PI Gemengde Berichten Voor de Vrouwen Districts-Arbeidsbeurs Advertentiën café gesloten. Hotel Gitzeis café gesloten. Fr. Martens, Leunen Naar Paardenmarkt le HEDEL Lan C Algei P.H. Notari rood een Huis T jouge roodb. klassieke poliefonisten (Palestrina, Vittorio, Orlaud, de Monte. enz.) tot de klassieke Romantla (Mozart, Beethoven, eDZ.). van moderne groot meesters en van komponisten, die muziek leveren a 20 cent het elik heb heel veel Gregoriaans gehoord, ook heel veel mooi Gregoriaans, -i 't zij in alle oprechtheid gezegd zooiets als toen liatl ik nog nooit gehoord de jongens van meester van Heyster zongen heerlik, maar vooral het volk, het hele volk, geschaard om zijn Bisschop, hoe heeft dat gezongen1 Schoon en stoer klonk die massa zang, en bij zeer velen, priesters en leken zag men tranen van ontroering. Na afloop zeiden mij zeer vele vreemde pries ters, dat ze nog nooit zo iets hadden meegemaakt, dat ze niet gedacht hadden, dat zo iets mogelik was De een of ander zal misschien denken, dat ik deze dingen neer schrijf om aan onze beweging weer eens wat geestdrift in te blazen. Neen wat ik hier neerschrijf, is mijn eerlike, oprechte overtuiging do Hoogmis op de Liturgiesc (lag te Yen ray is het mooiste wat ik ooit op liturgie-gebied heb meegemaakt. 'k Zal enkele anderen aan 't woord laten geen enthousiaste kranten berichten, maar de rustige, bezonken verslagen van enkele tijdschriften. Vooreerst „Ons Lit. Tijdschrift schrijft op p. 165 We mogen zeggen, dat alles te samen genomen, deze Lit. Dag wel de bestgeslaagde is van alle, tot nog toe gehouden. In Venray zelf weken en weken practisch voorbereid door de Misweek en den liturgischen volkszang in de Zondagsche pa rochiale Hoogmis, met den sterken steun van Deken Thielen en de bezielende leiding van Pater Eliseus Bruning O.F.M. was ook waarlijk de zeer plechtige Hoogmis, door Z. H. Exc. Mgr. Dr. Lemmens zelve opgedragen voor den bloei der Liturgische Beweging, met den mas salen sonoren zang van een stamp volle kerk, waartusschen de zilveren zingstemmen van het knapenkoor, ouder de fijne leiding van den Heer J. v. Heyster. zuiver opklonken, een „liturgisch grootfestijn" zooals de verslaggever in de Msb. schreef. Zelden zal het schoone ideaal van „priester en volk één" zoo dicht de werkelijkheid genaderd zijn. als toen de Opperherder van het Bisdom, vereenigd met zijn priesters en zijn volk, in biddend samenzingen en zingend samenbidden het hoogheilig Offer aan de H. Drie eenheid voor den bloei van het liturgisch, dit is sociaal-godsdienstig, dit is kerkelijk, dit is echt christelijk leven, heeft opgedragen... Was het wonder dat na dezen luisterrijken Hoogdieost het groot Alleluja met het „Laudate Dominum" machtig onder de hooge gewelven van Venray's tempel klonk, als de schoone vertolking van de heerlijke gevoelens welke allen hadden ont roerd. Waarlyk tegen den liturgischen volkszang ageeren is erger dan een fout... Het „Liturg. Parochieblad" (België) schrijft op bl. 312: Wat we hier (in de Venray se parochiekerk) te zien en te hooren kregen, was doodeenvoudig ver rukkend. Een stampvolle kerk, en z'is bijlange niet kieic een ontel bare schare van geloovigen. die zich duidelijk bewust van hua groote waardigheid van levende lidmaten van den Christus, zich opmaakten om samen met hun Bisschop... het groote lof- en dankoffer aan den Eeuwigen Vader op te dragen. En dat al die aanwezigen daar niet als stomme toeschouwers zaten, bewezen ze hierdoor, dat ze allen, zonder één uitzondering, deelnamen aan den kerkdijken zang- Het verwondert ons geenszins, dat de Bisschop van Roermond des namiddags in de Priestervergadering, en met al den aandrang van zijn berderlijken ijver en vaderlijke liefde de Priesters aanspoorde, om liet voorbeeld van Venray's Deken te volgen, en de geloovigen te brengen tot werkelijke, bewuste en waarlijk katholieke deelname aan de Heilige Geheimen. Het „Tijdschrift voor Liturgie" (België) schrijft p. 289: Dom Kreps roemde de volkszang beweging in Venray... en noemde het volk gelukkig, dat in zulke om standigheden leeft. In Venray, aldus spr. begrijpt men den Paus, die geen „stomme toehoorders" meer wil. en de schoone zang van de „Pontifikale Hoogmis, heeft de stem van Mgr. Lemmens ondersteund, om door te dringen in den hemel. En gehoord hebben ze 't daar I En als pater Kreps het zegt... is 't waar Aan dit alles heb ik weinig toe te voegen alleen dithet was schoon, ontroerend schoon en 't zal schoon blijven, als gij U met hart en ziel blijft geven aan Uw schoone taakmede te leven met den priester aan het altaar, mede te zingen datgene wat voor U bestemd is, werkelik en inderdaad mede offeraars te zijn. Noblesse oblige 1 gij hebt thans een goeden naam in zake volkszang behoudt dien I En laat U niet van de wijs brengen, door enkele zwartkijkers, die er ook nu nog zijn. Toen het eers'e gedeelte reeds was afgedrukt, bereikte ons het be richt, dat u s. Dinsdag GEEN Zangles kan gehouden worden. Deze is uitgesteld tot volgende week, op nader aan te kondigen datum. E. B. GEVONDEN Een rijwielplaatje. Inlichtingen Marechausséekazerne. GEVONDEN: een damesrijwiel merk The Balmoral Coventrij. Inlichtingen gemeente-politie. Op de Donderdag gehouden veemarkt was de aanvoer, behalve het voor levering aan de Rundvee centrale bestemd vee, 308 stuks. Dragend vee 117, Vet vee 34, Gust vee 10, Kalveren 24, Biggen 223. Handel levendig, vooral in dragend vee. Vet vee en gust vee matig. Prijzen van drageod vee f 140 tot f 210. Gust en vet vee van f 70 tot f 150. Biggen van f 8 tot f 11. Door de Rundveecentrale werden 80 koeien overgenomen. Fruitveiling te Oostrum. Sterappelen II 7.90 tot 13.90 val 5.tot 9.30 Belle de Boscoop I 19. II11.-tot 14.30 III 5.50 tot 6.50 Bellefleur I 8.20 tot 11. II 7.- tot 9.30 III 5.50 tot 7,40 val 3.60 tot 4.20 Rabouw 6.80 tot 8.60 Fransche Zure 8.50 Courtpendu 6.60 tot 9.90 Uitvoering „St. Chri stof fel." Naar wij vernemen, stelt de Turn- club „3t. Christoffel" zich voor om Zondag 19 November a s. een uit voering te.geven. Naast de sport zal ook de tooneelkunst worden beoefend. In studie is genomen het oerkomische kluchtspel „Hallo, met Mars." Tevens hoopt men te kunnen zorgen voor vroolijke muziek. Het belooft een uitvoering te zullen worden die „er wezen mag 1" DE BEPERKING VAN DEN RUNDVEESTAPEL. Wegens den grooten aanvoer op de leveringsplaatsen, waar de Crisis Rundveecentrale gelegenheid biedt, rundvee aan haar te leveren, zal noodig zijn een verplichte aangifte in te stellen. Aangezien noodzakelijk is, deze regeling ten spoedigste in werking te doeG treden, is aanraking gezocht met de Nederlandsche Varkenscen trale, welker leveringsorganisatie medewerking zal verleenen voor zoover betreft de aangiften. De werkwijze zal zijn als volgt Zooveel mogelijk leveringsplaatsen worden voor overneming aangewe zen, terwijl voor elke leveringsplaats een maximum aantal over te nemen runderen wordt vaslgesteld. Bij de plaatselijke zaakvoerders der Nederlandsche Varkenscentrale worden aangiftekaarten verkrijgbaar gesteld. Tijdig voor den datum van leve ring ontvangt elke betreffende leve rancier de retourkaart terug, op welke hem wordt bevestigd hoeveel der door hem aangegeven dieren kunnen worden aangeboden. Het is eiken aangever slechts ge oorloofd in eenzelfde week op niet meer dan een leveringsplaats dieren aan te geven. Wie het hem ter levering toege staan aantal dieren niet levert, kan worden uitgesloten van verdere mogelijkheid tot levering. In aansluiting op het vorenstaande heeft de C.R.C. bepaald, dat in de week van 13—18 November vee ter levering kan worden aangeboden o.m. op de ondervermelde plaatsen en tijdstippen. Breda Maandag 13 November v m. 911 uur veemarkt. 's Hertogenbosch Woensdag 15 November v.m. 8—10 uur veemarkt. Venray Woensdag 15 November v.m. 810 uur veemarkt. Eindhoven Vrijdag 17 November v m. 8—10 uur bij abattoir. Gevraagd worden drachtige en melkgevende runderen in alle soorten en kwaliteiten. UITZENDING YAN ZWAKKE KINDEREN. In samenwerking met het Ned. R.K. Huisvestingcomité te 's Her togenbosch zal door de St. Vincen- tiusvereeniging alhier een uitzending plaats hebben van zwakke kinderen uit ondersteunde gezinnen naar het R.K. Vacantiekoloniehuis te Eerssel N.B. De uitzending zal geschieden van 15 tot 27 December a.s. Tot dekking van een gedeelte dezer kosten zal door de St. Vincentius- vereeniging een verloting gehouden worden. Reeds de volgende week zullen de loten verkrijgbaar zijn a 25 cent per stuk. De eerste prijs zal zijn een prachtig dames- of heeren rijwiel naa; keuze, terwijl verder nog verschillende mooie prijzen beschik baar zijn. Daar gebleken is, dat de resul taten der uitzending in de Winter maanden nog beter zijn dan 's Zomers en de betrokken gezinnen gedurende het koude jaargetijde in de minst gunstige omstandigheden verkeeren, vertrouwen wij, dat een ieder een aantal loten zal koopen, omdat de St. Vincentiusvereeniging dan in staat gesteld zal worden een zoo groot mogelijk aantal zwakkere kindertjes kracht en gezondheid terug te geven. Een beter werk van naastenliefde is niet denkbaar. HORST. De Koninklijke Harmo nie hoopt op 26 en 27 Nov. a.s. een muziek- en tooneelavond te geven. Behalve een uitgelezen muziek programma zal het bestuur der Koninklijke Harmonie een blijspel doen opvoeren door 8 personen. Tragisch ongeval te Well. Donderdagmorgen om 6 uur beeft et te Well een diep tragisch ongeval plaats gehad, wat de 80-jarige Jac. Rosen, het leven kostte. Toen de grijsaard in den vroegen morgen de Rijksweg wilde over steken werd hij door een passeerende tram van de Maasbuurtspoorweg, die uit de richting Gennep kwam gegrepen en overreden. De ongelukkige was op slag dood. Men vermoedt dat de grijsaard door de duisternis misleid werd en geen voldoende uitzicht bad, zoodat hij de naderende tram niet bemerkte. Het verminkte lijk van den man werd naar het lijkenhuisje over gebracht. CASTENRAY. Op Dinsdag 14 November a.s. zal alhier een zangers avond gehouden worden, uitgaande van den Korenbond. OVERLOON. Toen de jacht opziener Keyzers Zondagmiddag dienst deed, ontmoette hij zekere G Rongen. Als verdacht van strooperij wilde Keyzers deze visiteeren. R. wenschte hieraan geen gevolg te geven, zoodat hij Keyzers te lijf ging. Doordat Keyzers zijn hond bij zich had, die zijn meester goed ver dedigde, kon hij zijn aanvaller over meesteren, zoodoende vielen aan weerzijden gevoelige klappen. Dinsdagavond vergaderde de Tooneelclub alhier in 't Patronaat. Besloten werd komende winter een concert met tooneeluitvoering te geven in December a.s. 1IET MEISJE MET FANTASIE. Bij de politie te Gennep deed Dinsdagnacht een meisje aangifte, dat zij dien avond op den Hatert schenweg te Nijmegen wa3 aange sproken door 'n autobestuurder, die haar in zijn wagen gestopt zou hebben en meegenomen tot Bergen (L.) waar men haar langs den weg gelegd had. Het meisje is toen 's nachts van Bergen naar Gennep geloopen, waar zij zich bij de politie meldde. Zij kon slechts een vaag signalement van den chauffeur geven. Het nummer van den wagen kende zij niet, alleen wist zij. dat de auto een beige kleur had. Het meisje verklaarde, dat haar geen geweld was aangedaan. De politie had weinig vertrouwen in het verhaal en heeft de zaak eens nader onderzocht. Het resultaat was gelijk zij ver wachtte, het heele verhaal van het geschaakte meisje berustte op fantasie van de betrokkene. Vermiste terecht. De 16 jarige H. Backus te Venlo die sinds Vrijdagavond niet meer in de ouderlijke woning terugkeerde, werd Maandagavond door de politie uit Amsterdam teruggebracht. De jongen was Vrijdag na zijn werk per fiets naar Nijmegen gegaan en Zaterdag per trein naar Amsterdam Hier bad hij zich Zondagavond bij de politie gemeld, die hem 's anderen daags op transpoit stelde naar Venlo. Troep su ikersmok keiaars gevat De grenspolitie aan de Limburgsch Belgische grens is er bij Budel ir geslaagd een troep van acht smok kelaars te arresteeren. Zij waren juist bezig een partij suiker op rijwielen over de grens te smokkelen. Rijwielen en suiker werden in beslag genomen In het vuur der douane. Terwijl de grensbeambten nabij Swalmen (L.) een passeerende smok kelauto beschoten, passeerde daar plotseling een groentenauto van de fa. v.d. Biezen uit Swalmen. Enkele kogels troffen toen de groentenauto in de voorruit. De chauffeur werd door glas scherven aan het hoofd gewond. De onbewaakte overweg. Donderdagmorgen tegen 12 uur heeft op den spoorweg Breda Tilburg een vreeselijk oDgeluk plaats gehad. Vlak voorbij het station Gilze Rijen, nabij wachtpost 14 voelden de reizigers van den sneltrein, die om 11.44 uur uit Breda was ver trokken, een lichten schok, on middellijk gevolgd door een knerpen van de remmen, die met kracht werden aangezet. Doodelijk verschrikt vlogen de reizigers naar de portierramen, terwijl de trein reeds stopte. Het bleek, dat op den onbewaakten overweg, dien men zoo juist was gepasseerd, een zware auto met tractor door den trein was aange reden. Vrijwel terstond was de auto gekanteld, waarbij de twee inzittenden er uit waren gevallen en onder den trein terecht gekomen. Een hunner werd door 't treinpersoneel achter den trein geheel vermorzeld tusschen de rails gevonden. De ongelukkige had den geheelen trein over zich heen gekregen. Zijn medeslachtoffer lag oDder het derde rijtuig van den trein. Het hoofd was vrijwel afgereden en overigens was bij gruwelijk verminkt. De slachtoffers waren, de chauffeur van den Brande, Oude Langestraat te Tilburg en de veehandelaar Ph. Roksnoer, uit de Bomeostraat aldaar. Radio-rede Minister Yerscliuur. Naar de Msb. verneemt zal Minister Verschuur a.s. Dinsdagavond 7 dezer van 8 uur tot kwart voor 9 een radiorede houden, welke over beide zenders zal worden uitgezonden. De Minister zal spreken over de econo mische zorgen van regeering en volk in den huldigen crisistijd. In één weck 9500 koeien opgekocht. In de vorige week heeft de Crisis- rundveecentrale rond 9500 koeien, de meeste drachtig, van de boeren opgekoaht voor een bedrag van 1 a 1 i/i millioen gulden. Lindbergh te Amsterdam. Lindbergh is Donderdag op Schel lingwoude geland. HET GROOTE GEZIN IN DE KNEL. Voor de R.K. Vereeniging van Gezinshoofden te Leiden sprak Dinsdagavond de heer J. W. van IJsselmuideo, lid van de Tweede Kamer en wethouder der gemeente Arnhem, over „Het groote gezin in de knel". De heer Ijsselmuiden zeide in zijn inleiding de regeeringsmaatregelen te willen bezien als obstakel voor de groote gezinnen, maar men moet daarbij niet vergeten hoe moeilijk het is te dwingen bij die verschil lende maatregelen rekening te houden met de draagkracht van het groote gezin. De waardeering voor het groote gezin moet stap voor stap komen. Spr. zeiJe voorts, dat er te weinig waardeeriDg is der katholieke parle mentariërs voor de groote gezinnen en hij vraagt waar men dan elders voor de belangen der groote gezin nen steun wil verwachten. Bij anderen soms, die niet erkennen dat er een sociale plicht bestaat ten opzichte van groote gezinnen Vervolgens behandelde spreker verschillende practische punten. Wat de gemeente tarieven betreft meende spr. dat hierbij veel meer rekening met de groote gezinnen moet worden gehouden. Hierna behandelde spr. nog in het kort het huurvraagstuk, waarvoor hij het vormen van een huurtoeslag fonds aanbeval. Na de pauze besprak de heer Ijsselmuiden den kindertoeslag door de vorming van kinderfondsen waar toe men vrijwillig moet toetreden, terwijl de overheid dit fonds dient te steunen. Spr. meende dat de tijd daarvoor nu rijp is. Voor de R.K Staatspartij zal een commissie hierover rapport uitbren gen. Spr. Jrong erop aan dit tot voortdurend propagandapunt voor de vereeniging te maken. Moeiler en zoontje verdronken. Woensdagmiddag is te Loener- sloot, (gem Abcoude) een auto in het Merwedekanaal gereden, waarbij een moeder en een 10 jarig jongetje om het leven kwamen. De overige inzittenden kwamen er met een nat pak af. Yoor het wielrydcnd publiek. Van de zijde der belastingadmini stratie wordt ons in het belang van het wielrijdend publiek het volgende medegedeeld. Bij een deel van het publiek heerscht de meening, dat men aan de Wet voldoet, indien men bij het berijden van zijn rijwiel, het be- lastingmerk in den zak of in de beurs bij zich draagt. Dit is evenwel onjuist. De Wet zegt, dat het geldige belastiDgmerk volgens de voorschriften van den Minister van Financiën ZICHTBAAR aan het rijwiel moet zijn bevestigd, terwijl de uitvoerende Ministerieele voor schriften bepalen, dat het rijwielmerk met de daarop voorkomende teekening naar buiten, naar alle zijden goed zichtbaar moet worden bevestigd, hetzij aan de balhoofdbuis of aan een der buizen van het stuur, hetzij binnen vijftien c M. afstand van dit laatste, aan de bovenhuis van het rijwiel. Het niet opvolgen van deze voorschriften belemmert de ambtelijke controle. De wielrijders dienen er derba've rekening mede te houden, dat bij ontdekking van niet voldoende bevestiging van een geldig belasting- merk aan hun rijwiel, zij op grond van art. 5 der Rijwielbelastingwet Stbl. 1924 no. 306 zullen worden bekeurd. MOEILIJKE TOESTAND IN 1IET MIJNBEDRIJF. In het voorloopig verslag der Tweede Kamer op de begrooting der Staatsmijnen werd gewezen op den uiterst moeilijken toestand waarin thans het mijnbedrijf verkeert. Terwijl in alle andere kolenprodu- ceerende landen de invoer van buitenlandsche steenkolen wordt beperkt en de andere steunmaatregelen worden getroffen zoodat in eigen land de prijzen op een zoodanig peil gehouden konden worden dat uitvoer tegen dumpingprijzen Daar andere Janden mogelijk werd kan het Nederlandsche mijnbedrijf zich slechts verweren door ver doorgevoerde rationalisatie. De productie moet aanzienlijk worden beperkt en terwijl groote voorraden kolen liggen opgestapeld wordt voor de mijnwerkers de arbeidstijd met een soms twee dagen per week verkort tengevolge waar van de inkomsten dezer arbeiders worden gebracht op een peil. dat in enkele gevallen zelfs daalt tot ver beneden het bedrag, dat aan onder steuning aan werkloozen wordt uit gekeerd. Hoe gevaarlijk deze toestand is, ook voor de toekomstigeeconomische positie van ons land, en welke groote kapitalen hierdoor verloren kunnen gaan, wordt duidelijker uiteen gezet in het jaarverslag over 1932 Deze leden stelden dan ook de vraag welke maatregelen de regee ring denkt te nemeu, om ten aanzien van het economisch zooveel betee- kenend mijnbedrijf een catastrophe te voorkomen. Om 10 uur naar bed. De Duitsche rijksminister van bin- nenlandsche zaken Frick heeft, blij kens de Duitsche bladeD, uiting ge geven aan zijn bezorgdheid voor de llitlerjeugd en het „Jungvolk", die bij de verkiezingscampagne „te veel van hun krachten vorderen en on voldoende nachtrust genieten." Den jeugdleidersis daarom verzocht, het „JuDgvolk" zoo mogelijk niet meer na het invallen der duisternis en zeker niet in de late avonduren in dienst te houden. Ook de dienst van de Hitlerjugend mag niet meer, of hoogstens eens per week, in den avond voortduren en de jongens moeten uiterlijk om 10 uur thuis zijn De collectes voor de winterhulp gedurende de bioscoop-voorstellingen s'avonds mogen daarom niet meer door de Hitlerjeugd gehouden wor den. Zooals men weet, omvat de „Hit- Ier jugend" jongens van 14 tot 18 jaar, het Jungvolk kinderen van 10 tot 14 jaar. De kleinste z.g. aspirant- leden van het Jungvolk, heeten „küken". DE FAMILIEKRING EEN TUIN Tong, oog en hand. De familiekring heeft wel iets van een tuin. Kijk eens hier Wat een heerlijke aanleg, wat een pracht van bloemperken en struikgewas, rijk aan kleuren en geuren Het is wezenlijk een genot, over de sierlijk kronke lende wandelpaden heen en weer te kuieren, te midden van het vroolijk gekwetter van merel en vinken, hup pelend door twijgen, bloesems en loover. En die boomen, wat zien zij er statig uit Hoe fier verheffen zij hun kruin naar den hemel, en wuiven zij u met hun weelderigen bladeren- dos een verkwikkenden lommer toe, En wat heerlijke vruchtboomeD, geheel beladen met blozende appels, goudgele peren, die U aan eiken tand een fontein doen ontspringen van louter verlangen. Nu wend uw blikken eens Daar den anderen tuin, daarnaast. - Geen bloemen op de bloembedden, geen gras op de grasperken, maar des te meer op de paden. Wild groeien de boomen door elkander en benemen den een den ander alle lucht, zonne licht en bloesem. Het lijkt wel een wildernis. Dat zou me wel een tuin moeten heeten 1 Waar vandaan dit verschil tusschen beide tuinen Het is klaar als de zon. Het onder scheid is alleen daaraan te wijten, dat de eerste in orde wordt gehou den door een bekwamen, arbeid- zamen tuinier, die geen werk ontziet, om van zijn hof een aardsch paradijs te maken; terwijl zijn nabuur liever op één oor ligt om uiltjes te van gen en wellicht ook zelf Diet meer dan een „uil" is in zijn vak. Begrepen vriendlief. Uw huis gezin is een tuin. Uw kinderen zijn de bloemen en boomen. die U, tui nier, door den Vader des grooten huisgezins zijn toevertrouwd. Gij hebt het in uwe hand uw huisgezin te maken tot een lusttuin, waarin God en de menschen behagen scheppen.... ofwel tot een woestenij, zonder bloemeD, zonder ooft, maar met karvrachten dorre takken, met netelen, distelen en dergelijk tuig, goed voor den brandstapel. Gij zult Diet onwijs genoeg zijn, eenige liefhebberij te gevoelen voor het hovenierschap in zoo'n wildernis Welnu, dan moet het u niet ver drieten, te spitten, te zaaien, te snoeien, te gieten, te wieden en alles te doen op zijn tijd, alles in het juiste seizoen... Gij moet ook het noodige gerei bezitten, want met uw tien eerlijke vingers kunt ge wel veel, maar toch niet alles beredderen. Mag ik u, vriendlief, eenige ge reedschappen aan de hand doen, waarmede ge uwen tuin in orde, de opvoeding van uw kroost tot een gewenscht einde kunt brengen Gij hebt een tong om uw kin deren te onderrichten. Gij hebt een oog om ze te bewaken. Gij hebt een hand om ze te kastijden. Dat zullen ze wel weten. Gij hebt ook nog. ja, hoe zal ik het zeggen om kort te gaan, uw dgen eerbiedwaardig persoontje om hun een goed voorbeeld te geven. Ziedaar de middelen ter opvoeding! Burgerlijke Stand Venray van 27 Oct. tot 3 Nov. 1933. GEBOREN Hendrik W. J. Jeuken, Lull Elise J P Geurts, Smakterweg Leonard W. M. Zanders, Oirlo Gerardus H. Tielen, Veulen Josephina W. G. v. d. Beuken, Oirlo. OVERLEDEN 1 patiente St. Annagesticht. VERTROKKEN J. B. M. Schevikhoven, klooster zuster. naar Renkum A. J. Janssen, z.b., naar Maasbree W. J. JaDssen, idem, naar Horst Middellijk A. H. Marcellis, idem, n. Maashees Overloon. Kerkelijke Diensten Venray Parochiekerk Morgen Zondag in alle H. Missen collecte ten bate der bate der kerk, 6 uur le H. Mis, 7 uur H. Mis en generale H. Communie voor de mannen der H. Familie. Pater Govers C.S.S.R. algem. secretaris der Nederl. H. Fa milie. zal een kort woord spreken onder de H Mis. Na de Hoogmis ver gadering van de Prefecten der H. Fa milie, onder voorschitterschap van den algem. secretaris. Om 2 uur groote congregatie, half 3 herhalingscatechiS' mus voor de meisjes, 4uur vergadering der H. Familie met predicatie van Pater Govers. Maandag half 7 zielmis, waarna pro cessie over het kerkhof half 8 besteld Jaarg. voor Victor Maassen en echt- genoote, 8 uur sol. Jaarg. voor Albert Esser en Joh. v d. Boogaart. Dinsdag half 8 zieledienst voor de echtgenoote van G. Wintels en hunne dochter Maria, 8 uur best. Jaarg. voor Michiel Arts, echtgenoote, familie Hens- kens-van Maren en Lamb. v.d. Bekerom. Woensdag half 8 leesmis voor de overl. leden der Maria-Congregatie, 8 uur sol. Jaarg. voor M. Severiensen haar neef Heijthuizen. Donderdag 7 uur te Veltum H. Mis, half 8 leesmis, 8 uur Jaarg. 2de klas voor Hendrina Smulders. Vrijdag half 8 best. Jaarg voor Piet Theuws, 8 uur Jaarg. voor Johan en Leonard Wismans en Petr, Jenniskens. Zaterdag komen de jongens der 7e en 8e klas en de meisjes der 5e klas te biechten, kwart na i Lof. Donderdagavond 6 uur Lof en slot der Octaaf. Vanaf Zaterdag 11 Nov. wordt biecht gehoord van 3 tot 5 uur. Paterskerk Zondag 1ste Zondag der maand om 5, 6 en 7 uur H. Mis met onderrichting, 8 uur Hoogmis met preek, kwart voor 5 gez. Vespers, half 6 Lof met H. Kruisweg, 's avonds 6 uur vergadering van de besturen der Derde Ordever eenigingen van het district Venray in het Minderbroedersklooster alhier. Het bestuur der Vonray- sche D.O. wordt verzocht in zijn geheel om 6 uur hier in het klooster aanwezig le zijn. Dinsdag om 7 uur Hoogmis, half 6 Lof ter eere van den H. Antonius. Woensdag om 7 uur plechtige Requiemmis voor de overleden leden van Venraysch Derde Orde Alle Tertiarissen worden dringend uitgenoodigd deze dienst bij le viouen en voor hun overledene medeleden de H. Communie op le dragen. Vrijdag om 7 uur gez. Requiem mis voor de overledene familie Janssen van Dijck, half 6 Lof. Patronaat. Al zijn er ten slotte enkele uni formen aangekomen, zoo moet toch de plechtige Installatie uitgesteld blijven tot Zondag 12 November. Spaarbankboekjes inleveren. A.s. Woensdagavond om 7 uur precies repetitie enz. Wanneer meD maar zorgt op tijd te komen en dadelijk aan te pakkeD, behoeft de bijeenkomst volstrekt niet laDg te duren. KantoorSchoolstraat 18. Worden gevraagd 1 boerenknecht voor 15 Nov. 1 boerenknecht voor dadelijk 1 leerliDg electricien 1 slagersleerling 2 boerendienstmeiden 1 huishoudster (kleiDe boerderij) 2 fliDke burgerdienstmeiden VeDray 1 bedrijfsl. v. boerderij v. Paschen 1 jongen v. boerenwerk v. Paschen 1 boerenknecht v. Broekhuizenvorst Bieden zich aan Smidsknecht 3 j. aan 't vak Metselaars, opperlieden, losse arbeiders, werkvrouwen, steenfa brieksarbeiders, dagmeisjes, smid bankwerker, smid bekend met hoef beslag, dakdekker, schilders. 5 burgerdienstmeisjes 1417 jaar 1 meubelmakersknecht 1 leerling-monteur 3 j. a.h. vak 6 jongens van 14 en 18 jaar Boekhouder Boerendienstmeid voor Paschen Wegens omstandigheden is heden Zaterdag, Zondag en Maandag onze 8 Wegens familieomstandighe den is a.s, DINSDAG 7 en WOENSDAG 8 November ons Maandag 6 Nov., met luxe-auto. Nog enkele plaatsen vrij. Garage STOKS, Langstraat. SC Te i Te b Leun B In v besloot uitk verho va 80 ingaand 19 op Zc in de za Hoogmi 1. 0 3. Pt assuranl 4. Ui 5. Hi 6. Mi 7. SI Trouw gend ve leden de Groenl Thuia's, Sparre Groene Bi Deze in Prijscoui 318 zal op Wö voorm. 11 Engel te V bond aldai zonder onn Een prii waarschijnlj Muijsers, U TIE Belle a man a f 6. L. Back TE bij M. Le» Staat tei a 50 ct., i C. Baren TT een voor ei bouwd aangrens, voor bouwti 3 kamers 2 Groot 16 Are Stationsweg TB dragi 14 bij Joh. Ve dragt 14 weken i roodbon rund bij J. Koend TE bij G. Jennii TB bij A. Fleu; C 17 Oostrui

Peel en Maas | 1933 | | pagina 2