieringsmaatregelen. Om de onkosten der gewestelijke centrales, plaatselijke commissies, controle, enz. te dekken, zal voor leder af te geven bewijs met schets of omschrijving een nader vast te stelleD bedrag worden geheven, ver moedelijk f 0.40. Geen vakbeweging meer in Duitschland. beeft de Fransche regeering de salaris- korting prijs Moeilijkheden, van het Vaticaan. Naar een nieuw regime in Spanje. Lynch woede in Amerika. Uit Japan. Dr. Ley, de leider van het Arbeidsfront heeft nu allen aange sloten bonden verboden om leden aan te nemen. Arbeiders kunnen direct lid worden van het Arbeids front, dat nu nog slechts een massale vereeniging is voor ziekteverzekering en werkloozensteun. De vakver- eenigingsidee, zoo wordt verkondigd moet worden uitgeroeid. De arbeids voorwaarden moeten bij wel worden geregeld. De eerste wettelijke be paling daaromtrent zal een loons verlaging inhouden en opvoering van het arbeidstempo. Nu twee Fransche regeeringen achtereen struikelden over de kwestie der salariskortiDg, zal het nieuwe kabinet-Chautemps het probeeren meteen bezuinigingsmethode, waarbij van salariskortiDg wordt afgezien. Voorloopig kan ze zeker zijn van den steun der neo socialisten. Of haar dat redden zal Frankrijk is op weg naar de dictatuur, niet omdat de democratie verradeu is, maar omdat deze onmachtig is ge bleken om de budgetaire moeilijk heden op te lossen. Tusschen het Vaticaan en de nieuwe Duitsche regeering is het nog steeds Diet heelemaal in orde. Het Vaticaan ziet in het nieuwe re giem blijkbaar een bevoorrechting van het protestantisme, althans van even vaag als onkatholiek specifiek „Duitsch christianismeEr zijn weer Duitsche onderhandelaars in Rome om over concordaatskwesties te overleggen. Ook uit Mexico komt voor het Vaticaan en de katholieke kerk on aangenaam nieuws. De Mexicaan sche regeering zou onder invjoed van oud-president Calles de kerk vervolging nog verscherpen en er wordt rekening gehouden met de mogelijkheid, dat alle bisschoppen uit het land zullen worden uitge wezen. Daartegenover slaat Spanje een koers in, welke voor Rome meer aannemelijk is. President Zamorra schijnt reeds zijn consequenties te trekken uit den uitslag der verkie zingen en hij heeft over de vorming eener regeering overleg gepleegd met de agrariërs. Er wordt aange- Domen, dat een der eerste maatrege- lea van een nieuwe regeering de opheffing zal zijn van de wetten, welke tegen de katholieke congre gaties waren gericht. if In Amerika is de iynenmethode weer eens toegepast. Twee menschen beschuldigd, ten onrechte volgens velen, van het vermoorden van een ontvoerden student, rijkelui's zood, zijn in San José, Catifornië, uit de gevangenis gesleept door een woedende menigte en vervolgens op een afgrijselijke manier ter dood gebracht. Het mooiste is, dat de gouverneur van Califomië met deze rechtspleging zijn instemming heeft betuifld eQ de bevolking heeft aan gemaand om in het vervolg juist zoo te handeleD. Dat heeft tenslotte de publieke opinie ontzet, met het gevolg, dat als reactie een heftige beweging is ontstaan om de bar- baarsche lyDchmethode voorgoed te onderdrukken. Tegen den gouverneur van Californië is een aanklacht in gediend. Japan zal wel spoedig beginnen met maatregelen tegen de Chineesche provincie Foekiën. welke zich onaf hankelijk verklaarde om scherper weerstand te kunnen bieden tegen de Japansche penetratie. Dejapansche regeeriDg heeft n.l. reeds de nood zakelijkheid ontdekt om maatregelen te treffen ter verdediging van de 'apansche levens en bezittingen in Foekiën. Amsterdam onder regeerings- curateele De VARA moet in het qareel. Herzie uw antennes! Wijziging in de verhooging van tabaksaccijns. De gemeenten koopen nog te veel in het buitenland. De Amsterdamsche raad heeft de loonvoordracht van B. en W. ten slotte met 2320 stemmen aange nomen, maar blijkbaar is de katholieke fractie vooraf tevreden gesteld moeten worden door een verklaring van den voorzitter, dat hij bij het hooger bestuur zou aandringen op het treffen van maatregelen, waardoor de ver worpen kindertoeslag alsnog in de voordracht zou kunnen worden inge- lascht. Dat kan natuurlijk niet, zonder dat de raad als bestuurslichaam voor de hoofdstad wordt uitgeschakeld, een gebeurtenis, waarmee rekening wordt gehouden. De VARA wordt, blijkens het verloop van de kamerdebatten in deze week, ernstig bedreigd. D.w.z. minister de Wilde heeft respect voor de VARA en de gegroeide verhou dingeD, maar de VARA is te veel stdjdorgaaa en dat zal de minister niet langer duiden. Eiken dag ont vangt hij trouwens protesten daar tegen. Nu moet de VARA inbinden, „in het gareel gaan loopen", zooals de minister dat uitdrukte, of de vereeniging zal uit den aether worden verbannen en haar tijd zal onder de andere omroepvereenigingen wordeD verdeeld. Of het de VARA gemak kelijk zal vallen om haar strijdkarakter te wijzigen7 Het gaat op hetoogen- blik hard tegen hard de radio- contröle-commissie verbood b.v. van de week nog Heyermans' Zevende Gebod uit te zenden en de VARA maakt daar veel misbaar over. Ook voor de bezitters van radio toestellen is er wat nieuws. Ingevolge een Kon. Besluit zullen de ontvang- installaties, speciaal de antennes aan bepaalde eischen moeten voldoen. OntvaDginrichtingen met een hin derlijke straling worden verboden. Een en ander gaat op 1 Maart in. Het schijnt, dat de actie tegen de voorgenomen verhooging van den tabaks-accijns iets heeft uitgehaald. De cigaretten zullen vermoedelijk zwaarder worden belast, dan voor nemens was, de sigaren miDder zwaar. De belasting op cigaretten zal nu vermoedelijk komen van 33 1/3 op 50 pet., sigaren van 10 op 12i/t pet., rooktabak van 15 op 22i/i pet. De kleine sigaartjes komen waarschijnlijk op 22i/a pet. Overwogen wordt voorts een vetboJ van verkoop beneden bandarolleprijs. In een circulaire aan de gemeente besturen heeft minister de Wilde nog eens met nadruk te kennen gegeven, dat de gemeenten nog te veel in het buitenland bestellen, waartegen hij nadrukkelijk opkomt. De R K. Middenslandsbond eischte van de regeering maatregelen tot ordening, saneering en bescherming van den middenstand, o a. door tijde lijk verbod van vestiging, behalve in Dieuwe wijken en voor openvalleude zaken, bestrijding van oneerlijke en ontoelaatbare concurrentie, regeling van het uitverkoopwezen, verbod van het cadeaustelsel en verwijdering uit warenhuizen van wat er niet direct zakelijk thuis hoort (Postkantoor, buffet, lunchroom, kinderspeelplaatsen enz.) In de strafzaak tegen de Euro- peesche muiters van de Z.P. zijn zware straffen geëischttegen korpo raai Boshart 14 jaar Q.a. De winkeliers en de plaatselijke pers in het zuiden des lands zijn in beroering gebracht door een eigenaardige reclame van het grootste der Nederlacdsche warenhuizen, de Bijenkorf n.l., en wel speciaal de Rotterdamsche nederzetting dier onderneming. Ze liet in de bedoelde plaatselijke bladen, een annonce opnemen, waarin werd aangekondigd, dat er een speciale tn goedkoope trein uii bet zuiden zou loopen naar' Botterdam teneinde den zuiderlingen gelegenheid te bieden om hun Sinter- klaasin'koopen in het genoemde warenhuis te doen. De opzet slaagde op alle plaatsen waren de beschik baar gestelde plaatskaartcn in notime uitverkocht. Tegen het optreden van de Bijenkorf en tegen de plaatselijke bladen, welke de bedoelde annonce plaatsten, heeft zich nu de veront waardiging gelucht van een aantal middenstandsorganisaties. Het is ieder natuurlijk duidelijk, dat een verkoop-methode, als nu door het warenhuis toegepast, niet van per manenten aard kan zijn. Een treinreis van enkele guldens, verblijf kosten. waarmee ten minste wel een rijksdaalder zal zijn gemoeid, drukken veel te zwaar op de enkele artikelen welke vaD tijd tot tijd in eea huishouding benoodigd zijn. Dat neemt echter niet weg, dat velen op een zeker moment zullen willen profiteeren van de geboden gelegenheid om aan het doen van gelegenheidsinkoopen een uitstapje te verbinden. En de plaatselijke winkeliers worden ten zeerste gedupeerd, als het maken van zoo'n uitstapje juist wordt georganiseerd in een tijd, welke, wat den verkoop betreft, zooveel goed moet maken van een slecht jaar. De winkeliers teren een jaar lang op de ondermelk en juist als ze aan de room toe zijn, snoept een financieel krachtig concern haar die voor den neus weg Dat zijn tenslotte geen ridderlijke handelsmethoden. Wat de Bijenkorf ondernam, ia tenslotte uiterst ontactisch en voor deel zal deze onderneming er tenslotte niet van hebben. Ontactisch is het. omdat de wrevel tegen de verkoop methoden van de groote warenhuizen in het algemeen, in onzen tijd groot is en nog groeiende. Die wrevel geeft zelfs groeikracht aan een nieuwe opkomende politieke beweging. Door wat de Bijenkorf nu ondernam, kan die wrevel slechts worden geprikkeld en versterkt. En misschien noodig blijkende maatregelen tegen de warenhuizen verhaasten. Maar nu de kwestie, of plaatselijke dan wel streekbladen een advertentie als de hierboven bedoelde behooren te weigeren. O.i. is er tegen de opname van zoo'n annonce niets in te brengen, Principieel althans niet. De courantier verkoopt iets, juist zooals elke andere handelaar iets verkoopt; de courantier verkoopt plaatsruimte in zijn blad. Vraagt een winkelier zijn klaot, of hij van buiten de stad of streek komt. alvorens hem zijn waar te verkoopen? Zoolang de tekst van advertentiën niet in strijd is met de eischen vaD openbare orde of met de zeden, dan kan er voor weigering geen absolute reden voorhanden zijn. De handelaar plaatst een advertentie niet uit sympathie voor oen iozender, maar hij doet dat als goed koopman, voor zijn eigen voordeel. Ea als hij een advertentie weigert, dan... doet hij ook dat om zijn voordeel. Een eigenaardig bewijs daarvan gaf de uitgever van een plaatselijk krantje, die per circulaire aan alle zaken- doenden kennis gaf van zijn weigering om de annonce van de Bijenkorf op te nemen en op grond daarvan de neringdoenden opwekte om meer bij hem te adverteeren. Wanneer meD iets aan een zeker principe verplicht meent te zijn, dan moet men zijn geachten begunstigers niet per circulaire van de beoefening der deugd kond' gaan doen, want als men materieel voordeel van de deugd gaat zoeken, wordt de deugd een ondeugd. Heeft de uitgever van een plaat selijke krant dan geen verplichtingen tegenover de plaatselijke winkeliers Zeer zeker. De plaatselijke krant behoort een cultureel orgaan te wezen, hetwelk de plaatselijke be langen tracht te behartigen. Maar dan buiten het zakelijke gedeelte van de krant om. Een plaatselijke kiant zal in haar redactioneele kolommen telkens als dat pas geeft, aansporen om inkoopen zooveel mogelijk ter plaatse, althans ia de eigen streek te doen, omdat het hemd nu eenmeel nader behoort te wezen dan de rok en omdat de plaatselijke winkeliers ook voor een belangrijk deel mee de kosten helpen dragen van de plaatselijke gemeen schap. Ook in velerlei andere vormen worden in de redactioneele kolom men regelmatig de plaatselijke be langen, en niet bet minst de belan gen van den middenstand, voorge staan en behartigd. Ea zeer zeker kan in zeer bijzon dere omstandigheden, als de nood ter plaatse groot zou zijn b.v. of bijzondere gevaren dreigeD, de couraDtier overwegen, of bij zich niet vrijwillig tekort behoort te doen door bepaalde annonces te weigeren, welke op zich niet ongeoorloofd van inhoud zouden wezen, maar aan locale belangen te veel schade kun nen aanrichten Alvorens dan echter van zijn goed zakenrecht afstand te doen, mag hij wel degelijk zijn over wegingen ernstig stellen. J4ij kan persoonlijke schade aanvaarden ten bate van de plaatselijke wiukeliers, maar zullen die ook bereid wezen om de schade des courantiers te dekken Wij voor ons, we staan persoon lijk geheel builen de kwestie, maar we waardeeren het grootelijks, dat de ons bekende uitgevers van plaat selijke kranten besloten hebben om aanonces, als waarover het in dit artikeltje ging, in den vervolge te weigeren en we meenen, dat niemand het recht heeft om ze er een verwijt van te maken, dat ze zich ter zake eerst hebben moeten bedenken. Men vergete bovendien Diet, dat het besluit der bedoelde uitgevers, schoon maar duur voor hen zelve is, doch practische uitwerking moet missen. Als de Bijenkorf zelf zou verlangen om op den ingeslagen weg voort te gaan. dan kan die onderneming, waar het op geld Diet aankomt, ook op duizenderlei andere wijzen de gezochte publiciteit be reiken. Als ze aanvankelijk den vorm koos van een advertemie in de plaatselijke bladen, dan is dat, om dat die groote handelsonderneming het beefc ervaren, dat adverteeren in de krant de goedkoopste en meest doeltreffend^ vorm van reclame is. En daarin geeft ze den plaatselijke nering ioenden wel wat te leeren. Waarom waren vele winkeliers zoo boos om die ééae annonce van de Bijenkorf in de krant Omdat ze bet succes er van dadelijk aanvoel den. Die eene aunonce bleek trouwens ook voldoende om alle beschikbare treinkaartjps iu bijna gééa tijd te plaatsen. Ais het anderen betreft, kan de winkelier de waarde van het adver teeren in de krant wel beoordeelen. alleen voor zich zelf achten sommigen het bij voorbaat een sof. Komt ierug van de dwalingen uws weegs, voor gr u door handiger lieden in Jen put hebt laten werken I VENRAY, 2 December 1933. DISTRIBUTE VAN RINDYLEESCH. Burgemeester en Wethouders van Venray maken bekend, dat de distri butie van rundvleesch ingaat op Maandag 4 December a,s. Het vleesch is verkrijgbaar bij J. Coenders, Venray Chr. Goumans, Vèoray H. Poels, Venray W. Verheijen, Venray G. Verkoeyen, Leunen Cebr. Verschuuren, Venray M. Wijohoven. Venray. De verkoop van de bussen geschiedt iedere week Maandag, Dinsdag, Woensdag en Donderdag en uit sluitend tegen inlevering van door of vanwege Burgemeester en Wethou ders afgegeven bonnen, waaruit blijkt, dat de aanbieder recht heeft op het koopen daarvan, De bonbladen worden aan belang hebbenden toegezonden en moeten door dezen telkens worden mede genomen naar den slager, waar zij het vleesch wenschen te koopen. leder is vrij in het kiezen van zijn De verkoop zal geschieden a con tant tegen 35 cent per kilogrambus. De bons zija slechts geldig voor zoover zij zijn afgestempeld en alléén voor de week, welke op de Don is vermeldna die week zijn zij ongeldig. Men kan dus niet voor twee weken koopen. Wel kan men een week overslaan, maar men kan dan niet de daaropvolgende week voor twee weken ontvangen. Hij, die een bon mocht verhande len of het vleesch verkoopeo, wordt vuur goed van dezen vorm van ondersteuning uitgesloteu. Venray, 30 November 1933. Burgemeester en Wethouders van Venray O. VAN DE LOO. De Secretaris, VAN HAAREN. Gemeenterekening 1932. Burgemeester en Wethouders van Venray brengen ter algemeene keoois dat de gemeeoterekeniog voor het dienstjaar 1932 overeenkomstig bet

Peel en Maas | 1933 | | pagina 1