Massamensch of Christenmensch Gemengde Berichten Binnenland. Districts-Arbeiüsbeurs Advertentiën Scliapenvleesch SLAGERIJ CHR. GOUMANS Sanafogen Kruschen Sail Ned. Modevakschool-Vereen. NIEUWE HUISHOUDCURSUS Volksontwikkeling Patronaat Patersstraat MAANDAG 30 OCTOBER 8 uur Onderwerp Spreker Prof. Dr. F. Feron. Entrée 10 cl. R.K. georganiseerde arbeiders gratis. U kunt zich een plaats reser veeren. Geen zorgen meer voor den heelen winter. U bespaart zich urenlang wachten. Rese; veeren bij de Heeren H. Oden- hoven en A. Millen a f 3 50 per persoon, 2 kaarten f R.K. georganiseerde arbeiders reser veering f 1. van hart tot hart sprekende confe rencier zijne overtuigende en mee- sleependerede, waarop een donderend applaus het dankbare antwoord was van het publiek Na een mooie verklaring van het nu volgende spreekkoor „Dageraad" gehouden door Mej. Ambrosius, stortten de K.J.V.ers op diep ont roerende wijze hare meest innige en intieme gevoelens uit ten opzichte van de Kerk, hare Moeder, die haar iederen dag de blanke Hostie schonk en gaven overduidelijk aan wat de Kerk eenmaal van haar verwachten kan, wanneer zij in het volle leven zullen staan. Mgr. Dr.Lemmens betrad nu onder een hartelijke ovatie het spreek gestoelte. om in eene van vaderliefde tintelende rede dank te brengen aan zijne „hartekinderen", de K.J.V.ers, wien hij op het hart drukte zich dagelijks in en met Christus als blanke, reine hosties te offeren op de gouden pateen. Van alle aanwezigen vroeg de Bisschop den steun van hun ge bed, offers en practische belangstel ling in het gezegend zielenwerk der K.J.V. Dan zou de H. Maria, de Mede-verlosseres, altijd als een lich tende Sterre blijven schijnen. Terwijl Mgr. nog op het spreek gestoelte stond, werd hem nogmaals een lied toegezongen en sloot Mgr. dezen schoonen avond met aan éllen zijn Bisschoppelijken zegen te schen ken. Missie-actie in Venray. Hierbij verzoeken wij allen die hiertoe in de gelegenheid zijn, om zilverpapier, capsules en postzegels (alle soorten, ook de meest gewone postzegels) te sparen (liefst postzegels afzonderlijk, zilverpapier afzonderlijk, capsules afzonderlijk) voor de Missie, en om deze aan de schoolgaande kinderen mede te geven, óf, zoo dit niet mogelijk is. ervan aangifte te doen aan Pater Benjamin, waarna het gespaarde op geregelde tijden zal worden opgehaald. EDMOND BEEL, Groot Seminarie, Roermond. TOEGELOOPEN Een geel ruw harige herdershond bij M. Tacken, Langstraat. Door de gemeentepolitie werd aangehouden P. J. D., zijnde deze persoon gesignaleerd in het Politie blad. Luchtreclame. Verleden Zaterdag cirkelde boven Venray een vliegmachine, welke reclame-biljetten uitstrooide voor de Mercedes-sigaret. Deze moderne wijze van reclame maken viel Duiten- gewoon in de smaak, vooral van de schoolgaande jeugd. Wie weet, ot binnen afzienbaren tijd, nu er in Voerendaal een vlieg veld is aangelegd, Sinterklaas niet boven Venray's pleinen en straten zal komen vliegen, bonbons uitwer pende voor de kleinen en rijksdaal ders voor de grooten. Federatie Jonge Boeren. In afwijking van het voorafgaande jaar zullen dit jaar ook de lezingen van de Heeren Consulenten op de gehuchten worden gehouden. A s. Woensdag zal, zooals uit de advertentie blijkt, de heer Ir. Timmer mans spreken over Grepen uit de Fokleer. Waar de veehouder voor 't feit staat zijn veestape! te moeten be krimpen, zullen zeker alle veehouders belangstellen in dit bij uitstek practlsch onderwerp. Wij verwachten dan ook a s. Woensdag in het Bondslokaal een volle zaal. Jonge Boereu zorgt mede voor 't welslagen van deze avond door 'n flinke opkomst. Natuurlijk zijn ook alle andere boeren welkom, speciaal leden van Fok- en Controlevereenigingen. Verpachting van grond ter beweiding aan het Roosendaal. De Gemeente Venray zal per in schrijving verpachten in twee per- ceelen, groot resp. circa 1.03 en 1.22 H.A. en in massa voor 3 of 6 jaren de beweiding der weide, groot circa 2.25 H.A. gelegen aan het Roosen- 'daal. Inschrijvingsbiljetten worden ingewacht uiterlijk Vrijdag 27 October half elf voormiddag, voorzien van het opschrift „Verpachting weide". Vrijdag 27 October half elf voor middag. zullen de biljetten in het College van Burgemeester en Wet houders publiek worden geopend. Voorwaarden van inschrijving te verkrijgen ter Gemeente-Secretarie en bij Wethouder P. Pubben te Merselo, die ook nadere inlichtingen zal verstrekken. Brandalarminrichting. De Burgemeester van Venray brengt ter algemeene kennis, dat in gevallen van uitbreken van brand men dag en nacht daarvan mondeling en telefonisch kan melding maken aan het Post- en Telegraafkantoor te Venray. Geschiedt de aanmelding telefonisch, dan moet degene die telefoneert, zijn juisten naam en woonplaats opgeven en mededeelen waar de brand is. Door het telefoonpersoneel te Venray worden dan de brandwekkers die in de huizen der leden der motorbrandspuit- brigade zijn aangebracht, onmiddellijk in werking gesteld, zoodat de brand weer zoo spoedig mogelijk ter plaatse kan zijn. Een ieders medewerking wordt dus ingeroepen. De aandacht wordt er nadrukkelijk op gevestigd, dat het doen van valsche aangiften strafbaar is. Venray, 19 October 1933. De Burgemeester van Venray O. VAN DE LOO. BEKENDMAKING. Spreekuren Burgemeester. De Burgemeester is uitsluitend voor het publiek te spreken zooveel mogelijk iederen dag van 10 tot 12 uur voor middag, met uitzondering van Vrijdags, Openstelling Bureaux Secretarie, Burgerlijke Stand en Gemeente ontvanger. De Secretarie is voor het publiek geopend lederen dag van 9 tot 12 uur voor middag en van 2 tot 4 uur namiddag. Zaterdags alléén van 9 tot 12 uurv.m. Het Kantoor van den Gemeente- Ontvanger is voor het publiek geopend, met uitzondering van den laatsten dag van elke maand, van 9 tot 12 uur voor middag en van 2 tot 3 uur namiddag. Zaterdags alléén van 9 tot 12 uur v.m. Na drie uur is dus het kantoor van den Gemeente-Ontvanger en na vier uur de Secretarie voor het publiek ge sloten. Venray, 18 October 1933. BEKENDMAKING. Burgemeester en Wethouders van Venray brengen ter openbare kennis, dat de Raad der Gemeente in zijne openbare vergadering van 17 October 1933 besloten heeft de door het R.K. Parochiaal Kerkbestuur der H. Catha- rina te Venray-Leunen gevraagde me dewerking tot oprichting eener bijzon dere R.K. lagere school op een perceel kadastraal bekend gemeente Venray sectie D 2847, gelegen te Venray Leunen te verleenen. Venray, 19 October 1933 Burgemeester en Wethouders vnd. O. VAN DE LOO. De Secretaris, VAN HAAREN. Nakeuring van Springstieren. De Burgemeester van Venray brengt ter kennis van belanghebbenden, dat de nakeuring van springstieren alhier zal plaats hebben op Dinsdag 24 Oct. 1933 des namiddags 1.30 uur, Hense- musplein voor de gemeenten Venray en Meerlo. Zaterdag 11 Nov. a.s. zal in het Duisburger Stadttheater een gast- voorstelling worden gegeven van der fliegende Hollander", één *'an Wagner's grootste scheppingen en zal te dien behoeve de OperatreiD wederom loopen. Er bestaat tot uiterlijk Vrijdag 3 Nov. gelegenheid zich voor deelname op te geven en wel bij de bekende verkoopsadcessen, alwaar tevens goedkoope verteringsbons kunnen worden besteld. Nog zij vermeld, dat de prijzen alweer verlaagd zijn en van Duitsche zijde alle mogelijke medewerking zal worden verleend inzake een vlotte doorvoering der operatreinen. Voor nadere bijzonderheden raad plege men de prospecti, alsmede de binnenkort te verschijnen advertentie in dit blad. OIRLO. Op de kermis alhier werd de deur van een suikerkraam van dhr. T. des nachts verbroken. Vermist werden sigaren, sigaretten en suikergoed. De maréchaussees hebben de zaak in onderzoek. SMAKT. Naar wij vernemen, zijn de werkzaamheden aan de St. Joseohskapel alhier, welke circa 5 meter is verlengd, en waarbij een doop- en devotiekapel zijn aange bouwd, zóóver gevorderd, dat het nieuwe gedeelte hoogstwaarschijnlijk reeds met Allerheiligen in gebruik kan genomen worden. CASTENRAY. Op initiatief van verschillende plaatselijke vereeni- gingen en met medewerking van Tienraysch Fanfare, zal op 12 November een concert met toooeel- uitvoering worden gegeven ten bate van het patronaat. Als hoofdnummer zal opgevoerd worden het tooneelspel in drie be drijven „Moeraspaden". Daar het hier geldt een der eerste opvoeringen van bovengenoemde door Jac. Keyzers geschreven tooneel- stuk, zal dit aan belangstelling ten goede komen. Over welke uitsteken de krachten Castenray op tooneel- gebied beschikt, hebben de uitvoe ringen in het verleden meermalen bewezen, daarbij de naam alleen Tienraysch Fanfare geeft ons een waarborg, dat het muzikale gedeelte op waardige wijze verzorgd zal worden. Ongetwijfeld staat ons weer een genoeglijke avond te wachten. HORST. Toen de rijksveld wachter uit GrieDdtsveen op sur veillance was, werden door hem op eenigen afstand een 2 tal wildstroopers waargenomen. Daar deze aan het haltgeroep van den rijksveldwachter geen gehoor gaven, zond hij zijn goed gedresseerden politiehond op hen af. Bij het naderen van den hond schoot een van beide stroopers echter den hond op slag dood, wat voor den veldwachter een beduidende schadepost beteekend. De dader in bekend. HORST. Door de Marechausee werd alhier aangehouden de 19 jari ge H.T., die wordt verdacht van diefstal van een bedrag aan geld in de slaapkamer zijner ouders./ Het geheele bedrag, verschillende tientjes, was door den lieven jongen reeds in enkele dagen op een paar centen na in spel en drank omgezet. Woensdag is de aangehoudene ter beschikking der Justitie naar het Huis van Bewaring te Roermond overge bracht. OVERLOON. We maakten voor enkele weken melding van de ernstige val van den landbouwers- knecht der wed. P. Beurskens, J. FransseD, wiens toestand zoo verergde, dat hij naar 't klooster moest worden vervoerd. Thans deelt men ons mede, dat hij aan de be komen verwondingen is overleden. Katholieke Landdag te Yenlo. Voor het district Noord-Limburg zal op Zondag 29 October a.s. te Venlo een Katholieke Landdag wor den gehouden. In de groote hallen der Venlosche Veilingvereeniging zal eene groote openbare meeting ge houden worden voor alle leden der R K. standsorganisatie, waarop mr. Gosellng en mgr. dr. Poels 't woord zullen voeren. Vechtpartij op Gennepsche kermis. De eerste dag van Gennepsche kermis is geëindigd met een steek partij. Tusschen de gebroeders Peters uit Gennep en den 23-jarigen H. Alben» uit Cuyk ontstond twist over een flesch jenever. De gebroeders Peters werden met enkele messteken ver wond, wat zich in het begin ernstig liet aanzien. Dr. A. Hermans Jr. die spoedig ter plaatse was, verbond de gewonden en toen bleek, dat de toe gebrachte steken geen ernstig karak ter droegen. De daders werden door de politie achter slot en grendel gezet. Onder zand bedolven. Bij rioleeringswerkzaamheden in het nabij Venlo gelegen greDsplaatsje Duelken had de 48 jarige arbeider P. Kloesges het ongeluk onder neerval lend zand bedolven te worden. Na dat hij bevrijd was, mochten pogin gen. door mede arbeiders en een ge neesheer aangewend, om de levens geesten weer op te wekkeD, niet meer baten. Van z\jn moter geslingerd. Donderdagavond heeft te Boschbo- venbeekWeert een ernstig motor ongeluk plaalts gehad. Aldaar nader de uit de richting Roermond de 32- jarige smid L. Derckx. Hij kwam in in botsing met een broodwagen van de coöperatie „Ons Belang", waar door hij van zijn motor geslingerd werd. Hij is korten tijd later aan de gevolgen overle'den. De werkeloosheid verdwijnt. De slapte op de zinkfabriek te Dorplein is zoodanig geweken, dat momenteel geen enkel arbeider be hoeft te verletten. In alle afdeelingen wordt een volle dagtaak gewerkt, Ook in de gemengde metaalertsenfa- brieken wordt volop geproduceerd. Voegt men hier nog bij, dat eerst daags de tricotfabriek aan jeugdige personen werk verschaft, dan mag men zeggen, dat de toestand heel wat gunstiger is dan vorig jaar. Prov. Staten van Limburg. Ged. Staten van Limburg advisee- ren voorloopig alwijzend te beschik- op het verzoek van het „Mgr. Mut- saersoord" te Venlo om een subsi die in de kosten van verpleging van Limb, kinderen, omdat het herstel lingsoord van rijkswege nog niet is goedgekeurd. Ged. Staten stellen voor Een subsidie te verleenen van f 1000 voor de restauratie van de monumentale kerkte Grubbenvorst; f 450 voor de R.K. Dioc. Ver. „Het Woon wagenliefdewerk in het bisdom Roermond", f 900 aan de Milifaire- vereenigingen in Limburg f 900 aan het Ned. Kankerinstituut en f9400 aan de kweekschool voor vroed vrouwen te Heerlen: aan de stich ting Katholiek Kleuterhuis „De Krab bebosschen" voor Limburgsche kin deren een subsidie tot een bedrag van 25 cent per kind en per ver- pleegdag van Mei tot en met Sept. en van 50 cent van Oct. tot en met April. De accijns verhooging op tabak. Naar verluidt zal volgens de „Te- legr." de basis voor de accijnsver- hooging op sigaren en tabak en op vergunningen voor den verkoop van tabaksartikelen door de regeering worden vastgesteld: de verhoogiog zal voor sigaren 10 pet. bedragen. Sigaren zullen niet beneden den prijs op de banderolle vermeld, verkocht mogen worden. De vergunning tot verkoop van tabakswaren, welke thans f 5 bedraagt, zal verhoogd wor den tot f 50. Bovendien wordt het den fabrikanten verboden sigaren aan particulieren te leveren. Dood in een liftkoker gevonden. Donderdagnamiddag heeft op de fabriek der N. V. Raymakers en Co's textielfabrieken te Helmond een ongeluk plaats gevonden, dat aan den ca. 50-jarigen arbeider H. Berkers, wonende te Aarle-Rixtel het leven heeft gekost. B. die werkzaam was in de ververij werd omstreeks 1 uur ver mist. Na eenig zoeken vond men den man dood op den bodem van den liftkoker. Hij is cfwel van groote hoogte in den liftkoker ge vallen of onder de lift terechtge komen en verpletterd. Het staat nog niet vast, hoe het ongeluk beeft kunnen plaats vinden, daar de be veiliging in orde was. De man had vreeselijke verwon dingen aan hoofd en beenen en moet onmiddellijk dood zijn geweest. Wiel rijdster op vrachtauto gereden Op den hoek St. Andriesstraat— Zuidsingel te Amersfoort kwam de 21-jarige mej J. G. G. per rijwiel links de bocht om en botste tegen een juist passeerende vrachtauto. Het meisje viel voor het achterwiel en werd overreden. Het slachtoffer was onmiddelijk dood De vrachtauto ls in beslagge nomen. Doodelyk ongeluk. Donderdagmorgen om half zes is te 's Gravenhage de eerste tram naar Scheveningen op een afdeeling Veld artillerie ingereden, waardoor een milicien en eenige paarden gedood werden. 1500ste sterfdug van St. Servaas Op den 1500ste sterfdag van den grooten Schutspatroon der stad Maastricht zal op het Vrijthof een monumentale bronzen fontein worden onthuld, Men zal trachten in de toekomst het water der bekende St. Servatius- bron naar deze fontein te leiden. De onthulling 12 en 13 Mei 1934 zal met grootsche feestelijkheden ge paard gaan. In 1934 valt de St. Secvatiusdag op een Zondag. Dien dag trekt dan ook de groote St. Servaas-processie uit, gelijk bij de Heiligdomsvaart, met alle relieken. De rogge-smokkelhandel. Woensdag zijn het administratief hoofd van het Regeeringsbureau voor de Uitvoering der Tarwewet, en de directeur van de Meelcentrale naar Zeeuwsch-Vlaanderen gegaan en hebben inTerneuzen. Walsoorden en Kruisland 5 schepen, welke met rogge geladen waren, in beslag genomen. Hierdoor werd de hand gelegd op een hoeveelheid van ongeveer 170 ton. Het was duidelijk Poolsche rogge Ook in Rotterdam zijn enkele partijen in beslag genomen, terwijl zelfs in Roermond 80 ton clandestiene rogge werd aangetroffen. Men schatte de clandestien ingevoerde hoeveelheid rogge op circa 1000 ton waarvan echter een groot gedeelte weer „opgespoord" is. Nu men eenmaal met kracht is opgetreden, zullen de autoriteiten dit ook ongetwijfeld in de toekomst blijven doen. Waar, wanneer en hoe rogge mocht worden aange troffen, welke niet door de mono poliewinst voor is betaald, zal de partij oogenblikkelijk vastgelegd worden. In Zeeuwsch-Vlaanderen is het kwaad nu, naar wij vernemen, vrijwel onderdrukt. Wellicht zal men thans in andere streken het zelfde systeem tvan smokkelen pro- beeren toe te passen. Noemenswaard succes zal dit echter niet hebben, voorspelde men ons. Zoodra het product verhandeld of vervoerd wordt, zijn de contro leurs der Meelcentrale in staat in te grijpen. Deurne teert in. In de onlangs gehouden vergade ring van den gemeenteraad van Deurne besloot de raad tot geleide lijken verkoop van inschrijvingen op het Grootboek der Nationale Schuld tot een maximumbedrag van f 500 0C0 De opbrengst hiervan zal worden besteed voor delgiDg der gemeente schulden welke voornamelijk zijn ontstaan door werkverschaffing en door onderhoud der bijna 60 K.M. verharde wegen, waarvoor Deurne te zorgen heeft. Het eertijds welvarende dorp, dat vroeger wel eens het millioenen- paradijs werd genoemd, en waar de inwoners tot voor ruim 10 jaar zelfs geen belasting te betalen hadden, is thans zeer door den nood der tijden getroffen. De veenderijen met de daarbij behoorende turfstrooiselfabrieken, welke vroeger een goede bron van inkomsten waren voor de bewoners en voor de gemeente, werken thans met verlies en hebben honderden arbeiders moeten ontslaan, waardoor de werkloosheid ook in deze eertijds bloeiende gemeente thans groote afmetingen heeft aangenomen. klaart zich nog eens nadrukkelijk J algemeene H. Communie van voor medezenaenschap van het volk, Apostolaat de# Gebeds. r 7r.»a.-rtr>rr Kolf O lü.tr het I Het bestuur van de R. K. Staats partij heeft van de week een krachtig manifest uitgegeven, hetwelk voor de partij richtsnoer beoogt te zijn in den huidigen tijd van on zekere economische en politieke strevingen. Het manifest is een na drukkelijk beloog voor behoud van de democratie. „Daarom aldus lezen we stelt de katholieke partij zich met beslistheid te weer tegen eiken vorm van dictatuur". De groote katholieke beginselen op staatkuodig gebied worden in het manifest samengevat in de woorden God Gezag Vrijheid. De Katholieke Staatspartij ver maar een geordende. In practijk en wetgeving moeten wijzigingen worden aangebracht, waardoor uitwassen bij die samenwerking worden afgesneden Het economisch regeeringsbeleid moet er op gericht wezen, dat het binnenlandsch verbruik meer worde ingesteld op de eigen productie; onze internationale handelsbetrekkingen behooren op het stelsel der weder- keerigheid te worden gefundeerd. Werkverruiming en werkver schaffing behooren niet afhankelijk te worden gesteld van een sluitende begrooting. Bij den nieuwen maat- schappelijken opbouw moet de klassenstrijd vcor goed ter zijde te worden gesteld aan de beroepsstanden moet hun plaats worden gegeven in een corporatieve maatschappij. Het gezag moet met beleidvolle kracht worden beschermd; voor de bijzondere positie van ons nationale koningschap moet werden gewaakt. De christelijke grondslagen van den staat moeten worden beveiligd door een krachtige gezinspolitiek en bestrijding van de openbare zeden verwildering. Regelingen worden bepleit tegen het cumuleeren van inkomsten uit openbare ambten. De Katholieke Staatspartij zal in eigen gelederen geen verzwakking of half slachtigheid dulden; ze eischt sterke aaneensluiting en daarnaast uit sluiting uit het partijverband van degenen, die actie voeren in en door middel van andere organen dan die, welke daartoe bij partijceglement of door het partijbestuur zijn aan gewezen. (Deze alinea richt zich tegen delinks extremistische Stormers) Ook zullen zij worden uitgesloten die hun staatkundig streven gronden op eenige andere beweging. (Deze bepaling richt zich tegen fascisme en nationaal-socialisme.) Het eeoige, hetwelk in boven weergegeven manifest minder duidelijk is, achten we de zinsnede, dat den beroepsstanden hun plaats moet worden gegeven in een corporatieve maatschappij. 'Uit een rede van Dr. Kortenhorst maken we echter op. dat de Staatspartij voor een Grond wetsherziening is, welke van de Eerste Kamer een lichaam maakt, waarin de verschillende standen en belangengemeenschappen zullen zijn vertegenwoordigd. De Tweede Kamer echter wil men een zuivere volks vertegenwoordiging laten, gekozen naar de beginselen van het algemeen, enkelvoudig kiesrecht. Verschillende katholieke persorga nen toonen zich zeer ingenomen met het heldere manifesl, waarvan ze verwachten, dat het den links- en rechts-extremistischen partijen den wind uit de zeilen zal nemen. Ze eischen, dat de partij op de door voering van haar nieuw-opgesteld programma zal staan, desnoods ah de huidige regeering niet zou willen medewerken door Kamer ontbinding te forceeren. Natuurlijk heeft de katholieke fractie het altijd in haar macht om de regeering bij een of andere stemming te laten struikelen. Burgerlijke Stand Venray van 13 tot 20 Oct. 1933. GEBOREN Huberta A J. Reintjes, Leunen Jacoba Th. C. Janssen, Henseniusstr Petronella A. F. Cremers, Eindstraat Hendrina L. Pouwels, St. Servatiusvv. Helena M. van Rijswijck, Merselo Antonius P. Th. Relouw, Beekweg Maria Chr. H Albers, Willemstraat. OVERLEDEN Peter A. Geurts, 63 jaar Veulen Hendrikus J. Verhaag, 47 jaar Merselo Mechelina Smits, echtgen. van A. Arts Merselo. Kerkelijke Diensten Venray Parochiekerk Morgen Zondag in alle H. Missen collecte voortplanting des Geloofs, 2 uur kleine Congregatie, half 3 her halingscatechismus voor de meisjes, 3 uur Lofen Rozenkrans, 4 uur H. Familie. Maandag half 8 leesmis voor de overleden leden der St. Chrispinusgilde, 8 uur jaarg. 2e klas voor J Verbunt. Dinsdag half 8 leesmis 8 uur gezon gen H. Mis voor de 40-jarige echt- vereeniging van Hendrik Maassen en Petronella van Helden. Woensdag half 8 jaarg. voor Thomas Michels en Anna Gertrudis Janssen, 8 uur jaarg. voor Catharina Ambrosius- v. t. Velden en ouders. Donderdag 7 uur te Veltum H. Mis, half 8 leesmis, 8 uur jaarg. voor Gerard Goemans en echtgenoote. Vrijdag half 8 besteld jaarg. voorde echtgenoote van Jacobus Hendriks en overleden kinderen, 8 uur Sol. jaarg. voor de Eerw. Heeren Holthuizen. Zaterdag komen de jongens der 3e en 4e klas en de meisjes der 3e klas te biechten. A s. Zondag feest van Christus Koning, Zaterdag half 8 leesmis voor vrouw Janssen, lid der Mariavereeniging. Op last van Mgr. de Bisschop van Roermond zal de collecte van de R.K Universiteit langs de huizen gehouden worden. In den loop van de maand November zullen de leden van de Jonge Middenstandsvereeniging dit doen. Paterskerk Zondag 5, 6 en 7 uur H. Mis met onderrichting, 8 uur Hoogmis met preek Onder de H.H. Missen collecte voor de Missie. Na de Hoogmis repetitie voor het mannenzangkoor der Derde Orde. Kwart voor 5 gez. Vespers, half 6 Lof Maandag 7 uur gelezen Requiemmis voor Peter Antoon Geurts, als lid der Derde Orde. De Tertiarissen worden verzocht deze H. Mis bij te wonen. Dinsdag om 6 uur, half 7 en 7 uur H.H. Missen voor Michiel Baltissen als lid van de Aartsbroederschap, te Heerlen overleden, om 7 uur Hoogmis half 6 Lof ter eere v.d. H. Antonius. Woensdag om 6 uur, half 7 en 7 uur H.H. Missen voor P. Anioon Geurts, als lid van de Aartsbroederschap. Donderdag, feestdag v.d. Zal. Bona- ventura. Volle afl. Vrijdag 7 uur Hoogmis half 6 Lof. Deze week iederen avond om half 6 Lof met gebeden v.d. Octobermaar.d. Patronaat. Wegens uitvoering geen Patronaat De contributie van dezen dag vervalt. Als er kans is om tegen lager prijs een kaartje te krijgen, zal dit tijdig worden aangekondigd. De Jonge Wachten worden dezen Zondagmorgen, na de H. Mis te heb ben gehoord en de H. Communie te hebben ontvangen, om half tien (vooral niet later) aan het Patronaat verwacht. Bedevaart te voet naar Oostrum tot intentie van de Jonge Wachten en hun ouders. Tegen etenstijd terug, desnoods per vrachtauto Zangbundel meenemen. Een Jonge Wacht die dit offertje niet gaarne zou brengen aan zijn Hemelsche Moeder, is geen echte Jonge Wacht van Christus. Wie werkelijk niet kan meegaan, moet dit van tevoren aan ons doen weten. Woensdagavond 7 uur precies ge zamenlijke bijeenkomst der groepen Hoognoodige besprekingen. Generale Repetitie. Dames en heeren Donateurs gelieven het den Directeur niet euvel ie duiden, indien hij niet persoonlijk de donateurs- gave komt innen en de Patronaatscom missie per kwitantie disponeert. Om standigheden van gezondheid en nieuwe werkzaamheden dwingen hem hiertoe, althans dezen keer. KantoorSchoolstraat 18. Worden gevraagd: 1 slagersleerliog 2 boerendienstmeiden 1 huishoudster (kleine boerderij) 2 flinke burgerdienstmeiden Venray Verzekeringsagenten Winkeljuffrouw voor Sittard Bieden zich aan Smidsknecht 3 j. aan 't vak Metselaars, opperlieden, losse arbeiders, werkvrouwen, steenfa brieksarbeiders, dagmeisjes, smid- bankwerker, smid bekend met hoef beslag, dakdekker, schilders. 5 burgerdienstmeisjes 14—17 jaar Bakkersknech t. 1 meubelmakersknecht 1 leerling-monteur 3 j. a.h. vak 1 bakkersleerling 6 jongens van 14 en 18 jaar Bakkersleerling Geldersdte Rookworst is een van onze specialiteiten. Bekroond te Den Bosch en te Amsterdam. verkrijgbaar vanaf 25 et. per pond. Ziet Etalage. verkrijgbaar in 8 DE ADELAAR Vraagt met proefflacon Verkrijgbaar in 10 DE ADELAAR voor Venray «n omstreken. Op Woensdag 25 October a.s. zal alhier in Zaal Wilhelmina, namiddag 2 uur wederom een worden geopend in naaien, knippen en alle andere fraaie en nuttige handwerken. Ook worden lessen gegeven tot opleiding Lingerie, Costumière, Coupeuse, Hoedenmodiste, Leerares e.a. Dames welke aan een der cursussen wenschen deel te nemen, kunnen zich a.s. Woensdag voor 2 uur in Zaal Wilhelmina aanmelden. De lessen worden gegeven door Mei. VOESTEN. Leerares Ned. Mod evaksdiool

Peel en Maas | 1933 | | pagina 2